6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
04/10/2015 - 20:15
Mustafa GEÇER
"Aslında senaryosu BOP projesi olan bu oyunun hedefinin 12’sinde
bulunan Türkiye’dir. Türkiye ayağa kalkarsa bölge ayağa kalkar,
Haçlılar bunu biliyor. Onların gölgesinde onlara sığınmış bir
Türkiye istiyorlar."
 
Teröre karşı uluslararası bir işbirliğinden bahsediliyor. Terör; toplumların güvenlik içinde korkusuz yaşamasını tehdit eden, ihlal eden hukuk dışı faaliyettir.Terör örgütü olarak tescillenen örgütlere karşı operasyonların ABD, AB ve İsrail’in başında olduğu küresel koalisyon güçlerince devam ettirildiği iddia ediliyor.
Örgütlerin terörist olup olmadığına kim karar veriyor?
Her örgütün yaptığı silahlı mücadele terör kapsamında değerlendirilebilir mi?
Terörizmin kriterleri nedir ve buna kim karar veriyor? Günümüzde güçlü ülkeler kendi çıkarları ve tehdit algılamaları kapsamında terör örgütlerini belirliyor. Teröre karışmasa dahi, meşru haklarını meşru yollardan almaya ve korumaya çalışan bazı örgütler, onun adına bir terör eylemi yapılarak   terör örgütü kapsamına alınabiliyor. İnsanların ülkelerine saldıracaksın, işgal edeceksin, şehirlerini yıkacaksın, namusunu kirleteceksin, mabetlerini yıkacaksın, maddi manevi kaynaklarını sömüreceksin, kutsallarına saldıracaksın, o insanlar kendilerini ülkelerini, tüm değerlerini korumak için örgütlendiğinde, bağırıp çağırdığında onları terörist ilan edip yok  etmek için tüm yolları mübah görüyorlar.  Bu olmaz! Ama haklı olmayı güçlü olmakta gören güçler böyle yapıyor. İşine geldiği gibi, bazen mazlumu terörist ilan ederken, bazen da teröristi mazlum ilan edebiliyorlar.
Hangi örgütlerin terörist olduğu, eylemlerinde ve hak arayışlarında hangi araçları ve metodları kullandığı, neleri ve kimleri hedef aldığı konusunda çok titiz bir araştırmaya gerek vardır. Kriterlerin sağlam ve adil belirlenmesi herkes tarafından kabul görmesi gerekir. Günümüz dünyasında bunun yapılması zor gözüküyor. Terörü araç olarak kullanan güçler, bizatihi terörü destekleyen, oluşmasına zemin hazırlayan güçlerdir. Terörün ve terör örgütlenmelerinin baş sorumlusunun emperyalist ve emperyalist amaçlar güden malum ülkelerdir.  Terör örgütlerinin kurulmasında  ayrıca haklı sebeplerle meşru müdafaa amaçlı  kurulmuş örgütlerin silahlandırılmasında ve terörize edilmesinde, onlar adına yapılan provokasyon ve terör eylemleri ile terör örgütü kapsamına alınmasında yine küresel  emperyal güçlerin baş rol oynadığı bir gerçektir.
Ülkesi işgal edilen, Afganistan, Çeçenistan, Irak, Somali, Nijer, Nijerya, Çad  gibi ülkelerde kurtuluş mücadelesi veren  örğütlenmeler, bu örgütleri ve eylemlerini çıkarlarına aykırı gören sömürgeci ülkelerce terör örgütü kapsamına alınmışlardır. Küresel güçler kendilerine yakın gördükleri örgütleri silahlandırıp destek vererek diğer ülkenin terör örgütü veya ülkelere karşı eylem düzenleterek onları terörize ederek kullanma yoluna gitmişlerdir. Nitekim  ABD ve İsrail başta olmak üzere, bazı örgütler adına onların bilgisi dışında veya dahilinde terör eylemi düzenleyen devlet birimlerine sahip ülkeler vardır. Günümüzde en çarpıcı örnek olarak, başkaları adına terör eylemleri düzenleyen birimlerin başında Amerikan Deniz Kuvvetleri  Özel Birlikler eski askerleri Erik Prince ve Al Clark tarafından 1997 yılında Kuzey Carolina'da kurulan, Black Water adlı özel güvenlik şirketini görebiliriz. Bu şirket askeri  özel güvenlik şirketlerinden farklı olarak, askeri eğitimli personel ve askeri donanım kullanır. Şirket, görünen yüzü ile ABD sınırları içerisinde, askeri nitelikli koruma hizmeti, polis teşkilatının eğitimi, bomba koklayıcı köpek hizmetleri vermektedir. Ayrıca Afganistan ve Irak'ta, ABD ofislerinin ve personelin korunması hizmetini yürütmektedir. Görünmeyen asli yüzü ve görevi ile ABD sınırları dışında, özellikle İslam coğrafyasında, suikast, terör ve provokasyonlar organize etmekte, ABD nin işine yarayan terör örgütlerine destek vermekte gereken yerlerde terör örgütü kurmakta, masum örgütleri  terörize edebilmekte, onlar adına bilgileri dışında terör eylemleri düzenleyerek onlar adına sahiplenebilmektedir. Son zamanlarda , PKK mensuplarının üzerinde ele geçirilen ABD menşeli silahların sorgulanması, Blackwater USA'in adını gündeme getirmiştir. Ayrıca Irakta insanlara yapılan işkencelerin baş rol oyuncusu bu şirkettir. Kötü ününü gizlemek için 2009 yılında adını Xe Services olarak, 2011 yılında ise Academi olarak değiştirmiştir.(Vikipedi)
Mesela, Irakta bir Şii camisini bombalayıp bunu Sünni bir örgüt adına sahiplendirebilmekte, böylece Şiilerle Sünnileri birbirine düşürebilmektedir. Bu örgütün yaptığı suikast, işkence, bombalama eylemleri hakkında itiraflar ve elemanlar için kesinleşmiş yargı kararları mevcuttur. Bayraksız ordu denen bu ve benzeri birimler günümüzde filmlere de konu olmuş, dünyanın gündemine oturmuş, devlet kaynak ve destekli olup ABD, İngiltere ve İsrail’in gayrinizami, gayri hukuki ve gayri insani savaşını yürüten, ayrıca para karşılığı da sipariş terör üreten şirketlerdir. Şu filmler de sıkça gördüğünüz paralı askerlerden. Bu askerler genelde psikopatlar ve eski askerlerden oluşmakta. Bir çoğu alkolik ve uyuşturucu bağımlısı. Aldıkları paralar normal askerlere göre 10 katı olduğu söylenmektedir.
Bölgemiz için kötü niyet besleyen Emperyalistler,  “İnsanlığı terör belasından kurtaracağız” diye müttefikleri ile terörle mücadele koalisyonu (Haçlı Birliği) kurarak, “terörle mücadele ediyorum” diye özellikle İslam dünyasını kana bulayarak, ülkeleri şehirleri harabeye çevirerek amacına ulaşmaya çalışmaktadır. Hangi örgütün terörist olduğuna ve olması gerektiğine de onlar karar vermektedir.  Küresel  emperyal  güçler kendi küresel politikalarına ve  çıkarına aykırı hareket eden tüm yapılanmaları kolaylıkla terörize edebilmekte, terör örgütü olarak tescil edebilmekte ve onlara karşı müttefiklerini de yanına alarak insanlık için meşru bir faaliyet yürütüyor algısını da oluşturarak her türlü yok etme eylem ve savaşını yürütmektedir.
Terör imalatçısı ülkeler “terörle mücadele”(!) politikalarında neyi amaçlıyor?
Gerçekten insanlığa karşı işlenen terör saldırılarının ortadan kaldırılmasını mı amaçlıyor? Yoksa dünyayı kendi hegemonyasında yöneterek sömürmek için, kendisine ihtiyacı olmayan bir İslam ülkesi  bırakmamak, onların, kendisine muhtaç ve bağımlı, sanayileşmesini tamamlayamamış, kalkınamamış, dediğini yapan müttefikler olarak  kalması amacını mı güdüyor?  Terörist örgütlerle mücadele için terör bölgelerine özel birlikler oluşturarak, askeri birlikler sevk ederek, büyük masrafları yaparak insanlık için bu mücadeleyi verdiklerine inanabilir miyiz? Hayır.
Ülkelerini Rusya işgalinden kurtarmak için mücadele vermiş Taliban, El-Kaide, Çeçenistan’ı Rus işgal ve sömürüsünden kurtarmaya çalışan Çeçen Mücahitleri, Filistin’i, Siyonist işgal ve zulmünden kurtarmaya çalışan, El-Fetih, Hamas; Somali, Nijerya, Nijer, Çad gibi ülkelerde Fransız ve İngiliz ve işbirlikçi yönetimlerinden arındırmak isteyen  Eş-Şabab, Bokoharam, Suriye, Irak, Mısır gibi halkı Müslüman ülkelerde faaliyet gösteren  amaçları ülkelerini haçlı ve Siyonist, haçlı ve işbirlikçi kukla yönetimlerden kurtarma mücadelesi veren, verdiğini söyleyen  En-Nusra, Işid, İhvan-ı Müslimin gibi örgütler, daha geriye gidersek; Hınçak, Taşnak, Asala Ermeni terör örgütleri, Osmanlıyı yıkarak Anadolu’nun işgalini amaçlayan batılı haçlı sürülerine karşı  Müslüman Türk milletinin kurduğu Müdafa-i Hukuk  Cemiyetleri, milis kuvvetleri, niçin ve hangi sebeplerden nasıl doğdular? Hangileri gerçekten vardır ve hangileri terör örgütüdür? Bu örgütlerin çoğu hakkındaki bilgi kaynaklarımız nedir? Verilen bilgiler ve haberler, yayınlanan videolar, görseller gerçek midir? Bu örgütlerin gerçek yüzleri ve amaçlarını nasıl öğrenebiliriz?       Birinci olarak bu örgütlerle ilgili haber ve bilgileri emperyalist Batı ve Siyonist kaynaklardan almaktayız. Bu haberlerin doğruluğu tartışılabilir.
Kendi amaçlarına uygun kurgulayıp, montajlayıp servis ettikleri, yaydıkları bu haber ve bilgilere inanarak karar verip konuşmamız, fikir üretmemiz,  eylem yapmamız mümkün değildir.  Bu örgütlerin bazılarının gerçekten var olup olmadığı, sanal olarak kurulup dünya kamu oyuna terör örgütü olarak tanıtıldığı ve küresel güçlerin özel güvenlik birimlerinin bu sanal örgütler adına eylemler düzenleyerek, suikastlar yaparak olmayan bu örgütlere fatura ederek  “insanlığın selameti için çaba harcadıkları” algısını oluşturarak bu eylemlerle gizledikleri gerçek hedeflerine  ulaşmaya çalıştıkları bilinmektedir. Özellikle Müslüman  kökenli  terör örgütleri peydahlanarak Yüce İslam Dininin ve Müslümanlar hakkında yanlış ve zararlı imaj oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bölgeye İsrail, Haçlılar, Amerikalılar, Ruslar gelmese idi bu örgütlerin ortaya çıkması söz konusu olmayacaktı.  Dünyaya, özellikle İslam coğrafyasına kendi küresel çıkarları için yeniden şekil vermeye çalışan, başta ABD, AB  ve çomakları İsrail, bölgede ve dünyada gelişen olumsuzlukların  huzursuzlukların ve terörün asli failleridir. Bunların maşa olarak kullandıkları, halkını temsil etmeyen işbirlikçi yönetimler, taşeron örgütler  en önemli araçlarıdır. Bu böyle bilinmelidir.
Bugün Irak ve Suriye’de, ABD ve maalesef Türkiye’nin de dahil  edildiği 60 müttefiki  ülke, Irak Şii Yönetimi, Bölgesel Kürt Yönetimi, İran, Lübnan Hizbullah’ı, PKK, PYD, El-Nusra, El-Kaide, Suriye’deki Muhalif Güç ve kuruluşlar, Beşar Esad  ortak düşman olarak IŞİD ile savaşmaktadır. Bu nasıl izah edilebilir? Birbirine düşman  kesimlerin ortak düşmanı aynı örgüt! Terörist  İsrail’le, PKK terör örgütü  ile savaşan, neden bir uluslararası koalisyon gücü yok? Aksine destekçileri var...
IŞİD’in kimliği “Sünni İslam” olarak dünyaya tanıtılmıştır. Nereden çıkıp neyi amaçladığı, kimlerin kurduğu ve ismini koyduğu, nereden destek aldığı gerçekten var olup olmadığı, bir web sitesi mi olduğu, tam olarak bilinmemektedir. Tüm suçların onlara fatura edildiği ve tüm özgür dünyanın bunlardan insanlığı kurtarmak için varı yoğu ile savaştığı söylenmektedir. Bu örgüt varsa eğer, içinde ABD ve Rusya gibi güçlerin de bulunduğu bu kadar düşmanına bu kadar süre nasıl dayanabiliyor? Söylenen, görülen şey İslam devleti halifeliği kurduğu, Irak ve Suriye’den diğer yönetim ve örgütleri temizleyerek “ Irak-Suriye İslam Devleti” (IŞİD,DAEŞ, DEAŞ,DAİŞ) kurmayı amaçladığıdır. Zaman zaman son model Japon ve ABD markalı araçlarla motorlu birliklerinin, üzerinde Peygamber Efendimizin (sav) mührünü taşıyan siyah renkli bayrak ve araçlara monte edilmiş son model silahlarla kameralar önünden resmi geçitler yaptıkları; zaman zaman Japon ve Batılı gazetecileri düzenli bir seremoni  ile bıçakla kellelerini keserek öldürüp dünya medyasına servis ettikleri;  militanlarının birçoğunun, İngilizce bilip,  Arapça, Türkçe  gibi bölgede konuşulan dilleri bilmedikleri biliniyor ve görünüyor. 40 bin nüfuslu Aynel Arab (Kobani) kentine  saldırdıklarında ABD güçlerinin 60 müttefiki ile kurduğu silahlı güçlerle  Kobani’yi kurtarmak için saldırdığı, en gelişmiş savaş uçakları ile binlerce sorti yaparak attığı binlerce ton bombalarla IŞİD’ i Kobani’den  çıkaracağım diye  şehri yerle bir ettiğini izledik. Bölgede yaşayan çoğu Kürt kökenli Suriyelilerden yüz binlercesinin sınırını onlara açan Türkiye’ye sığınarak barındırıldığı, ABD ve IŞİD katliamından Türkiye sayesinde kurtuldukları apaçık ortada iken; PKK’nın “Sınırı açmadınız, bizi engellediniz, Kürtleri IŞİD e katlettirdiniz” diye Türkiye’yi suçladıkları, bu iddiaya Türkiye menşeili basın ve basın mensuplarından dahi destek bulabildikleri, bunun basın ve halkın haber alma özgürlüğü bağlamında değerlendirildiğine tanık olduk. ABD ve müttfiklerinin Kobani’den atamadığı IŞİD güçlerini, Türkiye’nin geçit verdiği  Kuzey Iraklı 150 peşmergenin Türkiye topraklarından Suriye’ye geçip birkaç günde IŞİD’i  perişan ederek Kobani’yi  kurtardığı(!), kahraman edası ile elbiseleri tozlanmamış bir şekilde geri döndükleri törenleri de izledik. Türkiye’nin 30 yıldır giremediği  PKK’lıların Mahmur Kampına IŞİD kuvvetleri  100 km yaklaşınca kamptaki on binlerce PKK militanı ve sakinlerinin her şeylerini, hatta karılarını çocuklarını  dahi bırakarak perişan bir şekilde Kerkük’e doğru kaçtıkları haberleri yayınlandı. İzaha muhtaç, çelişkili, doğruluğu şüpheli haberleri duyduk, canlı -cansız videolarını medyada seyrettik.
Sonuçta fatura, İslam’a ve Müslümanlara, özel olarak Türkiye’ye kesildi.
Aslında senaryosu BOP projesi olan bu oyunun hedefinin  12’sinde bulunan, Türkiye’dir. Bunu unutmayalım. Bölgede Türkiye ayağa kalkarsa bölge ayağa kalkar, Türkiye sürünürse bölgede sürünmekten kurtulamaz. Haçlılar bunu biliyor. Onların gölgesinde onlara sığınmış bir Türkiye istiyorlar. Bizim yöneticilerimiz de bu fırsatı onlara 1939’dan beri istediklerinden fazlasıyla veriyorlar.
Birkaç gündür, daha önce çekildiği Suriye’deki Tartus üssüne Rusya geri yerleşti. Suriye’de silahlı operasyonlar yapıyor, “IŞİD hedeflerini bombalıyorum” diyor. Kimseye sorduğu,  danıştığı yok. Hiç kimse “Burada ne işin var?” diye sormuyor. Soramaz, çünkü o sorarsa Rusya da onlara aynı soruyu saracaktır. Bunu biliyorlar. Bu soruyu sorabilecek tek ülke Türkiye’dir. Çünkü Irak, Suriye, Ürdün, Lübnan daha dün 1919’da bizim birer eyaletimiz, sancak merkezimizdir. Halen oralarda yaşayan Osmanlı vatandaşları var.
2001’ de Suriye’ye yaptığımız bir seyahatte Şam Emeviye camine gittiğimizde orada yaşlı bir hocaya  rastlayıp konuştuğumuzda, kendisinin Osmanlı zamanında  bu göreve İstanbul’dan atandığını söylemişti. Ramazan El Buti Hoca da Türkiye’den gitmişti. Öldürüldü. Allah Rahmet eylesin. Türkiye’de bu soruyu sorabilecek ne bir siyasi otorite, ne de bir irade var. İran bile Irak’a, Yemen’e, Suriye’ye silahlı güç gönderiyor, “güvenlik bölgesi kurulması savaş sebebidir!” diyor.
Türkiye ABD’nin ağzından çıkana göre hareket ediyor, Kandil’e PKK karargâhlarına bile hava harekâtı yapabilmek için ABD’ ye İncirlik ve Diyarbakır üslerinden IŞİD’e beraber hava harekâtı yapma yetkisini veriyor. İslam coğrafyası üzerinde, bilgisayar ortamında savaş oyunu oynar gibi tüm emperyal güçler adeta savaş oyunu oynuyorlar. Güç denemeleri, güç yarışları yapıyorlar. İşgal ediyorlar, yakıyor yıkıyorlar, talan ediyorlar,  tüm varlıklarını gasp ediyorlar, katliam yapıyorlar. Her atılan bomba masum bir Müslümanın, çocuk, kadın, ihtiyar ayırmadan, bedenlerini parçalıyor, yakıyor, canını alıyor. Evlerini başlarına yıkıyor. Kimsenin umurunda değil. ABD ,“biraz daha birbirlerini kırdıralım, Esad bir süre daha kalsın” diyor.
İslam alemi sahipsiz ve başsız.  
Coğrafyanın kurtuluşu yöneticilerinin halkını temsil etme oranı ile doğru orantılıdır. Halkı Müslüman ülkelerde halkını temsil eden siyasi iktidar ve otoriteler halen mevcut değildir. 
Öncelikle yöneticilerle ilgili seçimimizi buna göre yapmalıyız. Bunun cezasını çekiyoruz.   
YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz