3 Recep 1439 | 20 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
SEÇİM KAVGASI
28/04/2014 - 10:28
Mustafa GEÇER
"Rahmetli Erbakan Hocaya izafeten, ”Hoca gidip önümüzü
açmıyor” iddiası ile, milletvekilliği hesabı yapanları saflarına
çekmek için AKP tüzüğüne konmuş bu kural,
şimdi ayaklarına dolaştı."
 
Demokrasinin gereklerinden olarak  millet iradesinin,  yöneticileri belirlemesi için seçimler yapılıyor.  Bu seçimler mevcut yasalara göre ülkeyi ve mahalli idareleri yöneteceklere meşruiyet sağlıyor. Seçilenler, “biz sandıktan çıktık” diyerek meşruiyetlerini vurgulamış oluyorlar. Ülkemizde 1876 yılından bu yana seçimler yapılıyor ve seçilenler sandıktan çıkıyor. Tek parti döneminde kafalarına göre kendilerini seçtirenlerde sandıktan çıktıklarını ve ülkenin meşru yöneticileri olduklarını söyleyip bu millete yapmadıklarını bırakmamış, bu durumun demokrasinin gereği olduğunu yıllarca halka yutturmaya çalışmışlardı. Halkın kutsalları ile savaşmayı demokrasi gereği gören bu zihniyet 1946 yılında da seçim ve sandık hileleri ile halkın iradesini gasp edip 1950 yılına kadar sandıktan çıkmayı başarmıştır. Millet uyanıp onları sandığa gömünce, ”demokrasi sadece sandık değildir” demeye başladılar. Bilen birileri çıkıp şu demokrasiyi enine boyuna tarif etse de, millet ne olduğunu iyice anlayıp daha isabetli seçim yapma şansını yakalamış olsa, demokrasi de demokratların elinden yakasını kurtarsa ne iyi olur!                                                                                                                                                    
Ülkemizde son yıllarda seçim, geçimden önemli bir hale büründürüldü. Varsa yoksa seçim! Ahlak, insanlık erozyona uğruyor, aileler dağılıyor, borçlar katlanıyor, faiz lobisi semirmeye devam ediyor kimin umurunda. Varsa yoksa seçim. Neredeyse her yıl seçim yapmaya başladık. Ülke seçim atmosferinden kurtulup işine gücüne bakamaz oldu. Yatırımcılar, “hele şu seçimi de bir atlatalım” diye işleri askıya aldılar. Bu durum ülke ekonomisine büyük zarar vermeye başladı. Aslında seçimlerin, arızi durumlar dışında, hepsi bir arada beş veya altı yılda bir yapılması daha faydalı olur kanaatindeyim. Kasım 2002 seçimleri, 2007, 2009, 2010, 2011,2014 yine 2014 sonra 2015 seçimleri devam edip gidiyor. Seçimler ülkeyi kavga ortamına sürükler hal aldı. Partilerin çoğu, her yola baş vurarak, ilkesiz, sorumsuz bir şekilde sandıktan çıkmanın yollarını arıyorlar.                                                                                                            
Burada daha şanslı olan elbette, Mecliste yasa çıkarma çoğunluğunu elinde tutan iktidar partileri oluyor. Onlar, ‘seçim ne zaman ve hangi usulle yapılırsa ben daha çok oy alırım, daha çok oy almadan meclise nasıl daha çok milletvekili sokarım’ hesaplarını yaparak, seçim yasalarını değiştirebiliyorlar.                                                                                                                                        
Dar bölge mi, daraltılmış bölge mi olsun? Tek aşamalı mı, çok aşamalı mı olsun?  Barajlı mı olsun barajsız mı olsun?  Baraj olursa % kaç olsun? Şu seçim bölgesini dikine mi bölsek, enine mi bölsek, daha çok işimize gelir? Don’t sistemi mi, milli bakiye sistemi mi işimize yarar? Başkanlık mı, yarı başkanlık mı iyi olur?  Ne de olsa millet adına yasalar yapan İktidar partilerinin böyle bir  imkanı da var. Yüz milyonlarca lira hazine yardımı da işin cabası.  Al sana demokrasi.                                                                                                                                                                        
Merhum Özal bu imkanları sonuna kadar kullanmıştı, süre biraz uzadı ama mukadderat değişmedi. Şimdi, merhum Özal’ı, siyasi mürşit olarak takip eden iktidar partisi, bu çalışmaları gündeme taşıyor. Sonun başlangıcı başladı anlaşılan ki, seçim sistemi  ile oynayarak ömür uzatma operasyonuna ihtiyaç duyuluyor. Yaşasın böyle demokrasi !                                                                                                                                                                                      
Geride bıraktığımız 2011 genel ve 2014 yerel seçimleri ülkenin gerçek sorunlarına ilişkin olmayan, çözüm önerilerinden uzak oluşturulan sun’i gündemlerle geçti. Bir kavga, derinleştirilen tehlikeli kutuplaşmalar, karşılıklı hakaretlerle geçti. Bırakın İslami olgunluğu, demokratik olgunluk bile sergilenemedi. Siyaset ağzı ve söylemlerinin profili yerlerde süründürüldü. Siyaset adeta işportalaştırıldı. Bu manzaralar, tutum ve davranışlar ülkemizin ve milletimizin geleceğine güvenle bakmamızı şüpheye sevk eden endişe verici durumlar oldu.                                                                                                                      
Önümüzde, bu yıl Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Arkasından 2015 ortalarında genel seçim var.                                                                                                                                                                
Sayın Başbakan şimdiden Kayseri’de, Karaman’da “Toplu açılışlar” adı altında mitinglere başladı.
Anlaşılan bu seçimi de tek başına yürütecek. Bu aşamada AKP’nin dokusunda  gözle görülür çözülmeler başladı. Dünkü dostlar, düşman olmaya; dünkü doğrular yanlış olmaya başladı.                                            
Sayın Başbakan’ın, “Lider sultasını ortadan kaldıracağız” diye AKP tüzüğüne koyduğu üç dönemle sınırlı seçilme şartı, sağından solundan biraz tırtıklandı ise de halen bir ayak bağı olarak ortada duruyor. Sayın başbakan, geçen yıllarda bu kuralı kesinlikle kaldırmayacağını millete deklare etmişti.  Rahmetli Erbakan Hocaya izafeten, ”Hoca gidip önümüzü açmıyor” iddiası ile, milletvekilliği hesabı yapanları saflarına çekmek için AKP tüzüğüne konmuş bu kural, şimdi ayaklarına dolaştı. Belki de ancak üç dönem kalabiliriz düşüncesiyle konmuştu. Kişinin kınadığı mutlaka başına gelecektir. Çare yok.                                                                                                                                                                                                  
Sayın Başbakan’ın yolarda beraber yürüdüğü ve AKP‘nin omurgasını oluşturan ve üç dönem seçilmiş kişiler için 2015’ de, mevcut tüzüğe göre AKP’de aktif siyaset bitecek. Bu insanlar ülkeye faydalı veya faydasız olduklarına bakılmadan tüzüğün bu maddesine göre AKP’den tasfiye edilecekler mi?                                                  
Bu kural Başbakan için de bağlayıcı olacağından, eğer Cumhurbaşkanlığına aday olmazsa, 2015 genel seçimlerinde Milletvekili adayı olamama durumunu ortaya çıkaracak. Bu olursa, “Ben yoksam sizde yoksunuz” diyen Tayyip beyin olmadığı bir AKP’nin siyasi ağırlığı ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı olması da ANAP gibi AKP’nin dağılması riskini taşıyor.                                                                                                                            
İşin açığı sayın Başbakan ve partisi, iki arada bir derede kalmış durumda. Ayrıca, üç dönemi bitirecek olan bakan ve milletvekilleri, “nasıl olsa bana burada yer kalmayacak” inancı ile eteklerindeki taşları dökme cesaretini göstermeye başladılar. Bu durum, parti bünyesinin çözülüp zayıflamasında önemli bir faktör olacak. Bu handikaptan kurtulmanın yolunu arayan AKP kurmayları ve Başbakan,  ya tüzüğü değiştirip önemli bir ilkesini çiğnemiş olacak, milletvekili olmak için üç dönemin bitmesini ve önlerinin açılmasını sabırsızlıkla bekleyen AKP’lilerin ümidi bir başka bahara kalacak. Ya ilk fırsatta çok zor da olsa başkanlık sistemine, olmazsa yarı başkanlık sistemine geçilerek, hem başbakanlık hem cumhurbaşkanlığını Başbakan uhdesinde toplayacak. Ya da Tayyip Bey kendisine Merhum Turgut Özal gibi bir emanetçi başbakan bulup, ahir ömründe kendisi için bulunmaz bir tarihi fırsat olan Çankaya’ ya çıkacak. Çankaya’dan öte de yol kalmıyor zaten. Böylece, AKP, ANAP’ın akıbetine uğrayacak.                                              
Ancak son demeçlerinde sayın Başbakan, cumhurbaşkanlığından vazgeçmiş gibi görünüyor. “Her kesimin kabul edeceği bir aday koyacağız” diyor.                                                                                                                                                    
Her durumda işler çıkmaza girmiş durumda. Aşağısı sakal, yukarısı bıyık, nereye tükürülecek zaman gösterecek.                                                                                                                                                                                    
Memleketimizin hayrına gelişmeler olsun temennisiyle.
  
 
 
YORUMLAR
muhammet 28-04-2014, 07:41:28
AKP'NİN AYAĞINA SADECE 3 DÖNEM DOLAŞMAYACAK, DAH ÇOK ŞEY DOLAŞACAK.BUNLAR DAHA BAŞLANGIÇ
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Mutluluk Dersi Veren Kurslar
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Şekerde özelleştirme!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Güveni Yitirmemek İçin
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz