6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
KOKPİTTE OTURANLAR
01/04/2014 - 09:55
Mustafa GEÇER
"Seçmen, tercihlerini çözüm önerileri ve projelerden çok,
kamplaştırılan sosyal ve siyasi yapı içinde taraf olma,
safını belirleme kaygısı ile yaptı."
 
Uçağı, kokpitte oturanlar sevk ve idare ederler.                                                                                                                                  
Görevliler tarafından uçuş emniyeti için nelerin yapılması gerektiği yolculara ikaz edilir. Çöl üzerinde de uçsanız can yeleklerinin nerede olduğu ve nasıl takılıp kullanılacağı görevliler tarafından öncelikle uzun uzun anlatılır. Okyanus geçecek olsanız bu normal bir şey olsa da, her uçuşta üzerinde en çok durulan ve anlatılan can yelekleridir. Bunun yanı sıra yolculara birer paraşüt dağıtılsa daha yararlı olur diye düşünmüşümdür. Ancak dağıtmıyorlar. Herhalde pahalı bir şey.  Canyeleği ile sekiz bin metreden nasıl atlayıp canımızı kurtaracaksak? Anlamak zor. Allah gerek etmesin. Kural koyanlar böyle koymuş, böyle yazmış, görevliler de onu okuyor. Ne dersin!                                                                                                                                          
Pilot, yolculara mekanik ve boğuk bir sesle, ne kadar irtifada uçtuklarını, hangi koordinatlarda seyrettiklerini, dışarıda hava sıcaklığının kaç derece olduğunu, varış havaalanına  ne kadar  mesafe kaldığını ve kaç saat sonra ineceklerini, inilen alanda lokal hava sıcaklığı ve saatin kaç olacağını en az iki dilde duyurur. Uçulan alana başka uçan firma olmayıp, seçeneksizlik ve mecburiyetten o firmayı tercih etmek zorunda kalmış olsanız bile pilot, kendileri ile uçmayı tercih ettikleri için yolculara teşekkür eder.                                                                                                                                                            
 
Bir defasında Antalya’dan Ankara’ya gelirken, tam da Tuz Gölü’nün üzerinde uçarken, yolcuların ayakkabılarını çıkarması, can yeleklerini hazırlaması, telaşe meydan verilmemesi anonsu yapılmıştı. Herhalde Mogan Gölü’ne mecburi iniş yapılacak diye içimden geçirirken, bütün yolcuların, hosteslere can derdi içinde adeta soru soran telaşlı bakış ve suskunluklarını, Yasin Hatipoğlu Ağabeyin , hostes’e, “Hanım kızım, beni Gölbaşı’nda indiriverin lütfen, kaldığımız lojmanlar oraya yakın, oradan öte  yürüyerek dahi gidebilirim!” diyen davudi sesi bozdu.  Bunun arkasından çok süre geçmeden görevlilerce yanlış anons sebebiyle yolculardan özür dilendi. Heyecan ve korku yatıştı, herkes normal yolculuğuna ve kaldıkları yerden yanındaki ile yaptığı sohbetlerine geri döndü. Yolcular,  nereden nereye gideceklerini  kararlaştırıp, o merkeze uçan firmayı tercih edip, biletlerini alırlar. Uçağa binip kemerleri bağlayıp, uçmaya başladıktan sonra, artık uçağın sevk ve idaresi pilot ve kabin ekibindedir. Bu konuda bir işleviniz olmaz. Yanlışlıkla o uçağa binmiş olsanız dahi, pilota; “Müsait bir yerde inmek istiyorum” deme şansınız yoktur. Varış alanına kadar uçmak zorundasınız. Artık yapacağınız tek şey, uçuş süresince verilen talimatlara uymak ve ikramları yiyerek, içerek varış noktasına uçağın inmesini beklemektir.                                                                                                                                                        
Bu sebeplerden dolayı, gideceğimiz yeri, oraya niçin ve nasıl gideceğimizi, uçak yolculuğu yapacaksak, yolculuğa en uygun zamanı ve en güvenli bildiğimiz uçak firmasını titizlikle belirlememiz lazım.                                                        
Uçağa binen yolcuların gidilecek yerle ilgili amaçları farklı olabilir. Kimileri iş icabı, kimileri seyahat kimileri görev  v.s.  amaçlı olabilir. Kimileri de asıl gidecekleri yer orası olmamakla beraber,  gideceği yere daha kolay ulaşmak için aktarma amaçlı o noktaya uçabilir.  Bazen her şeyi en ince noktasına kadar belirleyip doğru uçağa bindiğimiz halde, istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Korsanlar uçuş ekibine darbe yaparak, uçağın rotasını değiştirip istemediğimiz yere kaçırabilirler, hatta teröristler uçağa bomba koyarak patlatıp imha edebilir. Allah esirgesin Her şey olabilir.                                        
30 Mart 2014 tarihinde ülkemizde, yerel yöneticileri belirlemek için bir seçim yapıldı. Aslında yapılan iş yolcuların, nereye, niçin, hangi firma ile gideceğini, uçağı sevk ve idare etmesi için  kokpitte kimlerin oturacağını belirlemesi gibi bir iştir.                                                                                                                                        
Yerel seçimde seçilenler, seçildikleri illeri, ilçeleri, beldeleri, mahalleleri yönetecekler.                                                                        
Seçmen vatandaşlar siyasi tercihlerini yaptılar. Seçilenler artık beş yıl o yöreyi yönetecekler. Bizler yolcu, onlar kokpitte oturan uçuş ekibi. Artık normal şartlarda uçuş ekibini beş yıl değiştirme yetkimiz  yok. Uçağı nasıl uçuracaklarını, hangi hizmetleri nasıl sunacaklarını oturup gözlemleyeceğiz. Hayırlı olsun.                                                                                                                                                                                
Bu seçimde, hiçbir yerel seçimde  alışık olmadığımız bir atmosfere, seçim faaliyetlerine tanık olduk.                                                                        
Yapılan seçim yerel seçimden çok, genel seçim havasında geçti. Memleket meseleleri ve çözüm önerileri bir tarafa bırakıldı. İktidar partisi ve ön planda görülen muhalefet partileri, karşılıklı ağır  suçlamalar, ithamlar, nefret söylemleri ve hakaretler üzerinden, sorumsuzca bir seçim çalışması yürüttüler. Ülke gündemine Hükümet-Cemaat kavgası damga vurdu. Milletimize yakışmayan, ülke itibarını sarsan çok seviyesiz nutuklar irad edildi.  Seçim, bu sebeple çatışmacı ve gergin bir ortamda geçti. Ülkenin gerçek gündemi, iç ve dış sorunları dururken, etrafımız ateş çemberi ile çevrilmişken,  öfke ve husumet ana gündem yapıldı. Bu konuda medya organlarının büyük bir bölümü de, reyting uğruna çok üst seviyede, seviyesiz bir sorumsuzluk örneği sergiledi. Bazılarının reytingi ve tirajı arttı, bazılarının ki düştü. Yapanlar, yaptıklarını kendilerine yakıştırmış olsalar da, olanlar ülkemize hiç yakışmadı. Ülkemizi ve milleti elaleme rezil rüsva ettiler. Ön plana çekilen, diğer asli meseleleri örtecek şekilde zumlanan, abartılan önemsiz şeyler, ülke imajımıza büyük zarar verdi.  Bu sorumsuz davranış ve söylemlerin sonuçları ekonomiye de olumsuz yansıdı.  Herkes zarar gördü.                                                                                            
Sonuçta gerilim ortamından seçmenin kafası karıştı. İradesi bulandı.  Seçmen, tercihlerini çözüm önerileri ve projelerden çok, kamplaştırılan sosyal ve siyasi yapı  içinde taraf olma, safını belirleme kaygısı ile yaptı.                                                                                                                                                                                                
Seçim sonuçlarına baktığımızda bu kavganın, AKP, CHP ve BDP’ye yaradığını gördük. Bu partilerin oylarını artırarak seçimden çıktığı görüldü. Gerilen ortam ve hakaretler özellikle iki partinin hanesine oy olarak döndü. Buna değer miydi?                                                                                                                                                                
Demek ki hırsın her şeyi yaptırdığı gibi, siyasi hırs da insanlara her şeyi yaptırıyor.Olanlardan, söylenenlerden, toplumsal barış maalesef yara aldı. Artık acilen yaraların sarılması, gerçek gündeme dönülmesi, birlikte yaşama iradesinin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılması lazım.                  
 
Kimsenin töhmet altında bırakılmaması için, seçim ve husumet malzemesi yapılan tüm iddiaların ve suçlamaların, gerçeklere dayansın dayanmasın araştırılıp, adil bir yargı mercii tarafından hükme bağlanıp sonuçlandırılması lazım.                                                                                                                                                  
Ülkemizin, insanlarımızın her şeyden çok kardeşliğe, barışa, huzura, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Yoksa bedeli ağır olur. Küresel akbabalar etrafımızda uçuşurken. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
abdullahşahin 01-04-2014, 07:47:52
insanları yönlendirdiler...milli görüşçüler bile akp'ye oy verdiler.dediğiniz doğru tarafmıyız değilmiyiz...akplimiyiz chplimiyiz sağcımıyız solcumuyuz.bu seçim tam anlamıyla bu...
 
MERYEM KARSLI 02-04-2014, 07:58:01
BU SEÇİMİN GALİB AK PARTİ KAYBEDENİ CEMAAT MHP VE CHP'DİR.
 
mustafa kurt 03-04-2014, 08:59:15
seçimin galibi oyunu %150 arttıran saadet partisidir. kaybedeni akp'dir
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz