5 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 22 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
07/07/2017 - 09:09
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞİYORSUN
NORM-ALLEŞİYORUZ

Adamın biri yeni son model arabası ile trafikte giderken kırmızı ışıkta durmuş. Durması ile küüüüüt diye bir ses, külüstür bir kamyonet arkadan çarpmış, Temel kamyonetten inmiş başlamış yalvarmaya, ‘’abi ben ettim sen etme, ben bunun aynasını bile alamam, buyukluk sende kalsın bağışla beni gideyim’’ demiş. Adam acımış haline, tamam demiş affettim seni var git yoluna demiş. Binmişler araçlara 2-3 km sonra bir ışık daha, son model araba kırmızı da durmuş, durması ile arkadan küüüüt bir ses arabanın çarpması bir olmuş. Adam sinirli bir şekilde inmiş tam sin-kafa başlayacak bakmış Temel, boynu bükük mahcup suçluluk hali ile abi kusura bakma fren tutmuyor, istemeden oldu demiş. Adam tamam kardeşim demiş binmiş arabasına. Hareket etmiş, trafikte ilerliyor birkaç km daha gitmiş bir kırmızı ışık, arkaya bakmış gelen yok, yeşil yanmış hareket etmiş karşıya geçecek, küüüüüüt soldan bir araba tam ortadan vurmuş, araç pert, Temel kamyonetten başını çıkarmış, ‘’abi yabancı değil, benim ben Temel devam et’’ demiş.     

Bölgemizde ve Ülkemizde özellikle son yıllarda yaşanan olaylara baktığımızda; küresel hakim (zalim) güçlerin önceden olduğu gibi, kendi menfaatlerine uygun operasyonları, kirli pazarlıklarını, illegal örgütlere yardımlarını gizli gizli yapmak, karşılarında duran liderleri bazen kaza süsü vererek bazen kalp krizi ile öldürmek, çikolata kolileri içinde el bombası vermek gibi yanıltıcı işlemler yerine, bütün bunları açık açık ve bütün dünya ya ilan ederek yaptıklarına şahit oluyoruz. Geçmişte çekiç gücün pkk ya silah yardımı yaptığını inkar eden siyasilerden bu gün terör örgütlerine tırlar dolusu ağır silahlar verdiğini ve vereceğini fütursuzca ilan eden siyasilere hızlı bir geçiş yapıldı. Ülkemizde işgal girişiminde bulunan terörist başını kendi ülkesinde koruma altında tutan abd, ‘’bu kişi bir din adamıdır yeterli kanıt yok’’ diyerek bir kaza yaptı, arkasından işgal girişimine katılan uçaklara incirlik üssünden kalkan abd tanker uçaklarının ikmal yaptığı anlaşıldı, ‘’bizim çocuklar tatbikat yapıyor’’ devam et denildi, örgütün en büyük teröristlerinden biri kaçarken abd elçiliğini aradığı ortaya çıktı, ‘’ vize müracaatı yaptı’’ sorun yok olay bizde denildi. Birkaç gün önce mit tırlarını durduran teröristin abd elçiliği ile uzun görüşme yaptığı anlaşıldı, ‘’abi yabancı değil biziz biz abd devam edin’’ anlamında bir şeyler söylendi. Yahu bu nasıl şey Allah aşkına!!!! Devletimizin bekasına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine kast eden kişi, kurum, örgüt, devlet adı her ne olursa olsun, bunların alayına gereken dersi vermek bizim asıl görevimiz değil mi? Nasıl oluyor da bu olaylar Normalmiş gibi tepkisiz kalıyoruz? Normalleşi-yoruz??? Bir tane abd bayrağı yakıldığını duydunuz mu?

İşgalci katil İsrail, sivil savunmasız masum insanların başına ramazan ayında da bomba yağdırmaya devam etti, onlarca çocuk, kadın masum insanları katletti, Siyonistlerin masum Müslümanları katletmesi Normalleşti mi? Neden hiçbir tepki verilmedi? Elçilik önüne mi yüründü? İsrail bayrağı mı yakıldı?? Hiçbiri.

Ramazan ayında bir çok  belediyede ramazan etkinlikleri yapıldı, ülkemizin tanınmış saz ve söz sanatçıları!!! konserler verdi, komedi şovlar yapıldı, ramazan ayı boyunca tam 18 aslan gibi delikanlıyı ŞEHİT verdik, hiçbir belediye etkinliklerini iptal ettiğini duydunuz mu??? Etkinlikler iptal edildi ama yoğun yağmurdan dolayı. Biz ne hale geldik böyle??? Şehit haberleri almak, neredeyse her  gün şehit vermek normalleşti mi?  Normalleşiyor muyuz???

Toplumdaki ahlaki çöküntü normal mi? Gençlerin Mekke’nin yerini bilmemesi normal mi?

Toplumdaki suç oranlarının artması, uyuşturucu kullanımı, boşanmaların artması normal mi?

Kadına şiddetin artması, insanların sokak ortasında savcı-hakim gibi infaz yapması normal mi?

Ülkemizde bulunan mültecilerin gün geçmiyor ki bir vatandaşımızı öldürmesi normal mi?

Lut kavminin yok olmasına sebep olan, ters ilişki içinde olan insanların her türlü haklara sahip olmaları, dernekleşmeleri, utanmadan, sıkılmadan, çekinmeden açık açık faaliyet yapmaları normal mi?

Vallahi normal değil, billahi normal değil. Biz Normalleşmeyeceğiz…

Bütün bu konularda, tarihin en şerefli milleti olan aziz milletimizin şifrelerini bozarak, karakökleri ile oynayarak, özünden ve inançlarından uzaklaştırarak tarih sahnesinden silmek isteyenler şunu çok iyi bilsinler ki; uyuyan koca bir orduyu uyandırmak için, uyanık bir tek asker yeter, Milli Görüş erleri bu milletin uyanık askerleridir ve daima nöbettedir. Vatanını, Milletini, Devletini seven bütün duyarlı vatandaşlarımızı saldırı altında olduğumuz kültür emperyalizmi ve asimilasyona karşı nöbete davet ediyorum. Çakallar amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.       

Adaletin güçlü, Güçlünün de Adil olduğu bir Dünya’nın en kısa zamanda kurulması duası ile Allah’a (c.c.) emanet olunuz.   

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
26/12/2017 - 13:20 YORUMLU-YORUM
20/12/2017 - 10:22 KINI-YORUM
06/11/2017 - 16:44 ORTA DOĞU’DA OYNU – YORUM
07/07/2017 - 09:09 NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
21/06/2017 - 11:37 HESAPLI - YORUM
18/04/2017 - 12:28 DEĞİŞTİRİ - YORUM
14/04/2017 - 12:36 DÜŞÜN!!! (Ü) YORUM
18/03/2017 - 14:16 ANI-YORUM
25/01/2017 - 16:57 İZ-Lİ – YORUM
11/10/2016 - 12:58 GİZLİ DÜNYA DEVLETİ VE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
27/06/2016 - 15:36 GÜLE GÜLE AVRUPA BİRLİĞİ
29/05/2016 - 16:01 Fetih Ruhu ve Fatih'in torunları
 
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Savaş Çıkar mı?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Aptal mı yazıyor?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
Arabozucu şeytanları aramıza sokmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD, İslam dünyası için terörden daha büyük tehdit
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz