28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
10/02/2014 - 11:00
Mustafa GEÇER
"AKP Hükümeti inisiyatifinde yürütülüp yürütülmediği,
halkın düşündüğü amaca yönelik olup olmadığı
şüpheli operasyon ve yargılamalara ilişkin halkın
bu algısı, AKP’ye siyasi rant sağlıyordu, siyaseten
işine geliyordu ve o zamanlar susuyordu."
Ergenekon örgütü, 2000’ lerde kurulmuş, darbe amaçlı silahlı terör örgütü olarak kayıtlara geçti. Ergenekon davasının kilit isminin,  o zamanlar gazeteci olan Tuncay Güney olduğu  söylendi. Mısır’dan Türkiye’ye göçmüş Çorum Kargı’ya yerleşen Sebatayist bir ailenin çocuğu olduğu söylenen  Tuncay Güney, otomobil dolandırıcılığı soruşturmasından dolayı 2001 yılında yakalandı. İşyerinde ve evinde yapılan aramada bir çuval dolusu dosya bulundu. Bu dosyaların incelenmesi sonucu bir darbe planının ortaya çıkarıldığı açıklandı.  Bu şahıs önceleri Altunizade’ de Gülen Cemaatine ait  Fem dershanesinde  barınmış, Kur’an  Kursuna devam etmiş, STV’ nin kuruluşunda görev almış, daha sonraları oradan ayrılıp İşçi Partisi’ne sızdığı açıklaması yapılmıştır.                                                                                              
Sabah gazetesinin haberine göre, Veli Küçük tarafından gazeteci  kimliği altında; Mesud Barzani, Celal Talabani, Hizbullah lideri Fadlallah ve Hasan Nasrallah gibi liderlere bilgi edinmesi amacıyla JİTEM adına gönderilmiştir. Mısır’da İsrail için casusluktan yakalanıp hüküm giyen Muhammed El Attar ile beraber suçlu bulunup, gıyabında 15 yıl hapse mahkum edildiği basında yer almıştır.                                                                                                                                                        
Sonra bir MİT mensubu ile ABD’ye, oradan Kanada’ya  giderek  Haham olmuştur. Türkiye’de aleyhine açılan kamu davası zaman aşımına uğramıştır. Ergenekon operasyonu hükümete darbe girişimi olarak 2007’de gündeme getirilmiş, Ümraniye’de bir gecekonduda 27 el bombası bulunmuş,  sonra Türkiye’nin her köşesinde silah arama kazıları başlamıştır.  Darbecilerin yere gömdükleri silahlarla darbe hazırlığı yaptığı söylenen Ergenekon kapsamındaki ilk iddianame, Savcı Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın tarafından hazırlandı. 86 sanıklı dava 25 Temmuz 2008'de açıldı.  İlk duruşması   2008'de Silivri Cezaevi’ndeki duruşma salonunda yapıldı.  Sanık sayısı sonraları 400’ e çıktı.                                                                                                                                                                                                            
Balyoz, Mart 2003 ayında 1. Ordu Komutanlığı'nda dönemin  Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini   devirmek için hazırlandığı iddia edilen askerî darbe planı.                                                                                                  
İddialara göre plan, dönemin 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan'ın liderliğindeki cunta tarafından hazırlandı, toplumun çeşitli kesimlerine yönelik; Oraj, Suga, Döküm, Sakal, Tırpan, Testere, eylem planlarından oluşuyordu. Plan hakkında 20 Ocak 2010 tarihinde Taraf gazetesinin ilgili haberi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştır. 30 Ocak 2010 günü Taraf muhabiri Mehmet Baransu elindeki belgeleri bir bavul içerisinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne teslim etmiştir. 5000 sayfalık iddianame basın huzurunda aleni olarak okundu.                                                                                        
Taraf Gazetesi ; "Düşünmek taraf olmaktır" sloganıyla 15 Kasım 2007'de ulusal çapta yayın hayatına başladı. Başbakan Erdoğan’ın “iyi ki varsınız” dediği ve elinden 2008  en büyük yazar ve sanatçı ödülü alan “Şeytanın Gör Dediği” köşe yazarı Çetin Altan’ın oğlu Ahmet Altan, Yasemin Çongar, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Cihan Aktaş, Cahit Koytak, Neşe Düzel, Orhan Pamuk gibi gazeteci ve yazarlar gazetede görev aldı, yazı yazdılar.  Gazete operasyonlarda muhbir olarak önemli görevler yaptı.Taraf'ın, özkaynakları ise 1 yılda 6 milyon 386 bin liradan 15 milyon 302 bin liraya yükseldi. 6 Eylül 2010 gününden itibaren Avrupa'nın 8 ülkesinde de satılmaya başlanmıştır.                                              
Gazete, yayınlanmaya başladığından beri Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili belgeleri yayınlamasıyla büyük ses getirdi.  Belge haberciliği konusunda gazetenin muhabirlerinden Mehmet Baransu öne çıkarılmıştır. Baransu, 32. Gün programında da bir süre çalıştı. Daha sonra Aksiyon dergisine geçti. 1997’de ABD'ye gitti. Türkiye'ye döndükten sonra kısa bir süre Hürriyet’te çalıştı. Daha sonra 2007’de yeni kurulan Taraf gazetesine geçti. Fethullah Hocayı ve Cemaate yakın biridir.                                                                                      
 
Aracılar vasıtasıyla Taraf yönetimine ulaşan WikiLeaks'in sahibi Julian Assange bir dizi gizli yazışmanın ardından tepe yöneticilerden birisiyle yüz yüze görüşmek istedi. Bunun üzerine hazırlık yapıldı ve Yasemin Çongar, Britanya'ya uçtu. Çoğunluğu ABD'li diplomatlara ait olan belgeler Çongar'a teslim edildi. WikiLeaks'te yayımlanan Türkiye ile ilgili diplomatik belgeler, 17 Mart 2011'den itibaren gazetede yayımlandı.                                                                                                                                                                            
 
Taraf İlginç Ödüllerle ödüllendirildi: Mazlum-Der insan hakları ödülü- Leipzig Özgürlük ve Medyanın Geleceği Ödülü'- 17. Musa Anter ve Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülü-33. Sedat Simavi Ödülleri'nde 2010 yılın gazetecilik ödülü - Fethullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı. ‘Birlikte Yaşama Ödülleri’nde yılın gazetesi ödülünün sahibi oldu. - Liberal Düşünce Topluluğu'ndan Hürriyet Onur Ödülü aldı.                                                                                                                                                         
 
Poyrazköy iddianamesi, 27 Ocak 2010'da İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi  17  sanıklı dava daha sonra, "amirallere suikast", “Kafes”  davası gibi davalarla birleştirildi.                        
İddia, Silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin ortadan kaldırmaya teşebbüs, Poyrazköy’de bulunan mühimmat Kafes Eylem Planı.    Kafes eylem planına ilişkin belgelere, Ergenekon yargılaması çerçevesinde yapılan aramalarda, Ergenekon sanığı Levent Bektaş’ın bilgisayarında ulaşıldığı öne sürüldü.                                                                                                                                                                            
 
Taraf Gazetesi, 2007 sonunda kuruldu kuruluşundan 6-7 yıl önce olduğu iddia edilen olaylara ait dosyaları yayınlamaya başlamış, birçok önemli davalar bu gazetenin yayını tarihinden sonra açılmıştır. Bu gazeteyi kim kurdurdu? Kimler servis yaptı? Cemaatle ve istihbarat servisleri ile ilgisi nedir? Bu olaylardan, Güvenlik güçlerinin, savcıların ve MİT in 5-6 yıl haberi olmadı da Taraf’ın mı haberi oldu ve deşifre etti?  Önemli bir geçmişi bulunmayan Mehmet Baransu bu kadar önemli dosyalara nasıl ulaştı? Taşıyıcı olarak mı kullanıldı?                                                                                                                                
2006 yılında, hakkında çete kurma suçlaması ile Savcı Ferhat Sarıkaya tarafından iddianame hazırlanan ancak Adalet Bakanlığı talebi ile Savcı Ferhat Sarıkaya işinden tard edilip, Türkiye dahilinde avukatlık yapamaz şeklinde adeta linç edilerek, Sebatayist bir aileye mensup olduğu  iddia edilen Org. Yaşar Büryükanıt aklanıp 28.8.2006  tarihinde Genel Kurmay Başkanlığı’na atanmıştır. Diğer komutanların yargılanmasına ses çıkarmayan AKP bu Generali neden korudu?   Bu ileriye yönelik bir planın parçası mıydı?                                                                                                                                                              
Büyükanıt Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi  için, “sözde değil özde Atatürkçü laik cumhurbaşkanı istiyoruz” konulu  ünlü 27 Nisan 2007 e-muhtırayı yayınlamıştır.                                                                            
Dolmabahçe Buluşması:  Başbakan Erdoğan e-muhtıradan çok zaman geçmeden, Dolmabahçe ofisinde Büyükanıt’la  bir araya geldi.  Bu buluşmadan sonra Ergenekon ve Balyoz darbe planı davaları Silivri Mahkemeleri Türkiye gündemine iyice oturdu. Türkiye gündeminde fırtınalar  esmeye başladı.                                                                                                                                                              
Bu buluşma birçok spekülasyonlara yol açtı. Gazeteci Fehmi Koru, Yeni Şafak’ta 1 Şubat 2008 tarihinde yazdığı köşe yazısında, Ergenekon'un tasfiyesinin 5 Kasım 2007 Tayyip Erdoğan-George W. Bush görüşmesinde kararlaştırıldığını söylüyor. Bu tarihlerden sonra yapılan soruşturmalar ve açılan davalarla birçok üst düzey komutan tutuklanıp yargılanmak üzere Hasdal kışlasında bir koğuşa tıkıldı. Sivil ayağını oluşturduğu iddia edilen birçok sivil bürokrat gazeteci yazar da gözaltına alındı, tutuklandı. Davalar sonunda önemli ölçüde cezalar verildi. Silivri mahkemelerinde gelişen olaylara Hükümet ; “Malum,Türkiye’de Kuvvetler Ayrılığı ilkesi vardır. Bu bağımsız yargının tasarrufudur. Biz yürütmeyiz, erkler birbirine karışmaz, bizimle alakası yoktur!” yollu açıklamalarla yetindi. Bazı hükümet temsilcileri bu yargılamalardan rahatsız olduklarını telaffuz ettiler. Halkın büyük bir kısmı bu gelişmeleri, “ülke demokrasisinin, askeri ve sivil bürokratik oligarşik vesayetten kurtarılması” olarak gördü ve memnun oldu. Darbe davetçisi güruh, CHP ve ulusalcı sol kesimin de bu işten rahatsız olup ciyaklamaya başlaması, hükümetin isabetli bir noktaya parmak bastığı kanaatini kamuoyunda iyice pekiştirdi. Halk içindeki  AKP’liler,bazı gazeteler, sosyal medyada;  “Gördünüz mü, Erbakan Hoca  bunlara selam duruyordu, Tayyip bunları  topladı gereken cezayı verdi. 12 Eylül ve 28 Şubat’ın da hesabını sordu, Erbakan Hoca’ya yapılanlar da karşılıksız  bırakılmadı” olarak yayıldı.                                                                                                                                  
 
AKP Hükümeti inisiyatifinde yürütülüp yürütülmediği, halkın düşündüğü amaca yönelik olup olmadığı şüpheli operasyon ve yargılamalara ilişkin halkın bu algısı, AKP’ye siyasi rant sağlıyordu, siyaseten işine geliyordu ve o zamanlar susuyordu. Yargılamayı tamamen veya bazı yönleri için eleştiren herkes Ergenekonculukla suçlanıyordu. CHP kanuna karşı hile yaparak, başka adam yok gibi Silivri’de tutuklu müebbet hapis talebi ile yargılanan sivilleri Milletvekili adayı yapıp seçtirmiş, “Milletin vekilleri bırakılmıyor, siyasallaşmış hakimler cuntası tarafından yargılanıyor, hukuk çiğneniyor” diye genetik karakteri gereği yaygara yapıyordu. CHP, Sol  ve sağ ulusalcı kesim ucu kendilerine dokunduğu için iki de bir Silivri mahkemesini  basıp ortalığı yıkıp, dağıtıp, hakimleri savcıları tehdit edip, “yargı diktasına son” sloganları atıyordu. Sandıktan çıkamayan sol entelektüeller durumu fırsat bilip, “Demokrasi sadece sandık değildir” söylemini geliştiriyorlardı. 
 
(Devam Edecek)
YORUMLAR
ŞENOLLLL 10-02-2014, 10:06:54
AKP'DEN BIKTIK, CEMAATTEN BIKTIK, ARTIK HUZUR ARIYORUZZZZ...ARTAN DÖVİZLE BENİM BORCUMU KİM ÖDEYECEK,YAZBOZ EĞİTİM SİSTEMİYLE ÇOCUKLARIMIZ NASIL ÖĞRENİM GÖRECEK.YETER ARTIKKKKKKKKK
 
hayrettin demir 10-02-2014, 13:47:30
SELAMUN ALEYKÜM,TV5'TEN ALLAH RAZI OLSUN,
İSLAMIN SESİ TV5, ŞUURLU TV5, SAPITMADAN SAMİMİCE YOLUNA DEVAM EDİYOR TV5,ALLAH SAYILARINIZI ARTTIRSIN.
 
HAKAN 11-02-2014, 09:26:11
AKP DE SEÇİM YEREL SEÇİM ATMOSFERİ YOK,HERŞEYİNİ GENEL SEÇİMLERE GÖRE YÖNETMİŞLER,ANKETLER ÖYLE.OY ORANLARI AKP 49 CHP 29 MHP 14 SAADET YOK, BAKIN GÖRECEKSİNİZ SAADET PARTİSİ EN AZ %6 OY ALACAK ALLAH'IN İZNİ İLE...ANKET MANKET HİKAYE, GERÇEK OLAN İSE ÇALIŞMAK ÇALIŞMAK ÇALIŞMAK
 
Elif Pekdemir 16-02-2014, 22:34:23
Yine Erbakan haklı
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz