5 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 22 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
17/02/2014 - 08:10
Mustafa GEÇER
"Ülkedeki kötü gidişlerin tüm faturası cemaate kesilerek
işten sıyrılma açıkgözlülüğüne sapılmamalıdır. Maznun
ile mazlum ayrılmalı, adil olunmalı, toptancılık
yapılmamalıdır. Çatışmacı ve kavgacı tavır bırakılmalıdır."

Daha sonraları 7 Şubat 2012, “Hakan Fidan Olayı” ile birlikte yargı bağımsızlığını savunan hükümetle, yargı ve Cemaat arasında ipler koptu. Hakan Fidan üzerinden kendilerine darbe yapıldığını inancında olan Başbakan, bir yasayla yargıyı by-pass edip Fidan’ı kurtarıp darbeyi önlemiş oldu!  İşin ucu hükümete de dokunmaya başlamıştı. Görevler değişmişti.

Bu defa hükümet savcılara, hakimlere polislere, ateş püskürüyor, CHP, sol ise yargı ve polisi savunuyordu. “One Minute” olayından sonra, ABD, AB ve Yahudilerle arası açılmış, Başbakan Erdoğan’ın sonraları gelişen; daha önceki yazlarda değindiğimiz, “Mavi Marmara” olayı, Kıbrıs’ta Rumların Petrol ve gaz arama anlaşmaları, “alçak sandalye olayı”, Gezi olayları, Çin  ile füze ihalesi, Libya, Mısır ve Suriye politikaları, Putin’e “Bizi de Shanghai İşbirliğine alın” talebi ile ipler kopma noktasına geldi. İlişkileri düzeltmeye çalışsalar da Başbakan Erdoğan’ın dış müttefikleri desteği çekmiş, üzeri çizilmiş görünüyor. İç ve dış ilişkileri kurumsal devlet boyutunda değil, ferdi ikili dostluk ilişkileri ile yürütmeye çalışan; Berlusconi’ye, “Aileden biri”, Esed’e “kardeşim”, Obama’ya “Dostum”, Rasmunsen’e  “arkadaşım” demişse de, Davos’ta moderatör David İgnatius’a çektiği “One Minutes” ve Şimon Peres’e söyledikleri iyi ilişkiyi bitirdi.  Başbakanın ikili dostane ilişki usulü işe yaramadı.   Dış odaklara aykırı görüntü verince ilişki bozuldu, destek kesildi. Kendisi de dış odaklardan ümidini kesti, onlara karşı söylemlerini değiştirdi. Gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldı ve başa döndü.

27 Mayıs 2013 Taksim Gezi eylemleri de iyi yönetilemedi. Başbakanın tavrından farklı olarak, Gezi İsyancıları Komitesini A.Gül’ün ve Bülent Arınç’ın kabulü ve özür dilenmesi, Cemaatin A.Gül safında yer alması, Hükümet içindeki ayrışmayı iyice ortaya koydu. Başbakan partisi içinde de yavaş yavaş yalnızlığa itilirken, arkasında sadece, daha ne kadar devam edeceği belli olmayan halk desteği kaldı. 
Dershanelerin kapatılması, olayların organize edilmesini cemaatten bilen Başbakan Erdoğan’la Cemaat, savaşını aleni hale getirdi.

Ergenekon, Balyoz, e-muhtıra, Hakan Fidan olayı, Gezi olayları,17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu,  Hükümet ve Başbakan tarafından “milli iradeye ve seçilmiş hükümeti yıkmak için darbe” olarak okundu ve değerlendirildi. 
Özellikle 2007’ den sonra gelişen olaylar, doğal mecrasında kendiliğinden meydana gelmedi. Dış odakların rolü inkâr edilemeyecek kadar açık.
Gelişen olaylardan ve karmaşık ilişkilerden, bir planlama ve hazırlık aşaması yaşandığı anlaşılıyor. Olaylarda Hükümetin tam inisiyatifinin olduğu söylenemez. Hükümetin ayağı yere basan, tutarlı ve düzenli iç ve dış politikalarının olmadığı, her şeyin kendi gelişmelerine göre el yordamı ile tutarsız bir şekilde yürütülmeye çalışıldığı ortaya çıkmıştır. Hükümetin gelişmeleri iyi yönetemediği eline yüzüne bulaştırıp içinden çıkılmaz hale getirdiği, edilgen olarak rol aldığı anlaşılmıştır.  Cemaat ve diğer dahili yapılanmaların bütünüyle olmasa da bazı bölümleri şöyle veya böyle, değişik amaç ve gerekçelerle olaylarda rol almıştır. Bu olayların Hükümete  karşı yapıldığı değerlendirilmesinde de elbette gerçek payı vardır.
Cemaat ile Başbakanın ilişkilerini koparan bardağı taşıran son damla, “17 Aralık Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu” olmuştur.

Ortada iki iddia vardır:

1- Yolsuzluk ve rüşvet iddiası.  

2- Hükümete darbe için yapıldığı iddiası.

Yolsuzluk iddiası yapanların sağlam delillere dayandığı ihtimali yüksektir. Zira bunu yapanlar ortada bir yolsuzluk varsa bunu takip etmekle, yargıya taşımakla görevi olan güvenlik ve yargı bürokratlardır. Düzmece delillerle bu kadar ciddi iddiada bulunulamaz. Darbe amacı ile yapılmış olsa bile sanıkları temize çıkarmaz. Ortada bir suç isnadı yokmuş gibi darbede darbe, demenin bir kıymeti harbiyesi yoktur.  Artık ok yaydan çıkmıştır. Bu işi sonuçlandıracak olan yargı merciidir.  Yolsuzluk operasyonları suiistimal edilerek hükümete şantaj ve darbe planlandığı iddiası sağlam delillere dayandırılıyor ise, Hükümetin faillerin yerini değiştirmekle yetinmemesi hukuki zeminde hesabının sorulmasını sağlaması gerekirdi. Yargıya ve olayı ortaya çıkaran yargı ve emniyet mensuplarına müdahale ederek sanık durumundaki  kendi adamlarını aklamaya çalışıyor şüphelerini güçlendirmiştir. Kamuoyunun büyük bir kısmı da işe böyle inanıyor. Bu olaylar olmasaydı da güdülen politikalarla gelinecek ekonomik ve siyasi sonuç zaten böyle olacaktı. Ekonomisi güçlü istikrarlı ülkelerde değil birkaç bakan çocuğu ve kişi hakkında yolsuzluk  soruşturması açılması, tüm bakanlar hakkında açılsa da ekonomi bundan etkilenmez.  Ülkedeki kötü gidişlerin tüm faturası cemaate kesilerek işten sıyrılma açıkgözlülüğüne sapılmamalıdır. Maznun ile mazlum ayrılmalı, adil olunmalı, toptancılık yapılmamalıdır. Çatışmacı ve kavgacı tavır bırakılmalıdır.  Olaylar karşısında panikleyen hükümet, geçmişteki tutumlarından taban tabana zıt davranışlar sergilemeye başlamıştır. Bu adeta siyasi cinnet halidir.

1-Başından beri birlikte hareket ettiği, bir dediğini iki etmediği mensuplarını, devlet yapılanmasında en önemli yerlere yerleştirdiği Gülen Cemaatini, paralel yapı kurmakla kendilerine darbe yapmakla suçlamakta yok etmeye çalışmaktadır. İddia doğruysa onbir yıl bihaber kalınmaya ne denir?

2-Yaşar Büyükanıt’a soruşturma açan savcıyı adete linç etmişken, Ergenekonculara, Balyozculara dava açan savcılara, yargılayan hakimlere o tavrı göstermeyip susulmuş, şimdi ise; 12 Eylülcülere, 28 Şubatçılara müsamaha gösterilip aklanmaya çalışılırken, Ergenekondan, Balyozdan, Poyrazköyden mahkum olanların kurtarılması için tüm yürütme ve yasama gücü kullanılarak, devlet teşkilat yapılanması ve yasalar değiştirilmesi için adete seferberlik ilan edilmiş durumda. Bu yargılamalarda yer almış savcılar hakimlerin yerlerinde yeller esiyor. Yargıyı by-pass etmek için tüm yürütme ve yasama gücü kullanılıyor.  Onbir yıldan buyana oluşturulan devlet yapılanması ve kadrolar sil baştan. Her şey alt- üst ediliyor. Ülke perişanlığa sürükleniyor, uluslararası itibarımız sıfırlanıyor.

3- İzahı zor, çelişkilerle dolu akıl karıştıran sorular cevapsız bırakılıyor. Bunlardan bazıları;

- Ergenekon, Balyoz gibi darbe planları yapılanması ile ilgili belgeler 2000 yılı başlarında bilindiği halde dava için 2007-2008 yılına kadar niçin beklendi?

-İşin içinde gerçekten cemaatin parmağı var mıdır? Hükümetle arası iyi giden, her istediğini ve desteği alan cemaat, hükümetle neden çatışsın, çatışmada  ne menfaati olabilir?  Yoksa bazı cemaat mensubu bürokratlar kullanılıp, cemaat hükümet çatışması çıkartılıp, ülke kaosa mı sürüklenmek istenmiştir? 

-ABD, TSK’ daki anti-Amerikancı generalleri temizlemek mi istedi? Aynı zamanda darbe heveslisi olan bu general ve sivillerin ayıklanması halkı memnun  edip hükümetin de işine geldiği için mi yürütüldü?  

-Muhtıra yayınlamış Y.Büyükanıt daha önceden planlanan bu operasyonlar için mi kendisine dava açan savcı Hükümet tarafından adeta linç edilerek  genelkurmay başkanı yapıldı? Hilmi Özkök ve Yaşar Büyükanıt’a Ergenekon ve Balyoz davalarında neden dokunulmadı? 

-Başbakan; “Ergenekon yeniden ele alınabilir”, Başbakan siyasi baş danışmanı Y.Akdoğan; “Orduya kumpas kuruldu”  diyerek, Ergenekon ve Balyoz gibi davaların yeniden görüşülüp kararların ortadan kaldırılması için neden uğraşıyor?  Orduya kim kumpas kurdu? Dün kendi dışındakileri Ergenekonculukla suçlarken, bugün bu çabalarını nasıl izah edecekler? TV stüdyoları mahkeme salonlarına dönüştü. Artık yargılamalar TV stüdyolarında yapılıp, karar veriliyor. İnsanlara lazım olan adalettir. 

Hak ve adaletin safında yer almak en doğru olandır!

Hayırla Kalın...

YORUMLAR
MUHAMMED 17-02-2014, 08:46:08
TÜRK HALKI ARTIK UYANMALI, GÖZÜ KÖR KULAĞI SAĞIR OLMUŞUZ. BAŞIMIZA EBABİLLER TAŞ YAĞDIRACAK.HERŞEYE DUYARSIZ TEPKİSİZ OLMUŞUZ.BU GİDİŞAT ÇOK KÖTÜ.
 
KADİR TEKİN 17-02-2014, 13:36:32
hak gelince batıl zail olur, hak saadet partisi batıl ise diğerleridir.
 
serkan temel 19-02-2014, 10:20:23
ALMANYA DORTMUND'DAN SEVGİLER SAYGILAR, YAZINIZIN 1-2 VE 3ÜNCÜ BÖLÜMLERİNİ OKUDUM, GERÇEKTEN İYİ YORUMLAMIŞSINIZ.ANCAK BENİM ANLAMADIĞIM HERŞEY BU KADAR AÇIKKEN NEDEN YARGI HÜKÜMETE VEYA CEMAATE BİRŞEY YAPAMIYOR.BİLDİĞİM KADARI İLE AÇILAN DAVA YOK BİRBİRLERİ HAKKINDA. SADECE TAZMİNAT DAVASI VAR.
 
saadet kurtça 19-02-2014, 14:01:04
akp nin tutarlı hiçbir yanı yok,olmazda zaten.tek tutarlı yanı işbirlikçilikde tam gaz devam.diğer işlerde de (yolsuzluk ve rüşvet, imar vb) frna değillerler.cemaatte ağlayarak para toplar.yok ikisinin birbirinden farkı.
 
Şeyma BAYUK 20-02-2014, 14:07:45
Zafer inananlarındır ve zafer yakındır...
 
Mustafa apaydın 23-02-2014, 13:25:07
Kaleminize kuvvet, saolun
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Savaş Çıkar mı?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Aptal mı yazıyor?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
Arabozucu şeytanları aramıza sokmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD, İslam dünyası için terörden daha büyük tehdit
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz