6 Recep 1439 | 23 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
25/06/2012 - 17:15
Mustafa GEÇER

 

ABD  kendi safında bulunan ülke yönetimlerine para ve silah yardımı yapar. Bu yardımları ABD ekseninde politika izleyen birçok ülke yönetimleri alır.

1930 yılından bu yana Türkiye de ABD den para ve silah yardımı almaktadır.

 

Bu yardımları ABD, zorla alacaksın! şeklinde yapmıyor. Yardımları, geleceğini ABD safında gören ülke yönetimleri talep ediyorlar, ABD de çıkarlarına  uygun görüyorsa yardımı veriyor.

           

Para alan emir de alır!

           

ABD yardımları karşılıksız vermiyor. Bu yardımı yaparken o ülkeden; ABD nin  küresel politika ve projelerine destek vermesi, kendi yanında yer alması’ isteniyor. O ülke, bu sözü ve güveni veriyorsa yardım verilebiliyor. Bu yardımlar ikili ya da çok taraflı anlaşmalar kapsamında, ortaklık ve karşılıklı çıkarların korunması adı altında verildiği gibi, o ülkedeki bazı kurumlara direkt olarak da verilebiliyor.                                                                                                                                     

            

 Sonuçta ABD’ nin küçük yardımlar karşılığı o ülkeden elde ettiği fayda, kendisi o işi yaptığında ortaya çıkacak maliyetten çok daha küçük maliyete elde edilmiş oluyor.

              

Türkiye'nin bölgede takip ettiği politikalar Türkiyeyi kardeş ülkeler nezdinde yalnızlığa sürüklüyor.

             

Halkı Müslüman ülkeler Türkiyeye İslam kardeşliği kapsamında sempati duyuyorlar. Müslüman halklar birbirini seviyor. Yönetimler arası ilişkilerde de son çeyrekte önemli- olumlu gelişmeler olmuştu. İslam coğrafyasında kardeşler arası bir vuslat rüzgârı esmişti.

               

Ne var ki Arap ülkelerinde, yönetimlere karşı meydana gelen halk ayaklanmaları sonunda ortaya çıkan gelişmeleri Türkiye iyi yönetememiştir. Türkiye, kimin yanında yer alacağı konusunda açık ve net bir tavır sergileyememiştir.Bölge ülkelerinin ve halklarının çıkarları ile Türkiye'nin çıkarları çatışmamaktadır, ancak ABD ve AB çıkarları çatışma halindedir.

           

 ABD ve AB, bölge petrollerini sömürmeye ve İsrailin güvenliğini sağlamaya yönelik politikalar izliyor. Bölgede kendi çıkarlarını ve İsrail’in güvenliğini tehdit edecek bir gelişme istemiyorlar. Türkiye,  bölge politikalarını ABD ve AB ekseninde, onların safında yürütmeye çalışıyor. Müslüman kimliği ile kabul görüp gittiği Müslüman ülkelere ABD politikalarını taşımaya çalışıyor. Türkiye'nin bu tavrı, Müslüman ülkeler kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. Türkiyeye karşı birikmiş güven ve sevgi potansiyelini hızla aşındırıp, yerine güvensizliği ve düşmanlığı ikame ediyor.

             

Komşularla sıfır sorun politikası iyi bir başlangıç olmuştu  ancak sürdürülemedi. ABD ve AB nikahı altında iken komşularla flört etmeye, duygusal ilişkilere girmeye başladı! Bu ilişkiyi dahi ciddi bir şekilde sürdüremedi... Onlarla gezerken, diğerlerine göz kırpmaya devam etti!

              

Türkiye yönetiminin komşularla  sıfır sorun politikasını sıfırlayan, samimiyetini gölgeleyen tutum ve davranışları:

                

3 Mart 2003 tezkeresinin,  hükümet tarafından çok istenmesine rağmen, milletvekillerinin ikna odalarına alınıp, tezkereye mutlaka “evet” oyu vermeleri tembih edilmesine rağmen meclisten geçmemesi

Dönemin başbakanı Abdullah GÜL ün sonuçla ilgili “kaos çıkmayacağını bilsem istifa ederim” ifadesi ile pişmanlığını beyan etmesi                                                                              

                 

Tezkereden önce ABD ye Irak işgali için Türkiyede üslenme ve saldırıyı Türkiyeden yapması sözü verilmişti. Bu işin pazarlığı da yapılmışhatta dışişleri bakanı  Yaşar YAKIŞ,  “ilk kurşun atıldığında  sekiz milyar dolar kasamızda” demiş ve işin kaça bitirildiğini kamuoyu ile paylaşmıştı. 3 Mart Tezkeresinden önce ABD kendisine tahsis edilen yerlere yerleşmeye başlamıştı. İskenderun limanı ABD’nin kullanımına verilmiş, ABDgüçleri limana yerleşmişti. Tezkere çıkmayınca ABD hükümete çok kızdı. Türkiyeye yığdığı silah ve malzemeleri, Irak işgalini Basra körfezi ve Suudi Arabistan dan yapmak üzere oralara taşıdı.

 

Harekat süresince Adana -İncirlik  NATO üssünü sonuna kadar kullandı. Oysa 1974 Kıbrıs barış harekatında incirlik üssü,  ‘harekat Nato’ yu ilgilendirmez!’ diye Türkiyeye kullandırılmamıştı. Rusyayı ülkesinden atan Afganlıları terörist ilan edip Afganistan’ı işgal eden ABD’nin işgalkalıcı kılmak, kendisine bağlı kukla yönetimler oluşturmak için oraya yerleşen haçlı birlikleri safına Türkiye yönetiminin askeri birlik tahsis etmesi 2004 de ABDnin kullanımına Türkiyede deniz ve hava üsleri tahsis edilmesi.

 

Bu üsler Irak işgalinden sonra verilmiştir. 3 Mart tezkeresi şokuna kızan ABD ile arayı düzeltmek isteyen hükümete bir fırsat ve özür vesilesi olmuştur.  Oysa ABD’nin Irak için  Türkiyede üslere ihtiyacı kalmamıştı. Çünkü Irak’ta Kuveytte üsler edinmiş ve oralara yerleşmiş durumdaydı2004 de verilen üsler muhtemel İran saldırısı için ABD’nin işine yarayacaktır!             

           

Libya  isyanında “NATO’nun Libyada işi yok!” deyip Libyalı muhaliflere, elden çanta içinde 150 milyon dolar yardım dağıtan  Türkiye hükümeti, aradan bir hafta geçmeden  NATO karargahının İzmir’e kurulması ve NATO’nun Libya müdahalesine  savaş gemisi göndermesi

           

Başbakanın Mısır ve Tunus seyahati yaparak muhaliflere, yani müstakbel yönetimlere laiklik tavsiyesinde bulunması…Çünkü ABD, AB ve İsrail o ülkelerde laiklik dışı bir yönetim tarzı istemediklerini açıklamışlardır. Hal böyle olunca Türkiye farklı bir şey istememeliydi. BOP politikaları da böyle gerektiriyordu. Onaylamadıkları bir rejimi istemiyorlardı. Hele de İslami bir yönetim tarzına tahammül etmeleri düşünülemezdi. Hatta böyle bir oluşum onlar için savaş sebebi olabilecek bir durumdu!

        

Başbakan açlıktan ölen insanları ziyaret için Somali seyahatine giderken yanına Ajda Pekkan ve Sertap Erener’i alması bir yerlere çağdaş ve laik bir mesaj verme amacı taşıyordu. Başbakanın Cidde’de yapılan  İKÖ  konferansında, ısrarla Yeni Osmanlıcılık ve panislamist amaçlara karşı olduklarını, bu söylentileri kötü niyetli çevrelerin ortaya attığı açıklama ve mesajını verme gereği duyması, efendileri rahatlatmaya yönelik bir mesajdı.              

        

İsrail’in Gazze’ye karşı “dökme kurşun katliamını başlatmasının arefesinde Şimon Peres in  TBMM ine kabul edilip konuşturulup alkışlanması..

Mecliste İsrail dostluk grubuna üye olmak için kuyruğa girmeleri..

ABD talimatları ile İrandan petrol alımının azaltılması..

Malatya-Kürecikte İran a karşı İsrail’in güvenliği için füze kalkanı kurulması...

Baküde yapılan Erovizyon şarkı yarışmasına yahudi asıllı  Can Bonomo nun Türkiye yi  İngilizce parça ile temsil etmesi için seçilip gönderilmesi

 

Suriye olayları için ABD den Suriye’ye müdahale isteniyor. Başbakan, “NATO Libya ’ya müdahale etmişti, Suriyeye petrolü yok diye mi müdahale etmiyor diyor, Suriye’ye müdahale etmediği için ABD ye sitem dolu mesajlar göndermesi. Suriye tarafından Türkiyeye ateş açıldı. Bunun üzerine  TürkiyeNATO’nun 5.maddesini  hatırlattı. Suriyeyi bununla tehdit etti: “Bakbana yapılmış saldırı tüm NATO ülkelerine yapılmış sayılır, sen bu hareketinle ABD ye de saldırmış oluyorsun, ayağını denk al, yoksa NATO seni döver!”  demeye getiriyor.

              

PKK Kandil kamplarına operasyon yapmamız için ABD den izin almamız gerektiği en yetkili ağızlardan dile getiriliyor… Suriye, Türk uçağını düşürüyor. Bir kilometre karasularımıza girdi, vurduk! diyor. Suriyenin beş saniyede karşılık verecek gücü nereden geliyorÇünkü o uçak sesten birkaç kat daha fazla hız yapabiliyor. Üç dört saniyede bir içeri girebilir. Suriye askeri birlikleri bunun farkına ne zaman vardı ve uçaktan hızlı hareket edip uçağı düşürdü ?  Bu açıklamaya kargalar güler. Bunun mantıklı bir açıklaması olmalı.

 

Bu olay karşısında Türkiye yine işi NATO ya havale  ettiSuriyeye Nato sözleşmesinin 5. maddesini hatırlattı! Bunlar ve benzeri tutumlar Türkiyenin itibarını ayaklar altına seriyor. ABD, AB şemsiyesi altında şahsiyetli politikalar izlenemez!   

 

Başı dik, şahsiyetli iç ve dış politikalar üretebilmenin yolları vardır. Bunun için  gereken altyapıların zaman geçirilmeden oluşturulması gerekir. Bir patronun varsa,  her şeyi ona danışıp yapıyorsano dururken sana kimse itibar etmez!

YORUMLAR
Osmaner Ali 25-06-2012, 22:25:36
Bu hükümetin kuruldugundan beri uygulamis oldugu bu kadar aciklayici ve bilgilendirici özet görmemistim, harika ifade edilmis.Gercekten tebrik ediyorum.Allah sizden razi olsun.Savas cigirtkanligi yapilan bu zaman diliminde bu eserin mutlaka okunmasini bütün suurlu müslüman kardeslerime okumalarini ve okutmalarini tavsiye ediyorum acizane....
 
yunus 28-06-2012, 09:08:50
mustafa bey güzel tesipitlerde blunmuşsunuz .
bildiğim kadarı ile tv5 in genel müdürü sünüz.
sizden talebimiz diyebilirimki bütün camianın talebidir bu ; tv5 artık haber kanalı olsun programlarla oyalanmayı bırakalım gündemioluşturalım diyorum teklif bizden .uygulama sizden.selm ve dua ile .
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Papa'nın mı duası tuttu?
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yol Hukuku ve Âdâbı
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
Bu nasıl anlaşma?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, indirilmiş bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Hocalara böyle mi sahip çıkılır?
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Varlığınız kriz sebebi, bölgeden uzak durun yeter
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz