7 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 24 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
'Odak olmak'' suçlaması!
14/12/2015 - 13:55
Abdullah AKÇAY
Ne zaman AK Parti'ye giden arkadaşlar ile karşılaşsak hemen nerede o eski günler, o eski ihlas ve samimiyet, nerede o eski çalışma gibi Refah partisi dönemindeki çalışma, birlik, beraberlik, ihlas ve samimiyetten söz açılıyor ve o eski günleri yad ediyoruz.
 
Peki biz neden bölündük. Bu ayrılma veya savrulma temelde nasıl olmuştu diye düşündüğümüzde her şeyin 16 Ocak 1998 tarihinde Refah Partisinin "Laik Cumhuriyet karşıtı eylemlerin odağı haline geldiği" iddiası ile Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması ile başladığını görüyoruz.
 
Çünkü Milli Görüş hareketine en büyük zararı bu ''Odak Olma'' suçlaması vermişti.
 
Refah Partisinin kapatılmasından sonra Milli Görüşçüler Fazilet Partisini kurmuş; Fazilet Partisinin, Refah Partisinin devamı denilerek Anayasa Mahkemesi tarafından tekrar kapatılmasını kanunen engellemek için de tüm teşkilatlar % 49 eski Refah Partili yöneticilerden % 51 ise daha önce Refah Partisinde görev almamış diğer partilerden gelen veya siyasette yeni isimler diye bilinen kişilerden oluşturulmuştu.
 
Böylece Fazilet Partisi teşkilatlarında o eski can siperane, Cihad aşkı ve Dava şuuru içerisinde çalışanların bir kısmının yerine özellikle diğer sağ partilerdekiler yerini almıştı. Bu gelenlerin büyük bölümü ise Refah Partisi ile birlikte yükselişi ve belediyeler dolayısıyla iş imkanlarının da bu kadrolar tarafından kullanılacağını gören ''iş takipçisi'' ve ''her devrin adamı'' kişilerdi.
 
Türkiye'nin bir çok yerinde belediyelerin de bize geçmesi ile birlikte daha önce makam ve para ile imtihan olmamış kadrolarımız; insanın başını döndüren bu iki imtihan ile karşı karşıya kalmışlardı.
 
Bizim idarecilerimiz hem yasal engeli aşmak hem de yeni görev alacak arkadaşlar için ''biz onları potamızda eritir, bizim gibi emanet ehli, İslami hassasiyetleri olan kişiler olmaları için gayret gösterir böylece sayısal olarak ta gelişip çoğalmamızı sağlarız. Dolayısıyla bırakın gelsinler'' diye bu arkadaşların iyi niyetle yeni kadrolarda yer almalarına imkan verilmesini sağlarken; özellikle ''birazcıkdan bir şey olmaz'', ''yemeyen mi var '' , ''yesinler de yapsınlar'' gibi İslami hassasiyetlerin yozlaşması ve ''kolay para nasıl kazanılır'' üzerine ihtisas sahibi olan bu kişiler bizim para ve makam ile imtihan olan kardeşlerimizin bazılarının aklını çelmiş ne yazık ki daha önce şüpheliden bile kaçınan arkadaşlarımızın bir bölümü bu ''işbitiriciler'' sayesinde makam ve servet imtihanını kaybetmişlerdi.
 
Netice itibarı ile Fazilet Partisi de 22 Haziran 2001'de Refah Partisinin kapatıldığı aynı gerekçeler (partinin laikliğe aykırı eylemlerin odağı haline geldiği) ile kapatılmıştı.
 
Fazilet Partisinin kapatılmasından sonra; Millî Görüş hareketinin en son siyasî partisi olan Saadet Partisi, 20 Temmuz 2001 tarihinde kurulmuştu. Fazilet Partisi'nin kapatılmasından sonra bağımsız kalan 105 Milletvekilinden yarıya yakını da Saadet Partisi'ne geçmişti.
 
Fazilet Partisi Kongresinde Abdullah Gül'ü destekleyen ve kendilerine yenilikçiler diyen artık Milli Görüşçü olmadıklarını ifade eden grup ise ayrılarak Abdullah Gül liderliğinde daha sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın başına geçeceği Adalet ve Kalkınma Partisi altında toplandılar.
Bir yanda Milli Görüş hareketinin Merhum lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocamızın da Genel Başkanlığını yaptığı ve ''Milli Görüş'ün tek partisi Saadet Partisidir'' dediği tam 46 yıldır aynı İnanç,aynı duygu ve düşüncelerle her şeye rağmen ayakta kalmaya çalışan Sağlam ve Sadıklar topluluğu Saadet Partisi var.
 
Diğer yanda ;İlk başta yenilikçiler diye adlandırılan ''Milli Görüş'' gömleğini çıkardıklarını kendi ağızları ile beyan eden, fakat özellikle Erbakan Hocamızın vefatından sonra Milli görüş hareketini sıkı takip altına alarak oradaki sivrilmeye çalışan herkesi adeta ne istiyorlarsa vererek kendilerine katmayı başaran bir AKP var.
 
AK Partinin tek başına olduğu Hükümetler: Özellikle yol, köprü vb. gibi alt yapı yatırımlarında adeta devrim yapmış, Her ile hatta her ilçeye bir Üniversite ve Yüksek Okul açılmıştı. Hastane, hapishane, Adliye Sarayı ve konut yatırımları ise azımsanmayacak seviyeye gelmişti.
 
Eğitim camiası ve Resmi kurumlarda kanunen olmazsa da baş örtüsü sorunu çözülmüş, askeri vesayetin halk üzerindeki baskısı bitmişti.
 
Ama;58.Cumhuriyet Hükümeti ile göreve başlayan AKP iktidarı bu güne kadar yapmış olduğu hiç bir bütçede 54.Erbakan Hükümeti döneminde ki gibi denk bütçe yapamamış, her yıl 50,55 Milyar(Katrilyon) arası bütçeden faize ödeme yapılmış ve faiz ''bir dünya gerçeğidir ''denilerek normal görülmeye başlanmıştı.
 
Adeta her ilçeye açılan Yüksek Okuldan ve Üniversiteden mezun olanlar mezun oldukları yerlerde iş sahası olmadığı için; Yine İMF'nin tarımdaki kotaları kaldırılmadığı, pancar ve tütün gibi ürünleri kota sebebi ile ekim yapamayan çiftçiler büyük şehirlere göç etmek zorunda kalmışlardı.
 
Kilometrelerce yollar yapılırken o yolların kenarına bir tane dahi fabrika açılmadığı, açılan fabrikalarda özelleştirildiği için böylece işsiz kalan Anadolu halkı da büyük şehirlere göç etmek zorunda bırakılmıştı.
 
Özellikle D 8'i kurarak İslam Birliği'nin temellerini atan N.Erbakan'ın aksine AB bakanlığını kurmuş bu yolda, Zina ve Domuz yasası gibi tavizlerin yanı sıra İkiz yasalar gibi ülkenin bölünmesinin yolunu açan yasalar çıkarılmasına müsaade edilmişti.
 
Yürütülen çözüm sürecinden tüm ikazlarımıza rağmen vaz geçilmemiş bu günkü tablonun oluşmasına adeta göz yumulmuştu.
 
Son seçimler ile birlikte en büyük çalışmasını Saadet Partisi üzerinde yaparak elindeki her türlü imkanı ve özellikle etkili Hocalar'da kullanılarak beklemediklerinin de üzerinde bir oy ile yeniden iktidar olmuşlardır.
 
Neticede;
 
Ak Parti İktidarında ki etkili ve yetkili şahıslara diyeceğim odur ki; bakın herkesi içinize aldınız. Her iki kişiden birisi AKP'li. O % 50 çoğunluk sizin iktidarınızın Ahlaki, Ekonomi, Kültürel ve her türlü uygulamalarınızın adeta yılmaz savunucuları oldular. Yani normal olan doğruları savunup yanlışlarda ikaz edip oto kontrol yapmak yerine ölümüne doğrunun yanında yanlışlarınıza da destek oluyorlar. Bu şu an için size doyumsuz bir haz verebilir. Ama unutmayın ki gerek ülkenin, gerekse yönetiminiz altındaki milyonların başına gelebilecek her olumludan olduğu gibi olumsuzdan da siz sorumlusunuz bir de bunun ahiret hesabı var.
 
Dolayısıyla Saadet Partisi üzerindeki baskıdan ve onu bitirme senaryolarından vaz geçin. Saadet Partisini de kendi içinize katıp sizin içinizdekiler gibi her şeye "he" diyenler topluluğu oluşturmak yerine bırakın da Allah'ın Rızasından başka hiç bir gayesi olmayan, size düşman olmayıp aksine sizin de iyiliğiniz için; tüm değerlendirmelerini Kitap ve Sünnet penceresinden bakarak yapan, sizi uyaran ''hayra motor şerre fren olan'' bir dava partisi olsun.
 
Unutmayın ki; Siz seçimler sırasında ABD, AB, İsrail sevinmesin diye AKP'ye oy verin propagandasını yapıp, seçimlerden hemen sonra AB'ye girmek için verilen 79 maddelik ev ödevine çalışırken, yine savunmamızı NATO'ya, Dış politikamızı ABD ve Barzani'ye iç politikayı hamaset üzerine yaparken;
 
Saadet Partisi alınan düşük oyların etkisinden hemen sıyrılarak İslam Birliği'nin temellerinin güçlenmesi yolunda Uluslararası İYFO Müslüman Gençlik ve yine bir MİLKO kuruluşumuz olan ESAM tarafından düzenlenen İslam Ülkelerinin temsilcileri ile İstanbul'da adeta nerede kalmıştık diyerek mutat toplantılarını düzenleyip İslam Ülkeleri adına bir önder ve pusula olmaya devam etmiştir.
 
Allah'ın izniyle Saadet Partisi var oldukça hem sizin için bir rehber, hem İslam Alemi için bir umut hem de ülke insanı için bir sigorta olacaktır İnşallah.
 
Allah'a Emanet Olun.
YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21/02/2017 - 09:55 Düşünmek herkese iyi gelecek !..
27/06/2016 - 17:22 Muhasebe Ayı Ramazan
13/06/2016 - 15:43 Stratejik Ürün Şeker
30/05/2016 - 11:21 NE OLUR MECLİSTEN GÖRÜNTÜ VERMEYİN!
20/04/2016 - 18:59 Aile ve Eğitimde sorunlar!
06/04/2016 - 16:51 Mecburi İstikamet Saadet Partisi
21/03/2016 - 12:52 İktidarın Karnesi
14/12/2015 - 13:55 'Odak olmak'' suçlaması!
30/11/2015 - 12:02 BU DAVADAN İSTİFA EDİLMEZ!..
16/11/2015 - 14:40 HAK VE BATIL MÜCADELESİ
03/11/2015 - 17:21 Stockholm Sendromu
28/10/2015 - 08:11 Haydi Şimdi Saadet!
22/10/2015 - 12:28 İşte asıl gerçek bu: Herkes için Saadet!
15/10/2015 - 09:44 Gayretullah'a Dokunmak
 
Hulusi Akar telsizden böyle seslendi!
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa KAYA
Afrin
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Roma’da neler olacak?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Ne sığar, ne sığmaz!
Mevlüt ÖZCAN
Kürtajın kefareti
Mahmut TOPTAŞ
Herkesle beraber Diyanet de işini yapsın
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Önce diplomasi; savaş son çare
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
Dost düşman birbirine karışmış
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz