5 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 22 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
HAYRETTİN KARAMAN’IN ÇELİŞKİLERİ
22/10/2015 - 18:12
Feyzullah AYDOĞAN

İlahiyatçı Hayrettin Karaman’ın Niçin AK Parti’ye Oy Vermeli?  Başlıklı yazısındaki çelişkiler, yanlışlar ve perdelenmek istenen konulara cevabımızdır.

 ‘Kur'an, ezan, cami, İmam Hatip, hac, tesettür (dine uygun örtünme), dindarlığın yaygınlaşmasına, ülkemizin tam bağımsızlığına ve kalkınmasına, eşsiz medeniyetimizi ihya ve inşaya karşı ve bunlardan rahatsız olan Türkiyeliler bu partiye de karşı ve muhalif oldukları için.’

Karşıtlık üzerinden haklı çıkmak ne kadar doğrudur? Kaldı ki, Türkiye tarihinde öyle karşıtlıklar yaşandı ki, bunları Hak Batıl mesabesinde görecek kadar keskinlenilmiş olmanın zararını bu ülke fazlasıyla ödemedi mi? Sözünü ettiğiniz çevreler kırk yıl Demirel’e de karşı idiler sizin mantığınızla bakarsak Demirel’in de haklı olması lazım değil midir? Tam Bağımsızlık, medeniyetimizin inşası, dindarlığın yaygınlaşmasını mı, Müslümanların Sekilerleşmesini mi yaşıyor Türkiye? Dünyevileşmeyi, ahlak ve maneviyattaki erozyonun son yıllarda arttığının ve inanan insanların Oryantalist bakış açısına muhatap edilerek Rasyonalist dayatmayla karşı karşıya gelişlerinde iktidarın hiç mi rolü olmadı?

‘Başörtü zulmüne, üniversiteye girişte İmam Hatip mezunlarına uygulanan puan ve katsayı haksızlığına, sekiz yıllık kesintisiz eğitim kumpasına son verdiği için. Dün başını örten hanımefendiyi Meclis'ten kovanlara karşı devletin bütün kurum ve kuruluşlarını, örten ve örtmeyene eşit olarak açtığı için. Milyonlarca çocuğumuza dinini, kutsal kitabını ve sevgili peygamberini öğrenme imkanı veren seçmeli dersleri koyduğu için.’

Başörtüsü, üniversiteye giriş, İmam Hatip mevzuları üç dönem tek başına bir iktidar için çerez faaliyetler olmalı. Bunlar insanımızın doğal hakkıdır, lütufmuş gibi sunmak ne kadar doğru?

‘Ülkemizin en seçkin yerlerinde yükselen minareleri teşvik ettiği, özellikle Çamlıca'da ve Ak Saray'da yaptırdığı camiler için.’

Değil Çamlıca’ya, Ak Saray’a, Küba’ya, Moskova’ya da Cami yapsalar ki, yapılıyor bu camiler, ülkenin tapusu niteliğindeki Ayasofya Camiini açmamış olmayı unutturabilir mi?

‘Kurucu lideri “Dünya beşten büyüktür” diyerek zalimlere ders verdiği için. Zalim İsrail'in devlet başkanına Davos'ta, dünyanın gözü önünde “siz zalim ve katilsiniz” diyebildiği için. Dünyanın neresinde zalim varsa onlara karşı, nerede mazlum varsa onların yanında durduğu için. Yalnız Türkiye'nin değil, İslam dünyasının ümidi haline geldiği için. Partinin mevcut başkanı da aynı davayı benimseyen, emek veren ve dünyanın önünde başarı ile temsil eden bir kâmil kişi olduğu için. Zengin ama cimri ve vicdansız ülkeler birkaç bin mülteciyi kabul edebilmek için kırk dereden su taşırken iki milyondan fazla mülteciyi yıllardır barındırdığı için.’

Dünya beşten büyüktür diyerek Birleşmiş Milletleri kürsüde eleştireceksin ancak Afganistan’da ve Dünyanın birçok işgal bölgesinde emirlerine asker vereceksin! Katil Siyonist Peres’i ekranların karşısında rezil etmek yüreklerimize elbette su serpmiştir. Ancak aynı katili bu milletin meclisinde ‘vatan istiyorum’ konuşması yaptırarak beş yüz elli vekile alkışlatmayı marifet saydığını ve ülkesi ile ticari hacmin rekorlar kırmasını, Mavi Marmara katillerinin kırmızı bülten kararına Bakanlık engeli çıkarılmasını nereye koyacağız? Irak, Libya, Suriye gibi işgal ve saldırıya uğrayan, parçalanan ülkelerin yanında mı duruldu, yoksa leş kargalarının taşeronluğu mu yapıldı? Söz ile karşı çıkılan durumlara ertesi gün küresel şer güçlere İzmir’den gemi desteğini, İncirlik hava üssünün kullandırılması iznini kim verdi? İslam Birliği’ni kurumsal olarak kurmayı ‘bu çağda dinsel birliktelik olmaz’ diyerek küresel örgütlerle yetinmeyi ve onlarla işbirliğini savunanlar dünyadaki tüm mülteci ve göçmenlere kucak açsa yeni işgalleri, yeni yetimleri ve yeni mültecilerin ortaya çıkmasını önleyebilir mi?

‘IMF'ye borcumuzu ödeyip üzerimizden alçaltıcı bir kamburu attıktan sonra “isterseniz size borç verebiliriz” diyebilecek bir ülke ekonomisini yönettiği için. Yetmezse de önemli ölçüde yoksulların ve dar gelirlilerin dertlerine derman olmaya çalıştığı için. Sağlık alanında yaptığı reformlarla insanımızı hastane kapılarında perişan ve bazen rehin olmaktan kurtardığı için. Hava, kara ve deniz ulaşımında rüyaları gerçek yaptığı için.’

IMF’ye borç mevzusu, Türkiye’nin mevcut borç mevzusunu aklamaz. 16 milyar dolarlık İMF borcu 2003 Irak’ın işgali öncesi yeni stand-by anlaşması ile ilave 8 milyar dolar kredi anlaşması yapılmış ve dönemin Bakanı Babacan ‘Irak’a ilk bomba düştüğünde 8 milyar dolarlık kredinin ilk dilimi hesabımıza yatacak’ demiştir. Sonrasında Irak darmadağın olmuş ve bu kredi alınıp süresinde de ödenmiştir. Ancak ülkenin toplam borcu Ak Parti döneminde üç kat artarak 600 milyar doları geçtiğini göremeyecek misiniz? Sosyal alanlarda yapılan gelişmeler olmuştur daha da olacaktır. Bu tür gelişmeler ülkenin kalıcı olarak güçlenmesi olabilir mi? Üretim ekonomisi olmadan, yapılan yollar, hastaneler spor tesisleri vs gelişmeler kalkınmışlığı tamamlar mı?

‘Uluslar arası ilişkilerde ülkeyi kukla olmaktan çıkarıp “masada ben de varım” diyen aktör haline getirdiği için.’

Uluslar arası arenada kurucu ve etken güç olmayı düşünmek ve planlamak yerine  ‘masada ben de varım’ demek işgalcilerin masasında ben de varım demek değil midir? Hangi masada kazandık? Hani, Yeni Libya’dan kovuluşumuzu hatırlatalım mı? Masumane bakalım;  masada kalarak hangi zulmü engelledik? Böyle yaparak aktör mü olunuyor yoksa piyon mu?

‘Yıllardır hem servetimizi heba eden hem de canımızı alan terör belasını kökten çözmek için Barış ve Kardeşlik Projesi'ni devreye soktuğu, Kürt halkı bakımından projeye devam etmekle beraber ihanet edenleri etkisiz hale getirmek için ne gerekiyorsa onu yaptığı için.’

Terör elbette ki, canımıza, malımıza ve birliğimize kast ediyor. Bu konuda yapılan yanlış adımların çokluğu bugün kocaman bir sorun halinde önümüze dikilmiş halde sırıtıyor. Terörün küresel kaynağıyla işbirliği yaparak ve terörizmden beslenenlerin siyasi olarak elini güçlendiren ‘ikiz yasalar’ı çıkararak ve de Apo’yu Kürt kardeşlerimizin temsilcisi ilan edip yanlış işler yaparak mı etkisiz hale getirecekler? Ülkede İslam Kardeşliği’ni telaffuz bile edemeyeceksek ve de bu kardeşliği hayata geçirmeyi başaramazsak bu yara kanamaya devam edecektir.

‘İnsan hak ve özgürlüklerine dayalı demokrasiyi ikmal etmek üzere önemli reformlara imza attığı için. Muhalefetin ipe un sermesine rağmen demokratik bir anayasa sevdasından vazgeçmediği ve millet imkan verdiği takdirde bunu bir namus meselesi gibi telakki ederek gerçekleştirmeyi vaat ettiği için.’

Bu konuda hem Ak Parti hem de siz samimi değilsiniz. Üç defa tek başına iktidar fırsatı yakalamış, bir defasında tek başına Anayasa’yı değiştirebilecek imkânı bulmuşken bu tür fırsatları sadece Cumhurbaşkanlığı ve güncel sıkıntısı için kullanmış olmak bugünler için hesap yapılmış demektir. İstendi ki, Ak Parti sürekli iktidar olacak malzemeyi elinde tutsun. Öylede yapmadılar mı?

‘Bu dava mevcut parti yönetimince titizlikle korunduğu ve … Daha neler ve nelerden dolayı AK Parti'ye oy verilmelidir. Peki hiç mi günahı ve kusuru yok? Beşer olur da günahı, kusuru olmaz mı! Bizim vazifemiz bunlara göz yummamak, asgariye indirmek için gayret etmek, ama bir kısım günahkârların istismarına da pabuç bırakmamak, onların kötü emellerine destek vermemektir.’

Şimdi sormak lazım ‘istismar’ nedir ve kim neyi istismar ediyor?

 İstiklal Şairimiz Merhum Mehmet Akif, ağır hasta yatağında yatmaktayken kapıdan içeri kelli felli bir ziyaretçi girer ‘geçmiş olsun’ der. Akif bütün rahatsızlığına rağmen adama hürmetinden dolayı yorganın altında da olsa ayaklarını toplar. Hal hatır ve sair faslından sonra adam bir sorusu olduğunu söyler. Akif de dikkatle dinlemeye başlar. ‘Hocam Gökkuşağının altından geçen erkeklerin kadın olduğunu, kadınların da erkek olduğunu biliyoruz da, acaba çift cinsiyetli birisi geçerse ne olur?’ Diye sorunca Akif, bu saçma sapan soruyu duyunca yersiz çekinceye kapıldığını, itibar edilecek biri olmadığını anlar ve rahatlar. Yanındakilere "ohh artık ayaklarımı uzatabilirim" diye mırıldanır.

Karaman'ın yazılarına yorum yazarken çok dikkatli davrananlar, artık ayaklarınızı uzatabilirsiz.

YORUMLAR
Hasan Erdem 22-10-2015, 18:00:42
Bu türden yaratıkları dikkate değer bulmuyorum.
Çıkar ve menfaat uğruna, hak ve hakikatlerin örselenmesi, gelinen noktada, ülkemizin durumunu perdelemeye çalışan bu ihanet şebekesi mensupları maalesef, mukaddes değerlerimizi de yozlaştırmektan geri durmamışlardır.
Firavun'un da yanında bir takım yardakçılar vardı.Onlar da çok "bilgili" kimselerdi!
Tarih onları "BEL'AMLAR" olarak tanıtır!!!
 
Necip 23-10-2015, 05:33:35
Hayrettin Karaman sahibine uygun yazıyor sayın yazar ın tesbitleri çoğaltılabilir
 
Mahiroğlu 24-10-2015, 13:58:45
12 yıllık iktidar boyunca artan ve hükümetin iki bakanının özellikle belirttiği rakı çeşidi ve fabrikasının sayısının arttırılması, zinanın sebest bırakılmasıyla artan ahlaksızlık ve boşanmaların artmasını, iddaa ve tekmi çiftmi gibi kumar oyunlarının servise konmasını, domoz etinin kırımızı kasaplık et statüsünde serbest bırakılmasını, faizin yaygınlaştırılmasını bir islam hukukçusu olarak nasıl değerlendiriyorlar.
 
mustafa hamza 26-10-2015, 05:27:39
Bu tiplerden tarihimizde çok olmuştur. Bunlara tarihte ne diyorlardı acaba dal kavuk, yalaka hepsi birbirinden çok yakışıyor. hangisi uygun önerisi olan lütfen yazsın..
 
mustafa 12-11-2015, 09:13:30
hayrettin işte. ulema olsa fıkha göre cevaz verir başım gözüm üstüne bu hayrettin patronların lama sı onun için seçim dönemi çıkar sağa sola tükürür bir de dua eder biz de bir karşılığı ve değeri yok.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
20/01/2018 - 08:47 MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
08/12/2017 - 08:14 KUDÜS DAVASI ÜMMETİ BİRLEŞTİRECEKTİR
28/08/2017 - 14:12 ÖZGÜR DÜNYA KÂBE’DEN BAŞLAR
28/07/2017 - 17:11 Öğretmen atamalarında hakkaniyet ve liyakat yerine siyaset iddiası
12/06/2017 - 09:57 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
19/05/2017 - 16:56 DEVLET AKLI
24/04/2017 - 09:08 MİLLİ GÖRÜŞ ÖZGÜVENİ
23/03/2017 - 09:13 HDP’Lİ BAŞKAN OLUR MU?
14/03/2017 - 09:59 TÜRKİYE REHİN Mİ ALINMAK İSTENİYOR?
16/02/2017 - 10:53 GÜÇLÜ DEVLET YERİNE GÜÇLÜ BAŞKAN ÖYLE Mİ?
18/01/2017 - 11:55 BAŞKANLIK SİSTEMİNDE NİHAİ HEDEF
26/12/2016 - 11:14 2017’DEN NE BEKLEMELİYİZ?
14/11/2016 - 16:05 TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ ON SORUNU
20/10/2016 - 11:00 BİZİ NEYE ÇAĞIRIYORSUNUZ?
23/09/2016 - 12:56 HAŞHAŞİLERDEN BUGÜNE EĞİTİM SERÜVENİMİZ
29/08/2016 - 11:00 ‘ÜST AKLIN’ İŞLEYEN PLANLARI VE SELAMETİMİZ'
30/07/2016 - 11:40 BU COĞRAFYADA YAŞAMANIN BEDELİ
01/07/2016 - 15:16 ŞÜPHELENİYORDUNUZ DEĞİL Mİ?
10/06/2016 - 12:23 YAHUDİLEŞME TEMAYÜLÜNE GİRMİŞ BU TOPLUMA BİR ÇIKIŞ YOLU
30/05/2016 - 13:56 BİLMEK İSTİYORUZ
16/05/2016 - 14:23 BATILILAŞMA, BAŞKANLIK VE TEK DÜNYA DEVLETİ
02/05/2016 - 09:53 MÜSLÜMANLAR TOPARLANMAK İÇİN NEYİ BEKLİYOR?
30/04/2016 - 16:28 MÜSLÜMANLAR TOPARLANMAK İÇİN NEYİ BEKLİYOR?
19/04/2016 - 17:25 İNANÇLI İNSANLARA TUZAK
22/03/2016 - 16:59 İKTİBAS
12/03/2016 - 12:02 İKTİSAT POLİTİKALARI, BÜTÇE VE 3. KÖPRÜ
28/02/2016 - 14:15 SÖMÜRÜDE MODERNLEŞME YA DA KÖLELİK YENİDEN
15/02/2016 - 11:49 HAREKET VAR BEREKET YOK
25/01/2016 - 12:48 ''MUHTAÇ'' KİM, ''İHTİYAÇ'' NE?
04/01/2016 - 16:31 İSLAM BİRLİĞİ - III (İSLAM BİRLİĞİ KURULUŞU, NİTELİĞİ VE İŞLEYİŞİ)
26/12/2015 - 15:19 İSLAM BİRLİĞİ -II
21/12/2015 - 11:24 İSLAM BİRLİĞİ
07/12/2015 - 10:26 HER ŞEY ÇOK GÜZEL, BİZE MÜSAADE!
16/11/2015 - 03:20 KELİME VE KAVRAMLARIMIZIN İÇİ BOŞALTILIYOR
22/10/2015 - 18:12 HAYRETTİN KARAMAN’IN ÇELİŞKİLERİ
12/10/2015 - 01:21 SAADET’TEN MEKTUP VAR
22/09/2015 - 12:58 1 KASIM YENİ DÖNEM
29/08/2015 - 01:33 SAADET PARTİLİ BİR MECLİS MÜMKÜN
17/08/2015 - 11:00 SEKÜLERİZME KARŞI İSLAMLAŞMA BAŞLATILABİLİR Mİ?
25/07/2015 - 18:41 SEKÜLERİZM SÜRECİ VE TÜRKİYE
29/06/2015 - 17:23 YENİ LİBERALİZM DİNİN YERİNİ Mİ ALIYOR?
15/06/2015 - 01:42 GETİRİN HESAPLARI
30/05/2015 - 11:55 8 HAZİRAN GÜNÜ HESAPLARA EL KONULACAK
16/05/2015 - 16:18 BİLAL ERDOĞAN SAADET'TEN ADAY OLABİLİR
25/04/2015 - 13:19 KÖTÜ ÖRNEK EMSAL OLMAZ
13/04/2015 - 14:09 4 YIL ÖNCE 4 YIL SONRA
23/03/2015 - 02:12 TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREBİLİRİZ
9/03/2015 - 00:05 DİLİPAK'IN DİLİ PAK MI?
24/02/2015 - 12:15 GÜNDEMLERİN PERDE ARKASI
05/02/2015 - 10:55 PATLICANIN SUÇU
12/01/2015 - 01:47 ALİMLERİN İKTİDARI MI, İKTİDARIN ALİMLERİ Mİ?
27/12/2014 - 07:43 UZATMALAR OYNANIYOR
08/12/2014 - 11:40 DEĞERLERİNİZDEN NE KADAR EMİNSİNİZ?
24/11/2014 - 13:53 AH MEHMET
13/11/2014 - 11:08 ALTIN UCUZLUYORSA NİÇİN PAHALI SATILIYOR
27/10/2014 - 12:00 DELİK BÜTÇE İLE YENİ TÜRKİYE HAYALİ
29/09/2014 - 10:00 BANKALARA YATIRILAN FİZİKİ ALTINLARIN AKIBETİ
13/09/2014 - 00:29 DAHA NE Mİ İSTİYORUZ?
30/08/2014 - 13:29 YENİ YETMELERİN KORKUSU
15/08/2014 - 12:31 ÖTEKİ TÜRKİYE
26/07/2014 - 15:50 MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİNİN GELECEĞİ KURUMSALLIĞINDA
14/07/2014 - 10:53 İSLAMİ HAREKETİN GELECEĞİ
04/07/2014 - 10:19 SİSTEM KURABİLEN BİR CUMHURBAŞKANI OLSA
23/06/2014 - 10:08 “YENİ TÜRKİYE” AVRUPA İÇİN BİR FIRSAT; BİZİM İÇİN DEĞİL
03/06/2014 - 10:36 EKONOMİMİZ İYİDİR, ÖYLE Mİ?
16/05/2014 - 20:50 KARA YAZI
05/05/2014 - 12:26 FİKRİ YOZLAŞMA: YAV HE HE
21/04/2014 - 12:54 ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLECEK?
31/03/2014 - 18:38 BEKLİYORUZ
17/03/2014 - 11:49 MİLLÎ GÖRÜŞ NELERİ YAPMAYACAK?
03/03/2014 - 08:21 KİRAMEN KATİBİN Mİ BÖCEK Mİ?
17/02/2014 - 08:32 AK PARTİ’NİN GİDİŞİ SİYASAL İSLAMIN BİTİŞİ DEĞİLDİR
29/01/2014 - 06:58 CEMAAT ve İKTİDARIN SİYASAL İSLAM'A BAKIŞI
06/01/2014 - 07:29 KRİZ MALİYETİ NE KADAR GERÇEKÇİ?
24/12/2013 - 08:50 MEVCUT SİSTEMLE BU KADAR
09/12/2013 - 11:54 ZULÜM SİSTEMİNE ‘İSLAMİ FİNANS’ KILIFI
10/11/2013 - 16:11 AİLE BÜTÇEMİZ OLMAK ZORUNDA
26/10/2013 - 23:12 ORTA VADELİ PLAN MI LOBİLERE TELİF HAKKI MI?
23/09/2013 - 06:30 KURTULUŞ İSLAM’DA İSLAM NEREDE? - 2
06/09/2013 - 04:51 KURTULUŞ İSLAM’DA İSLAM NEREDE? 1
12/08/2013 - 09:01 ORYANTALİST ZİHNİYETTEN MUCİT ÇIKAR MI?
16/07/2013 - 13:14 SAYIN VALİ MUTLU BİR AÇIKLAMA LÜTFEN
08/07/2013 - 14:52 DARPHANEDE NELER OLUYOR?
13/06/2013 - 10:07 BÜYÜK HAREKET VE GEZİ
01/06/2013 - 01:59 FİNANSAL OKURYAZARLIK DİKKAT TUZAK VAR!
13/05/2013 - 12:15 MAYINLI ALANLAR SİYONİSTLERİN GÜNDEMİNDE
05/05/2013 - 07:51 EMEK-HAK-ADALET
15/04/2013 - 14:58 BİREYSEL EMEKLİLİK (BES) VE ÜÇ AÇIK
29/03/2013 - 09:29 HUTBE-İ ŞAMİYE
15/03/2013 - 09:45 ŞU BANKALARA ‘ILIMLI’ YAKLAŞIMLAR!
05/03/2013 - 09:40 MİLLİ GÖRÜŞ, TELİF HAKKI VE MİLLETİN KAZANIMLARI
04/02/2013 - 10:48 SARRAFLIK DA BİTİRİLİYOR SIRADA NE VAR!
26/01/2013 - 09:27 DAVOSA BAKIŞ
19/01/2013 - 13:50 BAŞBAKAN BU HESABI DA YAPMALI
08/01/2013 - 08:02 BEYİNLERİN İŞGALİ
30/12/2012 - 02:08 2013 YILI EKONOMİK BEKLENTİLERİ
24/12/2012 - 00:32 BEŞ MİLYAR DOLARLIK REKLAM VE ELLİ MİLYAR LİRALIK FAİZ
12/12/2012 - 07:05 Gençlik Hareketleri ve Anadolu Gençlik
29/11/2012 - 18:24 Korkakların Şarkısı ve Yeni Küreselcilerin Kıyafet Özgürlüğü
26/11/2012 - 13:27 Demokratik Seçimler ve İşgaller
16/11/2012 - 08:00 Borç Kredi Faiz ve Kriz
12/11/2012 - 10:55 75 Milyonun Hakkı
06/11/2012 - 08:01 Not Artışı
23/10/2012 - 11:20 Tasarruf ama nasıl?
14/10/2012 - 08:27 Buyrun Erbakanın Yolu
7/10/2012 - 08:44 Büyük Usta Büyük Zam Büyük Rekor !
25/09/2012 - 08:50 Yeni Anayasa Çalışmaları ve CHP’ye İktidar Yolu
19/09/2012 - 01:06 Piyasalarda Yalan Rüzgarı
08/09/2012 - 01:09 Bankalara Altın Satışı Kıyağı
31/08/2012 - 12:29 İslamcıların Açmazlar 2
27/08/2012 - 15:29 İslamcıların Açmazları
13/08/2012 - 10:15 Su ticari mal değil, temel insan hakkıdır.
06/08/2012 - 12:20 Zekât ve İktisadi Hayat
30/07/2012 - 10:27 Üniversite Adayları ve Meslek Seçimi
23/07/2012 - 13:56 Havuz Sisteminden Vazgeçmenin Bedeli Ağırlaşıyor
16/07/2012 - 10:01 Merkez Bankası, Gözünü Yastık Altına Dikmekten Vazgeçmeli
09/07/2012 - 16:03 Sel bize hep hatırlatıyor
03/07/2012 - 12:06 Tatil mi, Sılayı Rahim mi?
25/06/2012 - 17:09 BABA! HIRSIZI YAKALADIM
18/06/2012 - 09:27 İflas'a Ödül Vermek Ne Demek?
11/06/2012 - 10:53 ÇELİŞKİLER VE GERÇEKLEŞMELER
21/05/2012 - 10:03 Hak Anlayışı
09/05/2012 - 16:18 İktisadi Yapı , Ahlak ve Kapitalizm
 
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Savaş Çıkar mı?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Aptal mı yazıyor?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
Arabozucu şeytanları aramıza sokmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD, İslam dünyası için terörden daha büyük tehdit
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz