6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
28/08/2012 - 16:06
Mustafa GEÇER
Petrol kartelleri günlük 87 milyon varil petrol satışından,
yıllık 4 trilyon dolar hâsılat elde ediyor.
Bu meblağdan 400 milyar dolar yatırım maliyeti
çıkarıldığında geriye 3 trilyon 600 milyar dolar kâr kalıyor.

DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER

Dünya petrollerini kimler sömürüyor ?

Kimler sömürülüyor?

Petrol fiyatları ile kimler oynuyor, aradaki fark kimlerin cebine gidiyor?

Bugün dünyada günlük 87 milyon varil petrol tüketiliyor. Bu alım için tüketiciler günlük 11 milyar dolar para ödüyor. Varil başına yapılacak bir dolar zam, petrol kartellerinin cebine günlük 87 milyon dolar girmesini sağlıyor.

Petrol fiyatları maliyet artışlarından mı, yoksa arz talep durumuna göre mi yükselip alçalıyor?

Petrol fiyatlarını dünya petrol kartelleri maliyet artışına göre değil, arz-talep durumuna göre ayarlıyorlar. Bu ayarlamalardan trilyonlarca dolar gelir elde ediyorlar.

Petrol arama ve çıkarma için yıllık 400 milyar harcandığı söyleniyor. Bu rakamın doğruluğu tartışılabilir ancak şurası tartışılmaz, petrol kartelleri günlük 87 milyon varil petrol satışından yıllık 4 trilyon dolar hâsılat elde ediyor. Bu meblağdan 400 milyar dolar yatırım maliyeti çıkarıldığında geriye 3 trilyon 600 milyar dolar kar kalıyor.

Bugün için petrol kartelleri günlük net, en az 5 milyar dolar kazanıyor.

Bu işlerin başında Exxon-Mobil, Texaco-Chevron, Standart Oil, Aramco (Rockefeller ailesi şirketleri) Conoco Philips, Shell, Elf, BP, Gasprom, gibi petrol devleri var.

Bu devler, yeryüzünde bir petrol savaşı veriyorlar. Ülkelerin sınırlarını buna göre çizip, yönetimleri seçip ya da iktidardan uzaklaştırabiliyorlar.

Bir ülke petrolde dışa, yani yukarıdaki kartellere bağlı ise o ülke tam bağımsız değildir.  Enerji bağımlılığı en stratejik bağımlılıktır. Ülkemiz de maalesef enerjide dışa bağımlıdır. Türkiye 2001 yılında “Mavi Akım Anlaşması” ile Rus Gazprom’ dan 1000 metre küp doğal gazı 124 dolardan alırken, bugün bu miktarı 550 dolardan almaktadır. O tarihlerde İran ve Türkmen gazı için 70 dolar fiyattan anlaşma yapılmıştı...

İran’a ABD ambargosu sebebiyle Türkiye, İran’dan alımları azaltmıştır.

Batılı karteller yüz yılı aşkın süredir petrol hâkimiyeti için her şeyi çiğniyor. İran petrolleri ile ilgili tarihten bir örnek:

1901-1918’de İran ve Körfez petrollerini İngilizler, kontrolleri altına aldılar. Petrol bölgelerinde küçük küçük emirlikler devletçikler kurup, bu devletçiklerin yöneticilerine dış ve iç saldırılara karşı koruma taahhüdünde bulundular. Buna karşılık Petrolün     % 95 ine sahip oldular.

1901’ de İran şahı ile anlaşan İngilizler, Anglo-İranian Oil Company Ltd. Şirketini kurarak tüm İran petrollerinin işletme hakkını aldılar. Hasılattan Şah’a küçük bir pay vererek bu petrolleri 1951 yılına kadar sömürdüler. İran halkının cebine bu zenginlikten kuruş girmedi.

1951’de büyük bir çoğunlukla seçimi alarak İran’da iktidara gelen Muhammed Musaddık, İran petrollerini millileştirip İngilizleri kovdu. Bu arada Şah, İran’ı terk etti ve Irak’a sığındı.

İngilizler İran’ı terk edince, İranlılar petrolü işletemediler. Çünkü hiçbir İranlı personele petrol kuyuları ve rafinerileri işletecek bilgi ve teknoloji verilmemiş, petrol konusunda İranlı teknik eleman yetiştirmemişlerdi.

İran, petrol satamaz oldu, ekonomi sıkıntıya girdi. Bu arada İngilizler ABD’lilerle anlaşıp, Musaddık’ı iktidardan uzaklaştırma planı kurdular. Bu iş CIA ve MI6’ya verildi. CIA ve MI6 ajanları İranlı bir generale beş milyon dolar verip darbe yaptırdılar.  1953 yılında Musaddık tutuklandı ve vatana ihanetten yargılanıp mahkum edildi. 1967 yılında göz hapsinde öldü.

Darbeden sonra Şah tekrar getirilip İran tahtına oturtuldu. İngilizler ve Amerikalılar İran petrolünü paylaşıp tekrar sömürmeye (İşletmeye) başladılar. Bu iş 1979 yılına kadar, yani Humeyni devrimine kadar sürdü. Humeyni, ilk iş olarak petrolleri millileştirdi. Bunun üzerine İran-Irak savaşı çıkartılıp 8 yıl savaş sürmesi sağlandı. Saddam’ı destekleyip İran’ın en önemli petrol bölgesini, “Abadan Rafineri”lerini yerle bir ettirdiler. İran bugün dışarıdan işlenmiş petrol alıyor ve halkına karne ile satıyor!

Petrolü millileştiren, Saddam ve Muammer Kaddafi  yok edilip, petrol egemenliği batılı petrol kartellerine geri verildi. Petrolüne hakim tek ülke, İran kaldı. İran için de saldırı planları yapılıyor…

15 Ekim 1973 yılında OPEC ülkeleri İsrail’e silah yardımı yapan batılı ülkelere petrol ambargosu koydu. Bu ambargo 1974 yılına kadar sürdü.

Ambargo sonucu ihracat düştü, petrol üretimi azaltıldı,  fiyatı yükseltildi. Batıda borsa çöktü. ABD borsası 100 milyar dolar kaybetti.

Bazı Arap ülkeleri tek taraflı olarak petrol fiyatına %17 zam yaparak varil fiyatını 3.65 dolara yükseltti. Varil maliyeti o zaman 1 dolardı. Daha sonra petrol  varil fiyatı dört kat artırıldı, bir varil petrol 12 dolar’a yükseldi. -Şu anda petrol varil fiyatı,114 dolardır.- Petrolü özellikle Arap ve üçüncü dünya ülkeleri yani OPEC ülkeleri 3-4 dolardan satarken, bugün dünya petrollerinin büyük bir bölümünün kontrolünü elinde tutan batılı ve siyonist petrol tekelleri, 2010 yılında bir varil petrolü 147 dalara kadar yükselttiler. Borsa çökmedi.

OPEC’in petrol ambargosu koyduğu 1973-1974 yıllarında ABD’de tüketiciye bir galon benzin 38.5 ve sonraları 55.1 Cent’ ten satılıyordu. (1 galon=3.79 litre)  Şu anda Türkiye’de 1 litre benzinin fiyatı, 4.56 TL’ dir. Galonu 17.80 TL=9.88 Dolara satılıyor. Litresi 2.5 dolar. ABD’nin 5 katı fiyata benzin alıyoruz.

Petrol, üreten ve satan ülkelerde ucuz, üretmeyen ve satın alan Türkiye gibi ülkelerde pahalı.

İngiltere dahi sömürgeci olduğu halde benzin fiyatı 2 dolara çıktı. İngiliz halkı da sömürülüyor.

Petrol fiyatının yüksekliği, devletin koyduğu vergiden çok kartellerin fiyat politikasından kaynaklanıyor. Varil fiyatı 4 dolar olan petrolü, 100 doların üzerine çıkartanlar kimler?

Dünyanın bu kartelleri fark edip, tedbir alması lazım. Yoksa dünya birbirini kırarken bu Siyonistler, kasalarını doldurmaya devam ediyorlar. Petrol fiyatları, maliyet artışlarından değil, arz-talep ve kartellerin daha çok sömürme arzularından kaynaklanıyor.

Petrol fiyatları Türkiye’ de izahı güç bir seyir izliyor. Aşağıdaki tabloya bakalım:

 Tarih           Petrolün Varil Fiyatı            Türkiyede 1 Litre 95 Oktan Benzin Fiyatı

Kasım-2009                81 Dolar                              3.82 TL

Temmuz-2010          147 Dolar                              3.66 TL

Mart-2011                 103 Dolar                              4.17 TL

Mayıs-2011               100 Dolar                              4.17 TL

Haziran-2011             75 Dolar                              4.46 TL

Ağustos-2011          115 Dolar                              4.23 TL

Eylül-2011                  88 Dolar                              4.45 TL

Ağustos-2012          113 Dolar                              4.56 TL

Varil fiyatı ile tüketiciye satılan fiyat arasında büyük bir orantısızlık var: Varil fiyatı 147 dolar olan dönemde litre fiyatı, 3.66 TL. iken, varil fiyatı 75 dolar olan dönemde 4.46 TL’ye satılıyor. Aradaki fiyat farkı devletin kasasına mı, yoksa satıcının cebine mi giriyor, bunun izah edilmesi lazım!

Mustafa GEÇER   26.08.2012

YORUMLAR
akif baba 29-08-2012, 10:42:49
Allah bu milletin yardımcısı olsun, bu benzin fiyatları bizi mahvetti.vergiler sırtımızda kambur oluşturdu.Mustafa bey iyi özetlemiş : varil fiyatı 147 dolarken 3,66 tl 75 dolarken 4,46 tl..bu değerlere enerji bakanı ne der acaba ....
 
RAMAZAN ÖKSÜZ 29-08-2012, 12:16:51
Mustafa Bey Allah Batuma petrol vermiş. Yanı başında olan Artvin Hopa da olmaması mümkün mü? Kuzey Irak bölgesinde petrol var. İran da petrol var. Bizim güney ve doğu anadoluda petrolün olmaması mümkünmü? Milli Görüş iktidarında alimallah Batum dan Adana,ya şöyle bir çizgi çizecez. Kalan doğu daki bütün yerlerde petrolü fışkırtacaz. Biz inaniyoruz ki burlar da petrol var. Gizli Lozan Antlaşmaları bahanesiyle korkudan tam olarak kazma vurulamıyor. İman varsa imkanda vardır.Milli Görüşçü asla vazgeçmez.
 
şengül yiğit 30-08-2012, 17:53:26
Türkiye bir cennet, evet yanlış duymadınız bir cennet, vergi cenneti, ötv cenneti, yolsuzluk cenneti, asgari ücret cenneti, işsizlik cenneti, dersane cenneti,
Ölmeden cennete gitmek isteyen türkiye'yi görebilir....
 
hanife aydın 31-08-2012, 19:19:24
petrole zam haberlerini duyduğumda aklıma gelen ilk şey ajda pekkanın aman petrol canım petrol şarkısı ikinci olarak ta kemal sunal'ın zam zam zam deyip bayıldığı o sahne.Evet bunlar trajıkomik olaylar ancak bugün gerçek üstü olmuş..
Ne yapalım Allah sabır versin...
 
HAMDİ GEÇER 04-09-2012, 23:05:47
Dünyada birçok şeyin belirleyicisi durumunda petrol.Aynı zamanda en büyük enerji kaynağı.Dolayısı ile en büyük sömürü kaynağı da aynı zamanda.Hem global hemde ülkeler ve hükumetler anlamında.Ülkemizde de öyle. Hükumetin en büyük sömürü kaynağı.Cebimize hortumu atmış,ha bire sömürüyor.Ben bu yorumu yazarken LPG fiyatlarına da yüzde onbir oranında zam geldiğini yazıyordu haber siteleri.Nur topu gibi bir sömürümüz daha oldu hayırlı olsun.İyi sömürmeler,iyi semirmeler.Allah doyursun.
 
Yavuz 08-09-2012, 11:34:08
Müslümanın işi ah vah çekmek değil,güçlü olmaktır.Güçlü olmanın temel şartlarından biri,kendi kültürüne sahip çıkacak kendin olacaksın,ikincisi diğer İslam ülkeriyle entekre olup İslam birliğini kuracaksın.Halk olarak bizlere düşen başımaza geçireceğimiz yöneticilerimizi iyi seçmek.Sadece görüntüye ve söylemlere bakıp sırf karizması var diye beş para etmez batı güdümlü insanların peşine koşmamalıyız.Gerçekten Milli olan Ümmet bilicinde liderleri başa getirmeliyiz.Devamı var.
 
yavuz 08-09-2012, 11:39:56
100 yıl önce dedelerimiz 2.Abdülhamid'i anlamadılar ve kaybettiler,100 yıl sonra Erbakan hoca gibi bir değeri anlamadılar harcadılar.Hiç olmaz ise bundan sonra Gerçekten Müslüman duyarlılığı ile bilinçli olarak yöneticilerimizi iyi analiz ederek başa getirmeliz.Biz batı güdümlü politikacılardan kurtulamadığımz,kendi siyasetimizi ve yönümüzü tayin etmediğimiz ,dünya siyasetinde söz sahibi olamadığımız müddetçe sömürülmeye ve ah tüh etmeye devam ederiz.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz