5 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 22 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
15/01/2013 - 16:20
Mustafa GEÇER
ABD, 35 Afrika ülkesine asker göndermeye başlamıştır.
Bu davranışın Afrika’daki insanların haklarının korunması için
yapıldığına inanabilir miyiz? Her şeyden önce Siyonist ve Haçlı yöneticileri,
kendi dışlarındaki insanları asla insan kabul etmezler.
Afrika ve doğu insanını “evrimini tamamlamamış ara formlar”
olarak görürler. Bunun için onların hak diye bir şeyleri
yoktur ki korunsun!

CIA eski başkanı James Woolsy, 11Eylül 2001 provokasyonundan sonraki dönemi IV. Dünya Savaşı olarak adlandırır.  21 Mayıs 2003 tarihinde bir üniversitede yaptığı konuşmada, “Biz 22 ülke ile savaş halindeyiz!” der. Bu ülkeler içinde Kuzey Kore hariç, Türkiye’nin de dahil olduğu 21 ülke, İslam ülkesidir.  G.W. Bush, bu savaşın hiç niyetini saklamadan bir “Haçlı Savaşı” olduğunu söyler. O devrin ABD dışişleri bakanı Condoleezza Rice, “Fas’ tan Endonezya’ya 22 ülke sınırının değişeceğini dünyaya ilan etmekten çekinmemiştir. Bu konuda bölgesel bir proje olarak “Büyük Orta Doğu Projesi” yürürlüğe konulmuştur. Projenin amacı; petrol zengini Müslüman ülkelere liberal demokrasi ihracı,bölgeyi kontrol altına almak, İsrail’in güvenliğini garanti altına almak...Ezdiği Müslümanların feryadını “İslami terör(!)” olarak adlandırıp, boyun eğmeyenleri yok etmek!

Bu projeye Türkiye başbakanı R.Tayyip ERDOĞAN “Eş Başkan” olarak atandı. Bu durum önceleri inkar edilirken, projenin amacının anlaşılması üzerine başbakan ERDOĞAN, 13 Ocak 2009 Salı günü partisinin Grup Toplantısında şunları söylemiştir: “Büyük Orta Doğu Projesi'nin amaçları ve Türkiye'nin üstlendiği görev bellidir. BOP, Orta Doğu'da barış sağlamak için kurulmuştur ve bölgenin ekonomik kalkınmasına, özgürlüğüne, kadın haklarına yönelik iyileştirmeleri hedeflemektedir.  BOP çerçevesinde Türkiye’de  ‘Eş Başkanlık’ görevini üstlenmiştir. Ama bu, şu anda zaten doğmadan ölen bir proje durumuna düştü... Tayyip Erdoğan'ın attığı bir imza yoktur. Bu sadece insani olarak bizim üstlendiğimiz bir görevdir”.  Ayrıca Yemen başbakanı Abdullah Salih’ de BOP eş başkanı olmuş,  ülkesini dönüştüremediği için geride birçok ölü bırakarak ABD’ye sığınmıştır. Türkiye dönüştürüldüğü için  henüz sırasını bekliyor. BOP ölü proje değildir, adım adım uygulanmaktadır.  “Ben sizin safınızdayım” diyenlere şimdilik dokunulmuyor, kullanılıyorlar, zamanı geldiğinde onlara da “safınızdayım” dese de dokunulacaktır. Bunu başbakan da kesinlikle biliyor. Müttefiklerimiz (!) de biliyor. Böyle gerektiği için, şu anda bilmezlikten geliniyor.

İngiltere,1979-1990 dönemi başbakanı, Neo-Liberal muhafazakar siyasetin uygulayıcısı, Protestan Margaret Thatcher, SSCB’nin çökmesi ile Nato'nun düşmansız kaldığını, yeni düşmanın İslam olduğunu  söylemiştir.

J.Woolsey, 1914-1918 savaşını I.Dünya savaşı, 1939-1945 savaşını II.Dünya savaşı,1945-1990 soğuk savaş dönemini  III.Dünya Savaşı,  11Eylül 2001’ den itibaren IV.Dünya Savaşı’nın başladığını ilan eder. Bu savaş ABD öncülüğünde başlatılır.

Bu savaşın görünen gerekçesi ve arka plandaki esas gerekçesi çok farklıdır.

Francis Fukuyama,  Liberal demokrasinin önceki üç dünya savaşından galip olarak çıktığını, bu düzenin en yüksek değerleri bünyesinde barındıran bir düzen olup, kendisini kanıtladığını ileri sürerek, bu düzenin tüm insanlığın nihai düzeni olduğunu iddia eder. Bu duruma “Tarihin Sonu” der.

Ekonomide: Serbest Piyasa Ekonomisi modeli Liberalizm,

Siyasi anlamda: Batılı tip Laik Parlamenter Demokrasi,

İnançta: Seküler Modern hayat tarzının  artık insanlığın en yüce değerleri olduğunu, buna aykırı davranışların yerküreden silinmesi gerektiğini ileri sürer.  Bu ilkeleri adeta buyurgan dogmalar olarak kabul eder.

Samuel P.Huntington, olayları yorumlarken daha gerçekçi ve şeffaf bir yaklaşım sergiler. Batı'nın gerçek amacını, yeni küresel gelişmeleri “Medeniyetler Çatışması” olarak tanımlar.

Bu hangi medeniyetlerin çatışmasıdır?

Bu çatışma, batı paradigmasının gelecek dünyaya seküler inançla, din önermezken, kendi bilinçaltında sakladığı gerçek niyetinin din eksenli bir savaş olduğunu ortaya koyar. G.W.Bush un “Haçlı savaşlarını başlatıyorum” demesinin asla bir gaf olmadığını, gerçek niyetini açığa vurumu olduğunu, tüm dünya bilmektedir.

Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi(PNAC) yürürlüğe konulurken her ne kadar insanlığın yücelen değerleri, insan hakları, demokrasi, özgürlük  için savaşılacağı iddia edilse de, bu savaşın dünyayı yeniden sömürgeleştirmek ve  ülkesinde mevzi kaybeden Hıristiyanlığa yeni mevzi ve cemaat kazanmak olduğu gün gibi ortadadır.

Amerikan yüzyılı projesinde, yeni savaş stratejileri geliştirilmekte ve pervazsızca uygulanmaktadır.

Sibernetik savaş, Önleyici Vuruş, Tek Taraflılık, Demokratikleştirme, Özgürleştirme, İnsan Haklarının Korunması, Şer Ekseni Rejim ve Ülkeler, Dünya Güvenliği İçin Terörle Mücadele gibi savaş sebebi sayılacak durum ve stratejiler öne çıkmaktadır.

Uygulama ve işgallere bakıldığında tek kutuplu dünyanın patronluğuna soyunan ABD ve müttefikleri AB’nin hiç de böyle davranmadığı görülmektedir.

1945 yıllarından sonra sözde bağımsız olmuş ülkelerin işbirlikçi yönetimlerine dahi güven duymayan batı'nın, bu ülkeleri yeniden işgal etme ve zenginliklerini doymak bilmeyen bir iştaha ile sömürmeye niyeti olduğu apaçık ortaya çıkmıştır. Bunu dünya kamuoyu bilmektedir.

ABD ve AB ülkeleri desteği ile Fransa, Mali işbirlikçi yönetiminden de kendisine davetiye çıkarttırarak, Mali’ye askeri müdahaleye başlamıştır. İleri teknoloji ürünü silahlarla katliam sürmektedir. Hedef, Mali'de yaşayan, batı'ya uyumsuz saydıkları kimsesiz Müslüman grupların  katledilerek yok edilmesidir! Bu saldırı ve katliamlar, kendilerine boyun eğmemiş Müslümanların bulunduğu her ülkeye karşı yapılmaya devam edilecektir.

ABD, 35 Afrika ülkesine asker göndermeye başlamıştır. Bu davranışın Afrika’daki insanların haklarının korunması için yapıldığına inanabilir miyiz? Her şeyden önce Siyonist ve Haçlı yöneticileri, kendi dışlarındaki insanları asla insan kabul etmezler. Afrika ve doğu insanını “evrimini tamamlamamış ara formlar” olarak görürler. Bunun için onların hak diye bir şeyleri yoktur ki korunsun!

ABD projesi “Yeni Dünya Düzeni”nin amacı, dünya'yı yeniden egemenlikleri altına almak, karşı koyanları yok etmek ,hedef ve düşman olarak gördükleri Müslümanları yeryüzünden silmek, etkisizleştirmektir. Allah fırsat vermesin.(Amin)

Bu sebepten onlarla müttefik olup, üstüne üstlük onlara destek vermek, ülke güvenliğini onların insafına bırakmak, savaşmadan teslim olmak anlamına gelir.Tek dişi kalmış bu canavarlara karşı dünya'nın diğer ülkeleri yeni küresel birlikler kurmak zorundadır. 21.YY. Amerikan yüzyılı olmamalıdır. Yoksa insanlığın huzuru kaçacak, belki de 20.YY’ da akıttıkları yüz milyonlarca insan kanını 21.YY’ da da akıtacaklar, ülkeleri harap edeceklerdir.

Özellikle halkı Müslüman ülkelerin savunma işbirliği kurmaları,onların insafına sığınmaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Kaybedecek zaman yoktur.

Aç ve yoksul bırakılmış ülkelerin tek başlarına bu zalim güçlerle başa çıkabilmeleri çok zor görünüyor. Tek tek yem olma yerine birlikte mücadele gerekir.

Mücadelenin siyasi teknik ekonomik alt yapısı kurulmalıdır.

Bu mücadelenin sadece silahlı mücadele olarak düşünülmemesi, sosyal, siyasi, ekonomik, teknolojik alanlarda yürütülmesi için organizasyonların oluşturulması gerekir.

Hali hazırda kurulmuş bulunan D-8’lerin yeni ülkelerle güçlendirilerek aktif hale getirilmesi, hayati önemi haiz bir çalışma olacaktır.

Güç sahibi ve galip olan sadece Allah’ tır. (cc)

ABD’ nin dediği değil, kesinlikle Allah’ın (cc)  dediği olur ve olacaktır!

YORUMLAR
MUSTAFA GÜNEŞ 16-01-2013, 10:53:59
İSLAM BİRLİĞİ ŞART. D-8 LER OLMAZSA OLMAZ. BİR FELAKETE DOĞRU SÜRÜKLENİYORUZ.MAALESEF İSLAM DÜNYASI BATAĞA SAPLANMIŞ DURUMDA. YAZARIMIZINDA İFADE ETTİĞİ GİBİ TEK KURTULUŞ İSLAM BİRLİĞİ
 
FATİH DEMİREL 16-01-2013, 11:23:10
s.a müslümanların bir araya gelmesi için hem tefekkur programında hem de haber sitenizde çaba sarfediyorsunuz.Gayretlerinizden dolayı teşekkur ediyorum.İslam dünyasını haçlılar tek tek avlıyor.diğerleride avlanan kardeşlerine bakıyor avlayana destek oluyor.sıranın kendinegeleceğin farkında değil. Haber Bültenlerinde mali'den bahseden haberler yok.sizin dışınızda bir kaç kanal daha var ama oda hükümete yalakalık yapmaktan gerçekleri sansürleyerek veriyor.tek siz haçlı savaşı manşeti atıyorsunuz.
 
İsmail TUĞCU 16-01-2013, 21:07:35
İpi kopan tesbihim, Daneleri toplayın,
Dağılmış dane dane; Hak ipine derleyin;
Acı ama teşbihim! Bir İmame bağlayın!
Hani nerede imame. Tevhid gelsin meydane.

N. Fazıl KISAKÜREK
 
İBRAHİM 17-01-2013, 14:57:43
Selamun aleyküm öncelikle Allah razı olsun.Türkiye bir batağa saplanmış.hükümet yetkilileri lale devrinde.tam bir teslimiet içinde.sıkıntı teslim olmakta değil eslimi kime olmakta.bizim mahallenin çocukları haçlılara teslim olmuş. Ne yapalım.Dua edelim.Allah yar ve yardımcımız olsun.
 
sezai 19-01-2013, 11:00:46
Mali'ye Haçlılar saldırıyor.Dışişleri bakanımız Fransa'nın durdurulmasını bu harekatın bm ile birlikte yapılmasını istiyor.Gerçekten şakamı yapıyorlar anlamak zor.Bildiğim şet ise bunların gözü kararmış.tam teslim olmuşlar. vay anam vay
 
fatma 21-01-2013, 11:10:07
Sömürü düzenine karşı 40 yıldır adil düzen diyoruz yine demeye devam edeceğiz. teşekkürler mustafa bey
 
HAMDİ GEÇER 22-01-2013, 10:16:34
ALLAH'I HESABA KATMADAN YAPILAN PLANLAR,ER YADA GEÇ BU PLANI YAPANLARIN AYAKLARINA DOLANACAKTIR.ÇÜNKÜ ALLAH TUZAK KURUCULARIN EN İYİSİDİR.(CC)
 
MUHARREM ŞELENK 22-01-2013, 16:07:08
ALLAH AŞKINA SAADET PARTİSİ DIŞINDA KİM İSLAM DÜNYASINA SAHİP ÇIKIYOR.SADET PARTİSİNİNDE TOPLUM NAZARINDAKİ OYU BELLİ.BENCE TÜM SIKINTILARIN ÇARESİ İSLAM BİRLİĞİDİR.BU BİRLİK KURULDUĞU ZAMAN MESELENİN %51'İ ÇÖZÜLECEKTİR.%49'LUK KISMI İSE MUSTAFA BİLGEN BEYİN YAZDIKLARIYLA ÇÖZÜLECEK İNŞALLAH.
 
Şeyma 26-01-2013, 12:52:51
Bu millet artık "Sömürü ve işgal düzenine" HAYIR demeli...
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Savaş Çıkar mı?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Aptal mı yazıyor?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
Arabozucu şeytanları aramıza sokmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD, İslam dünyası için terörden daha büyük tehdit
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz