28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
DEMOKRASİNİN BEDELİ
14/04/2014 - 13:00
Mustafa GEÇER
"Mısır’da, demokrasi dedikleri şey, Müslümanların lehine sonuç
verip, kendilerine ihanet etti diye, masumlara yapılan katliam
yetmiyormuş gibi, seçilen partinin yöneticilerine “siz niye
seçildiniz” diye idam üzerine idam cezaları veriliyor."
 
Demokrasi , eski yunanca bir kelimedir. Kelime anlamı olarak halkın kendi kendisini yönetmesi olarak tarif edilir. Bu tanımlama günümüz için çok dar bir tanımlamadır. Günümüzde demokratlar, çok geniş bir tanımlama yaparak,  demokrasinin insana lazım olan her şeyi içine aldığına inanırlar.                                                      
İnsanlık, yönetim, yargı, insan hakları, adalet, eşitlik, kardeşlik, özgürlük, gelişmişlik, sanat, heykel, resim, bilim, akıl… say sayabildiğin kadar. Doldur demokrasinin içine.  İnsanların hoşuna giden, lazım olan, uğruna insanları isyan ettiren, ölüme götüren, ne kadar kavram ve eylem varsa hepsi demokrasi parantezine alınır.  Hal böyle olunca, doğal olarak “demokrasi” dendiğinde akan sular  durur. Demokrasiye inanan her birey için demokrasi, havadan, sudan, yemekten, dinden imandan daha değerli ve öncelik taşır! Hatta demokratlara göre demokrasi; insan ve toplum hayatının  her alanına çözüm sunan, soyut kuralları olan yeni bir dindir. Başka dinlere, özellikle de İslam’a ve Müslümanlara o hiç tahammül edemez, onlar ona tahammül etse de. Diktatörlük, monarşi ve demokrasi arasında zorunlu tercih söz konusu olduğunda; ‘sözümüz, talebimiz dinlenir, yönetime katılırız’ ümidiyle, diğer ikisine karşı elbette daha iyisi gelene kadar demokrasi tercih edilir.                                                                                                    
Hukuk devletlerinde demokrasi, anayasaların “değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez” ilk maddesine yazılır. Onun için “ne yapıp yapıp, demokrasiyi tesis etmeliyiz, demokratikleşmeliyiz.” diye inanırlar. Uygulamada böyle mi olur, o tartışmalıdır, çok su götürür.                                                                                                    
Yapacağınız her şeyi demokratikleşme parantezinde yapabilirsiniz. Allah’a başkaldırabilirsiniz, ateist olabilirsiniz, şeytana tapabilirsiniz, insanları katledebilirsiniz, diktatör olabilirsiniz, darbe yapabilirsiniz, cunta kurabilirsiniz, insanlara zorla yas tutturup, ağlamalarını isteyebilirsiniz. Elinizde güç varsa, devlet başkanı babanız öldüğünde, Kuzey Kore başkanı, Kim Jong-Un gibi tek aday olarak halkın karşısına çıkıp %100 oy alabilir, halkınıza bu teveccühlerinden dolayı şaşaalı törenler yapıp teşekkür edebilirsiniz. Ölen diktatör babanıza yas tutmayanları, onun ölümüne ağlamayanları içeri tıkıp, hatta kurşuna dizebilirsiniz, hiç sorun olmaz. Yakınınızda veya uzağınızda bir yalaka çıkar, tüm olanları demokrasi kavramı içinde ve ona uygunluğunu izah edebilir. İnsanlığın icat ettiği en muhteşem şeydir demokrasi, güçsüz ve mazlumun olmasa da her güçlünün işine yarar. Sihirli, karşı konulamaz bir kavramdır.                                                                                                                                                                                
Siyasetçi olun, bilim adamı olun, yönetici, bürokrat, asker, general, yazar, çizer, gazeteci, aktivist, stratejist olun, bin defa tövbenizi bozmuş olun, bilmem ne olursanız olun, siz siz olun,  yeter ki demokrasiye söz söylemeyin. Linç edilirsiniz. Her yaptığınız şeyi, darbeyi, katliamı, suçsuz insanları benim gibi düşünmüyor diye ipe çekmeyi, kurşuna dizmeyi dahi demokrasi içinde izah etmek, her şeyi demokrasinin hanesine yazabilme maharetini gösterebilmek mümkün iken, demokrasiyi eleştirmek karşı görünmek, pek akıllıca bir iş olmaz zaten. Onun için demokrasi münafıklığı yapıyorlar.                                                                                                    
Az mı emek verdik genç demokrasimizi bu hale getirene kadar! Az mı kelle aldık? Alimleri ipte sallandırdık, zindanları doldurduk, istikballer söndürdük, geçmişimize küfür, reddi miras ettik, kravat taktık, şapka giydik, şarap, rakı, viski içtik, damları değiştirip dans ettik, vals yaptık, karılarımızı kızlarımızı bikini giydirip denize soktuk, bale yaptık, bu uğurda senfoni orkestraları kurup, piyano, org, Lir çaldık, Vivaldi,  Brahms, Mozart, Bach dinledik, kitap yaktık, cami yıktık, geçmişimizi sattık, imparatorluk dağıttık, darbe yaptık, demokrasinin vazgeçilmez unsurları partiler kapattık, çok çalıştık, çok zaman harcadık. Çok bedel ödedik çok… 300 yıldan bu yana halen bedel ödüyoruz… Ne hikmetse bir türlü, Batı tipi ileri demokrasiye geçemedik. Batılılar da bu kadar uğraştı mı bu işe, bu kadar bedel ödediler mi acaba? Bu demokrasi denen nazlı güzel bir türlü bizim yüzümüze neden gülmüyor?  Bizde mi bir hata ver yoksa demokraside mi?                                                                                                                                                      
İleri demokrasimiz yok diye ayıplanmaya, aşağılanmaya devam mı olunacağız?                                                                                  
Ya Rab, mahşere mi kalacak bu iş? Laf aramızda öyle görünüyor... Acaba nerede hata yaptık!? Beceriksiz, geri zekâlı bir millet miyiz? Başka bir sebebi mi var?                                            
Yoksa bizi kıskanıp engel mi çıkarıyorlar?  Bu ilaha (!) daha kaç kelle vereceğiz?  Yetmedi mi? İşin gerçeği, Troçki’yi saymazsak bedel hep Müslümanlara ödetiliyor. Burada bir gariplik yok mu? İmanımızın (haşa) yedinci şartı yaptık, kan verdik, can verdik ama bir türlü Demokrasiye geçip, ondan faydalanamıyoruz. Biraz da diyorum, demokrasiyi tepe tepe kullananlar hafif bir bedel ödeseler ya. İran’da 195’ de halkın desteği ile iş başına gelen Muhammed Musaddık, İran petrollerini İngilizlerden alıp millileştiriyor.1953’de demokrasiyi yerleştirmek(!) için askeri darbe ile devriliyor, yerine  ülkeden kaçan Şah getiriliyor, dikiliyor. Böylece, demokrasi halktan ve Musaddık’tan kurtarılıyor(!) Musaddık, adil (!) bir yargılama ile vatana ihanet suçundan müebbet hapse mahkum ediliyor.                                                                                                                                              
1960’ da Türkiye de hükümet devrilip başbakan Menderes kurulan kumandalı mahkemede, Musaddık’tan daha adil (!) bir şekilde,  yargılanıp, ”Yüce Türk Milleti Adına” idama çarptırılıp, asılıyor. Demokrasiyi kurtarmak adına ve şerefine, yerine darbe yapan cunta oturuyor. Cuntanın darbe yaparak sergilediği demokrasiyi kurtarma başarıları(!)nı taçlandırmak için Ulusal bayram ilan edip, “27 Mayıs Demokrasi Bayramı” diye millete çeyrek asır kutlatıyorlar.                                                                                                          
Cezayir’de 1992’de seçimi tüm dünya gözlemcileri önünde %80 seçmen desteği ile kazanan, İslami Selamet Cephesi (FİS) ve Lideri Abbas Medeni askeri darbe ile yıkılıyor. Aynı oyun…                                                                              
Demokrasiyi kurtardık deyip, yerine cunta oturuyor. FİS ve yöneticileri tasfiye ediliyor. 1996’da halkın kendisini temsil eden Refah Parti’sinin koalisyonla kurduğu hükümete dahi tahammül gösteremeyen demokrasi havarileri, post modern darbe yapıyorlar. Koalisyon ortağı parti DYP  eritiliyor,hükümet azınlığa düşüyor, 1997’de REFAHYOL koalisyonu hükümetten çekiliyor.                          
Ülkede tüm laikler, solcular, devrimciler, demokratlar, Kemalistler ve bilcümle aydın(!) güruh, demokrasi kurtarıldı(!) diye bayram yapıyor, “asker göreve” nakaratları ile Anıtkabir’e iman tazelemeye gidiyorlar.                                                                                                                                                                                                  
Siyasi ömrünün yarısı yasakla geçmiş, daha önce iki partisi, “İslami faaliyetlerin odağı olma” gerekçesi ile düzmece deliller ve yargılamalarla kapatılan merhum Erbakan Hoca’nın partisi tekrar temelli kapatılıp, siyasi yasaklı hale getiriliyor. Bununla yetinilmeyip, aylık genel merkez gideri 300 milyar liradan (bugünkü parayla 300 binTL) fazla olan partisinin hazine yardımı olarak aldığı bugünkü parayla ‘716 bin lira  parasını zimmetine geçirdi’ iftirası ile itibarsızlaştırmak istenip, mahkum ediliyor. Irak’ta diktatör, kan dökücü ve zalim olduğu için değil, petrolü millileştirip sömürgecilerin hortumuna bastı diye, demokrasi adına Saddam yıkılıyor. Irak’a demokrasi geliyor(!)                                                                                  
Keşke her zalimi, mazlumları zulmünden kurtarmak için yıksalar, yönetimi halka bırakıp gitseler… Ancak böyle yapmıyorlar. Demokrasi getirdikleri ülkelerin kaynaklarını dibine kadar sömürüyorlar.   Irak’ta sular bulandırılıyor, insanların aralarına kan düşürülüp, bir arada yaşama şansı  yok ediliyor. Petrolün çok büyük bölümüne el konuluyor. OPEC’in bir zamanlar varilini 7 dolara sattığı petrolü, bu sayede ele geçirdikleri petrolün varilini, Exxon gibi Yahudi petrol devleri, 110 Dolar’a satıyorlar.                                                                                                                                                                                      
Libya’da yine petrolü millileştirdiği için Kaddafi linç edilip petrollere el konulup, ülkesi kardeş kanı dökülen ve iç savaşın bitmeyeceği bir halin içine itildi. Demokrasi oralara uğramıyor… Tunus, Yemen diktatörleri, ABD’nin korumasına alınıp kurtarılıyor.                                                                                  
Suriye’ de “İhvan gelir, halkın iradesi iktidara gelir” diye, Esed diktatörü destekleniyor. Kardeş kanı akmaya devam ediyor.                                                                                                                                                                 
Mısır’da Mübarek denen Siyonist dostu kurtarılıp, dünyanın her yerinden gelen gözlemciler nezaretinde yapılan seçimden çıkan Hürriyet ve Adalet Partisi (İhvanı Müslimin) adayı Muhammed Mursi’ye darbe yapılıyor. Demokrasi adına demokrasi ve insanlık katledilip, acımasız bir cunta rejimi kuruluyor.  Cunta, Siyonistlerin yapmadığı zulmü ve katliamı halkına ve Filistinlilere reva görüyor. Demokratlar, laikler, Liberaller, solcular, Kıptiler, İsrail, AB, ABD, Müslüman katliamına ve darbeye destek veriyor. Mısır’da, akla hayale gelmedik insanlık dramı yaşanıyor. Mısır’a da Demokrasi getirdiler…                                                                                                                                                                                                      
Batı ve Doğu Pakistan’ın 45 yıl önce ayrılmasında, ayrılmaya karşı geldi diye Cemaati İslami sekreteri Adülkadir Molla, uydurma mahkemede yargılanıp idam ediliyor.    Halen dünyada bir çok diktatör ve zalim, saltanatlarını sürdürüyor. Demokrasi jandarmaları onlarla gayet dostluk içinde ilişkilerini sürdürüyorlar. Herhalde o ülkelere demokrasiyi gerekli görmüyorlar.                                                                                                                
Nerede bu demokrasi, insan hakları, adalet, bu değerlerin sözüm ona uluslararası koruyucusu kurumlar?  İnsan hakları savunucuları?  Hayvan Hakları savunucuları?  Bütün bu olanları demokratlar demokrasinin gereği olarak izaha edip rahatlıyorlar da, bana anlatılan demokrasiye bir türlü uymuyor.                                                                                                  
Demokrasi ne anlama geliyor?  Bu şey kimin işine ne kadar yarıyor?  Yoksa asılsız bir aldatmaca mı?                                                                                                                                              
Bu varlık neyse, halkı Müslüman ülkelere hiç uğramaz mı? Yoksa bu ülkelerde kılık mı değiştiriyor?   Demokrasi dedikleri değil de demokratur mu? Bu işte bir iş var ey millet, uyanın!  Bu işi baştan bir daha tefekkür etmemiz, bu demokrasinin neresinde yer alacağımızı tespit gerekiyor.                                                                                                                            
Mısır’da, demokrasi dedikleri şey, Müslümanların lehine sonuç verip, kendilerine ihanet etti diye, masumlara yapılan katliam yetmiyormuş gibi, seçilen partinin yöneticilerine “siz niye seçildiniz” diye idam üzerine idam cezaları veriliyor.                                                                                                                                                
529 ihvan yöneticisine, “gecikmiş adalet, adalet değildir” diye 20 dakikada idam cezası verildi. 670 kişiye daha hazırlanıyor. Dünya sus pus. Aslında sus pus olmaktan öte destek veriyorlar. “Müslümanların kökünü kazıyın, bir daha böyle iktidara, yönetmeye falan yeltenmesinler. Hiçbir insanlık değeri adına onlara fırsat vermeyiz” diyorlar. Onlara göre Hıristiyan Demokrat Parti Avrupa’nın ortasında iktidara gelir. Bu durum laiklik ve demokrasiye zarar vermez ama Müslümanlar gelirse, demokrasi ve kazanımları yok olur. Müslümanlar yönetmemeli, yönetilmeli! Demokrasiye yeni bir yazılımla öyle bir ayar verilmeli ki, onlara yönetme fırsatı tanımamalı.                                                                                                                                                                                          
Türkiye’de duyarlı çevreler ve AGD başta olmak üzere bazı sivil toplum kuruluşları ve gruplar, Mısır’da Firavun genetiği taşıyan, kendilerini demokrasi kurtarıcısı ilan eden zalimlerin bu adaletsizliği ve zulmünü tel’in için çeşitli yerlerde gösteriler yaptılar…                                                                              
Muhafazakâr olduklarını tahmin ettiğim bir grup vatandaş, üç kişiye kefen giydirerek boyunlarına karar levhası asıp, üzerine:  “Karar: İdam!  Gerekçe: Demokrasiye inanmak” yazmışlar. Ne yazık, ne şuursuzluk. Onların idam kararlarının gerekçesi asla demokrasiye inanmaları değil, Allah (cc)’a inanmalarıdır. Bunun böyle bilinmesi gerekir. Eğer seçimleri İhvan dışında birileri kazansaydı, bu darbe ve idamlar asla olmazdı. Demokrasi zorbaları, bu sonucu kutlar, Mısır halkını, demokratik olgunluğa(!) ulaşmasından dolayı alkışlarlardı. Amma velakin, demokrasi Mısır’da da onlara göre yanlışlık yaptı, yetkiyi İhvan-ı Müslimin’in partisine verdi. Bu sebeple, sadece seçimi kazanma suçunu(!) işleyenlerin değil, tarif edilen sömürge ülkelerde öyle olduğu yutturulan demokrasinin de idamına karar verildi. Olay budur.                                                                                                                                
İdamına karar verilenler, gençlerin yazdığı gibi  demokrasi uğruna idam ediliyorlarsa, Allah korusun  kendileri de böyle inanıyorlarsa, boş yere maktul olmuş olacaklar, yok eğer Allah’a inanıyor ve onun son dini İslam uğruna canlarına kıyılacaksa ki, gerçek sebep budur, ne mutlu onlara ki, her Müslümanın istediği o şerefli sona, şahadete ulaşmış olacaklar.                                                                                                                                                                                          
Allah(cc), Müslümanlara  ve tüm mazlumlara yapılan zulme karşı mücadelede hayatını kaybeden şerefli  Müslümanları şehitler kervanına dahil etsin.   Amin!                                                                                                                                
Kendilerini ve tüm insanlığı zulümden kurtarmak için, Müslümanların tek çıkar yolu, Allah’ın(cc) ipine sımsıkı sarılıp, kardeş ve birlik olmaktır. Zalimin himmetine ve sistemine sığınmak beyhudedir.
 
YORUMLAR
mustafa kurt 15-04-2014, 11:59:49
HAVUÇ VERİP SOPALIYORLAR..
 
Erhan Batal 15-04-2014, 12:03:12
Erdoğan değilmiydi laikliği Mısır'a model olarak gösteren
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz