6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Sahibinden Satılık Partiler 1
20/07/2012 - 14:43
Mustafa GEÇER

 

 

Türkiye Cumhuriyeti demokrasiye geçeli, siyasi hayatında değişik partiler kurulmuş, bazıları yaşamış, bazıları ölmüş, bazıları rejime aykırı bulunarak mahkeme kararı ile kapatılmıştır.

Bu partileri amaç ve yapılarına göre sınıflandırmak gerekirse, öncelikle düzen partileri ve düzen karşıtı partiler olarak iki ana gruba ayırabiliriz.

 

1-Düzen partileri.

Bu tür partiler, batının ürettiği materyalist fikirlerden ve seküler (dünyevi) inançtan kaynaklanan partilerdir. Türkiye'nin batıcı modern laik rejimi de bu fikirler üzerine inşa edilmiş olup milletin dini olan İslam’a karşıdır.

Düzene entegre olmuş insanların kurduğu partiler de düzen partisi olarak karşımıza çıkmaktadır.                                                                                                                                

Amaçları iktidar gücünü ele geçirip, yandaşlarına dünyalık, statü, makam menfaat ve imtiyaz sağlamaktır. Güç ve menfaat merkezlidirler.

   Bu partileri, Türkiye’de oluşan türlerine göre, fikir ve çıkar partileri olarak iki ana başlık altında toplayabiliriz. Ancak bu türlerin birbirleri ile karışmış ara türleri de vardır. Sağcı, solcu ayrımı da batılı düşüncenin bir sınıflandırmasıdır.

   a-Fikir partileri (ideolojik partiler)

       Kapitalist

       Sosyalist

       Komünist

       Faşist

       Irkçı

       Çevreci partiler.

 

   b-Çıkar amaçlı partiler.

       Kitle partileri

       Sınıf partileri

       Şahıs partileri

       Muvazaalı (danışıklı) partiler.

       Ticari (Satılık) partiler.

 

2-Düzen karşıtı partiler (fırkalar)

Bu partiler, insanlığın saadetini yüce yaratıcının koyduğu kuralları ihlal edilmeden yaşamakta gören ve buna inanan insanların oluşturduğu fırkalardır.

Toplum yapılanması ve yönetiminde hak ve adaletin hakim olması için çalışmayı inancının gereği olarak gördüğünden çıkar amaçlı,  ideolojik,  sağcı ya da solcu değildirler. Hak adalet ve özgürlüğü esas alırlar. Dünyevi (seküler) düzenlerle bütünleşmeye (entegrasyona) ve inançları ile çatışan yapılara karşıdırlar. Hak ve adalet merkezlidirler.

Müesses laik seküler düzenler, bu partileri düzene meydan okuyan, baş kaldıran,  iç düşman olarak görür, yok etmek için her yola başvurabilirler.

Yakın geçmişimizde siyasi bir yapılanmaya tanık olduk.

Kurucusu, ‘Numan Kurtulmuş ve arkadaşları’ diye kayda geçti.

Ana rahmine! çok daha önceleri düşmekle beraber, 01 Kasım 2010 tarihinde doğdu.

Ebeliğini, bazı iç ve dış mahfiller yaptı. Çocuk doğduğunda, sağcılar, solcular, ateistler, laikler, dinci geçinenler koro halinde  “iyi ki doğdun” nakaratları ile “happy birthday” ini kutladılar. Onların geldiği köklere ve lidere hep bir ağızdan koro halinde hakaret ve küfürler savurarak mutlu oldular.

              Adına kısaca,  Adalet ve Kalkınma Partisi’ne “AK” dendiği gibi, “HAS” dediler. Ne kadar has olduğuna ve yukarıdaki parti kategorilerinden hangisine girdiğini yazmak istemem. Mal ortada!

            Kuruluşuna katılanların, genel başkan yardımcılarının, üyelerinin, taşra teşkilatlarının, hatta isim babası Bekaroğlu’nun, destek verenlerin büyük bir çoğunluğunun, bu partinin başlangıcının ve sonunun böyle olacağı fikir ve bilgisinden masum oldukları, böyle olacağını bilselerdi bu işe katılmayacakları kesindi diyebiliriz.                                                                                               

           Kamuoyu ve partililere deklare edilen kuruluş amacı ve partinin temel stratejileri ile ilgili  Numan Kurtulmuş’un  “gizli bir ajanda” sının olduğunu parti içindeki çok yakınları dahi bilmiyordu. Bunu itiraf ediyorlar.  

           Numan Kurtulmuş kimdir?  Siyasi geçmişi nedir?

          Tek başına yürüme kabiliyeti olmayan bu muhterem zat, Milli Görüş içinde kendisine hak ettiğinden fazla değer verilmiş , kısa bir evveliyatı da olmakla birlikte, Saadet Partisi kurulduktan sonra merhum Erbakan Hoca’nın liderliğine ve görüşlerine bayrak açan, Psikiyatır Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun arkasına takılmıştı.             

          O zamanlar akademik kariyeri, İşletmeci Doç. Dr. idi.                                                     

          3 Kasım 2002 seçimlerinde Saadet Partisi’nin oy oranı düştüğü için “yenildik” telaşı ve paniği içinde Karadeniz’de yerel bir TV’ ye çıkıp partideki görevlerinden istifa ettiler.          

          Numan Kurtulmuşun mürşidi olarak ve onu da sürükleyerek Genel Başkanlık peşine düşen Bekaroğlu, “hiç bir şey eskisi gibi olmayacak!” diyerek  -eskisinde ne olmuşsa- eskiyi itham edip, yeni edindiği,  Şanar Yurdatapan  v.b. Marksist, ateist ve solcu dostları ile sıkı- fıkı, fiili ve fikri ilişki içinde flört etmeye başladı! Onlardan ilham, feyiz ve güç alarak eksikliklerini tamamlayıp, yine onlarla  kol kola Milli Görüş’ün geleceğini sol içerikli olarak yeniden planlamaya koyuldu.     

          Bekaroğlu,  SP’deki oy düşüklüğünü, Genel Merkez’e tavır koyma, bayrak açma fırsatı olarak değerlendirmeye çalıştı. Oysa ki genel başkan yardımcılığı sıfatı ile kendisi de yetki ve sorumluluklara ortak, Genel Merkez’in bir parçası idi. İşletmeci Doç. Dr. Numan Kurtulmuş da yanındaydı.                    

Kendisine yer açmak için partinin geçmişini, liderini ve liderin yakın arkadaşlarını bu gerekçeyle itham ediyorlardı. Partinin her alanı bunlara açıktı. Anlaşılan kendilerine itibar etmiş, bu rakımlara taşımış Milli Görüşün geçmişine küfrederek, onun üzerine basıp, başka mahfillerde yer ve itibar dilenmeye çalışıyorlardı.  “Bir komutan şerefli ise yenildiğinde istifa eder” diyor, istifa eden Çiller ve Bahçeli’yi örnek göstererek akıllarınca o günkü Saadet Lideri Recai Kutan ve çevresindekileri istifa etmemekle suçluyorlardı.                                                                                                                                                                                                                                   

Seçim sonuçlarını değerlendirmek için toplanan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu’na bu konuyu taşıdılar. Toplantıdan istifa edilmemesi kararı çıktı. Buna rağmen Bekaroğlu  arkasında Kurtulmuş, toplantıdan sonra apar topar Karum İş Merkezi’ndeki  bir tv stüdyosuna  gidip “şereflerini” kurtarmak için istifalarını açıkladılar. Akıllarınca kendileri şereflerini böylece kurtarmış, etmeyenler kurtarmamış oldular!  (Çok merak ediyorum, acaba Bekaroğlu 12 Haziran 2011 seçimlerinden sonra alınan % 0.7 sonucu görünce,  Kurtulmuş’ a Halkın Sesi Partisi’nden istifa etmeyi önerdi mi !!? )

Bekaroğlu, hesabının tutmadığını görünce SP’den tamamen koptu. Partide, milletvekilliği ve Siyasi İşler Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. Taktir ettiğim çok özelliği bulunmamasına rağmen Bekaroğlu,  aklına  SP genel başkanlığını koyduğunda partideki görev ve statüsünden faydalanarak Genel Merkez’i by-pass edip  parti dışı mahfillerde programlar yaparak teşkilatları tek tek dolaşıp, kendi siyasi emeli için  fitne çıkarıp ifsat etmedi. Siyasi projesi üzerinde partililerle değil, daha çok solcularla çalıştı... Farklı fikirler taşısa da, görevde bulunduğu süre içinde faaliyetlerini Genel Merkez ekseninde, oranın programlarına bağlı sürdürdü. En azından mertliğini takdir etmek lazım…

Bekaroğlu, Saadet’ten gidince görev Numan Kurtulmuş’a kaldı. SP’ yi merdiven olarak kullanıp kendisine işaret edilen, hayal ettiği zirvelere tırmanmalıydı.                                                                                                           

Bunu kendisine kim ya da kimler bahşedebilirdi?

Kurtulmuş, daha sonra akademik kariyerini Prof.luğa yükseltti.

İlginç bir benzerlik, Abdüllatif  Şener  de tüccarların üniversitesinde prof. olmuştu. Sonra AKP’den ayrıldı, parti kurdu.

Kurtulmuş Prof. Olunca, Bekaroğlu’ndan bulaşan genel başkan olma hesabını yürürlüğe koydu.

İstanbul -Fatih İlçesi, Akdeniz Caddesi’nde kendisini finanse eden şahsa ait mekanı karargah kılıp, partideki statüsünü  de kullanarak Genel Merkeze rağmen  ayrı programlar yaparak  SP teşkilatlarında tek tek, Siyasi İşer Genel Başkan Yardımcısı sıfatı ile dolaşmaya başladı. Genel Merkez,  her şeyin farkında olduğu halde bir şey yapamıyor  Numan, teşkilatlarda ileriye yönelik hesaplar için taraftar topluyordu. Ne de olsa Genel Başkan Yardımcı’sı idi, teşkilatları ziyaret için izin almasına da gerek yoktu. Yok saçlılardan olup, ak saçlılardan ayrılıyordu!  Boyu posu da vardı, partidekilerin en uzun boylusu idi. Millet boya önem veriyordu. Sayın Başbakan’ın  ABD ziyaretinde, boyalı basın  boyunu fark edip, boyunun Bush’tan uzun olduğunu ballandıra ballandıra aylarca anlatıp, milletin gönlünü hoş   edip onları mutlu etmişti. Millet, Özal rahmetlinin boyunun ABD başkanlarından kısa oluşundan bir gönül ezikliği duyardı.  Tayyip Bey’le bu rövanş da alınmıştı.

Tayyip bey de, parti içinde aynı yolu izleyip öncelikle parti tabanını bölmüştü.   Tabanı  “Genel Merkez, tabana kulak vermiyor!” diye, Genel Merkez’e karşı kışkırtarak ayartmıştı.

 

Bu söylem tabanın hoşuna gidiyordu. Şimdi tabana ne kadar kulak vermiyor bilemem. Bunu Bekaroğlu yapmamıştı ama,  Numan da aynı yolu izleyecekti.

 

Saadet Partisi Genel Başkan adayı ve sonra Genel Başkan oluyor.

 

Numan Kurtulmuş’un genel başkan adaylığını -Merhum Erbakan Hoca’nın çok yakınındaki birkaç kişi hariç-kıramayacağı şahıslarda ısrarla Hoca’ya dayatıyorlardı. Hatta “Oğlu Fatih’i mi düşünüyor, saltanat mı kurmak istiyor? ” ithamlarını dahi seslendirenler vardı. Merhum  Erbakan Hocamız ile 2003 kongresinde Genel Başkan olduktan, rahmetli oluncaya kadar çok sık beraber olduk. Çok şeyleri bizlerle istişare ederdi. Zaman zaman sormamıza rağmen, evlatlarının ileride parti üzerinde statüleri hakkında hiçbir ifade ve beyanda  bulunduğuna tanık olmadık. Bu konuyu da burada belirtmekte fayda görüyorum.

   

        Muhterem Erbakan Hoca’nın kafasına pek yatmasa da ısrarlara dayanamayarak  “Babası muhterem hizmet ehli bir zattı, Numan  da  Batı düşünce kalıpları var, ama İnşallah ileride kendisini geliştirip Milli Görüş’ün ruhunu, önemini ve sorumluluğunu daha iyi kavrayarak, dava adamı olabilir.” diyerek, bu ümitle onay vermek durumunda kaldı.

       Numan en önemli merhaleyi aşmıştı.

 

Hoca ileride, genel başkandan kaynaklanacak partideki temel stratejik sapmalara karşı, partinin temel çizgisini güvence altına almak için “Yüksek İstişare Kurulu”nu tesis etti. 

Numan Bey, tek aday olarak 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan 3.Olağan Büyük Kongre’de delegelerin ittifaka yakın oyu ile SP genel başkanı oldu.

Genel Başkan olunca, projenin ikinci aşamasını yürürlüğe koydu. Hiç zaman geçirmeden, ileride partinin temel çizgisinde ve dokusunda yapmayı düşündüğü oynamalara karşı koyması muhtemel  teşkilat ve kişileri, merhum Erbakan Hoca da dahil,  tasfiye operasyonuna başladı.

 

-Devam edecek-

 

 

 

 

 

YORUMLAR
HAMDİ GEÇER 20-07-2012, 15:48:03
Aslında HAS pariyi kuranlar içten içe Tayyip trenini kaçırdıkları için kızan ve kendi kendilerine hayıflananlardı.İşte bunlar Tayyip trenine atlaybilmek için önce Milli Görüşten ayrıldılar ve HAS partiyle Hülle nikahı yaptılar.Şimdi ondanda ayrılıp.Tayyip trenine binecek ve istikbale doğru yol alacaklar.Yolları açık olsun.Hep beraber kurtuldular! Kurtulmuş ta kurtuldu!Bakalım AK parti kaç tanesini nikahlayacak.
 
Ramazan Öksüz 24-07-2012, 23:31:09
Bu dava hak davadır. Çürük kabul etmez. Pr.Dr.Necmettin Erbakan Ayrılanlar acınacak insanlardır. M görüş olmasaydı Numan Kurtulmuş'u kim tanırdı? İki sene peşinde gittim. Bunada şükür. Kendiliğinden gitmeseydi daha halen giderdik mazallah. Bizi de gider AKP ye yamardı. Allah çok şükür buna fırsat vermedi. Bu davanın koruyucusu Allah dır. Allah'ım bu davadan ayağımızı kaydırma. Ayağımızı sabit kıl. Üzerimize sabır yagdır. Bizi kafirlere karsı muvaffak eyle. AMİN
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz