3 Recep 1439 | 20 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
20/02/2013 - 12:05
Mustafa GEÇER
"21.Yüzyıla gelindi, halen yerli oto yapacak
'babayiğit' aranıyor. Bizden 50 yıl sonra yola çıkan
ülkelerin ürettiği otomobiller, ülkemiz caddelerini
dolduruyor. Her şeye rağmen Türkiye’nin ilk yerli
otomobili “Devrim”in yapım fikri bu kongrede doğdu
ve Erbakan Hoca'nın delaleti ile üretildi.
Ancak ülkeyi yönetenler “benzini bitti” diye bu
otoların seri üretimini engelleyip, Bernar Nahum'un
fikrine ve amacına hizmet etmiş oldular."

1926 yılında Sinop'ta dünyaya geldiğinde Babası Mehmet Sabri Bey, o’na Necmeddin;  (Dinin yıldızı) adını verdi. Gelecekte ülke semalarını aydınlatmasını istercesine…

Ailesi Sinop’tan Kayseri’ye geldiğinde çocukluğunun ilk yıllarını yaşıyordu.

Günlerini, Kayseri’de Laleli Camisi’nin avlusunda oynayarak geçiriyor, 3 yaşlarında yine o camide bir cuma günü ezan sesini idrak ediyordu.                                                                                                

İlkokulu, Kayseri ve Trabzon’da okudu.

Babası Mehmet Sabri Bey, 40 yıllık kadılık ve hakimlik mesleğinden Trabzon’da emekli olduktan sonra İstanbul'a yerleştiler.

Orta ve Liseyi İstanbul Erkek Lisesi’nde okudu.Her dersten en yüksek not olan 10 puan alarak liseyi birincilikle bitiriyor. Hocalarına; edebi, çalışkanlığı ve başarısı ile parmak ısırtıp, hiç on puan vermemiş sıfırcı hocalardan on almayı başarıyor... Okuduğu okulda hocalarının kadim teamüllerini, alışkanlıklarını ve ezberlerini bozmalarına neden olur…

Liseyi birincilikle bitirenler üniversiteye sınavsız alındığı halde o, sınava girmeyi tercih edip iki bin kişinin katıldığı sınavda ilk on kişi arasına girerek İstanbul Teknik Üniversitesini kazanır.

Üniversiteye doğrudan ikinci sınıftan başlar.

1948 yılında  6 yıllık olan üniversitenin motor bölümünden yüksek derece ile mezun olup, aynı yıl  üniversitenin Motorlar Kürsüsü’nde asistan olarak hocalığa başlar. Öğrencilerine Motor dersleri verir.

İman,

Ahlak,

Edep,

Nezaket timsali, zeki bir insan…

Okulda arkadaşları ona “yarım dünya”,”derya” lakaplarını taktılar.

Millet “mücahid” dedi.

Daha çocuk yaşlarında, çevreyi, Türkiye’yi ve dünyayı tanımaya ve görmeye başladı. Önünde yıllarca ihmal edilmiş, tüm değerleri ayaklar altına alınmış, kendi kendini sömürgeleştirmişbir Türkiye ve İslam coğrafyası buldu. Merhamet medeniyeti temsilcileri yeryüzü sahnesinden silinmiş, yerini savaş, vahşet ve sömürgeci medeniyetin temsilcileri almıştı. Yöneticiler, ihanet ve dalalet içinde, zalimlerle kol kola, inançsız, İslamsız bir toplum inşası içinkendi halkının kutsal değerleri ile savaş halindeydi.

Yeryüzü, savaş, zulüm, talan ve gözyaşına boğulmuş, çaresizlik içinde…

İslam alemi sahipsiz, mazlumlar sahipsiz, zalimlerin insafsızlığına terk edilmiş.

Yıllarca zulüm toprakları ile üzeri örtülmüş merhamet tohumları, çimlenmek kabuğunu kırmak için rahmet bekliyor.

Yağmur bulutları, yağmak, yeryüzünü rahmete kavuşturmak, zulmün iğreti düzenini yeryüzündensilmek için rüzgâr bekliyor.

Zulmü adalet, köleliği özgürlük, haksızlığı hak  zannedenlere inat, o her şeyin farkındadır.

Ezenleri, ezilenleri, sömürenleri, sömürülenleri, zalimleri, mazlumları yakından tanır,

“Bu zilletten kendimizi kurtarmak yetmez, tüm insanlığı kurtarmakla yükümlüyüz” demekte içinden…

“Dünyayı aydınlatmış bir medeniyetin mensubu Müslümanlar böyle olmamalı” dedi.

Ülkesi Türkiye’de, milletin hafızası silinmiş, kimliksizleştirilmiş, insanlar işsiz ve aç  bırakılmış.Ülkede toplu iğne yapılamıyor, her şey ithal ediliyor. Yurt dışına, kuru incir ve işçiden başka ihraç edilebilecek bir şey yok. Zillet içinde bırakılmış bir ülke.  Millete,”siz yönetemezsiniz, sizi biz yöneteceğiz.” diyen ve onun hiçbir değerine kıymet vermeyen, ülkenin her şeyini kendisinin bilip keyfince kullanan bir avuç elit...

“Böyle gidemez, gitmemeli” dedi veinancın, azmin, sabrın, merhametin kuşamlarını kuşandı. 

Üniversitesi,  1951 yılında Almanya’ya gönderir.  Almanya’da  Aachen Teknik Üniversitesi’nde 3 yıl kalıp bu sürede 3 tez hazırlar. Bunlar “Doktora”, ”Doçentlik” ve “Motorlarda Ekonomi”  tezleri. Bu tezler Almanya’da neşredilince, kendi alanında büyük yankı uyandırır ve dikkatleri üzerine çeker. Dünyaca ünlü Alman Leopard-1 tanklarının motorlarını üreten fakat bu konuda sorunları bulunan Deutz Motor Fabrikası, motorlarla ilgili tezini çok beğendiği için  Erbakan hocayı davet ederek, “Araştırma Baş Mühendisliği” teklif ederler.

Türkiye’ye üniversiteye dönüp doçentlik tezini verir. 27 yaşında Türkiye'nin en genç ilk doçenti unvanını kazanır. Doçent olduktan sonra Almanya'ya tekrar davet edilir. 1953 yılında Almanya'ya, Deutz Motor fabrikalarına gidip,”Araştırma baş Mühendisi” olarak bir yıl çalışır.Türkiye'ye geri döner.                                                                                                                                              

1956 yılında tekrar Almanya'dan teklif alır. Gidip 6 ay daha araştırmalarına devam eder. Motor geliştirmede önemli katkılar yapar Leopard tanklarının ateşleme sistemini en zor hava şartlarında çalışacak şekilde yeniden dizayn eder ve programlar...

Almanya’da kalması için yapılan çok cazip tekliflerini geri çevirerek ülkesine hizmet için Türkiye'ye geri döner.

Almanya'da, Türkiye'ye satmak için yapılan motorları gördüğünde ,”Bunlar Türkiye'de yapılmıyor mu ?” diye sorar. Almanlar: ”Türkiye’de bu teknoloji yoktur, yapılamıyor” cevabını verirler. Bazı Alman bilim adamlarının, “Müslümanların pozitif bilime katkısı olmadı” iddialarına, ”Biz sıfırı ve ondalık sistemi bulup, insanlığa hediye etmeseydik, siz hala dokuz haneli Romen rakamları ile hiçbir ilmi gelişmeyi sağlayamazdınız, sizden sıfırın patent ücretini istesek üzerinizde elbiseniz dahi kalmazdı, daha sayayım mı?” der. Onlar, ”Sayma, bu bile dünya ilmine büyük bir katkıdır, haklısın” derler. Sadece sıfırın bulunması örneği ile Müslümanları ilmi konuda aşağılamaya çalışanları mat eder.

“Türkiye’de mutlaka motor üretilmelidir” düşüncesi ile Türkiye’ye döndüğünde 1956 yılında 200 arkadaşı ile ”Gümüş Motor Fabrikası”nı kurarak, emsallerinden çok daha kaliteli ilk yerli dizel motoru üretir. -Maalesef bu fabrika, 680.000 adet yerli dizel motor ürettikten sonra 2012 yılında kapatılır.-                                                                                                                                  

Böylece, Türkiye’de, o zamanlarda hayal bile edilemeyen ilk büyük sanayi hamlesini gerçekleştirir.

1960 yılında, Ankara Sanayi Kongresi’nde ilk kez,”Türkiye’nin kendi otomobilini üretebileceği” fikrini ortaya atar. O dönemlerde motor ve otomobil üretmek, kalkınmışlığın en önemli kriteri sayılmaktadır. 1961 yılında Ankara’da “ Birinci Otomotiv Sanayi Kongresi”ni düzenler. Kongre çok ilgi görür, yoğun katılımla toplanır. Kongrede Türkiye'nin yerli otomobilini yapması gerektiği ve yapabileceği fikrini ortaya atar ve savunur. Bu fikir ve inanç büyük bir heyecan dalgası meydana getirir.  Kongre'de “yerli otomobil” fikrine karşı çıkan işbirlikçi mason şahsiyetler de bulunmaktadır. Bunlardan biri de, Bernar Nahum’dur. Bu şahıs, Lozan Antlaşması’nın gizli danışmanlarından olup, Türkiye’nin zamanla adım adım İslam’dan uzaklaştırılıp, zayıflatılıp, parçalanmasını amaçlayan fikrini Avrupalı delegelere empoze eden Siyonist Haham, Hayim Nahum'un oğlu olarak bilinir. Bernar Nahum, kongrede Türkiye’deki bir “Otomotiv Grubu”nun temsilcisi olarak bulunmaktadır. Salonda söz alır ve “otomotiv sanayinin ve yerli üretimin zorluklarından”  bahsederek, yerli otomotiv fikrine şiddetle karşı çıkar.Bernar Nahum'un, “Bursa'da şeftali üretmek, otomotiv üretmekten hem daha kolay, hem de daha kazançlı olur” dediğinde ortalık karışır. Öfkesi kabaran genç bir mühendis, Nahum'un  “otomobil yerine şeftali üretin!” fikrine dayanamaz, postalını çıkarır, “Sizler, bizi batıya mahkum ve mecbur ediyorsunuz” diye kürsüye fırlatır. Postal Bernar Nahum'un tam alnının ortasına çarpar. El Zeydi'nin Bağdat'ta, işgalci ABD Başkan'ı Bush'a fırlattığı ayakkabı, onların işbirlikçisi Bernar Nahum'a  Ankara'da 51 yıl önce fırlatılmış ve hedefini bulmuştu…

Bu güne kadar ne Erbakan Hoca’nın, ne de Masonların bu konuda fikri değişmedi.

21.Yüzyıla gelindi, halen yerli oto yapacak “babayiğit” aranıyor. Bizden 50 yıl sora yola çıkan ülkelerin ürettiği otomobiller, ülkemiz caddelerini dolduruyor.

Her şeye rağmen Türkiye’nin ilk yerli otomobili “Devrim”in yapım fikri bu kongrede doğdu ve Erbakan Hoca'nın delaleti ile üretildi.  Ancak ülkeyi yönetenler “benzini bitti” diye bu otoların seri üretimini engelleyip, Bernar Nahum'un fikrine ve amacına hizmet etmiş oldular.

O yıllarda Türkiye'de, döviz ihtiyacı olan işadamlarına döviz tahsisini, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) yapıyordu. Bu oda’nın yönetimi masonların ve mason sempatizanlarının elindeydi. Anadolu sermayesine döviz tahsis etmiyorlar ve Anadolu müteşebbisi kalkınamıyordu.Hep kendi yandaşlarına döviz tahsis ediyorlar, onlar dışarıdan ithal ettikleri sanayi ürünlerini millete fahiş fiyata satarak büyük kazançlar elde ediyorlardı. Siyasi çevreleri de etkileyerek yerli sanayinin gelişmesini istemiyor ve engelliyorlardı. O yıllarda, “Türk parasının kıymetini koruma kanunu” (TPKK), başka kaynaklardan döviz tedariki ve döviz bulundurmayı yasaklıyordu. Bu ülkenin öz evlatları iş adamları, döviz temin edip dışarı açılamıyorlardı. Pulluk, köten dahi Avrupa’dan ithal ediliyor, insanlarımız ve ülkemiz saban üretmeye devam ediyordu. Bir yandan da elini kolunu bağladıkları insanlarımızın geri kalmasına İslam dininin sebep olduğunu,”İslam’ın terakkiye mani” olduğu propagandasını yayıyor, zaten din eğitiminin kaldırıldığı ülkemizde insanlarımızın kafasını karıştırarak onların dinlerinden soğumasına sebep oluyorlardı.

Ülkemizin öz evlatları nefes alamıyorlardı. Ülkenin her yeri tutanlar, “Ülke bizim. her şey bizim, her şeye biz karar veririz” diyorlardı.“Gümüş Motor”u da batırmak için dışarıdan motor ithal edip maliyetinin altında satıyorlardı. Bunun farkına varan Erbakan Hoca, yerli sanayiye nefes aldırmak için, TOBB’ nin başına geçmek ve o kurumu çıkarcıların işgalinden kurtarmaktan başka çare olmadığı düşüncesi ile çalışmalara başlar. TOBB’nin başına geçip yerli iş adamlarının ve sanayinin önünü açmayı planlar. Bir otelde oda kiralayarak çalışmalara başlar. Önce TOBB genel sekreteri, sonra da Başkan'ı olur.

Necmeddin ERBAKAN' ın başkan olduğunu görenler, Başbakan Demirel'e giderek döviz tahsis yetkisinin TOBB den alınmasını istediler.

(Devam Edecek...)

YORUMLAR
Mustafa 20-02-2013, 14:41:59
Asrın siyasi dehası Cennet Mekan Necmettin Erbakan... Allah rahmet eylesin. Hocamız ile ilgili BİLİNEN bu gerçekleri birileri DAHA NET görmesi gerekiyor.
 
HAMDİ GEÇER 22-02-2013, 10:44:16
Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.Saf suresi 8.Ayet

 
Selim ÇOŞKUN 22-02-2013, 11:50:27
Mesele altın olabilmekte... O altın'dı. Onu ne darbeler yıldırdı ne de siyonizm... Önemli olan bu saatten sonra bizlerin ne yaptığıdır.
 
SELİME KALDIRIM 23-02-2013, 11:12:18
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN.HERNEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR SONRA BİZE DÖNECEKTİR.HOCAMIZ VEFAT ETMİŞTİR.O RABBİNE KAVUŞMUŞTUR.ŞİMDİ BİZE DÜŞEN GÖREV HOCAMIZIN YOLUNDAN GİTMEK CİHAT ETMEK VE SAADET PARTİSİNİ DESTEKLEMEK.
 
Abdulkadir 25-02-2013, 09:53:47
Allah hocamızın mekanını cennet eylesin.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Mutluluk Dersi Veren Kurslar
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Şekerde özelleştirme!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Güveni Yitirmemek İçin
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz