4 Şaban 1438 | 30 Nisan 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Haydi Şimdi Saadet!
28/10/2015 - 08:11
Abdullah AKÇAY

Tv5 Televizyonunda Türkiye'de terör konulu programda konuşmacıları dinlerken özellikle Cizre'li Avukat olan Adnan Tüzün Bey'in anlattıkları dikkatimi çekmişti.

Adnan Bey;1974 Kıbrıs Barış Harekâtı yapıldığında Cizre'li gençlerin davul zurna eşliğinde askerlik şubelerinin önünde askere yazılmak için uzun kuyruklar oluşturduğunu anlatıyordu. Aynı tabloyu Ardahan'lı olmam hasebiyle bizde Ardahan'da yaşamıştık. Devamında ise bizim de yaşadıklarımıza benzer genelde doğu ve güneydoğu için adeta bir kader olan cümleleri sıralıyordu.

Adnan Bey. ''Cizre'ye gelen Mülki amirler gelirken mahrumiyet bölgesine geldikleri için hep istemeyerek gelmişler ama bölge halkının yakın ilgisi,onlara göstermiş olduğu hürmet ve muhabbetten sonra Cizre'den tayin olup giderken hep ağlayarak gitmişlerdir diyor devamında ise bir alıntı ile ''barış zamanında çocuklar babalarını toprağa gömer. Ama savaş zamanında babalar çocuklarını toprağa gömer'' diyerek biz bölge halkı olarak çatışmaların durmasını ve artık babaların çocuklarını değil, çocukların babalarını gömmesini istiyoruz'' diyordu.

Peki, bizler bölgede yaşayan özellikle Kürt ve Türkler ne oldu da bu hale düştük? veya düşürüldük? Biz et ve tırnak gibiydik. Daha önce ırkçılığa pirim vermeyen bölge halkı özellikle 94 ve akabinde 95 seçimlerinde komple Refah Partisine oylarını verirken şimdi bırakın ırkçı Kürt seçmeni bu gün gelinen noktada İslamcı diye bildiğimiz Kürt seçmenler bile Irkçı bir parti olan HDP'ye oy verir hale geldiler.

Gerçekte bu HDP'nin siyasi bir başarısı mı?

PKK'nın bölgeye hakimiyetinin bir göstergesi mi?

Bölge için uygulanan siyasi ve sosyal olayların bir neticesi mi?

Yoksa Emperyalist güçlerin yerli ve yabancı işbirlikçiler ile bölge insanına uyguladıkları Haim Nahum Doktrini ve devamında BOP projesinin bir uygulama alanı olmasının doğal bir sonucu mu?

Gelinen noktada bu gün Sivas'ın doğusuna niye gitmiyorsunuz, diye suçlayanlar ile niye gidemiyorsunuz diye soranların bu ortamın oluşmasında hiç mi kabahati yok?

Bu gün Sivas'ın doğusuna veya ülke topraklarının herhangi bir yerine gidilemiyor ise sorumluluk en başta 13 yıldır tek başına bu ülkeyi yöneten AKP'nin değil midir?

AKP iktidarları döneminde HDP'nin oyu %3 ten % 13'e çıkmış, PKK dağdan şehre inmişse eğer bütün bunun müsebbibi başta uyguladığı politikalardan dolayı AKP değil midir ?

Öyleyse bütün bu olumsuz tablonun baş sorumlusu olan AKP'nin seçmen tarafından siyaseten cezalandırılması gerekmez mi?

Akıl sahibi olan ve normal düşünen her kes bu işin böyle olmasını düşünürken; gelinen noktada işin baş sorumlusu iktidar hala başkalarını suçluyor ve ne yazık ki uygulanan algı operasyonları ile de halk buna inandırılıyor.

Bir kez daha görülmüştür ki terörün çözümü ve bölge insanının refah ve kalkınması için tek çare Saadet Partisidir.

Çünkü Saadet Partisi geçmişte olduğu gibi bu gün de bölgeye giderek bizler kardeşiz, bizi bölüp parçalamaya çalışanlara inat bir ve beraber olmalıyız demiş bu da bölge insanı tarafından Saadet Partimize yeniden güvenin sağlanmasına, yeniden kardeşlik ortamının oluşmasına vesile olmuştur.

----

Adım adım seçime yaklaşırken elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, uygulanan barajlar, ambargolar yok sayılmalara rağmen gücümüzün yettiği her yere gitmeye çalışıyor memleketimizin içinde bulunduğu durumu özetle anlatmaya çalışıp oy istiyoruz.

Bu çalışmalarımız (az da olsa bize görüşlerimizi anlatma imkanı veren) televizyonlar, ev sohbetleri, dernek ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, bazen nokta ziyareti bazen kahvehane bazen dergah bazen de meyhane bile oluyor.

Gittiğimiz her yerde ülkenin bir algı ile yönetildiğini, tarım, ekonomi, dış politika,sosyal hayat,ahlak ve maneviyatta gelinen noktada ki değerlendirmelerimizi yaptıktan sonra; Bakın 7 Haziranda oylarımız boşa gider deyip bize oy vermediniz % 98 oylarınız boşa gittiği gibi bu kadar Şehit ve sivil ölümleri ile yapılan bunca masrafın vebali de omuzlarınıza yüklendi. Allah size adeta yeni bir fırsat vermek suretiyle yeniden Saadet Partisini meclise sokmanız için bir imkan verdi.

Eğer bu sefer de Saadet Partisini meclise sokmazsanız tablo değişmeyecektir. Mevcut partiler ister Mitoz, ister Mayoz hangi bölünmeyi yaparlarsa yapsınlar birbirlerinden farkı olmayacaktır.

Mecliste farklı olan 5.Parti ancak Saadet'in meclise girmesi ile olur. Çünkü Saadet Partisi partilerin değil sistemin alternatifidir diyoruz.

Bu çalışmalardan birinde Silivri İlçemizde bir meyhanede bütün bunları anlattıktan sonra bizi dikkatle dinleyenler arasından bir vatandaşımız ''Siz düzgün insanlarsınız, siz temiz insanlarsınız, siz çalmazsınız, siz dürüstsünüz o yüzden bu ülkenin başına sizin gelmeniz lazım'' derken ;Akşam gittiğimiz dergahta ise yapılan zikirden sonra yine derdimizi anlatıp burada sabaha kadar zikir yapsanız, mecliste çıkarılan bir kanunun lehte veya aleyhte olmasını engelleyemezsiniz. Onun için bizim yanımızda Hakkın hakim kılınması mücadelesini vermelisiniz dedikten sonra ne yazık ki ama ile başlayan ''öğretilmiş çaresizliği'' anlatan serzenişleri dinleyince onlara Nuh'(a.s) ile Nemrud'un hikayesini anlatıp ümit var olmalarını anlattığımızda ;dergahtaki Dervişin de meyhanedeki sarhoşun da Saadet'e ihtiyacı olduğunu bir kez daha anlıyorduk.

----

Aşık Olmak; ''aşkın gözü kördür'' ata sözünde olduğu gibi sevdiğini her şeyi ile kabul etmektir. Bu da bazen körlükten bazen de ölçüsüz sevgiden dolayı aşık olunanın yanlışlarının görmezden gelinmesi sonucu onun mahvına sebebiyet verebilir.

Sevmek İse; Sevdiğinin iyi işlerinde ona destek olmak, yanlışlarında ise onu ikaz ederek onun mahvolmasına engel olmak, sevgide ölçülü olmaktır.

Dolayısıyla biz kimseye aşık değiliz. Ama herkesi seviyoruz.

Bu sevgimizden dolayı kimin yanlışı varsa onu ikaz edip doğruyu bulmasına yardımcı olurken, kim de hak ve hakikat yolunda istikametten ayrılmayıp doğruları savunuyorsa onunda yanında olup bütün gücümüzle ona destek vermeye çalışıyoruz.

--

Yapılacak 1 Kasım seçimlerinin başta Ülkemiz olmak üzere İslam Alemine ve Tüm insanlığa Saadetler getirmesini Cenabı Hak'tan Niyaz ediyorum.

Saadet dünyasında buluşmak dilek ve temennisi ile Allah'a Emanet Olun

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21/02/2017 - 09:55 Düşünmek herkese iyi gelecek !..
27/06/2016 - 17:22 Muhasebe Ayı Ramazan
13/06/2016 - 15:43 Stratejik Ürün Şeker
30/05/2016 - 11:21 NE OLUR MECLİSTEN GÖRÜNTÜ VERMEYİN!
20/04/2016 - 18:59 Aile ve Eğitimde sorunlar!
06/04/2016 - 16:51 Mecburi İstikamet Saadet Partisi
21/03/2016 - 12:52 İktidarın Karnesi
14/12/2015 - 13:55 'Odak olmak'' suçlaması!
30/11/2015 - 12:02 BU DAVADAN İSTİFA EDİLMEZ!..
16/11/2015 - 14:40 HAK VE BATIL MÜCADELESİ
03/11/2015 - 17:21 Stockholm Sendromu
28/10/2015 - 08:11 Haydi Şimdi Saadet!
22/10/2015 - 12:28 İşte asıl gerçek bu: Herkes için Saadet!
15/10/2015 - 09:44 Gayretullah'a Dokunmak
 
TSK'dan PKK'ya hava harekatı
Dursun Özbek'ten UEFA müjdesi
Fetönün Askeri Karargahı
Çeçenistan'daki saldırıyı DEAŞ üstlendi
Son bir haftada 26 terörist öldürüldü
300 AK Partili isim CHP'ye geçti
Trabzonspor'da rakipler aynı, puanlar farklı
Avrupa yaz saatine geçiyor!
Kahraman şehit Halisdemir'e büyük ayıp!
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Atilla MEHDİGİL
Bu Millet Gök Kubbe’yi başınıza geçirir!..
Hayati OTYAKMAZ
MUTLU OLMAK İÇİN!
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ ÖZGÜVENİ
Ekrem ŞAMA
Referandum gözlemcileri
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Şeref KAÇMAZ
DEĞİŞTİRİ - YORUM
Mustafa KAYA
Arpacıya Borç Eden Ahırını Tez Satar
İshak BEYAZAY
İçimizdeki put
Mustafa İŞCAN
Kızlık soyadı ile eski SSK no bulunur
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Sâlih=İyi Müslüman
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Yusuf KAPLAN
Kilise saldırıları: İhvan’ı bitirme tezgâhı...
Ali Haydar HAKSAL
Süreci doğru algılamak -ı-
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Buçuk Savaş”ta Başlangıç Vuruşu...
Zeki CEYHAN
AKP’de ne yapılmalı?
Mevlüt ÖZCAN
Evlilik bir “ibadet”tir
Mahmut TOPTAŞ
Sisifos tipi gavurluk
Prof.Dr.Ata ATUN
Kıbrıs’ta Rum olmayana yer yoktur
Prof. Dr. Burhanettin Can
Kadife darbe sürecinde yeni bir dönem-1: Dikkat
Akif EMRE
ABD’nin müdahale kapasitesi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Faniyiz deyip yıkılacak saltanatın esiri olmak
Mustafa YILDIRIM
Görüşmelerin kayıt altına alınması ne işe yarıyor?
Burak KILLIOĞLU
Uzlaşma olmadan nasıl olacak?
Şakir TARIM
Kut-ul Amare ve sömürgeci İngiltere
İsmail KILLIOĞLU
Bir halkoylamasının düşündürdükleri
İbrahim VELİ
Yüzde 49’u anlamak
Abdülkadir ÖZKAN
Tarafsız değil, adil olmak önemlidir
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz