3 Recep 1439 | 20 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Müslüman Duyarlılığı
06/11/2012 - 16:41
Mustafa GEÇER
Müslüman, hayatını duyarlı ve her şeyin farkında olarak yaşamakla mükelleftir.
 
Duyarsız, çevresinde olup bitenlere kayıtsız, vurdumduymaz, hiçbir şeyin farkında olmayan münkere, kötü gelişmelere, olaylara tepkisiz Müslüman, şuurlu bir Müslüman olamaz. Şuursuz Müslüman’ın imanı, Müslümanlığı her an tehlikededir. Bir Müslüman’ın İslamı, şuurlu ve her şeyin farkında olarak yaşaması gerekir.
 
Zamanı farkında olarak yaşamalıyız… 
                                                                                   
Zaman, yenilenemeyen bir sermayedir. Yaşanan her an, ömürden silinir gider. Nasıl yaşarsak yaşayalım zaman durmaz, akar gider. Her geçen zaman, bizleri ömrümüzün sonuna o kadar yaklaştırır. Zamanı, tekrar yaşamak için asla geri alamayız. Her insana yaşaması için  ayrılan  ömür denen zaman dilimini, iyi değerlendirmek zorundayız. Kendimize ve çevremize hiçbir faydası olmadan boşa harcanmış zaman, en büyük israftır. İsraf ise, haramdır!
         
Zamanı iyi planlayıp programlı bir şekilde kullanmak zorundayız. Geçirdiğimiz her anı hayırlı ve faydalı geçirmenin hesabını yapmalıyız. Zamanı iyi yönetmeliyiz.
 
Zaman izafi bir şey olmakla beraber, Rabbimiz zamana yemin eder, zaman birçok ibadetimiz için farzdır. Allah(cc)ın zamandan münezzeh olduğu halde, bizlere zamanı farz kılmasındaki hikmeti iyi anlamak lazım. Rabbimizin zamana önem vermesi, bizlerde zaman bilincinin gelişmesi ve zamanı israf etmeden her şeyi zamanında yapmamız içindir. Namaz zamanında kılınmalı, oruç zamanında tutulmalı, vakfe zamanında yapılmalıdır...  Zamanında yapılmamış ibadet, kabul görmez. Yapmamız gereken her ibadeti zamanında yapmamız gerektiği gibi, her işimizi de zamanında yapmamız gerekir. İşi savsaklamak, tehir etmek, ötelemek asla caiz değildir. Maalesef zaman israfı, en çok yaptığımız israftır.
 
Tam bir Müslüman duyarlılığı ve farkındalığı içinde olarak hareket etmeliyiz.
    
Müslümanlarda, duyarsızlık, tepkisizlik, dünyevileşme gibi olumsuz huy ve alışkanlıklar gittikçe artmaktadır. Olaylara duyarsız- tepkisiz, işine geliyorsa kabul gösteren Müslüman tipi gün geçtikçe artmaktadır. İnandığımız İslam ile yaşadığımız İslam arasındaki uçurum gittikçe büyümekte ve derinleşmektedir. Kal ehli Müslüman sayısı artmakta, hal ehli Müslüman sayısı azalmaktadır. Biz Müslümanlara bakarak, Müslüman olmayan birinin Müslüman olması çok zordur.
 
Bu sebeplerden dolayı  her şeyin farkında olmak, kendimize çeki düzen vermek, inandığımız islam ile yaşadığımız islamı örtüştürmek zorundayız. Olaylar ve fikirler karşısında, tepki ve davranışlarımızı belirleyen birinci derecedeki başvuracağımız kaynak (referansımız) islami akide ve kriterler olmalıdır. Maalesef günümüz Müslümanlarının çoğunluğunda, önceliği geleneksel ve ırki (etnik) tercihler işgal etmiş durumdadır. Bu durum büyük bir sorundur.
 
Yediğimizin farkında olmalıyız.                                                                                          
             
Her önümüze konulanı, her satılanı alıp yiyemeyiz. Çocuklarımıza yediremeyiz. Haram, helal ölçülerine uygun olup olmadığını sormak araştırmak zorundayız. Her yerde her lokantada yemek yiyemeyiz. Seçici olmamız gerekir. GDO’lu gıda, hormonlu gıda, at eti, eşek eti, domuz eti gibi haram ve uygun olmayan gıdalar piyasada satılıyor.  Büyük marketlerin çoğunda bir yanda helal ürünler raflarda yer alırken, hemen yanı başında alkollü içki raflarında her türlü alkollü içki satılıyor. Böylesi AVM’ lerden, marketlerden mecbur kalmadıkça mal alamayız.
 
Her satılan içeceği alıp içemeyiz.
Her giyecek şeyi alıp giyemeyiz.
İhtiyacımız olan her şeyi, her yerden alamayız.
Her yere gidemeyiz. Her yerde oturamayız. Her yerde tatil yapamayız.
Her yerde çalışamayız.
Her filmi seyretmemeliyiz, her radyoyu dinlememeli, her televizyonu izlememeliyiz
Kötü ahlak sahibi insanlarla, kendilerini düzeltmedikçe arkadaşlık sürdüremeyiz.
             
Mesela, bir kasaptan et alırken bu etin nasıl kesildiği, ne olduğu bizi ilgilendirmeli,  soruşturup öyle almalıyız. Mezbahanelerde kesilen hayvanların nasıl kesildiğini biliyor muyuz?
 
Yahudiler, mezbahanelerde kesilen hayvanların başında mutlaka bir haham bulundurup, kesilen hayvanın inançlarına uygun kesilmesini sağlarlar, yoksa o eti aç kalsalar da her kasaptan alıp yemezler. Bizler bu hassasiyeti gösteriyor muyuz? Aldığımız et nerede, nasıl kesildi, kim kesti,tavuk nasıl kesildi, inancımıza uygun mu? Hak getire…Yeter ki ucuz satan birini bulalım hemen alırız yeriz. Bazı kasapların at, eşek, domuz eti sattıklarını yedikten sonra duyarız. Duymadığımız çoktur.
 
Her şeyi sorup-soruşturmak, her yaptığımızı inancımıza uygun yapmak, eğer Müslüman isek, her amelimizde, her davranışımızda, her ilişkimizde İslam'ı ölçü olarak almak zorundayız. Kur'anı, Peygamber efendimizi ölçü ve örnek almak zorundayız.
               
Müslümanlara ve onların inancına saygı göstermeyen yerlerden alış-veriş yapmama lıyız. Onların ürününü -temiz bile olsa, mecbur kalmadıkça- almamalıyız. Haram yiyecek içecek satılan yerlerden alışveriş yapmamalıyız.
 
Müslümanların sırtından milyarlarca lira para kazanan ancak, binlerce metre karelik işyerinin bir köşesine bir mescit yapmamış büyük marketlerden, AVM’lerden alışveriş yapmamalıyız! En azından işyerine bir mescit yapmasını talep etmeliyiz. Büyük işyerlerinde şikayet ve talep kutuları var, bu kutulara şikayet ve taleplerimizi bildiren mektuplar yazıp atmalıyız.
               
Yolculuk yaptığımız otobüs firmalarının, namaz saatleri geçmeyecek şekilde mola verip vermediğine, konaklama yerinde mescit olup olmadığına, dikkat edip, aksi davranan firmaların otobüsleri ile bir daha seyahat yapmamalı durumu da firma yetkililerine bildirmeliyiz.
               
TV5'in bir programında, günde binlerce kişinin alışveriş yaptığı büyük alışveriş merkezlerini(AVM) dolaşıp, mescit olup olmadığını araştırdık: Birçoğunda mescit olmadığını gördük, yetkilileri ile röportaj yaptık, televizyonda programa davet ettik. Çeşitli bahanelerle programa gelmediler. Telefonla programa katılan birkaç yetkili, “mescit konusunda müşterilerinden bir şikâyet ve talep almadıklarını” söylediler.  Eğer talep olursa işyerlerine mescit açacaklarını ifade ettiler.  Programdan sonra bu konu diğer bazı basın organlarında da gündeme geldi. Bunun üzerine bazı AVM’ler mescit açtılar.
               
Bir defasında birkaç tanıdıkla gezmeye gittiğimiz bir büyük AVM de, öğle vakti olmuştu. Mağazada mescit olup olmadığını sorduk.  “Yok!” dediler. “Niye yok?”  diye sorduğumuzda ilgililer: “Burası açılalı beş yıl oldu,  ilk siz böyle bir şey soruyorsunuz” dediler. Mağazanın şikâyet kutusuna talebimizi yazıp attık. Akıbeti ne oldu, bir daha o mağazaya gitmedim. Ancak şunu ifade edebilirim ki, o mağazadan alış veriş yapan binlerce Müslüman onların şikayet kutusuna bin adet mektup bıraksa, o mağaza yetkilileri en kıssa zamanda talepleri yerine getirir diye düşünüyorum. Çünkü, müşterinin talebini yerine getirmez ise müşteri kaybedeceğini bilir.
               
Müslümanların manevi değerlerine hakaret içeren yayınlar yapan basın ve yayın kuruluşlarına, yanlıştan dönmeleri için bir mail, bir mesaj, bir mektup atılsa, bu sayı yüz binleri bulsa, o yayınlar bir daha yapılmaz. Mehmet Ali Erbil’ in yaptığı bir programda Alevileri tahkir eden bir ifadesinden sonra başına gelenleri hatırlayalım… Çünkü Alevi vatandaşlar ona tepki koydular, kanal sahibi de M. Ali Erbil 'i o programdan aldı.
               
İslam’a aykırı işler yapan yetkilileri uyarmak, tavır koymak zor bir iş değildir. Müslümanların en azından bu duyarlılığı göstermesi gerekir.
               
Zamanı farkında olarak yaşamak, her şeyin farkında olarak, iyi işleri davranışları teşvik, kötü işleri ve davranışları telin ve uyarı, mazeretsiz her Müslüman’ın yapabileceği şeylerdir.Bu saydığımız örnekler, mevcut şartlarda Müslüman’lara çizilen yasak sınırları içinde yapabileceğimiz mevcut hukuka uygun, talep ve davranışlardan birkaçıdır. Çizilen sınırların içinde yapabileceğimiz çalışmaları yapmaktan aciz ve duyarsız oldukça, Müslümanların inanç özgürlüğü alanını kimse genişletmeyecek, hatta daraltmanın yollarına bakacaklardır.
               
Bu kadarını da yapma zahmet ve dirayetini gösteremeyen biz Müslümanların başımıza gelenlerden şikâyet hakkı olmayacaktır.                                                                                                                                                                                        
               
Duyarlı ve gereği için çalışan Müslümanlar olmamız dilek ve duası ile.
YORUMLAR
talha üstündağ 07-11-2012, 10:13:28
günümüzde müslümanların bir kaç özelliği: duyarsız vurdumduymaz samimi değil,işine geldiği gibi hareket eder, olayları ümmet penceresinden değilde kendi çıkar penceresinden bakar,bir şeyi emanet ettiğinde hıyanet eder. çoluk çocuguna peşkeş çeker, vel hasılı kelam yazarımızın ifade ettiği gibi müslüman duyarlı olmalıdır..yoksa bu böyle gitmez...
 
izzet çapa 07-11-2012, 13:41:08
Müslüman müslümanın kardeşidir.bu böyle bilinmelidir.küffarı dost edinenler alçaklarla beraberdir.
müslüman şuurlu olmalıdır.Müslüman feraset sahibi olmalıdır.Müslüman emanete hıyanet etmez.Ümmetçidir.
 
ayşe çetinkaya 08-11-2012, 10:44:49
Müslüman inandığı gibi yaşamalı, Ahlaklı olmalı, dürüst insanlarla yol arkadaşlığı yapmalı,emanete hıyanet etmemeli, kötülüğü önce eliyle düzeltemiyorsa diliyle ondada mecali yoksa kalbiyle buğzetmeli...Ayeti kerimede "Ey iman edenler yapmadığınız şeyleri niçin söylüyorsunuz" der.Müslümanın en büyük hastalığı budur.inanmadığı şeyleri söyler.Başarı gelmez bu nedenle...Ve Müslüman duyarlı olmalı...Gazzeye,myanmara keşmire ırak'a afganistan'a, böyle giderse Türkiyeye .İşbirlikçilere oy vermemeli
 
SERPİL UZUN 09-11-2012, 10:34:45
MÜSLÜMAN: DÜNYADA VARLIĞI FAZLA AMA SESİ SOLUĞU OLMAYAN GRUP.
MÜSLÜMAN: ŞUURSUZ BİR TOPLUM
MÜSLÜMAN: AKPARTİNİN PEŞİNDEN GİDİP HÜSRANA UĞRAYAN ANCAK FARKINA VARAMAYAN KİTLE. MÜSLÜMAN 72 GRUP AMA CENNETEGİDECEK OLAN SADECE BİR GRUP ...
 
semih bayburtlu 10-11-2012, 17:26:12
teslim olan insan müslümandır.Rabbe teslim olmak onun emir ve yasaklarını yerine getirmek müslüman kişinin tanımıdır.Herkes kendini hesaba çekmeli ve ne kadar müslümanız sorusunu kendine sormalı...
 
HAMDİ GEÇER 12-11-2012, 13:49:21
Şöyle etrafımıza bir baktığımızda,sosyolojık,eknomiık,siyası vs.birsürü olaylarla karşılaşırız.Esasen Bunlardan kaçmakta ta mümkübn değildir.Yani bunlar hayatın içinde olan ve hayatın ta kendisidir.Duyarlı Müslüman bu olayları nasıl değerlendirecektir.Ya da bunların doğruluk yanlışlık tespitini neye göre yapacaktır?Elbette vahiy ekseninde.Müslüman doğru tercihler için tespitlerini vahiy ölçüsünde yapmalıdır.Zira Kişinin tercihleri,yapmış olduğu tespitleriyle oluşturacaktır.
 
emre kaymaz/ balıkesir 13-11-2012, 10:29:34
Avrupaya gebe kalırsan, yediğini içtiğini giydiğini yaşadığın mekanı kullandığın tuvaleti ...vb avrupaya göre ayarlarsan nasıl müslüman gibi yaşayacaksın. Müslüman Rasulünü örnek almalı...papanın altında ülkemizin genetiğini ab ye teslim için imza atmamalı....Ne diyelim ağanın elinde sopa halk ise sopayı görünce oynaya oynaya, gelir oyuna, bu oyun biran evvel bozula, yoksa herkes mahvola.....
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Mutluluk Dersi Veren Kurslar
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Şekerde özelleştirme!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Güveni Yitirmemek İçin
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz