6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
SİYASİ CİNNET HALİ
10/03/2014 - 10:00
Mustafa GEÇER
"Şu an Türkiye’de, kendi yetiştiği ve şekillendiği
siyasi yapıyı inkâr ve reddederek oluşturulmuş
bir siyasi yapının cinnet halinin sonuçlarını yaşıyoruz."
 
 
Seçim öncesi ortalık toz duman, bir akıl tutulması bir siyasi ve idari cinnet yaşanıyor.
Şu an Türkiye’de, kendi yetiştiği ve şekillendiği siyasi yapıyı inkâr ve reddederek oluşturulmuş bir siyasi yapının cinnet halinin sonuçlarını yaşıyoruz.                                                                                                                                                      
 
Cinnet, “17 Aralık 2014 Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu” ile Cemaat ve AKP yönetimi ve onları destekleyen çevreler arasında acımasız bir meydan savaşı başlatıldı.                                                                                                    
Kin, öfke, hakaret, haset, kaset, yasa dışı dinlemeler, milyon Eurolar, dolarlar ortalıkta uçuşuyor.                                          
AKP iktidarı 11 yıldan bu yana oluşturduğu devlet yapılanmasını ve paradigmalarını sil baştan değiştiriyor. Dünkü dostlar düşman, düşmanlar dost oluyor. Bu keskin dönüşler dış güçlerin etkisini ortaya koyuyor. Ülke adına çok yazık.  “Türkiye’de çok güçlü bir hükümet var”, “siyasi istikrar var” derken, akıllara durgunluk veren bu gelişmeler insanın aklına ister istemez; “Türkiye’yi kim yönetiyor?” sorusunu getiriyor.                                                                                                                                                                                                                
Milli Görüş hareketi ile başlayan ve sömürgeci tipi yönetim tarzının sonunu getirecek bir hareketin önünü kesip, Milli Görüş’ün yıllarca çabalayarak ortaya koyduğu birikimi, itibarı hasatlayarak küresel  efendilerin önüne döküp, müstemlekeci (sömürge modeli) siyasi ve hukuki yapıyı tekrar diriltmeye yönelik bir siyasi iktidarın tıkanmasına, tüm projelerinin iflas ettiğine tanık oluyoruz. Bu gelişmeler ve sonuçlar bize Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmediğini, bu olayların cemaati ve Akp hükümetini aşan kuklacı, dış güç odaklarının tertibi olduğunu gösteriyor. İzlediklerimiz, Türkiye üzerinde oynanan oyunların gizlenmesine yönelik, “cambaza bak, cambaza” kabilinden fer’i operasyonlardır. Asıl oyun, ileride ortaya çıkacak ancak iş işten geçecektir.                                                                                      
Hükümet açısından olay, Milli Görüş’ü tasfiye karşılığı aldığı ödülleri harcamakla meşgul olurken, kendi gücüne ve kaynaklarına dayanmayan yalancı baharın,  efendilerin “yeter bu kadar” demesi ile sonun  başlangıcıdır.                                                                                                                                                                                      
AKP hükümeti üç dönem tek başına, milletin büyük oranda desteğini de arkasına almış bir iktidar olarak azımsanamayacak bu süreyi iyi kullanamamış ve ülkeyi düzlüğe çıkaramamıştır. Şu anda iktidarını sürdürebilmek için çatışmacı bir politika izliyor. İktidarda kalabilmek için, Devletin yasama yürütme gücünü ve ekonomik kaynakların kullanıyor. Toplum geriliyor. Birlikte yaşama  kültürü zayıflatılıyor. Kuru ile yaş ayırt edilmeden kollektif bir suçlama ve cezalandırma yolu izleniyor. Dün doğru denilene bugün yanlış deniyor.  Dün dost denilene bugün düşman deniliyor. Ülke sorunları ve çözüm önerileri bırakılmış meydanlarda profili düşük bir işportacı siyasetçi örneği sergileniyor. Mecliste grubu bulunan partiler ve iktidar partisi meydanlarda  adete bir horoz döğüşü sergiliyorlar. Ülkede itibar edilecek kurum bırakılmıyor. Karşılıklı hakaret ve yolsuzluk ithamları üzerine kurulmuş bir siyaset söylemi kullanılıyor. Aslında hepsi doğruyu söylüyor. Söylenenler bu partilerin gerçek sicillerini ortaya koyuyor. Bu dışarıdan icazetli düzen partilerinin durumunu şu fıkra ne güzel tanımlıyor. Bir koyunla birkaç keçi otlamaya giderken başta koyun, arkada keçiler olduğu halde yürüyorlarmış. Önlerine atlamaları gereken bir hendek çıkmış. Önde koyun olduğu için önce o atlamış. Koyun atlarken kuyruğu yukarı kalkmış daha önce görünmeyen yerleri görünmüş. Bunu gören keçiler, kendi kuyruklarını dikkate almadan, ”kuyruğun kalktı göründü, göründü” diye koyunu alaya almaya başlamışlar. Şimdi yaptıkları bundan ibaret. Birbirlerinin ayıplarını ortaya dökerek rüsva oluyor, ülkenin de itibarını yerlerde süründürüyorlar. Artık koyun da keçileşti, bu partilerden ülkeye ve millete  fayda gelmez, bunlar kirlenmiş ülke için çözüm projeleri olmayan dış güdümlü partilerdir.                                                                                  
Milletin mazisi temiz, dürüst, ülkeyi kurtaracak temel projeleri olan Milli Görüş kadrolarına, Saadet Partisine ihtiyacı vardır.                                                                                                                                                                                                      
AKP’ nin önemli projelerinden olan “komşularla sıfır sorun” sağlanamadı. Öncesinden de beter hale geldi. Dış ticaret ve cari açık kapatılamadı büyüyerek devam ediyor. Dış borç azaltılamadı, iki katına 600 milyarlar seviyesine çıktı. Kıbrıs meselesi çözülemedi. Stratejik yatırım ve sanayileşme sağlanamadı. Her taraf ithal mallarla doldu. İç barış sağlanamadı. Yeni çatışma cepheleri açıldı.       Ergenekoncuları kurtarmak için 21 Şubat 2014 tarihinde, DGM’ler yerine kurulan Özel yetkili mahkemeler (ÖYM) kaldırıldı. Bu mahkemelerin baktığı yüzlerce dava arasında,  Adalet ve Kalkınma Partisi hükûmetini devirmeye yönelik darbe planları Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve eski komutanlar Hasan Iğsız, Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Nusret Taşdeler'in de yargılandığı "Ergenekon" davası, kamuoyunda terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen "KCK" davaları, Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve bazı gazetecilerin yargılandığı "Oda TV" davası, İzmir'de görülen "Askeri Casusluk" davası, Hanefi Avcı'nın yargılandığı "Devrimci Karargah Örgütü" davası öne çıkıyor.
Verdiği kararlar havada kaldı, 75 dakikada tahliyeler başladı. 6,5 Yıl sürmüş Silivri davaları  sonucu verilen kararlar sil baştan… Verilen hükümler öyle göz ardı edilecek kararlar değildi, çok ciddi süreleri olan cezalar vardı. TCK’ da ölüm cezasını düzenleyen 450.madde kalktığı için idamlar müebbet olarak verildi. Verilen cezalardan bir kısmı:                                                                                                                                                    
* Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a müebbet hapis,
* Mehmet Haberal'a 12 yıl 6 ay,
* Mustafa Balbay'a 34 yıl 8 ay,
* Sinan Aygün'e 13 yıl 6 ay,
* Gazeteci Tuncay Özkan'a ağırlaştırılmış müebbet,
* Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'a müebbet,
* Eski Jandarma Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur'a müebbet hapis,
* Yazar Yalçın Küçük'e 22 yıl 6 ay,
* İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e ağırlaştırılmış müebbet,
* Emekli Albay Dursun Çiçek'e ağırlaştırılmış müebbet,
* Eski 1. Ordu Komutanı Hasan Iğsız'a müebbet hapis,
* Emekli Orgeneral Nusret Taşdeler'e müebbet,
* Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'e 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, (diğer suçlardan da 99 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı)
* Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'e 22 yıl 6 ay,
* Eski Özel Tim'ci İbrahim Şahin'e 49 yıl 4 ay hapis,
* Danıştay saldırısının tetikçisi Alparslan Aslan'a 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, (diğer suçlardan da 90 yıl hapis cezası)
* Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'e 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, (Bununla birlikte 117 yıl daha)
* Eski Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol'a müebbet hapis, 
* Emekli Albay Fuat Selvi'ye müebbet hapis,
* Sendikacı Mustafa Özbek'e müebbet hapis,
* Emekli Koegeneral Mehmet Eröz'e müebbet hapis,
* Emekli Albay Fikri Karadağ'a ağırlaştırılmış müebbet,
* Avukat Kemal Kerinçsiz'e ağırlaştırılmış müebbet,
Dün, “Darbeye müebbet”, “Cuntaya ceza yağdı”, “Türkiye  askeri vesayet rejimine son verdi” gibi sözler söylenirken, manşetler atılırken bugün, "olmadı baştan" demek ne anlama geliyor? Oyun mu oynuyoruz? Böyle yargılama mı olur? Yanlışı kim yaptı? Hükümetin yedi yıldır olanlardan neden haberi olmadı? Madem yanlıştı, bu yanlışa kurban gidenlerin kayıplarını kim tazmin edecek ? Yapanlar cezalandırılacak mı ?  Dün Silivri yargısını alkışlayanlar, şu anda, Silivri yargılamasına öfke kusan Ergenekoncularla bereber bu değişikliği beraber alkışlıyor. Anlaşılır gibi değil. Adalet herkese lazım. Elbette adil olmayan hükümler kaldırılmalı. Madem adil değildi neden alkışlıyor, adil olmadığını iddia edenleri suçluyordun? Madem adildi şimdi neden ortadan kaldırılmasını alkışlıyorsun? Hiçbir farklılık sizi adil davranmaktan alıkoymasın.                                                                                                                                                          
Ülke gündemine her gün yeni bir şey getiriliyor.                                                                                                                                                        
Bu ülkede hukuk yok mu, hükümet yok mu, nasıl yüzbinlerce insan dinlenir, dinleme kasetleri nasıl yayınlanır ? Medya yargının yerine geçmiş,  Tv stüdyoları mahkeme salonu olmuş. Yargılıyor hüküm veriyor! Savcılardan tık yok! Hükümetin bir şeyden haberi yok!  “On yıldır dinlemişler” diyor. Sen hükümet olarak on yıldır ne yapıyordun? Milletin güvenliğini sağlamakla yükümlü değil miydin? Böyle bir hukuksuzluğa nasıl göz yumuluyor ? Dün hükümetin karşısında olanların çoğu bugün yanına geçti, yanında olanların bir kısmı karşısına geçti. Öfke ve kin kusuyorlar. Çevremizde dost ülke bırakılmadı. İçeride de birbirine düşman kitleler oluşturuluyor.
Baylar kendimize gelelim. Bu ülkenin barış, huzur ve kardeşliğe ihtiyacı var. Kollektif cezalandırma anlayışından vazgeçelim. Suçlular suçsuzlardan ayrılsın, suçlular her kimse cezalandırılsın. 
YORUMLAR
MUHARREM 10-03-2014, 08:54:06
AKP VE CEMAAT BİRBİRİNE DÜŞTÜ, DEDİĞİNİZ GİBİ BU İŞİN İÇİNDE BİR ÜST AKIL VAR...
 
MUSA 10-03-2014, 10:34:43
SEN HÜKÜMET OLARAK ON YILDIR NE YAPIYORDUN, BU YAZININ EN ÖNEMLİ VURGUSU BU...BENİ KANDIRMIŞLAR DİYOR.BU NASIL BİR ZİHNİYET... EY AKP YÖNETİCİLERİ YAZIKLAR OLSUN SİZE YAZIKLAR OLSUN
 
şengül 11-03-2014, 12:55:48
insanlar fitne varken koşuyorlarsa yürüyecekler, yürüyorlarsa oturacaklar, oturuyorlarsa yatacaklar,,,şuan fitne dönemi...tefekkür edip Allah'a sığınmalıyız....
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz