3 Recep 1439 | 20 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
09/10/2012 - 23:24
Mustafa GEÇER

 

"Sadece Türkiye değil, diğer İslam ülkelerinin de destek ve asker vereceği bir “İslam Barış Gücü” oluşturulup, batılılar işe karıştırılmadan Baas rejimi ortadan kaldırılmalı, yerine Suriye halkının iradesini temsil edecek bir idare kurulmalıdır." 
 
Totaliter tek partili rejimlerin hüküm sürdüğü bazı Arap ülkelerinde 2010 yılında halk ayaklanmaları başladı. Önce Tunus, ardından Libya, Mısır, Yemen,Bahreyn ve Suriye’de ayaklanmalar oldu. Ürdün’de yeni başladı, Arabistan'a sıçrayabilir.Bazılarında iktidarlar devrildi, yeni iktidarlar kuruldu.
 
Bu ayaklanmalara Batılı çevreler “Arap Baharı” adını koydu. Bazı ayaklanmalara, “insan hakları, demokrasi ve serbest piyasa ekonomisi” adına destek verirken, bazılarına kendi çıkarları için köstek oldular. Ayaklanmalar sonunda kendi onaylamadıkları rejim ve yapılanmalara müsaade etmeyecekleri uyarısını da yaptılar.“Bizim bölgedeki çıkarlarımıza hizmet etmeyecek bir demokrasi, insan hakları istemezük!” dediler. Bu gelişmeler sanki Afganistan işgali, Irak işgali,Sudan' ın bölünmesinin uzantısı imiş gibi bir kanaate sevk etti bazı insanları. Bazıları da halkın diktatörlere karşı başkaldırısı, özgürlük mücadelesi, halkın kendi kimliğine dönmesi, İslami uyanış olarak değerlendirdi. Her görüşte belirli oranda haklılık ve doğruluk pay vardır. Görüşler biraz da olaylara hangi pencereden bakıldığı ile ilgilidir elbet.Bu olay ve gelişmelerde halkın verdiği mücadeleyi ve ödediği bedeli, asla küçümsememek lazım.İnsanlar inandığı şeyler için mücadele verdiler, canlarını ortaya koydular, öldüler. Bunlar küçümsenecek az şeyler değil. Bir inanç uğruna ölebilmeye karar vermek ve ölmek,  en büyük güçtür. Ölmenin karşılığı, hangi amaç uğruna ölme niyetine bağlıdır. Muhakkak amaca hizmet eden bir karşılığı bir sonucu vardır. Allah için mücadele verenlere  Allah (cc) yardım, ölenlere şehitlik nasip etsin. Bu olaylarla ilgili insanın aklına birçok soru takılıyor. Bu olaylar, niçin bu bölgede başladı, kendi kendine mi başladı, birileri mi planladı ve başlattı? Nasıl başladı, hangi amaçla başladı, hangi sonuçlara ulaştı ? Başka ülkelere de sıçrayacak mı, bazı ülkelerde halka destek verilirken, bazı ülkelerde neden iktidara veya rejime destek olundu? Bu işi planlayanlar, icra edenler amacına ulaştı mı? Ortalık ne zaman durulacak? Olaylar kimlerin işine yarıyor v.s gibi sorulara henüz tam cevap alınabilmiş değil.
 
Bu ülkelerdeki rejimler batılı güçlerin kurdurup desteklediği rejimlerdi. Göründüğü kadarı ile kurulacak rejimlerin de batı düşüncesinin ortaya koyduğu rejimler olması isteniyor. Eğer böyle olursa, her iki halde de küresel güçler için, bedel ödemeden istedikleri sonuçları almış olacaklar.   Bedeli o ülke halkları ödeyecek, kazanan küresel güçler olacak. İnşallah halkın hakka uygun istediği olur. Belki eskiye göre halkın da bazı kazanımları olacaktır. İstenen ve önerilen batı tipi liberal bir demokrasidir. 
 
Türkiye’de 1946 da başlayan süreç bu ülkelerde yeni başlıyor…

Batı standartlarına entegre olmuş yapılanmalar oluşturulacak. Bu ülkelerde tam batı tipi bir demokrasi de istenmiyor. Türkiye tipi bağımlı bir demokrasi olmalı: Kes, yapıştır. Yüz yıl daha sömür!
 
Gelelim Suriye’ye… Suriye’de Hıristiyan bir kişi olan Mişel Eflak ve Arsuzi'nin Fransa destekli kurdukları, Baas (diriliş) sosyalist partisi tek partili totaliter rejimi hüküm sürüyor.  Kendisine tabi olmamış insanlara göz açtırmayan, özellikle Müslümanlara akla gelmemiş zulüm ve katliamları reva gören bir rejim. 1982  baba Hafız Esed’ in Hama- Humus katliamlarının kanı henüz kurumamış, acıları dinmemiş, hafızalardan silinmemiş, duruyor.Rejime meydan okuma, başkaldırı iddiası ile  tevcih edilmiş  toplarla bombalanan bu şehirlerde, çocuk, kadın, ihtiyar, sivil denmeden katledilmiş, on binlerce masum insanın acıları halen yüreklerde.
 
Anlaşılan o ki, Baas rejimi, geçen zaman içinde,Türkiye’deki CHP gibi taraftar toplamıştır. Bu gün Suriye’ de rejimin her türlü nimetlerinden nemalanan, rejimin başına bir şey geldiğinde kazanımlarını kaybetme  tehlikesi ile karşılaşacağı için rejime destek veren çıkar grupları, zenginler, bürokratlar, askerler, aristokratlaşmış elitler bulunuyor. Her ne kadar Baas rejimi azınlık Nusayrilerin kontrolünde olsa da, rejimden nemalanan laikleşmiş rejime destek  veren sünni kesim de vardır. Bizdeki tek parti CHP zihniyeti neyse Baas destekçilerinin zihniyeti de odur. Kısaca, Baas partisi Suriye’nin CHP’ sidir.  
Beşar Esed bunlardan güç almakta ve direnmektedir. Rejime karşı direnenlerin çoğu, rejimin mağdur ettiği, zulmettiği fakir halktır.
 
Türkiye, Suriye’ye çekilmek isteniyor. ABD, Türkiye'ye  “Suriye’ye gir, Esed rejimini devir, geri çekil, gerisini ben hallederim!” diyor. Türkiye; “Sen gir, Libya’ya girdin, muhalifleri destekledin, buraya niye girmiyorsun? Petrol yok diye mi girmiyorsun?” Diye sitem ediyor. ABD, “Türkiye girsin, işi halletsin. Benim yapacağımı Türkiye yapsın, masrafa girmeden işi halledeyim!”  diye düşünüyor. Türkiye'nin, Suriye'ye müdahalesi  muhaliflerin işine yarayacaktır.  
 
Ancak Esed devrildikten sonra  hükümet ve rejim nasıl şekillenecektir?  Esas tehlike buradadır. Eğer,  ABD yanlısı bir iktidar kurulursa bu iş en fazla  ABD’ nin İsrail’in işine yarayacaktır. Halk Baas esaretinden kurtulup, küresel efendilerin esaretine girecektir. Her şeye rağmen mazlum halk da Baas zulmünden kurtulmalıdır. ABD, “nasıl olsa Türkiye rejimi gibi bir rejim kurulacak! Suriye’de benim ve dolayısı ile İsrail’in borusu ötecek, Rus ve İran bölgeden temizlenecek!”  rahatlığı içindedir. Bu sebeple “Türkiye Suriye’ye girsin, Müslüman Müslüman’ı kırsın, ben bir taşla birkaç kuş vurayım!” politikası güdüyor.        
 
Türkiye'nin Suriye’ye girmesinde Esed’in ne gibi çıkarı olabilir? 
 
İlk akla gelen, Esed rejimi devrilecek, Esed ortadan kalkacaktır. Esed’in Türkiye'yi tahrik ederek Suriye'ye müdahalesini sağlaması Esed açısından akıllıca değildir, intihar olabilir.
Türkiye açısından bakıldığında: Türkiye, Suriye'ye girip orada kalmayacaktır. Baas rejimi yıkılacak ve geri çekilecektir.
 
Bu durum Türkiye için büyük lükstür, Türkiye’yi büyük kayıplara uğratacaktır. Zar zor ayakta duran ekonomi- maliye büyük zarar görecek, Türkiye tekrar  iktisadi açıdan15-20 yıl geriye çekilecektir.
Can ve mal kaybına uğrayacak, kardeş kardeşi öldürecek, kalıcı bir düşmanlık oluşacaktır. Bazı kardeş ülkeler ile arası açılacaktır.
 
ABD’ nin hesapları tutarsa Suriye, ABD ve İsrail üssü haline gelecektir.
 
Suriye’de Baas rejiminin yıkılıp yerine ABD ve batı yanlısı bir hükümetin kurulması, en çok Rusya ve İran’ ın işine gelmeyecektir. Bu oluşum İran ve Rusya’nın bölge politikalarının sonu demektir. Esed ve rejimine bu sebeple destek veriyorlar.
 
Esed, Türkiye’yi tahrik ederek Suriye’ye çekmesi tahrik ve isteği, çok zayıf bir ihtimalle; İran ve Rusya desteği ile direnip işi uzatması, Türkiye’de ekonominin çökmesi, buna paralel AKP iktidarının sarsılması sonucunun elde edilmesini amaçlayabilir.
 
Netice olarak Esed’in Türkiye'yi savaşa tahrik etmesi çok zayıf bir ihtimaldir. ABD, bu kışkırtmayı açık açık yaparken, Esed ile ABD’ nin aynı şeyi istiyor olması düşünülebilir mi?
‘Esed giderse Suriye’ye ABD yerleşir’ diye, ‘Esed kalsın’ demek, Esed rejimini desteklemekte, en az ABD’ nin Suriye’ye yerleşmesi kadar tehlikeli olabilir... Esed'in katliamları, masum halkı ezer, Baas rejimini kalıcı kılabilir. Bu saatten sonra Esed ve rejimi mutlaka gitmelidir!
 
Arap ülkelerinde meydana gelen halk ayaklanmalarında her ülke, orada zulüm gören insanların safında olmaktan çok, çıkarlarını düşünüyor. Bir yandan insan hakları, demokrasi gibi kavramların arkasına sığınırken, diğer yandan bir ülkede halkın yanında yer alırken, diğer ülkede rejimin yanında yer alıyorlar. ABD,  Libya’da halkın yanında yer alıyor gözüküp, onlara destek verirken, Yemen’de, Bahreyn'de, Afganistan’da rejimin yanında, diktatörün yanında yer alıp halkı vuruyor. Keza İran, diğer ülkelerde halkın yanında yer alırken,Suriye'de  Esad'in yanında yer alıyor. Samimiyet ve ilkeden çok, çıkarlar ön plana alınıyor.  Esed'in gitmesini İran dışındaki tüm İslam ülkeleri ve İslam ülkesi yöneticilerinin, “Uluslar arası toplum” dedikleri ve sözünden çıkmadıkları kesimler de istiyor.
 
Hal böyle olunca bu iş barışçı yollardan halledilmelidir. Suriye’de yeterinden fazla kardeş kanı dökülmüştür. İslam ülkeleri yöneticileri bir araya gelip bu işi çözmelidir.
 
Eğer barışçı çözüm için geç kalınmışsa, ki öyle gözüküyor,  sadece Türkiye değil, diğer İslam ülkelerinin de destek ve asker vereceği bir “İslam Barış Gücü” oluşturulup, batılılar işe karıştırılmadan Baas rejimi ortadan kaldırılmalı, yerine Suriye halkının iradesini temsil edecek bir idare kurulmalıdır. Aksi halde Suriye’nin sonu iyi görünmüyor.
 
Suriye'de daha çok insan kanı dökülür, ülke bölünür, bölgede olmayan barış yıllarca ötelenir. Süreci iyi yönetemeyen Türkiye, bu durumdan çok büyük maddi ve manevi zararlara uğruyor,  uğramaya da devam eder.                              
YORUMLAR
fahri şahin 10-10-2012, 10:23:22
Suriye'ye müdahale ABD ve İsrail'in işine yarar.Burada anlamadığım nokta şu.ABD'den israil'deen suriyeye müdahale edilmesiyle ilgili hiç ses çıkmazken neden türkiye Esad gidecek diye tutturmuş durumda.Ya ESAD gitmezse e olacak?
 
fatma babayiğit 10-10-2012, 10:52:39
türkiye başbakanı bop eş başkanı değil mi.Başbakan kendine verilen görevi yerine getiriyor.İkide bir suriyeye ve esad'a kafa tutuyor.Şuan çitf kutuplu bir savaş var suriyede.Bir tarafta taşeron türkiye ve destekçileri abd ve sözde nato, diğer tarafta suriye ve destekçileri rusya çin iran vb.filler savaşır çimenler ezilir.
 
aslıhan subaşı 10-10-2012, 15:07:01
Türkiye suriyeyle savaşın eşiğine getirildi.Getirildi diyorum bunun tek sebebi dış politikamızın çapsız olması.Maalesef BOP Eş başkanı olan bir Başbakanımız var.Allah sonumuzu hayr eylesin.AMİN
 
meryem petek 12-10-2012, 12:51:39
Türkiye suriye polemiği gerginliği devam ediyor.Bu işin sonu nereye gider Allah bilir.Maalesef Türkiye savaşa girecek gibi gözüküyor..Buda 3.dünya savaşının çıkması demek...Osmanlı sivas topola atılan bir bombayla savaşa girmişti. (alman gemisine osmanlı bayrağı asılmıştı.) Bizi yönetenlere Allah dbasiret versin..Siyonism başardı gözüküyor ancak Allah kuvvet ve kudret sahibidir.Tüm planları bilir ve bozar
 
MUSTAFA ŞEN 13-10-2012, 12:08:52
Milli görüş suriye konusunda çok tutarlı bir yol izledi...Ve gelinen nokta saadet partisini haklı çıkardı.
 
hayrettin yılmaz 16-10-2012, 14:10:29
Türkiye savaşa giriyor.hemde göz göre göre.Maalesef kimse olayların farkında değil..Büyük tabloyu gören yok.Sıfır sorundan sıfır komşuya geldik.etrafımızda 6 adet üst kurulmuş.Ey bizi yöneten idareciler.Suriye'nin işgalini savunmak Türkiyeyi işgale hazırlamaktır.
 
YUNUS EMRE AYAR 17-10-2012, 11:12:21
TÜRKİYE BÜYÜK BİR DEVLETTİR.GÜÇLÜDÜR.TARİHTE ÇOK BÜYÜK ROLLER ÜSTLENMİŞTİR.BENCE SURİYEYE GİRMELİ ESADI DEVİRMELİ VE KENDİ ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA DEVLET KURMALI.NATOYU ABD Yİ BÖLGEYE YAKLAŞTIRMAMALI.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Mutluluk Dersi Veren Kurslar
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Şekerde özelleştirme!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Güveni Yitirmemek İçin
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz