6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
10/05/2013 - 16:51
Mustafa GEÇER
"Suriye’de Baas Rejimi ve Esed gitmeli ama yerine
de Laik Liberal, ABD ve İsrail dostu bir yönetim gelmemeli.
Bu politikayla neticenin Müslümanların değil, İsrail’in
istediği gibi sonuçlanmaması için sadece dua ediyoruz.
Sonucun onların istediği gibi tahakkuk etmesi demek,
İsrail sınırlarının Türkiye’ye, doğuda İran’a dayanması demektir."

Bu milleti yönetenlerin Avrupa,  Amerika ve İsrail dostluğu nereden kaynaklanıyor?

İlan edilen tek taraflı aşkın kaynağı nedir?  Gerçek sevgi midir, ortak çıkar ya da ortak geçmiş midir, ortak değer paylaşımı mıdır, korku mudur, taktik midir, strateji midir?

Ne olursa olsun, bu kadar olamaz.

Refahyol koalisyon hükümeti döneminde İsrail’le anlaşma imzaladı diye-imzalamadığı halde- Rahmetli Erbakan Hocayı “İsrail’le nasıl yaparsın?”  yerden yere vuranların, bugün İsrail sempati, dostluk ve açık –gizli aşkını anlamak mümkün değil. Dün, “AB Hıristiyan Kulübü” diyenlerin, iktidara gelince AB hayranlığını anlamak da zor. Ne oluyor bu insanlara?  

Bu kadar sabitesi olmayan, dün; uğruna yaşadığı değerleri bir anda bir kenara atan, dün; uğruna yaşadığı doğruları hayatından kovan, dün; savaştığı yanlışları düşmanları ile bugün dost olan insanları önemli mevkilerde görmek, ülkenin kaderinde karar merciinde görmek, izahı çok zor konular…

Yakın ve uzak çevremizde cereyan eden olaylar, savaş ve katliamların arkasında, hangi ülkelerin ve kimlerin olduğunu herkes biliyor.

ABD var, AB var ve İsrail var. Öncelikleri, onların sopası konumunda olan İsrail’in güvenliği ve bu üçlünün menfaatleri değil mi?  Eğer bu üçlü, çıkarları için bir savaşa, bir ülkenin işgaline karar vermiş iseler, ”havada bulut var”  diyene, ”sen bana ördek dedin” kabilinden bahanelerle saldırıp katliam yaptıkları biliniyor.

Bu amaçla, özellikle Müslüman ülkeleri kan gölüne çevirip, başını kaldıramaz hale getirip, batının ve Siyonizm’in zulmüne boyun eğdirilmeye çalışmıyorlar mı?

Tüm İslam ülkeleri ile birlikte Türkiye için de aynı amaçları, emelleri beslediklerini, dağdaki çoban dahi bilmiyor mu?

Hal böyle iken, onların safına katılmak, daha sadık müttefik olma yarışı içinde olmak neden?

Bunun tek izahı;  ikballerini onların himmet ve himayesinde görmek!  

Bizim için Allah(c.c) himmet ve himayesi daha önemli olmalı değil mi?

Müttefik; “bir konuda ittifak halinde olmak” demektir. Müslüman ülke yöneticileri bu çevrelerle hangi konuda ittifak halinde müttefik oluyorlar? Bu ülkelerin amaçları ile amaçlarımız nasıl örtüşüyor? Bu devletler hiçbir Müslüman ülkenin, sömürdükleri, fakir bıraktıkları mazlum ülkelerin ve toplumların   başını kaldırmasına fırsat vermemek için, hukuk, ahlak, insanlık demeden her şeyi çiğnerken, oluk oluk mazlum Müslüman kanı akıtırken, onların arabasında onların planladığı hedefe gitmek, kimin işine yarayacak?

Bölgemizi ve dünyayı yüzyıllardır kana bulayan bu ülkelerin amacına hizmet etmenin izahı mümkün mü?

İsrail ile “parlamentolar arası dostluk grubu” kurmak için, her şeyi bırakıp çaba harcayanlara bakın:

20.dönemde (1995 seçimleri ile seçilen) DYP Milletvekili Cefi Kamhi.

21.dönemde (1999 seçimleri ile seçilen) DSP milletvekili Tarık Cengiz.

22.Dönemde (2002 seçimlerinde seçilen) AKP milletvekili Vahit Kirişçi.

23.Dönemde (2007 seçimlerinde seçilen) AKP milletvekili Nursuna  Memecan başkanlığında İsrail ile parlamentolar arası dostluk grubu kuruldu.

Bu grupların en rekortmeni 23. dönemde kurulan dostluk grubudur.

Bu dönemdeki İsrail dostluk grubuna hiç bir ülke dostluk grubuna nasip olmayan sayıda milletvekili üye oldu.

İnsanlar,  “bu ülkede, meğer ne kadar çok İsrail dostu varmış ?” diye şaşkınlık yaşadılar. 20.Dönemde İsrail dostluk grubunu kurdu diye Cefi Kamhi ye “ne de olsa adam Yahudi” diye homurdananlar, ’meğer bunu kıskançlıktan, biz olamıyoruz diye homurdanıyorlarmış’ demek geliyor insanın içinden.

AKP döneminde bu tabu yıkıldı, yol açıldı ve bir ilk yaşandı.

İsrail dostluk grubuna üye olmak için vekiller birbirlerini çiğnedi.  Bu ne özlem, bu ne sevgi, bu ne hasret, bu ne vuslat?  İsrail buna çok sevindi. Erbakan’a inat, talebeleri  İsrail’i vazgeçilmez dost edindiler.

307 milletvekili üye oldu.

AKP : 247  Milletvekili ile, tüm vekillerinin %72.86’sı,

MHP: 52 Milletvekili ile, tüm vekillerinin %74.29’ u,

CHP: 7 Milletvekili ile,

DSP: 1 Milletvekili ile İsrail dostluğu hasretlerini giderdiler…

Bu durum parlamento tarihimizde rastlanmamış bir ilk ve rekor olarak tarihe not düşüldü.

İsrail ile hiçbir anlaşma imzalamamış Merhum Erbakan Hoca’ya, “İsrail ile anlaşma imzaladı!” diye olanca haksız eleştiriyi yapan, hakaret savuran çevrelerden “tık” yok, hatta onun sağladığı imkânlarla, onun açtığı kurumlarda yetişmiş “İslamcı”(!) yazarlardan dahi ses çıkmadı. Bu iş Erbakan döneminde olsaydı da görseydiniz bu şövalyeleri. Söylemediklerini bırakmazlardı.

Bu teveccüh ve sevgiden cesaret alan eli kanlı İsrail devleti, “dökme kurşun” dediği saldırı ile Gazze’de en büyük katliamını yaptı.

İsrail’in Gazze katliamından sonra dostluk grubu üyelerinin çoğu istifa etti ama bunun önemi yok. Bu bir reaksiyondur.

Sahi, ne oldu Kıbrıs’ta münhasır ekonomik bölgelerimizde petrol arama çalışmalarımız?

Bölgede Rumlarla İsrail, ABD’li bir şirketle el ele verip büyük gaz yatakları buldu ve çıkarıyor. Şimdi bunu, Türkiye üzerinden Avrupa’ya pazarlamaya çalışıyorlar.

Bizim haklarımız, Koca Piri Reis gemisinin çalışma sonuçları ne oldu?

“Bu işi savaş sebebi (casus belli) sayarız!” diyen Türkiye hükümetine karşı, müttefikimiz(!), ABD’ nin;  “Bölgede çıkacak bir kargaşada tüm gücümle sonuna kadar İsrail’in safındayım!” demesi, İsrail F-15 savaş uçaklarının Mersin açıklarında Türk karasularında alçak uçuş yapması ile iş bitti!

Kıbrıs için de 1964 ve 1967’de ABD Türkiye’ye, Rumların yanında olduğunu söylemiş, Türkiye hükümetleri, İnönü ve Demirel, Kıbrıs’ta garantörlük hakkımızı kullanamamışlardı. Kıbrıs’ta 1974 yılında Türklere karşı yapılan katliamda da, ABD aynı tehdidi savurmuştu ama dönemin hükümeti müdahaleyi yapmıştı.

Şimdi İsrail ile aynı yatak paylaşılmaya çalışılıyor. Kim bilir (ABD bilir) belki de Esad rejimine karşı İsrail dostumuz(!) ile ortak operasyon yaparız. Hükümet, gün geçmiyor  dostlarına: ”Suriye de petrol yok diye mi saldırmıyorsunuz” diye sitem edip durmuyor mu?

Türk hava Yolları İsrail’in ay sonunda Kudüs’te  yapacağı “Turizm Zirvesi”ne  sponsor oluyor.

PKK , Kürlerin temsilcisi konumuna getiriliyor. PKK siyasi  çalışmaları ile, Türkiyeli Kürtler, laikleştirilip, çağdaşlaştırılacak, dinsizleştirilecek.  

Hele 40 yıldır Türkiye’nin başına bela olan, AKP Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş’un hesabına göre, Türkiye’yi bir trilyon dolar zarara sokan 3-4 bin civarında silahlı PKK militanı Kandil’e bir gitsin…

Şimdi de Irak bunları tehlikeli diye almıyor. Nereye gidecek bu adamlar şimdi?  Muhtemelen Suriye’ye,  İsrail terör eylemlerine yardıma tabi...

Sebeplerle değil, sonuçlarla zaman tüketiliyor:

Barış için İmralı’yı “ziyaret” haline getirmeye ne gerek vardı. Kürt vatandaşlarımızın bazı hakları, CHP tek parti döneminde ve darbe hükümetlerince kısıtlanmıştır, “çıkarsın, ‘bu kısıtlamaları kaldırıyorum’ dersin”  iş biter. Bu çözüme terör örgütünü niye ortak edersin? Müslüman Kürtlerin en büyük düşmanı PKK değil mi? Ellerine fırsat geçtiğinde Müslüman Kürtlere en büyük zulmü PKK yapacaktır. Materyalist, dinsiz ideolojilerini kabul etmeyen samimi Müslüman Kürtleri yok edecek, dinsiz bir Kürt kimliği inşa edeceklerdir. Kürtlere bundan büyük zulüm olur mu?   

Mavi Marmara şehitlerine tazminat pazarlığı sürüyor. “İsrail’e özür dilettik, bir de tazminatları alırsak İsrail’le aramızda hiçbir sorun kalmayacak! İsrail uçakları Konya üssünde tatbikat yapabilir artık. Hatta Türkiye hava sahasını kullanıp İran’a dahi saldırabilir!”

İşin içinde ince hesaplar var. Mavi Marmara gemisi, Antalya’ya kadar Türk bandırası taşırken, İngilizlerin düzenlediği  “özgürlük filosu” na katılmak için Antalya limanından ayrılırken, Komor Adaları bandırası çekip, Komor Adaları gemisi oldu?   

Neden?

Muhtemelen;  eğer gemi Türk Bandırası taşısaydı, uluslararası sularda gemiye yapılmış saldırı Türkiye topraklarına yapılmış saldırı sayılacaktı. Bunun sonucu saldırı yapanlara Türkiye’nin misilleme hakkı doğacaktı. Ayrıca NATO üyesi olunduğundan 5.inci maddeye göre saldırı tüm NATO ülkelerine de yapılmış sayılacaktı. O zaman İsrail’le tüm dostluklar suya düşecekti. İçinden çıkılmaz bir durum doğacaktı. İsrail,Nato üyesi  ABD ye de  saldırmış sayılacağından, karşıdaki İsrail olduğundan misilleme yapılamayacaktı.                                                                                                                                                                         Çözüm?

Onca geminin içinde, yolcularının çoğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı (aktivist) olan,TV5’in de yolcular içinde bir kameraman muhabiri bulunan Mavi Marmara’ya saldırılması bir tesadüf değildi.  Muhtemelen saldırılacağını Türkiye’de biliyordu. 

Komor adalarının resmi adı 1978’de  başa geçen Ahmed Abdullah tarafından, “Komorlar Federal İslam Cumhuriyeti” olarak değiştirildi. Ayrıca İsrail’e “Cihad” ilan etmişti. Bu konuda en iyi aday, Komor Adaları idi. Varsın İsrail’e karşı cihad etsin. Türkiye- İsrail karşı karşıya gelmesin. Nasıl olsa Komor’un İsrail’e saldıracak gücü de yoktu.                                                                                                                                                                                    Bu durumu biz, Mavi Marmara Türkiye’ye dönerken, Gelibolu’da gemiyi karşılayacak muhabir ve kameraman gönderdiğimizde de anladık. Elemanlarımıza Gelibolu’da, “pasaportunuz yok, bu gemi Komor Adaları gemisi, sizi gemiye alamayız” dediler. Bizim (TV5) kameraman ve muhabirimiz gemiye alınmadı!

31 Mayıs 2010 tarihinde gemiye İsrail saldırısı ve el konulmasın karşısında İstanbul Komor Fahri Konsolosluğu; BM, AB ve NATO üyesi ülkelere saldırı nedeniyle “kınama mektubu” gönderdi.

Kısaca bu olayla gemide bulunan vatandaşlarımızdan başka, uluslararası hukuka göre bir ilgimiz yoktur. Dokuz vatandaşımız katledildi, çoğu tanıdıktı. Allah onlara rahmet etsin ve şehitlerden saysın.

Bir “One Minute”  ile İslam coğrafyasının, ”ne de olsa hocanın talebesi” diye gönlünü fetheden Sayın Başbakan’a İsrail, ABD ve AB zaafından faydalanarak bedelini kötü ödetiyorlar. Dolayısı ile Türkiye’ye bedel ödetiyorlar. Korkarım ki, böyle devam ederse, Türkiye tüm İslam ülkeleri ile düşman, dünyanın başının belası üçlü çeteyle dost edilip bölgede İsrail, Ermenistan ve Yunanistan’dan başka dostumuz(!) kalmayıp yalnız bırakılacak. Başbakan’ın bu politikaları içinden gelerek yapmış olmasına inanmak istemiyorum. Eli mahkûm.

İsrail, Suriye’ye keyfine göre saldırıp, sağı solu bombalıyor. Savaş hukukuna aykırı bu korsanlık karşısında neden ses çıkmıyor. İsrail’e istediği ülkeye saldırma hakkı mı tanındı? Suriye’de Baas Rejimi ve Esed gitmeli ama yerine de  Laik Liberal, ABD ve İsrail dostu bir yönetim gelmemeli. Bu politikayla neticenin Müslümanların değil İsrail’in istediği gibi sonuçlanmaması için sadece dua ediyoruz. Sonucun onların istediği gibi tahakkuk etmesi demek, İsrail sınırlarının Türkiye’ye, doğuda İran’a dayanması demektir.

Kara sularımızı ihlal etti diye Türk uçağını düşürdüğü iddia edilen Suriye’nin başkentini bombalayıp yüzlerce kişinin ölümüne neden olan İsrail’e,  Baas Esed rejiminin ve onu destekleyenlerin sesi çıkmıyor. Kısık bir sesle “bu savaş sebebidir” diyor, arkası gelmiyor. Ne de olsa ölenler Müslümanlar.

Neticede Müslümanların kanı dökülüyor. Yöneticilerin pek umurunda değil...

Tabi ki Türkiye veya diğer bir İslam ülkesi bu güçlerle tek başlarına mücadele etme gücüne sahip değil. Çare, birlikten geçiyor. Canımızı, haklarımızı, onurumuzu çiğnetmemek için,  zulme uğramamak için yapılacak iş,  İslam ülkeleri arasında birliğin tesisidir.  D-8 lerin aktif hale getirilmesidir. Bunu yapacak olan da şahsiyetli ve onurlu dış politika izleyebilecek bir siyasi iradededir.

Allah (c.c) tüm mazlumları korusun.

YORUMLAR
SADIK 14-05-2013, 10:54:20
Hep israil suçlu hep ABD suçlu Hep siyonizm suçlu,Birdefa da kendimize bakalım,uçağımız düşürülür haddini bildireceğiz, sınırda bomba patlar haddini bildireceğiz.reyhanlıda bomba patlar en ağır şekilde haddini bildireceğiz.Gördük haddini bildirmeyi, one minut dedin, ençok ticaret hacmi artan ülke israil oldu.one minute dedinde ne oldu.israil 9 türkü şehit etti.sen kan pazarlığı yapıyorsun.EEE neye layıksanız öyle idare edilirsiniiz vesselammmmm
 
Şeyma Aydın 14-05-2013, 10:55:36
Allah mazlumlar ile beraberdir. Yazınız için teşekkürler.
 
hayrettin er 14-05-2013, 14:30:28
selamun aleyküm bima sabertüm fenigme ukbeddar.allahın selamı üzerinize olsun.TV5'i izliyorum,seviyorum seyrediyorum.Türkiye'de izlenecek tek tv kanalı TV5'dir.Sebebi hakkı haykırıyor olmasıdır.sus pus olmuş medyadan farkı hakkı haykırmasıdır.
 
MERVE KESKİN 15-05-2013, 10:22:44
SELAM SANA EY RESUL, SELAM SANA EY NEBİ, SEN YOLUMUZU AYDINLATTIĞIN MÜDDET BİZ HEP KAZANACAĞIZ.HEP BAŞARACAĞIZ....EY RASUL, YOLUN YALUMUZDUR.MÜSLÜMANLAR HERZAMAN GALİP GELECEKTİR.
 
İbrahim Apaydın 16-05-2013, 10:42:51
Selamlar Mustafa bey net ifde etmişsiniz. İşbirlikçilerin ders alması gerek.
 
ahmet şimşek/erzurum/ narman 16-05-2013, 16:24:16
başbakan abd'ye gitti.obama ile müslümanların skıntısını konuşacakmış.müslümanların sorunlarına çözüm arayacaklarmış.Reyhanlıdaki patlamaları değerlendireceklermiş.Allah Allah ne hallere kaldık.
 
HAMDİ GEÇER 17-05-2013, 10:24:30
Öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ediyorum.Kısaca bir hikaye aktarmak istiyorum.Yalnız hikayenin içeriğini değiştirerek anlatacağım.Eşkiya,adamın evini yağmalamış,yakmış,yıkmış.Adam zavallı ve çaresiz.Sormuş,soruşturmuş.Kime gittiyse,filan yerde güçlü kuvvetli,nüfuzlu biri var.Sen git ve ona himmet et.Ondan herkes çekinir.Çözse çözse o çözer senin bu meseleni demişler.Adamda öyle yapmış.Gitmiş kudretli adama.Oysa gittiği o adam,meğerse eşliyanın başıymış.Herkese hayırlı Cumalar.
 
Muharrem Sert 20-05-2013, 09:17:36
Bu körlüğüm sebebi gayet açık, Başbakanın gaz alması, bunların hesabını nasıl verecekler merak ediyorum doğrusu.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz