28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
12/05/2015 - 14:49
Mustafa GEÇER
"İktidarın icraatları ile ortaya çıkan sonuçlardan oy verenler de
sorumludur. Olumlu-olumsuz, maddi-manevi hissesini almaktadırlar."
Ülkemizde ortalama 1.5 yılda bir seçim yapılıyor. Ülkenin sürekli seçim havası gerginliğini yaşaması hayati önemi haiz sorunlara neden oluyor. Bir çok kararları, politikaları çoğunlukla olumsuz etkiliyor. Ertelemelere sebep oluyor. “Şu seçimi bir geçirelim, ne olacak bakalım?” diye seçim sonuçları bekleniyor.
AKP iktidarları döneminde Anayasada yapılan değişikliklerle,  Milletvekilleri 4 yıl için, Cumhurbaşkanı 5 yıl için seçilir hale geldi. Sürelerin  5 yıldan 4 yıla, 7 yıldan 5 yıla düşmesi daha çok seçim anlamına geliyor. Ülke seçim havasından kurtulamıyor.  Oy almak için popülist vaatler yapılıyor, millet beklentiye giriyor, yatırımlar erteleniyor.
Bir süre geriye baktığımızda, 2007 genel seçimler, 2009 yerel seçimler, 2010 referandum, 2011 genel seçimler, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi, yine 2014 yerel seçimler yapıldı. 7 Haziran’da 2015 Genel seçimler  yapılacak. Sekiz yılda  yedi seçim yapmış olacağız.
Yerel ve Genel seçimlerin süreler eşitlenip aynı tarihte yapılması ülke ve seçim ekonomisi yönünden daha iyi olur kanaatindeyim. 1999 seçimleri birlikte yapılmıştı.
Günümüzde demokratik denen ülkeleri halkın seçtiği siyasi partilerin kurduğu iktidarlar yönetiyor.
İktidarlar yetkiyi vatandaşın oylarından alıyorlar. Prensip olarak, iktidarlar aldığı bu vekaletle ülkenin yönetilmesine ilişkin atamalar, yasalar yapar, kararlar alır, ülkeyi bağlayan uluslararası anlaşmalara imza atar.
Toplum ve devlet alınan kararlara, yasalara, kabul ettiği uluslararası sözleşmelere uymak zorundadır. İktidarın icraatları ile ortaya çıkan sonuçlardan oy verenler de sorumludur. Olumlu-olumsuz, maddi-manevi hissesini almaktadırlar.
Vekalet verdiğimiz avukat davamızı kazansa veya kaybetse sonuçta ona vekalet veren biz kazanır ya da kaybederiz. Çünkü avukat  davayı bizim adımıza savunmuş ve takip etmiştir. Şahsi davamız için iyi bir avukat arıyor isek, ülkemizi ve geleceğimizi yönetecek siyasi partileri de iyi belirlememiz ve seçip emaneti ona vermemiz gerekir.
Bir ülkenin en önemli meselesi “kim tarafından nasıl yönetileceği meselesi”dir.
Görüyoruz ki Ülkemizin önemli sorunları kronik hale gelmiş bir türlü çözülmüyor.
Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana büyük oranda doğru ve adil yönetilmemiştir.
Gelişme ve kalkınmada; montajcılık, fasonculuktan, taklitçilikten  öte gitmeyen bir endüstriyel yapıya sahip olarak “Geri kalmışlık” kıskacında sürünüyoruz.
Masamızda evimizde yerli malı şeyler, markalar çok az. Bu duruma çoğumuz şahit olduğumuz gibi ortadaki sonuçlar da bunu gösteriyor.Türkiye’den çok sonra kurulmuş devletler bizi fersah fersah geçmiştir. Türkiye iyi yönetilseydi bugünkü önemli sorunlarının olmaması gerekirdi.
Ülkemiz Türkiye  Borç ve faiz girdabında boğuluyor.
Borç verenler emir de veriyor. Stratejik  ve politik tavizler veriliyor.
Sadece 1980 yılından bu yana 400 milyar doları AKP döneminde olmak üzere 615 milyar dolar borç faizi ödenmiştir.
Bu parayla 6 milyon gencimize  iş alanı açmak mümkündür. Bugün 3 milyon işsizimiz var deniyor. Bu faize verilen parayla yatırım  yapılsaydı dış ülkelerden  3 milyon işçi getirmek gerekecekti, kalkınma da sağlanmış olacaktı ama biz halen dışarı işçi gönderiyoruz. 300 adet Keban Barajı yapmak, her aileye yeni bir ev yapmak,600 adet otomobil fabrikası, 305 adet boğaz köprüsü,Türkiye’nin her yerini üç defa oto yolla örmek, 2 milyon topraksız çiftçiye 100’er dönüm arazi vermek  mümkün olurdu.
Bu yapılacaklar sadece alınan borcun faizi ile yapılabilirdi. Peki bu faizin 10 katı anaparası  olarak alınan borç para nerede kullanıldı? Bu parayla ne yapıldı? Alınan borcun %10 ile yapılabilecek bazı fabrika ve tesisler yapılmış, onlar da özelleştirmede satıldı, 54 milyar dolar toplandı borç faizine gitti.
Şu bir gerçektir ki, sadece kamu iktisadi kuruluşları (KİT) değil kamu malları arazileri dahil, birçok  varlık haraç mezat satılmış buna rağmen kamu borcu azalmadığı gibi özel sektör de 200 milyar dolar borç batağına batmıştır.  Borç almaya halen devam ediyorlar. 2015 yılı bütçesinde 54 milyar kamu borcu faizi ödeneği ayrıldı.  Bu ödenekle tüm kamu çalışanları ve emeklilere %100 zam yapılabilirdi.
“IMF’yi ödedik borç bitti”  diyorlar. Güzel, ne ile ödedin? Türkiye sadece IMF den borç almıyor, alınan kamu borçlarının ancak %10 u  IMF kaynaklarından alınmıştır.  IMF uluslararası tefecilerin kefalet kooperatifidir. AKP hükümeti başka kaynaklardan borç alarak  IMF’yi ödemiştir. Madem borç kalmadı 2015 bütçesinde 54 milyar devlet (kamu) borcu faizi ödeneği niçin ayrıldı? Yıllardan beri birikmiş, kronikleşmiş borçların tamamının AKP hükümetleri tarafından hemen ödenmesini beklemek elbette haksızlık ve insafsızlık olur. Ancak AKP iktidarları borcun azaltılması yönünde projeler ortaya koymamış, borç azalmamış artmış, dış borçtan hatta IMF’nin verdiği borçtan daha pahalı olan iç borçlanmaya yönelmiştir. Büyük bir kısmı yabancıların eline geçmiş Türkiye’deki bankalar en karlı kuruluşlar haline gelmiştir. Merhum Erbakan Hükümeti döneminde borcun ve faizlerin azaltılması yönünde öncelikli projeler uygulamaya konmuş ve sadece faizden o günün ölçeğinde tüm borcu %20 sini aşan 10 milyar dolarlık tasarruf sağlanmış, hükümet düşer düşmez yıllık ödenen faiz 15 milyardan 9 milyar dolar artarak 24 milyara fırlamıştır.
Bu borçların maliyeti sadece faiz değildir, kur farkından dolayı TL bazında üzerine binen maliyet 2015 yılı için  125 milyar Tl.dir. Bunu ödemek için bütçenin revize edilmesi, vergi veya iç ve dış borçlanma yapılması zorunlu olacaktır. Çünkü devletin vergi gelirinden başka geliri kalmamıştır. Vergi, zam, borç faiz sarmalı ile kamu ve özel sektör ulusal ve uluslararası tefecilere soydurulmaktadır.  Kamu borcu ülkenin en başta gelen sorunlarındandır ve partiler bu konuda projeleri öncelikli geliştirmelidirler.
Cari açık 50 milyarı geçmiş bir türlü kapanmıyor bu kafayla da kapanması mümkün değildir. Bütçe açığı kapanmıyor. Açık yeniden borçlanılarak kapatılmaya çalışılıyor.İşsizlik oranı artıyor. İşsizler ordusuna her yıl milyonlar katılıyor, üniversite diplomalı işsizler sokaklarda boş geziyor. Sorumluların umurunda değil.
Dış ticaret açığı 100 milyar doların altına düşmüyor, bir satıp iki alıyoruz. 100 milyarlık satış için 80 milyar aramalı ham madde ithalatı yapıyoruz. Samanı, soğanı, patatesi, bademi, cevizi bile dışarıdan alır hale geldik. İhracatımızın %60’ını yabancı sermayeli şirketler yapıp parayı ülkelerine transfer ediyorlar. Yerli sermaye ve reel sektör desteklenmiyor bu durum ülkemizin bekası için stratejik bir tehdit oluşturuyor. Hükümet sadece ölü yatırım olan inşaat sektörünü, bu sektörden büyük rant elde edenleri, tamamen montaja dayalı büyük bir kısmı yabancılara ait otomotiv sektörünü ve bankaları destekleyip sübvanse ediyor. En karlı kuruluşlar bankalar ve büyük inşaat şirketleridir. Fabrikalarını kapatan firmalar, işadamları inşaata yöneliyor. İnşaat satışları uzun vadeli kredilerle destekleniyor.
Türkiye’de  bankaların %50 ye yakını da yabancıların eline geçmiş, mali yapımız bağımsızlığını yitirmiş, uluslararası tefecilerin insafına bırakılmıştır.
Eğitim sektörü büyük bir karmaşa içinde yaz boz tahtasına dönmüş.Geleceğe ümitle bakabileceğimiz donanımlı milli ve manevi şuurla donatılmış gençlik yetiştirmekten aciz durumda.
Ülkelerin adil yönetilmesi birinci şarttır. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz.   Adalet sistemi maddi ve manevi olarak çökmüş, adalet dağıtamıyor. Üç defa ağırlaştırılmış (Eski TCK’da idam) artı 92 yıl hüküm giyen hükümlü beraat edebiliyor, uydurma deliller, gazete küpürleri ve söylentiler esas alınarak masum insanların hayatı söndürülebiliyor.
Ülkeyi yönetenlerin izleyebileceği iki yol vardır:
Bu yollardan birinin tercih edilmesine göre sorunlar çözülür  ya da kalır, artmaya devam eder.
Ya milletin doğrularına, milli ve manevi değerlerine, maddi ve manevi çıkarlarına uygun hedefe yönelik açılmış ya da kendi açtıkları yoldan yürürler. Ya da kolaycılığa kaçıp başkalarının açtığı çizdiği yoldan yürürler.
İşte Türkiye’nin en büyük sorunu budur.
Çoğu iktidar, şimdiki de dahil, başkalarının yolundan gitmeyi tercih etmiştir. Kendileri gibi değil başkaları gibi olmak, milleti de kendilerine benzetmeye çalışmak. Milleti de suçlarına ortak etmek başlıca icraatları olmuştur. Bu yolun milletimiz ve ülkemiz için çıkmaz sokak olduğu 200 yıldır denendi ve görüldüğü halde halen bu yolda ısrar ediliyor.
Yönetici elitlerin, kendi yolumuzdan, yerli ve milli yoldan milli hedefler yerine başkalarının  gemisine binip onların rotasında yolculuk yapmaları, sonuçta başkalarının yolundan başkalarının hedeflerine ulaşmaları, takip ettikleri güçlerin işine yaramış, ülkeyi bugünlere sürükleyen en önemli sebep olmuştur.
Türkiye’de milli ve yerli hedefleri belirlemiş, yolunu bütün engellemelere rağmen, milletin maddi ve manevi değerlerine göre kendisi çizmiş ve açmış, başkası değil, kendisi kalmış tek siyasi hareket Milli Görüş Hareketi olmuştur. 
Milli Görüş partileri çok kısa sürelerle koalisyonlarda bulunduğu dönemlerde ülkeyi kendi yoluna kıblesine çevirerek büyük faydalar sağlamıştır. Hakiki ve kaliteli olanlar hep taklit edilirler.
Bu yüzden Milli Görüş’ün çakmaları, taklitleri türemeye başlamıştır. Taklitçiler ne kendileri gibi, ne de taklit ettikleri gibi olamazlar. Her şeyin hakikisini aramak seçmek zorundayız. Görülen o ki, hakiki olan Saadet Partisi’dir. Yetkiyi Saadetli kadrolara verdiğimizde Allah’ın izniyle ülkeyi kısa sürede kendi yoluna yürüyen, maddi ve manevi kalkınmasını tamamlamış, örnek değil önder ülke yapacağına güven ve inancımız tamdır. 
Bu seçimde ya sizinle  kendi asli medeniyet yolunuza beraber gideceğiniz Saadeti seçecek, ya da ABD, AB, SİYONİSTLER’in yoluna gitmeyi adet edinmiş;  “işbirlikçi, kıblesi yanlış, horoz döğüşü, kayıkçı kavgası, cambaza bak, cambaza” oyunları  ile yıllarca milleti oyalamış, uyutmuş, emperyalist sömürgecilere figüranlık yapmış, onlara Truva atı olmuş, taşıyıcı annelik yapmış birbirlerinin ayıp ve günahlarını açığa çıkartmaktan başka gündem ve projeleri olmayan partileri seçerek  daha yıllarca milletin ve ülkenin düşmanın himmetine muhtaç  sürünmesine, ya da kurtuluşa açılan yola girmemize sebep olacaksınız.
Bir topluluk neye layıksa öyle yönetilir.
Kendimizi iyiye, güzele, faydalıya, hakka layık hale getirmek için çalışanları takip edip değiştirelim.
Tercih sizlerin.
Allah, yapılacak bu seçimleri hayırlara vesile kılsın!                                                                                                                        
YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz