5 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 21 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
ABDURRAHMAN DİLİPAK
19/07/2013 - 14:53
Mustafa KAYA

Geçtiğimiz günlerde Abdurrrahman Dilipak’ın iktidarı tatlı sert uyaran makaleleri Türkiye’de ve sosyal medyada gündem oldu. Yıllardır koşulsuz bir şekilde iktidarı destekleyen Dilipak’ın bugün bu yapmış olduğu uyarıları geç kalmış bir uyarılar olarak görmek mümkün ama yine de önemli tespitler olarak değerlendirilmelidir.

Yazıların çarpıcı bölümlerinden bir kaçı şöyle,

Üç kuruşluk menfaat ve uçkur sevdasına iktidarınızdan olmayın. Kendinize de, ülkenize de yazık edersiniz. Dünyanızı ve ahretinizi berbat etmeyin!

Bazı belediyeler ve bakanlıklarda rüşvet konusu şuyu bulmaya başladı.. Olmuyor. Bu iş böyle gitmeyecek.. Bazı şeylerin şuyu vukuundan beterdir.

Haram para gırtlağınızda düğümlenir.. Kustururlar adamı. Bu iş oda, vakıf, dernek, her yerde olabilir. Ama iktidarsanız eğer, bal olan yere karıncalar üşüşür.

Keşke, para, kadın ve koltuk ihtirası olanlardan uzak tutabilseniz insanları. Milletvekili yaparken, belediye başkanı yaparken, yönetici olarak atarken bu kriterlere öncelik verebilseniz...

Unutmayın, Allah (cc) bizleri mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak kimi zaman eksilterek imtihan edecektir.. Eğer Allah’ın ipini bırakırsanız, O da sizin ipinizi bırakır.. O zaman o servetiniz sizin için “dua ile istenen bela”ya dönüşür! Gelin işi ehline verelim. İhaleyi hakeden alsın. Hemşericilik, din, mezhep, tarikat milliyetçiliği yapmayalım! Partizanlık yapmayalım!

Bu iktidar döneminde zengin olan birtakım insanlar, sahip oldukları, kazandıkları paraları nasıl kazandılar ve nerede harcıyorlar bakmak gerek.. Bunlar kazandıkları paraları, kendilerine haklı ya da haksız şekilde kazandıranlardan daha çok seviyor olabilirler ve yarın servetlerini korumak için kendine bu imkânı sağlayanların aleyhine, başkaları ile işbirliği yapabilirler.

Korkarım bunlar, AK Parti iktidarı döneminde zengin olan kimileri, yarın mamaları kesildiğinde hemen saf değiştirirler.. Hep daha fazlasını isteyeceklerdir.. Seciyesi bozuk insanlara makam ve servet verirseniz, onu size karşı kullanır.. Onun için “zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur” denmiştir.. Bunlar hem başkalarına, hem kendi nefislerine zulmetmektedirler.

İnsanların servetlerini nasıl kazanıp, nerede harcadıklarına bakmak gerek.. Birilerinin para peşinde hangi vadilere sürüklendiğini, zaafları uğruna nerelere savrulduğunu görmek gerek..

Sermaye bu süreçte iyi sınav vermedi. Çocuklarını pahalı okullara göndererek, lüks semtlerde oturarak geleceklerini garanti altına aldıklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Sanki biz medya olarak iyi bir sınav mı verdik, ya da STK’lar ya da kanaat önderleri. İtiraf edelim savrulduk!

Yukarıda A.Dilipak’ın AK Parti için ifade ettiği tespitlere itiraz edecek bir kişi bulunabilir mi? Elbette hayır! Ayrıca sadece AK Parti değil, kim olursa olsun bu eleştirilerin muhatabı olabilir. İmtihan dünyasında yaşıyoruz ve hayatın her aşaması herkes için imtihanlarla dolu.

Şimdi biraz geçmişe gidelim. Türkiye’nin son kırk küsur yılına damgasını vuran Milli Görüş hareketinin, iki binli yılların başında yaşadığı ayrışma esnasında, AK Partiye verdiği koşulsuz destekle A.Dilipak, bugün eleştirdiği birçok noktanın konuşulmasına bile tahammül edemiyordu. Mevcut iktidara dönük kendisinin şimdi yaptığı uyarılar başkaları tarafından yapıldığında, tahammülsüzlüğü ve bu eleştirileri yapanları yok sayan bir davranış içine girmesi yürek yaralayan cinsten yaklaşımlardı.

 İktidar partisi dışında bir partinin temsilcisi veya gönüldaşı olduğunuz halde A.Dilipak ile iktidarı karşınıza alan düşüncelerinizi paylaşmanız onun tarafından hoş karşılanmazdı. Mavi Marmara için İHH’da oluşturulan kriz masasında bir toplantıda birlikte bulunduğum A.Dilipak’ın, Saadet Partisi tarafından yapılması düşünülen basın açıklamalarına, eylemlere destek talebine karşı duruş sergilemesi ve iktidarın yol haritasını destekleyen bir yaklaşım göstermesi, onun yılmaz bir iktidar savunuculuğu yaptığının benim açımdan önemli bir delili oldu.  Elbette iktidarı destekleyebilirdi, elbette bu bağlamda kanaatini açıkça ifade edebilir ve savunabilirdi. Ancak bunları yaparken bile toparlayıcı olabilirdi. Sorumlu bir kanaat önderi gibi davranabilirdi. AK Parti var başka kimseye gerek yok, hadi toplayın tasınızı tarağınızı gibi bir lisan-ı hal içine girmeyebilirdi. Bizim mahalle toptan onu sever, sayar kitaplarını elden ele dolaştırırdı. Çoğu organizasyonlara davet edilecek kişiler listesinde ön sıralarda bulunurdu. Dün tahammül edemediği eleştirileri bugün kendisi yapıyor. Bu uyarıların elbette altına imza atarım, ama hala aynı minvalde iktidar dışında bir alternatif yok gibi bir davranış içinde girmesini kabul edemem. Mesela, A.Dilipak Saadet Partisi hakkında ne düşünmektedir? Niçin Saadet Partisi ile farklı kutuplardaymış gibi bir hava pompalanmasına müsaade etmektedir? Bir protestoda, eylemde, basın açıklamasında Saadet Partisi, organizasyonun bir yerinde varsa, bu durum A.Dilipak tarafından kabul edilebilir bir şey değildir. Bunu açıklarken de ilk yaptığı değerlendirme, bahse konu eylemin siyaset üstü olduğu yönündedir ama iktidar partisi bir şekilde açık veya gizli destekçi ise bunu hiçbir zaman problem olarak görmez.

A.Dilipak dile getirdiği eleştirilerini, yani bu filmi daha önce defalarca seyretmiş olmalı. ANAP’ın yaşadığı süreç daha hafızalardaki yerini koruyor. Yozlaşmanın ANAP’ı taşıdığı nokta bugün AK Parti’yi tehdit ediyor. Bizler de çok yakın bir şekilde müşahede ediyoruz. İktidarı samimi olarak destekleyenleri tenzih ederek ifade ediyorum, ancak her dönemin adamı olanlar, bugün iktidar partisine ait köşe başlarında yer edinmiş durumda. Bu sürdürülebilir bir durum değildir. Birilerinin istikrardan anladığı şey, kendi menfaatlerinin sürekliliğidir. Başbakan farkında mıdır bilmiyorum ama belediyeler ve bazı devlet kurumları birileri için hizmet üretilen alanlar değil, kazanç ve rant devşirecek şirketler haline dönüştürülmüştür. AK Parti döneminde oluşmuş olan çevre, geçmişte eleştirdiğimiz papatyaları ve aile fotoğraflarını aratır duruma gelmiştir. Tartışmalar bu konulara odaklanmış olsa siyaset çok daha farklı bir zemine taşınacak. Gezi olayları vesair tartışmalar siyasetin değerler üzerinden yapılmasına sebep olduğu için taraflar, olması gereken tartışmaların dışına çıkıyor. A.Dilipak bu durumla ilgili endişesini ifade ederken,

“Kimilerine göre, Ağustos ortalarından itibaren, Askeri Şura tartışmaları ile birlikte nokta hedeflere saldıracaklar. Bir yandan da kaset savaşları, yolsuzluk dosyaları gelecek gündeme..”diye tespitte bulunuyor.

Başbakan ortaya koyduğu söylemleriyle, iktidarın uygulamalarının aksine bir tutum içine giriyor. Faiz lobisi diyor, kredi kartlarını kullanmayın diyor, AB’ye Batıya kafa tutuyor ancak bu söylemlerin gereğini yapacak bir gayret içine girmiyor. Yani daha önce bir yazımızda da ifade ettiğimiz gibi “Vicdanlarındaki söyleyip, önlerine konulanı yapıyorlar”

Sonuç olarak, A.Dilipak’ın geldiği nokta ve bardağın dolu tarafı geç de olsa iktidarın içine düştüğü durumu görmesidir. Ancak bardağın boş tarafı problemlerin çözümünün sadece iktidar partisinin kendisini düzeltmesiyle mümkün olduğuna inanmasıdır. Keşke bu eleştiriler muhatapları tarafından doğru okunsa ve arzu edilen düzelme sağlanabilse. Ancak bu noktaya taşınmış yapıların, düzelebildiğine dair bir örneği ben bilmiyorum. Bilen varsa söylesin. Çözüm var mı diye merak edenlere de tavsiyem,  şöyle başlarını kaldırıp çevrelerine baksınlar. Mutlaka bir çözüm yolu vardır. 

YORUMLAR
Ekrem Şama 20-07-2013, 07:38:06
Sayın yazar Akparti'nin Irak harekatına destek verdiği günlere inerseniz aynı Dilipak'ın Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Gül için söyledikleri yenilir yutulur şeyler değildi. Mesela "ellerinize bakın, bebek kanıyla kıpkırmızı oldu" gibilerden doğru söylemlerini bulursunuz. İnsan sormadan edemiyor," ne oldu da bu bebek kanı temizlendi?" Allah bu dili paklasın diye dua ederim...
 
M. Hasan Öz 20-07-2013, 08:45:22
Tebrikler. Mustafa Bey, Sayın Dilipak'a güzel bir ders vermişsiniz.
İnşallah anlar. Ancak O'na bu yazıyı hangi olay veya tespit yazdırdı bilmiyorum ama, şahsi bir meselesi olabilir mi diye düşünüyorum. Neyse, hizaya gelecekler ama, küstahlığı da bir türlü elden bırakmıyorlar. Ne diyelim.
 
orhan baba 21-07-2013, 10:45:02
bence a.dilipak,yazılarının okunmaması münasebetiyle bu tür yollara tevessül ediyor.arada okuyan çıksın diye.ama onun asıl bakması gereken kısmın.[o ve onun durumunda olanların] erbakan hocayı şu yada bu şekilde terkeden insanların zaman içinde yaşadıkları büyük sapmalar,hüsranlar.mutsuzluklar vb.durumların ondada görülmeye başlamış olmasıdır.bundan dolayı bir an önce tövbe edip hak mücadeleye[milli görüşe]en üst düzeyde katkıya başlamalıdır.
 
İbrahim Toraman 22-07-2013, 15:28:54
Üsküdarda sabah oldu demek lazim Sayın Dilipak'a.Bu hükümet Ülkeyı ıfsad ettıkten sonramı aklına geldı uyarmak,bu ıfsadta Dilipak beyın büyük payı var hükümete kayıtsız şartsız desteği ile.Vakıt gazetesını ve habervaktım sıtesını takıp ederdım kayıtsız şartsız desteklerini gordukten sonra ikisınıde bıraktım ve ele alınmıyacak gazete listsıne ekledim.Sıtelerinide kesınlıkle açilip bakılmayacak listesıne ekledım.Bakma ve okuma ihtıyacı'da duymadım hiçbir eksıklık hıssetmedım.
 
Kazım Özdemir 24-07-2013, 12:19:55
Dilipak efendi geçtğimiz seçim dönemlerinde de AKP ye ağır eleştirilerde bulunurdu.Fakat bu eleştirilerin daha azını dahi olsa Saadet Partililer yapınca küplere biner ve Saadet Partililere demediğini bırakmazdı.Kendisine bu durumu açıklayan bir mektup göndermiştim.Onun Milli Görüş e gıcıklığını hala çözemedim.Yazı çok güzel olmuş tebrik ederim.
 
taraf 24-07-2013, 13:27:45
Sayın YAZAR Sayın DİLİPAK'ın seçim sürecinde oyum Saadet Partisine diye bir makalesi olduğunu biliyorum .İnanmayan arşive bakabilir...Hükümeti veya bir takım icraatlarını desteklemiş olabilir.Ama oyunu Saadet Partisinden yana kullandığını biliyorum...Kaldıki hükümete ve dindar kesime karşı yapılan cumhuriyet mitingleri,gezi provakasyonu,balyoz planları,ergenekon yapılanması karşısında bende hükümetin yanındayım...Mağdurun ve mazlumun yanındayım.İslamiyet bunu gerektirir.Vicdan bunu kabul eder...
 
ercan 27-07-2013, 06:21:12
hocam gibi hadi ordanmı desek yoksa sokak ağzıyla hadi leeeen mi?
 
metin güneş 30-07-2013, 01:46:27
AAAAHHHH AHHHH BU DİLİPEK ABİMİZ ZAMANINDA çok milli gazetede yazılar yazmaya çalışmış ama bir türlü başaramamıştı azıcık yazının namusu varsa ki var: İNSAN birazıcık kendine bakmalı bu kadar çabuk manevralae yapamamalı bu cüsseyle insan nasılda bu manevraları yapıyor inanamıyorum sayın mustafa kardeşim biz bu adamı toplantılarımıza çağırıyorduk istifade edlim diye ama o ne yaptı çocuklarını ilk önce İ.H.L den alıverdi seni seven kardeşin metin
 
mehmet deşti 14-04-2014, 11:47:04
dilipakın milli görüş tarihi açısında bir karşılığı bir değeri yok, ibrahim as. ateşe atılırken ağızıyla ateşe su taşıyan karınca kadarbile. ama o aynı ateşi körükleyebilmek için mücadele eden kertenkele gibi elbet karşılığını bulacaktır ahirette...
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
13/02/2018 - 08:29 Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
23/01/2018 - 08:47 Afrin
09/01/2018 - 08:24 ‘Bildiğiniz Gibi Değil’
02/01/2018 - 08:41 2018’den Beklentilerim
26/12/2017 - 08:30 ‘GAP’ı Gaptırmak’
19/12/2017 - 08:49 Bit Pazarına Düşen Onur
12/12/2017 - 08:30 Yenikapı - Kudüs Notları
05/12/2017 - 08:22 ‘Gitme Turnam Vuracaklar’
29/11/2017 - 08:37 ABD’nin YPG’ ye desteği biter mi?
22/11/2017 - 09:55 7 Haziran Seçimlerinden Artakalan
21/11/2017 - 09:30 7 Haziran Seçimlerinden Artakalan
14/11/2017 - 09:47 ‘Hoca Haklıymış’
13/11/2017 - 09:35 Yıl 1949 ve Bir Haberin Anatomisi
08/11/2017 - 09:49 Bülent Ecevit ve o Fotoğraf
07/11/2017 - 09:32 Bülent Ecevit ve o Fotoğraf
01/11/2017 - 08:30 Seçilmişler Atanmış mıdır?
24/10/2017 - 09:39 Yüzde 10 Barajı
12/09/2017 - 09:24 Sağım Solum Sobe
05/09/2017 - 10:19 Kazanılmış Kaleler!
29/08/2017 - 10:17 Bir Allah’ın Kulu Yok mu?
22/08/2017 - 09:36 Suriye’de Dönüş Mümkün mü?
15/08/2017 - 09:15 Siyasetin Dili
01/08/2017 - 10:00 Her Genç Üniversite Okumalı mı?
29/07/2017 - 09:44 Kudüs Ana Gibidir
25/07/2017 - 09:17 Durun Siz Eski Müttefiksiniz
18/07/2017 - 15:30 Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
04/07/2017 - 09:09 Bir Ülke Nasıl Ayakta Kalır?
20/06/2017 - 12:06 Cenevre’de Güvenlik ve Garantiler Tuzağı
13/06/2017 - 09:30 D-8 Neden Önemli?
06/06/2017 - 09:34 Günaydın Bay Karzai!
30/05/2017 - 09:49 YPG’ ye NATO Şemsiyesi mi?
23/05/2017 - 09:30 Arap-İslam-Amerikan Zirvesi (!)
16/05/2017 - 10:40 Endişeliyiz ama Korkmuyoruz
14/05/2017 - 19:39 ABD, PYD’ de Neden Israr Ediyor?
09/05/2017 - 10:17 Adalete Güven Ne Durumda?
02/05/2017 - 09:20 Kaçırılmış Uçağın Yolcuları
26/04/2017 - 09:08 Arpacıya Borç Eden Ahırını Tez Satar
18/04/2017 - 09:05 Referandum Sonucu Nasıl Okunmalı?
14/02/2017 - 14:56 YARIN’ın Partisinden Yarı’nın Partisine
07/06/2016 - 09:57 Muhammed Ali Clay
31/05/2016 - 09:22 Sn. Başbakan Ekonomi Danışmanlarınızı Değiştirin
24/05/2016 - 09:07 Yeni Hükümet Eski İktidar
22/05/2016 - 01:17 Amerika’nın Gerçek Yüzü: Trump
17/05/2016 - 09:38 BAŞKANLIK BÜTÜN DERTLERİN İLACI MI?
10/05/2016 - 09:20 Toplumsal Travma
03/05/2016 - 09:12 İngiltere AB’den çıkmayı tartışıyor, ya biz?
27/04/2016 - 09:07 G-20’nin kaç üyesi var
20/04/2016 - 10:12 Ey İslam ülkelerinin yöneticileri
13/04/2016 - 09:12 Ödül alan emir alır mı?
31/10/2015 - 06:08 SAVRULAN ADAMLAR
22/07/2015 - 14:45 BÖYLE GİDERSE ANALARIN GÖZYAŞI HİÇ DİNMEZ
15/07/2015 - 14:39 GEZİCİLERİN NE İŞİ VAR “ONUR YÜRÜYܪܔNDE
05/06/2015 - 14:01 SAVRULAN ADAMLAR (2)
03/06/2015 - 12:35 SAVRULAN ADAMLAR (1)
13/01/2015 - 12:09 CHARLIE DEĞİLİZ AMA ANLIYORUZ
07/01/2015 - 12:10 SÖMÜRÜLMEK NE GARİP ŞEY ANNE!
26/12/2014 - 10:38 SAVRULUYORSUN BE AHMET ABİ
10/12/2014 - 12:23 EMBEDDED JOURNALISM VEYA YALANCI ŞAHİTLİK
03/11/2014 - 13:43 NURİ PAKDİL ÜSTADA SELAM VE SERZENİŞ
08/10/2014 - 16:01 KOBANİ’DEN ÇIKAN MESAJ
28/08/2014 - 15:00 BEN BİR FELAKET TELLALI MIYIM?
13/08/2014 - 13:22 ÖLÜ OZAN ROBIN WILLIAMS ÖLDÜ
08/07/2014 - 12:35 NETANYAHU NEDEN “BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN” DEDİ
17/06/2014 - 13:37 YÜZYIL SONRA KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
20/05/2014 - 11:46 SOMA’DAN SOMALİ’YE YOL GİDER
28/04/2014 - 12:52 "KÜRTLER VE ALEVİLER AZINLIKTIR"
15/04/2014 - 14:00 KIŞANAK NE DEDİĞİNİ BİLİYOR
07/04/2014 - 12:20 17 ARALIK – 30 MART
24/12/2013 - 08:42 OPERASYON
05/11/2013 - 13:10 BAŞÖRTÜSÜ
23/10/2013 - 11:45 HAKAN FİDAN
18/09/2013 - 12:47 SİLAHLI DİPLOMASİ
27/08/2013 - 09:40 PARTİ KÜFÜRDÜR, AK PARTİ HARİÇ
14/08/2013 - 10:50 MISIR ORDUSU TASFİYE EDİLİYOR
29/07/2013 - 14:20 MISIR NEDEN ÖNEMLİ?
19/07/2013 - 14:53 ABDURRAHMAN DİLİPAK
26/06/2013 - 10:30 GEZİ OLAYLARI VE MİLLİ İRADE MİTİNGLERİ
07/06/2013 - 16:14 ÇARŞI, HERŞEYE KARŞI
20/05/2013 - 18:09 BELEDİYECİLİKTE 3H DÖNEMİ
16/05/2013 - 14:18 REYHANLI
30/04/2013 - 16:58 "GÜN OLUR ASRA BEDEL"
24/04/2013 - 08:32 SARI GELİN
11/04/2013 - 16:18 CEMİL ÇİÇEK NE DEDİ?
04/04/2013 - 14:40 ABDULLAH ÖCALAN VE MİSAK-I MİLLİ
25/03/2013 - 17:26 APOLOGIZE
19/03/2013 - 17:58 LAZ ZİYA YAKALANDI
12/03/2013 - 14:46 İMRALI GÖRÜŞMELERİ VE BAŞKANLIK SİSTEMİ ARASINDA BİR BAĞLANTI VAR MI?
20/02/2013 - 14:44 SİNOP, SAMSUN VEYA İTİDAL LÜTFEN
12/02/2013 - 12:04 TERÖRÜN FİNANSMANI YASASI VE HUNTINGTON’UN YOL HARİTASI
04/02/2013 - 17:27 AB'NİN PANZEHİRİ YALNIZCA ŞANGHAY İŞBİRLİĞİ ÖRGÜTÜ MÜ?
02/01/2013 - 10:39 "AB İNSANLIK TARİHİNİN EN KAPSAMLI BARIŞ PROJESİDİR"
26/12/2012 - 08:10 SÖYLESEM TESİRİ YOK, SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL
14/12/2012 - 08:15 ABDULLAH GÜL BM GENEL SEKRETERİ Mİ OLACAK?
07/11/2012 - 08:00 Obama-Romney ve Amerikan Seçimleri
09/10/2012 - 12:21 Diyarbakır Emniyet Müdürünü Doğru Anlamak
27/09/2012 - 10:39 Kendim Ettim, Kendim Buldum
10/09/2012 - 16:51 Acıya Yabancılaşma - Afyonkarahisar
31/08/2012 - 16:18 Suriye ve Kafa Karışıklıkları
08/05/2012 - 12:47 Dış Politika Perspektifi
25/04/2012 - 16:01 Son Dönemeçte Türk - Arap İlişkileri
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz