6 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 22 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
ŞİMDİ SENCE HER ŞEY NORMAL Mİ HÜSNÜ AMCA?
14/10/2013 - 09:01
Atilla MEHDİGİL

 

Ooo Hüsnü Amca; bakıyorum da keyfin yerinde! Hükümet yeni açıkladığı demokrasi paketiyle başörtüyü serbest bıraktı.(!) Aman ne güzel!?

Şimdi sana desem ki; “Önceden aslında başörtüsü yasak falan değildi zaten. Bazı makam sahibi densizler kendi kafalarına göre yasak koyup, uyguluyorlardı. Hükümet de söz geçirip, o kanun tanımazların haddini bildiremiyordu…” desem biliyorum, “yine işi sulandırma” diyeceksin.

Sen demeye de de, ben de yine bildiklerimi anlatayım, hiç olmazsa vebalden kurtulurum. Şimdi bak, bu yeni açılan sözüm ona demokrasi paketiyle yine sözüm ona güya başörtü serbest bırakıldı ya! … Hah işte hükümet, esasen olmayan bir yasağı varmış gibi serbest bıraktı. Ancak, orduda, yargıda ve kollukda yasak. Yani kanunen hiçbir yerde yasak değilken şimdi bu üç yerde yasak. Çünkü oralara diş geçmiyor. Kısacası şu bizim ‘Bükemediğin bileği öpeceksin.’ sözü yerini bulmuş oluyor.

Şimdi sen yakanı da yırtsan o kurumlara giremezsin. Yani kanunen yasak, suç işlemiş olursun. Mesela Elif Nine’yi de yanına alıp asker torunun Ahmet’in yemin törenine katılmak istesen, katılamazsın. Ha birileri göz yumar, sen de katılmış olursun başka. Ama sen de, göz yuman da suç işlemiş olur haberin ola!

Eskiden olsaydı oralara girmeye kalksan birileri belki seni almayacaktı ama suç işleyen o olacaktı. Şimdi ise zorla girmeye kalksan sen suçlu olacaksın. Hem de sen kanuna karşı gelmiş olacaksın. Tabii şimdiden de uyarayım, sakın Elif Nine’yi de alıp torunun Ahmet’in yemin törenine gitme. Gelin de gitmesin, Ayşe bacımı da almazlar. Bir oğlun Ali gidebilir…  

Hüsnü Amca be ya! Biliyorum, okullar yapılıyor, yollar-köprüler yapılıyor, hastaneler yapılıyor… Metrobüsler, tramvaylar, metrolar hizmete giriyor… Kanal İstanbul… Dünya’nın en büyük Havaalanı temelleri… Dünya’nın en büyük binalarına alternatif yapılar yapılıyor… Mitingler yapılıyor… Esiyorlar… Gürlüyorlar… Derin devleti çözülüyor… Ergenekonlar… Balyozlar… Vs Vs.

Elbette ki kimileri güzel kimileri de çok güzel. Bunlar insana haklı gurur veriyor. Ancak Hüsnü Amca; üzülerek ifade ediyorum ki, benim bildiklerimi sen de bilsen inan sevincin kursağında kalır. Gerçi anlatıyorum, anlamak istemiyorsun. Bana hep “Boş laflar ediyorsun.” diyorsun.

  Bak ben, bütün bu gelişmelerle ilgilenmiyorum Hüsnü Amca. Onlar zaten yapılması gereken şeyler. Hükümet olmak, Meclis’te toplan-dağıl, maaşı al-ye değil ki. Elbette memleket, millet yararına bir şeyler yapacaksın. Hem de çok şey yapacaksın. Tabii ki geçmiş hükümetlerden daha çok şey yapacaksın. Bunlar, zaten hükümetlerin görevleri. Ama bir şey daha var. O da ne yazık ki bu ülkeyi yönetenlerin bir hastalığı haline gelmiş olan bütün bu işleri hemen seçimin arifesinde yapıyor olmaları.

Beni asıl ilgilendiren, Bugün ümmetin içinde bulunduğu durum. Var mı on seneden beri bir gelişme? Yok. Kuruldu mu İslam birliği? Yok. İslam ortak savunma paktı oluşturuldu mu? Yok. Ortak para birimine geçildi mi? Yok. Yok yok yok…

Bırak son on-on beş senedir bu ümmetin hali bir felakete dönüştü. Yüce Allah, bunu bizden sorar ötede bir bir. Âlim Allah verecek cevabımız yoktur. Bugün İslam coğrafyasında vahşeti kim işliyor Hüsnü Amca? Defalarca bunları anlattım sana. Aha bir daha söylüyorum. Kim olacak, gammaz Batılılar. Peki, onlarla kim dost? Seninkiler… Ümmetin gözünün içine baka baka müttefikiz diyorlar… Dostuz diyorlar… Bunlar acaba Yüce Allah’ın ayetini de mi bilmiyorlar?

Bak, Bakara Suresi 120. ayette ne buyuruyor; ‘Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. De ki: “Allah’ın yolu asıl doğru yoldur.” Sana gelen ilimden sonra, eğer onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah’tan sana ne bir dost, ne bir yardımcı vardır.’

Şimdi, bugün dahi o azgın milletler, halen oluk oluk Müslüman kanı döküyorlar. Bunu nasıl görmezden gelirsin Hüsnü Amca?

Ya tamam anladık, bunlar da Milli Görüşten gelmeler, bunlar da Müslüman, bunlar da namazında-niyazında diyorsun ama, olmuyor işte. Her şey ortada. Hala “Yapıyorlarsa bir bildikleri vardır.” diyorsun. Ama canım on seneyi geçti. Artık sabrımız da tükendi. “Bırakalım da Halk Partisi mi gelsin?” diyorsun, ama bunların yaptıklarının yarısını Halk Partisi yapsaydı daha iyi olurdu da hiç olmazsa sen de bütün bu günahlara ortak olmazdın. Tabii bu lafa da ayrıca çok kızdığını biliyorum.

Hüsnü Amca! Önemli olduğu için bir kez daha ifade ediyorum. Tabii benim söylediklerimi Hükümet, hiç dile getirmiyor. Bugün ülkemiz borç batağı içerisinde. Âlim Allah battı-batacak. Resmi rakamlara göre 600 milyara dayanmış borcumuz. Senede 50 milyar sadece bu borca faiz ödüyoruz. Bu işi bilenler diyorlar ki; “Alacaklılar borçlarını bir istemeye kalksalar, bu ülke birden bire tepe-taklak gider.” Doğru ya bir şekilde bizden nemalanıyorlar da şimdilik istemiyorlar. Hem bol bol faiz işliyor. Niye istesinler ki? Ama nereye kadar dayanabiliriz? Hüsnü Amca!

Bak bu gâvurların dünyanın en zengin adamı dedikleri biri var. Adı Rockefeller. Senin anlayacağın çağdaş Firavun. Kendisi Amerikan Yahudilerinden. Daha geçen gün neleri itiraf etti biliyor musun? Geçmişte Adnan Menderes’e kendilerinin hükümet kurdurduklarını, o dönem Türkiye’yi Marshall planıyla aşırı derecede borçlandırdıklarını söylüyor. Menderes, işin farkına vardığında çoktan iğdam fermanının da kendileri tarafından hazırlandığını açıkça ifade ediyor. Turgut Özal için de benzeri şeylerden bahsediyor ve onun da akıbetini hazırlayan kendileri olduğunu açık açık söylüyor. Sanki buradan Sayın Başbakan’a bir gönderme yapıyor gibi geliyor bana.

Şu anda İslam coğrafyasında yaşananların da kendi planlarının bir parçası olduğunu itiraf ediyor. Yakında Türki Cumhuriyetlerde de karışıklıklar çıkaracaklarını söylüyor. Büyük İsrail’i açıkça ilan ediyor ve bugün Türkiye’nin parçalanmasının kaçınılmaz olduğundan bahsediyor.

Hüsnü Amca, biliyorum bütün bunlar senin ufkunun sınırlarını zorluyor ama inan şu mevcut kurulu düzenin planını onlar yapmışlar ve saat gibi de işliyor. Asıl acı olanı da Müslüman coğrafyanın idarecilerinin büyük bölümü onlara yardımcı oluyor. Sen buna ister korkudan de istersen başka… Netice itibariyle Millet olarak bütün bunlara alet oluyoruz, bu bir gerçek. Ama biz Müslümanız ve hesap gününün gelip çatacağına iman ediyoruz.

Ey benim güzel Hüsnü Amcam! Bütün bunlara rağmen doğrusu hala bu kadar nasıl rahat oluyorsun? Sana ne oldu, şahsen ben çözemiyorum!

YORUMLAR
murat aslan 18-10-2013, 18:04:51
Şimdi konu ne hacı abi? tamam bazı şeylere güzel dokunmuşsun ama sadece dokunmuşsun!!! Demişsin ki başörtüsü önceden hiçbir yerde yasak değildi ama şimdi kanunla yasaklandı fakat bahsi geçen yerlerde yasaklanmıştır diye bir kanun söz konusu değil!!! dolayısyla olay bir yerlerin resmen yasaklanmış olması değil, bir çok yerin kanunen serbestleşmesidir. Kimse kimseyi kandırmasın!!! Sonra demişsin ki on yıl olmuş nerde islam birliği, nerde ortak para nerde şu nerde bu??? güzel çok güzel Ebakan Hocamda bunları yapmak istedi ama maalesef yapamadı. Ama sen diyorsun ki bunlar daha niye yapmadı her yerde kan akıyor ( buda doğrudur) yalnız gözden kaçırdığın bir nokta daha var ki bu hadi bakalım gelin birlik kuruyoruz demekle olmuyor bey amca!! Ülkelerin ekonomi-politik duruşlarını önce o kızdığın yabancıların elinden almak gerekir ve görüldüğü üzere(mısır,suriye,ırak kısaca bütün orta doğu) kimse elindekielindeki ekmeği kolay kolay vermiyor. Yüzyıllık oyunu sen on yılda bozmak kırmak istiyorsun da bey amca ağacın kökünün nerelere gittiğinden hiç dem vurmuyorsun. Ümmetin içindeki durumda bir gelişme var en azından bazı kardeşlerimiz bu uğurda şehit olmayı göze alıyor artık ( örnek mısır) Evet Allah kitabında aynen öyle söylüyor ve biz bütün kalbimizle tasdik ediyoruz fakat yalan söylemek savaşta mübahtır değilmi bey amca yoksa sen savaşta olduğumuzu bilmiyor musun??? savaş şimdi siyasi meydanlarda, organizasyonlarda değil de nerelerde??? Birde borç 600 milyar demişsin o zaman senin milli geliride tl hesabı üzerinden açıklaman gerekmez mi ??? millet bunu 600 milyar dolar olarak anlarsa ne olacak??? vay haline o zaman bey amca kandırdın bu adamları sen!!!! veyahut yalan söylemelerine yol açtın diyelim!!! bu borcun 200 milyar lirası devletin uzun vadeli yani on yıllık borçlarıdır ve kısa vadeli borcu yoktur üstüne 36 milyar lira alacağı vardır!!! ayrıca öyle herkes borcunu istese şöyle olur böyle olur tarzı bir yazı senin gibi bir köşe yazarı entellektüel köşe yazarı amcamıza hiç yakışmamış bey amca be ya!!! geri kalan borç özel sektörün ve onlarında sadec şuan yurtdışında 310 milyar lira paraları var dolayısıyla o develetin sorunu değil onların borcunu bu mazlum halk ödemeyecek. kasalarından paracıklarını çıkarıp tıpış tıpış ödeyecekler. 50 milyar faiz ödüyoruzda sen faiz oranının nerlerden gelip nereye düştüğünün farkında değilsin herhalde bey amca !!! ben söyleyim bu ülke faizin düşmesin dolayı on yılda 1 trilyon lira kar etti haberin var acaba??? Nese zaten en büyük hata nominal rakamlar la konuşup oranlardan bahsetmemende bu ülke de milli gelir borç oranı%95 idi zamanında şimdi %36 normalide % 60 tır hani bu oranın.yani bizim devletin 1 trilyon700 milyar litalık bir büyüklüğü varken 600 milyar borcu var bu borcunda 200 miyar devletin gerisi özel sktörün onlarında 310 milyar lirası kasalarında duruyor yurtdışında. Haaa Hüsnü amca sen inanma öyle herşeye çünkü kazın ayağı öyle değil!!!
 
Yazar 19-10-2013, 08:40:09
Olaylara herkesin mutlaka farklı bir yaklaşımı vardır. Ancak, Kur'an ve sünnet temelinde bir bir yaklaşım sergilenirse insanlar daha sağlıklı aydınlanır. Ne yazık ki bu değerler bir kenara bırakılarak insanlar kerameti kendinde zannediyorlar. Eğer hakkın yanında iseniz Allah yardımcınız olacaktır. Ama batılın emrinde iseniz zahiri bir başarı da gelse yine kaybeden olursunuz. Çok kısa, 1) Borçların tamamı devletin teminatı altındadır. Şahıs vs ödemezse devlet öder. 2) İslam Birliği bu kafayla çok uzak. Çünkü devletin tepesindeki isim, şu an İslam coğrafyasını kana bulayan BOP'un 10 senedir eş başkanı ve bu görev halen devam ediyor. Hem bu ülkede BOP eş başkanılığı için bir seçim yapılmadı ki. Neyse bu mevzular çok uzun. Murat kardeşim; vaktiniz olursa bu yorumun hemen altında diğer yazılarımızın başlıkları var. Özellikle 'Hüsnü Amca' başlıklı yazılara göz atmanızı arzu ederim...
 
KAMURAN YILDIZ 19-10-2013, 10:20:50
MURAT BEY KARDEŞİM, SENİ ANLAMAK İSTİYORUM AMA ANLAYAMIYORUM.10 YILDIR BOP EŞBAKANI OLAN BİR BAŞBAKANI SAVUNAMAM SANA.IRAK'TA AKAN KANI AKITAN ASKERLER İÇİN ÜLKELERİNE SAĞSALİM GELMELERİ İÇİN DUA EDEN BİR BAŞBAKANI SAVUNAMAM SANA.ZİNAYI SERBET YAPAN DOMUZU KASAPLIK HAYVAN YAPAN HOMOSEKSÜELLERİ MEŞRULAŞTIRAN BİR BAŞBAKANI SAVUNAMAM SANA.MISIR'DA ESMA İÇİN AĞLAYIPTAIRAKTA KENDİ İCAZETİYLE İNCİRLİKTEN KALKIPTA MÜSLÜMAN KARDEŞİMİN ÜZERİNE BOMBA YAĞDIRAN BACILARIMIZA TECAVUZ EDENLERE HERGÜN YÜZLERCE ESMAYI KATLEDENLERE STRATEJİK ORTAĞIMIZ DİYEN DOSTUM DİYEN BİR BAŞBAKANI SAVUNAMAM SANA.NATONUN NE İŞİ VAR LİBYADA DEYİP HAREKATA DESTEK VEREN MECLİSTEN KARAR ÇIKMADAN 5 TANE FIRKATEYNİ AKDENİZE GÖNDEREN FRANSIZ UÇAKLARINI İZMİR'DEKİ NATO ÜSTÜNDEN KALDIRIP DAHA BİR YIL EVVELİNDEN MUAMMER KADDAFİNİN BAŞBAKANA VERDİĞİ ÖDÜLÜ UNUTAN HAÇLILARLA BİR OLAN BİR BAŞBAKANI SAVUNAMAM SANA. DÜNYANIN SAYILI ZENGİNİ OLAN İSTANBUL'UN ALTINI ÜSTÜNÜ GÖKYÜZÜNÜ RANTA KURBAN EDEN BİR BAŞBAKANI SAVUNAMAM SANA.MAVİ MARMARADAKİ ŞEHİDLERİN KANINI PAZARLIK MASASINA KOYAN BİR BAŞBAKANI DA SAVUNAMAM SANA.FAİZ DÜNYA GERÇEĞİDİR.İSLAM ORTAK PAZARI OLMAZ.BEN BU ÜLKEYİ PAZARLIYORUM, İSTER YAHUDİ İSTER ARAP SERMAYESİ OLSUN ÖPER BAŞIMIN ÜZERİNE KOYARIM DİYEN BİR BAŞBAKANIDA SAVUNAMAM SANA.ASLINDA BU ÖRNEKLERİ DAHA ÇOK VEREBİLİRİM AMA GEREK YOK.ANLAYACAĞINI SANMIYORUM.ÇÜNKÜ NARKOZLANMIŞSIN. BİR ÇİFT LAFIMDA HÜSNÜ AMCAYA.EY HÜSNÜ AMCA TOPRAK AYAĞININ ALTINDAN KAYIYOR.BU AKP'Yİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDERSEN YAKINDA MÜLTECİ KONUMUNA DÜŞECEKSİN.ALLAH MUHAFAZA SURİYE GİBİ OLACAĞIZ VESSELAMMMM.

 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
13/02/2018 - 09:54 Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
12/01/2018 - 13:42 Cevabım biraz ağır olacak!
06/01/2018 - 10:06 Siyaset hiç bu kadar seviyesiz olmamıştı
25/12/2017 - 10:32 Posası çıkana kadar AKP'yi kullanacaklar
14/12/2017 - 08:41 Kudüs Zarrab’ın susturulmasının bedeli mi?
09/12/2017 - 11:48 Kudüs sizi bekliyor Kudüs! (Jerusalem is waiting for you Jerusalem!)
06/12/2017 - 08:34 Türkiye’de darbeler süreci, Refah Partisi ve 54. Hükumet – 1
28/11/2017 - 12:46 İşte AKP’nin kara sevdasının hikâyesi-2
21/11/2017 - 09:34 İşte AKP’nin kara sevdasının hikâyesi-1
17/11/2017 - 11:04 Bu Millet Erbakan'ı anlarsa... (2)
15/11/2017 - 09:45 Bu Millet Erbakan’ı anlarsa... (1)
11/11/2017 - 09:33 Onlar sanıyorlar ki...
26/08/2017 - 09:59 'Birleşmiş Milletler' hangi amaçla kuruldu?
22/08/2017 - 16:50 Kulluğunu bilmeyen hüsrandadır
19/08/2017 - 16:37 Çocuklar Rasulullah’ın Ahlakı üzere yetiştirilmeli
05/08/2017 - 14:53 Bırakın bu inadı da girin tövbe kapısından içeri
18/07/2017 - 14:38 Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
03/07/2017 - 10:54 FETÖ AKP'nin helvadan putudur
19/06/2017 - 10:35 Ateizm ve ateistlerin hezeyanı
31/05/2017 - 10:23 Artık bit pazarına nur yağacak
24/05/2017 - 15:16 İman açısından dört sınıf insan
19/05/2017 - 14:56 Diyanet’in 'Kutlu Doğum Haftası' muamması
11/05/2017 - 09:42 Ey icraatlarıyla övünüp duran AKP!
27/04/2017 - 14:10 Bu Millet Gök Kubbe’yi başınıza geçirir!..
17/04/2017 - 17:34 TAD olmayı istemiyoruz!..
15/04/2017 - 16:12 AKP zihniyetinin özü nedir? - 2
15/04/2017 - 09:08 AKP zihniyetinin özü nedir? - 1
12/04/2017 - 15:25 İşte AKP'nin 'Evet'leri, SAADET'in 'Hayır'ları
08/04/2017 - 09:06 Evet Kutbu - Hayır Kutbu
06/04/2017 - 11:43 Ey AKP’liler! Lütfen şu sorularıma cevap verin!
04/04/2017 - 09:45 Kim ooo? Benim Cumhurbaşkanı!
28/03/2017 - 10:46 AKP gemisi lafla yürüyor
24/03/2017 - 16:16 Her AKP'li pişmanlığı tadacak
21/03/2017 - 10:56 Çocuklarınızı güzel ahlak üzere yetiştiriniz
08/03/2017 - 10:01 Türkiye’de siyaset anlayışı
01/03/2017 - 10:01 Âlem ve İnsan – 4
22/02/2017 - 09:45 Âlem ve İnsan – 3
18/02/2017 - 10:46 Âlem ve İnsan - 2
5/02/2017 - 09:33 Âlem ve İnsan - 1
11/02/2017 - 10:14 Bit pazarı siyaseti
17/01/2017 - 09:20 (Şiir)
11/01/2017 - 13:08 İslam'ı karalamaya kalkanlar; kendinize merhamet edin!
07/01/2017 - 12:31 Herkes Milli Görüşçü!..
26/12/2016 - 09:34 ‘De ki: Ey kâfirler, yenileceksiniz...' (Âl-i İmran/12)
17/12/2016 - 09:08 Dinler Arası Diyalog - 6
13/12/2016 - 09:46 Dinler Arası Diyalog - 5
10/12/2016 - 09:28 Dinler Arası Diyalog - 4
07/12/2016 - 09:27 Dinler Arası Diyalog - 3
03/12/2016 - 10:38 Dinler Arası Diyalog - 2
30/11/2016 - 09:58 Dinler Arası Diyalog - 1
21/11/2016 - 09:34 Bir teklifim var
12/11/2016 - 15:33 Dedikodu yapacağına gel vazifeni yap!
07/11/2016 - 14:04 Teknolojinin insanlığa ihaneti
24/10/2016 - 09:25 ARZ-I MEVUD - 7
20/10/2016 - 09:45 ARZ-I MEVUD - 6
18/10/2016 - 09:54 ARZ-I MEVUD - 5
14/10/2016 - 09:45 ARZ-I MEVUD - 4
10/10/2016 - 09:57 ARZ-I MEVUD - 3
07/10/2016 - 10:00 ARZ-I MEVUD - 2
04/10/2016 - 09:34 ARZ-I MEVUD - 1
26/09/2016 - 10:03 Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) - 6
21/09/2016 - 17:16 Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) – 5
17/09/2016 - 11:24 Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) - 4
08/09/2016 - 10:17 Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) -3
05/09/2016 - 10:55 Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) – 2
31/08/2016 - 09:57 Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) - 1
11/08/2016 - 09:57 Getirip de ne yapacaksınız FETÖ'nün elebaşısını?
06/08/2016 - 10:12 Öyleyse ben bir darbe yapayım
30/07/2016 - 15:05 İdam bu milletin zorunlu hakkıdır
23/07/2016 - 15:05 Gülen sadece zavallı bir maşa!..
16/07/2016 - 16:26 Allah katmerli belanızı versin(!)
08/07/2016 - 11:25 It's over the one minute
28/06/2016 - 18:18 Bu duruş sizi iflah etmez beyler!
21/06/2016 - 13:04 Hayranım şu Ramazan’ın bereketine
16/06/2016 - 15:02 Ey Müslüman genç!
08/06/2016 - 14:31 Neden ben hesap gününü düşünmem?
25/05/2016 - 11:21 Ooo Hüsnü Amca şapkayı önüne koymuşsun!
17/05/2016 - 11:05 Aslolan zihinlerdeki eğri minareyi düzeltmektir
07/05/2016 - 17:31 Gerisi size kalmış Sayın Davutoğlu
02/05/2016 - 09:58 Kimmiş o feleğin çarkına çomak sokan?
25/04/2016 - 10:50 Teknoloji insanlığa çelme takıyor
11/04/2016 - 09:32 Biz de Milli Görüşçüyüz diyenlere...
28/03/2016 - 12:59 Feraset
21/03/2016 - 12:24 Suriye neden boşaltılıyor?
14/03/2016 - 10:21 İki şekil arasındaki 7 fark
07/03/2016 - 10:05 Asıl liste 1 artı 550 (!)
22/02/2016 - 11:58 Kulluk yörüngesinden çıkar ise insan...
15/02/2016 - 09:21 Davul bizim boynumuzda tokmak keferenin elinde
08/02/2016 - 11:40 Herkes hele önce bir kendini hemen düzeltsin
01/02/2016 - 16:46 Yüce Allah’ın varlığının delilleri
25/01/2016 - 16:20 Memleket elden gidiyor Hüsnü Amca
18/01/2016 - 14:14 Eşref-i mahlûk-un hezeyanı
12/01/2016 - 10:19 Ey diyanet, bu ne fecaat?
06/01/2016 - 12:11 Siyasilere sağduyu çağrısı
28/12/2015 - 10:22 AMAN HA GENÇLER!..
21/12/2015 - 14:06 İSRAİL SENİN DOSTUN OLABİLİR...
15/12/2015 - 00:28 ŞEYTANI NASIL BİLİRSİNİZ?
07/12/2015 - 10:27 ELEŞTİRİLERE CEVAP
26/11/2015 - 11:37 KİM TAKAR SİYASİ PARTİLER KANUNUNU
19/11/2015 - 10:57 DÜZENE ALTERNATİF Mİ? ENTEGRE Mİ?
12/11/2015 - 12:55 İNSANDAKİ NEFİS VE İRADE OLGUSU
02/11/2015 - 12:27 ELHAMDÜLİLLAH ÇOĞUN DEĞİL HAKKIN YANINDAYIZ
26/10/2015 - 09:32 SAVUNAN ADAMLAR, SAVRULAN ADAMLAR
19/10/2015 - 13:51 BOZ ARTIK ŞU OYUNU HÜSNÜ AMCA
12/10/2015 - 11:38 BATAKLIĞI BIRAKIP SİNEKLE ZAMAN KAYBEDİYORLAR
05/10/2015 - 13:23 EM TEW BIRANE
28/09/2015 - 10:04 HAKLI ÇIKMANIN ÜZÜNTÜSÜ
21/09/2015 - 10:10 AKP'NİN PARALEL'E JESTİ
14/09/2015 - 10:48 TERÖR TÜMÖR GİBİDİR
07/09/2015 - 12:23 KURBAN VE KOLAY HİSSE
31/08/2015 - 14:54 MÜNKER, MARUF VE SİYASET
24/08/2015 - 12:45 MHP ÜLKENİN BÖLÜNMESİNE GÖZ YUMUYOR
17/08/2015 - 10:58 OLAĞAN HAL
10/08/2015 - 10:12 SECDEM ÜZERİNE SİNSİ OYUN
03/08/2015 - 11:27 'MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN ALTINI BİR KEZ DAHA ÇİZİYORUM
27/07/2015 - 15:38 IŞİD BAHANE İŞGAL ŞAHANE!
21/07/2015 - 13:47 ORUÇLU İKEN AÇIN, İFTARDA İSE AÇGÖZLÜNÜN HALİNDEN ANLADIK
13/07/2015 - 12:04 ÇÖZÜM SÜRECİ HÜKÜMETİ
06/07/2015 - 11:49 BAHÇELİ NEREYE KOŞUYOR?
29/06/2015 - 11:31 İNKAR HAKİKATLERİ YOK ETMEZ
16/06/2015 - 10:24 AKP NUR BACIMIN İFFETİ ÜZERİNE BİNA EDİLMİŞTİR
09/06/2015 - 12:37 EN İDEAL HÜKÜMET HANGİSİ OLABİLİR?
02/06/2015 - 14:21 GERİLDİKÇE GERİLİYORUZ
11/05/2015 - 11:21 GEL VATANDAŞ SEÇİM VAATLERİM VAR!..
27/04/2015 - 11:51 KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE KARŞIYIM
15/04/2015 - 11:30 MHP'NİN FİKRİ NE, ZİKRİ NE?
06/04/2015 - 11:44 EVANJELİZM-7
01/04/2015 - 12:36 EVANJELİZM - 6
23/03/2015 - 02:13 EVANJELİZM - 5
14/03/2015 - 11:11 EVANJELİZM - 4
09/03/2015 - 11:12 EVANJELİZİM - 3
28/02/2015 - 13:36 EVANJELİZİM - 2
21/02/2015 - 11:20 EY MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER KENDİNİZE GELİN!..
16/02/2015 - 09:57 EVANJELİZM - 1
03/02/2015 - 10:43 ORTAÇAĞ KARANLIĞI MEĞER NEYMİŞ!
26/01/2015 - 12:57 BİLGİ EDİNME HAKKIMIZI KULLANALIM
20/01/2015 - 10:34 FLÖRT İHANETTİR
12/01/2015 - 12:19 BATI'DA TERÖR, ONLARIN YARARINADIR
05/01/2015 - 11:15 HERKES ÖLECEK YAŞTADIR
29/12/2014 - 11:31 İN İN BİTMİYOR 'İN'
22/12/2014 - 11:59 HERKES KENDİNİ BİR TARTSIN
16/12/2014 - 13:05 NASIL BİR EĞİTİM - 3
10/12/2014 - 00:46 NASIL BİR EĞİTİM? 2
01/12/2014 - 14:41 NASIL BİR EĞİTİM?
24/11/2014 - 12:07 AKP'NİN KARA DELİKLERİ
10/11/2014 - 11:28 THE WHERE ARE ONE MINUTES?
21/10/2014 - 11:53 MELEKLER VE İNSAN
13/10/2014 - 15:45 Çözümün çözümsüzlüğü
13/10/2014 - 13:06 ÇÖZÜMÜN ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜ
6/10/2014 - 10:40 BAYRAM BENİM VAKARIMDIR
29/09/2014 - 10:03 SAVAŞ MI DEDİNİZ?
23/09/2014 - 11:11 ARTIK ABALIYA VURABİLİRİZ
15/09/2014 - 12:28 KILIF HAZIR, BİR MİNARE DAHA ÇALINACAK
08/09/2014 - 11:06 KÂİNAT VE İNSANIN YARATILIŞI
01/09/2014 - 12:13 GÜNAH KEÇİSİ PARALEL
25/08/2014 - 11:14 SORU: 'BOP EŞ BAŞKANLIĞI NE OLACAK?'
22/08/2014 - 01:25 İNCE İNCE DE OLSA KENDİSİNE YONTUYOR
18/08/2014 - 11:56 İLİM, BİLİM VE İNSAN
11/08/2014 - 14:38 CUMHUR(MU) BAŞKANINI SEÇTİ?
05/08/2014 - 09:32 SEÇİM SLOGANLARININ ALTINDA YATAN GERÇEKLER
28/07/2014 - 13:12 MİLLİ GÖRÜŞ İŞTE BÖYLE EZBER BOZDURUR ADAMA
21/07/2014 - 12:49 MUHALEFET NEREDE?
14/07/2014 - 11:57 MUHALEFET BİLE BİLE GOL YİYOR
07/07/2014 - 11:19 KİM KİME, DUMDUMA
30/06/2014 - 12:20 ŞÜKÜRLER OLSUN, AYASOFYA'YI AÇIYORUZ!...
25/06/2014 - 12:40 BANA NE AMERİKA'DAN...
17/06/2014 - 10:45 IŞİD'İ İŞİTMEMİŞTİM
10/06/2014 - 12:36 AKP DERİN DEVLETİN B PLANIDIR
02/06/2014 - 10:10 FETİH RUHU VE ANADOLU GENÇLİK
27/05/2014 - 09:00 YENİ BİR DÜNYA İÇİN...
19/05/2014 - 12:07 SOMA, DEVLETİ YÖNETENLERİN KARNESİDİR
12/05/2014 - 11:07 DEPREM...
05/05/2014 - 15:37 ÖTEKİLEŞTİRMEYELİM, ÖTEKİLEŞMEYELİM
29/04/2014 - 11:39 KIRK YILLIK KÂNİ OLUR MU YANİ?
21/04/2014 - 12:55 BİR PAZAR GÜNÜM BÖYLE GEÇTİ
14/04/2014 - 12:48 HAK-BATIL MÜCADELESİ VE YAYILMACILIK
07/04/2014 - 12:21 DUYDUM Kİ BAŞBAKAN İSTİFA ETMİŞ!
31/03/2014 - 18:36 KENDİ KALESİNE GOL ATAN TAKIM
24/03/2014 - 11:12 YIRTIK BÜYÜK, YAMA KÜÇÜK
17/03/2014 - 11:48 AKPALAVRA
10/03/2014 - 11:49 BU OYUNU SEN BOZARSIN HÜSNÜ AMCA
03/03/2014 - 11:47 DAVAM
24/02/2014 - 11:46 YÜZ AKIMIZ İKİ İMZA - 2
18/02/2014 - 08:22 YÜZ AKIMIZ İKİ İMZA - 1
10/02/2014 - 08:21 YÜZ KARASI İKİ İMZA - 2
03/02/2014 - 13:43 YÜZ KARASI İKİ İMZA - 1
27/01/2014 - 10:01 İŞSİZLİK
20/01/2014 - 09:41 KARA FASULYE AKLAMA!
14/01/2014 - 09:48 ON SENE EVVEL NELER YAŞADIK?
07/01/2014 - 08:08 ÖYLE BİR EVET Kİ...
30/12/2013 - 11:50 GÜNDEMİ NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ?
23/12/2013 - 08:06 OYUN İÇİNDE OYUN VAR HÜSNÜ AMCA!
16/12/2013 - 09:43 ÜÇ İLAHİ (SEMAVİ/İBRAHİMİ) DİN VAR MI?
09/12/2013 - 08:48 ASIL GÜNDEM BOP, DİĞERLERİ KAMUFLAJ-2
02/12/2013 - 09:29 ASIL GÜNDEM BOP, DİĞERLERİ KAMUFLAJ-1
25/11/2013 - 10:17 KAPATIN DA İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN!
18/11/2013 - 11:05 DARBELER VE KÜRT AÇILIMI
11/11/2013 - 09:53 ÖLÜM, KURTULUŞTUR VEYA SÜRGÜN
04/11/2013 - 10:12 ŞOVA GEREK YOK!
28/10/2013 - 08:36 MİLLİ EĞİTİMDE MUAMMA
21/10/2013 - 07:38 KAYNANA
14/10/2013 - 09:01 ŞİMDİ SENCE HER ŞEY NORMAL Mİ HÜSNÜ AMCA?
07/10/2013 - 07:37 SİVRİSİNEK ORDUSU MU? YENİ BİR 11 EYLÜL MÜ?
30/09/2013 - 06:44 28 ŞUBAT'IN YATSI VAKTİ
23/09/2013 - 07:10 ŞURDAN BİR KİLO DOMUZ LÜTFEN!
16/09/2013 - 08:15 Ghaak... ghaak... ghak!
09/09/2013 - 07:24 'MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİRLER...' (HUCURAT/10)
03/09/2013 - 07:37 ZAHİRİ DEVLET, BÂTINİ DEVLET
29/08/2013 - 07:00 MEMURLAR MÜJDE! YENİ TEZKERE GELİYOR
26/08/2013 - 12:42 AĞLAYIŞINIZA DUYGULANAMADIM SAYIN BAŞBAKANIM
19/08/2013 - 15:42 YENİDEN DİRİLİŞİN KAR ÇİÇEKLERİ
12/08/2013 - 07:09 AKP’li CHP
06/08/2013 - 08:02 BAYRAMIN MÜBAREK OLA HÜSNÜ AMCA
30/07/2013 - 06:30 EY BU ASİL MİLLET!
23/07/2013 - 06:24 MEDENİYETLER İTTİFAKI BİTTİ Mİ?
15/07/2013 - 08:05 HAZIRLANIN 'İKİNCİ YALTA' İÇİN GİDİYORUZ
08/07/2013 - 11:16 GAZZE'DEN WASHİNGTON'A, GEZİ'DEN TAHRİR'E
08/07/2013 - 11:15 Başbakan’ın Amerika ziyaretinin arka planı
04/07/2013 - 13:22 DARBE Mİ?
29/06/2013 - 13:42 SİGARA HARAM(MI)
24/06/2013 - 09:29 EY MİLLET! KUŞA BAK KUŞA
17/06/2013 - 09:30 DECCAL DE VAR
08/06/2013 - 12:48 ŞU TAKSİM'İN TAŞLARI
03/06/2013 - 16:00 AÇTIRMAYIN ŞU BAYRAMLIK AĞZIMI
27/05/2013 - 11:14 TÜRKİYE'NİN SABATAY SEVİ'Sİ KİM?
20/05/2013 - 09:12 ŞU IMF BORCU NE AYAK?
13/05/2013 - 10:41 KABİRDEN ÖNCE ÇALMALI SAATLER
06/05/2013 - 16:33 AKİL AMPUL
29/04/2013 - 10:00 KENNEDY CADDESİ
22/04/2013 - 11:19 YUNANLAR VE RUMLAR NEDEN BATIYOR?
15/04/2013 - 10:42 LAN (...BİİİP...) MEDENİYETİ
08/04/2013 - 09:42 BİR DELİ, BİR KUYUYA BİR TAŞ ATMIŞ
02/04/2013 - 09:56 ÖZRE Mİ TAKILALIM YOKSA KABAHATE Mİ?
25/03/2013 - 09:30 NİÇİN KENDİ SENARYOMUZU OYNAMIYORUZ?
18/03/2013 - 11:08 14 ŞUBAT 2025 CUMA
11/03/2013 - 08:00 DEVLETİN İÇKİ ANLAYIŞI
04/03/2013 - 14:17 BALDIRAN MI ZEHRİ?
25/02/2013 - 08:01 AMERİKAYI TUŞA GETİREN ADAM!
18/02/2013 - 08:50 SİYONİST DÜŞÜNCE
12/02/2013 - 14:09 YENİ BİR DÜNYA İÇİN!
04/02/2013 - 09:43 DÜŞMANIN SİLAHIYLA SİLAHLANIP, DOSTUN ENSESİNE BİNMEK
25/01/2013 - 11:04 BOP NEDİR? ARAP BAHARI NE?
19/01/2013 - 13:53 NE OLDU SANA BÖYLE HÜSNÜ AMCA YAA?!
12/01/2013 - 16:01 (Şiir)
08/01/2013 - 08:08 İŞTE ŞİMDİ BİR ADIM GERİ
30/12/2012 - 02:17 TOPLUMSAL HASTALIKLAR 2
24/12/2012 - 08:02 TOPLUMSAL HASTALIKLAR 1
17/12/2012 - 08:29 Durdurun Şu Playstation Sapıklarını
12/12/2012 - 07:00 İslam Devletleri Yöneticilerine Açık Mektubumdur
7/12/2012 - 00:07 Hiç...
01/12/2012 - 11:10 Hem Düşmanız Hem Müttefik
24/11/2012 - 14:56 Kulluğunu bilmeyenler, ateştedir
18/11/2012 - 08:03 Domates ve Din
12/11/2012 - 08:07 Efendiler, Gafiller, Yardakçılar ve Zeliller
05/11/2012 - 00:17 ) Ööcüüüüü! (
30/10/2012 - 23:55 Kavgam, Cahille Değil, Cehaletle
29/10/2012 - 14:33 Kavgam, cahille değil, cehaletle
23/10/2012 - 17:06 Elest'ten Ebed'e bir yol gider
14/10/2012 - 08:33 Bak, Savaşa Gidiyoruz! Hüsnü Amca
05/10/2012 - 08:00 Söz Gümüşse
23/09/2012 - 00:36 İşsizim, Açım!
4/7/2012 - 00:33 Ne Olacak Şu Dilencilerin Hali?
15/09/2012 - 10:55 Ben Kınamıyorum
08/09/2012 - 12:31 Bu Gidişata Artık Dur Demeli
03/09/2012 - 11:56 Problem Sahtekarlık
27/08/2012 - 10:22 Muhammet Mursi, Mısır için özlediğimiz Yusuf mu?
23/08/2012 - 12:25 Bayram vakarlı duruştur
06/08/2012 - 12:30 Sizin Amerikanız varsa, bizim de Arakanımız var
31/07/2012 - 15:49 Kıbrıs Niçin 82 Değil ?
16/07/2012 - 10:19 İtaat, Milli Görüş’ün temel dinamizmidir
09/07/2012 - 16:31 Habil ile Kabil’den -Türkiye ile Suriye’ye Kardeş Kavgası
02/07/2012 - 11:01 İnsanın Yaratılışı
25/06/2012 - 11:41 Ergenekon’unu da al git! Balyozunu da.
18/06/2012 - 09:25 İman, Salih Amel, Cihad ve Hüsran
04/06/2012 - 11:56 Ayağımızın Altından Toprak Kayıyor Hüsnü Amca
30/05/2012 - 10:44 Neden Medine değil de Basael ya da Paris ?
21/05/2012 - 12:55 Müslüman, Siyonistce düşünür mü?
14/05/2012 - 17:22 İstanbul ve Fetih
09/05/2012 - 16:09 Külli irade ve cüz-i irade
03/05/2012 - 23:08 Sigara Evine Dön !
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz