28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
KASABINA AŞIK KOYUN
14/11/2016 - 13:59
Mustafa GEÇER
"Dünyanın her köşesinde Müslüman kanı dökülürken bununla yetinilmeyip
bir de bu insanlık dışı olayların faturası, Müslümanlara ve İslâm’a
çıkarılmaya çalışılıyor."
Koyun kendisini eti için kesecek kasabına aşık olur mu?
Olur!
Koyuna kasap kendisini allar pullar, güzel sözlerle öyle bir anlatır ki, koyun onu kurtarıcı olarak görmeye başlar. O’na aşık olur. Kasabın elindeki bıçağı kendisine sunulacak çiçek, ot demeti olarak görmeye başlar.
Kurda aşık olan koyun hikayeleri de vardır. Bu aşkta koyun samimidir. Ancak aldatıldığının farkında değildir.  Aşkına ihaneti postu kaptırdıktan sonra anlar lakin iş işten geçmiş olur. Bu hikâyeler gerçek koyun-kurt-kasap hikâyeleridir. İnsanlara anlatılır durulur, amaç ibret alınsın post kaptırılmasın içindir.
Bu hikayeleri koyun oğlu koyuna anlatsanız belki anlar. Kasaba kurda aşık olmaz, yem olmaz. Kasap’a aşkın sonu, eğer aşık koyunsa onun için hiç iyi bitmez.Konumuzu ilgilendiren gerçek bir koyunun kasabına aşkı değil, koyun insanların kasabına aşkıdır.
İnsanlar tek tip yaratılmış olsa da her birimiz binlerce çeşit yaratılmış hayvanlardan birinin karakterini taşıyabilirler...Hayvanların hayatına içgüdüleri yön verir. Bu hayvanî karakterler, nefsi ıslah edilmemiş, düşüncelerine, davranışlarına aklı ilmi değil içgüdüleri hakim ve yön veren insanlarda tezahür eder. Kimimiz aslan, kimimiz tilki, yılan, çakal, köpek ,koyun, inek, at, eşek, kimimiz keçi, arı  vs.  karakterlerine bürünürüz. Onlar gibi davranırız.  Bu sebeplerden dolayı gündelik hayatımızda bazı insanların, bazı insanlara  “inek gibi, koyun gibi, eşek gibi, aslan gibi, çakal gibi, tilki gibi, arı, karınca vs. gibi insan…” dediklerine sıkça tanık oluruz.
Bahsedeceğimiz aşk ve sonuçları, 250 yıldan beri ülke yönetimini ellerinde bulunduran yönetici elitin ve aydınlarımızın “platonik” ya da “zorunlu” Batı aşkıdır.
Onlar teknolojide çok ileri gittiler, sanayilerini kurdular, maddi kalkınmalarını en ileri düzeye ulaştırıp maddi güce eriştiler. İleri teknoloji ürünü araç ve silahların sağladığı  güçlerini, sanayileşememiş bu konuda geri kalmış ülkeleri işgal ve sömürmek için bir araç olarak kullandılar. Zenginliklerine zenginlik kattılar. Güç zalimin elinde zulüm için kullanılırken bir de dönüp insanlığa, kendi materyalist düşünce yapılarının ürettiği ve insanlara kurtuluşun yolu olarak kabul ettirdikleri kavramları dikte ettirdiler. “medeniyet, demokrasi, insan hakları, refah, özgürlük getiriyoruz” dediler. Bu kavramları da çoğunlukla sömürüleri ve sömürünün devamı için işbirlikçiler kazanmak için kullandılar.
Kendileri dışında hiçbir ülkede bu kavramların hayata geçmesine, yerleşmesine izin vermediler. Çıkar paylaşımı için dünya savaşları çıkardılar; ülkeleri, beldeleri yakıp yıktılar, milyonlarca insanı öldürdüler, köleleştirdiler. 400 yıldır dünyaya kan kusturuyorlar
Bu katliamları, sömürü ve hırsızlıkları ortada iken, ileri sanayi, zenginlik ve dünyalarını imar, mamur kılma ve şaşaalı hayatları geri kalmış ülke yönetici ve aydınlarının gözlerini kamaştırdı. Onları “Batılılar”a aşık etti. Onlar gibi olma aşkına kendi asli kimliklerine düşman olup onlar gibi olmanın, koyun gibi onları takip etmenin  yoluna düştüler. Oysa onların elinde insanlığa sunulan çiçek değil en gelişmiş silahlar vardı. Yüzlerinden samimiyetsizlik, riyakarlık, hainlik dökülüyordu ama aşık’ın aşkı maşuk’un bu yüzünü görmesini önlüyordu.
Bu aşk bize ne getirdi ne götürdü?
1790 yılından itibaren başlayan Batı aşkı bize onların teknolojisini ve sanayisini getirmedi ancak üç kıtaya yayılmış Batılı eşkıyaların zulmüne set  çeken  mazlumları koruyan Osmanlı İmparatorluğumuzu   24 milyon Km2 den 780 bin km2 ye kadar küçültmüş, tarihten silmiştir.
Şimdi ise son sığınağımız ülkemizi parçalayıp bizleri birbirimize düşürmenin, Anadolu’dan, Avrupa’dan atmanın, yok etmenin sinsi ve kalleş hesapları peşinde her türlü yolu kullanıyorlar.
Yöneticilerimizin stratejik müttefikimiz, dostumuz diye peşine düştükleri Batılı güçler ve onların fikir babaları, patronları Siyonist mahfiller ve dahili işbirlikçileri ülkemizi ve İslâm coğrafyasını kan gölüne çevirdiler.
Bir gün geçmesin ki, ülkemizde veya herhangi bir İslâm ülkesinde bir işgal, saldırı, terör eylemi olup; “Bağdat’ta patlama; 60 kişi öldü 120 kişi yaralı, Ankara Gar’ında patlama; 103 kişi öldü 300 kişi yaralı, Gaziantep’te terör saldırısı, Yüksekova’da, Hakkari’de, Diyarbakır’da, İstanbul’da, Kabil’de, Musul’da, Halep’te, Sana’da, Pakistan’da patlama, şu kadar insan hayatını kaybetti. Rus uçakları Halebi bombaladı, 60 sivil öldü. Koalisyon uçakları  bombaladı,  50 sivil öldü. Esed, varil bombası attı; şu kadar sivil öldü, şehir harabeye döndü vs.”  Can sıkıcı huzur bozucu kan gözyaşı dökücü bir haber almayalım. Mısır’da darbe, Türkiye’de darbe, darbe kalkışması; Bangladeş’te Cemaati İslami liderleri 45 yıl önce işledikleri suç iddiası ile düzmece mahkemelerde idam’a mahkum edilip infaz edilmesi. Dünyanın her köşesinde Müslüman kanı dökülürken bununla yetinilmeyip bir de bu insanlık dışı olayların faturası Müslümanlara ve İslâm’a çıkarılmaya çalışılıyor.
Yüzlerce, binlerce, milyonlarca masum Müslüman katledilecek, şehirler harabeye çevrilecek, seçilmiş  insanlar,  “sen niye seçildin?” diye darbeyle indirilip idamla yargılanacak, idam edilecek .
Bunlar, insanlık dışı, ahlak dışı, hukuk dışı muameleler Müslümanlara yapılıyorsa ses yok, insan kakları yok, demokrasi yok, hukuk yok, özgürlük yok; bu katliamları yapan küresel çetelere, işbirlikçi terör örgütlerine veya teröristlere hukukun içinde bir yaptırım uygulanırsa  vay… Demokrasi gitti, hukuk bitti, insan hakları, basın özgürlüğü yerle bir oldu böğürmeleri, koro halinde yükselmeye başlıyor. Terörün patronları Batılılardan ve yerli işbirlikçilerinden terör desteğine itiraf sadedinde çıkmaya başlıyor. Ardından eleştiriler, karalamalar, siyasi, askeri, ekonomik tehditler savrulmaya başlıyor.
Rabbim Müslümanları uyarıyor:  
Size bir iyilik dokunursa, bu onları kahreder. Başınıza bir belâ gelirse buna da sevinirler. Eğer sabrederek mücadeleye devam eder, kararlılık gösterir, Allah'a sığınır, emirlerine yapışır, günahlardan arınıp, azaptan korunursanız, kulluk ve sorumluluk şuuruyla özgürce şahsiyetlerinizi geliştirir, dinî ve sosyal görevlerinizin bilincinde olursanız, onların sinsi kötülük planları, örtülü savaş taktikleri, size hiçbir şekilde zarar veremez. Allah onların işledikleri amelleri ilmiyle, kudretiyle abluka altına almıştır.” ( Âl-i imrân 120  A.Tekin  Meali)
Çözüm bu!
Halkı Müslüman ülke yöneticileri, aydınları, bilim adamları, gazetecileri  halen uyanmaz, İslam ülkeleri arasında birlik kurulmazsa, Allah indinde değil, batılı kasaplar nezdinde itibar aranmaya devam edilirse Allah(c.c) muhafaza,  sonumuz iyi olmaz.  Aklımızı başımıza alalım, birlik olalım, elimizdeki muazzam gücü, zulmü önlemeye yönlendirelim. Asla bu hallere düşecek acziyet içinde değiliz. Bütün sorun, onlara bu fırsatı verecek yönetim biçimlerindedir.
Rahmetli babaannemiz (böyükana derdik) bizler 3-4 yaşımızda iken çocukları etrafına toplar, menkıbeler anlatırdı. Bir defasında,“Çocuklar bir zaman gelecek gâvurlar ülkemizi tüfek patlatmadan istila edecekler, Müslümanların bundan 100 yıl sonra haberleri olacak” demişti.
Şimdi  o zamanı yaşıyoruz. Herşeyimiz, her yerimiz istila altındadır. Onlara aşkımızda eksilme yok. Onlar:
Dinimizi, dilimizi, ibadetimizi, zikrimizi, fikrimizi,
Türkümüzü, şarkımızı, şiirimizi, destanımızı,
Topraklarımızı, ovamızı, yaylamızı, ormanımızı,
Denizimizi, gölümüzü, sahillerimizi, havamızı, suyumuzu,
Ağacımızı, çalımızı, çırpımızı otumuzu, çöpümüzü, tarlamızı, tohumumuzu, fidemizi,
Yazımızı, kışımızı, baharımızı istila ettiler.
Okulumuzu, yazımızı, kitabımızı, defterimizi, kalemimizi,
başımızı, saçımızı, sakalımızı, elimizi, kolumuzu, ayağımızı,
Fabrikamızı, bankamızı, atölyemizi, evimizi barkımızı,
Elbisemizi, ayakkabılarımızı, abamızı, heybemizi, çantamızı,
Töremizi, törenimizi, sözümüzü, sazımızı, tarımızı, davulumuzu, zurnamızı,
Mutfağımızı, lokantamızı, mobilyamızı, kabımızı kacağımızı,
Çarşımızı, pazarımızı, medyamızı, , hanımızı, hamamımızı,
Yolumuzu, caddemizi, sokağımızı, arabamızı, vidamızı, anahtarımızı,
Tarihimizi, coğrafyamızı, kanunumuzu, tüzüğümüzü, töremizi,
Cebimizi, cüzdanımızı, paramızı, pulumuzu, yazımızı, turamızı,
Sinemamızı, Tiyatromuzu,  Dergimizi, gazetemizi,
Tv’mizi, radyomuzu, telefonumuzu, internetimizi,
Ailemizi, çoluğumuzu, çocuğumuzu istila ettiler.
Hayallerimizi, ümitlerimizi, hedeflerimizi,
Her şeyimizi alıp gittiler.
Geriye üretim ve tüketim artıklarını,
Mini eteklerini, külotlu çoraplarını, bikini mayolarını,
Beş yıldızlı otellerini, viskiyi, şarabı, votkayı, fuhşu, dansı, striptizi,
Bitpazarlarını, boş viski, kola şişelerini, sigaralarını, uyuşturucularını bıraktılar.
Fötr şapkalarını, kravatlarını, firakını, papyonunu, pavyonunu, naylon çoraplarını bıraktılar.
Alkolünü, kumarını, etiklerini, doğum kontrol haplarını bıraktılar.
Meyvemizi, çiçeğimizi, otumuzu, çalımızı alıp gittiler.
Odunumuzu, kütüğümüzü, kerestemizi  aldılar, yonga levhalarını bıraktılar.
Halayımızı, horonumuzu, barımızı çiftetellimizi aldılar.
Dansını, valsini, twistini, balelerini bıraktılar.
Saçımızın, gözümüzün rengini aldılar saç boyasını, lenslerini bıraktılar.
Koyunumuzu, keçimizi, ineğimizi, tavuğumuzu aldılar. Angus bıraktılar.
Canımızı, kanımızı, sağlığımızı aldılar.
Mikropları, virüsleri, frengilerini, aidslerini bıraktılar.
Doymuyorlar, halen istila ediyorlar, alıyorlar.
250 yıl geçti halen uyuyoruz.
Ey millet, ey ümmet uyan!
YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz