28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
02/12/2015 - 12:17
Mustafa GEÇER
Terörle mücadelenin yapıldığı iddiası ile işgal edilen ülkelerde işgalden
önce terör varmıydı da o ülkeye bu sebeple askeri müdahale yapıldı? İşgal edilen
Afganistan, Somali, Irak, Suriye, Sudan, Mali, Çad, Nijerya,Libya, Çeçenistan, Sudan
gibi ülkelerde askeri müdahale ve işgalden önce terör örgütleri dedikleri örgütler
yoktu. Şunu hepimiz biliyoruz ki; El Kaide, Taliban, Eş Şabap, Boko Haram,
Işid, En nusra gibi örgütler işgalden sonra oluşmuş örgütlerdir.

Dünyada ve bölgemizdeki gelişmeler rastgele olaylar değildir.

Küresel güçlerin çıkar ve sömürü politikaları doğrultusunda planlanmış bir SÜREÇ tir. Planların ve eylemlerin üzerinde uygulandığı ülkelerin özellikle halkı Müslüman ülkelerin bu kararlarda hiçbir katılımları yoktur. Yalnız bazı ülkelere ve yöneticilerine belirli roller verilmiştir.

21.Asra girdiğimizde dünyamızda önemli gelişmeler oldu. Bu gelişmeler çok yönlü ve birbirini besleyen gelişmelerdir.

SİYASİ,EKONOMİK,SOSYOLOJİK ve bunları destekleyen TEKNOLOJİK gelişmeleri ilk çırpıda sayabiliriz. Teknolojinin hayatımıza kattığı yeni ürünler, iletişim, ulaşım, haberleşme, e uygulamalar dünyayı küçük bir köy haline getirdi. Güçlü oyuncular oyunlarını, kolayca KÜRESEL (GLOBAL) boyutta oynamaya başladılar. Küresel politika ve sömürü planlarını yeni gelişmelere uydurma ve daha çok pay alma amacıyla 1945 de yapılan küresel yönetin ve paylaşım politikalarını revize etme, gelişmelere uydurma gereği duydular. Bunun için stratejik bir takım plan ve projeler yapıp, uygulamaya koydular.

Birçok gizli planları da olmasına rağmen dünya kamuoyuna açıkladıkları plan ve projeleri de vardır. Bunlardan bilinen en önemlisi BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ (bop) dir. BOP projesinin Dünya kamuoyuna anlatılması ve meşruiyet algısı oluşturulması nasıl yapılıyor? Bu projenin masumlaştırılması ve insanlığın nezdinde meşru olarak algılanmasının sağlanması için kullanılan en önemli ve görünen argümanları:

a-Terörle mücadele, Dünyayı terörden kurtarma.

b-Ülkelerin Diktatörlerden kurtarılarak o ülkelere; Demokrasi, özgürlük, insan hakları’nın götürülmesi.

c-SSCB nin dağılması ile insanlığın kabul gösterdiği Serbest Piyasa Ekonomisi,Liberal Kapitalist düzenin hakim kılınması.

Bu projelerde tamamen İslam coğrafyası hedef alınmıştır.

Bu argümanlar esas amacı gizlemeye yönelik gerekçelerdir. Yoksa ABD ve müttefiklerinin bir İslam ülkesine barış ve demokrasi getirme adına bir askerini feda etmesi, bir dolar harcaması mümkünmü? Gerçek gaye; Dünyayı yeniden parsellemek, direnenleri, sıkıntı çıkaranları tasfiye etmek, İsrail’e tehdit oluşturacak İslam ülkelerini hizaya sokmak 100 yıl geriye itmektir. Müslümanları terörist ilan edip,İslam’ın yayılmasını önleyecek ,insanların İslam’dan soğutacak tüm algı operasyonlarını yapmak.

ABD başkanı Bush’un 11 Eylül 2001 tarihinde ilan ettiği Haçlı savaşları, bu ilandan önce başlatılmıştır ancak bu savaşın “Haçlı Savaşı” olduğu Bush tarafından mezkur tarihte resmen açıklanmıştır.

Terörle mücadelenin yapıldığı iddiası ile işgal edilen ülkelerde işgalden önce terör varmıydı da o ülkeyi bu sebeple askeri müdahale yapıldı?

İşgal edilen Afganistan, Somali, Irak, Suriye, Sudan, Mali, Çad, Nijerya,Libya, Çeçenistan, Sudan gibi ülkelerde askeri müdahale ve işgalden önce terör örgütleri dedikleri örgütler yoktu. Şunu hepimiz biliyoruz ki; El Kaide, Taliban, Eş Şabap, Boko Haram, Işid, En nusra gibi örgütler işgalden sonra oluşmuş örgütlerdir. İşgalcilerin açık ve gizli katkıları ile oluşan bu sanal ve gerçek örgütler terörize edilip terörist ilan edilerek ülkeler yakılıp yıkılmış, sivil halk öldürülmüş, sivil yerleşim yerleri bombalanmış fatura İslam’a ve terör örgütleri dediklerine fatura edilmiştir.

Bu katliamlar gizlenmek için “biz terörle mücadele ediyoruz” yalanı ile işgalcilik ve canilikten “Kurtarıcılığa”(!) terfi etmişlerdir.

Onların en önemli yardımcıları ürettikleri terör olmuştur.

Putin Rusyası’nın tekrar küresel sahnelerde boy göstermeye başlaması nasıl oldu?

1989 yılından sonra Rusya da rejim değişikliği oldu. Sosyalizmden kapitalizme geçtiler. Komünist dönemim yönetici elitleri 1990 dan sonra Milyarlık Kapitalist Patronlar olarak sahneye çıktılar. Bunlar bu kadar kısa sürede bu kadar serveti nasıl yaptılar? Sosyalist rejim SSCB (Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) zamanında emirleri altında bulunan kamu kurum ve mallarını üzerlerine geçirdiler. Bunlara RUS “OLİGARK” dendi .

Viladimir PUTİN 2000 yılında devlet başkanı oldu. Muhalif oligarklara savaş açtı. Devlet Başkanı Putin döneminde şu ana kadar Mihail Hodorkovskiy, Vladimir Gusinski, Platon Lebedev, Evgeniy Çiçvarkin ve Bilalov Kardeşler gibi birçok oligark hakkında tutuklama kararı çıkarken, bu isimlerden bazıları tutuklandı bazıları da yurt dışına kaçmıştı. Putin'in operasyon yaptırdığı ilk oligarklar, içinde Rusya'nın en önemli kanallarınında bulunduğu medya şirketine ve bankaya sahip olan Vladimir Gusinskiy ve ülkenin en büyük petrol şirketlerinden birine sahip olan Mihail Hodorkovski oldu. Gusinskiy, tutuksuz yargılandığı sırada Rusya'yı terk etti ve İsrail'e yerleşti.

Putin'in oligark operasyonunda en önemlisi 8 milyar dolarlık servete sahip petrol baronu Mihail Hodorkovski tutuklandı. Yukos petrol şirketinin sahibi Hodorkovskiy'nin Yukos'un hisselerini el altından Amerikan Exxon ve Chevron şirketlerine satmaya çalışmasına Putin yönetimi izin vermedi. Ni Hodorkovski vergi kaçırmakla suçlanarak 6 yıl hapse mahkum edildi ve mal varlığına da el konuldu. Hodorkovski ile şirket ortaklarından Platon Lebedev de aynı akıbete uğramaktan kurtulamadı. Londra'daki malikanesinde ölü bulunan Boris Berezovski, Rusya'dan yurt dışına kaçan ünlü oligarkların başında geliyordu . 

Üç oligarkın en önemli özelliklerinden biri ise Yahudi olmalarıydı. Putinin müttefiki oligarklarında çoğu yahudidir.

Dünyanın maddi gücü olan ülkelerinde paranın ve güvenliğin başında Siyonistler vardır. ABD Başkanlarının Ulusal Güvenlik Yardımcılarının ve danışmanlarının hemen hemen hepsi Yahudidir. Bu durun dünyada ve bölgemizde meydana gelen gelişmelerde Siyonist parmağının olduğunu gösterir. PUTİN, Muhalif oligarklarla hesaplaşmasının bitirip Rusya nın tek hakimi olunca, diğer bağımsız devletler topluluğuna üye ülkeleri de zapturapt altına aldı. Petrol fiyatlarının dünya piyasasında 100 Dolarların üzerine yükselmesi de Putin’in işine yaradı. Rus ekonomisi düzeldi. İç işlerini yoluna koyulduktan sonra küresel güç olarak sahneye çıkıp küresel politikalara yöneldi. Batı Karşında bir blok oluşturma politikaları güdülmeye başlandı. BRİCS gibi organizasyonlar oluşturuldu.

Günümüze gelindiğinde, tüm dünya akbabalarının, güçlerinin boy ölçüştüğü SURİYE de boy gösterme işine girdi. Dünya’ya sözümona terörle mücadelede (!) katkı yapmaya soyundu. Suriye rejimi ile yakınlaştı, SSCB döneminden kalma Tartus deniz üssü parasızlıktan boşaltılmışken yeniden inşa edildi, etkin hale getirildi. 

Lazkiyede bulunan Hmeymim Hava Üssü genişletildi. Üslere yeni gemiler,uçaklar,silah ve asker yerleştirildi. Rusya, SSCB dönemindeki gibi Emperyalist amaçlara yönelik rüyalar görmeye başladı.

Şunu burada belirtmek gerekir ki,Rusya süper güç olmaktan çıkmıştır. Elindeki nükleer silahtan başka askeri gücü ve savaşma yeteneği önemsizdir.

Hayallerine yürümek iç ilk başlangıç olarak Suriye çok uygun durumdaydı. “Kurtlar sofrasında ben de varım bana yer açın” dedi. Kimseden izin alma ihtiyacınıda duymadı. Geldi Asırlık Rus rüyası sıcak deniz Akdeniz ve Suriye’ye yerleşti. Esed safında IŞİD le mücadeleye (!) başladı. Aslında, Haçlı savaşlarına katılarak Müslüman katliamı yapmaya başladı. Herhangi bir Batılı ülkede bir terör eylemi tezgahlansa, fail olduğu iddia edilenler öldürülüyor, deliller yok ediliyor, suç Müslümanlara fatura edilip savaş ilan ediliyor. Savaş Uçakları ile Suriye ve Irak a gelip sivil Müslümanlara katliam yapılıyor.

Rus uçağının Türk uçakları tarafından vurulması: Her şey planlı bir şekilde yürütülüyor. Kabak Türkiye’nin başında patlatılmak isteniyor. 22 Haziran 2012 tarihinde,  Türk Silahlı Kuvvetlerine ait RF-4E Phantom silahsız keşif uçağı ihtarsız olarak düşürüldü. Suriye karasularını iddia ettiği gerekçesiyle Suriye tarafından düşürüldüğü söylendi, olayda iki pilotumuz şehit oldu. Bu gelişmeler üzerine Türkiye Askeri Angajman kurallarını, şartlarını tüm dünyaya yayınladı. Dünyanın tüm güçlerinin başına çöktüğü, adeta biligisayarda “savaş oyunu” oynama rahatlığı ile yakıp yıkmaya devam ettikleri Suriye 911 Km. ile en uzun sınır komşumuzdur. 1918’e kadar bir parçamız ,vilayetimiz olan Suriye’ye çöreklenip Müslümanlar üzerinde güç yarışı yapıp yangın yerine çevirdikleri Suriye’den sınırlarımızın ihlaline yönelik Türkiye’nin aldığı karar son derecede haklı doğru ve yerindedir.

Rusya da bunu biliyordu. Buna rağmen, Suriye de” IŞİD’i vuruyorum “diye özellikle Baas rejimi muhalifleri ve Türkler’in bulunduğu bölgede katliam yapmaya başlamıştır. Türkiye için son derecede tehlikeli olacak olan denize ulaşım alanı açma peşindedir. Daha önceki sınır ihlalleri de ortada iken, Türkiye tarafından uyarılmışken, tekrar bu ihlali yapması karşısında Türkiye’nin yapacağı başka bir davranış biçimi yoktu. Uçağı düşürdü. Bu olayda suçlu apaçık Rusya’dır. Keşke bu duruma gelinmeseydi. Ancak Türkiye’yi ateşe çekme çabaları içinde heyecanla bekleyen taraflar bunu fırsat bilebilirler. Türkiye bunu haklı olarak yapmıştır,arkasında ortamı germeden durmalıdır. “Rus uçağı olduğunu bilseydik vurmazdık” açıklaması yanlış olmuştur.

Türkiye kuşatılıyor. Çevremizde sadece Rusya ve İran vardı, onlarda kuşatmaya katılmış durumdalar.

YORUMLAR
EMRAH YEŞİLYURT 03-12-2015, 10:18:16
SAYGILAR MUSTAFA BEY, GÜZEL BİR YAZI KALEME ALMIŞSINIZ.GÜNÜMÜZDE YAŞANANLARI FOTOĞRAFLAMIŞSINIZ.KEŞKE YÖNETİCİLERİMİZDE SİZİN GÖRDÜKLERİNİZİ GÖRSELER.BU ANLAMSIZ DÜNYADA KAFİRİN İPİNE SARILIP YOL HARİTASI BELİRLEYENLERİN SONU NE OLACAK.BİZDE KORKARIM Kİ ONLARLA BİRLİKTE MAHVOLACAĞIZ.GÖRÜN BE KARDEŞİM ARTIK.BASİRETLİ OLUN BE KARDEŞİM.İSLAMA SARILIN.MİLLİ GÖRÜŞE SAHİP ÇIKIN.MİLLİ GAZETE OKUYUN TV5 İZLEYİN İZLETİN.O ZAMAN KURTULURSUNUZ.HAK DAVAYI SAVUNDUĞU İÇİN TV5'DEN SİZLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.SARIYER AGD...EMRAH YEŞİLYURT
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz