6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
07/06/2014 - 16:08
Mustafa GEÇER
"Rızayı fesada uğratan haller bir yana bırakılırsa,
hatırı sayılır oranda da oy almış adam, 'yaşasın demokrasi'
demesin de, ne desin? Demokrasi, her derde devadır!
Yeter ki kullanmasını biliniz... Her kiri temizler!"
 
Geri bırakılmış ülkelerde, özellikle de halkı Müslüman ülkelerde demokrasi, diktatörlerin meşruiyet aracı olarak kullanılır. Demokrasi her derde deva bir şey olduğu için, işe demokrasi karışmışsa   söylenecek söz yoktur. Onun için her şeyi demokrasi boyasına batırarak yapıyorlar. Diktatörler her şeyi demokrasi için yaptıklarını söyleyip güçten destek alıyor,  amaca ulaşıp yakayı kurtarabiliyorlar.
Darbeciler; darbeyi demokrasiyi kurtarmak için yaptıklarını söylerler. Anayasayı değiştirirler. Kendilerini yasal güvenceye alırlar. Yaptıkları Anayasayı halka oylatıp, onaylatmayı da ihmal etmezler. Sistemden beslenen demokrat aydınlar darbecinin heykelini dikerler. Adeta ona tapınırlar. Rozet yapıp yakalarında taşırlar. Buldukları yere ona ait olduğunu söyledikleri veciz sözleri kazırlar. Hep böyle yapmışlardır, yapıyorlar.
 
Firavun ’un, Lenin’in, Mao’nun Saddam’ın ve benzerlerinin heykelleri, yönettikleri ülkelerde her sokak başına dikilmedi mi?  Posterleri her duvara asılmadı mı? Onları güçlü gördükleri için ilah edinen, korkan, onlara sevgi gösterileri, yalakalık kulluk yapan, bu amelin adını çağdaşlık koyan, aydınlık kabul eden yarasa ruhlu sürüngenler, insanlık onurunu şahıslarında yerlerde süründüren zavallılar her çağda olmuştur.  Güçlü bilip önünde tazimle eğildikleri müstekbirlerin gücünü kaybettiğini gördüklerinde, başka bir ilah edindikten sonra da, onların en şedit düşmanları ve heykellerini yıkanlar bunlar olmuştur.
 
Allah’a (c.c)  kul olamayanlar neye kul olacaklar? Zalime, heva ve heveslerine, nefislerine kul olacaklar. Öyle oluyorlar. Allah ıslah etsin, hidayet versin!
Allah (c.c);  “İnsanlar hüsrandadır, cahildir.” buyuruyor.  “Allah’a(c.c) iman edenleri, salih amel (iyi işler) işleyenleri, birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenleri”, istisna olarak ayırıyor. Bu sayılanların dışındakiler, hüsran ve ziyandadır. Demokrasi diye zorbalığı millete yutturanlar, dayatanlarda bu karakterlerdir.
 
Birkaç yıl geride kalmış ve günümüzde meydana gelen sakat demokrasi vakalarına bir bakacak olursak:
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti; ülkenin adında bile demokratlığı, halk cumhuriyeti olduğu kuvvetli bir şekilde vurgulanmış. Bu isim, ‘o ülkede demokrasi var ve halkın dediği olur’ anlamında kullanılıyor. Gerçekten böyle mi? Kesinlikle değil! Değilse, neden demokratik ve halk cumhuriyeti olduğu ibaresine ihtiyaç duyuluyor?
Kuzey Kore Ulusal Lideri Kim Jong-İl,  17 Aralık 2011 tarihinde öldü. Ölmeden önce en küçük oğlu 1983 doğumlu, Kim Jong-Un ‘u veliaht olarak ilan etmiştir. İstendiği gibi de oldu. Baba Kim Jong İl ölünce,  Kuzey Kore Ulusal Liderliği görevine en küçük oğlu, Kim Jong-Un getirildi. 30 Aralık 2011'de Kore İşçi Partisi Politbürosu resmen Kore Halk Ordusu Yüksek Komutanlığına Kim Jong Un'u atamıştır. 18 Temmuz 2012 tarihinde Kuzey Kore Halk Ordusunda mareşal rütbesine terfi etti. Rütbenin,   makamın, sözü mü olur?  “Demokrasi için her şey feda olsun!” dediler. Kim Jong Un, bu sayede Dünyanın en genç devlet başkanı, aynı zamanda diktatörü oldu.
Kim Jong-Un babası ölünce, ulusal yas ilan etti ve herkesin ağlamasını emretti. Ağlamayan Korelilere ağır cezalar verildi. Kuzey Kore Halkı hep beraber yas tuttu ve ağla(tıl)dı.  Meğer liderlerini ne kadar çok seviyorlarmış (!)
9 Mart 2014 tarihinde Kuzey Kore’de seçim yapıldı. Kuzey Kore’de devlet ajansı KCNA’dan yapılan açıklamada, genç lider Kim Jong-Un’un seçimlerden yüzde yüz oy aldığı duyuruldu.
 
Halkın tümünün oyunu alan Kim, böylece milletvekili olarak mecliste yer aldı. Devletin resmi haber ajansı KCNA’dan yapılan açıklamada ayrıca ülkesini istikrarlı bir şekilde yöneten Kim’in aldığı oy ile halkın kendisini ne kadar sevdiği ve güvendiği ifade edildi. Demokrasi dediğin böyle olur! Bizim demokrasi havarileri solcu aydınlardan bu konuda bir ses çıkmadı. Acaba  önemsemediler mi, yoksa nasıl bir demokrasi özledikleri deşifre olur diye mi  konuşma gereği duymadılar?
 
Mısır’da halkın hür iradesi ve uluslararası gözlemciler nezaretinde yapılan çok adaylı, demokrasinin tarifine uygun olarak yapılan seçimlerden galip çıkan Muhammed Mursi, bir darbe ile devrildi. Bunu protesto eden milyonlarca mısırlı seçmenlerden binlercesi Sisinin asker elbiseli katillerince kurşunlandı ve şehit edildi. Darbeci Sisi, ”Demokrasiyi kurtarmak için” darbe yaptığını açıkladı. Halkın seçtiği insanları, ”siz, niye seçildiniz” diye kafeslere tıkarak, çoğunu idama mahkum etti.Türkiyeli Demokrasi havarilerinden Sisi’ye destek yağdı. ABD, AB ve kuklaları darbeye destek verdi. Sisi’yi kutladılar. 
 
Mısır’da yapılacak seçimi darbecilerin kazanması için gerekli şekli altyapılar oluşturulduktan sonra,   27 Mayıs 2014’ de oy verme süresi üç gün uzatılan, oy kullanmayanlara cezaların yazıldığı, sözde göstermelik Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı.
 
Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçiminde açıklanan ilk sonuçlara göre darbenin mimarı Abdulfettah Sisi oyların yüzde 96.7'sini aldı.  Müslüman Kardeşler'in boykot ettiği seçimlere katılım oranı ise yüzde 44.4'te kaldı. Mısır devlet televizyonu, Abdulfettah Sisi'nin 21 milyon oy alarak seçimi kazandığını duyurdu. Seçimi kazanan Sisi, 1950'lerde Cemal Abdül Nasır ile başlayan asker kökenli cumhurbaşkanları dizisinin son halkası oldu.
 
Sisi'nin seçimdeki tek rakibi (!) Hamdin Sabbahi ise Sisi'nin seçim ofisinden verilen bilgiye göre oyların yüzde 2.9'unu aldı. Yargı kaynakları Sabbahi'nin oyunu yüzde 3.4 olarak açıkladı.
 
Yargı kaynakları seçimlere katılım oranının yüzde 44.4 olduğunu duyurdu. Böylelikle katılım oranı 2012'de Muhammed Mursi'nin kazandığı seçimdeki oranın gerisinde kalmış oldu. 
 
2012 seçiminde ilk turdaki katılım oranı yüzde 46, ikinci turda ise yüzde 52 olmuş Mursi, 13 milyondan fazla oy alarak cumhurbaşkanı seçilmişti. Mısır’da da  böylece, ülkemizden de yabancısı olmadığımız bir demokrasi tiyatrosu izlemiş olduk. Mısır’a da özlenen demokrasi gelmiş oldu.
Bu tiyatro sonuçlarını dünyada ve ülkemizde alkışlayanlar oldu. Darısı başımıza diye dua edenler bile olmuş olması muhtemeldir.
 
Ülkemizde, halkın iradesini az da olsa temsil sonucu doğuran seçimlerden sonra “ordu göreve” bağrışmaları ile molotoflu, bombalı demokratik gösteri(!) haklarını kullananlara az mı şahit olduk?
 
Gelelim Suriye’ye:
2 Şubat 1982'de Müslüman Kardeşler'e karşı Hama şehrinde yapılan katliamların sorumlusu Baas Partisi diktatörü General Hafız Esed’ın 10 Haziran 2000 yılında ölmesinden sonra boşalan başkanlık koltuğuna çok kısa bir süre vekâleten Abdülhalim Haddam oturtuldu.   Şam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Beşşar Esed, göz hastalıkları alanında çalışmalarını sürdürmüş; bu alanda eğitimine devam etmek için 1992 yılında İngiltere'ye gitmiştir. Hafız Esed’in veliahdı olarak düşünülen Bassel Esed'in  1994 yılında  bir trafik kazası sonucu ölmesi sonrası Suriye’ye geri dönen Beşşar Esed, babası Hafız Esed'in halefi olması için eğitildi.     
 
Suriye ordusuna giren Beşşar Esed; babasının ölümüyle birlikte yerine geçen geçici cumhurbaşkanı Abdülhalim Haddam tarafından 11 Haziran 2006’da silahlı kuvvetlerin başına getirildi. Beşşar Esed’in  cumhurbaşkanlığı için yaşı tutmadığından, babasının ölümünden sonra parlamento toplanarak cumhurbaşkanlığı için gerekli olan 40 yaş sınırını, yapılan yasayla 34 yaşa, yani Beşşar’ın yaşına indirdiler. Cumhurbaşkanı seçilme yaşının 34 yaş sınırıyla değiştirmesi üzerine Beşşar Esed, Suriye Cumhurbaşkanı olmuştur. 
 
2010 yılında Arap dünyasında başlatılan  diktatörlere karşı halk hareketleri, bir yıl sonra Suriye’ye de sıçramış ve halk ayaklanmaları başlamıştır. Baas Rejiminin yıkılması, Esed’in başkanlığı bırakması, özgür seçimler yapılması talep edilmiştir. Bu ayaklanmalara karşı,  Beşşar Esed yönetimi ve Baas Rejimi silahla müdahale etmiş, rejim karşıtları ile rejim arasında çıkan kanlı çatışmalarda bugüne kadar 120.000 insan hayatını kaybetmiş ve çatışmalar halen devam etmektedir. 
 
Suriye’de olaylar Tunus, Libya, Mısır gibi sonuçlanmamış, Suriye Baas rejimi Rusya ve İran gibi ülkelerden aldığı destekle direnmesini sürdürmüştür. Batılı ülkeler, olaylara diğer ülkelerde gösterdiği ilgiyi göstermemiş, sadece İsrail için tehdit görülen kimyasal silahlar toplanmış, Suriye’ de barışçı bir çözüm üzerinde ciddi çalışmalar yapılmamıştır.
 
Ayaklanmaları, babası Hafız Esed’den daha  acımasız ve kanlı bir şekilde bastırmaya çalışan Esed, kendisini meşrulaştırmak için diğer diktatörlerde olduğu gibi demokrasinin kapısını çalmış ve Suriye de seçimlere gidilmiştir.
3 Haziran 2014 tarihinde Suriye'de gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları belli oldu.Beşar Esad, oyların yüzde 88.7'sini  aldığı ilan edildi.Suriye Halk Meclis Başkanı Muhammed Cihad el-Lahham, seçime katılımın yüzde 73,42 olduğunu belirterek, ülke içi ve dışındaki 15 milyon 845 bin 575 seçmenden 11 milyon 634 bin 412'sinin oy kullandığını ileri sürdü. Lahham, Esed'in, 10 milyon 319 bin 723 oy alarak yeniden, "Devlet başkanı" seçildiğini söyledi.
Seçimde yarışan diğer adaylar Hasan en-Nuri'nin 500 bin 279 oyla yüzde 4,7, Mahir Abdulhafiz Haccar'ın ise 372 bin 301 oyla yüzde 3,2'de kaldığını aktaran Lahham, geçersiz oy sayısının ise yüzde 3,8'e tekabül eden 442 bin 109 olduğu kaydetti.
 
Suriye'de yapılan seçime Rusya, Uganda, Zimbabve, Bolivya, Lübnan, İran, Filipinler, Venezuela ve Tacikistanlı gözlemcilerden oluşan heyet, Homs, Lazkiye, Tartus, Şam, Şam kırsalı, Süveyda ve diğer bölgelerde oy verme işlemlerini izledi.   Heyet üyeleri, gözlemcilerin, diledikleri seçim merkezine gidebildiklerini ve rejimin kontrolündeki birçok kentteki merkezin ziyaret edildiğini kaydetti.
Suriye'de yapılan devlet başkanlığı seçimini izleyen uluslararası gözlemci heyeti, seçimin meşru olduğunu belirtti. Ziyaret edilen seçim merkezlerinde "kayda değer bir durumun" olmadığını aktaran heyet üyeleri, "Ülkedeki seçimlerin şeffaf, dürüst ve demokratik bir şekilde yapıldığını, halkın özgürce iradesini yansıtıp, meşru hakkını kullandığını" dile getirdi.
 
Olaylara Suriye cephesinden bakan basına düşen haberler böyleydi. Silah gölgesinde yapılan seçim sonuçlarının ne kadar halkın iradesini yansıttığı çok su götürür olmakla beraber, diktatörlerin iradesini yansıttığı tartışılamaz. Suriye’de de böylece Beşşar Esed yönetimi demokrasi (!) tarafından aklanmış(!) oldu… Rızayı fesada uğratan haller bir yana bırakılırsa, hatırı sayılır oranda da oy almış adam, “Yaşasın demokrasi” demesin de ne desin? Demokrasi her derde devadır. Yeter ki kullanmasını biliniz. Her  kiri temizler. Geri bırakılmış ve asli kimliği devlet eliyle değişime tabi tutulan ülkelerde, darbecilerin en çok kullandığı bir demokrasi çeşidi var, güçlünün haklı sayıldığı günümüz dünya düzeninde, halkın iktidar seçimine alet edilmesi olan bu durum, demokrasi değil demokratur olarak tanımlanıyor. Bize anlatılan, yazılan çizilen, anayasaların ilk maddelerinde yer verilen bu aldatmacadır. Bu oyun geri bırakılmış ülkelerde oynanmaya daha müsaittir. Bunun için gücü elinde bulunduranlar, menfaatleri için hiçbir insani değere, adalete, kul hakkına değer vermezler, vermemişlerdir. Zalimin amacı için her vasıtayı mubah saydığı ve kullandığı olaylara tanık oluyoruz.
 
Bu sebeple gücün zalimin elinde zulüm aracı olmaması için, güç birliği yaparak güçlenmek ve gücün hakkın emrinde olması için çalışmak bir zarurettir.
 
Aksi hal, zulme rıza olur!
YORUMLAR
kenan 07-06-2014, 13:58:53
DEMOKRASİ YALAN, GERÇEK OLAN MÜSLÜMANLARIN KATLİ...
 
suat kurt 09-06-2014, 06:34:10
katil, zalim sisi'de demokrasi ile geldi sözde.Demokrasiyi kullanıyor işlerine geldikleri gibi.Ancak dünyanın gözü önünde millete masal okuyorlar.sisi'nin cumhurbaşkalığını herkes haber yaptı.normal bir durummuş gibi verdi haberi.TV5 Allah razı olsun, zalimin zalimliğini yüzüne vururcasına haber yaptı.Allah razı olsun.Siz dönek değilsiniz.mücahitsiniz.
 
şEYMA 09-06-2014, 06:52:04
İşbirlikçi diktatörler en tehlikelisi
 
kadriye şenol 12-06-2014, 08:07:28
islam birliğinin şart olduğu gün geçtikçe ortaya çıkıyor.Aklı evvellere sormak lazım.şimdi erbakan'ı anladınız mı?.Bakın müslümanlar ABD'den yardım istiyor.kukla olmuşuz.halbuki müslümanları katleden oyunun baş aktörü ABD.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz