6 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 22 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
TAYYİP ERDOĞAN SEVGİSİ
20/06/2013 - 15:42
Ekrem ŞAMA

Bazılarına göre bizde Tayyip Erdoğan nefreti oluşmuş. 

Hatta onun nefretinden gözlerimiz bile kör olmuş, olan biteni anlayamaz duruma gelmişiz. Hatta ve hatta, öteden beri Milli Görüş’ün önerdiği çözümleri hayata geçiriyor olmasına rağmen bunlara bile itiraz eder duruma gelmişiz.

Hayretler içindeyiz, onu biz mi daha çok seviyoruz, etrafındakiler mi?

Gelin yakın tarihi kısaca bir turlayalım, sevgilerimizi tartıya çıkaralım:

17 yıl yardımcılığını yaptık. Ayağına diken batmasın, para pul işlerine karışmasın, rahat fikir üretsin, aç ve açık kalmasın diye gece gündüz koşturduk. Eşimizi, aşımızı, işimizi ihmal etme pahasına etrafına çember oluşturduk, kimse zarar vermesin diye düşünerek. Yaşça büyük olduğumuz için hep nasihat ederdik, aman şu hatayı yapma, bu hatayı yapma diye. Çünkü birbirimizi Allah için sevdiğimiz gibi onu da Allah için seviyorduk… Zaten bu sevgi bizim en büyük sermayemizdi.

Hep konuşurduk; bu Erbakan Hocamız boş adam değil. Manevi boyutu da olan birisi. Aman onun sözlerinden çıkmayalım, hiç birimiz onun kara tırnağı olamayız. Birileri onunla karşı karşıya gelirse biz hep ondan yana olmaya özen gösterelim. Bizim sevgimiz Allah içindi.

Belediye Başkanlığı’nın ilk yıllarındaki başarılarımızdan sonra etrafı değişmeye başladığında, yine her fırsatta hatırlatmalarda bulunuyorduk; aman başkanım, etrafına yeni girenlere dikkat et, falanca filanca var ya, onlar dün bizi kapılarından kovan adamlar. Aman aman! Çünkü onu seviyorduk.

28 Şubat sürecinde üzüntülü ve sıkıntılı günler geçirdik. O haksız yere hapse girdi. Onun etrafında sevgi şelalesi oluşturduk. Hapse yolcu ederken, İstanbul’un şahit olmadığı kalabalıklar toplandı. Çünkü onu çok seviyorduk. Hapiste bulunduğu süre içinde hapishane kapısında kuyruk olduk, aman yalnız kalmasın, üzülmesin diye. Çünkü sevgimiz büyüktü.

Hapisten çıktıktan sonra pek yanına yaklaşamasak bile, uzaktan mesajlar gönderirdik. O zamanlar Amerikan boyutunu göremediğimizden olacak, sadece ara sıra beraber gözüktükleri, ya da mesaj teatisinde bulundukları 28 Şubatçı omuzu kalabalık kişilerden uzak durmasını isterdik. Çünkü onların ipiyle kuyuya inilemeyeceği haberlerini gönderirdik. Seviyorduk da ondan.

Fazilet döneminde Erbakan Hocamıza karşı söylemlerini duyar, üzülür, belki takiyye yapıyor diye teselli bulur, sevgimizi devam ettirirdik. Fazilet Partisi Büyük Kongresi’nde bugünün Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün ağzından “Batı Medeniyeti ile hareket edilmesi gerektiği” söylemini belki bu kendi görüşüdür, Tayyip Erdoğan bu görüşü asla benimsemez, diye üzerine toz kondurmuyorduk. “Bir bölen olmayacağım” sözünü de ağzından duyunca sevgimiz tazelenmişti.

Ayrı parti kurduğunda şok üstüne şok yaşadık. Ama etrafındakilerle kendisine hep haber gönderiyorduk ve diyorduk ki; bu yaptığınız yanlıştır, daha dün teşkilatlarımızı eğitirken bir takım fıkıh kaidelerinden hareketle, ayrılıkçılar hakkında Kur’an ve Sünnet’teki müeyyideleri, o başkan, biz etrafındayken beraberce açıklıyor, uyarılarda bulunuyorduk. Daha dün teşkilatımıza öğrettiğimiz bu kaideler değişmedi ki. Ne olur Tayyip Erdoğan da değişmesin. Bu günün yarını da var, diyorduk. Çünkü onu seviyorduk. 

“Muhtar bile” değilken ABD’ye gidip, kırmızı halılarla ve olağanüstü törenlerle karşılanıp, “büyük büyük” lobilerle görüşüp, “cesaret madalyaları” alırken içimiz yanmaya başlamıştı. En başta Liderimiz Merhum Erbakan Hocamız olmak üzere sesimizi yükselterek, “onların ipiyle kuyuya inilmez, onlar sana senin ve ülkenin hayrına şeyler yaptırmazlar” diyorduk. Siyonist lobiler bir insana boşuna madalya vermez, gel mazini inkar etme, onların dinine girmedikçe senden hoşnut olmazlar diyorduk. Çünkü, dünyasını ve ahretini karartmasını istemiyorduk, çünkü onu hala seviyorduk. 

Önce CHP’nin de desteği ile “olağanüstü” metodlarla milletvekili, ardından başbakan oldu. Artık Haçlılık emelleri ile gözü dönmüş Bush’un karşısında pazarlık masasındaydı. Coni, Toni, Berlüskoni gibi Haçlı önderleri nikah şahitliği yapacak kadar onun yakını olmayı başarmışlardı. Hep masada Afganistan, Irak ve diğer İslam ülkeleri vardı. Para, itibar, şan, şöhret ve büyük liderlik vaatleri karşılığı bu Müslüman ülkelerin işgali ve sömürülmesinde yardımcı olması istendi. Büyük bir lütufmuş gibi “eşbaşkanlık”lar verildi. Biz kıyameti koparmaya başladık. Sakın mazinizi inkar anlamına gelecek olan bu zulümlere ortak olmayın, bunlar açıkça söylüyorlar, haçlı seferlerini başlatacaklar! Dünya ve ahretinizi berbat etmeyin, siz bir Müslüman’sınız, din kardeşlerinizin katliamına sakın yardım etmeyin! 

Bunları derken çıkarımız yoktu, çünkü onu seviyorduk. Verdiği bu feci yanlış sözleri aklı başında partili arkadaşları “tezkere” olayı ile önlediler. Biz sandık ki, parti içindeki bu gizli muhalefeti kendisi ayarladı. Böyle bir siyasi manevra ile tezkereyi kendisi önlettirdi. Sevindik, hatta tanıdıklarla tebrik mesajları gönderdik. Liderimizin uyarıları işe yaradı diye düşündük. Sevgimiz arttı…

Sonra ne mi oldu? Bütün şiddetle sarsıp uyarmalarımıza rağmen, o büyük hataları maalesef yaptı. TBMM’de reddedilen tezkerenin hükümlerinden bile fazlasını Haçlı’ya veriverdi. Havaalanları, hava koridorları, limanlar, istasyonlar, amade kılındı. Sortiler, bombardıman uçaklarının hava ikmalleri, silah ve malzeme sevkiyatları bizim topraklarımızdan yapılıyordu. Katliam, zulüm, sömürü, tecavüz, soygun, kültür kıyımı, hapishaneler, işkenceler… Haçlı’nın koalisyon ortağı olmakla övünmenin ötesinde, Amerikan askerlerine dualar, lojistik destekler… Afganistan’da fiilen zalime destek. Kardeş Libya’nın tahribi, liderinin linç edilmesi… Siyonistin ve Haçlının isteği doğrultusunda Suriye’de yerinden oynatılan taşlar, iki arada kalmış Müslümanlara yapılan katliam ve zulümler… Bırakın günümüzdeki zulümleri, geçmişte yapılan Haçlı Seferleri’ndeki zulüm ve katliamları bile Sayın Tayyip Erdoğan’nın ağzıyla ibra ettiriyorlardı. Çok sevdiğimiz Tayyip Erdoğan, belki de iyi yapıyorum zannederek, hem İslam dünyasını perişan ediyor, hem kendi dünya ve ahretini mahvediyordu. Seyirci mi kalacaktık? Liderimizin öncülüğünde en yüksek perdeden muhalefete başladık. Sokaklara, meydanlara indik, tanıdık partililerle kendisine protestolar gönderdik, kendine gelmesi için sarsarcasına hitaplarda bulunduk. Ama hep çözümü de gösteriyorduk. Haçlı’dan ve Siyonist’ten onların dinine girmedikçe kendisine ve Türkiye’ye dost olamayacaklarını haykırıyorduk. Çünkü o sevdiğimiz biri idi. Onun ve İslam dünyasının mahvolmasına asla razı olamazdık. Bu yanlış siyaseti tasvip edemezdik. Bu muhalefetimizi düşmanlık olarak algılayan ve ona değil “iktidarına” dost olan çevreler bizi yıpratmaya çalışıyorlardı. Hatta “Müslümanların birliğini bozanlar” ya da “bir avuç marjinal bozguncu” olarak damgalanıyorduk. Bunlara rağmen doğruyu haykırmaya devam ediyorduk. Doğruları olduğu gibi söylediğimizden dolayı çoklarını rahatsız ediyorduk.

Müslümanların mahvolmasına rağmen, Haçlı zalimleri için yapmış olduğu bu olağanüstü desteklerin bazı karşılıkları olmalıydı. Hem bu karşılıklar onu da ayakta tutmalıydı ki, Haçlı daha fazlasını alabilsin. Yabancıların istihbarat desteği ile Türkiye’deki cunta heveslilerinin tutuklama furyası başlatıldı. Böylece inançlar üstündeki baskılar da hafifliyordu. Bu baskılardan çok çekmiş olan büyük halk kesimi haklı olarak memnuniyetten coşuyordu. Ama burada da halkın göremediği şeyler vardı. Biz bu konuda yapılanların olumlu olduğunu, ama dikkatlerden kaçan başka şeyler olduğunu söyledik. Cunta ve çetecileri yönlendiren beyinlerin yurt dışında olduğunu, ellerinin kollarının ülke içinde olduğunu, tutuklananların bir kısmının belki maşalar olduğunu söyledik. Gerçek suçlularla suçsuzların ayıklanması işleminin süratle yapılmaması halinde ordumuzun zayıflatılmış olacağını, bunun ise ABD’ye hizmet etmekle eşdeğer olduğunu söyledik. Dış kaynaklı olan ve yurt içinde bulunan cuntacıların maşalarının yanında, bunları yönlendirenlerin de bulunup hesaba çekilmesi gerektiğini, halbuki bunların serbestçe faaliyetlerine devam etmekte olduklarını dillendirdik. Sonra bizzat kendi ağzından duymadık mı, “bu tutuklamalar konusunda kantarın topuzu kaçtı” diye? Reform paketleri bundan dolayı çıkarılmadı mı? Tayyip Erdoğan’ı gerçekten seven bizler olduğumuzdan bu eksik işlemlerin bir gün geri tepeceğinin bilinci ile bunları ortaya koyuyorduk. Bir belanın beyni ortaya çıkarılıp etkisiz hale getirilmedikçe, her an geri dönüp tahribatına devam edeceğini düşünüyorduk. Hep uyarılarda bulunduk. Lakin cuntacılardan ve Ergenekonculardan yanaymışız gibi damgalandık.  

Faizi bir dünya gerçeği, zinayı serbestisini, domuz etini ve daha bize uymayan bir yığın yanlışı, Avrupa Birliği’ne giriş için gerekli düzenlemeler olarak hayata geçirirken en büyük tepkileri gösteriyorduk. Bizim hayat kaynağımız olan kaideleri çiğniyor, hem kendini, hem de gelecek nesilleri ateşe atıyordu. Hele faiz konusunda çareleri de göstererek, toplumun ifsadını önlemek için yangın habercileri gibi avazımız çıktığı kadar bağırıyorduk. Ülkemizin ve sevdiğimiz birinin ateşe yaklaşmasını isteyebilir miydik?

Velhasıl Sayın Tayyip Erdoğan’a ve iktidarına karşı en yüksek perdeden muhalefeti biz yapıyorduk. Elbette çare ve çözüm göstererek yapıyorduk. Çünkü bizim sevgimiz gerçekti. Onu ve ülkemizi kötü akıbetten kurtarmalıydık. Haçlı ve Siyonist’in gerçek yüzünü ona defalarca anlatmaya çalıştık. Bizim çabalarımız düşmanlık olarak ona intikal ettirildi. Olsun, biz görevimizi gene de yapmaya çalıştık. İyi olduğuna kanaat getirdiğimiz icraatlarını da alkışlamaktan ve daha iyisine teşvik etmekten de geri durmadık. Mesela eğitim sistemi, mesela İslam ülkeleri ile ilişkilerin geliştirilmesi, mesela anayasa değişikliği, v.s

Yaptığımız muhalefet ve verdiğimiz destekleri sebepleri ile ayrıntılı olarak burada yazmak, yazının hacmi itibariyle mümkün değil.

Son günlerdeki kanunsuz gösteriler ve zararlı eylemlere gelince:

Bu eylemleri ve verdikleri zararları başta en yetkili ağızlardan olmak üzere hepimiz yanlış olarak vurguladık. Ama biz sevgimizden dolayı iktidarın ve özellikle Başbakan’ın bu olaylar karşısındaki tutumlarının yanlış olanlarına da karşı çıktık. Olayları önlemek yerine büyütmeye yarayacak anlık değişen tutumlarını ortaya koyduk. Çünkü olayların büyümesi hepimize ve sevdiklerimize zarar verebilecek boyutlara varabilirdi. Bu da anlaşılamadı elbet. Nerdeyse kanunsuz göstericilere arka çıkıyoruz diye suçlanıyoruz.

Şimdi bakın nereye geldik?

Bu olayları bizzat Sayın Tayyip Erdoğan önce faiz lobisine bağladı. ABD ve Avrupalı yetkililerin tutumlarını ve sözlerini şiddetle kınadı. Avrupa Parlemantosu’nun aldığı aleyhimizdeki kararları kabul etmediğini haykırdı. CNN, BBC ve diğer Haçlı medyasına zehir zemberek şeyler söyledi. “Dostumuzu düşmanımızı yeni öğreniyoruz” dedi.

Bizim yıllarca meydanlara çıkıp bağırdığımız gerçek tam da bu idi. Faiz girdiği yeri tahrip eder, kimseye fayda sağlamaz, faizcileri doyurmak mümkün olmaz, çete dediğin, cunta dediğin faizciden güç alır. Onların dinine girmedikçe Haçlı ve Siyonistler başta Tayyip Erdoğan ve bizlere asla dost olmazlar. Geçmişteki bizim ikazlarımızı kendi ağzından haykırmaya başladı.

Tayyip Erdoğan sevgisi işte budur. Uyarmak, silkelemek, yanlış yapmasını engellemek… 

Şimdi kendisine seslenmek istiyoruz:

Sayın Tayyip Erdoğan, dediklerimize kulak verseydiniz keşke de meydanlara inmek zorunluluğunu duymasaydınız! Faiz lobicilerine, Haçlı ve Siyonist azgınlarına karşı meydanlar çare değildir Sayın Tayyip Erdoğan! İktidarsınız tedbir gerekir tedbir! Verdiğiniz sözler, attığınız imzalar, teslimiyetler sizi tedbir almaktan alıkoydu! Haçlı’nın üslerini ve silahlı güçlerini koynumuza kadar soktunuz, istihbaratımızı onların insafına terk ettiniz! Etrafımıza ateş çemberi örülürken, onlara dua ve yardım ettiniz. El ele verecek, birlikte hareket edecek komşu bırakmadınız! Hayati önemdeki sanayi tesislerini ve faizcilerle mücadele edebileceğiniz devlet müesseselerinin büyük kısmını, haberleşme alt yapımızı faiz lobicilerine sattınız! Bunların bedeli ile faiz ödediniz! Toprak satarak faiz ödediniz, faizcileri semirttiniz! Bunları görmenizi ve yanlışın neresinden dönersek kardır hesabıyla, gerçek çözümlere yönelmenizi dileriz. Şimdi bu cenderelerden kurtulma vaktidir. Bu çözümleri bulmak mümkün, yeter ki anlık kararlar ve tepkiler yerine istişare metodunu iyi kullanın...

Sayın Tayyip Erdoğan, sizi asıl seven biziz! Sizi helake ve hepimizi felakete sürükleyecek olan yanlışlarınızı önlemeye çalışıyoruz. Bize düşman gibi bakanlara inat, yol göstermeye ve yanlışı önlemeye gücümüz nispetinde devam edeceğiz. Çünkü biz senin çok iyi tanıdığın Milli Görüşçüleriz!

Biz sizi, etrafınızı çeviren ve yanlışlar karşısında hep sus pus olmuş bulunan bir çoğundan çok daha fazla seviyoruz! Onların büyük çoğunluğunun sevgisi “iktidar” ya da “istikbal” sevgisidir. İlk sallantıda darmadağın olacakların sevgisine ne kadar güvenebileceksiniz? Şu an bakın etrafınıza, bunları çıplak gözle dahi görebileceksiniz!

Size Emevi Halifesi Hişam’ı hatırlatıyoruz. Etrafında milyonlarca seveni vardı. Parmakla gösterilirdi. Dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü devletine 18 yıl Halifelik yapmıştı. Hazineler ona emanetti. Ama gün geldi, yapayalnız kaldı. Kendi çabaları ile “kazandığı” büyük servetlerin bile ona hiçbir faydası dokunmadı. Eski azatlı bir kölesinin hediye ettiği eskimiş elbiseyi kefen yapıp defnettiler. Arkasından o kocaman devleti de çatırdayıp tarihe karıştı. İbret almazsak tarihler tekerrür eder durur.

Gerçek sevenleriniz, sizin nefsinize ağır gelse bile, size hep doğruyu göstermeye çalışanlardır Sayın Tayyip Erdoğan!

 

GURUR
Dur,

Gurur

Savurur.

Yere vurur.

Olursun mağdur.

Şeytandı en mağrur,

Bu yüzden oldu menfur.

Gurur hastalık doğurur.

Bunun en doğrusu da şudur:

Tevazu...  Kula yakışan budur.

 

Ekrem Şama
ekremsama@hotmail.com

YORUMLAR
Bir kul 20-06-2013, 16:17:55
Allah razı olsun. Sayın Başbakanımız kendisine sonradan giydirilen gömleği çıkarır da Milli Görüş Gömleğini giyer İnşallah
 
cihat 17-08-2013, 17:15:24
yazılarınızın her kelimesine katılıyoruz
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
29/01/2018 - 08:41 Amerika kaç defa aldattı?
22/01/2018 - 08:26 Top Mehmetçik’te
15/01/2018 - 08:30 Ordumuz ve şehitlerimiz
25/12/2017 - 09:13 Tomar Tomar Kumar
18/12/2017 - 08:30 Büyük fotoğraf netleşiyor
11/12/2017 - 08:45 Dünyayı kurtuluşa zorlamak
04/12/2017 - 09:06 Kurtuluş savaşında iç kavga
27/11/2017 - 08:25 Eski bakan Nabi Avcı ve NATO
21/11/2017 - 09:34 11 Eylül ve 15 Temmuz
13/11/2017 - 09:34 Kudüs ziyaretleri
07/11/2017 - 09:35 Kardeşlik köprüsü
06/11/2017 - 09:30 Kardeşlik köprüsü
16/10/2017 - 09:56 Amerika demek, entrika demek
14/08/2017 - 09:43 Tarihten bir gaflet rekoru
07/08/2017 - 09:01 Torunlara ne bırakıyoruz?
31/07/2017 - 09:37 Kudüs sorununu kim çözer?
17/07/2017 - 09:22 15 Temmuz programları
10/07/2017 - 09:12 Olmaz olmaz!
03/07/2017 - 08:56 Milli Görüş niçin kuruldu?
19/06/2017 - 09:35 Dışişleri şaka gibi
12/06/2017 - 10:09 Paçalarımız Tutuşunca
05/06/2017 - 09:40 İstanbul’un fethi ve kurtuluşları
29/05/2017 - 09:39 Olmaz kardeşim olmaz!
22/05/2017 - 09:11 Ne umduk, ne bulduk?
15/05/2017 - 09:17 Yanlışlık
08/05/2017 - 09:11 Şaşılacak işler
24/04/2017 - 09:25 Referandum gözlemcileri
17/04/2017 - 09:12 Şimdi yaraları sarma zamanı
10/04/2017 - 09:11 Yeni Osmanlı Mı?
03/04/2017 - 09:07 Evimizdeki mayınlar
27/03/2017 - 10:41 Referandumdan geri dönülmeli
20/03/2017 - 09:29 Çanakkale’de Müslüman askerler
13/03/2017 - 09:10 Erbakan’ı anlamak
06/03/2017 - 09:07 Sil baştan
20/02/2017 - 09:18 Liderlerin savaş karneleri
13/02/2017 - 09:12 Hain ve hainlik
06/02/2017 - 09:42 Sorunlara amuttan bakmak
30/01/2017 - 09:56 Kıbrıs'ta prangalı pazarlıklar
23/01/2017 - 10:09 Saadet Partisi çok ileri gidiyor
16/01/2017 - 09:26 İkiye ayrılanlar
09/01/2017 - 09:11 Başkanlık ve bağımsızlık
02/01/2017 - 09:16 Yeniden istiklal savaşı
26/12/2016 - 09:29 Soğutma çalışmaları
19/12/2016 - 09:08 Koynumuza yılan soktular
12/12/2016 - 09:35 İsraf, israf, insaf!..
05/12/2016 - 09:00 İşimiz gücümüz
28/11/2016 - 09:19 İktidarın yeni yön arayışları
21/11/2016 - 09:10 Büyük İstanbul cinayeti
14/11/2016 - 09:01 Çözüm kendi dinamiklerimizde
07/11/2016 - 09:10 Unutulur mu
31/10/2016 - 09:33 Yeni bir dönem
24/10/2016 - 08:59 Nasıl bir genel başkan
17/10/2016 - 09:07 Erbakan sempozyumu
10/10/2016 - 09:24 Görüldü ve anlaşıldı ki!
03/10/2016 - 09:25 İktidarın A planı Amerika!
26/09/2016 - 09:48 FETÖ ve belediyeler
19/09/2016 - 09:13 DOLDURULUP BOŞALTILAN HAPİSHANELER
11/09/2016 - 18:04 VURUN KİTABA!
05/09/2016 - 10:51 Ben Amerika!
29/08/2016 - 09:03 Fethullah Gülen ile ilgili hatıralar
15/08/2016 - 09:39 Ne oldum delisi
01/08/2016 - 09:18 Yanlışlardan doğru sonuç çıkmaz
25/07/2016 - 09:02 Hangi İstihbarat zafiyeti
18/07/2016 - 09:07 Acil olarak ne yapılmalı
11/07/2016 - 10:03 Rusya ile yaşanan kriz
04/07/2016 - 13:22 Dış politikada geri dönüşler
27/06/2016 - 14:12 İSTİYORLAR Kİ
20/06/2016 - 10:12 Gurbetten Türkiye’ye bakış
13/06/2016 - 15:27 Haçlı dönekliği
06/06/2016 - 10:00 Savunan fanatik
30/05/2016 - 13:58 DOĞRU HEDEFE YANLIŞ YOLDAN YÜRÜMEK
23/05/2016 - 09:26 Tarih ne yazacak?
16/05/2016 - 09:18 Ucuza satılan zaferlerimiz
09/05/2016 - 09:10 Davutoğlu dönemi de bitti
02/05/2016 - 09:41 Yaratılışın doğası, kulun duası
25/04/2016 - 10:55 DİKKAT KESİLİYORUZ!
18/04/2016 - 09:41 Yeni anayasa için bir teklif de bizden
11/04/2016 - 13:30 DOYMAZ AMERİKA
04/04/2016 - 15:29 Zamana karşı yarış
28/03/2016 - 12:43 RESMEN ALAY EDİYORLAR
21/03/2016 - 15:36 YÜZ YIL SONRASINDAN ÇANAKKALE’YE BAKIŞ
14/03/2016 - 14:57 İSLAM BAŞŞEHİRLERİ YANIYOR
09/03/2016 - 11:07 AMERİKAN SEVDASI NASIL DÜŞTÜ?
29/02/2016 - 10:35 MİLLETİMİZİN SAADET VE SELAMETİ İÇİN…
22/02/2016 - 12:11 İSMAİL KAHRAMAN VE MİLLİ GÖRÜŞ
15/02/2016 - 11:54 KABE’DE EZAN VE NAMAZ
08/02/2016 - 11:38 KABE’DEN GELİYORUZ
01/02/2016 - 16:51 TARİHLER GÖSTERİYOR Kİ...
18/01/2016 - 10:27 UYANIN BRE!
15/01/2016 - 11:44 BİZİ ANLAYALIM
30/12/2015 - 14:39 Kandırılan Milli Görüşçülere!
14/12/2015 - 00:19 MEHDİ VE DECCAL BEKLEMEK
07/12/2015 - 14:29 EŞKİYA İLE MÜZAKERE
07/12/2015 - 11:05 EŞKIYA İLE MÜZAKERE
04/12/2015 - 13:15 CÜBBELİ AHMET HOCAMIZA ACIDIM!
04/12/2015 - 13:08 CÜBBELİ AHMET HOCAMIZA ACIDIM!
30/11/2015 - 10:01 ADIM ADIM SURİYE FELAKETİ
23/11/2015 - 11:57 YENİ BİR BAŞLANGIÇ
16/11/2015 - 10:24 HERKESE ANLADIĞI DİLDEN
16/11/2015 - 07:29 Herkese anladığı dilden
09/11/2015 - 11:41 İPİ GÖĞÜSLEYEN AKILLILAR
02/11/2015 - 12:31 RESNELİ NİYAZİ
29/10/2015 - 13:02 CEMAATE BAKIŞIMIZ
26/10/2015 - 09:32 ÇERÇEVELİ BİR BOSNA PARASI
23/10/2015 - 23:52 KERBELA'YI ANLAMAK
19/10/2015 - 13:52 ÖRGÜTLER ARASINDA KAYBOLMAK
19/10/2015 - 13:47 Örgütler arasında kaybolmak
12/10/2015 - 01:20 AKIL TUTULMASI
09/10/2015 - 08:04 ŞÜKÜRLER OLSUN!
05/10/2015 - 13:23 KORKUNUN BÖYLESİ
28/09/2015 - 10:06 CEMİL BAĞCI’YI HAKK’A YOLCU ETTİK
21/09/2015 - 10:09 MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP
14/09/2015 - 10:09 DOST VE DÜŞMAN
07/09/2015 - 15:43 AKIL BUNLARI KABUL EDER Mİ?
01/09/2015 - 16:49 ÖĞREN BE KARDEŞİM!
31/08/2015 - 10:05 FARUK ÇELİK VE GÖZYAŞI
24/08/2015 - 12:46 ATEŞ OLUR YAKARIZ!
24/08/2015 - 10:57 Umuyorduk ki
17/08/2015 - 11:01 AKPARTİ’YE EN BÜYÜK DESTEK
10/08/2015 - 10:13 BU ABD'YE NASIL GÜVENİP DE ÜSLERİ VERDİNİZ?
10/08/2015 - 10:09 TARİHTE İLKLER
03/08/2015 - 11:18 Sosyal medya silahşorları
30/07/2015 - 16:21 BÜYÜK ŞEYTAN İSTEDİĞİNİ ALDI
27/07/2015 - 01:53 İSLAM BİRLİĞİ VE HAÇLI SEFERLERİ
20/07/2015 - 12:39 HAKK’I HAK BİLİP HAKK’A İTTİBA
13/07/2015 - 12:24 KENDİMİZİ TEST EDELİM
13/07/2015 - 11:19 Kendimizi test edelim
10/07/2015 - 12:02 Haçlıların Kabeye saldırı girişimleri
07/07/2015 - 11:14 Haçlıların Mescidi Nebeviye saldırı girişimleri
06/07/2015 - 14:39 GÜNEYİMİZDE BİR DEVLET
03/07/2015 - 11:26 Kudüste Tapınak Şövalyeleri örgütünün kurulması
01/07/2015 - 10:51 Haçlı Seferleri ve Kudüsün işgali
30/06/2015 - 11:17 Hazreti Ömer’in Kudüs Emannamesi
29/06/2015 - 11:37 BİZ MÜSLÜMANLARIN ZEKATI
22/06/2015 - 11:21 MUKADDES ŞEHİRLER VE GÖREVLERİMİZ
16/06/2015 - 10:25 NEREYE GELDİK?
15/06/2015 - 10:38 NEREYE GELDİK?
08/06/2015 - 14:21 ATATÜRK İSTİSMARI DEVAM EDİYOR
08/06/2015 - 08:44 Atatürk istismarı devam ediyor
05/06/2015 - 13:06 SAADETTE KADRO MU VAR?
01/06/2015 - 08:08 ORMANDA YARALI BİR MANDA
25/05/2015 - 11:16 Çukur aynadan bakınca
24/05/2015 - 15:57 ÇUKUR AYNADAN BAKINCA
18/05/2015 - 10:47 TAKLİT HASTALIĞI
14/05/2015 - 14:34 ATATÜRK İSTİSMARI
11/05/2015 - 11:19 BARİ BUNU YAPMAYIN
04/05/2015 - 11:16 Libyanın katilleri
02/05/2015 - 12:31 CUMHURBAŞKANIMIZ KONUŞMALI
27/04/2015 - 10:54 BÜTÇENİN KAYNAĞI - RANTİYENİN KAYMAĞI
20/04/2015 - 12:05 REİS'İN PAPA DÖNÜŞLERİ
13/04/2015 - 11:41 VAR MIYIZ?
09/04/2015 - 20:22 BİR ADAYLIK TEKLİFİ HİKAYESİ
05/04/2015 - 20:42 ARAP BİRLİĞİ ORDUSU
30/03/2015 - 16:43 YEMEN KISKACI
24/03/2015 - 11:53 ÇANAKKALE’DE 27. ALAY YÜRÜYÜŞÜ
16/03/2015 - 09:11 ERBAKAN HOCAMIZ VE ÇANAKKALE
09/03/2015 - 09:50 ÇANAKKALE’DE 100.YIL HEYECANI
03/03/2015 - 15:29 ERBAKAN’A SUİKAST
23/02/2015 - 09:35 ALLAH DOSTLARI VE MİLLİ GAZETE
16/02/2015 - 10:00 BÜLENT ARINǒTAN BEKLENEN
09/02/2015 - 10:19 BÜYÜK YÜRÜYÜŞ
02/02/2015 - 10:46 PARÇALAYARAK ÇÖZMEK
26/01/2015 - 12:51 AKP MİLLETVEKİLLERİNE!
19/01/2015 - 11:14 HAÇLI’YI ANLAMAK
09/01/2015 - 17:21 KİTABIMIZ VE KARİKATÜR REZALETLERİ
04/01/2015 - 01:58 BEYİN UYUŞMASI
29/12/2014 - 11:27 PROJE ÇOCUKLARI
22/12/2014 - 11:54 HARF DEVRİMİ VE FACİALAR
15/12/2014 - 02:08 KIYIKLIK KIYIK KIYIK
08/12/2014 - 11:39 OSMAN ÖZTÜRK ERBAKAN VE ERDOĞAN
01/12/2014 - 10:31 BİDEN DE AMERİKA DA TARİH OLDU!
23/11/2014 - 23:45 KILINÇLARIN GÖLGESİ
17/11/2014 - 01:06 KALK AYAĞA MÜCAHİDİM
10/11/2014 - 11:24 KONUŞMAK KOŞUŞMAK
08/11/2014 - 13:46 AKP İKTİDARI VE İSRAİL!!!
03/11/2014 - 03:51 SAYIN CUMHURBAŞKANINA MEKTUP
27/10/2014 - 12:04 BİZ SİYASET DEĞİL CİHAD YAPIYORUZ
20/10/2014 - 12:43 GIYGIDININ SESİ
13/10/2014 - 13:11 FAHİŞ HATALAR ZİNCİRİ!
11/10/2014 - 12:11 Fahiş hatalar zinciri!
29/09/2014 - 10:02 KARANLIKLAR IŞID’I
21/09/2014 - 00:06 GAFLETLE İHANET ARASINDAKİ ÇİZGİ
18/09/2014 - 15:48 ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANARKEN!
15/09/2014 - 06:25 BAŞÖRTÜLÜ MİLLETVEKİLLERİ
08/09/2014 - 01:58 Kadir Mısıroğlu’nun 'İman'ı
05/09/2014 - 13:09 BİZİM DERDİMİZ KOLTUK DEĞİL, FARZI KİFAYE!!!
01/09/2014 - 12:18 DURDURUN ŞU TOPRAK SATIŞINI!
25/08/2014 - 11:12 ÇANAKKALE'Yİ GEÇİYORLAR!
14/08/2014 - 15:28 YENİ CUMHURBAŞKANI VE DEVASA SORUNLAR
11/08/2014 - 08:36 CUMHURBAŞKANINI BEKLEYEN DİNAZORLAR
08/08/2014 - 00:29 MADALYALAMA
04/08/2014 - 09:27 DAVUD’UN SAPAN TAŞINI UNUTMA!
31/07/2014 - 13:34 ARINÇ, İFFETLİ KADIN, KAHKAHA!
26/07/2014 - 15:53 AHMET NECDET SEZER OLAYINI ÇARPITMAYIN!
24/07/2014 - 14:09 BAŞBAKANLIĞIN İSRAİL’E DESTEK AÇIKLAMASI
15/07/2014 - 15:22 RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN POLİTİKASI
12/07/2014 - 14:57 AKP İKTİDARI HUKUK SİSTEMİNİ MAHVETTİ
10/07/2014 - 19:13 10 MADDEDE RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ABD
07/07/2014 - 13:24 FLAŞ!.. FLAŞ!.. FLAŞ!.. ALİ NABİ KOÇAK İFŞA EDİYOR!..
06/07/2014 - 09:20 BU İKİLİ KİMSEYİ YANILTMASIN!
30/06/2014 - 09:56 HÜKÜMETLE UYUMLU CUMHURBAŞKANI
23/06/2014 - 09:14 EKMELEDDİN BEY KONUŞMALIDIR!
16/06/2014 - 12:15 KINA YAKIN KINA!
14/06/2014 - 10:15 GÜCÜMÜZÜN KAÇINCI TESTİ?
09/06/2014 - 09:44 GAZETECİ EVRİLİNCE
02/06/2014 - 10:11 MESCİDİ AKSA ÜVEY MABEDİMİZ Mİ?
26/05/2014 - 09:01 ÖNCE TANZİMAT, SONRA TAZMİNAT!
20/05/2014 - 11:55 ÇİLEKEŞ MÜCAHİD ALTAN GÜNAY!
11/05/2014 - 00:13 BİZE GÖRE BU KONGRE
29/04/2014 - 11:36 İŞTE HESABIMIZ!
28/04/2014 - 00:59 KURAKLIK VE KITLIK ALARMLARI
21/04/2014 - 10:45 ERBAKAN VE PARALEL YAPI
14/04/2014 - 09:48 BÜYÜK İHANETLER OLMASAYDI
07/04/2014 - 10:46 RÜZGARA VERİLEN OYLAR
31/03/2014 - 11:51 MODERN KİNG KONG
24/03/2014 - 11:08 SEFER VE ZAFER
17/03/2014 - 11:51 ÇANAKKALE’DE CİHAD RUHU
10/03/2014 - 10:28 ERBAKAN HOCAMIZ VE ÇANAKKALE
03/03/2014 - 08:19 BAŞBAKAN NEDEN BAŞARISIZ OLDU?
23/02/2014 - 09:40 UZUN ADAM İÇİN YAZIYORUM
17/02/2014 - 09:04 ALO FATİH!..
10/02/2014 - 09:33 Milli Görüş ve Teknoloji
10/02/2014 - 07:37 MİLLİ GÖRÜŞ VE TEKNOLOJİ
07/02/2014 - 09:41 AKPARTİ’Lİ KARDEŞLER, NE ZAMAN UYANACAKSINIZ!!!
02/02/2014 - 12:03 CİHAD ORDUSUNDAN İSTİFA ETMEK
27/01/2014 - 07:57 ADAY MANZARALARI
20/01/2014 - 07:38 YAĞMUR VE SU, AHLAK KONUSU!
17/01/2014 - 15:37 BİZDEKİ KUVVETLER AYRILIĞI
15/01/2014 - 07:58 JAPONYA VE ERTUĞRUL ŞEHİTLERİ
12/01/2014 - 12:08 KÖŞELERİ GÖREN GAZETE!
06/01/2014 - 07:27 “REİS”İN İBRETLİK ÖYKÜSÜ
30/12/2013 - 07:19 YILIN PİŞKİNİ BÜLENT ARINÇ
26/12/2013 - 21:20 AK PARTİLİ KARDEŞLERİME!
23/12/2013 - 08:10 İSLAM BİRLİĞİNİ KİM KURACAK?
20/12/2013 - 12:28 BU NASIL BİR KAVGA?
09/12/2013 - 08:45 ALFABENİN KUŞATTIĞI BAŞBAKAN
02/12/2013 - 08:14 DERSANE KAVGASININ ALTINDA NE VAR?
27/11/2013 - 09:05 DİYARBAKIR YANLIŞLARI
25/11/2013 - 09:10 MİLLİ GÖRÜŞ VE AYTUNÇ ALTINDAL
18/11/2013 - 11:04 BÜLENT ARINǒIN SIRTINDA “BEN” VAR
11/11/2013 - 09:52 ERBAKAN'IN YOLU VE BAŞBAKAN
06/11/2013 - 10:32 BAŞBAKAN’IN KERBELA SÖYLEMİ
04/11/2013 - 10:11 İSTANBUL'A NASIL KIYDILAR?
28/10/2013 - 07:10 CAMİ YIKMA USTALARI
23/10/2013 - 08:52 NATO FÜZELERİ VE SORULAR
19/10/2013 - 10:04 AKPARTİ'NİN MALİYETİ
14/10/2013 - 08:58 BELEDİYELERDE DÖNEN DOLAPLAR
07/10/2013 - 06:52 BU YAZIMIZ MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERE
02/10/2013 - 12:57 BAŞBAKAN ERDOĞAN ÖZÜR DİLER Mİ?
23/09/2013 - 07:37 SAVAŞA GİRMEK ATEŞE GİRMEKTİR
16/09/2013 - 06:45 BAŞBAKAN’IN HAÇLI SEFERLERİ ALGISI
09/09/2013 - 06:29 BİR GARİP USTALIK - BİR GARİP HİKAYE
06/09/2013 - 04:52 MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİN VEBALİ
02/09/2013 - 07:38 ACI BİR ŞARKI; YALNIZLIK
26/08/2013 - 08:54 SİYONİST ORDUSUNDA MARŞ SÖYLEMEK
21/08/2013 - 14:16 KAYBOLAN YILLAR
18/08/2013 - 21:01 MISIR İÇİN KİM NE YAPIYOR???
16/08/2013 - 21:46 SON VİRAJDA
15/08/2013 - 08:26 YERİN DİBİNE BATSIN SİZİN DEMOKRASİNİZ!!!!
10/08/2013 - 11:37 TÜRKİYE VE İSLAM DÜNYASININ KAYIPLARI
07/08/2013 - 14:32 MISIR DERSİ
04/08/2013 - 09:24 ALLAH SİZİ ISLAH EYLESİN
01/08/2013 - 09:10 MISIRLI MÜSLÜMANLAR KİMLERİ ÖRNEK ALIYOR?
29/07/2013 - 06:23 DIŞİŞLERİMİZ - DÜŞÜŞLERİMİZ
25/07/2013 - 09:33 İŞTE BOSNA, İŞTE ALİYA! 1
20/07/2013 - 11:16 ZEKAT GERÇEĞİ
17/07/2013 - 08:42 MISIR’A DÜŞEN BOP MERMİSİ
13/07/2013 - 10:44 BOSNA KATLİAMI VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN
08/07/2013 - 11:10 HİÇ Mİ ONURUNUZ YOK?
01/07/2013 - 20:19 ŞERBET TUZAĞI
24/06/2013 - 09:23 AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ NEREDE?
20/06/2013 - 15:42 TAYYİP ERDOĞAN SEVGİSİ
17/06/2013 - 09:30 BAŞBAKAN’IN GÜVENDİĞİ DAĞLAR
10/06/2013 - 09:10 BAŞBAKAN VE MEYDANLAR
06/06/2013 - 13:03 AK PARTİ VE DEVLETİN İTİBARI
04/06/2013 - 07:11 İSTANBUL DOSTLUK DERNEĞİ
30/05/2013 - 13:50 YAVUZ VE BOĞAZ
25/05/2013 - 09:47 BAŞBAKAN'IN DİLİ VE ELİ
20/05/2013 - 09:09 REYHANLI FACİASI VE SORULAR ZİNCİRİ
13/05/2013 - 10:48 BAŞBAKANIN BOP AÇIKLAMASI
05/05/2013 - 07:54 MEZHEP SAVAŞI KIŞKIRTICILIĞI
29/04/2013 - 09:29 TERÖRÜN ZARAR ZİYAN FATURASI
22/04/2013 - 02:27 ŞİŞMİŞ BELEDİYECİLİK
15/04/2013 - 10:04 AKİL İNSANLAR - MAKUL ÇÖZÜMLER
07/04/2013 - 08:50 TARİHİN EDİRNE FERYADI
01/04/2013 - 09:23 ALTIMIZDAN KAYAN TOPRAK
25/03/2013 - 10:47 ESKİMİŞ BAKANLAR
18/03/2013 - 10:20 BU GÜN 18 MART, SESİMİZİ YÜKSELTİYORUZ!
11/03/2013 - 09:59 TÜRKİYE’NİN NE KADAR ÖMRÜ KALDI?
04/03/2013 - 08:43 ERBAKAN VE TERÖRLE MÜCADELE
25/02/2013 - 11:23 GÜNDEM ERBAKAN VE ÇANAKKALE
21/02/2013 - 08:00 BAKANLIKLARIN SEYİT ONBAŞI TAKINTISI
18/02/2013 - 09:22 ALLAHIN KULU - MÜFTÜNÜN OĞLU
14/02/2013 - 14:33 İDRİS NAİM ŞAHİN - ÖMER DİNÇER
11/02/2013 - 00:48 BEDİÜZZAMAN VE II.ABDÜLHAMİD HAN
04/02/2013 - 11:41 NATO’NUN SARHOŞ ASKERLERİ
28/01/2013 - 09:28 KİRLİ İTTİFAK
23/01/2013 - 10:42 ÇANAKKALE'Yİ DÜNYANIN GÜNDEMİNE TAŞIYORUZ
16/01/2013 - 14:57 İŞ ADAMALARI (MIZ)
14/01/2013 - 08:55 SİYASET - SEYAHAT
12/01/2013 - 08:23 HANİ MUKADDER BAŞEĞMEZ'Dİ?
07/01/2013 - 08:04 "EGEMEN"LİK "BAĞIŞ"LAMAK BU KADAR BASİT Mİ?
30/12/2012 - 08:30 YILIN ŞAŞKINI BÜLENT ARINÇ
24/12/2012 - 00:34 TAYYİP'CE DÜŞÜNCE
17/12/2012 - 08:24 Mecliste Sucuklu Tiyatro
10/12/2012 - 09:29 Nerede kollektif akıl?
03/12/2012 - 08:19 Türkiye'nin Hür İradesi ve Nato Kararları
26/11/2012 - 09:43 Savunma Sanayiini Kim Savunacak?
19/11/2012 - 08:15 Başbakan Bunları Unutmuş Mudur?
12/11/2012 - 08:09 İbrik Otu
05/11/2012 - 00:16 Para-Parti
30/10/2012 - 08:30 Eski Dostlar,Eski Dostlar!
29/10/2012 - 11:33 Eski dostlar, eski dostlar!
22/10/2012 - 00:52 Başbakan'dan Davacıyım!
15/10/2012 - 09:18 Tayyip Bey'in Beynindeki Düşünceler
08/10/2012 - 08:25 İşte terör işte masa!
01/10/2012 - 08:00 Gazlar da İlikler de Boşalmış
24/09/2012 - 09:14 Başbakan'ın Söyleyemedikleri
16/09/2012 - 00:26 Kerbela-Suriye Başbakan Erdoğan
10/09/2012 - 09:59 Bülent Arınç'ın Devirdiği Çamlar
02/09/2012 - 03:12 Ta Burdan Tarihe Not
27/08/2012 - 12:15 Toprak kayıyor altımızdan toprak!..
13/08/2012 - 10:21 Kardeşlik Hukukunun Ötesinde İlişkiler
30/07/2012 - 10:36 Hangi yüzle?!.
27/07/2012 - 15:35 İktidar ordumuz ve milletimiz
16/07/2012 - 10:03 Bosna Katliamı ve ERBAKAN
09/07/2012 - 16:00 Kaset savaşlarına ceza müeyyidesi
25/06/2012 - 12:25 Terör nasıl bitirilir?
17/06/2012 - 14:32 Mescid-i Haram , Mescid-i Nebevi , Mescid-i Aksa
11/06/2012 - 11:23 Sırtımızda NATO var
07/06/2012 - 20:02 Tarihe bakıp hizaya gelmek
28/05/2012 - 11:57 Cımbızla zekat
17/05/2012 - 14:39 TV 5 Haber Merkezi'nin Yeni Atılımı
14/05/2012 - 10:59 Ormanlarımız ve topraklarımız
24/04/2012 - 14:47 Sam Amca'nın gladyatörleri
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz