28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
09/09/2014 - 09:30
Mustafa GEÇER
"IŞİD bahanesi ile../..bölgeyi işgal eden, yaşanmaz hale getiren,
kana bulayan esas fail ABD, AB, Siyonizm adete geri plana
çekilerek masumlaştırılıyor, kurtarıcı haline getiriliyor.../...işlevi
bittiğinde IŞİD yok edilecek.!"
 
Işid ile ilgili yayılan haberleri duydukça, yazılanları okudukça, insan dünyamızı ve barışı tehdit eden tek gücün IŞİD olduğu kanaatine kapılıyor. Yüzyıllardan buyana dünyamızı, bölgemizi karıştıran, işgal edenler, zulüm, katliam yapan, yaptıran emperyal güçler neredeyse IŞİD’e göre masum ve aciz varlıklar halinde kalıyorlar. Bu tehdit karşısında ne yapılmalı !!? Dünyadaki tüm barışçıl(!) güçler bir araya gelmeli, güçlerini birleştirmeli ve bu IŞİD denen canavardan insanlığı kurtarmalı! Bu algı oluşturuluyor...
Dünyadaki tüm yönetimlere, “Ya bizimlesin ya IŞİD’le, safını belirle!” mesaj ve tehditlerini savuruyorlar, üçüncü bir yol bırakmıyorlar.
BM Güvenlik Konseyi toplanıyor, ABD, AB yetkili organları toplanıyor, bir an önce IŞİD’in işini bitirmek için ne yapılması gerekiyorsa yapılmasına karar alıyorlar.
IŞİD karşısında dünya aciz durumda. IŞİD tüm dünyaya meydan okuyor. Yakıp yıkıyor, sınır tanımıyor, kelle kesiyor, videolarını yayınlıyor, dehşet saçıyor, girdiği şehirlerde düzenli askeri güçler ve halk korku ve dehşet içinde kaçacak yer girecek delik arıyor. Türkiye’nin otuz yıldır dokunamadığı Mahmur PKK kampını bir saatte yerle yeksan ediyor, PKK militanları kaçacak delik arıyor, Erbil’e kaçıyorlar. Bölgede Irak ordusu, Esed ordusu, Peşmerge, PYD, PKK militanları aciz durumda.                                                                                                                        
Bu adamlar kim? Bu zamana kadar bunlar neredeymiş? Ne yapmak istiyorlar? Ne yapıyorlar? Amaçları ne?  Bir çıktılar, pir çıktılar. Bir yılda bölgeyi birbirine kattılar. İnsanlığın düşüncelerini, kanaatlerini, paradigmalarını endişe ve korkularını değiştirdiler. Ülkelerin dostlarını düşmanlarını, ulusal ve uluslararası  politika ve stratejilerini değiştirdiler. Yayılan haberler yazılan yazılar hep bu iddiaları doğrular mahiyette. Bu yönde bir kamuoyu oluşturuluyor.
 
Gerçekler, gerçekten böyle mi, bir yerlerde yanıltılıyor muyuz acaba?  Bu işin altından ne çıkacak? Kimin işine yarayacak?  Zaman gösterecek ama bazıları bildik oyuncular ve daha önce izlediğimiz oyunlar. 
Yayılan haberlerin, yazılan yazıların ve yorumların bazıları şu başlıklar halinde:
“Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Suriye'deki tehdidin Türkiye'ye yaklaştığı uyarısında bulundu.02.02.2014 - 19:11.”
“Halep'in Azez ilçesinde, IŞİD güçlerinin çekildiği bölgeden 22 kişinin cesedinin bulunduğu toplu mezara rastlandı.02.03.2014 - 08:44”
“Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Suriye'nin Rakka vilayetinde bir kişiyi çarmıha gererek, 12 kişiyi idam ettiği ve ünlü "Şiran Aslanı" heykelini yıktığı açıklandı.”  
“Musul'da Türk konsolosluğunu işgal eden IŞİD açıklama yaptı: "Türk diplomatlar elimizde, bilinmeyen bir yere götürüyoruz" 11.06.2014 - 15:26”
“IŞİD Musul'a saldırısıyla yollara düşen yüz binlerce kişi Erbil'e kaçtı.11.06.2014- 16:03” “IŞİD'in, Irak'ın ikinci büyük kenti Musul'u ele geçirdikten sonra ilerlemesini sürdürmesi Doları yükseltiyor.”
“Başbakan Erdoğan, Irak'ta rehin alınan Türklerle ilgili olarak, "Olayın uluslararası boyutu var" dedi.
“Dışişleri Bakanımız “Kimse bizim sabrımızı test etmeye kalkmasın” dedi. “
“IŞİD ilk kez recm cezası uyguladı.”
“Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), İskenderun Limanı'ndan Musul'un Geyara Termik Santrali'ne mazot taşıyan 28 Türk TIR şoförünü rehin aldı.10.06.2014 - 11:06”
ABD’den, AB’den, Dünyadan “tık” çıkmıyor."
“Türkiye Musul ve Kerkük'e girebilir. IŞİD'in Musul'u işgal etmesinin ardından, Türkiye'nin Irak'ta bulunan Musul ve Kerkük'teki hakları yeniden gündeme geldi.”    
“Musul'un kontrolünü ele geçiren IŞİD, akşam saatlerinde Kerkük'ün güneyine saldırırken Riyad ve Havice ilçeleri bir tek kurşun atmadan teslim oldu.11.06.2014”0
“IŞİD esir aldığı 1700 Şii’yi kurşuna dizdi.
“Irak Şiilerinin dini otoritesi sayılan Ayetullah Ali Sistani, IŞİD’e karşı cihad ilan etti.”
“İran IŞİD'e karşı Irak'ta asker konuşlandırdı.”
“IŞİD'in Musul'da 49 kişiyi kaçırması üzerine, Türkiye'nin olası bir askeri müdahalesi konuşuluyor. Destek verip vermeyeceği merak edilen NATO'dan "Irak'ta bir rolümüz yok" yanıtı geldi.”
“Türkler Irak'tan ayrılmaya çalışıyor.”
“Ruşen Çakır, El Kaide ve bağlantılı olduğu IŞİD'in, Türkiye'ye sanıldığından daha yakın bir tehlike olduğunu savundu.”
“Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na baskın yaparak personeli rehin alan Radikal dinci terör örgütü IŞİD'in içinde üç bine yakın Türk bulunduğu tespit edildi.”
“IŞİD Irak - Suriye sınırını kaldırdı.  Baas rejiminin yakalanamayan tek üyesi olan Saddam’ın yardımcısı İzzet İbrahim el-Duri’nin Irak’ta IŞİD’e yardım ettiği iddia edildi.” 
“Iraklı Şiiler IŞİD korkusundan isimlerini değiştiriyor.”
“IŞİD Musul'daki Hz. Şit Camii'ni havaya uçurdu. Irak Şam İslam Devleti terör örgütünün, Halep'in kuzeyindeki Dubeyk köyündeki Davud Peygamber türbesini, yerleştirdiği patlayıcılarla yıktığı bildirildi.”
“Türkmenler IŞİD'e karşı iki aydır cesurca direniyor.”
“Snowden: IŞİD liderini MOSSAD eğitti.”
“IŞİD, ya da yeni aldığı isimle İslam Devleti (İD) Irak'ın en büyük Hristiyan kenti Karakuş ve çevresinde kontrolü eline geçirdi. Görgü tanıkları on binlerce kişinin Kürt bölgesine doğru kaçtığını söylüyorlar.”
Musul'dan sonra Sincar'ı da ele geçiren IŞİD, Kuzey Iraklı Peşmerge ve ona destek olan PKK ile çatışıyor.”
“Kürt Yönetimi: “Kerkük artık Kürdistan'ın bir parçası.” açıklamasını yaptı.”
“Demirtaş'tan IŞİD'e: Barbar it sürüsü...”
“Ahmet Türk, IŞİD'e hükümetin yardım ettiğini, PKK lideri Abdullah Öcalan içerdeyken kalıcı bir barıştan söz edemeyeceğini söyledi.”
“Sebahat Tuncel: IŞİD'in hedefinde Türkiye de var.”
“Irak'ta yaşanan kargaşa ortamını yorumlayan Vatan gazetesi yazarı Hüseyin Yayman, Musul ve Kerkük'ü de içine alacak bir Kürdistan'ın Türkiye'ye bağlanabileceğini söyledi.” “Irak hükümeti, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının yüzlerce Yezidi kadını rehin aldığını belirtti. Irak'ta IŞİD zulmünden kaçan Ezidiler arasından bir anne hayatının en zor kararını vermek zorunda kaldı. Diğer çocukları için engelli olan çocuğunu çölde bırakıp gitti.”
Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin, Yezidiler'den 500 kişiyi öldürdüğü, 500 kadını da esir aldığı bildirildi.”
“IŞİD, James Foley'den sonra ABD'li gazeteci Steven Sotloff'un da kafasını keserek görüntüleri yayınladı.”
 
Irak’ta ve dünyanın birçok bölgesinde, ayrımcılığa, zulme, katliama, soykırıma maruz kalan Müslümanlara duyarsız kalan ABD, AB ve müttefikleri için işin ucu, uygulama hataları sonucu kırmızı çizgilerine, çıkarlarına, Hristiyanlara, Yezidilere dokununca, iş değişti. IŞİD’in Kerkük’e dayanması ve Yezidilere saldırması haberlerinden sonra ABD ve Batı açısından işler değişti, harekete geçtiler.
 
“Avustralya Bağdat'a birlik gönderdi. ABD savaş uçakları, Musul'un Mahmur ilçesiyle Güver nahiyesine konuşlanan IŞİD militanlarına hava saldırısı düzenledi.”
“Suriye İslam Meclisi (SİM), "IŞİD'le savaşmak, tüm Müslümanlara vaciptir" açıklamasında bulundu. “
“IŞİD'in Sincar'ı ele geçirmesinin ardından bölgeden kaçışlarını sürdüren Ezidiler, dağlarda hayatta kalmaya çalışanların açlık ve susuzluktan öldüğünü belirtti. IŞİD'den kaçan Ezidiler bebeklerini kanla besliyor.”  Ezidilere yardım taşıyan helikopter düştü.” gibi haberlerle, bölgede zulüm gören başkaları yokmuş gibi yezidiler lehine yoğun ajitasyonlar yapılmaya başlandı. Burada bazı güçleri harekete geçirme amacı olduğu açıktır. Etkili de olmuştur. Oysa tüm insanların yaşama hakkı en kutsal haktır, korunmalıdır.
“ABD Dışişleri Bakanı J. Kerry, Irak krizini İran'la görüşmeye hazır olduklarını söyledi.”
“Eroğlu: IŞİD aklını başına alsın.”  dedi.
“ABD'den Ezidiler için kara harekatı sinyali.”
“IŞİD teröristlerinin katliamlarını finanse etmek için İngiliz ünlülerin banka hesaplarını hackledikleri iddia edildi.”
“Papa Franciscus: Kürdistan'a gitmek için hazırım. Papa Franciscus, Güney Kore gezisi dönüşünde IŞİD saldırılarını eleştirdi.”
“Batı IŞİD'e karşı Esad'la el sıkışacak. ABD ve Avrupa ülkelerinin, IŞİD terörüne karşı Suriye'de Esad rejimine destek vereceği iddia edildi.”
“ABD uçakları IŞİD mevzilerini bombaladı.”
“Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, düzenlediği basın toplantısında İran'ın Peşmerge'ye silah yardımı yaptığını açıkladı.”
“ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Kürt güçlerine IŞİD'le mücadele etmesi için 7 ülkenin daha silah yardımı yapacağını söyledi.”
Avrupa Ezidiler Federasyonu Eşbaşkanları Leyla Feyman ile Ali Atalan, IŞİD'in saldırılarının ardından Şengal ve Suriye'de Kürtlerin yaşadığı Rojava bölgesinde yaptığı inceleme raporunu Diyarbakır'da açıkladı. Kürtçe konuşan Dr. Leyla Feyman, IŞİD'in saldırılarına sessiz kalınmaması gerektiğini ifade ederek, IŞİD'in ele geçirdiği bölgelerde 1500 kadını kaçırdığını, bu kadınların Musul'daki pazarlarda 20 ile 50 dolar arasında satıldığını söyledi.”
Daha önce adı sanı duyulmamış bu federasyon nereden çıktı? Bu da ayrı bir muamma.
“Alman ordusunda IŞİD alarmı.”
“Cameron: IŞİD'e karşı Türkiye ile çalışıyoruz.”
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD'in saldırılarına karşı Kürtlerin toplanarak, ordulaşmaya kadar gitmesi gerektiğini söyledi."
“Sırrı Süreyya: PKK silah bıraksaydı IŞİD Adana'daydı Sırrı Süreyya Önder çözüm süreci ve PKK'nın silah bırakmaması olasılığı hakkında konuştu.”
Aman ne ala, şu işe bak, Sırrı’ya göre, Adana’yı PKK sayesinde kurtarmışız. Bu hizmetine karşılık PKK ya silah ve madalya verelim o zaman(!)
“Irak Şam İslam Devleti, Kuzey Irak'ta çarpıştığı Kürt güçlere uyarı olarak, bir Kürdün başının kesilme görüntülerini yayımladı.”
“Fransa, IŞİD terör örgütüne karşı askeri müdahaleyi gözden geçirdiğini açıkladı.”
“ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, bir ay içinde iki Amerikalı gazeteciyi başını keserek öldüren ve Irak ile Suriye'de terör estiren IŞİD terör örgütünü cehennemin kapılarına kadar kovalayacaklarını söyledi.”
İngiltere'nin önde gelen dergilerinden The Week bu haftaki sayısında IŞİD'e katılan İngilizleri işledi. 24 Ağu 2014 - Amerikalı gazeteci James Foley'i, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) adına kafasını keserek öldüren kişinin bir İngiliz rapçı olduğu açıklandı.”
İran'ın en üst düzey dini lideri Ayetullah Hamaney, Irak'ın kuzeyinde IŞİD'e karşı mücadele için ABD ile işbirliği yapılmasını onayladı.
ABD Dışişleri Bakanı da bugünkü (4-5.9.2014 Newport) NATO zirvesinde yaptığı toplantıda, IŞİD'e karşı mücadele etmek üzere koalisyon kurulması çağrısı yaptı.  Oysa Türkiye Musul Konsolosluğu baskını ile ilgili  destek başvurusunda, NATO’dan  “Irak’ta bir rolümüz yok” cevabını almıştı.
ABD Başkanı Barack Obama, IŞİD tehdidiyle mücadele konusunda "henüz bir stratejimiz yok" dedi.
Di Battista, "IŞİD: Ne yapmalı?" başlıklı yazısında Ortadoğu’daki sorunları Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden itibaren yaşanan gelişmelere dayandırdı. Yazıda, Irak’taki mezhep çatışmalarının da o dönemdeki toprak paylaşımından kaynaklandığı belirtildi…
 
Bu haberleri alt alta koyup analiz ettiğimizde şunları okumak mümkün:
Bu gelişmeler ve olaylar ABD ve müttefiklerinin İslam ülkelerini, BOP projesi gibi parçalama ve sömürme projelerinin uygulanmasının bir sonucudur. Program adım adım uygulanıyor.
İslam ülkeleri, işbirlikçi yönetimler tarafından iyi yönetilememektedir. Dış güçlere bağımlı, onların taleplerine karşı koyamayan, himmetlerine muhtaç halde süründürülmektedir. Küresel güçler, gelişmelerini önledikleri ve zayıf bıraktıkları bu ülkelere, işlerine geldiği şekilde  yön vermekte, yönetmekte, vaki itirazları acımasız bir şekilde bastırabilmektedir. Müstekbirlerin baskı ve işgalleri, onların sözünden çıkmayan işbirlikçi yönetimlerin dalalet ve ihanetleri manevi ve milli onuru zedelenmiş, çiğnenmiş onurlu insanları zilletten kurtulmak için çözümler aramaya sevk etmektedir.
 
Bu yapı, özellikle İslam ülkeleri başta olmak üzere, işgal altındaki veya sömürge ve yarı sömürge halindeki ülkelerde, legal veya illegal örgütlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu durumlar, otorite boşluğu, anarşi ve kaos ortamının da sürmesine neden olmaktadır. Bir ülke üzerinde emelleri olan emperyal güçler için böylesi ülkeler yumuşak, yutulmaya parçalanmaya hazır bir lokma haline gelmektedir. Ülkeyi işgal etmeden önce o ülkede faaliyet gösteren mevcut örgütlerden ya amaçlarına uygun durumda olanları ya da öyle bir örgüt mevcut değilse yeni bir örgüt kurarak kullanmaktadırlar.
Günümüzde yandaş örgüt bulma zorluğu yaşamamaktadırlar. Emperyal güçlerin her ülkede yandaş işbirlikçi örgütleri vardır. Bu örgütler onların amaçlarına daha düşük sosyal, psikolojik, askeri ve ekonomik maliyetlerle ulaşmaları için katalizör görevi görmektedir. Mesela Doğu Avrupa’ da sürgünde bulunan Afganistan Eski Başkan Yardımcısı Babrak Karmal Sovyetler Birliğinin yardımı ile 1979’da Afganistan’ın başına getirildi ve Rusya, Afganistan’a girdi. Bu durum işine gelmeyen ABD, Taliban ve El Kaideyi örgütledi. Öncelikle Rusya Afganistan’dan atılmalıydı. ABD desteği ile kurulan bu yerel örgütlerin Sovyetleri ülkelerinden atmak için ibadet aşkıyla savaşacakları şüphe götürmez bir durumdu. ABD bu örgütleri kurdurdu ve destekledi, onlar da, dinlerini, ülkelerini ve namuslarını kurtarmak için savaştılar. Rusları on yıl savaşarak ülkelerinden attılar. ABD’ ye teşekkür ettiler. Ancak ABD teşekkürle yetinmedi, planının ikinci kısmını yürürlüğe koydu, gerçek amacını açıkladı. Onlardan Afganistan’ı istedi. Onlar buna haklı olarak direnince,  “Terörist listesine” alınıp yok edildiler. ABD Afganistan’ı işgal etti. Taliban ve El Kaideyi yok etmek, Rusya’yı oradan atmaktan daha kolay ve masrafsızdı. Az bir zayiatla müttefiklerini de yanına alarak işgali gerçekleştirdi. Irak’ta, işgal için her grubu kullandı. Grupları farklılıklarını öne çıkararak birbirlerine düşürdü ve birbirlerini kırdırdı, düşman etti. Birlikte yaşama şanslarını yok etti. Milyonlarca masum insan katledildi, namuslar kirletildi. Ülkenin kaynaklarına el kondu. Şimdi finali yapmak için IŞİD sahneye çıktı ya da çıkarıldı.
IŞİD’in yaptıkları veya onun hesabına yapılanlar ortada. Her şey, her eylem, her canilik IŞİD tarafından ya da IŞİD adına yapılıyor. Dolayısıyla İslami kimlik ve işaretler taşındığı için tüm faturalar İslam ve Müslümanlara da kesiliyor. İslam’a dikkat çekiliyor ve İslam’ın adeta savunulamayacak bir din olduğu ispata çalışılıyor. İslamofobi destekleniyor. “İşte savunduğunuz, İslam dediğiniz din bu” denmek isteniyor.
Bunlar yapılırken:
1- Bölgeyi işgal eden, yaşanmaz hale getiren, kana bulayan esas fail ABD, AB, Siyonizm adete geri plana çekilerek masumlaştırılıyor, kurtarıcı haline getiriliyor.
2- Yüce İslam dini ve Müslümanlar töhmet altında bırakılıyor. Tüm oyunlar ve kötülükler Müslüman veya Müslüman görünümlü örgütler hesabına kaydediliyor.
3- Müstevliler amaçlarına, bölge halklarını birbirlerine katlettirerek, bedeli onlara ödeterek ekonomik bir şekilde ulaşıyorlar.
4- Türkiye’nin bölgedeki etkinliği yok ediliyor, yalnızlaştırılıyor. Her otorite olaydan kendisine pay çıkarmaya çalışıyor. Kabak Türkiye’nin başında patlıyor.
5- Müslüman milletlerin bölgede güçlerini birleştirerek birlik olma şansları azaltılıyor, düşman kardeşler haline getiriliyorlar.
6- Önü açılıyor destek görüyor, işlevi bittiğinde IŞİD yok edilecek.
Bu musibetleri aşmak için en büyük görev ve sorumluluk Müslüman ülke yöneticilerine düşüyor. Oyuna gelmeden birlik olunması ve oyun kurucuların oyunlarının başlarına geçirilmesi gerekiyor.  
Yoksa teslimiyet ve zilletten kurtuluş yolu gözükmüyor...
YORUMLAR
09-09-2014, 09:07:22
Bugün IŞİD arkasındaki gücü görmek çok zor olmasa gerek. IŞİD'in içinde Fransa, İngiltere olmak üzere Batılı ülke vatandaşları daha çok savaşıyor!
 
SERKAN 12-09-2014, 09:20:30
ışid siyonistler tarafından kurdurulan bir örgüttür.taşerondur.fitne merkezidir.uyan uyan ey müslüman uyan....
 
Mustafa APAYDIN 15-09-2014, 08:08:39
Mustafa Bey Allah razı olsun meseleyi sağlam zeminde iyi özetlemişsiniz. İşin özü birlik olmak.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz