28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Sahibinden Satılık Partiler 2
25/07/2012 - 13:00
Mustafa GEÇER

 

Kurtulmuş, öncelikle İstanbul İl Başkanının görevine son verdi İli, “Olağanüstü Kongre” ye götürüp, özellikle Genel Merkez delegelerini tek tek belirledi. İstanbul’u sağlama almak,  aşağı-yukarı Türkiye’yi sağlama almaktıBunu diğer iller takip etti

 Teşkilatların nabzını alkış hesabı yaparak ölçmek için, Saadet Buluşmaları” adı altında program başlatıp tüm teşkilatları dolaştı. Onlara temel ilkelerini anlattı.” Siyaseti yüksek idealler uğruna yapmaya söz veriyorum.Sizleri hiçbir şart altında yalan söyleyip kandırmayacağıma namusum üzerine, inancım üzerine söz veriyorum!” diye söz verdi. Halkla buluşmayı bir kenara koydu.

Dış mahfiller, boyalı basın köşe yazarları, parti ve kurumlar üzerinde küçük bireysel hesabı olup, bu hesaplarını Erbakan Hocanın bozduğu zannında olan eski Milli Görüşçü yazar- çizer takımı ile yemekli toplantılar başlatıldı. Bunların desteği alındı.  Münci Kapani’nin yeğeni hanım yazarın boğazdaki yalısında nasıl bir duruş,  tavır sergilemek gerektiği hususunda istişare değil, “beyin fırtınaları” yapıldı ve karar verildi!

Özellikle Milli Görüş ve Erbakan karşıtlığı paydasında güçlü bir imanla ittifak eden güruh, Numan’a “İyisin, güzelsin, Hocadan başka herkese “evet” diyorsun, sen büyük adam olacaksın, bak Tayyip de bize inandı, bizi dinledi. Hoca engelini aşıp nasıl büyük adam oldu… Bu fırsatı kaçırma, tek sorun, üzerinizde Erbakan vesayeti var, vesayet yok desen de bu algı var. Bu algıyı yok et!  Bunun için SP’den Hoca’yı ve Hoca gibi düşünenleri temizle!” dediler. Bu konuda köşelerinde yazdılar çizdiler. Numanı televizyon- gazete dolaştırdılar. Milli Görüş ve Hocadan kurtulacak bir maden bulmuşlardı. Kazdılar da kazdılar.

Rüştünü ispatlamak için, parti altyapısı, delegelerin sağlama alınma işi bitmişti. Artık güvenli bir şekilde olağanüstü genel kurul yapılabilirdi. Genel Kurul yapılmalı, bayrağı mesaj verilmesi gereken mahfillerin göreceği kadar büyük açmalıydı ki onlar tatmin olsun ve muhterem’i aralarına alabilsinler, destekleri devam etsindi!

Numan, henüz süre dolmadan her yerden ve kişiden görüş aldığı halde, nezaketen dahi olsa Hoca’nın görüşünü almadan, olağan kongreye birkaç ay kala karar verip, 11 Temmuz 2010 tarihinde Partiyi olağanüstü kongreye götürdü.

Önceden parti dışı mahfillerde tüm listeleri hazırladığı halde, kongreye bir gün kala Cumartesi akşamı muhterem Hoca ve etrafındaki istişare heyetinin çağrısı ile bir araya gelip, Genel İdare Kurulu aday listesini beraberce kısmen hazırlayıp, “eksiği tamamlarsın!” dediler. Oysa Numan’ın daha önceden hazırladığı liste ortalıkta dolaşıyor, sosyal medyada yayınlanıyordu.

“Hocanın vesayeti algısını ortadan kaldıracağım!” diye bazı çevrelere söz verdiği “Olağanüstü Kongre!” Pazar günü başladı.

Divan başkanlığına, Yasin Hatipoğlu Bey’in önerilmesi kararlaştırılmışken Teoman Rıza Güneri, Numan Kurtulmuş önergesi ile önerilip, oylatılıp, kabul ettirilerek bayrak açılmış, ilk raunt kazanılmıştı.                                                        

Delege henüz işin farkında değildi.                                                                                              

Divana Erbakan Hoca, Numan ve istişare heyetinin istişaresinden çıkan değil, başka bir listeyi, muhtemelen istişare öncesi yaptıkları listeyi koydular. Bu arada Hoca’yla istişareden çıkan liste de Divan Başkanlığına verildi. İki liste olmuş oldu. Numan bu listede de, Genel Başkan adayı idi, ancak bu listeden istifa ettiğini duyurarak, Erbakan hoca ile yaptığı listeyi genel başkan, adaysız bırakmış oldu. Listedeki bazı isimleri de istifa ettirdi.

Tüm görüşmelere rağmen ortak listeyi kabul etmeyerek, Hoca’nın safında olduğuna inandığı kişileri yazmadığı kendi listesi ile kongreye devam etti.                                                           İkinci raundu da kazanmış oldu.Hoca’yı, Hoca gibi düşünenleri tasfiye etmişti. Kongreyi, Hoca ve safında olanlara rağmen söke söke alıp, akıl hocası mahfiller nezdinde rüştünü ispatlamaya, aklınca vesayet kompleksinden kurtulmasına ramak kalmıştı. Hiç hesaba katmadığı bir şey oldu : Delegeler işin farkına vardılar!

 

Ortalık karıştı. Ferasetli Milli Görüşçü delegeler, Numan’a oy vermediler. İlk oylamada yeterli çoğunluk sağlanamadığı için oylama tekrarlarına geçildi. Tek aday olduğundan, üçüncü oylamada bir oy alan dahi, genel başkan seçilmiş oluyordu. İş garantiydi. Tüm baskılara rağmen 1200 civarında delegeden, 210 oy alabildi. Yeniden SP Genel Başkanı (!) seçildi.

Son raundu kaybedip delegeden unutamayacağı bir tokat yemişti. Dostlarına rezil olmuş, darbeyi başaramamıştı.  Oysa istenen, partiyi tam ele geçirip onu düzen partilerine yamamaktı.                                                                                                                

Muhtemelen tarih, her şey kendisine teslim edilmişken, partisinden kendisini refüze etmiş bir siyasetçi türünü yazmayacak. Numan’a tek yol kalmıştı: SP’den kopardığı, kandırdığı  %0.5’ i çantasına koyarak istifa edip, oradan gitmek! Öyle de yaptı. “SP ye beni sığdırmadılar” iddiası ile  01 Ekim 2010’ da  istifa etti ve gitti. 

Kendisini yere göğe sığdıramayan iç ve dış mahfillere karşı çok mahcuptu. Başı eğikti. Kendisine sayfalarca yer veren basın, SP den istifasından sonra alkışlarını bıçak gibi kesti.  Hakkında bir satır yazılmaz oldu. Akyollar, Donatlar, Ilıcaklar v.b leri köşelerinde çok sık yer verdikleri Kurtulmuştan hiç söz etmez oldular. Görev tamamlanmıştı!

 

Dostları; “vah vah, pırlanta gibi adamı sığdırmadılar” diye mazur gördüler. Bu ona moral verdi.

Yeni parti kurup, vitrine parlak simalar koyarak, milletin en hassas noktalarına hitap edecek, partisini büyütecekti. Bir büyüsündü partisi bakalım, sonrası Allah kerim. İktidara mı gelir, partinin üzerine basarak bir yere mi sıçrar, Erbakan’ın vesayetinden (!) de kurtulmuştu, başına buyruk mu olacak, bir vasi bulup vesayetine mi girecek, bunları zaman gösterecekti.

Altına araba alacak, kiraları ödeyecek, uçak biletlerini alacak, partiyi finanse edecek, İl başkanlığından bu yana kendisine maddi destek çıkan bir  fabrikatör dostu da vardı.

01 Kasım 2010’da partiyi kurdu. Partinin adını, Bekaroğlu koydu. Bu ad, Numan’ın düşündüğü adlardan değildi. Biraz sol kokuyordu. Solcularla çok haşir-neşir olan Bekaroğlu’na bu koku sinmişti. Ondan da Halkın Sesi Partisi’ne sinmesi gayet normaldi. Zaten, Genel Başkanlık kokusu da Bekaroğlu’ndan Numan’a sinmemiş miydi? Durumu kurtarmalıydı. Beylik laflar üretmeye başladı. Milletin gözü Lider görsündü, farklı şeyler söylemeliydi.

İddiası olduğunu söyledi. “İddiası olmayan, adam olamaz!” dedi. Harun’dan, Karun’dan bahsetti. Bu sözler, şu yalan dünyada kendisini Harun zannedip, Karun olamadıkları için Karun’a hayıflananların bayağı hoşuna gitti. “Oh, yaşasın Numan’da Karun’a karşı, destek verelim, Karun’a bizlere koklatmadığı servetin hesabını sorsun!” diye alkış tuttular. Nihayet, fakir fukaranın Karun’dan hakkını alacak bir Robin Hood’ları olmuştu. Daha ne istesinler.

İktidar yandaşları, ihalelerle, gemilerle ithalatlarla, özelleştirme operasyonları, tahvil faizleri ile menkul-gayrimenkul işleri ile servete gömülüyor, karıları kızları  dört çeker jeeplere biniyorlar, Karun’laşıyorlardı. Olacak şey mi bu, biz halen ikinci el, üstelik az yaksın diye 1300 cc dizel motorlu arabalara binerken, onlar nasıl olur da 3000-5000 cc motorlu dört çeker jeeplere binebilir? Ya biz de binmeliyiz, ya da kimse binmemeli. Bu iddia, dörtçeker jeepleri olmayan seçmenlerde tutabilirdi, seçmenlerin % kaçının dört çeker jeepi vardı sanki?  Üç beş Jeepi olan seçmeni gözden çıkar, % 90’ının oyunu al! Tam bir Bekaroğlu paradigması. Bunlara da hesabı, ancak Numan sorabilirdi.

12 Haziran 2011 genel seçimlerine dolu dizgin katılıp % 0.7 oy aldı.

Bu millet nankördü. Onca iddialarına rağmen, geleceğin en iyi lider potansiyeline bu oy reva görülür mü? Reva gördüler! Millet uyanık, yutmuyor artık.

Hazret, Milletten başka kapılara gitmesi gerektiği mesajını algıladı!

Geçmişte benzer çıkışlara da millet, aynı karşılığı vermişti.

Bu daha şanslı

       Hasan Celal Güzel de beylik laflar ederdi.  Darbeye karşı Boris’i örnek alıp “tanka çıkarım” demişti, herkesin sustuğu bir zamanda. Milletin duygularına tercüman olmuştu. Bir özelliği de yakaladığını öperdi. Üç-dört milyon seçmen öptüğü söylenir. Bu yüzden başına iş bile almıştı. Boris, Rusyada tanka çıktı, başkan oldu. Sayın Güzel tanka çıkma fırsatı bulamadı, hapse düştü.

Ayaş mahpushanesinde yatarken, arkadaşlarla, ziyaretine gitmiştik. Bu ziyareti hak etmiş biri idi. Millet, Güzel’in “vel basu badel mevt” dediği  partisine oy vermedi.  65.000 civarında oy alınca “Bu milletle siyaset yapılmaz” dedi. Kahırlandı, siyasetten çekildi. Millet için bir kayıp mı bilemem. Şimdi AKP’ye yakın bir gazetede köşe yazıyor. Partisinin, birikmiş 40.000.TL kira borcu yüzünden Melih Gökçek’e satıldığı söylendi. Buna çok üzülmüştü.

Cem Boyner de beylik laflar ederdi. “Atatürk bile sorgulanmalı” demişti zor zamanda. Boyner’e de oy vermediler. Siyaseten sessiz sedasız çekildi. İşi ile uğraşıyor. Hanımı TÜSİAD’ın başında şimdi. Anayasa yapmakla meşgul.

Prof.Dr. Haydar Baş da “Milli Ekonomi Modeli” ile ülke sorularını bir haftada çözebileceğini söyledi, vaat etti. Ne kadar güzel. Yüz elli yıllık sorunları bir haftada çözecekDemirel 500 gün istemişti.  Millet, buna da bir muhtara verdiği kadar oyu vermedi. Sayın Baş sabırlı adam, pes etmiyor, devam ediyor. Siyasetin uzun soluklu bir iş olduğunu biliyor.

Sayıyı, Cindoruk türü örneklerle çoğaltabiliriz. Uzun oldu saymayalım.

Numan Bey’e dostları, “Sen bize lazımsın! SP’den  % 0.5 koparmış olman bile bizim için önemli. Üzülme,  AKP’ye yaklaş!” dediler ki, bir yıldan bu yana yapılan cenaze merasimlerinde başbakanın yanında yer alıp, karelere girmeye azami dikkat gösteriyor vbaşarıyordu.                                                            

AKP ile ilişkisi yeni değil. SP’de Genel Başkan Yardımcısı iken de 2007 seçimlerine üç-beş gün kala Genel Merkezin bilgisi dışında, başbakanla bir araya gelip, milletvekilliği pazarlığı yaptığı biliniyor. Bir partide Genel Başkan Yardımcısı iken, partinin samimi insanları varını yoğunu ortaya koyup seçim çalışması yürütürken, bir yandan partide genel başkanlık hesapları yapıp, bir yandan da iktidar partisi ile flört ediyor olması nasıl okunabilir?                                                   

Şimdi bazı çevrelerde kulağına,“Tayyip Bey, Çankaya’ya çıkınca seni Başbakan yapacağız!” sözleri fısıldanıyor. Hazretin, bu tip fısıltılara kulağı çok deliktir. Kaçırmaz! Bu işe ciddi bir şekilde önem veriyor. Sorun; onca köşeli laflardan sonra nasıl viraj alacak? Harunlar, Karunlar, dört çekerler, kırmızı mercedesler, iddialar,sözler,yeminler ne olacak ? Millete bunu nasıl izah edecek.?

Bekaroğlu’na izah edemedi. “İşin ucunda Başbakanlık varsa, kalanı teferruattır!” diye mi düşünüyor acaba? Yoksa, duayen Demirel gibi Dün dündür, bugün bu gündür!” paradigmasını mı kullanacak ? Olabilir aslında.Demirel, bu kafayla siyasette tüm emellerine kavuşup başarılı olmadı mı? Oldu. Çankaya’ya bile çıktıTürkiye’de sanki Çankayadan daha yüksek tırmanacak kaya mı var?

Başbakan açısından olaya baktığımızda; “lider sultasını kıracağız!” diye AKP tüzüğüne koyduğu üç dönem seçilme şartı ile, gelecek seçimde beraber siyasete atıldığı önemli sayıda milletvekilinin AKP’ den aday olamama durumunu ortaya çıkardı. Bu sayının içinde AKP için çok önemli isimler var. Bunlar giderse Tayyip Beyin altı boşalacak.

Ayağına dolaşan tüzüğü  ya değiştirecek, ya da adam devşirecek. Birinci seçenek kendisine güveni sarsabilir. İkinci seçenek daha cazip gözüküyor.

Cumhurbaşkanını halk seçecek. İlk turda seçilmek için geçerli oyların salt çoğunluğunu almak gerekiyor. Yani  % 51 geçerli oya ihtiyaç var. İlk oylamada yeterli çoğunluk sağlanamazsa, ilk oylamada en çok oy alan iki aday arasında ikinci oylama yapılır, en çok oy alan aday Cumhurbaşkanı seçilmiş olur. (Ay.Md:102)                                                                                 12 Eylül 2010  anayasa oylaması evet oyu %57.88  olmuştu. % 8’lik oy başka partilerden geldi.

%51 oy toplanması için binde birlik oydahi, önem arz ediliyor. % 8 nerelerden gelmiş ise, oralardan toparlanması gerektiği düşünülüyor olabilir. Bunun için Başbakan, muhtemelen  bir takım transferlerle eksiği tamamlamak istiyor.

Dış mahfiller, bunların yerli uzantıları, gafiller, et ve ot oburlar, sürüngenler, bilcümle insanat ve hayvanat türleri, Milli Görüş ve Lideri Erbakan’ı yerel ve küresel oyunlarını bozan biri olarak görüyor, korkuyor ve bu rahatsızlıklarının ortadan kaldırılmasını teminen O’nun ve fikriyatının silinmesini istiyorlardı.

Talat Halmann’ın yazdığı gibi “Refah kapatılmalı, Milli Görüş, en az üç parçaya bölünüp kökü kazınmalı” ydı.

Erbakan Hoca’dan, Milli Görüş ve Milli Görüşçülerden ne isteniyordu? Neden bu kadar kin ve düşmanlık besleniyordu? Bu insan ve insanlar kime, ne kötülük yapmıştı? Katil mi ? Cani mi? Zani mi? Hırsız mı? Rüşvetçi mi? Dolandırıcı mı? Terörist mi?

Hiç biri değil. Peki neden?

Nedeni şu: Güç ve menfaatten yana olanlar, Hak ve adaletin safında olanları, kendi haksızlık ve zulümlerine göz yummayanları, onları alkışlamayanları hiç sevmezler.

Milli Görüş Lideri ve bu harekete her türlü tahammülsüzlükhoşgörüsüzlük, haksızlık, baskı, zulüm, akla gelmeyecek kötülükler yapıldı.                                                                    

Milli Görüşçüleri üzen, zulüm ve haksızlıktan çok, zalimlerin Milli Görüşe vurdukları baltaların sapının yine kendilerinin içinden seçilenlerden olmasıdır.

Zalimler şunu unutmasınlar ki, insanlığın Milli Görüşe her zamankinden çok ihtiyacı vardır. Milli Görüş, kıyamete kadar ve kıyametten sonra da sonsuza kadar var olacak. Yeryüzünde samimi bir tek Milli Görüşçü dahi kalsa, insanlar anlamasalar da, bu insanlık için ümit olmaya devam edecektir.

İhanetleri hasbi dava adamı olmayan, hesabi olanlara yaptırdılar.

Bir Amerikan atasözü: “Her şey satılıktır, yeter ki fiyatını söyle!” der.

İnsanların ve toplumların hayatında satılık olmayan bir şeyler olmalı değil mi?

Başta inandığınız dava, üç kuruşluk dünya için satılık olmamalı.

Toplumları, değerleri satılık olmayanlar yönetmedikçe, o toplumun satılmadık ne dini, ne şerefi, ne onuru, ne de toprağı kalmaz!

Ağzından çıkanların söz olduğu, fiyat verilse de satılık olmayan, uğrunda yaşadığı değerleri olan, “Erdemli İnsan”lara ithaf olunur!

 

YORUMLAR
HAMDİ GEÇER 25-07-2012, 14:44:12
Yazıya son nokta çok güzel konulmuş.Adeta yazının mührü olmuş.Son cümleler herşeyi anlatmaya yetiyor bence.Son cümleden olanlara,olabilenlere ne mutlu.Selam olsun onlara.Allah'ın selameti üzerlerine olsun.Allah'emanet olun.
 
ramazan ersoy 08-09-2012, 00:19:51
yazınızı görüşlerinizi ilgiyle takib ediyorum çok yerinde ve doğru düşünceleriniz var, dileğim siz ve sizin gibi olabilmektir Allah sizden razı olsun.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz