29 Zi'l-ka'de 1438 | 22 Ağustos 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Haydi Şimdi Saadet!
28/10/2015 - 08:11
Abdullah AKÇAY

Tv5 Televizyonunda Türkiye'de terör konulu programda konuşmacıları dinlerken özellikle Cizre'li Avukat olan Adnan Tüzün Bey'in anlattıkları dikkatimi çekmişti.

Adnan Bey;1974 Kıbrıs Barış Harekâtı yapıldığında Cizre'li gençlerin davul zurna eşliğinde askerlik şubelerinin önünde askere yazılmak için uzun kuyruklar oluşturduğunu anlatıyordu. Aynı tabloyu Ardahan'lı olmam hasebiyle bizde Ardahan'da yaşamıştık. Devamında ise bizim de yaşadıklarımıza benzer genelde doğu ve güneydoğu için adeta bir kader olan cümleleri sıralıyordu.

Adnan Bey. ''Cizre'ye gelen Mülki amirler gelirken mahrumiyet bölgesine geldikleri için hep istemeyerek gelmişler ama bölge halkının yakın ilgisi,onlara göstermiş olduğu hürmet ve muhabbetten sonra Cizre'den tayin olup giderken hep ağlayarak gitmişlerdir diyor devamında ise bir alıntı ile ''barış zamanında çocuklar babalarını toprağa gömer. Ama savaş zamanında babalar çocuklarını toprağa gömer'' diyerek biz bölge halkı olarak çatışmaların durmasını ve artık babaların çocuklarını değil, çocukların babalarını gömmesini istiyoruz'' diyordu.

Peki, bizler bölgede yaşayan özellikle Kürt ve Türkler ne oldu da bu hale düştük? veya düşürüldük? Biz et ve tırnak gibiydik. Daha önce ırkçılığa pirim vermeyen bölge halkı özellikle 94 ve akabinde 95 seçimlerinde komple Refah Partisine oylarını verirken şimdi bırakın ırkçı Kürt seçmeni bu gün gelinen noktada İslamcı diye bildiğimiz Kürt seçmenler bile Irkçı bir parti olan HDP'ye oy verir hale geldiler.

Gerçekte bu HDP'nin siyasi bir başarısı mı?

PKK'nın bölgeye hakimiyetinin bir göstergesi mi?

Bölge için uygulanan siyasi ve sosyal olayların bir neticesi mi?

Yoksa Emperyalist güçlerin yerli ve yabancı işbirlikçiler ile bölge insanına uyguladıkları Haim Nahum Doktrini ve devamında BOP projesinin bir uygulama alanı olmasının doğal bir sonucu mu?

Gelinen noktada bu gün Sivas'ın doğusuna niye gitmiyorsunuz, diye suçlayanlar ile niye gidemiyorsunuz diye soranların bu ortamın oluşmasında hiç mi kabahati yok?

Bu gün Sivas'ın doğusuna veya ülke topraklarının herhangi bir yerine gidilemiyor ise sorumluluk en başta 13 yıldır tek başına bu ülkeyi yöneten AKP'nin değil midir?

AKP iktidarları döneminde HDP'nin oyu %3 ten % 13'e çıkmış, PKK dağdan şehre inmişse eğer bütün bunun müsebbibi başta uyguladığı politikalardan dolayı AKP değil midir ?

Öyleyse bütün bu olumsuz tablonun baş sorumlusu olan AKP'nin seçmen tarafından siyaseten cezalandırılması gerekmez mi?

Akıl sahibi olan ve normal düşünen her kes bu işin böyle olmasını düşünürken; gelinen noktada işin baş sorumlusu iktidar hala başkalarını suçluyor ve ne yazık ki uygulanan algı operasyonları ile de halk buna inandırılıyor.

Bir kez daha görülmüştür ki terörün çözümü ve bölge insanının refah ve kalkınması için tek çare Saadet Partisidir.

Çünkü Saadet Partisi geçmişte olduğu gibi bu gün de bölgeye giderek bizler kardeşiz, bizi bölüp parçalamaya çalışanlara inat bir ve beraber olmalıyız demiş bu da bölge insanı tarafından Saadet Partimize yeniden güvenin sağlanmasına, yeniden kardeşlik ortamının oluşmasına vesile olmuştur.

----

Adım adım seçime yaklaşırken elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, uygulanan barajlar, ambargolar yok sayılmalara rağmen gücümüzün yettiği her yere gitmeye çalışıyor memleketimizin içinde bulunduğu durumu özetle anlatmaya çalışıp oy istiyoruz.

Bu çalışmalarımız (az da olsa bize görüşlerimizi anlatma imkanı veren) televizyonlar, ev sohbetleri, dernek ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, bazen nokta ziyareti bazen kahvehane bazen dergah bazen de meyhane bile oluyor.

Gittiğimiz her yerde ülkenin bir algı ile yönetildiğini, tarım, ekonomi, dış politika,sosyal hayat,ahlak ve maneviyatta gelinen noktada ki değerlendirmelerimizi yaptıktan sonra; Bakın 7 Haziranda oylarımız boşa gider deyip bize oy vermediniz % 98 oylarınız boşa gittiği gibi bu kadar Şehit ve sivil ölümleri ile yapılan bunca masrafın vebali de omuzlarınıza yüklendi. Allah size adeta yeni bir fırsat vermek suretiyle yeniden Saadet Partisini meclise sokmanız için bir imkan verdi.

Eğer bu sefer de Saadet Partisini meclise sokmazsanız tablo değişmeyecektir. Mevcut partiler ister Mitoz, ister Mayoz hangi bölünmeyi yaparlarsa yapsınlar birbirlerinden farkı olmayacaktır.

Mecliste farklı olan 5.Parti ancak Saadet'in meclise girmesi ile olur. Çünkü Saadet Partisi partilerin değil sistemin alternatifidir diyoruz.

Bu çalışmalardan birinde Silivri İlçemizde bir meyhanede bütün bunları anlattıktan sonra bizi dikkatle dinleyenler arasından bir vatandaşımız ''Siz düzgün insanlarsınız, siz temiz insanlarsınız, siz çalmazsınız, siz dürüstsünüz o yüzden bu ülkenin başına sizin gelmeniz lazım'' derken ;Akşam gittiğimiz dergahta ise yapılan zikirden sonra yine derdimizi anlatıp burada sabaha kadar zikir yapsanız, mecliste çıkarılan bir kanunun lehte veya aleyhte olmasını engelleyemezsiniz. Onun için bizim yanımızda Hakkın hakim kılınması mücadelesini vermelisiniz dedikten sonra ne yazık ki ama ile başlayan ''öğretilmiş çaresizliği'' anlatan serzenişleri dinleyince onlara Nuh'(a.s) ile Nemrud'un hikayesini anlatıp ümit var olmalarını anlattığımızda ;dergahtaki Dervişin de meyhanedeki sarhoşun da Saadet'e ihtiyacı olduğunu bir kez daha anlıyorduk.

----

Aşık Olmak; ''aşkın gözü kördür'' ata sözünde olduğu gibi sevdiğini her şeyi ile kabul etmektir. Bu da bazen körlükten bazen de ölçüsüz sevgiden dolayı aşık olunanın yanlışlarının görmezden gelinmesi sonucu onun mahvına sebebiyet verebilir.

Sevmek İse; Sevdiğinin iyi işlerinde ona destek olmak, yanlışlarında ise onu ikaz ederek onun mahvolmasına engel olmak, sevgide ölçülü olmaktır.

Dolayısıyla biz kimseye aşık değiliz. Ama herkesi seviyoruz.

Bu sevgimizden dolayı kimin yanlışı varsa onu ikaz edip doğruyu bulmasına yardımcı olurken, kim de hak ve hakikat yolunda istikametten ayrılmayıp doğruları savunuyorsa onunda yanında olup bütün gücümüzle ona destek vermeye çalışıyoruz.

--

Yapılacak 1 Kasım seçimlerinin başta Ülkemiz olmak üzere İslam Alemine ve Tüm insanlığa Saadetler getirmesini Cenabı Hak'tan Niyaz ediyorum.

Saadet dünyasında buluşmak dilek ve temennisi ile Allah'a Emanet Olun

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21/02/2017 - 09:55 Düşünmek herkese iyi gelecek !..
27/06/2016 - 17:22 Muhasebe Ayı Ramazan
13/06/2016 - 15:43 Stratejik Ürün Şeker
30/05/2016 - 11:21 NE OLUR MECLİSTEN GÖRÜNTÜ VERMEYİN!
20/04/2016 - 18:59 Aile ve Eğitimde sorunlar!
06/04/2016 - 16:51 Mecburi İstikamet Saadet Partisi
21/03/2016 - 12:52 İktidarın Karnesi
14/12/2015 - 13:55 'Odak olmak'' suçlaması!
30/11/2015 - 12:02 BU DAVADAN İSTİFA EDİLMEZ!..
16/11/2015 - 14:40 HAK VE BATIL MÜCADELESİ
03/11/2015 - 17:21 Stockholm Sendromu
28/10/2015 - 08:11 Haydi Şimdi Saadet!
22/10/2015 - 12:28 İşte asıl gerçek bu: Herkes için Saadet!
15/10/2015 - 09:44 Gayretullah'a Dokunmak
 
Temel Karamollaoğlu: Erken seçime hazırız
Sancar Paşa’ya vefasızlık
Amerika'ya ait insansız hava aracı Adana'ya düştü
Emre Belözoğlu, Milli Takım'a geri dönüyor mu?
Dursun Özbek'ten Arda Turan ve Selçuk İnan açıklaması
ABD'den Kuzey Kore'ye: Çok hızlı bir şekilde savaşa dönüşür
Resmen alay ediyor!
Sanayi hamleleri devrim niteliğindeydi
Emniyet Genel Müdürlüğü: Bülent Tezcan bize sorsaydı bilgi verirdik
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa KAYA
Suriye’de Dönüş Mümkün mü?
Hayati OTYAKMAZ
VATAN TÜRKÜSÜ (ŞİİR)
Atilla MEHDİGİL
Çocuklar Rasulullah’ın Ahlakı üzere yetiştirilmeli
İshak BEYAZAY
H.A.A.R.P Projesi ve GDO’lu tohum-2
Feyzullah AYDOĞAN
Öğretmen atamalarında hakkaniyet ve liyakat yerine siyaset iddiası
Ekrem ŞAMA
Tarihten bir gaflet rekoru
Mustafa İŞCAN
Yeni aylıklar istediğiniz banka ve PTT’ye gönderilecek
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Gerçekleri Gizlemek Suçtur
Ali Haydar HAKSAL
Siyaset Düşünce Üretmiyor Tüketiyor
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Mattis Ziyareti Öncesi ABD Yalanları ve Aba Altındaki Sopa!
Zeki CEYHAN
Yurtta Tesadüf Konseyi!
Mevlüt ÖZCAN
Erkeğin yabancı bir kadınla tokalaşması caiz mi?
Mahmut TOPTAŞ
Hammalet’ El-Hatab
Prof.Dr.Ata ATUN
Kıbrıs konusu boyut değiştiriyor
Prof. Dr. Burhanettin Can
FETÖ ile Mücadelede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
16. kuruluş yılında Ak Parti
Mustafa YILDIRIM
Öğrencilere sahip çıkamayacak mıyız?
Burak KILLIOĞLU
Yorgun…
Şakir TARIM
İstanbul’un akıbetini düşünen yok mu?
İsmail KILLIOĞLU
Şeytani Saçmalık Ve İblisce Cehalet
İbrahim VELİ
Atalet Ve Kalkışma
Abdülkadir ÖZKAN
Memuru enflasyona ezdirmemek!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz