28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
21/09/2014 - 23:48
Mustafa GEÇER
"Ortaya çıkan adına terör örgütü denen ve çoğunluğu İslami kimlikli
gözüken oluşumların sebebi de güdülen İslam düşmanlığı ve sömürü
politikalarıdır. Asli failleri de Siyonistler, onun kullandığı ABD ve
müttefikleridir. IŞİD örgütü de bunlardan bağımsız bir şey değildir."
Haçlı ve Siyonist yöneticiler ittifakının  asıl adı ve amacı  “Büyük İsrail Projesi” olup, kod adı “Büyük Ortadoğu Projesi” olan; İslam coğrafyasında, İslami uyanışı ve müminleri ortadan kaldırma, işgal, katliam, zulüm ve sömürü planı uygulamalarına devam ediliyor.
Yahudi asıllı strateji uzmanı,  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve Güvenlik Planlama bölümünün koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiş Samuel Huntington, 1993 yazdığı “Medeniyetler çatışması” makalesini 1996 yılında kitaplaştırıp “Medeniyetler Çatışması ve Yeni Dünya Düzeni” adı ile yayınladı. Kitapta, “İslam Batı için bir potansiyel düşmandır” görüşünü öne sürüyor. Bu Yahudi içindeki İslam  ve Müslümanlara beslediği kini açığa vururken, İslam düşmanlarına da tercüman oluyor. Fitnesini uygun konjonktürde bilimsel(!) bir şekilde ortaya atmıştır.Huntington, 1,5 milyarı geçen nüfusuyla İslam dünyasını ıslah edilmesi gereken bir tehdit olarak görüyor.
 
Batı alemine ve dünyaya böyle sunuyor. Yüzyılımızda “Islah ediciler” akıllarınca Müslümanları ıslaha(!) çalışıyorlar.
Hem onlara “yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde “biz ancak ıslah edicileriz” derler.(2/11) İyi bilin ki onlar ortalığı bozanların ta kendileridir.(2/12)
İsa (a.s)  peygambere ihanet ettikleri ve öldürdükleri  inancı ile antisemitik (Yahudi düşmanlığı) olan haçlı dünyasını, antisemitizmin içinden Yahudileri çıkartarak yerine yine sami ırkından olan Müslüman Arap alemini koyarak, haçlı düşmanlığının o yöne yönelmesine neden oluyor. Zaten bilinçaltlarında Müslüman düşmanlığını yaşatan Haçlı dünyası,  Yahudilerle beraber yönünü Müslüman Arap düşmanlığına çeviriyor. Arkasından tüm İslam düşmanlığının kaynağı olarak kafalara kazınmaya çalışılan “islamofobi”yi güncelleyerek servis ediyor. Huntington ve benzeri Yahudi kökenli  düşünür takımı, adeta Theodor Herzl’in 1897 Basel Siyonist manifestosunda, Abdülhamid’in hal’li, Osmanlıyı yıkma, Filistin’de Yahudi devleti kurma, İslam’ı yüz yıl içinde yeryüzünden yok etme amacına hizmet ediyorlar.
1994’ ten sonra batının tüm politikaları, toplum mühendisliği ve algı yönetimi bu eksende yürütülmeye başlandı.
11 Eylül’ü 2001 olayları, adeta ABD’nin beyni hedef alınarak tezgahlandı ve fitil ateşlendi. İleriye yönelik küresel projelerine haklı gerekçe oluşturuldu. Dünya kamuoyunda, “ABD bu saldırıya haklı olarak sessiz kalmaz” kanaati yerleştiriliyor.
Olayın hemen arkasından, işaret edilen “tehdit”i yeryüzünden kaldırmak için, G.W. Bush’un “Haçlı savaşlarını başlatıyorum, ya benimlesiniz  ya karşımdasınız!” diyerek dünyaya meydan okuması ile  Haçlı savaşları tüm şiddeti  ile yeniden başlatılmıştır.
ABD başkan ve üst yönetimleri nezdinde “kötü ve şeytan” tanımlaması yeniden yapılıp,  yok edilmesi gereken  “kötü ve şeytan: İslam dini ve Müslümanlar!” olarak belirlenmiştir.  Bu iftiranın kör ettiği zavallılar İslam’ın ışığını söndürmeye, Müslümanları yok etmeye çalışıyorlar. Bunu deneyenler çok oldu ama kendileri yok oldu.
İslam coğrafyasını yakıp yıkma,  etkisizleştirme ve sömürme, uyanmış Müslüman kişi ve kuruluşları yok etme projesi olan BOP yürürlüğe konuldu. Coğrafyamızda olan gelişmelerin ana sebebi budur.
Dünyadaki tüm zulümlerini “İslamofobi” ve İslam düşmanlığı ile kamufle etmeye başladılar. Müslümanların yaşadığı beldeler yerle bir edilirken, sivil insanlar kadın, çocuk, ihtiyar katledilirken, BM başta olmak üzere dünyadaki insan kakları savunucusu kişi ve kurumlardan, insan ve hayvan severlerden dahi hiç ses çıkmıyor. 
Demokrasi, insan hakları, özgürlük, medeniyet kapitalizmle özdeşleştirildi.  Böylece sömürü ve zulüm çarkları daha hızlı dönmeye başladı.
Batı medeniyetini İslam alemi ile çatıştırarak İslam’ı yok edip,  dünya düzenin kendi inançlarına göre yeniden kurulmasını amaçladılar. SSCB’ nin çökmesi ile tek kutuplu hale geldiği iddia edilen ve böyle kabul ettirilen dünyaya yeni bir şekil vermek için  “Yeni Dünya Düzeni” inşasına başladılar. 
Demokrasi, Özgürlük, İnsan hakları, liberal piyasa ekonomisinin hakim kılınması; insanlığın ulaştığı bu nihai değerlere karşı olduğu kabul edilen, kökten dinciliğin (Buradan kasıt, Ehli Sünnet İslam itikadına bağlı samimi  Müslümanlardır) diktatörlerin, terörizm’in, demokrasi karşıtı yapılanmaların ortadan kaldırılması gibi, kimsenin reddedemeyeceği kavramları maske olarak kullanıyorlar.
Dünyada  gelişen tüm olaylar işgaller böylesi politikaların sonucudur. Ortaya çıkan adına terör örgütü denen  ve çoğunluğu İslami kimlikli gözüken oluşumların sebebi de güdülen  İslam düşmanlığı ve sömürü politikalarıdır. Asli failleri de  Siyonistler, onun kullandığı ABD ve müttefikleridir.  IŞİD örgütü de bunlardan bağımsız bir şey değildir. ABD  derin gücünün patronu Siyonizm, Obama’yı sözcü olarak kullanıyor. Obama; daha önceki açıklamalarında “IŞİD le ilgili bir stratejimiz yok.”  “NATO’nun bölgede bir görevi yok” demesine rağmen İngiltere’deki NATO zirvesinde IŞİD’ e karşı çekirdek koalisyon oluşturma çalışmalarına başladı ve strateji açıklandı.
Suriye’de IŞİD’e karşı operasyon için orduya emir verdi. Obama,11.9.2104 Türkiye saati ile 04:00’da IŞİD örgütünü zayıflatma ve nihayetinde imha amaçlı  kapsamlı ve aralıksız mücadele stratejisini açıkladı.  Kara harekatlarına katılmayacaklarını “karaya postallar inmeyecek” sözü ile açıkladı. Ancak bu konuşmada  Irak’a 475 askeri  personel daha göndereceğini ifade etti. IŞİD’e , ”Amerika’ya bulaşırsanız dünyada saklanacak güvenli yer bulamazsınız” tehdidini de savurdu.  Kara harekatlarını özellikle İslam ülkeleri  askerlerine yaptırmak istiyorlar ki,  Müslümanlar birbirlerini daha çok kırsın,  işgalciler de zahmetsiz ve masrafsız amaçlarına ulaşsınlar. Bu arada İncirlik üssü kullanılmayacak buna karşılık ABD, Erbil’e yerleşiyor. Erbil’e askeri üs kuracak.  Bölgesel Kürt yönetimi de buna hayır diyemez. Havadan hedefler vurulacak, insan ve para akışı engellenecek, IŞİD muhaliflerine silah desteği sağlanacak.
Arap ülkeleri koalisyona destek verdi. Cidde’de, ABD, Türkiye, Mısır, Ürdün, Bahreyn, Lübnan, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri dışişleri bakanları bir araya getirildiler. Zirve sonunda Arap ülkeleri ABD’ye desteklerini açıkladılar. Türkiye’nin bildiriye imza koymadığı söylendi.  J.Kerry, “Türkiye’nin de mutlaka işin içinde olması için tüm çabalar harcanacak" diyor. Adeta IŞİD’in destekçisi ve suç ortağı ilan edilen Türkiye, askeri müdahale koalisyonuna katılmama ısrarında, Musul konsolosluğu rehinelerinin can güvenliğini gerekçe gösteriyor.
 
Batı basını, Türkiye’nin IŞİD terörüne karşı ikircikli davrandığını, ayak sürüdüğünü, artık ABD ve batının güvenini kaybettiğini, müttefik olmadığını açık açık yaymaya başladı.  IŞİD in parasal kaynaklarının başında karaborsa petrol satışı geldiği, bunun Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden pazarlandığını Türkiye’nin IŞİD’e destek verdiğini  iddia ediyorlar. Türkiye IŞİD’in suç ortağı ilan edilerek köşeye sıkıştırılmaya, yalnız bırakılmaya, başına çorap örülmeye, tüm faturalar Türkiye’ye çıkarılmaya çalışılıyor.  İslam ülkeleri ve komşuları ile ilişkilerinin bozulup batıya sürekli muhtaç stepne olarak hayatını sürdürürken diğer taraftan da iç karışıklıklar çıkartılarak huzuru ve ekonomisinin bozulması kısa vadede iç çatışmalara ve bölünme ortamına sürüklenmesi, uzun vadede ortadan kaldırılması hedefleniyor.  Batı emperyalizmi için en büyük tehdit olarak Türkiye görülüyor.  İslam ülkelerinin çoğunun işbirlikçi yönetimleri de  kendi  saltanat ve iktidarı geleceklerini batılı emperyal efendilerine bağımlı gördüklerinden, Türkiye’nin bölgede güçlenmemesi, etkinliğinin artmaması için gereken desteği  onlara vereceklerdir.
 
Zaten tüm oyunlar, 1980 yılında başlatılan bir milyon insanın ölmesine ve 150 milyar dolar’a mal olan, sekiz yıl süren İran-Irak savaşının çıkarttırılmasından bu yana  aynı amaca ve sonuca yönelik planlanıyor ve tatbik ediliyor. Müdahalenin ve işgallerin dünya kamuoyu nezdinde haklı gösterilmesi için Afganistan’ da El-Kaide ve Taliban’ın, Somali’de Eş Şebab’ ın, Nijerya’da, Mali’de, Boko Haram gibi kurulmuş veya kurdurulmuş, gerçek veya sanal  örgütlerin kullanıldığı gibi, Irak ve Suriye’de de  katliamlar IŞİD üzerinden, onun nam ve hesabına, bölge ülkelerinin ve Müslümanların aleyhine, işgalcilerin lehine yapılıyor.
Oysa dünya alem biliyor ki, bu örgütlerin kuruluşu ve eylemlerinin aşağı-yukarı tamamında ABD, batılı müttefikleri ve İsrail’in parmağı vardır. Bu örgütler bilinçli ya da bilinçsiz küresel güçlerin amacına hizmet ettirilebiliyor.
ABD, AB ve İsrail  IŞİD’ e müdahaleyi, insani, bölgeyi acımasız ve  cani bir terör örgütünden temizleme, barışı ve güvenliği sağlama hizmeti olarak gösteriyor. Bu hizmeti(!) için büyük fedakârlıklara katlandığı, kendisine yardımcı olunmasının bir insanlık borcu olduğu ve kendisine minnettar kalınması, teşekkür edilmesi gerektiği kanaatini yayıyor. Bu davranışla ve oluşturduğu algıyla asıl amacını perdeleyerek, işgal, sömürü ve katliamlarını sürdürüyor. Sözde IŞİD’e müdahaleye haklı gerekçe oluşturmak  için IŞİD’ e her türlü insanlık dışı, vahşice ve gaddarca, kabul edilemez, insanlığın sinir uçlarını tahrik eden eylemler yaptırılmaya veya onun adına yapmaya, bu yönde yanlış doğru birtakım görüntüler, resimler ve haberler yaymaya devam ediyorlar.
 
Geçenlerde binlerce Filistinliye seslenen Şeyh Raed Salah, konuşmasının bir bölümünü IŞİD’e ayırdı. Mescid-i Aksa muhafızı olarak bilinen Salah, IŞİD’e karşı olduklarını söyledi, örgütün arkasında batılı güçlerin bulunduğunu vurguladı. Amerika’nın oluşturmak istediği anti-IŞİD koalisyonu için “şeytan koalisyonu” yorumunu yapan Şeyh Raed Salah, IŞİD’ın tamamen karşısında durduklarını ama IŞİD’i yok etme bahanesiyle oluşturulması planlanan koalisyonunda Suriye ve bölgede Müslümanların hedef alınacağını söyledi. IŞİD için “İslami Devleti adı altında İslam’a büyük zarar veriyorlar” diyen Şeyh Raed Salah, IŞİD’in arkasında batılı güçlerin olduğunu finansı da Amerika ve İsrail’in sağladığını iddia etti.
 
Akla gelen sorular:
Madem böyle, batı neden IŞİD’ i yok etmek istesin? ABD ve batı, Müslümanları IŞİD’in zulmünden  korumak için mi çırpınıyor, koalisyon kuruyor? Madem kendisi kurdu finanse ediyor silah veriyor, neden IŞİD’i yok etmek istiyor?
Bu örgüt yine batılılardan aldığı silahlarla ve destekle madem bölgeyi işgalden  ve yerli işbirlikçi yönetimlerden kurtarma mücadelesi veriyor, bu haklı mücadelesini  insanlığın kabul edemeyeceği,  gazetecinin kafasını kesip yayınlamak, çocuk öldürmek, mabetleri yıkmak, konsolosluk basmak gibi bir takım faydasız eylemlerle gölgelesin? Kendisine, üstesinden gelemeyeceği yeni ve güçlü düşmanlar edinsin?  Kendisinin yok edilmesi için, dünyanın teröre karşı mücadelede birlik olduğu bir dönemde, adeta terör örgütü olduğunu ispatlamaya çalışırcasına, herkese “bunların biran önce yok edilmesi artık kaçınılmaz” dedirtecek, düşmanlarına haklı gerekçeler hazırlasın?
Bu insanlarda nohut kadar beyin olsa bunu yapmazlar. Aslında bunlar nohuttan çok büyük normal beyinleri olan çoğu eğitilmiş nitelikli insanlar. Ya bunu böyle planlandığı ve görev verildiği için yapıyorlar, ya da  bunlar adına bu insanlık dışı olay ve eylemler yapılıp, yapıldı gösterilip, masumiyetleri kirletilip yok edilmeleri  için  terörize ediliyorlar.
Bu örgütlere samimi düşüncelerle katılan birçok gencin de olduğu muhakkak. Verilen görev bittiğinde böyle bir oyuna alet olmanın bedelini büyük ihtimal canlarıyla ödeyecekler. Emperyal güçler delil bırakmamak için kirli işlerinde kullandıkları, alet ettikleri kişi ve örgütleri iş bitince kendi insanları dahi olsa yok ederler.
 
20.09.2014’de IŞİD, rehin aldığı TC.Musul konsolosluğundaki 49 kişiyi serbest bıraktı. Oysa 40’dan fazla ülkenin NATO patronajlığında, dolayısi ile ABD ve AB önderliğinde 40’dan fazla ülkenin katılımı ile IŞİD’ i silmek için oluşturduğu koalisyonda Türkiye,  insani katkı dışında yer alamayacağını açıkladı. Cidde’de yapılan toplantıda, sonuç bildirisine Türkiye’nin imza atmadığı açıklandı. Türkiye  yönetimi birinci gerekçe olarak IŞİD’in elindeki Türk rehinelerin bulunduğunu, Türkiye’nin koalisyona katılmasının rehinelerin can güvenliğinin tehlikeye düşeceğini ileri sürdü. Türkiye bu rehineleri kurtarmak için uğraşıyor çeşitli yollar deniyordu.  Ne olduysa oldu, IŞİD  rehineleri serbest bıraktı. Gerçekten Türkiye’nin 101 gündür sürdürdüğü çabaları mı sonuç verdi?  IŞİD kendisini yok etme koalisyonuna Türkiye’nin de katılması için rehineleri serbest bırakmış olabilir mi? Normalde bu hata yapılamaz.
Yoksa, koalisyon patronları  “IŞİD’e karşı bizim yanımızda yer almıyor rehineleri bahane ediyorsun,  biz rehineleri serbest bıraktırdık. Bahanen kalmadı, bize katıl!” mı demek istiyorlar? Eğer böyle ise, IŞİD’in kontrolünün batılı güçlerde olduğuna açık delil teşkil eder, şüphe bırakmaz.  Bu iş, Öcalan’ın 1999’ da Türkiye’ye teslimine benziyor. A.Öcalan’ı  Suriye’de zanneden o zamanki Türkiye yöneticileri, ‘onu  bize teslim et’ diye Suriye’ye baskı yaparken, Öcalan, Kenya’da bulunmuştu. Oysa şimdi olduğu gibi o zamanlarda da Türkiye, ABD ve İsrail’le istihbarat bilgilerini paylaştığını(!) söylüyordu. Basında çıkan haberlere göre ABD ile yapılan bazı pazarlıklar sonucu Öcalan koli bandı ile paketlenip,  Türkiye’ye  teslim edilmişti. Oysa IŞİD gözünü kırpmadan adam öldüren eli kanlı bir terör örgütü ise, Türk rehineleri öldürmesi de kendisi için aynı sonucu sağlardı. Türkiye’nin  batıya sadakati  test mi ediliyor? Müslümanı Müslümana daha çok kırdırmak için Türkiye de bu bataklığa çekilmek mi isteniyor?  Elbette istedikleri bu. Türkiye istilacıların safında asla yer almamalı. Bilakis mazlum topluluk ve halkların yanında onlara ve Türkiye’ye yararlı olabilecek, bölgeden istilacıları atılmasını sağlayacak, yıllarca akacak kanı durdurabilecek politikalar üretip uygulamalıdır.
Fransa insanlığa ve barışa hizmet (!) için sabırsızlandı ABD ve koalisyonu beklemeden işe başladı. Libya’yı diktatör Kaddafi’den kurtarmak(!) için de böyle yapmıştı. Kendi başına Libya’ya girmişti. Fransız savaş uçakları oyun tatbikatı yapar gibi, zevkten dört köşe, havada taklalar atarak Irak, Suriye hava sahalarında sorti denen şeylerden yaparak, IŞİD mevzileri olduğunu iddia ettiği hedefleri bombalıyor.  ABD, Avustralya, ve İngiliz uçakları da insanlığı terörden kurtarma hizmetleri(!) ifa ediyorlar. Hatta İran uçaklarının dahi bölgede uçtuğu haberleri geliyor.
 
Bizimkiler de; “hööt diyen olur mu acaba” ürkekliği içinde Suriye sınırının iki km Türkiye tarafında ara sıra “vur emri” ile devriye uçuşları yapıyor. Bir Suriye MİG-21’ i veya Helikopteri bulup düşürerek bu hizmete (!) katkı yapmaya çalışıyorlar. Ama sınırdan öteye geçemiyoruz. Bu sadece bize yasak.  Türkiye’ye güven sorunu yaşıyorlar, “sen karışma” diyorlar. Türkiye açık hareket edemiyor. El altından bir şeyler yapmaya çalışıyor. O coğrafyalarda insanlar birbirine boğazlatılırken, diri diri yakılırken, birçoğu İslam adına İslam’ı ve Müslümanları yok etmeye çalışırken,  mazlumlara sargı bezi, çocuk bezi, su gibi zararsız ve insani yardıma devam ediyoruz. Mültecileri barındırıyoruz. Hastaları, yaralıları tedavi ediyor  hedef olsunlar diye tekrar gönderiyoruz!
 
Şundan kimsenin şüphesi olmasın ki, çorap Türkiye’nin başına örülmeye çalışılıyor, faturalar bize çıkıyor.Türkiye, Suriye tarafında oluşturacağı az derinlikli tampon bölgeler için BM’nin kararını bekliyor? BM izin verirse  Türkiye’ye gelmek isteyen mültecileri IŞİD’den korumak için tampon bölge oluşturulacak.  Vermezse ne olacak? Türkiye’nin  menfaatine bir iş yapılacaksa bu izin kesin olarak verilmeyecek, verilse de BM güvenlik konseyi daimi üyelerince  büyük bir ihtimalle veto edilecektir.  Şimdi  İran, Fransa, İngiltere gibi ülkeler bölgesel menfaatlerini korumak adına kimseyi dinlemeden bölgede cirit atıyorlar, girip çıkıyorlar. Türkiye neden BM kararı bekliyor?
BM’nin bugüne kadar İsrail’den başka kime faydası dokunmuştur?  Bu topraklar 1918’den önceki bizim eyaletlerimiz. Oralarda halen Osmanlı kimliği taşıyan insanlar yaşıyor. Bölgedeki gelişmeler en çok Türkiye’nin varlığını tehdit ediyor, zarar veriyor, biz BM kararı bekliyoruz? F. Rasmussen, alay edercesine , ”Nato olarak biz Türkiye’yi IŞİD’e karşı koruruz “diyor. İspanya patriot bataryası göndereceğini söylüyor. Türkiye bir avuç IŞİD örgütüne karşı korunmaya muhtaç, kendisini korumaktan aciz bir ülke olarak gösterilmeye çalışılıyor. İtibarsızlaştırılmaya bölgede hiçbir etkinliği olamayacağı inancı yayılmaya, “Türkiye’ye güvenmeyin o kendisini dahi korumaktan aciz  bir ülke”imajı yayılmak isteniyor. Emperyal güçler IŞİD üzerinden sayısız yararlar sağlıyorlar, kendi tezlerini kabul ettirmeye çelışıyorlar. Bölge ülkelerine, “Türkiye ile ilişkilerinizde dikkatli olun, Türkiye’ye güvenip bel bağlamayın, biz istemezsek Türkiye bölgede kuş bile uçuramaz” mesajı  veriliyor.
Bölgede Beşar Esed kadar, Suud kadar, İran kadar dahi başarı gösteremeyen, silik ve edilgen bir görüntü çizen, işi aşiret reisleri ile muhatap olmaya kadar aşağı çeken Hükümetin en büyük başarısı, başarısızlığını başarı gibi gösterme başarısı olmuştur. Bu tutumu ile bölgede kendi başına hareket etme, politika üretme ve uygulama yeteneğine sahip olamayan bir Türkiye kanaatini hakim kılmıştır.  Oluşan bu psikolojik altyapı, Türkiye düşmanlarına cesaret vermekte, onların daha cüretkâr davranmalarına sebep olmaktadır.
 
Türkiye bu kadar aciz ve güçsüz bir ülke değildir. Türkiye’ye karşı yürütülen olumsuz politika ve kampanyalar bunu doğrulamaktadır. Bugünkü gelinen noktaya göre kıyas kabul etmez imkâna sahip Türkiye’nin 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda gösterdiği cesaret ve feraseti bugün gösterebilmesi, Türkiye’nin bölgeye vaziyet etmesi,  gücünü dosta düşmana gösterebilir. Bölgede oynanan oyunları, Türkiye’ye kurulan tuzakları kısa sürede bozabilir.
Zalimler hangi planları yaparlarsa yapsınlar, zannedildiği kadar güçlü değildirler. Çünkü haklı değildirler. Haksızlar zalimler eninde sonunda kaybetmeye mahkûmdur.  
 
Kimsenin kuşkusu olmasın, Hak galip gelecektir!
YORUMLAR
Selim 22-09-2014, 08:34:23
İyi güzel özetlenmiş...
 
serkan 22-09-2014, 13:18:51
ERBAKAN HOCAMIZ BU GÜNLERİ HEP GÖRDÜ.BU MİLLETİ UYARDI.MAALESEF HOCAMI ÇOK KİŞİ ANLADI.NETİCE İTİBARİ İLE IŞİD SİYONİST BİR YAPIDIR.MUSTAFA BEY GÜZEL ÖZETLEMİŞ...
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz