3 Recep 1439 | 20 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
MEDYA ÇILGINLIĞI
22/04/2014 - 10:54
Mustafa GEÇER
"İnsanların, düşünceleri ve inançları, tercihleri,
iletişim araçlarını daha yoğun ve etkili adeta bir çekiç
gibi kullananların örsü üzerinde şekillendirilmektedir."
 
 
İnsanlık; üretim, rekabet, kazanç  ve ihtiyacı aşan çılgınca bir tüketim yarışı içinde.                                                                                                          
Bu durumdan daha çok pay almak isteyen üretici karar birimleri, küresel boyutta rekabet ve yarışlarını, piyasalara mal, hizmet, yeni ve inovatif ürün seçenekleri sunarak sürdürüyorlar.Toplum, tüketim yarışı içinde her şeyi tüketen, caddeleri, sokakları, alışveriş merkezlerini ve her yeri tıka basa dolduran yoğun kalabalıklar içinde yalnızlaşan bireylerden oluşan bir yığın halini almıştır. Bedenlerin fiziki yakınlığına inat, güven, infak ve paylaşma hasletini yitirmiş bencilleşen kalpler ve gönüller birbirlerinden hızla uzaklaşmaktadır. İnsanlar koşturmacadan fırsat bulup kazandıklarını harcamaya; aileler, aile yuvalarında huzur içinde birlikte olacakları, yaşayacakları vakti bulmaktan mahrum hale geldiler. Bencillik ve ihtiras bütün benlikleri sarmış, insana özgü birçok güzellik ve huzur adeta hayatı terk etmeye başlamıştır.                                                                                                                
Bu gidişin tetikleyicisi olarak medya araçları yayın içerikleri en önde yerini almıştır.
Milyonlarca sayıda insana; olay, haber, bilgi ve fikirler; yazı ses ve görüntüler şeklinde, anında canlı  veya kurgulanmış şekilde, ışık hızı ile ulaştırılıyor. İnsan beyni ve bilinci, küresel boyuta iletişimi sağlayan medya araçları ve onu yönetenlerin taarruzu ve işgali altına girmiştir. Çoğunluğu çıkar amaçlı medya kuruluşları;  ihtiyacı sonsuz sayan, doyum noktası olmayan bir iştaha ile hiç bir ilke ve kural tanımayan, menfaat için her şeyi mübah sayan, acımasızca yok eden düşüncenin amaç ve hakimiyeti için pahalı yapımlarla yayınlarını küresel boyutta sürdürüyorlar. Yapılan sorumsuz yayınlarla, insanlığın hayrına olmayan bilgi ve fikir kirliliği had safhaya doğru hızla yol almaktadır. Bu yollarla kitleler etkilenip, istenen fikirleri kabul ettirmek, insanları yönlendirmek, taraftar kazanmak ve istenen hedeflere ulaşmak önemli bir politika halini almıştır.                        
 
Hiç bir etki altında kalmadan saf aklın doğru olarak idrak ve tasavvur edebileceği doğrulardan, güzellikten, iyiden, saygıdan, sevgiden ve adalet duygusundan bahsetmek, kitlelerin büyük bir kısmının ilgi duymadığı konular haline getirilmiştir. Oysa insanlığın en büyük ihtiyacı bu değerlerdir.                                                                                                                    
Öğretilmiş ve şartlandırılmış; hazır davranış, yanlış inanç ve düşünce biçimleri, tüketim alışkanlığı, lüks, yoksulluk, sefalet, çaresizlik, öğretilmiş hatta dayatılmış kurallar ve normlar, batıl  ideolojiler ve  medeniyet anlayışı hakim kılınmaya çalışılıyor.                                                                                                                                              
Ahir zaman ve insanlığı kıyamete hazırlayan durum bu olsa gerek.
Son yıllarda internet teknolojisi ile büyük bir gelişme gösteren “sosyal medya” siteleri, maalesef kontrol ve denetimden uzak, sorumsuzca yayın ve paylaşım içerikleri ile tam bir dedikodu, fitne kazanı bir hastalık; sevgiyi yok eden, insanları yalnızlaştıran toplumsal cinnet halini almış durumda.                                                                                                                  
Büyük oranda İyi yönde kullanılmayan bu mecrada, kul hakkı ihlali, dedikodu, gıybet, iftira; nefret intikam duygusu, düşmanlık barındıran asıllı asılsız bilgi, zan ve haberler milyonlarca insanla paylaşılmakta, işin vebal ve manevi sorumluluğu hiç hesaba katılmamaktadır. Her paylaşılan bilginin ve haberin, doğru bile olsa, birilerinin haklarını ihlal edip etmediği, hesaba katılmıyorsa bu günah insana yeter ve artar bile. Ya hayır söyle, ya da sus!                                                                                                                                                    
Haklarını ihlal ettiğimiz insanlarla bire bir helalleşmek ve tövbe gerekir. Bu büyük bir manevi risktir. Oysa bu imkân insanlığın hayrına kullanıldığında çok büyük bir nimettir.                                                                                                                                                                                      
Nüfusun yedi milyarı bulduğu dünyamızda, artık beş-on kişiyi bir salonda toplayıp bilgi ve fikirlerinizi aktarmak, kalplere ve gönüllere girip doğruları yaymaya çalışmak, bir dosttan haber almak için mektup beklemek, çok özel ve mevzi vakalar halinde kalmıştır. Gerekli ve etkili olmakla beraber bu usullerle geniş kitlelere ulaşıp, doğruları anlatmak, ulusal ve küresel medyanın zararlı taarruzlarını göğüslemek ve etkisizleştirmek çok yetersiz kalmaktadır.                                                                                                                  
Medya araçlarını yoğun ve etkili kullananlar dünyaya yön vermektedir. Kişiler, kurumlar, devletler; ticari, siyasi, askeri, kültürel ve ideolojik alanda olsun;  mahalli, bölgesel, ulusal ve küresel boyutta tüm projelerini uygulamayı ve sonuçlandırmayı sağlamak için medyayı daha etkin, yoğun ve yaygın kullanmaya öncelik vermektedir.                                                                                                        
Bilgiler, fikirler, görüntüler, belirlenen stratejilere uygun bir amaca yönelik olarak, “olan” değil “olması istenen” şekilde kurgulanarak kitlelere sunulmakta,  kişi ve toplumun, düşünce, talep ve tercihleri etkilenerek değiştirilebilmektedir.                                                                                                                                                          
İnsanların, düşünceleri ve inançları, tercihleri, iletişim araçlarını daha yoğun ve etkili adeta bir çekiç gibi kullananların örsü üzerinde şekillendirilmektedir.                                                                
Çıkar merkezli bir anlayış ve politikalarla, yeri geliyor; iyi, kötü; kötü, iyi; zararlı, faydalı; faydalı, zararlı; mazlum, zalim; zalim, mazlum; zulüm, adalet; kölelik, özgürlük; millet iradesine darbeler, demokrasiyi korumak… olarak kamuoyuna sunulabiliyor ve taraftar toplanabiliyor.
 
İnsanlığın; insanlara yaratılış amacını fısıldayan, gönüllerin kalplerin birleştiği barış ve huzura davet eden, doğru olan gerçekleri görebilecekleri, bir bakışa, bir sese yeni bir dünyaya ihtiyacı var.                    
İnsanlara huzur veren yüce değerlerle aralarına girmiş, kuşatıldıkları sanal duvarlarda açılmış bir pencereye, bir aydınlığa, hayırlı ve müspet yayıncılığı ilke edinmiş medya kuruluşlarına, hayatın vazgeçilmezi hava kadar su kadar ihtiyaçları var. Bütün bu gelişmeler karşısında, ehl-i namus, ehli iman, ehl-i vicdan seyirci kalamaz.                                                                                                        
En etkili medya araçlarını, milletimizin ve insanlığın hayrına, faydasına, sunmak ve kullanmak gerekiyor.                                                                                                                                                                                                            
Bu hizmetler için, mali, teknik ve yetişmiş insan kaynaklarına büyük ihtiyaç vardır.                                                                                                                                                
Hayırlı faaliyette bulunanların desteklemesi gerekiyor.                                                                                
Sınırlı imkanlarla, Türkiye’de dört milyarlık büyüklüğe ulaşmış reklam pastasından bindelik  oranlarda dahi pay alamayan, TV5 gibi çok az sayıdaki müspet medya kuruluşları, bir ekol, bir okul olarak program ve yayınları ile çıkar amacından uzak, hizmet amaçlı olarak bu alanda, önemli bir boşluğu doldurmaya çalışıyor. Milli ve manevi değer ölçülerimiz referans alınarak seçici davranılmaktadır.                                                                                                                                                             
Hakk’ın, iyinin, doğrunun ve güzelin safında yer almayı temel yayın ilkesi olarak benimsemektedir.  Kaynak ve imkânları geliştirerek büyümeyi, daha geniş coğrafyalara ve kitlelere ulaşmayı amaçlamaktadır.                                                                                                                                        
Ülkemizin, huzur ve barışı için milli ve manevi sorumluluğu yayın ilkesi edinmiş, çok ve güçlü medya kuruluşlarına ihtiyaç vardır.
YORUMLAR
TARIK 23-04-2014, 12:16:44
MÜSBET MEDYA YOK TÜRKİYE'DE.YA BİRİNİN DALKAVUĞU YADA ÖTEKİNİN.BENCE MÜSBET OLAN HAKTAN YANA OLAN, DURUŞUYLA TAVRIYLA İSLAM DÜNAYSININ YANINDA OLANA, İSLAM BİRLİĞİNE HİZMET EDEN TV5 VAR.TV5 İYİKİ VARSIN...
 
muharrem şelenk 24-04-2014, 08:50:50
tv5 ve diğerleri, tv5 hakkın temsilcisi.diğerleri uşak.
 
SÜMEYYE 25-04-2014, 07:40:01
hak gelince batıl zail olur.hak TV5, Batıl ise diğerleri , diğerleri, diğerleri
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Mutluluk Dersi Veren Kurslar
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Şekerde özelleştirme!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Güveni Yitirmemek İçin
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz