7 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 24 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
İşte asıl gerçek bu: Herkes için Saadet!
22/10/2015 - 12:28
Abdullah AKÇAY

Cizre'ye gitmek isteyen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'a Devlet yetkililerinin ''Gitme can güvenliğini sağlayamam" demesinden sonra

“Güvenlik istemiyorum sorumluluk bana aittir.” diyen ve bu şekilde belge imzalatıldıktan sonra bölgeye gidilmesine izin verilen Gönül dostu Mustafa Kamalak'ın ziyaretini ahlaksızca çarpıtmaya çalışan, ahlaksızca farklı yorumlarla medyaya servis yapan karaktersizlere orada bulunan Şevket Uzun Bey'in cevabı.

''Saadet Partisi Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak dün Cizre'ye tarihi ve önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Bende Elhamdülillah bu tarihi anlara şahitlik edenler arasında idim.

Bu ziyaret bölge halkı için büyük önem taşıyordu. Fakat ne yazık ki bazı çevreler bu ziyareti ahlaksızca, pervasızca, izansızca amacından uzaklaştırmaya çalışıyorlar, koskoca ziyaretten bir fotoğraf yayınlıyor, Kamalak HDP'yi ziyaret etti diye başlık atıyorlar.

Olayın aslı:

Genel Başkanımız olayların şiddetli şekilde yaşandığı ve bu zamana kadar bölgeye hiç bir siyasinin giremediği Sur mahallesine girerken (HDP binası mahallenin tek ve dar olan girişinde) STK temsilcileri ve HDP İlçe başkanı da orada sıralanıp Genel Başkanımızı karşıladılar. Genel Başkanımızda orada bulunanlarla selamlaşıp yürüyüşlerine devam ettiler.

Cizre STK'ları ve halkı ziyarete;

"Sn. Genel Başkan bu ziyaretiniz tarihi bir adımdır. Bu millet samimiyetinizi unutmayacaktır." yorumunu yapmışlardır.

Kamalak Hoca bugün Cizre Mahallelerini yiğitçe gezebilen ilk siyasi olarak tarihe geçmiş, masum analarla, babalarla, kardeşle, çocuklarla ümmetle görüşüp, kucaklaşıp, sıkıntıları dinlemiş ve Milli Görüşün çözüm önerilerini söyleyip birlik ve kardeşlik telkin etmiştir.''

Eyy zavallı ''modern hokkabazlar'' görüldüğü gibi sizin gözden çıkarıp terörün kucağına ittiğiniz bu bölgeye giderek, bizler kardeşiz diyen Sayın Kamalak'ı takdir etmek yerine olayları çarpıtıp böylesine sadık ve samimi bir Devlet Adamını itibarsızlaştırmaya çalışmanız ve yaptıklarınız artık Gayretullah'a dokunma noktasına gelmiştir.

Yediğiniz kul Hakları, zalimlerle işbirliğiniz, döktüğünüz veya dökülmesine sebep olduğunuz kan ve gözyaşı İnşallah sizin sonunuzu getirecektir.

Bundan dolayı sizi sadece Allah'a havale ediyorum.

Çünkü sayenizde güvenilecek yalnız ''O'' kaldı.

--

BAHÇELİEVLER'DE ŞEHİDİMİZ VAR.

Onlar her türlü pis hesapları yapsalar da ne yazık ki ateş düştüğü yeri yakıyor.36 gün önce evlenen, evlendikten 1 hafta sonra geçici görev ile Dağlıca'ya gönderilen Üsteğmen Ünal Darboğaz Hakkâri kırsalında çıkan çatışmada Şehid düştü.

Şehid Ünal Üsteğmenin Annesi Bahçelievler Kocasinan Mahallesi Şehit Fikret Söğütler Sokağında ikamet ediyor.

Şehit Üsteğmen Ünal Darboğaz, Ataköy 5. Kısım'da ikindi Namazına müteakip kılınan Cenaze Namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehidimize ve Tüm Şehitlerimize Allah'tan Rahmet yakınlarına, ülkemiz değerlerine sahip çıkan tüm insanlara baş sağlığı diliyor, kan gözyaşı ve terörden beslenenler ile bu memleketi bu hale getirenleri ve hala bunları destekleyenler ile bunlardan medet umanları Allah'a havale ediyorum.

-

BU SEÇİMDE BARAJ YOK !

Her ne kadar önümüze barajlar koysalar da, kendileri her türlü devlet imkanlarını kullanıp 4 parti 5 adam 7/24 Televizyonlardan propaganda yapsalar da, Saadet Partimiz üzerinde her türlü oyunları oynamaya çalışsalar da inanıyoruz ki Allah bizimle beraberdir ve Allah en zor zamanlarda yardımını ulaştıracaktır. Çünkü Saadet Partisi Hakk'a inananların, kendini Allah'a emanet edenlerin partisidir.

Bu bağlamda önümüze konulan % 10 Barajını bireysel başvuru ile aşacağız İnşallah.

Bu nasıl olacak;

Seçilecek kadar oy alan adaylar için Anayasamıza göre baraj diye bir şey yoktur. Çünkü Anayasamızın 148.Maddesinin 3.Fıkrasına göre ''Herkesin seçme ve seçilme hakkı Anayasada güvence altına alınmıştır'' Buna göre bir aday Milletvekili seçilecek kadar, diyelim 40 bin oy aldı ancak partisi barajı aşamadı bundan dolayı Milletvekili mazbatasını alamadı. Buna karşılık kendisinden daha az oy alan misalen 30 bin oy alan diğer aday partisi barajı aştığı için Milletvekili seçilmiş oldu. Bu durum, 40 bin oy alan aday bakımından hak ihlali olduğu hiç bir tartışmaya meydan vermeyecek kadar açıktır.

İşte Anayasa Mahkemesi Ergenekon ve balyoz davalarında olduğu gibi bir hak ihlalinin olup olmadığını tespit edecek ve bu açık hak ihlalinden dolayı mazbatanın hak sahibine verilmesini sağlayacaktır.

Dolayısıyla baraj problemi bundan dolayı geçersizdir. Bunu bütün seçmenlere anlatıp daha önce siz iyisiniz ama oyum boşa gider diyenlerin de oy vermelerini sağlamış olacağız.

Unutmayalım ki bu maddeyi inceleyen Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak Bey çok iyi bir Anayasa Hukuku Profesörü ki tarihe ''Erbakan'ın süper Hukukçusu'' olarak geçmiş, aynı zamanda Maliye Profesörü, İktisat Doçenti ve 35 yıllık sağlam ve sadık bir devlet adamıdır.

Ne yazık ki geçmişte Erbakan Hocam için yapılan itibarsızlaştırma hareketleri bu günde düz yolda bile yürüyemeyenler tarafından Kamalak Hocamız için yapılmaktadır. Bunların hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur. Çünkü ''altının kıymetini sarraf bilir''.

BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİ

25 EKİM PAZAR SAAT 13.

GAZİ OSMAN PAŞA MEYDANI..

Tüm Halkımız Davetlidir.

Allah'a Emanet Olun.

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21/02/2017 - 09:55 Düşünmek herkese iyi gelecek !..
27/06/2016 - 17:22 Muhasebe Ayı Ramazan
13/06/2016 - 15:43 Stratejik Ürün Şeker
30/05/2016 - 11:21 NE OLUR MECLİSTEN GÖRÜNTÜ VERMEYİN!
20/04/2016 - 18:59 Aile ve Eğitimde sorunlar!
06/04/2016 - 16:51 Mecburi İstikamet Saadet Partisi
21/03/2016 - 12:52 İktidarın Karnesi
14/12/2015 - 13:55 'Odak olmak'' suçlaması!
30/11/2015 - 12:02 BU DAVADAN İSTİFA EDİLMEZ!..
16/11/2015 - 14:40 HAK VE BATIL MÜCADELESİ
03/11/2015 - 17:21 Stockholm Sendromu
28/10/2015 - 08:11 Haydi Şimdi Saadet!
22/10/2015 - 12:28 İşte asıl gerçek bu: Herkes için Saadet!
15/10/2015 - 09:44 Gayretullah'a Dokunmak
 
Hulusi Akar telsizden böyle seslendi!
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa KAYA
Afrin
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Roma’da neler olacak?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Ne sığar, ne sığmaz!
Mevlüt ÖZCAN
Kürtajın kefareti
Mahmut TOPTAŞ
Herkesle beraber Diyanet de işini yapsın
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Önce diplomasi; savaş son çare
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
Dost düşman birbirine karışmış
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz