6 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 22 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Gençliği Kucaklayan Adam - (1965 - 1999)
17/05/2013 - 12:24
Şakir TARIM

 

“Biz gelmedik kavga için,

Bizim işimiz sevgi için,

Hakk’ın evi gönüllerdir,

Gönüller yapmaya geldik.” (Yunus Emre)

 

Adnan Demirtürk, insanların dünyevileştiği, menfaat ve hırsların egemen olduğu bir zaman diliminde mücadele verdi. Toplumun bu genel manzarası yetmiyormuş gibi, bir de asıl büyük hizmetine, 28 Şubat süreci adı verilen baskıcı bir darbe döneminde başladı. Toplumu olağanüstü bir döneme sürükleyen darbeciler, bu sürecin “bin yıl” süreceğinden söz ediyorlardı. İşte, Adnan Demirtürk, böylesine fırtınalı bir ortam ve azgın dalgalarla mücadele ederek kendisine emanet edilen gemiyi selamet sahiline çıkarmayı başardı.

Bunu nasıl yaptı, biliyor musunuz? Allah’a teslimiyeti ve ihlasıyla. Büyük bir dava adamı olma kararlılığıyla. Planlı, programlı ve stratejik çalışmalarıyla. Allah’a dayanıp güvenerek. O, davasından başka bir şey düşünmüyor, “Zorluklar aşılmak içindir” diyordu. Allah’ın rızası dışında bir hesabı yoktu. Bu düşüncesini şöyle ifade ediyordu: “Arkadaşlar! İhlasla çalışalım. İhlas, dünya yansa içinde kalbur samanı bulunmamaktır.”

İman, sabır, azim ve irade ile zorlukların nasıl üstesinden gelineceğini gösterdi. 20 ay genel başkanlığını yaptığı Milli Gençlik Vakfı’na hareket ve hamle gücü kazandırdı. Çalışmaları ciddi bir plan ve programla yürüttü. Milli Görüş camiasının üzerine çökmüş olan ümitsizlik ve karamsarlığı dağıttı. En olumsuz şartlarda bile bir şeyler yapılabileceğini gösterdi.

 Nice insan, darbecilerin baskısı sebebiyle meydan yerini terk etmişti. Ortalıkta Milli Görüş camiasında yer alan bir avuç insan vardı. Adnan Bey, bu sıkıntılı dönemde kadrolarına şöyle diyordu: “Yılmaz, yıkılmaz, yorulmaz bir gayretle çalışalım. Az topluluğun sırrını bilelim. “Nice az topluluklar, Allah’ın yardımı ile çok topluluklara galip gelmiştir.” (Bakara, 249) Açısı tam bir insan olalım.”

 Zor ve sıkıntılı dönemi “felaket” olarak görmüyor; “Asıl felaket, ebedi hayatta cennetten mahrum kalmaktır. İnsanlığı mutlu etmek, gençliğimizi tehlikelerden kurtarmak için çalışalım” diyordu.

 İşte, hayat mücadelesini tanıtmaya çalıştığımız Adnan Demirtürk, böylesine bir iman ve sabır abidesi; fedakarlık, azim ve tevekkül sahibi bir insandı.

 

ADNAN DEMİRTÜRK’Ü TANIYALIM

Karadeniz’in coşkun ve heyecanlı bir evladı olarak yaşayan Adnan Demirtürk, 1965 yılında Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde doğdu. Fakir bir ailenin çocuğu idi. Babası, o küçük yaşta iken vefat ettiği için daha çok annesinin elinde yetişti. İlk ve orta öğrenimini Vakfıkebir’de tamamladı.

İlahiyat Fakültesi’ni okumak istiyordu. Fakat aldığı puan gereği ona Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nü okumak nasip oldu. O dönemde Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Türkiye’nin en gözde okullarından biriydi. Adnan bey bu okulun Vakfıkebirli ilk öğrencisiydi.

Ankara’da yıllarını boş geçirmedi. Gençlik çalışmalarına katıldı. Ankara’daki maneviyat öncülerinden istifade etti. Özellikle Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın mesajını en iyi kavrayanlardan biri oldu.

 1986’da üniversiteyi bitirdikten sonra kaymakamlık sınavını kazanmış, bir iş yerinden müdürlük teklifi almıştı. Fakat o, hizmet etme arayışında idi. Önce, kısa dönem olarak askerliğini yaptı. Askerlik sonrası Konya Ilgın Un Fabrikası’nda muhasebeci olarak çalışmaya başladı. Bazı itibar ettiği büyükleri, kendisine Vakfıkebir’de ihtiyaç duyulduğunu söyleyince doğup büyüdüğü ilçesine döndü. “Maddenin manaya hizmeti” anlayışıyla “Selam Muhasebe Bürosu”nu kurdu.

Vakfıkebir’de, gençliği bu ülkenin sahip olduğu değerlere göre yetişmeye çalıştı. Burada, Milli Görüş çalışma modelini uygulamaya gayret etti. Teşkilat düzeyinde, Milli Görüş çalışmalarının çeşitli kademelerinde görev yaptı. 31 yaşında, Milli Gençlik Vakfı, Vakfıkebir Başkanlığı’na seçildi. 6 Eylül 1997’de yapılan Genel Kongre’de de 32 yaşında iken Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanlığı’na getirildi. 20 ay, büyük bir sabır, azim ve yüksek bir performansla bu görevini yürüttü. 15 Mayıs 1999’da bir dizi etkinlik için gittiği Samsun’dan Ankara’ya dönerken, acıklı bir trafik kazası sonucu vefat etti.

 

GÜÇLÜ BİR KADRO OLUŞTURDU

Adnan Demirtürk, Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanlığı’na seçildikten sonra, ilk iş olarak güçlü bir genel merkez kadrosu oluşturdu. Bu gönüllü kadronun her biri sahasında uzman ve üniversite mezunu gençlerdi.

Teşkilat disiplini ile işe girişti. Ekip çalışmasına önem verdi. Bu konuda şöyle diyordu.: “İyi bir başkan ekibiyle çalışan başkandır. Tek kişilik ordu dönemi sona ermiştir.”

“Uyumlu bir ekip”le çalıştı. Çocukluğundan beri gençlik içinde yoğrulduğu için görevinde acemilik çekmedi. Yüzünden eksik olmayan tebessümü, gençliği kucaklayan vizyonu, bilgi, tecrübe ve samimiyeti sayesinde herkesle kolayca iletişim kurabiliyordu. Fedakarlık üzerine yürüttüğü çalışmalara yüreğini de katıyordu.

Anadolu’ya açılan ilk çalışmasını vakfın bölge sorumluları ile istişare ederek başladı. Bölge Sorumluları ve Şube Başkanları’nın da katıldığı ilk genişletilmiş genel merkez toplantısını Konya’da yaptı. Bunun sebebi, Mevlana’daki aşk ve samimiyeti çalışmalara yansıtmak, manevi bir atmosfer oluşturmaktı. Bu toplantıda Milli Gençlik kadrolarına şöyle seslenmişti:

 “Milletimizin yüzünü güldürmek ve gençliğimize sahip çıkmak konusunda sizlerle kader birliği yaptık. Yaptığımız iş, gönül seferberliğidir. Her birimiz bir muhabbet fedaisi olarak çalışacağız.

 Birlikte yürüdüğümüz insanlara çalışma ve iş başarma hazzını tattıracağız. Onları ellerinden tutup cennete itekleyeceğiz. Bunun da en güzel yolu lisan-ı hal ile örnek olmaktır.”

ÜLKESİNE SEVDALIYDI

Ülkesine ve insanına öylesine sevdalıydı ki… “Sevdamız Türkiye”, “Başka Türkiye yok” anlayışı ile hareket ediyor; bunun sebebini de “Bütün dünyanın Türkiye’nin gözünün içine baktığı” şeklinde açıklıyordu.

Bu ülkeyi “vatan” haline getiren şehitlerimize karşı vefakardı. İdealindeki genç tipini şu sözlerle ifade ediyordu: “Al bayrağının rengine sevdalı bir gençlik”, “Şehidi şehit yapan manaya sevdalı bir gençlik.”

Türkiye sevdasını anlatırken, “Bu ülke bizim. Bu insanlar bizim insanımız. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Şehitlerimizin emaneti olarak aldık” sözlerini kullanıyor, gençlerin ne kadar büyük bir milletin evladı olduklarını bilmelerini arzu ediyordu.

 

DAVASINA AŞIKTI

Tasavvufta “Halk içinde Hak ile beraber olmak” şeklinde bir tabir var. Bugün bu anlayışla ömür süren kaç kişi var, bilmiyorum. Ama Adnan Bey, hayatını Allah’a ve Allah’ın kullarına adamıştı. “İnsanların hayırlısı, insanlara hizmet edendir” Hadis-i Şerifi’ni çalışmalarına rehber yapmıştı. İnancı sağlam ve davasının haklılığından emindi. Başkalarının yaptıklarını konuşarak oyalanmaz, sorumluluğunu aldığı görevin hakkını vermeye çalışırdı. Söz ve davranışlarında tam bir uyum hâkimdi. Bir konuşmasında şöyle demişti:

“Çalışmalar, hareket ve aksiyon ister. Canı da, malı da veren Allah’tır. O’nun rızasına aykırılığı düşünemeyiz. Aksi takdirde, canın ve malın ne kıymeti vardır? Bizim gündemimizde ‘Biz kuluz, bizi yaratan var, son gülenlerden olmak bizim arzumuzdur’ anlayışı vardır. Siz emrolunduğunuz gibi dosdoğru olun. Başkasının ne yaptığı değil, bizim ne yaptığımız önemlidir.”

Kardeşi Ali Demirtürk, Adnan Bey’in dava sadakatini şöyle anlatır: “Davaya olan bağlılığı, sadakati, azmi ve heyecanı hayatının her safhasına yansımıştı. O, gerçek manada bir dava insanıydı. Yanardağ misali, söz sanatının bütün inceliklerini büyük bir ustalıkla kullanarak hafızalarımızda iz bırakan bir şahsiyetti. Onun çalışmalarında öne çıkardığı iki kavram itaat ve sadakattı. Davasının hayranı değil, bağlısı idi.”

 

MÜCADELE AZMİ

Herkesi şaşırtan bir mücadele azmi vardı. 28 Şubat darbe yönetiminin baskısı bütün şiddetiyle devam ederken genel başkanlık görevini üstlenmesi, bunun en açık delilidir.

“Zorluklar aşmak içindir”; “İş bizden korksun” anlayışı ile hareket ederdi.

Kadrolarına, “Zor iş, zamanında yapılmayan kolay işlerin toplamıdır” der, görevleri zamanında yapmaya teşvik ederdi. Çalışmalara yeni katılanlar için “Zorluğu gösterip korkutmamayı, kolaylığı gösterip rehberlik yapmayı” öğütlerdi.

Yedibeyza Dergisi Yayın Yönetmeni Osman İhsan Şenocak, Adnan Demirtürk’ün misyon ve azmini şu sözlerle anlatır: “Asrın O’na verdiği ödev büyüktü. Damar damar bütün Anadolu’ya ulaşacak ve başları bağlanmaya mecbur ‘Başa’ bağlayacaktı. Bunun için plakası 55 olan şehirde 55. konferansını veriyordu.

Buzdağlarının önünde derin nefes alışları vardı. Yürümek ve kardeşlerini yürütmek için meydan okuyordu dağlara. Sınırsız mücadele azmi imanından geliyordu. ‘Bayrağının al rengine sevdalı’ gençlik için düşmüştü yollara. Ne rütbe, ne mal vardı sonunda bu yolun.

Milli Gençliğe yapılan iftiralara cevap verirken bile tebessüm ediyordu. Belki de bizim göremediğimiz şeyler vardı onu güldüren. Birkaç saat sonra huzuruna varacağı Peygamberin (s.a.v):

O’na açılan kollarını mı görüyordu da gülüyordu?”

 

ÜSTÜN MEZİYETLERE SAHİPTİ

Adnan Demirtürk, üstün meziyetleri olan bir insandı. En büyük meziyeti; iyi niyetli, ihlaslı, çalışkan, fedakâr ve büyük düşünmesini bilen bir insan oluşudur. Zorluklardan yılmaz, sıkıntılardan şikâyet etmezdi. Liderine sadık, dava kardeşlerine karşı vefakârdı. Vasıflı insan yetiştirmeye önem verirdi. Bir muhabbet fedaisi olarak çalıştı. İslami ölçülere uymakta çok hassastı. Vaktini çok iyi değerlendirir, “en büyük emniyet hizmettir” derdi.

O güne kadar, Milli Gençlik Vakfı Genel Merkez olarak hep kiralık dairelerde hizmet verilmişti. Vakfa, Ankara Ulus’ta 5 katlı bir genel merkez binası kazandırdı. İçini ve dışını güzelce tefriş etti. 23. 4 1999 günü yapılan açılış töreninde şöyle dedi:

“-Arkadaşlar! Benim için bu bina bugünden eskimiştir. Bu güzel ülke daha iyi ve mükemmel olana layıktır. Bundan sonraki hedefimiz, Esenboğa yolu üzerinde 100 dönümlük bir arazi satın alıp bütün ümmetin hizmetine sunacağımız bir külliye yapmaktır.”

Hep büyük denizlere yelken açtı. Hedefi yüksekti. Azim, çalışkanlık ve fedakârlık önemli meziyetleri arasındaydı. Onun şu sözleri inanç ve kişiliğini yansıtmaya yetecektir, diye düşünüyorum:

“Allah sevdiği kulunu kendi yolunda hizmet ettirir. Yaptıklarımızı, şan, şöhret, ikbal için değil; bir gün kendisine döneceğimiz Alemlerin Rabbi’nın rızasını kazanmak için yapmalıyız. Ne kadar başarılı olsak başımız öne eğiliyor. Çünkü bu işin sahibi Allah’tır. Allah emrinde galip olandır. Kulluk vazifemizin gereği olarak bu çalışmaları yapıyoruz.”

 

BEŞ ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ

Adnan Demirtürk ismi anıldığı zaman benim ilk aklıma gelen hep onun şu 5 özelliği olmuştur:

1. Davasına aşk derecesinde sevdalı örnek bir dava adamı.

2. İnancı uğrunda yaşamış ve hayatını davasına adamış bir insan.

3. Sadakat ve vefakârlık sahibi bir insan.

4. Edep, haya, hilm (yumuşaklık) sahibi bir insan.

5. Öleceği yeri tarif eden bir insan.

 

ÖLECEĞİ YERİ TARİF ETMİŞTİ

 81 ilin katılımıyla yapılan son toplantısını 15 Mayıs 1999 günü Samsun ilindeki İlim Yayma Cemiyeti Salonu’nda yapmıştı. O gün farklı bir insandı sanki. Manevi alemden seslenen bir ruhani görünümü veriyordu. Öte alem ile ilgili argümanları o kadar çok kullandı ki… Allah’a mülaki olmaktan, mahşere randevu vermekten, şehitlikten söz ediyor, “gül medeniyeti”ne duyduğu özlemi dile getiriyordu. Eşrefoğlu Rumi’nin şu satırlarını öylesine içten okumuştu ki:

“Gülden terazi kurmuşlar,

İçine güller koymuşlar,

Gül alırlar, gül satarlar,

Alanlar gül, satanlar gül.”

Konuşmasının sonunda şöyle demişti:

“Gelirken, Havza civarındaki kayalıkları gördünüz. Kim bilir oralarda kadrolarımızdan kimler şehit olacak? Çakallı mevkiinde bir kaza sonucu hak tecelli edince, alın açıklığıyla Allah’ın huzuruna çıkabilmenin önemini kavramış olarak, “Ey Allah’ım! Sana geldim” diyebilirsek hayatımızın bir anlam kazandığı tüm benliğimizde hissedilecektir.”

Samsun’dan Ankara’ya hareket…

Tam tarif edilen yerde, Milli Gençlik Vakfı’nın genel merkez kadrosunda yer alan üç seçkin insan acıklı bir trafik kazasında şehit oldu: Genel Başkan Adnan Demirtürk (34), Özel Kalem Müdürü Ahmet Zahit Turan (24), Hanım Üyeler Komisyon Başkanı Talha Özcan Eyüboğlu (23). Üçünün de ortak özelliği yetim oluşları.

Cenaze töreni 15. 5. 1999 günü Vakfıkebir’de yapıldı. Milli Gençlik kadroları hep Vakfıkebir’deydi. On binlerin katıldığı törende cenaze namazını Diyanet İşleri eski Başkanı ve Gümüşhane Milletvekili Prof. Dr. Lütfi Doğan Hoca kıldırdı.

Adnan Demirtürk, görevini hakkıyla yapmaya çalışan, samimi, fedakâr ve örnek bir Müslüman olarak Allah’a mülaki oldu. On binlerce sevenini arkasına alıp insanların gönlünde yer ederek ahirete göçmek ne güzel!

Allah rahmetiyle muamele etsin!

HAKKINDA             SÖYLENENLER

Ne mutlu O’na

Adnan Demirtürk kardeşimiz, geçlerimize örnek olacak bir hayat sürdü. Şuurun en güzelini gösterdi. Davasına olan bağlılığı ile her zaman ön plana çıktı. Ne mutlu O’na.

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan (Milli Görüş Lideri)

Hep şehitliği konuştu

Hep şehadeti konuştu. O öyle konuşurken benim de kulaklarımda şu ayet çınlıyordu: “İnananlar içinde öyleleri vardır ki, kimisi nöbetini savdı, kimisi de sırasını bekler.” (Ahzab, 23) Biz, nöbetimizi beklerken, sırasını bekleyenler bizim önümüze geçti.

Şevket Kazan (Adalet eski Bakanı)

Ekip çalışması yaptı

Kültürel birikimi, teşkilatçı özelliği ve insanlara yaklaşımındaki engin sevgisi, unutulması mümkün olmayan özelliklerindendir. Tek adam faktörünün rafa kalktığı bir dönemde, birbirinden güzel çalışmalara imza atmanın mutluluğunu birlikte yaşadık.

İlyas Tongüç (Adnan Demirtürk sonrasının Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı)

Sadakat sahibi idi

Samimiyet, teslimiyet ve sadakat sahibi idiler. Arkadaşlarını ve gençlerini çok severdi. Bana bazen şöyle derdi: Başkanlarıma, üniversite başkanlarıma, gençlerime, bir de Büyüğümüz’e (Erbakan Hoca) doyamayacağım.

Ayşe Demirtürk (Adnan Demirtürk’ün eşi)

Allah’a kavuşmayı isterdi

Allah’a kavuşmayı her şeyden çok isterdi. Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ı harfiyen takip ederdi. Öleceği yeri tarif etmesi ve son nasihatlarını yapması, Samsun’da toplantıya katılanların dikkatinden kaçmamıştı.

Veysel Topçu (MGV Bölge Başkanı ve Adnan Demirtürk’ün Kayınbiraderi)

 

ADNAN DEMİRTÜRK’TEN ÖZLÜ SÖZLER

•          İnancımızın esası; “Halik’ı ta’zim, mahluka şefkattır. Bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir.

•          Her işin başı imandır. Sonra da salih amel… Hakkı ve sabrı tavsiye… Rabbimiz, “İçinizde Allah’a çağırandan daha güzel sözlü kimdir?” (Fussilet, 33) buyurur.

•          Namaz konusunda titiz olunmalı, her zaman abdestli bulunmaya ve misvak kullanmaya dikkat etmelidir.

•          Vazifeler bize verilmiş emanetlerdir. İlimizin evliyasından da, eşkiyasından da sorumluyuz.

•          Her nimetin şükrü kendi cinsinden ödenir. Hidayet nimetinin şükrü de hizmet ve Allah yolunda cihatla ödenir.

•          Tılsımı bozmayın. Tılsım, bir kanlı gömlekle Allah’ın huzuruna çıkmaya sevdalı olmaktır.

•          Başarıyı hak etmek için Rabbine kilitlenen, şehadet ne zaman diye bekleyen bir insan olmalıyız.

•          Okuyun, araştırın. Öğrenin, ilim tahsil edin. Faydasız ilimden uzak durun. Beden ve ruh temizliğine itina gösterin.
           Güzel ahlak sahibi olun. 
Argodan, boş sözden, malayaniden kaçının. Şahsiyetli olun. Arkadaşlarınızı iyi seçin. İrade sahibi olun.

•          Saatlerinizi zafere ayarlayın.

•          Allah’a kilitlenen insana virüs bulaşmaz.

•          Atıl kalanı batıl istila eder.

•          Çalışmak yetmez, ihlasla çalışmak gerekir.

•          Kendi işinizi yapın. Kardeşlerinizin aleyhinde konuşmayın. Fitne ve fesat mihrakı olmayın.

•          Sevgi her zaman galip gelir.

•          Yarın yaparım diyen helak olmuştur.

•          Kim Allah’a güvenirse, Allah ona yeter.

•          Hiçbir kemalat nefisten çıkmaz. İnsana itaat ve sadakati nispetinde verilir.

•          Biz bildiklerimizi yapalım, Allah bizim önümüzü açacaktır.

•          İnsan yürekli olmalı, el titremesi olmamalı.

•          Mazlumların müdafii, zalimlerin davacısı Allah’tır.

•          Hizmetlerimizi yürüteceğiz. Hiç bir mazeret başarının yerini tutamaz.

•          Geriye dönüş yok… Her zaman terakki var… Yılmaz, yıkılmaz, yorulmaz bir gayretle çalışalım.

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
13/02/2018 - 08:31 Suriye siyasetimiz doğru mu?
03/02/2018 - 08:59 Millî Gazete ve TV5'in onur gecesi
23/01/2018 - 08:48 Önce diplomasi; savaş son çare
16/01/2018 - 08:22 Türkiye AB’ye mahkûm mu?
13/01/2018 - 08:34 Yerli düşüncenin adresi: milli gazete
09/01/2018 - 08:23 Üretimsiz ekonomiyle nereye kadar?
06/01/2018 - 08:14 BM kararı Kudüs sorununu çözdü mü?
02/01/2018 - 08:39 Adalet olmadan asla!
30/12/2017 - 08:29 Mekke’nin Fethi, Kudüs ve AGD şefkati
26/12/2017 - 08:29 Kültürel işgalin adı: Yabancılaşma
23/12/2017 - 08:21 Türkiye’nin meseleleri kime emanet?
19/12/2017 - 08:48 Kudüs bir bütündür!. Bölünemez..
16/12/2017 - 08:17 Yenikapı’daki Kudüs Direnişi Unutulmaz
12/12/2017 - 08:30 ABD’nin İslam topraklarında işi ne?
09/12/2017 - 08:39 Kudüs’te bıçak kemiğe dayanırsa!..
29/11/2017 - 08:37 Amerika’nın ipiyle kuyuya inilmez
22/11/2017 - 09:56 Eğitim öğrenciye ideal veremiyor
21/11/2017 - 09:29 Eğitim öğrenciye ideal veremiyor
14/11/2017 - 09:46 Hayattan kopuk eğitim olamaz
11/11/2017 - 09:53 Milli Görüş hiç aldatmadı; hep haklı çıktı
08/11/2017 - 09:50 İslam’ı doğru temsil örnekleri
07/11/2017 - 09:30 İslam’ı doğru temsil örnekleri
01/11/2017 - 08:29 Gurbetteki maneviyat öncüleri
25/10/2017 - 09:42 İmamlığın Hakkını Veren Kahramanlar
24/10/2017 - 09:39 İmamlığın Hakkını Veren Kahramanlar
21/10/2017 - 09:48 İslam âlemi oyunları nasıl bozar?
16/09/2017 - 09:28 Arakan Ve Tarihin Çağrısı
12/09/2017 - 09:21 AK PARTİ nereye koşuyor?
09/09/2017 - 09:02 Bu ne büyük kin; bu ne büyük vahşet!
05/09/2017 - 10:19 Evrensel Bir İslam Kongresi: Hac
29/08/2017 - 10:14 Kurbanla Allah’a yaklaşma zamanı
26/08/2017 - 08:54 Meydan okuma yerine; AB’yi iyi anla!
22/08/2017 - 09:37 İstanbul’un akıbetini düşünen yok mu?
19/08/2017 - 09:08 Bilgiçlik taslayan medya gevezeleri
15/08/2017 - 09:14 Baskın seçim; Erken seçim; Adil seçim!
12/08/2017 - 09:09 Kudüs Mitingi final değil; bir starttı
01/08/2017 - 09:59 Ümmet Kudüs için tek yürek oldu
29/07/2017 - 09:48 Kudüs ve Filistin’e Adil Düzen ihtiyacı
25/07/2017 - 09:33 Yeni 15 Temmuzlar yaşanmaması için
18/07/2017 - 15:31 Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
11/07/2017 - 08:58 15 Temmuz’un efsanevî kahramanları
08/07/2017 - 08:54 Darbe girişiminin küresel boyutu
04/07/2017 - 09:05 15 Temmuz’dan ders alabildik mi?
01/07/2017 - 09:06 İçgöçün tehlikesi terörden az değil!
20/06/2017 - 12:06 Yaşananlar ekseninde D-8’in önemi
17/06/2017 - 09:44 İslam’ı doğru temsil ediyor muyuz?
13/06/2017 - 09:28 Sömürgeci azdı; Müslüman, uyanık ol!
10/06/2017 - 09:32 Yaptıklarımızı gözden geçirelim mi?
06/06/2017 - 09:37 Akp’de metal eskimesi; Saadet’te dinamizm
03/06/2017 - 09:29 FET֒yle mücadele yöntemi uygun mu?
30/05/2017 - 09:53 Fetih şuurunu canlı tutmak
27/05/2017 - 09:28 Kur’an ayında İslamî şuura ulaşmak
23/05/2017 - 09:32 Anadolu’nun milli kimliği ve Diyarbakır
16/05/2017 - 10:39 Bir adanmış başkan: Adnan Demirtürk
13/05/2017 - 09:58 Kritik eşikte Amerika ziyareti
02/05/2017 - 09:22 İfsada karşı şuur uyanıklığı gerek
29/04/2017 - 08:54 Kut-ul Amare ve sömürgeci İngiltere
22/04/2017 - 09:00 Erbakan Ödülleri; Milli Görüş ihtiyacı
18/04/2017 - 09:05 Diyanet’i takip ediyor musunuz?
15/04/2017 - 09:39 Son uyarı: Referandum sonunda ne olur?
11/04/2017 - 09:21 Türkiye bu dayatmayı onaylayacak mı?
08/04/2017 - 08:59 Referandumun yıldızı Saadet Partisi
04/04/2017 - 09:11 Siz ne yaptığınızı biliyor musunuz?
04/04/2017 - 09:10 Ahlak, siyasetten büyüktür…
01/04/2017 - 09:00 Ülkenin yarısı değil; seksen milyon için!
28/03/2017 - 10:13 Erbakan da ‘başkanlık sistemi’ istiyordu ama!.
25/03/2017 - 08:58 Partili cumhurbaşkanlığı büyük tehlike
21/03/2017 - 09:03 'Tek kişilik hükümet’ ister misiniz?
18/03/2017 - 09:42 Sömürgeci zihniyete çanakkale dersi
14/03/2017 - 09:06 Adil olmayanlar mülkü ayakta tutamaz
11/03/2017 - 08:58 Hükümet’in tutumu endişe verici
11/03/2017 - 08:54 Hükümet’in tutumu endişe verici
07/03/2017 - 10:27 Kadın dernekleri ne işe yarar?
04/03/2017 - 09:11 Zihinsel İşgali Kırıp Çığır Açan Lider
28/02/2017 - 09:14 Asrın Liderinin Nezaket ve Asaleti
25/02/2017 - 10:01 Referanduma Gidiyoruz; Savaşa Değil!
21/02/2017 - 09:08 Siyonist zulüm ezana uzandı
18/02/2017 - 10:44 “Söz milletin”miş; sahi mi diyorsun?
14/02/2017 - 09:04 Kutsal aile kurumunu yıkma görevlileri
11/02/2017 - 09:11 Referandum amacından sapıyor
07/02/2017 - 10:06 Kıbrıs masada şimdi diplomasi zamanı
31/01/2017 - 08:55 ABD’DE kontrolü zor Trump dönemi
24/01/2017 - 10:12 Okumayı sevdiremeyen “eğitim” olur mu?
21/01/2017 - 08:57 Kıbrıs’ı kurtlar sofrasına sürmeyin!
17/01/2017 - 09:16 OHAL gölgesinde anayasa görüşmeleri
14/01/2017 - 09:01 Özgür Kudüs ve Özgür Filistin İçin
10/01/2017 - 09:13 Dikenler İçinde Açan Gül: Milli Gazete
07/01/2017 - 09:16 Huzura sanıldığı kadar uzak değiliz
03/01/2017 - 09:16 ÖĞDER’in Yerel Eğitim Şûraları
27/12/2016 - 09:15 Sorunlarımızın Çözümü Ve Akif
17/12/2016 - 09:03 Taşlaşmış kalplere Mevlana reçetesi
13/12/2016 - 09:07 Böyle Olur Bilge Başkan’ın Kongresi!
10/12/2016 - 08:52 Anayasa ve Başkanlık Sistemi Vizyonumuz
06/12/2016 - 09:05 Donkişot’ça FETÖ Mücadelesi
03/12/2016 - 08:55 Türkiye’de Yeni Savrulma: Şanghay Beşlisi
29/11/2016 - 09:17 Bilge Başkan Besmeleyle işe koyuldu
26/11/2016 - 09:00 Diyanet’in Avrasya ve Dünya Açılımı
22/11/2016 - 09:23 Öğretmen İnsan Yetiştirme Komutanıdır
12/11/2016 - 09:43 Geleceğimize sahip çıkma iradesi
05/11/2016 - 09:01 Saadet’in Kongre Mesajı: ‘Bu Düzen Değişecek’
01/11/2016 - 08:12 Eğitimimiz sömürge tipi mi
25/10/2016 - 09:24 Kuklalar Kahramanlık Yarışında!
22/10/2016 - 08:53 Haçlı İttifakı Kumpas Peşinde
18/10/2016 - 09:45 Eğitimimiz Kime Hizmet Ediyor
08/10/2016 - 09:09 Hicret’in Günümüze İzdüşümleri
04/10/2016 - 09:29 Milli Gazete ve İKEV Buluşması
01/10/2016 - 09:05 Türkiye yeni bir darbeyi kaldırmaz
27/09/2016 - 09:25 Amerika’yı Ne Kadar Tanıyoruz
20/09/2016 - 10:25 Teşhis ve Tedavide Erbakan Feraseti
17/09/2016 - 09:18 Bizans Oyunları Sahnede!
10/09/2016 - 09:07 AGD’lilere: “Ne Olur Evladımı Kurtarın!”
06/09/2016 - 09:46 Milli Eğitim Eskisi Gibi Olmamalı!
30/08/2016 - 09:02 İsrail’le anlaşma ve kudüs tuzağı
27/08/2016 - 08:54 Diyanet’in Darbe Yorumu ve Tedbirler
16/08/2016 - 09:10 Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak!
13/08/2016 - 09:51 Dinler Arası Diyalog Darbesi’ne Dikkat!
13/08/2016 - 09:51 Dinler Arası Diyalog Darbesi’ne Dikkat!
09/08/2016 - 09:10 Darbeci ABD ve Kuklaları
06/08/2016 - 09:57 Darbe Sonrası Hükümet’e Düşen Görev
02/08/2016 - 09:52 Fitne Merkezi İncirlik Kapatılsın!
30/07/2016 - 10:24 Darbe, Davul Zurna İle Geldi
26/07/2016 - 09:12 Darbe, Dost ve Düşmanımızı Öğretti
23/07/2016 - 10:38 İlacımız; Devlet - Millet Kaynaşması
19/07/2016 - 09:53 Büyük Kıbrıs Zaferimiz Unutulmaz
16/07/2016 - 16:16 Ümmetin Kudüs’le İmtihanı
12/07/2016 - 09:09 AB Bakanlığı Yok Hükmünde
09/07/2016 - 17:53 AKP Zihniyetinin Portresi
02/07/2016 - 10:02 Kudüs Günü Öncesi İhanet Anlaşması
28/06/2016 - 09:55 AB Çöküyor; Kapı Bekçisi Uykuda!
25/06/2016 - 10:10 Hükümet Gemisi Su Alıyor
21/06/2016 - 13:01 Milli Gazete ailesinin hizmet aşkı
18/06/2016 - 10:42 Türkiye’de Hükümet Var Mı?
14/06/2016 - 10:07 Kardeşliğimiz Emperyal Güçleri Yenecek
11/06/2016 - 09:57 Üstad’ın Yol Arkadaşı da Hakk’a Yürüdü
07/06/2016 - 09:56 Ortak Akıldan Tek Adamlığa
31/05/2016 - 09:21 Fetih Nesli Görevinin Başında!
28/05/2016 - 10:11 Üstat: Onurlu Bir Dava Adamı
24/05/2016 - 09:06 Bir İlim Aşığı: Ali Yakup Cenkçiler
17/05/2016 - 09:37 Maneviyat Öncüleri Kıbrıs’taydı
14/05/2016 - 09:18 Adanan Adam: Adnan Demirtürk
10/05/2016 - 09:20 Meclis Başkanı ve Laiklik
07/05/2016 - 09:07 AB Anayasası Değil; Millî Anayasa
03/05/2016 - 09:11 Türkiye Batı’nın Kültürel Kıskacında
30/04/2016 - 08:56 Basiretsiz Yöneticiler ve Islah Yolu
26/04/2016 - 09:07 Bana tarihimi anlat!
19/04/2016 - 07:34 Birikim Okulları’nda Eğitim Bir Başka!
16/04/2016 - 14:01 Suriye Olaylarının Tarihi Seyri
12/04/2016 - 09:10 Siyasi ahlak dibe mi vuruyor?
09/04/2016 - 09:04 AB Maceramız Tehlikeli Süreçte!
05/04/2016 - 09:34 ABD’nin Dostları Değil, Çıkarları Vardır
29/03/2016 - 09:14 Teröre Çözüm Önerileri
26/03/2016 - 14:11 Faiz Belasına Karşı Adil Düzen
22/03/2016 - 09:18 Asrın Pedagojik Yanlışı: Karma Eğitim
19/03/2016 - 14:37 Ümmetin Yenilmezlik Destanı: Çanakkale
09/03/2016 - 12:59 Kadınlar Günü mü dediniz?
02/02/2016 - 13:23 Ülke tehlikede; sorumlular kavgada!
19/01/2016 - 12:36 Yanlış yapıyorsunuz beyler!
15/01/2016 - 13:21 İfsada karşı ıslahın adı: Milli Gazete
30/12/2015 - 15:04 Ne oluyoruz? Bu Hıristiyan figürler de ne?
15/12/2015 - 10:53 Kıbrıs elimizden çıkıyor mu?
08/12/2015 - 10:59 Gözü kapalı AB sevdası
24/11/2015 - 13:14 Öğretmen insan yetiştirme sanatçısıdır
17/11/2015 - 14:16 1 Kasım seçimleri bir senaryo muydu?
10/11/2015 - 12:52 Asrımızın maneviyat erlerinden M. Z. Kotku (ra)
03/11/2015 - 09:41 Ey Milli Görüşçüler! Susmadınız! Selam sizlere!
28/10/2015 - 14:54 AKP iktidar sarhoşluğundan kurtulabildi mi?
19/10/2015 - 14:00 İlk günkü sahte aşk ve Mecnunun Leylası
13/10/2015 - 11:07 Uzlaşamayanlara oy verecek yok mu?
10/10/2015 - 16:53 Siyasiler bereketin ne olduğunu bilir mi?
06/10/2015 - 13:55 Bu heyecana baraj dayanmaz
29/09/2015 - 10:34 Uyan Türkiye! Üzerinde maneviyatçı bir gençlik var
22/09/2015 - 14:36 Seçime gidiyoruz; savaşa değil!
12/09/2015 - 12:59 Ankaradaki heyecan sandığa yansımalı
05/09/2015 - 10:33 Çözüm ABD ve Batıda değil; kendi içimizde!
01/09/2015 - 10:00 Baskın seçimde kritik eşik
29/08/2015 - 11:17 Milletin ümidi Saadet Partisi’nde!
25/08/2015 - 11:06 Oynanan tiyatro, halksa figüran!
22/08/2015 - 11:07 Farklı etnik gruplar birbirini tanıyor mu?
18/08/2015 - 10:34 Milli Mutabakat Hükümeti kurulmalı
11/08/2015 - 12:24 Haim Nahum planı devam ediyor
01/08/2015 - 00:13 Erken seçim ister misiniz?!
28/07/2015 - 10:54 Suriye Bir Olta; Asıl Hedef Türkiye!
07/07/2015 - 11:16 Cihat Bir İnsanlık Vazifesi
23/06/2015 - 14:21 Hükümeti Kim Kursun?
16/06/2015 - 10:39 Mazlumların ümidi İslam Birliğinde!
12/06/2015 - 17:16 Saadet Partisi zincirleri kırdı
22/05/2015 - 11:47 AKP Saflığının Hesabını Vermeli
12/05/2015 - 11:06 Bir kapı en fazla üç kere çalınır
05/05/2015 - 11:12 Cumhurbaşkanı’nın üslûbu doğru mu?
28/04/2015 - 11:27 Saadet’in İktidar Yürüyüşü
25/04/2015 - 12:18 Millî İttifak Hesapları Değiştirdi
21/04/2015 - 12:37 İki Yüzlü Avrupa ve Papa’nın İddiası
18/04/2015 - 10:41 Millî İttifak Ümit Oldu
14/04/2015 - 11:03 Çanakkaleyi Anlamak Böyle Olur!
24/03/2015 - 10:04 Erbakan’dan Özür Dilemek, Ama Nasıl?
03/03/2015 - 10:23 Asrın Liderinin İslam Birliği Azmi
21/02/2015 - 11:17 Vahşete Çözüm Eğitim Mi, İdam Mı, Kısas Mı?
17/02/2015 - 10:34 Cumhurbaşkanlığı Makamını Kim Yıpratıyor?
15/01/2015 - 10:25 Gençler Camilerle Buluşuyor
18/12/2014 - 12:28 Tarih Bu Mücadeleyi Yazacak!
02/12/2014 - 11:14 İçte kılıç kullanılmaz
27/11/2014 - 11:00 Papanın Ziyaretine Dikkat!
25/11/2014 - 11:40 Dünyada En Büyük Eğitimci
18/11/2014 - 11:09 Dinlerarası Diyalog ve Misyonerlik Tuzağı
15/11/2014 - 11:28 Siyonistlerin Acelesi Var
13/11/2014 - 09:57 Hocaefendi ve Erbakan Hoca
11/11/2014 - 11:27 Maden Facialarından Ders Alıyor muyuz?
08/11/2014 - 11:11 Ermenekte Üç Bakan
04/11/2014 - 10:38 Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satanlar
01/11/2014 - 11:01 Yüreğiniz Yetiyorsa!..
13/10/2014 - 17:58 Türkiye Kimsenin Babasının Çiftliği Değil!
09/10/2014 - 14:06 Kıbrısta Yeni Oyun!
18/09/2014 - 14:49 Eğitimde Zihniyet Devrimi Gerekli
16/09/2014 - 10:51 İnsan Yetiştirme İlmini Biliyor Muyuz?
05/08/2014 - 00.00 Düpedüz Soykırım Bu!
31/07/2014 - 15:04 Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Demokratur Oyunu
20/07/2014 - 00.00 40. Yılında Kıbrıs Barış Harekâtı
15/07/2014 - 00.00 İslâm’ın İzzetini Korumak
10/07/2014 - 00.00 İlimlerin Kurucusu Müslümanlardır
10/07/2014 - 00.00 İlimlerin Kurucusu Müslümanlardır
03/07/2014 - 01:43 Erbakan Hoca’nın Irak ve Körfez Hassasiyeti
24/06/2014 - 00.00 Kur’ân Ayı’nı Nasıl Değerlendirelim?
19/06/2014 - 00.00 Duisburg’da Millî Basın Günü
19/06/2014 - 10:15 Duisburg’da Millî Basın Günü
29/05/2014 - 01:02 Fetihlerimiz ve Ayasofya
27/05/2014 - 15:02 Batı KKTCyi Yok Mu Sayıyor?
13/05/2014 - 00.00 Büyükşehir Sorumluluğunu Kuşanacak Mı?
07/05/2014 - 00.00 İslâm Dünyası’nın Feryadını Duyan Yok Mu?
22/04/2014 - 00.00 Saadet Partili kardeşlerime!
08/04/2014 - 00.00 Millî Görüşü anlama ihtiyacı
02/04/2014 - 12:32 Saadet’in efsanevî seçim mücadelesi
29/03/2014 - 11:24 Seçmen, bu gürültüye pabuç bırakacak mı?
25/03/2014 - 11:29 AKPnin marka (!) şehirleri
18/03/2014 - 12:30 Çanakkaledeki inancın neresindeyiz?
11/03/2014 - 14:58 Tekrarın gücü; beyin yıkamanın son sınırı
07/03/2014 - 17:05 AKPnin asıl korkusu Saadet Partisi
06/03/2014 - 09:48 AKP'nin asıl korkusu Saadet Partisi
05/03/2014 - 11:14 Erbakan Hocadan çözüm önerileri
04/03/2014 - 08:54 Erbakan Hocadan çözüm önerileri
01/03/2014 - 12:52 İnancında kararlı bir lider
24/02/2014 - 14:14 Marka belediyeciliğin şifreleri
28/12/2013 - 08:52 Ey Millî Görüşçüler! Görev başına!
03/10/2013 - 13:56 Gurbette Müslüman olmak
20/08/2013 - 06:42 Gurbet izlenimlerim
13/08/2013 - 08:04 Helal kazanç şuuru kazanabildik mi?
09/07/2013 - 15:02 Gezi parkı olaylarının ucu nereye uzanıyor?
18/06/2013 - 12:20 Millî Görüşçülerin görevi: “Yeni Bir Dünya”yı kurmak!
28/05/2013 - 11:12 Erbakan Hocam! Emanetin emin ellerde!
17/05/2013 - 12:24 Gençliği Kucaklayan Adam - (1965 - 1999)
30/04/2013 - 12:17 Anadolu’ya İslâm mührü ve Diyarbakır’ın fethi
23/04/2013 - 14:07 Ayasofya ibadete açılsın!
09/04/2013 - 07:21 Mali’yi ne kadar tanıyoruz?
19/03/2013 - 11:08 Âsım’ın nesline ifsad tuzağı
19/02/2013 - 10:59 Ayrımcı söylemlere dikkat!
12/02/2013 - 09:35 Eğitimiz ne zaman millî olacak?
07/02/2013 - 10:31 Osmanlıya bu düşmanlık neden?
05/02/2013 - 14:16 Siyonizm-Haçlı ittifakına dikkat!
31/01/2013 - 11:17 Halk, Millî Görüş belediyeciliğini özledi
29/01/2013 - 14:51 Ne olacak bu Milli Eğitimin hâli?
22/01/2013 - 10:30 Müslümanların Suriye ile imtihanı
17/01/2013 - 14:31 AGDnin yanında yer almak
15/01/2013 - 10:07 Basınımızın yüz akı: Millî Gazete
10/01/2013 - 09:38 İmamlık fedakârlık ister
03/01/2013 - 11:02 Akıl tutulması ve AKPnin hesapsız icraatları
01/01/2013 - 08:45 Adnan Demirtürk'ün İlçesinde
27/12/2012 - 09:56 Akif ve eğitimde içerik sorunu
25/12/2012 - 08:09 Noel ve yabancılaşma
20/12/2012 - 09:50 Sessiz işgal Toprak altımızdan kayıyor
18/12/2012 - 09:39 Mevlâna ve biz
13/12/2012 - 09:54 AGD'li lise başkanlarının Kızılcahamam çıkarması
11/12/2012 - 08:16 Kılık kıyafet ayrımcılığı
08/12/2012 - 08:22 AKP'de Erbakan takıntısı
06/12/2012 - 09:28 Sayın Başbakan! Yakınma, icraat yap
04/12/2012 - 09:30 Erbakan'ın talebeleri heyecanlı ve kararlı
01/12/2012 - 13:52 Gazze'de kim kazandı?
29/11/2012 - 10:26 İlk emri oku olan dinin okumayan mensupları!
27/11/2012 - 08:07 Yeni Bir Dünyanın kurulma aciliyeti
24/11/2012 - 08:00 Öğretmenler günü öyle mi?
20/11/2012 - 08:32 Bunların hesabını kim soracak?
15/11/2012 - 08:56 Hicret, zafere inanıp hedefe kilitlenmektir
13/11/2012 - 09:41 Bunlar bizim yöneticiler mi?
08/11/2012 - 10:18 İstanbul Adalet Sarayı'nda
06/11/2012 - 08:10 Diyanet'in Sorumluluğu
03/11/2012 - 11:15 Aydın Aydınlatır
30/10/2012 - 09:39 Tarihine sahip çıkmayan yöneticiler
23/10/2012 - 10:22 Zina yangınını söndürecek er yok mu?
20/10/2012 - 08:52 Suriye'ye Girmek, Türkiye'ye Girmektir
16/10/2012 - 09:24 Aileyi güçlendirdiniz, öyle mi?
13/10/2012 - 10:40 Suriye... Dar geçit...
11/10/2012 - 10:15 AGD'de Enderun açılımı ve ibretlik dersler
09/10/2012 - 10:13 Hakbatıl mücadelesi ve Gizli Dünya Devleti
03/10/2012 - 08:21 Sandalyeli ve sıralı camiler
02/10/2012 - 08:19 Tencere yuvarlandı, kapağını buldu
27/09/2012 - 10:48 Siyonist kuşatma kırılmalı
25/09/2012 - 09:29 Ey ABD! Bu kaçıncı oluyor?
18/09/2012 - 11:10 Besmeleli eğitim şart
15/09/2012 - 01:14 AGD'de yepyeni bir başlangıç
11/09/2012 - 02:44 Salih Mirzabeyoğlu'nu Tanır Mısınız?
08/09/2012 - 09:32 Uyan ey Türkiye halkı! Ülke elden gidiyor
04/09/2012 - 09:28 Terör Niçin Bitirilemedi ?
01/09/2012 - 01:06 Ara Vermeyen Savaş
28/08/2012 - 06:37 Halk AB'den ümidini kesti
27/08/2012 - 12:48 Sabitlenmiş Zaman Yakındır
25/08/2012 - 01:04 Sabitlenmiş zaman yakındır
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz