28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
29/09/2014 - 16:45
Mustafa GEÇER
"Ülkesi istila edilmiş, namusu kirletilmiş, mabedi yıkılmış,
ülkesi yerle bir edilmiş, uluslararası banka hesaplarına el
konulmuş Müslüman ses çıkarırsa, bu işgal katliam ve
zulme karşı savaşırsa, “terörist” oluyor."
 
 
“IŞİD’in hangi güçler tarafından oluşturulduğu, kendi kendine mi oluştuğu, başında bir lider olup olmadığı, var ise kim olduğu, haklı bir mücadele içinde mi,  yoksa taşeron olarak mı kullanıldığı ve yönetildiği” henüz netlik kazanmamıştır.
Hangi eylemleri yaptığı, bu eylemlerde kaç kişiyi öldürdüğü açıklık kazanmamış ve esrarını koruyan IŞİD, kimlere zarar veriyor ve tehdit ediyor? IŞİD bugüne kadar en çok Irakta Şii Araplara, Kürtlere, Türkmenlere, Suriye’de yine Esed güçlerine ve PKK’nın Suriye kolu denilen PYD’ye saldırılar düzenledi, zarar verdi. Bu kesimlere karşı saldırı ve tehditleri sürüyor.  Türkiye’nin Musul Konsolosluğunu basarak 49 kişiyi kaçırdı. İki batılı gazeteciyi infaz ettiği söylendi, boğazlama görüntüleri yayınlandı. Irak Şii bölgesine ilk saldırıda Musul, Tikrit ve Kürtlerle meskun bölgelere kadar fazla direnmeyle karşılaşmadan istila ettiği söylendi.
Kerkük’e dayandığı vakit peşmergeler direndi, IŞİD'i  durdurdular.
Bu olaylarda en çok İran IŞİD e karşı koymak için harekete geçti.  İran, ABD ile beraber IŞİD operasyonlarına katılabileceğini,  Bağdat Maliki hükümetine ise yanında olduğunu söyledi. Maliki’ye  asker ve uçak gönderdiği basında yer aldı.
ABD, Maliki hükümeti çekilmeden Irak’a IŞİD saldırılarına karşı yardımcı olmayacağını söyledi.Çünkü Maliki İran ve Rusya’ya yaklaşmış, ABD’ye, Kürtlere iyi gözle bakmıyor, hatta Rusya’ya hatırı sayılır miktarda silah siparişi vermiştir.
NATO, “bölgede bir görevimiz yoktur” açıklamasını yapmıştır.IŞİD ne zaman ki ABD nin Irak’la ilgili planlarını  ihlal edecek  sınırlara dayandı, olaylara seyirci duran ABD kıpırdanmaya başladı. IŞİD, bazı Yezidi ve Hristiyan yerleşim yerini ele geçirdi.  Irak’taki yezidi denen topluluğun bir kısmının korku veya saldırı sonucu köylerini terk edip Kuzey Irak ve Türkiye’ye göç etmesi, Türkiye ve Batı basınında ajite edilerek yoğunlukla yer almaya başlaması, ABD’ ye saldırı gerekçesini hazırladı.
ABD, IŞİD mevzilerini havadan bombalamaya başladı. Arkasından, İngiltere, Fransa, Avusturalya... “Dünya haçlı ruhu” teyakkuza geçirildi. Papa mesajlar yayınlamaya başladı, Irak’a ziyarette bulunacağını açıkladı. 
Bu arada IŞİD, Türkiye Musul konsolosluğu mensuplarını serbest bıraktı.
Bu iş AKP hükümetinin hanesine büyük bir başarı olarak yazıldı.  Ama Türkiye’nin IŞİD’e karşı ABD safında koalisyona katılmama gerekçesi de ortadan kalktı.
IŞİD eylemleri ile ilgili gelişmelerden en çok kimler niçin rahatsız olmaya başladı?
1-ABD rahatsız oldu: 
IŞİD bölgede ne ABD kadar, ne de Esed kadar insan öldürüp şehir yıkmadığı halde ABD tüm dünyayı IŞİD e karşı ayaklandırdı. Yakaladığı av’ı (!) kimseyle paylaşmak niyetinde değil.
ABD, IŞİD oradaki insanlara zarar veriyor, hukuka ve insan haklarına aykırı davranıyor diye mi rahatsız oluyor?   Bunca çabayı oradaki insanları IŞİD saldırılarından kurtarmak için mi gösteriyor?
Kesinlikle hayır!  Bölgedeki ABD zulmü yanında IŞİD in yaptıkları ihmal edilecek kadar çocuk oyuncağı mesabesinde kalır. IŞİD de bölgede ABD istila ve zulmünün bir sonucu değil mi?
Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, IŞİD sınırları kaldırsa, bölgede tek devlet bırakmasa, bölgede yaşayan tüm insanları öldürse, ABD menfaat ve bölgedeki projelerine dokunulmadıkça ABD’nin kılı dahi kıpırdamaz. Tarih buna şahittir.
IŞİD muhtemelen ABD’nin bölgedeki kırmızı çizgilerini ihlal etmeye başladı. Haddi aştı. Belki de kontrolden çıktı.
Bir yıldır olanlara gözlemci olan ABD işi ele aldı.  IŞİD le ilgili, daha önce olmadığını söylediği stratejilerini açıkladı.
IŞİD, aşama aşama yok edilecek. Bunu ABD,  tek başına risk alıp yapmayacak. Bu operasyonu yaparken uluslararası hukuka uygun olsun diye ve suç ortakları ile yapmayı tercih edecektir. Bir uluslararası koalisyon kuracak, bu hizmeti(!) herkesle paylaşacak.  Yoksa ABD’nin IŞİD’i bitirecek gücü olmadığını kimse ileri süremez.
Bu işi yaparken; bölgedeki güçlerin ve yönetimlerin de ABD’ye sadakatini test edecek. Kendisine tabi olmayan ülke ve insanları, toplulukları belirleyip onlara karşı kısa ve uzun vadeli bir savaş başlatacak.
ABD kurulduğundan bu yana hep aynı oyunu oynamış ve aynı şablonu kullanmıştır:
Kendine bir düşman oluşturacaksın, bunu küresel arenaya taşıyıp gerekirse onun adına insanlık dışı eylem ve provokasyonlar düzenleyip, insanlık için tehdit olduğu algısını pekiştireceksin, kendine insanlığı kötülerden kurtarmak (!) için müttefik bulacaksın, müttefiklerle beraber hedefi yok edeceksin, orada kukla bir yönetim kuracaksın, sözüm ona kurtarma bedelini onlara fatura edeceksin, işgalci değil kurtarıcı olarak selamlanacaksın, o ülkeyi sömüreceksin. Bu arada ülke insanları arasına düşmanlık tohumları ekecek ve kendi iç çatışmaları yüzünden, bir araya gelecek, ayağa kalkacak halini bırakmayacaksın.  Oynanan ve defalarca izlediğimiz oyun bu.
Son zamanlarda vuku bulan ve devam eden tüm savaşlar, işgaller, katliamlar bu şablona uygundur. Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Cezayir’de, Sudan’da, Somali’de, Mali’de, Nijerya’da, Pakistan’da, Türkiye’de aynı oyunlar tekrarlanıyor.
Özellikle halkı Müslüman ülkelerde bu oyunlar oynanıyor. Müslümanlara kinleri bir türlü dinmiyor.
1980’li yılların başından itibaren Müslümanları terörist olarak yaftalamaya başladılar. Terörizm=İslam özdeşleştirilmeye  terör, terörist algısı ve tanımlamasını değiştirmeye çalışıyorlar. Terörist ve terörizmi savunmak elbette mümkün değil. Fakat bir şahıs veya örgüt, terör eylemi yapıyorsa bu teröristlerin eyleminin onların dinine mal edilmesi, o dinin tüm mensuplarına teşmil edilmesi kabul edilemez bir haksızlıktır. Norveç’li  A.B.Breivik’in kamp yapan 92 çocuğu katledip 90’ını yaralaması, öldüğünden emin olmadıklarına tekrar  ateş etmesi ve kendisinin Hristiyan olması, bu olayı “Hristiyani Terör” olarak adlandırmak nasıl doğru değilse, Müslüman kimlikli birinin teröre bulaşması da “İslami Terör” olarak adlandırılamaz. Fakat günümüzde İslam karşıtı çevreler Müslümanların en doğal, meşru ve nefsi müdafaalarını dahi terör olayı olarak adlandırmaya, gerçek teröristleri masum ve kahraman göstermeye başladılar.
Ülkesi işgal edilen Müslüman, zulüm ve işkence gören Müslüman, öldürülen Müslüman, evi barkı bombalanan, ailecek o acıyı tadan Müslüman, suçsuz yere yıllarca zindanlarda çürütülen, itilen, kakılan Müslüman, sonuçta "Terörist Müslüman". Kasıtlı olarak terör İslam’la anılmaya başlandı. 
Ülkesi istila edilmiş, namusu kirletilmiş, mabedi yıkılmış, ülkesi yerle bir edilmiş, uluslararası banka hesaplarına el konulmuş Müslüman ses çıkarırsa, bu işgal katliam ve zulme karşı savaşırsa, “terörist” oluyor.  Tüm haçlı ve Siyonist güçler ve işbirlikçi müttefikleri topyekün saldırıyor. İşin adı, dünyayı ve insanlığı terör tehdidinden kurtarmak oluyor.
2-ABD’nin doğal müttefikleri sömürgeci ülkeler rahatsız oldu:
Bunlar dünyayı talan etmede ABD ile beraber hareket eden ülkelerdir. Avdan pay alma peşinde olan AB ülkeleri, diğer Hristiyan ve gayrimüslim ülkeler. Bunlar ABD’nin ağzına bakan, onunla sıkı işbirliği ve çıkar ilişkisi içindeki ülkelerdir.
Bu arada çok garip olan bir durum var. Ne IŞİD’den İsrail’e bir tehdit, ne de İsrail’den IŞİD konusunda bir tepki geliyor. İsrail’in hiç sesi çıkmıyor, neden acaba?  Gazze’yi haritadan silmekle mi meşgul?
3-Zoraki ABD ve AB müttefiki olan ülke yönetimleri ve IŞİD, İslami kimlik kullanarak cinayet işlendiği gerekçesi ile Müslümanlar rahatsız oldu:
Bu ülkeler bir tehdit karşısında ortak savunma ihtiyacı içinde bulunan, ABD’nin desteğine muhtaç, onların safında bulunmayı zorunlu gören ülkelerdir. Bu tür ülke iktidar ve yönetimleri de geleceklerini bu saflarda gördükleri için istemeseler de, şartları onları küresel güçlere mahkûm etmiştir. Kurtulma çabası da göstermiyorlar, gösteremiyorlar. Onları rahatsız edebilecek bir iş yapmaya kalkışmazlar, cesaret edemezler. Bu ülkeler genellikle halkı Müslüman ülkelerdir. Ülkelerinde, efendilerinin arzuları doğrultusunda, İslam’a ve milli çıkarlara karşı durarak, ülkesini geri ve sürekli muhtaç bırakarak, efendilerinin takdirini kazanıp varlıklarını, iktidarlarını sürdürmenin peşindedirler.
4-Türkiye’deki aydın geçinen solcular, CHP, PKK, PKK’nın Türkiye’deki siyasi yapılanması BDP, HDP, Suriye’deki PKK uzantısı PYD ve askeri örgütü YPG ve tüm Marksist-Leninist terör örgütleri rahatsız oldular:
Baş oyuncu ve rejisör ABD ile aynı safta toplandılar…PKK ve uzantıları oluşumlar, IŞİD’in Suriye’de PYD’yi  düşman ilan edip onlara saldırmasını varlık ve gelecekleri için büyük bir tehdit gördüklerinden, IŞİD e karşı her oluşumla beraber olmayı hayati bir zaruret olarak görüyorlar. IŞİD bugün Irak ve Suriye’nin yarısını almış ve bu iki devleti yıkmak, yerinde “İslam devleti” kurmak peşinde olduğunu açıklıyor ve bu iki devletle savaş halinde. Doğal olarak Esed de IŞİD’e karşı batılılarla ittifakı savunuyor, PYD’yi Türkiye’ye karşı kullanmak için şimdilik destekliyor ses çıkarmıyor ve eylemlerine göz yumuyor.
Son günlerde IŞİD'e karşı Türkiye ve İran saf değiştiriyor, önceki politikalarında önemli sapmalar gözleniyor.
Türkiye koalisyona girmeme gerekçesi olarak Musul konsolosluğu personelinin rehin olarak tutulmasını ileri sürerken rehineler serbest bırakıldı. “Türkiye’nin gerekçesi kalmadı” dediler. Türkiye’nin koalisyona katılmasını ABD zorunlu görüyor, “Türkiye’siz olmaz” diyor. Hükümeti buna zorluyor. J.Kerry  “Türkiye en ön safta olacak” diyordu. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında söyledikleri, Türkiye’nin koalisyon safına katılıp her türlü katkıya hazır olduğunu gösteriyor. Türkiye artık sadece insani yardım ısrarından vazgeçmiş görünüyor. 
ABD, IŞİD projesini ve savaşını kendisi için fırsata çevirmiş durumda. 
İran, IŞİD Bağdat’a dayanınca “ABD ile beraber IŞİD’e karşı operasyon yapalım” derken, şimdi “ABD’nin olduğu koalisyonda yokum” diyerek koalisyona karşı duruş sergilemeye başladı. Türkiye, koalisyona katılmada “uçuşa yasak tampon bölge”, “Esed’in ve rejiminin de ortadan kaldırılması” şartını ileri sürüyor. ABD uygun bulmazsa bu şartlardan da vaz geçebilir. Anlaşılan İran, Esed’i feda etmek istemiyor. Nasıl olsa Maliki gitti. İran’a paralel olarak Lübnan Hizbullah’ı da aynı yönde açıklama yaptı. 
Bu katılımda Türkiye’nin hiçbir menfaati yoktur. ABD, IŞİD’i bahane ederek bölgedeki ABD karşıtlarını tespit edip temizlemek, işgalini kukla yönetimler kurdurarak gönüllü ve kalıcı kılmak istiyor. IŞİD denen örgüt 40 ülkenin katılımı ile ancak ortadan kaldırılabilecek güçte bir örgüt değildir. Bunun için bu kadar güce ve dünyanın neredeyse yarısının katılacağı adeta bir dünya savaşına ihtiyaç yoktur. Bu oyun IŞİD bahanesi ile ABD ve siyonizmin İslam coğrafyasında  oynadığı oyunlara karşı hiçbir güç bırakmama operasyonudur. Bu işgallere karşı koyacak olanlar, yeni yeni ayağa kalkmaya ve ülkelerinde etkinlik kazanmaya başlayan Müslüman oluşumlardır. Amaç, özellikle İslam ülkelerini de işe katarak bu oluşumları ortadan kaldırmaktır. Mesele derleme-toplama 10  bin kişi civarındaki IŞİD’i ortadan kaldırmak olsaydı bu kadar güce ihtiyaç yoktu. Özel bir timle dahi bu iş yapılabilirdi. IŞİD ortadan kaldırılarak, ABD bölgede  “işgalcilik”ten, “kurtarıcılık” sıfatına geçmiş olacak.
Irak’ı  ve Suriye’yi, ardından Türkiye’yi bölerek bölgede İsrail’e ve kendi çıkarlarına karşı durabilecek bir potansiyel güç bırakmamak istiyor. 
IŞİD’e karşı koalisyonda hangi güçlerle aynı safta olacağız?
Bazıları çok ilginç… Mesela; PYD, YPG, PKK, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Askeri gücü Peşmerge, Beşar Esed, İsrail, Mısır darbeci işbirlikçi Abdülfettah el Sisi, Irak Şii yönetimi ile aynı safta IŞİD’e karşı savaşacakmışız. PKK, hissettiği ve varlığını tehdit eden bir saldırıdan kurtulmak için neredeyse IŞİD’e  karşı TSK ile dahi beraber olmayı göze almış durumda.  IŞİD’e karşı savaştığı için Türkiye’den  ve dünyadan teşekkür ve destek bekliyor.
Bu beraberlikte ve savaşta Türkiye’nin ne gibi menfaati olacak?
Menfaati olmayacak, sadece zararı olacak.
Bu işte  IŞİD’in elinden PYD, YPG, PKK,  Esed ve rejimi kurtarılacak. ABD ve İsrail’in büyük menfaati olacak. PKK ve YPG bu vesileyle ağır silahlarla silahlandırılacak, bu silahları Türkiye’de terör eylemlerinde kullanacak. Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi ihtilaflı şehir Kerkük ve çevresinin fırsattan istifade Kürtlere ait olduğunu açıkladı. ABD, Erbil’de bölgeyi kontrol altında tutmak için askeri üs kuruyor. Kürt Bölgesel Yönetimi gelecekte varlığını sürdürebilmek için ABD’nin bölgede bulunmasını hayati bir zorunluluk olarak görüyor.  ABD himayesi olmadan kendisine sıcak bakmayan ihtilaflı bulunduğu dört ülkenin ortasında üstelik petrol kuyularının üzerinde varlığını sürdüremeyeceğini biliyor. Mevcut konjonktürde ABD ne isterse istesin, “hayır” diyemeyecek bir durumda.
Şurası da bir kehanet değil, Kürtleri özgürlük vaadi ile kandıran Marksist-Ateist- PKK ve PYD bölgede egemen olduklarında, ilk iş olarak samimi Müslüman Kürtleri ve İslam’ı ortadan kaldırmaya, İslamsız bir Kürt ulusu inşaa etmeye başlayacaklar. Türkiye’deki ve batıdaki aynı kafa yapısındaki gazeteci ve stratejistlere göre, bir süredir batıdan uzaklaşan Türkiye koalisyona katılmakla, yalnızlıktan kurtulacak, kendisini affettirecek, ABD ve Batılı müttefiklerine sadakatini ispatlama şansını elde edecektir. Koro halinde bu düşünceyi dayatmaya çalışıyorlar. Oysa Batı çıkarları gerekli kıldığı sürece “Türkiye’yi  bırak” deseniz de yalnız bırakmaz. 
Bölgede üç beş IŞİD’ciden çok,  Müslümanlar öldürülecek. Sonuçta en büyük zararı Müslümanlar görecek. Diğerleri kendilerine önemli paylar alacak.
Türkiye’ye, “Ya IŞİD, ya çoğu halkı Müslüman 40 ülke, safını seç” diyorlar. Gelişmeleri bu güne kadar iyi yönetemeyen, karşı hamleyi iyi oynayamayan Türkiye hükümetine ABD tarafından “şah” çekilmiş durumda. Piyon vererek “mat” tan kurtulması zor gözüküyor. Veziri vermeyi de göze alamaz, bu durumda şah’ta gidebilir.
Türkiye insani yardımlarını zaten yapıyor, “mazlumun dini sorulmaz” anlayışı  çerçevesinde,  bölgede meydana  getirilen tüm olaylarda mültecileri kabul etmek başta olmak üzere Türkiye üzerine düşenden fazlasını yapmış, yapmaya da devam ediyor. Nankörler başta, kim ne derse desin Türkiye, mazlumlar için evini ekmeğini paylaşmıştır. Paylaşmaya da devam etmelidir. Ama tüm oyunlar Türkiye için planlanıyor ve Türkiye dublör olarak kullanılmaya çalışılıyorsa, haçlı ve Siyonist çıkarları için elini Müslüman kanına bulaştırmamalıdır! Kendi doğru ve gerçeklerinin gereğini cesaretle yapmalıdır.
Aslında, IŞİD bahane Müslüman öldürmek şahane.
Allah zalimleri amaçlarına ulaştırmasın...
YORUMLAR
İsmail 29-09-2014, 17:17:22
IŞİD hakkında bilinmeyen çok şeyler var. Aydınlatıcı olmuş sağol.
 
mihrap 29-09-2014, 18:47:33
çok güzel bir yazı olmuş
 
ARİF YILMAZ 30-09-2014, 14:41:04


Harika bir bilgilendirme Gene fil terbiyecileri ortada, gene tuzaklar kuruluyor. Gene beyaz adam kullanım tarihi bitenler yerine yeni oyuncularının peşinde Yönetmen aynı yetkili makamlardadır O nedenle tuzağı kuranla tuzaktan çıkarmış gibi yapanların aynı güçler olduğunu hiç anlamazsınız.
 
Ottoman 03-10-2014, 18:14:48
Bu yazı, bu içerik burada kalmamalı.. Farklı platformlara taşınmalı..Yazık olur..
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz