28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
CHP VE TERÖR
08/08/2015 - 13:22
Mustafa GEÇER
"PKK’lılar ve diğer Marksist-sol terör örgütleri, başından beri CHP
zihniyetinin teşkilatlarında, sivil toplum örgütlerinde barınarak,
yardım yataklık ve destek görerek, örgütlenerek, kendilerini aşırı
sol ideoloji ile besleyip yetiştirip terör örgütüne dönüşmüşlerdir.
Terör örgütlerinin taşıyıcı anneliğini CHP örgüt ve yöneticileri yapmıştır."
 
CHP yöneticileri bugün kuzu postuna bürünmüş, terörle mücadelede hükümeti, diğer parti ve kurumları “terörizme karşı samimiyet”  gibi çok yabancısı olduğu çok önemli bir umde’ye davet ediyor! Türkiye demokrasisinin en büyük zaaflarının bir eseri  olan  CHP, terör araştırılsın diye Meclisi olağanüstü toplantıya çağırıyor, araştırma önergesi veriyor, komisyon kurulsun diyor.
CHP yöneticileri, bu komisyon kurulup  işin aslına ilişkin kapsamlı ve gerçekçi bir araştırma yapıldığında, terörün ucunun, kökünün CHP’ye dayanacağını bilmiyorlar mı? Bunu mutlaka biliyorlar ancak kesin bir bildikleri daha vardı; o da, bu önergenin kesinlikle kabul edilmeyeceğiydi.
Peki amacı neydi?  Amacı; “biz terörün araştırılmasını, ortaya çıkartılmasını istedik, iktidar ve MHP grubu terörün devamını istediği için ret oyu verdiler, önerge geçmedi” deyip işin içinden sıyrılmak. Akıllarınca teröre karşı görevlerini yapmış olacaklar, terör sorumluluğundan kurtulacaklar, Türkiye’nin ve basının gündemini günlerce meşgul edip, CHP iş yapıyor propagandası yapılmış olacak. Bunun samimiyetle uzaktan yakından ne alakası var? CHP yönetimi iş yapmak değil, muhtemel erken seçim için siyasi rant devşirmek, terörün aldığı kuzuları, annelerin çığlığını, acısını istismar etmek peşinde.  Birileri, hep beraber içinde bulunduğumuz gemiyi yine delmeye çalışılırken, tekne su alırken, kaptanla, mürettebatla cedelleşmenin, kavga etmenin zamanı ve yeri değildir. Öncelikle gemiyi batırmak isteyen, ülkeyi meşgul etmeye çalışan bir avuç hain ve terör çetelerine tavır alınmalı bertaraf edilmeli, elbirliği ile gemi güvene alınmalı, kaptanla kavga sonraya bırakılmalıdır. Yoksa olaylardan siyasi rant çıkarma yarışı, ülkeye ve insanlarımıza terörden fazla zarar veriyor.
Önerge geçse ne işe yarayacaktı? Bu araştırma terörü bitirecek miydi?  Bu iş bu kadar basit mi? Sonra, terörün kaynağını bilmeyen var mı? Her şey apaçık ortada.
CHP, önergenin milyonda bir kabul edileceğini bilseydi, kesinlikle böyle bir önerge vermezdi. 
Çünkü, iktidar partilerinin muhalefetin önergelerini, hele böylesi hassas bir konuda ve dönemlerde ise kabul ettiği görülmüş bir teamül değildir. Keşke kabul edilseydi.
zaman;
Bol kavgalı, siyasi şovlu bir komisyonda, terörün geçmişi araştırılacak, yasadışı huzur bozucu eylemlerin, olayların karargâhlarının, her tonda sol zihniyet, bu zihniyet ve ideolojinin partilerinin ve örgütlerinin olduğu görülecekti.
CHP’ yi temsil eden egemen zihniyete ve bazı işlerine geçmişinden günümüze bir göz atalım:
Milletin; vatanı, istiklali, dini, namusu uğruna yaptığı “istiklal savaşı” zaferini gasp edip, sahiplenip bu milletin dinini tehdit olarak gören, Milleti millet yapan ortak değerlerini, geçmişini, din ve dindarları kamusal alandan  silmeye çalışan, onlarla her alanda savaşan, zulmeden CHP değil mi?
İstiklal Mahkemeleri adı altında kurulan hakimlerinin hukukçu bile olmadığı düzmece mahkemelerde Müslüman alim ve kanaat önderlerini sudan bahanelerle ”Sanığın idamına, muhakemenin bilahare yapılmasına” yollu kararlarla idam edilmeleri CHP yönetimlerinin icat ve icraatı değil mi? Fetişist bir devlet anlayışı ile tek tip uyruk oluşturma uğruna kendilerini onaylamayan herkese farklılıklarına bakmadan acımasızca devlet terörü yapan, zulmü reva gören CHP değil mi? Halkın demokratik iradesinden çıkan hükümet ve seçilmişlere karşı , dillerinden düşürmedikleri, demokrasi, hak, hukuk, halk, nakaratlarına rağmen bu değerlere en büyük düşmanlık eden “Ordu göreve” diye avaneleri  ile darbe çığırtkanlığı yapan, darbelere katılan,  Başbakan asan CHP değil mi? Halkın seçtiği ancak kendileri gibi düşünmeyen, Başbakanlara  Yassıada’yı hatırlatan CHP değil mi?
Ortadoğu Teknik Üniversitesini , eğitim kurumu olmaktan çıkarıp, o zamanlar bölücülerin (PKK) içinde yer aldığı Marksist- Sol terör örgütlerinin karargahı haline kim getirdi?
PKK’lılar ve diğer Marksist-sol terör örgütleri, başından beri CHP zihniyetinin teşkilatlarında, sivil toplum örgütlerinde barınarak, yardım yataklık ve destek görerek, örgütlenerek, kendilerini aşırı sol ideoloji ile besleyip yetiştirip terör örgütüne dönüşmüşlerdir. Terör örgütlerinin taşıyıcı anneliğini CHP örgüt ve yöneticileri yapmıştır.
9 Haziran 1991 yılında yapılan 1. HEP Olağan Kurultayında, İstiklal Marşımız okunmadı.  Aslında bu; HEP, DEP, ÖZEP ve HADEP gibi bölücü partilerin kurultaylarında hep yapılan bir eylem, bir farklılaşma ve ayrışmaya, bölücülüğe, teröre bir davet olduğu halde, 20 Ekim 1991 Genel Seçimlerinde HEP; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde SHP listesinden genel ve yerel seçimlere girerek çoğu teröre bulaşmış şaibeli 22 milletvekilini Meclise sokmuş , birçok belediyelik alınarak Güneydoğu illerinin çoğu PKK’ nın mali ve insan kaynağı merkezi haline getirilmiştir. Mevcut yasalara göre adeta meşruiyet kazandırılan PKK ve eylemleri  meclise taşınmıştır. CHP sayesinde meclise taşınıp, belediye başkanlıkları kazanıp, devlet kaynaklarından da faydalanarak güçlenip, cesaretlenmişlerdir.
Mevcut  yasalarda  ırk esasına dayalı parti kurulamayacağı kesinlikle yasaklanmışken, bunlara dokunulmamış  önleri açılmıştır. Oysa Kürt etnik kökenine dayalı  Marksist –Leninist-ateist bir partinin Müslüman Kürt  ve diğer vatandaşlardan destek görüp, destek görse bile tek başına iktidar olmasının mümkün olmayacağı apaçık ortada iken, bölücü amaçlarla etnik kökene dayalı olduğu her yerde beyan edilen partiler kurulmuş bunlar terörün organize edildiği merkezler haline gelmiştir.
Ülkede yaşayan insanlar arasına kin  ve husumet tohumları ekmek için her ayrımcılığı ve eylemleri  yapanlara destek çıkan CHP örgütleri yöneticileri olmuştur.
Milli ve yerli olmaktan kopmuş, küresel materyalist  örgüt sosyalist enternasyonal’e üye olmuştur. Bingöl'de 24 Mayıs 1993'te izinden dönen silahsız 33 er PKK’lılar tarafından yol kesilip otobüsten indirilerek şehit edildi.
2 Temmuz 1993 Sivas Pir Sultan Abdal Kültür Derneğine düzenletilen, Madımak olayları sırasında çoğunluğu ateist 33 katılımcı otelin yakılması ile hayatını kaybetti. İktidarda DYP ve SHP koalisyonu  iktidardaydı.  (Sosyal Demokrat Halkçı Parti, 12 Eylül’de kapatılan CHP'nin yerine kurulmuş bir siyasal örgütlenmeydi.18 Şubat 1995'te Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşmiş, böylece hukuki varlığı sona ermiştir.) Madımak provokasyonu tertiplendi, kinleriyle hareket eden millet ve vatan düşmanlarının amacı “Alevileri yaktılar” yaygarası ile tarihe not düşüp, Sünni ve Alevi yurttaşlar arasına kin düşürmek, kin üzerine kurulu kirli siyasetleri ile vatandaşı ayrıştırıp birlikte yaşama iradesini ortadan kaldırıp, Alevi-Sünni çatışması çıkarıp Türkiye’yi  iç savaşa sürükleyip yok etmenin altyapısını oluşturma eylemiydi. Derin güçlerin de içinde görev aldığı söylenen provokasyon planı tamamlandı ve yürürlüğe kondu.   Bağırarak gelen bu provokasyonda İçişleri ve iktidar ortağı olan CHP zihniyetinin ve aynı zihniyetteki bürokratların büyük ihmal ve kusuru olduğu,  hatta parmağı olduğu hep yazıldı çizildi. 5 Temmuz 1993'de, Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde PKK tarafından, güya Madımak’ın intikamı diye 33 masum sivil Sünni vatandaş camide toplandı sonra kurşuna dizilerek ve yakılarak öldürüldüler, köy yakıldı. Katliamı yapanlar, katledilenlerin naaşları yanına “Sivas’ın intikamı alınmıştır” notu bıraktılar. Bu apaçık bir kışkırtmaydı. Ne hikmetse halen failleri meçhul.
33 rakamı rast gele görünmüyor, çok manidardır. Bu dizi terör eylemleri birbiri ile ilintili olup düşünülerek ve planlanarak yapılmış katliamlardır. Allah’a şükürler olsun ki milletimiz Türk olsun, Kürt olsun, Sünni- Alevi olsun, akl-ı selimle davranıp bu hain tuzaklara pek düşmüyor. Ülkede barış içinde beraber yaşamamız, ülkenin gelişmesi ve refahı da, birlik ve beraberlik için de, bu tür provokasyonlara, tuzaklara direnmemize bağlıdır.
Dört ağaç kesildi diye çevreciliği istismar ederek Taksimde  Pkk, Dhkp-c, Tikko v.s terör örgütleri ve dış destekçileri ile beraber eylem birliği içinde isyan kışkırtıcılığı yapan CHP değil mi?
Hdp eş başkanı kadın, basına “7 Haziran, Gezi eylemlerinin tamamlayıcısı olacak!” demeci, CHP yöneticileri ile fikir ve eylem birliği içinde olduklarının bir kanıtı değil mi?
Eğer 12 Eylül’cülerce asılmasalardı, büyük bir ihtimalle bugün CHP veya HDP saflarında Milletvekili olarak göreceğimiz, Deniz Gezmiş v.b Marksist militanların heykellerini şehirlerin meydanlarına dikerek teröre devlet kesesinden destek ve moral veren CHP yöneticileri değil mi?
Gazi mahallesi, Okmeydanı, Kadıköy gibi  aşırı sol terör örgütlerinin ve yandaşlarının sürekli eylem yaptığı mahallerde  yasa dışı eylemlerin planlanıp organize edildiği  karargahlar, ya CHP teşkilatları ya da CHP zihniyetinin oluşturduğu veya ele geçirdiği sendika, dernek gibi terör amaçlı kullanılan paravan sivil toplum kuruluşları, yönetiminde etkin oldukları ve ideolojik merkezler olarak kullandıkları; Baro, Tmmob, Tabipler Odası gibi kamu meslek kuruluşları değil mi?
Benzeri  yasa dışı eylemlerin hemen hemen hepsinin ön safında CHP milletvekilleri, yöneticileri, CHP yan kuruluşları halindeki sivil toplum kuruluşları yöneticileri yer almıyor mu?
Ülkede yapılan her türlü yol, köprü, tren, baraj  gibi bayındırlık çalışmalarına, her türlü halk yararına faydalı yatırımlara, sanayileşmeye, kalkınmaya takoz  ve engel olan, bu çalışmalardan rahatsız olan CHP yönetimleri değil mi?
Üniversiteleri, sendikaları, sivil toplum kuruluşlarını, kamu meslek kuruluşlarını, bazı önemli  kamu kuruluşlarını sorunların üretildiği  merkezler haline getiren CHP değil mi?
Şimdi çıkmış samimiyetten bahsediyorlar. Ne kadar inandırıcı olabilirler? CHP’ nin içinde ve ona oy veren elbette “namuslu, solcu” samimi vatanseverler de vardır, ancak binmiş oldukları otobüsün direksiyonunda kimlerin olduğuna, rotasının nereye doğru yöneldiğine dikkat edip, sapma durumlarında direksiyonu doğru yöne çevirmenin mücadelesini vermeleri gerekir. Buna  güçleri yetmiyorsa aracı  en yakın durakta derhal terk edip doğru adrese giden araca binmelidirler. CHP, sorunların nasıl çözüleceği konusunda işe yarar bir fikri bir projesi varsa çıkıp onu söylesin. Sadece CHP değil, herkes iyi niyetle  ve samimiyetle yapıcı önerilerini paylaşmalı ancak yetki ve yasal sorumluluk hükümettedir. Başka hiç kimde durumdan vazife çıkarmasın!
CHP kafasının çözüm üretecek fikir ve niyeti olmayacağı tecrübeyle sabittir. Halk, CHP’nin İstiklal Mahkemelerini , Köy Enstitülerini, Johnson Mektubunu, ekmek karnesini, Tunceli’de  (Dersim)  yaptığı çözümü, kirli sicilini, tutanakları ne kadar gizlense de biliyor. Halen CHP’ nin yaptığı zulümlerin  tutanakları ülke güvenliği gerekçesiyle basına açılmıyor. CHP yönetimi istiyor ki, hükümet gelecek, kendilerine durmadan hesap verecek öyle mi? Sen iktidarda olduğun dönemlerde hesap verdin mi?    Sen kimsin?  Gerçek yüzünüz anlaşılınca, adını haksız yere partinize koyduğunuz Halk tarafından 1946’da hileyle aldığınız seçimden bu yana muhalefete mahkum edildiin! Parlamentoda etkinliği bitirilince işgal ettiği bürokratik ve kurduğu sol sivil kurumlar üzerinden muhalefet yürüten, eylem yapan ortalığı fitneye veren, hırçın bir yapıya büründü.
Huzur bozan, sorun üreten, bu kafayla da ilelebet- eğer darbe yaptıramazsa- iktidar yüzü göremeyecek sicili bozuk bir parti. Önce geçmişinizle yüzleşip bir tövbe edin,içinizdeki, vatan, halk ve din düşmanlarını, teröristleri, terör azmettiricilerini, işbirlikçi mandacıları temizleyin,  bu milleti ve değerlerini, kutsallarını sevin, onlarla  barışın, helalleşin, hayırlı  hizmetler için siyaset üretmeye karar verin ve bunu millete ispatlayın. O zaman halk tarafından affedilmeyi  onun adına konuşmayı  ve ismini taşımayı hak edebilirsiniz belki.
 
YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz