29 Recep 1438 | 26 Nisan 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
İman edenler içerisinde çirkin hayâsızlıkların yaygınlaştırılmasından hoşlananlar - 1
22/05/2015 - 10:48
Prof. Dr. Burhanettin Can

“Kadınların namusu, şerefi, iffeti ve can güvenliği  devleti yönetenlere aittir.

Bundan sonrası bu ülkeye yönetenlerin işidir, görevidir.”

                                                                                                 Meral Akşener

Giriş

Siyası mücadelede, 2010’dan bu yana kullanılan vasıtalarda da çok ciddi değişiklikler olduğu görülmektedir. Siyasi mücadelede, özellikle, seçim süreçlerinde “Kasetler Savaşının” ortaya çıkması, Türkiye’deki siyasi mücadelenin en pis, en ahlaksız boyutunu oluşturmaktadır. Haziran 2015 Genel Seçimlerine giderken MHP milletvekili Meral Akşener ile ilgili bir kasetin var olduğu kamuoyuna duyurulmuştur.

Burada, Meral Akşener’e kurulan pis, iğrenç, ahlaksız tuzakla ilgili iki boyutlu bir değerlendirme yapılacaktır. Birinci boyut, meselenin siyasi yönü ile ikinci boyut ise meselenin İslami yönü ile ilgilidir.

Burada, meselenin birinci boyutu; gelecek yazıda da İslami boyutu ele alınıp incelenecektir.

Pis Bir Yaklaşım Şekli: “Kaseti Var”!!!

Türkiye’de, Siyasi iktidarın ve yandaşlarının hoşuna gitmeyen bir şey söylendiği zaman, Cumhuriyetin başlangıcından 2007’lı yıllara kadar ilgili şahıs ya da yapı, gerici, yobaz ve irticacı olarak suçlanıp mahkemeye sevk edilmekteydi. Mustafa Kemal’in izniyle Serbest Fırkayı kuran Fethi Okyar bile irtica ile suçlanmış, partisi kapatılmıştır. Menderes, Demirel, Özal, Erbakan ve Erdoğan gerici, yobaz ve irticacı olarak suçlanmış, karalanmış ve itham edilmişlerdir. Zaman değişmiş fakat mantık değişmemiştir. Son yıllarda hoşlanılmayan şeyler söyleyen herkes, ortaya hiçbir ciddi bilgi ve belge konulmadan, “Ergenekoncu-Balyozcu”, “Paralelci” olarak suçlanmaktadır. Bu mantık, çok tehlikeli; bu anlayış çirkindir.

Son on yıldır kamuoyuna darbe, hırsızlık ve seks olmak üzere 3 farklı muhtevada kaset servis edilmektedir. Ordu ile ilgili operasyonların tümünde darbe ve seks kasetleri, AKP ile ilgili operasyonlarda hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet ve seks kasetleri ve muhalefet partileri ile ilgili operasyonlarda seks kasetleri servis edilmektedir. Böylelikle, muhataplar karalanmakta, kirletilmekte ve de susturulmaktadır. Servis edilen kasetlerin birçoğu, ileri teknoloji kullanılarak sanal olarak üretilmektedir. Her iki kaset şeklinin üretilebilmesi için yüksek teknolojiye ve çok iyi yetişmiş, özel, profesyonel bir ekibe ihtiyaç vardır.

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın “Şantaj kasetleri var. Cumhurbaşkanının da şantaj kaseti bunlarda var, benim de vardı, Genelkurmay Başkanımın da.” (1) var demiş olması, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı tezgâhın büyüklüğünü ortaya koyması açısından önemlidir. Türkiye’nin en üst ve en yetkili kişileri olan Genelkurmay Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile ilgili kasetler üretilip şantaj yapılabiliniyorsa, diğer konumdaki insanlar için neler yapılamaz ki?

Öyleyse ana soru şudur: Kim bunlar? Güçlerini nereden almaktalar? Devletin, siyasi iktidarın bunlara mani olamamasının nedeni nedir? Sadece yakınmak ya da suçlamak, bu meseleyi çözer mi? Söz konusu edilen hareket, organizasyonun beyni mi yoksa taşeronu mu?

Meral Akşener’e Kurulan Pis Bir Tuzak

Meral Akşener, 28 Şubat Postmodern darbesine karşı verdiği mücadele ile öne çıkmış ve darbeci generallerin boy hedefi haline gelmiş bir siyasetçidir. Herkesin fişlenip tehdit edildiği bir dönemde, darbeyi deşifre eden ve darbecilerin üstüne giden ender isimlerden biridir. “Gidin söyleyin o kadına, onu Kızılay’da kazığa oturturum” şeklinde tehdit eden darbeci generale “Söyleyin ona, ben Balkanlıyım. Kazık deyince aklıma Balkanlı olan Kazıklı Voyvoda geldi. Kazıklı Voyvoda’yı da iyi tanırız. Ama unutulmasın ki, Kazıklı Voyvoda da bir homoseksüeldi” şeklinde cevap verip karşı çıkan bir kahramandır (2).

28 Şubat Postmodern darbesi, CİA-Mossad destekli “Mezhepçi-Sol Sabetayist” bir darbe girişimidir. Ordu ile halkın arasını açma, orduda yeni bir yapılanış meydana getirme, ekonomiyi batırma ve köşe başlarına sabetayistleri yeniden yerleştirme, kaybedilmiş mevkileri yeniden kazanma harekâtıdır. Böyle bir darbe girişiminin vaktinden önce deşifre edilmesi, üzerine gidilmesi ve ana hedefine varamadan etkisizleştirilmesinde, Meral Akşener’le Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun çok büyük emekleri vardır. Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesinin arka planında, 28 Şubat ve sonrasında oluşan cuntalara karşı verdiği onurlu mücadele vardır.

Bugün Meral Akşener’le ilgili bir kaset olayının servis edilmesinde şu amaçlar hedeflenmiş olabilir:

1- Meral Akşener’i yıpratma ve susturma

2- 28 Şubat Post-modern Darbesinin intikamını alma,

3- AKP ile MHP arasında derin bir fay hattı meydana getirme ve Taksim Kadife darbe sürecinin başarılı olabilmesi için MHP’yi sokağa çekme, sokak hareketlerini şiddetlendirme ve yaygınlaştırma,

4- MHP içinde ihtilaflar meydana getirme ve derinleştirme,

5- MHP ile Gülen Hareketi arasındaki fay hattını derinleştirme,

6- Gülen hareketinin tüm mensuplarını bu işin odağı, tezgâhlayıcısı ve savunucusu olarak göstererek, geri dönüşü olmayan bir yola sokarak teslim alma,

7- AKP ve CHP ile ilgili, kasetlerin yayınlayıp yayınlamamanın etkilerini ölçmek amacı ile psikolojik bir alt yapı analizi yapma,

8- Toplumsal kirlenmeyi yaygınlaştırma, derinleştirme ve toplumda güvensizlik tohumlarını ekerek kimsenin kimseye güvenmediği bir toplum inşa etme.

Masum Görüntülü Pis Bir Tezgâh

A Haber’de yayınlanan bir programda gazeteci Cemil Barlas’ın Meral Akşener’i kast ederek “Onun da kaseti mi var nesi var, nasıl ele geçirdiler” demesi üzerine devreye giren Latif Erdoğan; “Cemil Bey’in dediği çok önemli. O kaseti olan birisidir ve şu an esaret altındadır… Kaset... Biliyor da, paralelcilerin elinde bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetler var. Dolayısıyla o artık bir esire durumundadır. Ne derlerse yaptırırlar. Samanyolu’na da çıkar, hatta minarede röportaj yapacağız derlerse oraya da çıkar. Şu an acınacak halde. Bu kesin... Bunu ben bilgi olarak söylüyorum” iddiasında (3) bulunarak masum görüntülü, pis bir senaryonun sahnelenmesini sağlamıştır.

 Latif Erdoğan, daha sonra yaptığı şu açıklamayla işi daha da karmaşık hale getirip yaygınlaştırmıştır:

“Ocak 2011 yılında Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’ndaki odama, Vakıf Başkanı Mustafa Yeşil geldi. Bana, Kemaleddin Özdemir hakkında bazı akıl almaz iddialarda bulundu. Bunların beni ikna etmediğini anlayınca da elimizde Meral Akşener’le ilişkilerini belgeleyen kasedi var, istersen izle diyerek çantasından kasedi çıkartmaya yeltendi. Ben de gerek yok dedim. Bir mümin böyle durumlarda bu apaçık iftiradır demelidir ve ben de öyle diyorum diyerek konuyu kapattım.» (4,5)

Latif Erdoğan, 2011 yılında kendisine getirilip gösterilmek istenen kasetin, Kemalettin Özdemir›in dini ataşe olarak atanmasının engellenebilmesi için dönemin Diyanet İşleri Başkanı›na da götürüldüğünü iddia ederek “Söz konusu kaset Fethullah Gülen›in de elinde ve bazı insanlara gösterdi» açıklamasında bulunmuştur (6).

2011 yılında konuyu kapatan Latif Erdoğan, aradan 4 yıl geçtikten sonra kamuoyunun hiç ilgisi ve bilgisi yokken, kaset olayını açarak kamuoyuna duyurması, pek masumane değildir. O gün mümince bir tavır ortaya koyan Latif Erdoğan, bugün İslam’a göre hangi tavrı sergilediğini kendisinin cevaplandırması gerekir.

Ancak bugün yaptığı açıklamalarla sürece Diyanet İşleri Başkanlığı’nı da bulaştırarak, tartışmanın kapsam alanını genişletmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı, bu pis operasyona karşı üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyip susmakla, suç işlemiş konuma düşürmüş ve kirletmiştir. Latif Erdoğan, kişilerin ve kurumların böylesine tahrip edilip yıpratılmasının, halkın zihin dünyasında yapacağı tahribatı düşünmeden, sorumsuzca, eğer kasıt yoksa bir davranış ortaya koymuştur.

Latif Erdoğan’ın daha sonra medyada yaptığı; “Ben kasetin, montaj ve şantaj gayeli iftira olduğunu da kaydettim. Yaptığım, Akşener’e iyiliktir… Benim kastım, alçakça hazırlanmış böyle bir kasetin varlığını söylemektir. Yoksa o kasetin içeriğini kabul anlamında değildir.”(5,7) şeklindeki açıklamaları, iftiranın daha da gündemde tutulmasını sağlamaktan başka bir işe yaramamıştır.

Eğer amaç, Meral Akşener’i korumak idiyse yapacağı ilk iş, kurulan tezgâh hakkında bizzat onu uyarmaktı. Kamuoyu üzerinden bir seks kaseti duyurusu yapmak, nasıl bir koruma mantığıdır, anlaşılamamaktadır.

Operasyonu Yapan Gücün Deşifre Edilmesi

Bir kasetin varlığının kamuoyuna duyurulması, seçime bir ay kala ve Meral Akşener’in bir TV programında “17/25 Aralık yolsuzluk faillerinden hesap soracağız” açıklamalarının hemen sonrasına denk getirilmiştir. Böylelikle oluşturulan psikolojik ortam ve intiba, bu operasyon, AKP’nin bir operasyonudur. Nitekim Meral Akşener de, bu psikoloji ile hareket etmiş ve operasyonun arkasında AKP’nin var olduğu imasında bulunarak savaş ilan etmiştir (8).

Meral hanımın, konu açıklığa kavuşmadan, faili ilan etmekle, asıl faillerin üzerlerinin örtülmesine ve uyguladıkları taktik ve stratejilerin daha etkili olmasına katkı sağlamış olabilir.

Bu kasetlerin nerelerde, nasıl ve kimler tarafından üretildiğini açıklığa kavuşturmak Siyasi iktidarın görevidir. Siyası iktidar, Meral Akşener’e kurulan bu tezgâhla ilgili sorumluluğu, “geçmiş olsun” demekle yerine getirmiş, görevini ifa etmiş değildir.

A Haber’deki Program İptal Edilmelidir

Başbakan Tayyip Erdoğan, hoşuna gitmeyen yazılar yazan yazarlar ile ilgili medya patronlarına seslenerek “yazıklar olsun size” ifadelerini çok kullanmıştır. Bir kadının, bir annenin, bir milletvekilinin ve eski bir bakanın namusu söz konusu olduğunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili medya patronuna seslenerek “yazıklar olsun size” demeli ve programın iptal edilmesini istemeliydi.

Kaynaklar

1- Ilıcak, N., Bugün, 13.05.2015

2- Barlas, M., Sabah, 14.05.2015     

3- Cumhuriyet, 11.05.2015; Sözcü, 13.05.2015.

4- Altınok, M., Türkiye, 13.05.2015

5- Sabah, 16.05.2015; Sözcü 13.05.2015

6- Başyurt, E., Bugün, 13.05.2015

7- Alpay, K., Yeni Akit 14.05.2015.

8- Cihan Haber Ajansı, 11.05.2015.

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21/04/2017 - 10:02 Kadife darbe sürecinde yeni bir dönem-1: Dikkat
07/04/2017 - 09:06 İhtilâf Ahlâkını İnşa Etme Sorumluluğu - 5: Ferdi ahlâkın güzelleştirilmesi
31/03/2017 - 09:12 İhtilâf Ahlâkını İnşa Etme Sorumluluğu - 4: Kulluk ahlâkının yeniden inşası
17/03/2017 - 09:13 İhtilâf Ahlâkını İnşa Etme Sorumluluğu- 2
10/03/2017 - 09:10 İhtilaf ahlakını inşa etme sorumluluğu-1
03/03/2017 - 11:26 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 10
24/02/2017 - 10:05 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 9
17/02/2017 - 09:04 Kadife Darbeden Askeri Darbeye-13:
10/02/2017 - 09:27 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 8:
03/02/2017 - 09:03 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 7: 28 Şubat postmodern darbesi ve Millî Görüş kimliği
20/01/2017 - 09:15 Türkiye’deki fitnenin perde arkası - 5
13/01/2017 - 09:46 Türkiye’nin bağımsız dış politika uygulaması açısından 27 Mayıs darbesi ve 12 Mart muhtırası
06/01/2017 - 09:21 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 3: Şer ittifakının terör silahı
30/12/2016 - 09:11 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası-2
23/12/2016 - 08:58 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası -1
09/12/2016 - 09:07 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-4
02/12/2016 - 09:06 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-3:
25/11/2016 - 09:13 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-2:
18/11/2016 - 09:04 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-1
11/11/2016 - 09:04 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne – 5
04/11/2016 - 12:02 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne - 4
28/10/2016 - 09:16 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne – 3
21/10/2016 - 09:19 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne - 2
14/10/2016 - 09:14 İSLAM COĞRAFYASINI KASIP KAVURAN FİTNE-1:
07/10/2016 - 09:52 Kadife Darbeden Askeri Darbeye-12: HZ. MUSA, HZ. HARUN VE “YARGISIZ İNFAZ”
30/09/2016 - 09:16 Kadife Darbeden Askerî Darbeye-11:
23/09/2016 - 09:17 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-10:
16/09/2016 - 10:05 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-9
02/09/2016 - 09:06 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-7:
26/08/2016 - 10:21 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-6: Acil Bir Uyarı:
12/08/2016 - 09:11 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-4: Bir Dolardaki Sır:
05/08/2016 - 09:28 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-3: OHAL Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar
29/07/2016 - 09:19 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE - 2: 11 Eylül İkiz Kuleler Provokasyonu İle Arap Baharı Karışımı
22/07/2016 - 09:12 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-1: Bir Arka Plan
15/07/2016 - 09:11 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-5:
08/07/2016 - 11:16 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-4:
01/07/2016 - 10:21 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-3:
24/06/2016 - 10:00 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-2: Sosyolojik Değişim ve Sosyolojik Savaşın İki Boyutu
17/06/2016 - 13:12 Kadife darbeden sosyolojik savaşa - 1
10/06/2016 - 09:59 DİNLERİ BİRBİRİNDEN AYIRAN TEMEL UNSURLAR VE İKİ ANA DİN
20/05/2016 - 09:14 LAİKLİK, LAİKLEŞME, LAİSİZM-1: Bir Arka Plân
13/05/2016 - 09:07 Sekülerlik, Sekülerleşme
06/05/2016 - 10:47 Kavramsal Kargaşa
29/04/2016 - 09:05 İsmail Kahraman Ne Dedi?
22/04/2016 - 13:04 YA KUTÜL AMARE KAZANACAK YA SYKES-PİCOT KAZANACAK
08/04/2016 - 16:35 Kut’ül Amare Savaşı Sürecinde Psikolojik Savaş-2
25/03/2016 - 14:07 VEKÂLET SAVAŞLARININ HEDEFİ:Türkiye’yi Zihnen Bölme ve Suriyeleştirme
09/03/2016 - 12:57 D-8 hareketi, Erbakan’ın dünyanın yönetimine isyanıdır
02/02/2016 - 13:28 AKADEMİSYENLER BİLDİRİSİ ÜZERİNE-2: Bildirinin Amacında İki Boyut
15/01/2016 - 13:08 Sekülarizm Nedir?
30/12/2015 - 14:44 FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK DEMEK BÜYÜK ORTADOĞUYU İŞGAL ETMEK İSTEYEN NATO’YA ÜSLERİ ...
18/12/2015 - 10:49 FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK DEMEK NATO ÜSLERİNİ AÇMAK DEMEK MİDİR?-1
11/12/2015 - 11:40 'Fabrika ayarlarına dönmek' demek 'Avrupa halkı olmak' ve 'Model Ortak' olmak demek midir?
20/11/2015 - 12:08 ABD’NiN YIĞINLA İHANETİNE RAĞMEN HÂL TÜRKİYE İLE ABD “MODEL ORTAK” MI? - 1
06/11/2015 - 10:01 Sosyolojik Savaş
03/11/2015 - 09:38 TÜRKİYEYİ SURİYELEŞTİRMEK - 3
28/10/2015 - 14:52 TÜRKİYEYİ SURİYELEŞTİRMEK-2
19/10/2015 - 13:52 Türkiyeyi Suriyeleştirmek - 1
10/10/2015 - 17:03 “ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA”-7:
06/10/2015 - 14:03 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA-6:
28/09/2015 - 10:40 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA
22/09/2015 - 14:53 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA-5:
18/09/2015 - 10:32 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA
12/09/2015 - 13:10 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA-4:
04/09/2015 - 07:28 “ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA”
28/08/2015 - 11:02 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA
14/08/2015 - 10:57 Suriyede bölünmeye giden yol: Kantonal yapı
07/08/2015 - 10:32 Suriyede uygulanan Kaos teorisinin hedefi neydi?
24/07/2015 - 07:22 Şeytanın peşinden koşan bir sapkınlık hareketi olarak eşcinsellik
10/07/2015 - 11:09 Şeytanın peşinden koşan bir sapkınlık hareketi olarak eşcinsellik - 1
03/07/2015 - 11:21 Taksim Kadife Darbe Sürecinin 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Aşaması - 4: İlahi İkaz
23/06/2015 - 14:33 Taksim Kadife Darbe Sürecinin 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Aşaması - 2:
12/06/2015 - 09:43 Taksim Kadife Darbe Sürecinin 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Aşaması - 1: Bir Truva Atı Bulmak
05/06/2015 - 10:37 İhanet, Hain, Vatan Haini
29/05/2015 - 10:58 “İman edenler içerisinde çirkin hayasızlıkların yaygınlaştırılmasından hoşlananlar” – 2
22/05/2015 - 10:48 İman edenler içerisinde çirkin hayâsızlıkların yaygınlaştırılmasından hoşlananlar - 1
08/05/2015 - 11:41 İSTANBUL’DA TARİHİ YARIMADANIN GELECEĞİ-2
10/04/2015 - 10:23 Siber saldırılar/savaşlar-1: Elektronik İstihbarat Ve İnternet Üzerinden Casusluk
03/04/2015 - 10:21 İLAHİ YASALAR DEĞİŞMEZ-8 İmanla Küfür Arasında Bir Yol: “Model Ortaklık”
20/03/2015 - 12:09 İLAHİ YASALAR DEĞİŞMEZ-6
23/02/2015 - 11:57 İlahi Yasalar Değişmez-2 Bireysel ve Toplumsal Değişim
06/02/2015 - 16:04 İkiz Kuleler Provokasyonundan 7 Ocak 2015 Karikatür Provokasyonuna Kirli Savaş - 4
30/01/2015 - 15:41 11 Eylül 2001 İkiz Kuleler Provokasyonundan
02/01/2015 - 11:21 Ey İman Edenler! Nereye Gidiyorsunuz?
28/11/2014 - 10:32 Erbakan ve çözüm süreci-2:
21/11/2014 - 10:41 ERBAKAN VE ÇÖZÜM SÜRECİ-1
07/11/2014 - 10:36 REYHANLI OPERASYONUNDAN AYN EL ARAP (KOBANİ) OPERASYONUNA
17/10/2014 - 11:26 Reyhanlı Operasyonundan Ayn El Arap Kobani
15/09/2014 - 14:42 UYUŞTURUCU MADDE BATAKLIĞINA ÇEKİLMEK İSTENEN GENÇLİK–3:
08/08/2014 - 00:30 Yalan ve Aldatmaya Dayalı Bir Psikolojik Savaş Makinesi Olan “Kudurmuş Köpek” İsrail....
05/08/2014 - 16:50 İsrail’in “Kudurmuş Köpek” Stratejisinin Temelleri
25/07/2014 - 15:00 “Kudurmuş Köpek” İsrail ve Eli Kanlı Katiller
13/06/2014 - 00.00 Kadife Darbe Sürecinde Çankaya Savaşları
09/05/2014 - 11:20 Kongre Sonrasında Milli Görüş Kadrolarının Tarihi Sorumluluğu
03/05/2014 - 00.00 YENİ BİR KONGREYE GİDERKEN MİLLİ GÖRÜŞ KADROLARININ TARİHİ SORUMLULUĞU
03/05/2014 - 11:06 YENİ BİR KONGREYE GİDERKEN MİLLİ GÖRÜŞ KADROLARININ TARİHİ SORUMLULUĞU
25/04/2014 - 12:38 30 Mart 2014 seçimlerinin ortaya çıkardığı gerçek - 3: Gülen hareketine karşı oluşan toplumsal şuur
18/04/2014 - 00.00 30 Mart 2014 seçimlerinin ortaya çıkardığı gerçek - 2: Parlamento üstü/dışı siyasete ihtiyaç var
09/04/2014 - 00.00 30 Mart 2014 seçimleri üzerine:Erdoğan ile Gülen’in büyük meydan muharebesi
02/04/2014 - 14:34 Müslüman kardeşine veli (dost-sırdaş) olabilmek ve sorumluluğunu yerine getirebilmek
25/03/2014 - 11:10 Kardeş olabilmek ve sorumluluklarını yerine getirebilmek
21/03/2014 - 14:56 Kardeş olabilmek ve sorumluluklarını yerine getirebilmek
15/03/2014 - 11:48 Erbakanın ırkçı emperyalistlerle (siyonistler-masonlar) savaşı
07/03/2014 - 16:59 Çağımızın Abdülhamidi Necmettin Erbakan 2
01/03/2014 - 13:10 Müslümanların arınma mecburiyeti
24/02/2014 - 14:23 Müslümanların arınma mecburiyeti
12/02/2014 - 13:35 Ümmetin helakine sebep olan dört şey
07/02/2014 - 15:21 Ümmetin helakine sebep olan dört şey
24/01/2014 - 14:35 Acı bir itiraf: “Erbakan hoca haklıydı, haklı çıktı”
// - Demokratikleşme Paketi üzerine değerlendirme - 5: Nefret Yasası
01/11/2013 - 16:06 Demokratikleşme Paketi üzerine değerlendirme - 3:Paketin referansları
06/09/2013 - 06:28 Mısır büyük İslam devriminin dış dinamikleri - 3: NATO
30/08/2013 - 07:53 Mısır büyük İslam devriminin dış dinamikleri - 2: Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)
23/08/2013 - 07:28 Mısır büyük İslam devriminin dış dinamikleri - 1:
19/07/2013 - 08:12 Mısır’da bir devrim daha olacak: Büyük İslam devrimi
21/06/2013 - 15:15 Taksim Kadife Darbe girişiminde beş ihtimal
31/05/2013 - 09:16 Reyhanlı psikolojik harekâtı - 2: Verilen Mesaj
10/05/2013 - 14:28 Siyasetin tefessüh ettirici/kirletici dili
03/05/2013 - 06:41 Bir sosyal yara: Apaçi gençlik
26/04/2013 - 15:19 Niçin “Önce Ahlak Ve Maneviyat”?
19/04/2013 - 14:50 Erbakan’a göre Kürt sorununun (kavmi sorun) çözümü
12/04/2013 - 07:49 Dünya İslam Birliği için Erbakan’ın mücadelesinden çıkarılacak dersler - 4
 
TSK'dan PKK'ya hava harekatı
Dursun Özbek'ten UEFA müjdesi
Fetönün Askeri Karargahı
Çeçenistan'daki saldırıyı DEAŞ üstlendi
Son bir haftada 26 terörist öldürüldü
300 AK Partili isim CHP'ye geçti
Trabzonspor'da rakipler aynı, puanlar farklı
Avrupa yaz saatine geçiyor!
Kahraman şehit Halisdemir'e büyük ayıp!
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Atilla MEHDİGİL
TAD olmayı istemiyoruz!..
Hayati OTYAKMAZ
MUTLU OLMAK İÇİN!
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ ÖZGÜVENİ
Ekrem ŞAMA
Referandum gözlemcileri
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Şeref KAÇMAZ
DEĞİŞTİRİ - YORUM
Mustafa KAYA
Arpacıya Borç Eden Ahırını Tez Satar
İshak BEYAZAY
İçimizdeki put
Mustafa İŞCAN
SGK prim ödeme tarihi değişti mi?
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Millî Kültür Kurultayı Hat Sanatı
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Yusuf KAPLAN
Kilise saldırıları: İhvan’ı bitirme tezgâhı...
Ali Haydar HAKSAL
Süreci doğru algılamak -ı-
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hamilik İttifakı!
Zeki CEYHAN
AYM de YSK gibi yaparsa!
Mevlüt ÖZCAN
Hz. Muhammed (S.A.V.) bizim için ne ifade eder?
Mahmut TOPTAŞ
Allah’ı hatırlamanın faydalarından
Prof.Dr.Ata ATUN
Kıbrıs’ta Rum olmayana yer yoktur
Prof. Dr. Burhanettin Can
Kadife darbe sürecinde yeni bir dönem-1: Dikkat
Akif EMRE
ABD’nin müdahale kapasitesi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Müstakim olan yolda yürümek
Mustafa YILDIRIM
Görüşmelerin kayıt altına alınması ne işe yarıyor?
Burak KILLIOĞLU
Uzlaşma olmadan nasıl olacak?
Şakir TARIM
Erbakan Ödülleri; Milli Görüş ihtiyacı
İsmail KILLIOĞLU
Bir halkoylamasının düşündürdükleri
İbrahim VELİ
Yüzde 49’u anlamak
Abdülkadir ÖZKAN
Trump ‘soykırım’ dememiş, ‘büyük felaket’ demiş!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz