28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
27/08/2013 - 13:00
Mustafa GEÇER

Yeryüzündeki  katliamların kanıtlanmış failleri kimlerdir?

İslam’ı ve Müslümanları yok etmek için  onlarca haçlı savaşı düzenleyip, “Allah’ın oğlu(!) İsa’nın düşmanlarını, kadın, çocuk, genç ihtiyar hepsini, hatta tüm hayvanlarını dahi öldürün. hayatta kimseyi  taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayın”  diye,  yüzbinlerce Müslümanı katledenler kimlerdi?

Amerika’nın, Avustralya’nın, okyanuslardaki adaların keşfi ve işgali ile o topraklarda yaşayan yerli halkları katledenler, Amerika yerlileri; aztekler’i, toltekler’i, inkalar’ı , Kızılderili apaçiler, Çerokiler, şeyenler… Şimdi neredeler? 

Kızılderilileri, yerlileri soymak için, onların medeniyetlerini, soylarını yok eden ,katleden köklerini kazıyan katiller kimlerdi?                                  

Avustralya yerlileri Aborjinle’ri yok edenler kimler?                                                                                                                                          

İspanyada  Müslümanları ve Yahudileri,  zorla vaftiz edip, dinlerini değiştirip, kılıçtan geçirenler kimler?

Afrika’dan topladıkları masum insanları Amerika da hayvan gibi köle pazarlarında satanlar kimler?

Dünya’nın tüm coğrafyalarını sömürmek için kana bulayanlar kimler?

Birinci Dünya savaşında 20 milyon,İkinci Dünya savaşında 50 milyon insanı yok edenler kimler?

Çarpık ideolojilerini yerleştirmek için Rusya da Bolşevik (Marksist) devriminde ,Çin de Mao devriminde tahminen  40 milyon insanı yok edenler kimlerdi?

Japonya  şehirleri, Nagazaki ve Hiroşima ya atom bombası atıp, yüzbinlerce sivili, kadın çocuk demeden, bombanın yaydığı milyonlarca derece ısıyla buharlaştırıp yok edenler kimler?  

Cezayir de, Sudan da, Libya da ,Afganistan ,Irak,Ruanda da,Mali de dünyanın değişik coğrafyalarında milyonlarca, masum ve mazlum insanı katledenler,  günümüzde de bu katliamları yapanlar, yapan işbirlikçilerine destek çıkanlar kimler?

Bunların kimler olduğunu artık dağdaki çoban dahi  biliyor iken, bu katil medeniyetin temsilcilerinin dünyaya, hele de İslam coğrafyasına  barış ve kardeşlik tohumları atacağına, insan hakları, adalet ve  refah getireceğine ne kadar inanabiliriz?

Bu katillerin suçunu saymak dahi günümüzde  suç sayılıyor. "Nefret söylemi”ni  bırakalım deniyor. Bırakamam. Katil’e,zalime medeni diyemem. O nu övemem. Bunu artık tüm insanlık bilmeli. Aynı tuzağa düşüp acı çekmemeleri için gelecek kuşaklarda bilmeli. Onlara güvenmemeli. İnsan,  yılanın deliğinden bir defa sokulur. Bunlar insanlığı ve Müslümanları kaç defa aynı delikten soktular. O deliğin başında oturup batılılaşma, medenileşme(!) ümidi ile beklemenin, tekrar sokulmaktan başka ne sonucu olabilir?

Son yirmi yıl içinde gelişen  olaylar ve  mazlumlara  verilen zarar ve katliamları, darbeleri kimler tezgahlıyor?

Darbeyi kimler, kimlere karşı yapıyor, yaptırıyor?

Kimyasal silahları kim üretip satıyor?

En gelişmiş Konvansiyonel silahları üretip satanlar kimler?

Nükleer silahları kimler üretip stokluyor, dünyayı tehdit ediyor?

İnsanları öldürme hakkını(!) dahi kimler tekellerinde tutuyor?

Zalimleri, diktatörleri, darbecileri, katilleri kimler teşvik edip destekleyip koruyor?

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP),Genişletilmiş  Ortadoğu Projesi (GOP)  kimin projesi ve hangi amaçla yapılıp yürütülüyor? Bu projede kimler görev alıyor? 

Dünyayı kendi çıkar ve güvenlikleri için yeniden yapılandırmak isteyen ABD,AB, Siyonistler ve bunların safında yürüyenler, katliamların, darbelerin, savaşların tek sorumlusu değil mi?

Her şey apaçık ortada iken, bu katillerin safında, onların küresel ve bölgesel organizasyonlarında görev alarak, cürümlerine ortak olunarak nereye varılabilir? 

Türkiye de dahil, İslam ülkeleri yöneticileri,  ortadaki sorun ve kargaşanın organizatörleri  ile el ele verip, neyi çözmeye çalışıyorlar?  Hırsızla oturup,  hırsızlığı önlemek nasıl mümkün olur? Katille oturup katilin bulunup cezalandırılması mümkün mü?

Amerika ve müttefiklerinin Mısır’a, Suriye’ye müdahalelerini önermek ve sağlandığında, oradaki sorunlara nasıl bir çözüm üretilebilir?  Bu politikanın katilden merhamet dilenmekten ne farkı var?

Bu sorulara doğru cevaplar vermeden, Batılı güçlerle aynı çuvala girmenin, onlarla stratejik müttefik olmanın ne anlama geldiğini anlamak ve sonuçlarını tahmin etmek mümkün değildir.  Özellikle de Müslüman ülke yöneticileri,  bu soruları her zaman göz önünde bulundurmalı, Batılılarla” taktik icabı” dahi olsa yapacakları birliktelik denklemlerine bu değişkenleri de koymalıdırlar. Kararlarını da ona göre vermelidirler.

ABD'nin Suriye ye müdahale ettiğini varsayalım. Ne olacak? Kan duracak mı? İşin arkasındaki kuklacılar bunlar değil mi ?

Şu konunun altını da kalın bir çizgiyle çizmek gerekir: Suriye de Baas rejimi,Suriye halkını temsil noktasında hiç olmamıştır .Küçük bir azınlığı temsil etmiştir. Bizdeki CHP tek parti dönemindeki inönizm (Miliişeflik ) idaresi ile aynıdır. Halkının %99 luk kesiminin dinini ve kutsallarını düşman ve tehdit gören bir anlayışın hiçbir  ülkeye barış ve huzur getirmesi düşünülemez. Bu sebeple laik totaliter, halkına düşman ideolojiye sahip bu yönetim tarzı olarak, Baas ve yöneticilerinin sicili çok bozuktur.

Baba Esed’in yönetim anlayışı ve uygulamaları, sicil defterinde kara bir leke olarak duran Hama, Humus katliamları,Müslüman kardeşlere karşı işlediği cinayetler,oğul Esed in halka karşı sergilediği son gelişmeler de göstermistir ki, halkına İsrail'den daha acımasız davranmış ve davranan Baas rejimi ve yöneticileri daha fazla kan dökmeden, Suriye den derhal temizlenmelidir.

Beşar Esed'in,ABD nin başını çekeceği gücün müdahalesi ile kesin olmamakla beraber devrileceğini varsayalım. Kaldı ki, ABD ve Batı Esed'in gitmesini çok istemiyorlar.Katliamlar,iç savaş biraz daha Suriyeyi harab etsin istiyor olmalılar. Esed giderse, Suriye de de, Mısır da olduğu gibi  İhvan’ın geleceğinden korkuyorlar . Kendi parmakları ile kendi gözlerini oymak istemiyorlar.

Böyle bir sonuç, ABD’nin ne de İsrail'in işine hiç gelmeyecektir.Mısır da İhvan 'a karşı darbe yaptırmaları bu işin altında parmakları olduğunu ve ihvan’ı ,dolayısıyle halkın iradesinden çıkan yönetimi istemediklerini izah için yeterli bir kanıt değil mi?

Suriye ye, Türkiyenin de dahil olmak istediği koalisyonla müdahale edip Esed'i devirdikten sonra, Suriye'yi büyük bir ihtimalle  Suriyelilere, onların iradesine teslim etmeyecekler. Türkiye'nin inisiyatifine de bırakmayacaklar  . Avlarını  değil Türkiye; hiçbir ülke ve grupla paylaşmaları mümkün  değildir. Yapılacak silahlı müdahale, belki on binlerce daha insanın kanı aktıktan sonra , Esed'in gücünü kırıp, onu ortadan da kaldırması ihtimal dahilindedir.

İşin sonunda ne yapacaklar ?

Muhtemelen,her zaman yaptıkları gibi, bölgedeki ABD ,AB ve İsrail'in çıkar ve güvenliğine uygun, Türkiye' yi sürekli rahatsız edecek bir yapı oluşturacaklar.  

Bunun için: 

1.inci ihtimal:Esdi devirecek , yerine içinde Hıristiyan Suriyelilerinde yer alacağı, laik liberal uydu bir yönetim kuracaklar , bu yönetime, İsrail'in izni dışında adım atmaması tembihlenecek.

2.inci ihtimal:Suriye'yi en az üç parçaya bölecekler. Kuzeyde PYD Kürt bölgesi, Batıda Baas Rejimi, dolayısıyla  Esed'e bağlı Nusayri devleti. Güneyde,Suriye'nin çöl kısmında, Arap Sünni devleti kurulması. Bu devletçikler, eyalet şeklin de de organize edilebilir.

Lübnan'ı da işin içine alarak, Lübnan ve Suriye Hristiyanlarından oluşan bir Hıristiyan devleti kurmaları da ihtimal dahilinde olabilir. İran destekli Şii Arapların oluşturduğu Lübnan Hizbullahı'nın Esed safında yer alması, ABD nin Batı Suriye de Nusayri Devletine sıcak bakmasını engelleyebilir ancak Rusya ile pazarlık sonucu bu oluşuma ABD “evet” diyebilir.

3.üncüsü: Esed rejimi yıkılarak, muhaliflerden güçleri oranında alınacak temsilcilerden oluşacak, ABD yanlısı İsrail ile iyi geçinecek bir hükümet kurdurulabilir. Türkiye hükümeti de buna yakın bir çözüm düşünüyor. Batı’nın Suriye’ye müdahalesine gerekçe olarak, sarin gazı kullanarak yapılan katliam gösteriliyor. “Artık beklemeyin vurun” deniyor. Başka çözüm düşünülmüyor.

Sarin gazını, Suriye üretmiyor. Saddam’a da ABD vermişti. O da, Halepçe katliamında kullanmıştı. Esed ‘e, ya Rusya ya da ABD vermiştir. Ürettikleri kimyasal silahı kullandı diye ABD nin Suriye ye silahlı müdahalesini düşünmek zor.” Sattığım silahı kullandın” diye Suriye Yönetimini niye cezalandırsınlar? Rusya zaten Esed rejiminin bir numaralı koruyucusu durumunda.

Bu kimyasal silahı kimin kullandığı henüz şüpheli  imiş, BM heyeti, Esed’den izin alarak, bu kimyasal silahın kullanılıp kullanılmadığını araştırıp, kimin kullandığını tespite çalışacak. Bu silahı büyük bir ihtimalle  Esed  kullanmış olabilir, vukuatlarına bakıldığında bu gazı kullanmaktan çekinmez bir karektere sahip, ancak” Batı bana vursun” diye bunu yapması biraz kafaları kurcalıyor. Bu sebeple Batı dan veya Rusya dan garanti alıp vurmuş olması düşünülebilir. Bu silahı, İsrail de kullanmış olabilir veya Batı’nın müdahalesini sağlamak için, Laik batı tipi bir rejimin kurulmasını isteyen, ihvan’a  düşman bir grup ta yapmış olabilir. Bunu zaman gösterecek.

Suriye de Baas rejimi yıkıldıktan sonra yerine ikame edilecek iktidar ve düzen, Baas iktidarının gitmesi kadar önemlidir.  Çünkü Suriyedeki Müslümanların, diğer unsurların ve tüm Suriye’nin geleceğini,  kurulacak rejim ve onu yönetecek olanlar  belirleyecektir.

Esed Rejimi gitmelidir. Gitmesi için yeterinden fazla nedenler  mevcut. Sarin gazını kullanmamış olsa da gitmelidir.Gönül isterdi ki, bunca kan dökülmeden, farklı gruplar birbirine düşman edilmeden gitsindi.Kan dökülmeden barışçı yollarla düzenin değişmesine kimse yanaşmadı. Ancak böyle planlandığı anlaşılıyor. Yerine kim gelecektir?  Bu durum Esed in gitmesi kadar önemlidir. Yukarıda ihtimalleri saydık. Bu ihtimallerden hiç biri Suriye için gelecek ve huzur vadeden çözümler olmayacak. Sayılan ihtimallere uygun bir yapı inşaa edilirse,  İsrail’in sınırı dolaylı olarak, bir yandan Türkiye sınırlarına, diğer yandan İran sınırlarına dayanacak.  Suriyeli mazlum Müslümanlar için bir şey değişmeyecek, Baas Esed rejiminin değişik bir versiyonu  yönetimi ele almış olacaktır.  Müslümanlara zulüm  devam edecektir. Suriye de taşlar yerine oturmayacak. Manipilasyonlar, provakasyonlar, suikastler ,bombalamalar masumların kanı akmaya devam edecek .Bedeli hep Müslümanlar ödeyecek. Allah muhafaza.

Suriye ve diğer İslam ülkelerinde ABD ve batının  dolayısı ile İsrail’in  müdahalesi ile üretilen çözümler, barış getirmediği gibi, kalıcı  kaos  ve iç savaşın devamına   neden olacaktır.  Çünki,halkı Müslüman ülkelerde sükunet ve barışı, bunları istemeyen ve savaştan beslenen, küresel mahfillerin ve işbirlikçilerinin işine hiç gelmeyecektir.

Sonuç olarak; Baas rejimi gitmeli, Esed  devrilmeli, katliam yapanlardan hesabı sorulmalı, batılı güçler işe karıştırılmamalı.    Barış ortamı sağlanmalı, yaralar sarılmalı, Türkiye ile ilişkiler düzelmeli.

Kolay iş değil doğrusu. Allah Yardım etsin.

Müdahaleden sonra, az bir ihtimal de olsa, fırsat tanırlarsa halkın hür iradesi ile yapılacak seçimlerle iş başına gelecek bir yönetim de Suriye de barış ve istikrarı sağlayabilir. Ancak  batılı güçler işlerine gelmediği için ne Afganistan da,  ne Filistin de ne de Mısır da buna fırsat vermediler.

Kalıcı çözüm nasıl sağlanır? 

Halkı Müslüman ülkelerdeki anarşi ve kargaşanın tek çözümü, bu kargaşa ve katliamların bir numaralı sanığı Batı güçlerini çözüm sürecine ortak etmeden, bir araya gelecek İslam ülkeleri yöneticilerinin  kardeşlik hukuku içinde geliştirecekleri çözümlerdir.

Şahsiyetli ve ferasetli bir dış politika ile bu yapılabilir.  Merhum Erbakan Hoca,  birkaç ay içinde en büyük İslam ülkelerinin Devlet Başkanlarını bir araya getirerek, D-8 teşkilatını kurmuştu.

Demek ki,  İslam ülkeleri bir araya gelebilmiştir.. Onun bunun arkasından koşmak, kapılarında beklemek yerine, D-8 in desteklenmesi, organlarına işlerlik kazandırılması, aktif hale getirilmesi, diğer İslam ülkelerinin de bu birliğe katılmalarının sağlanmaları yönünde bir politik izlenmesi hayati önemi haiz bir durumdur. D-8 bünyesinde  oluşturulacak bir barış komisyonu, İslam ülkelerindeki sorunların adil bir şekilde çözümünde  rol alabilir.Önemli ve sonuç  alıcı kararlar alabilir ve uygulama alanına koyabilir. Tarih şahittir ki, ABD veya AB yedeğinde, onlarla yapılacak stratejik müttefiklikler bizi hep yarı yolda,  yüz üstü bırakmıştır.                                                                                                           

            Peruda,Bolivyada,Kolombiya da Şili de benzeri bize uzak halkı Hristiyan ülkelerde meydana gelen iç çatışmalara, Türkiye’nin müdahalesi ne kadar mantıksız ise, Böyle bir işe kalkışıldığında oradaki ülkelerin “Senin burada ne işin ver?” demeleri ne kadar doğal ise, Dünyanın öbür ucundaki, ABD nin, Kanadanın,Fransanın, İngilterenin  bizim bölgemizde,halkı Müslüman ülkelerin sorunlarına müdahil olması o kadar mantıksız ve iyi niyetten yoksun bir küstahlıktır. Bu ülkelere,gerektiğinde, ”Senin burada ne işin var,defol” denilebilmelidir. Bunu diyebilmek için kurulacak birliğe ihtiyaç var. Güç birliğine ihtiyaç vardır. Bu yapılmalıdır.

Bunu demeyi bir yana koyalım, her türlü ihanetleri orta da iken, adamları bizimkiler çağırıyor.

Olacak şey değil..

ABD ye “Gel Suriye’yi vur” demek, asla kalıcı çözüm olmayacak. Daha büyük ve kalıcı sorunlara yol açacak, çözümsüzlük ve yüzbinlerce masum insanın ölmesine neden olacaktır.

ABD ve müttefiklerinin müdahale ettikleri halkı Müslüman ülkelerde, Afganistan da, Irak ta ne gibi sonuçların ortaya çıktığını, nasıl kalıcı düşmanlık tohumlarının ekildiğini, binlerce yıldır bir arada barış içinde yaşayan insanların nasıl birbirlerine düşman edildiğini görüyoruz.

İslam aleminin ikinci bir Afganistan ve Irak a tahammülü yoktur. Çözüm birliktedir. Allah’ın yardımı,onun yolunda birlik olanların üzerinedir.

 

Mustafa GEÇER  

26.8.13

YORUMLAR
Mustafa Apaydın 29-08-2013, 13:45:54
Mustafa bey teşekkür ederiz önemli hassas noktalara temas etmişsiniz. Yazılarınızın devamını bekleriz..
 
İsmail 30-08-2013, 07:59:55
Bu yazıya Seyyid Kutub'un şu sözü uygun düşer diye düşünüyorum.

“Batılılardan nefret ediyorum, Amerika’dan nefret ediyorum; ama daha çok Amerika’nın vicdanına sığınan müslümanlardan nefret ediyorum.”
 
HÜSEYİN ALPTEKİN 30-08-2013, 10:52:41
NE VARDI Kİ DÜNYA NİMETİNE AŞIK OLACAK.NE VARDI Kİ MAKAMA MEVKİYE DÜŞKÜN OLACAK.NEOLDU BAK,GELDİĞİN NOKTA KEŞKE MİLLİ GÖRÜŞÜ BÖLMESEYDİM OLDU.KAFANI YASTIĞA KOYDUĞUNDA NE DÜŞÜNÜYORSUN SÖYLİYEYİM Mİ?NERDEN ÇIKARDIM BEN BU GÖMLEĞİ.İŞ İŞTEN GEÇMEDİ TAYYİP BEY,ASLINA RUCU ET.GÖMLEĞİ GİY VE HAKKI HAYKIR.İSLAM BİRLİĞİNİ KUR.BU SAATTEN SONRA SANA ALLAH'TAN BAŞKA KİMSE YARDIM EDEMEZ.NE CEMAAT NE ABD,SADECE ALLAH'A GÜVEN
 
KEREM 09-09-2013, 09:49:11
başbakan SABIRSIZCA ACELEYLE ÇAĞIRIYOR, GEL KARDEŞİM VUR SURİYEYİ .DAHA NE BEKLİYORSUN.ARETIK YETER.DAHA ÖNCEDE GEL KARDEŞİM VUR IRAK'I,AMERİKAN ASKERLERİNİN SAĞSALİM DÖNMELERİ İÇİN DUA EDİYORUM. DAHA NE DENİRBİ BU BAŞBAKANA, BOP BAŞKANI DENİR
 
İbrahim Sönmez 12-09-2013, 12:00:31
Başkanım çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin...
 
Ramazan Öksüz 13-09-2013, 13:32:24
Sn. Mustafa Bey eli değnekli biri gelse kafamıza islam birliği diye vursa Allah bizi bu durumdan yine kurtarmaz.Kurtarması için "bir topkum kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onlara verdiği nimeti değiştirmez" ilahi fermanının uygulanması gerekiyor. Tebliğ, tebliğ, tebliğ şu yazınızı her yerde insanlara okuyup toplumlar uyanır ferc ferc insanlar artık şunu dediğin gün kurtuluşumuz yakındır. NE ABD NE AB HEMEN ŞİMDİ D-8.
 
Cemal Atmaca 19-09-2013, 08:02:37
Kaleminize sağlık, tekrar yazılarınız ile aramızda görmek isteriz inşaallah
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz