28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
25/03/2015 - 14:54
Mustafa GEÇER
"Sayın Cumhurbaşkanı "Başkanlık Sistemi" getirerek tek adam olmak istiyor.
Hiç kimseyi dinlemiyor. Hükümetin tasarruflarına, Merkez Bankası'na,
ekonomiye, polise müdahale ediyor. Bu gelişmeler ülkenin önünü
görmesini zorlaştırıp, kaos ortamına sürüklüyor."

Başbakan Tayyip Erdoğan bey’in10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan seçimde Cumhurbaşkanı olmasını müteakip AKP’nin tepesinde yetki uyuşmazlıkları, otorite denemeleri, kavgalar izlenmeye başlandı. Dolayısıyla iktidar partisi olduğu için devletin de tepesinde bu tartışmalar, tartınmalar,restleşmeler ülke istikrarına da yansıyıp zarar vermeye devam ediyor. Yatırımlar duruyor, sıcak para yurt dışına kaçıyor, döviz kurları artıp, kur baskısı milyarlarca lira mali zararlara yol açıyor. Sayın Cumhurbaşkanı "Başkanlık Sistemi" getirerek tek adam olmak istiyor. Hiç kimseyi dinlemiyor. Hükümetin tasarruflarına, Merkez Bankasına, ekonomiye, polise müdahale ediyor. Bu gelişmeler ülkenin önünü görmesini zorlaştırıp kaos ortamına sürüklüyor.                                                                                                                                                         
AKP iktidara gelince, eğitimli ve nitelikli insan kaynaklarının bol olduğu Fethullah Hoca cemaatine sahip çıktı, yaklaştı, kapıları sonuna kadar açtı. Bir dediklerini iki etmedi. Başbakan,Cumhurbaşkanı onların kuruluşlarının organizasyonlarına,toplantılarına adeta sekreterlik yaptılar. Devletin önemli iktisadi, idari, mülki, adli mercilerine cemaat mensuplarını yerleştirdiler. Yedikleri içtikleri ayrı gitmez oldu. Bu önceleri cemaatin de işine yaradı. Her iki taraf ayrıca ABD,AB,İsrail durumdan memnun görünüyordu. Zaten her iki taraf da ABD gemisinde seyahat ediyordu. 2008 yılından itibaren hükümete karşı bir takım darbe planları senaryoları seri halde piyasaya sürülmeye başladı. Ergenekon darbe planı bunların içinde en öne çıkanı idi. Hükümete muhalefet eden, bu olanlara anlam veremeyen herkes
Ergenekonculuk’la suçlandı.  “Vay..vatan haini, demek sen de Ergenekoncusun?” dediler.

Yandaş basın’ın yargı ve infaz timleri mahkemelere gerek kalmadan partileri insanları yargıladılar. Karar verip infaza kalkıştılar. Devletin en mahrem ve stratejik sırları ortalıkta uçuşmaya, sosyal medyada dahi deşifre edilmeye, paylaşılıp konuşulmaya başlandı. Kozmik odalar,en gizli görüşmeler anında basına yansımaya, başbakanın koltuğu, yatak odası dahil her yerden ses kaydına yarayan cihazlar, böcek çıkmaya başladığı kamuoyuna duyuruldu. Bunu kim yapıyordu? Niçin yapıyordu?    

Ergenekoncular ve Ergenekon taraftarları avı ve kazılar yapılarak delil oluşturacak suç aletleri aranması şeklinde bir süreç başlatıldı. “Hükümete darbe planladılar” gerekçesi ile  düşman ilan edilip birtakım deliller oluşturularak  toplanan insanlar içeri tıkılıp  özel yetkili mahkemeler (ÖYM) kurularak “hükümete darbe yapma hazırlık ve girişimi” gerekçesiyle çoğunluğu ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle Silivri'de yargılanmaya başlandılar. Beş yıl yargılanıp kararlar açıklandı. Üç defa ağırlaştırılmış müebbet artı 92 yıl, iki kere ağırlaştırılmış müebbet artı 120 yıl vs. sağlam delillere bağlanamayan afâki cezalara çarptırıldılar. Eğer TCK’nın idamı düzenleyen 450.maddesi Ecevit-Bahçeli-Yılmaz hükümeti döneminde kaldırılmamış olsaydı, idama mahkum edilmiş olacaklardı. Bu konularda çok yorumlar yapıldı.

Bu sırada biri çıktı “
Türk ordusuna kumpas kuruldu” diye bir bomba patlattı. İşin ucu hükümete de dokundurulmaya başladı. İşler ve taraflar ters dönmeye başladı. Önceki dost, düşman ve darbeci; önceki düşman ve darbeci, mazlum ve dost kabul edilmeye başlandı. Ne olduysa oldu, hükümetle cemaat arasındaki onbir yıllık muhabbetten sonra birden araları açıldı. Sevgi ve muhabbet şedit bir düşmanlığa, ayrılığa dönüştü. Cemaat ile AKP arasında savaş başladı.                                

Öyle ki, kimsenin tam anlayamadığı, adeta amacı aşan bir kavga başlatıldı. Önce özel okullara teşvik verilmeye başlandı. Bazı muhalif sol çevreler; “hükümet cemaat okullarını desteklemek için devlet bütçesinden kıyak geçiyor” dediler.

Bu sırada Cumhuriyet tarihinde bir rekor kırılarak azınlık okullarına, devlet tarafından 9 milyon 907 bin 500 TL yardım yapılmış oldu. Bu desteğin, 7 milyon 843 binini Ermeni okulları, 977 binini Musevi okulları ve 87 bin 500’ünü Rum okulları aldı.

Dershanelerin kapatılmasına karar verildi. Türkiye’de ilk dershane kapatma konusu 12 Eylül 1980 darbesinden sonra askeri idarenin kurduğu "Ulusu Hükümeti" döneminde gündeme gelmişti. Dershanelere "2015'e kadar okullaşın, yoksa kapatılacaksınız!" dendi. Cemaate ait çok dershane bulunduğu için olsa gerek, cemaat (hizmet hareketi) bunu kendisine karşı bir operasyon olarak algıladı. Öyle de olmuş olabilir. Hükümet ve o zamanki Başbakan  R.Tayyip Erdoğan arasında cemaatle başka tatsızlıklar da vuku buldu.

Bu sebeplerden mi bilinmez,7 Şubat 2012 günü, İstanbul’da özel yetkili savcı Sadrettin Sarıkaya, KCK soruşturması kapsamında MİT müsteşarı Hakan Fidan, eski müsteşar Emre Taner, eski müsteşar yardımcısı Afet Güneş ve iki mit görevlisini ifade vermeye çağırmıştı. Savcının MİT yetkililerine esas olarak Oslo’da PKK ile süren görüşmeleri soracağının anlaşılmasıyla olay siyasi boyut kazandı. Ardından hükümet duruma el attı;  başbakan savcıya, ”Sen kim oluyorsun da benim müsteşarımı sorgulayacaksın” yollu çıkışlar yaptı. Bunun üzerine savcı Sarıkaya, soruşturmadan alındı. Acilen çıkarılan yeni bir yasayla MİT görevlilerinin mahkemelerde dinlenmesi başbakan oluruna bırakıldı.İlgili şahıslar mahkemeye gitmedi. Hükümete göre, yargı yoluyla ucu Başbakan'a ve hükümetine uzanacak bu operasyon, darbe teşebbüsü önlenmiş oldu. İş bununla bitmedi ikinci dalga,17 Aralık 2013 soruşturması veya 2013 "Türkiye Rüşvet Skandalı" patladı veya patlatıldı.

Eylül 2012 ve Şubat 2013'teki bir dizi ihbarla başlayıp, 17 Aralık 2013 günü Cumhuriyet Savcısı Celal Kara'nın gözaltı talimatları ve ilgili mahkemelerin arama kararlarının yerine getirilmesi ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen, aralarında iş adamları, bürokratlar, banka müdürü, çeşitli düzeyde kamu görevlileri ve  61.Türkiye Hükûmeti kabine üyesi dört bakan ile üç bakan çocuğunun olduğu kişiler hakkında "rüşvet, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve kaçakçılık suçlarını işledikleri” iddiasıyla yürütülen soruşturma bardağı taşıran son damla oldu.

16 Ocak 2014 tarihli HSYK kararı ile soruşturmayı başlatan Cumhuriyet Savcısı Celal Kara'nın görev yeri değiştirilmiş olduğundan, soruşturma diğer savcılar tarafından yürütülmüştür. Başsavcılık tarafından görevlendirilen Cumhuriyet Savcısı Celal Kara'nın talimatı üzerine, 17 Aralık 2013 tarihinde şüphelilerin ev ve işyerlerinde arama yapılarak ele geçirilen çeşitli eşya ve paralara el konuldu. Dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Oğuz Bayraktar, işadamı Ali Ağaoğlu, Halkbank genel müdürü Süleyman Aslan ve Rıza Sarraf gözaltına alındı. Şüpheliler arasında bulunan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış hakkında cezai kovuşturma yapılabilmesi için hazırlanan fezlekeler, TBMM'ye gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı'na sunuldu.25 Aralık'ta Savcı Muammer Akkaş yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla başlattığı soruşturma kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan'ı şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırmak üzere bir belge hazırladı. Ancak, Emniyet Müdürü Selami Altınok, gözaltı ve arama talimatını, gerekçe ve delillerinin yetersizliği nedeniyle geri çevirdi. Yeni atanan İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, Erdoğan'ların evinin çevresine Özel Tim yerleştirerek olası gözaltına almaları engellediği basına yansıdı. Bu sırada Hükümet boş durmadı bazı yasal düzenlemeler yaptı.

06.03.2014 Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Gül, 6526 sayılı "Terörle Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi. Bu değişiklik çok önemliydi Ergenekon sanıkları ve yükümlülerini kurtaracaktı. Kanunla, TMK'nın 10. maddesi uyarınca kurulan ve kamuoyunda "Özel Yetkili Mahkemeler (ÖYM)" olarak bilinen ağır ceza mahkemeleri tümüyle kaldırılıyor. Silivri ÖYM' de verilen tüm mahkumiyet kararları Yargıtay'da ÖYM' ler kaldırılıncaya kadar bekletilip, onanıp kesinleşmesi  önlendi ,ÖYM'ler kapatılınca dosyalar tekrar muhakeme edilmek üzere ağır ceza mahkemelerine sevk  edilip, Ergenekon hükümlüleri de  tahliye edildi.

Bu defa namlular tamamen cemaate döndü. Dünün kahramanları, mazlumları bugünün darbecileri, mücrimleri, idamlıkları oluverdiler. “Paralel devlet yapılanması” kurularak hükümeti devirmeye yönelik darbe teşebbüsünden  yargı ve emniyet mensupları  “Paralel Çete” diğer ifade ile "Paralel Terör Örgütü” bağlantısı gerekçesiyle toplanmaya başlanıyor. Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan: “İnlerine gireceğiz,”  "Bizi kandırdılar”, “Kandırıldık, aldatıldık” diyor. Bu defa hükümete muhalefet edenler kollektif bir anlayışla “Paralelci” suçlamasına muhatap oluyorlar. Herkesi suçlamaya, yaftalamaya, kollektif ceza yaklaşımı ile yargılamaya gerek yok. İddia edilen suçları işleyen varsa bunun belge ve kanıtları toplanır, yargılanır yasaların öngördüğü cezaya çarptırılır veya aklanırlar.Gelişmeler rutin  yargılamadan öte başka şeyleri örtmek için yargı mercilerini alet etme imajı uyandırıyor.12 yılda, aldatıldığınızın yeni farkına varıyorsanız şu anda aldatılmadığınız ne malum? On sene sonra bu defa da paralel konusunda aldatıldığınızı söylemeyeceğinizin  garantisi var mı?

Bu gelişmeler ülkeye son derece zarar veren durumlardır. AKP'nin çözülmesine  de  sebep olacak etkenlerden en önemlisidir. Parti içinde R.Tayyip Erdoğan’dan boşalan alanın doldurulması için parti içi egemenlik kavgası başlamıştır. Bu olayı açığa çıkaran önemli yansımalar vardır. Böyle giderse sayın Cumhurbaşkanı, Hükümet üzerinde otorite ve vesayetini sürdürmeye devam ederse bu işin sonu ANAP’ın sonuna benzeyecektir. Geçmişteki benzer olaylara bakacak olursak böyle bir son sosyolojik ve siyasi açıdan kaçınılmaz görünüyor. Böyle giderse AKP bu seçimi belki zorlukla bütünlük içinde geçirebilir ancak seçim sonrası bütünlüğünü koruması zor gözüküyor. Seçmenin oyu, hiçbir partinin kazığa bağlanmış garantili malı değildir. "Abdullah Gül'ün dışlanması, Hakan Fidan'ın adaylık olayı, gözlemci heyeti vetosu, Bülent Arınç çıkışı" gibi dışa yansımalar partinin tepesinde bir  egemenlik ve otorite mücadelesinin varlığını ortaya koyuyor. Cumhurbaşkanı ile hükümet arasındaki  süren  restleşmeler gittikçe derinleşiyor. R.Tayyip Erdoğan ipleri elinden bırakmak istemiyor. Lider sultasını ortadan kaldıracağım iddiası ile AKP tüzüğüne koyduğu  “üç dönem  seçilme kuralı” sayın Erdoğan’ın elinde patlayacak, O’nu yalnızlığa itecek gibi görünüyor. Çünki üç dönemi dolduran ve  2015 Genel Seçimleri'nde aday olamayacak  milletvekillerinin çoğunluğu  Tayyip Bey’in  birlikte yola çıktığı ilk göz ağrıları denebilecek kişilerdir. Bu isimlerin grupta olamayışı partide R.Tayyip Erdoğan’ın elini zayıflatacaktır. 7 Haziran seçimleri sonunda  oluşacak AKP tablosu Cumhurbaşkanı için riskli bir tablo olabilir.Cumhur Başkanı seçilmeseydi kendiside bu dönem Milletvekili olamayacak,sıradan bir partili konumuna düşecekti. Haydi böylece kendisini garantiye almış oldu. Diğer 70 kişi ne olacak? Tayyip bey'e muhalif olacaklar, başka yollar arayacaklar. AKP’nin çöp bidonu taştı, çöpler dışarı dökülüyor, kokular yayılıyor.

Parti ileri gelenleri dahi,”Beni konuşturmayın, parti zarar görmesin diye susuyorum” demeye başladılar. Konuşmasalar da herşey ortaya saçılacak gibi gözüküyor. Zaten şu anda bakıldığında Tayyip bey’in en yakınında bulunan AKP'nin paşaları denebilecek isimler teker teker Tayyib Bey’in etrafından uzaklaşıyorlar. Uzaklaşma ile kalmayıp muhalefet ediyorlar. Abdüllatif Şener, Abdullah Gül, Bülent Arınç  gibi ağır toplar artık yok. Cumhurbaşkanı en yakınındakilerin kendisini terk edip, gideceğinin farkında. Merhum Erbakan Hoca'ya arkalarının dönüp terkedip gittikleri gibi kendileri de bu vefasızlığın acısını tadacaklar. Erdoğan, Başkanlık sistemine sarılarak konumunu ve  otoritesini sürdürme  amacında. Başkanlık sisteminin getirisi götürüsü ayrı tartışma konusu olmakla beraber, sayın R.Tayyip Erdoğan için bu gerekçe daha önemli.

Ne de olsa "Reel Politik" izleniyor.

Her şey bir yana bu kavga ülke ekonomisine büyük bedeller ödetiyor.

Yazık!

YORUMLAR
mehmet kartal 26-03-2015, 14:16:20
reel politik bu memleketin sonu olacak böyle giderse...
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz