6 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 22 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Kuklalar Kahramanlık Yarışında!
25/10/2016 - 09:24
Şakir TARIM
Bismillahirrahmanirrahim;
 
DÜNYA kritik günlerin eşiğinde! Savaş söylemleri hızla yayılıyor. Olayların merkezi Türkiye! Yaşananları yalnız sonuçlarıyla değerlendirmek eksik olur. Hepsinin geçmişe dayanan sebepleri var. Onları bilmeden ortaya koyacağımız çözümler sağlıklı olamaz. Problemlerimizin yılan hikâyesine dönmesinin sebebi bu!
 
Türkiye’nin geleceğini kasteden ciddi bir darbe girişimi yaşadık. 1.5 ay haberlerin yüzde 95’ini darbe oluşturdu. Fakat darbede çoğunlukla kuklayı konuştuk. Binlerce insan darbe ve FETÖ uzmanı (!) kesildi. O kadar ayrıntısının ayrıntısına girildi ki, asıl sebep ve kuklacı dikkatlerden kaçtı. Kitle psikolojisi böyle mi etki altına alınıyor, diye düşünmeye başladım.
 
Darbenin sonuçları konuşulduğu halde; darbeyi hazırlayan sebepler ötelendi. Mesela pek çok bilgi apaçık ortadayken siyasilerin bu örgüte senelerce kucak açması niçin sorgulanmadı Milli Gazete Yazarı İshak Beyazay Diyalogcu Diyanet İşleri Başkanları’nı anlatıyor. Gülen yalnız değildi ki! Ona güç ve destek veren itibarlı kişiler niçin göz ardı ediliyor
 
Darbe girişimi sırasındaki en büyük eksikliğin “istihbarat zafiyeti” olduğu vurgulandı. Devletin en yetkili kişileri, bu örgüt üyelerini en yakınlarında barındırmışlar. Aynı yetkililer darbeyi eniştesinden, eşinden dostundan öğrenmişti. Bu konular niçin enine boyuna konuşulmadı, dersiniz ABD gibi sömürgeci güçlerle istihbarat paylaşımı konusu da irdelenmeliydi.
 
Erbakan Hoca, Türkiye’deki yöneticilerde 7 özelliğin bulunmasını zaruri görürdü: 1. Bilgi ve birikim, 2. Tecrübe, 3. Hidayet, 4. Feraset, 5. Dirayet, 6. Şuur, 7. Vizyon.
 
İLERİ HAMLEYİ GÖRMEK
 
ABD’nin son 25 yılda bölgedeki oyunlarına bakın: 1. ve 2. Irak işgali, İran ve Irak’ın 8 sene savaştırılması, Saddam’ın devrilmesi, Arap baharı, Irak’ta 2 milyon insanın katledilmesi, Libya, Suriye, Mısır vb. Bugün de Suriye ve Irak’ta yaşananlar. “Politikada tesadüfe yer yoktur.” Hepsi plan ve programın ürünü!
 
Suriye ve Irak’taki terör örgütlerini; Fırat Kalkanı Operasyonu’nu; Halep, Başika, Musul’da yaşananları bu plandan ayrı düşünemeyiz.
ABD ve Haçlı İttifakıyla hareket etmek onların oyunlarında figüranlık yapmaktır. ABD’den hayır gören bir ülke yok. Bunu çok iyi bilen Erbakan Hoca 2003’te Saddam’a karşı ABD’yle birlikte hareket eden yöneticileri uyardı. Tezkereyle 10 binlerce ABD askerinin Türkiye ve Irak’ta yuvalanacağını gördü. Bütün milletvekillerine durumun vahametini anlatan mektuplar gönderdi.  Ülkesine karşı sorumlu davrandı: “Tezkere çıkarsa yedi ceddiniz başını secdeden kaldırmasa, bu vebalden kurtulamazsınız.”
 
Allah’ın yardımıyla 1 Mart tezkeresini çıkaramadılar ama Hükümet ABD’nin, İncirlik’ten Irak’ı bombalamasına izin verdi. Koskoca tarih tahrip oldu. İki milyon insan öldü. Müslümanlar bunaldı.
 
Şimdi de Musul’da yaşananlar bahane edilerek, İncirlik yeniden Musul ve Irak’ın Haçlı İttifakı tarafından bombalanmasına hazır hale getirilmektedir.
 
Yöneticilerimiz hamaset gösterileri, parlak nutuklar yerine sömürgeci güçleri bölgeye sokmasınlar. Birbirleriyle dalaşmasınlar.  
Önemli komutanlar cephede bile kitap okurlardı. Yöneticilerimiz, Erbakan’ın MGV Yayınları arasında çıkan “Darbe” kitabını okurlarsa sömürgeci güçlerin planları karşısında yöneticilerimizin zafiyetlerini yakından göreceklerdir. 
 
SAADET PARTİSİ UYARIYOR
 
TÜRKİYE’NİN temel sorunlarına, Milli Görüş ışığında çözümler sunan Saadet Partisi’ni zaman haklı çıkarmıştır. Genel Başkan Mustafa Kamalak, “Haçlı İttifakı’yla yapılan operasyonun Büyük İsrail Planı’na hizmet edeceğini” anlatıyor: “Bu, Musul’u kurtarma değil; işgal etme operasyonudur.”
 
Hükümet’e yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarlarından Salih Tuna hakikati teslim etti. Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün “Asıl hedefin Türkiye’yle İran’ı savaştırmak” olduğunu anlatan açıklamalarına dikkat çekti. 19 Ekim 2016’daki yazısında, “Kumpası Herkesten Önce Gören Adamın Musul Uyarısı” başlığını kullandı.
 
Yazar; Asiltürk’ün, döneminde “Efsane İçişleri Bakanı” unvanıyla anıldığını belirterek, Musul’da yaşananlarla ilgili olarak şu sözlerini nakletti: “Bölgeyi karıştıranlar Türkiye’yi İran’la savaştırmaya çalışıyorlar. Buna dikkat edilmelidir.”
 
Salih Tuna, Asiltürk’ün Ergenekon (ETÖ) konusunda söylediklerinin de haklı çıktığını anlattı: “Ergenekon TSK içinde Amerikan karşıtlarını tasfiyedir.” O dönemde herkesin “münasebetsiz bulduğu” bu sözlerin doğruluğunun ispatlandığını vurguladı.
 
Türkiye ve bölge ülkeleri Haçlı İttifakı’nın çok sinsi oyunlarıyla karşı karşıyadır. Başta Irak Başbakanı Haydar İbadi gibi kuklalar, sömürgecilere hizmet ederek kahraman olma (!) yarışındadırlar. İbadi, “Zaferle sonuçlanacak Musul’u Kurtarma Operasyonu’nun başladığını” halka duyurdu. Sömürgecilerle iş birliği yaparak kahraman olunmaz. Bölgede, İslam Birliği’ni hedeflemeyen hiçbir çözüm kalıcı olamaz. Kahramanlık bunun mücadelesini vermektir. Tarih, sömürgecilerle işbirliği yapan hiçbir kahraman kaydetmemiştir.
YORUMLAR
Erdem Akıl 27-10-2016, 01:12:06
Hocam Çok değerli bir yazı. Allah razı olsun. Sahte Kahramanlar başlığınız bana Saddamı hatırlattı. Bu uzun süreli bir tiyatro. Bölgenin yakın tarihine bir göz atarsak belki durum biraz daha anlaşılır olabilir.
İran'da islam inklabı olup ABD ve israil uşağı Şah Pehlevi devrilince Ayetullah Humeyni liderliğinde bir İslam Cumhuriyeti kuruldu. İlk icraatları ABD elçiliğini basıp çalışanlarını ve ajanlarını rehin almak, 'israil islam Aleminin merkezinde bir tümördür' ilkesiyle israil'le ilişkileri kesmek ve israil elçiliğini filistinlilere tahsis etmekti. En önemli çağrıları ise "Ey islam milletleri. ABD ve Batılı sömürgecilerin patronluğunu reddedin ki izzet ve özgürlüğün tadını alabilesiniz. Yoksa başınızdaki Amerikan uşaklari vasıtasıyla sömürülüp fakir ve güçsüz bırakılacak ve dünyada 3. sınıf bir topluluk olarak dahi söz sahibi olamayacaksınız."
İran'in ırak sınırı, Arap halklarının yaşadığı bir bölgedir ve yeraltı petrol zenginliği ile meşhurdur. ABD Saddam'la anlaştı; Saddam o bölgedeki Arap halkları Şii iran zulmünden kurtaracak ve bu arada bölgenin yeraltı zenginliklerine sahip olacak; ABD, israil ve onların bölgedeki uşakları olan Arap körfez ülkeleri de iran belasını defetmiş olacaklardı.
Saddam Arap Kahramanlığına soyundu ve iran'a savaş açtı. Bu savaş sırasında gördüğü bütün maddi, manevi ve askeri desteklere rağmen başarısız olunca bu sefer gözünü 1960'lı yıllarda bağımsızlaşan ve hiçbir tarihi geçmişi olmayıp bir şeyhlik devleti olarak kurulan Kuveyt'e dikti. Çünkü kendinin gerçek bir Arap kahramanı olduğuna inanmıştı ve büyük hedef ve idealleri vardı. Yani bugün anlayacağımız dilden anlatmaya çalışırsak iran'ın petrol zengini ve Arap kökenli halklarının yaşadığı Huzistan bölgesi gibi Kuveyt'te Saddam'ın 'Misak-ı Milli' sınırları içerisinde yer alıyordu. Ama şunu hesap edememişti ki bu bölgenin bütün sınırları Sömürgeci Batılılar tarafindan çizilmiş, başlarına kendilerine sadık idareci ve krallar getirilmişti. Yani Petrol ve Doğal gaz zengini bu bölge aslında Batılı Sömürgecilerin depoları statüsündeydi. Sonrasında uluslararsı tepkiler ve bir sosyalist Arap ırkçısı olan Saddam'ın kendisine oynanan oyunlara karşi Irak bayrağına Allahu Ekber yazdırarak israil'e yolladığı birkaç füze ile Arap Şövalyeliğinden İslam Mücahitliğine terfi etmesi, ABD ve müttefiklerinin Irak'i Zalim Saddam'dan kurtarıp güya özgürleştirme harekatı, iyi örgütlenen ve (nerdeyse ayrı bir devlet haline gelmiş, kendi bayrağı, kendi meclisi, kendi peşmerge ordusu olan Kürdistan özerk bölgesini çıkarırsak) Irak'ta %75-80 coğunluğa sahip olan Şiilerin yönetimi ele geçirmesi ve el altından İran'la ilişkilerini geliştirmeleri. Bölge İran'dan sonra ikinci bir şii idareyle karşı karşıyaydı. Aynen İran ve Suriye gibi Irak'ın Şii idarecileride israil'le ilişki kurup büyükelçilik açmayı kesinlikle reddettiler. Daha sonra Amerikalılara gülümseyerek 'Saddam gitti, diktatörlük devrildi, demokrasi geldi ve serbest seçimler yapılıyor; artık size ve askerlerinize ihtiyaç yok!' mesajları vermeye başladılar. ABD'nin biraz da mezhebi taasupları kaşımak amaciyla 'bari Saddam'ın bayrağını değiştirin!' teklifini de kabule yanaşmadılar. Demokrasi ve özgürleştirme bahaneleriyle Irak'a giren ABD, durumun vehametini görünce mezhebi taassupları kaşıyarak ülkeyi terör batağına sapladı. Çünkü yüzyıllardır Sünni bir idare altında yaşamış olan bu kesim için başlarında Şii idareciler görmek pekte alıştıkları bir durum değildi. Ama mezhebi damarları kabartılan bu Sunniler, I. Dünya Savaşı'nda ingiliz casuslar tarafından toprak ve devlet vaatleriyle kandırılarak örgütlenen Sünni Arapların yine Sünni Osmanlıyı nasıl sırtından hançerlediğini, bununla beraber Şii kardeşlerinin Sömürgeci Batılıların mezhepçilik oyununa gelmeyerek Ecnebilere karşı Osmanlıyı nasıl savunduklarını unutmuşlardı.
ABD Irak'ı terketti ama daha gitmeden fitne ateşini çoktan alevlendirmişti.
ABD ve israil bu arada BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) üzerinde çalısıyorlardı. Bölgenin, Sömürgeci Batılıların çıkarlarının garantide olacağı şekilde yeniden dizaynı hedefini güden bu proje çerçevresinde Diktatör adlandırılan Tunus'ta Zeynelabidin bin Ali, Libya'da Kaddafi, Mısır'da Mübarek devrilerek muhafazakarların önü açıldı. Önleri açılan muhafazakarların 'Arap Baharı' gazıyla yeni hedefleri Suriye ve Esad'tı. Liderler Emevi Camii'nde Namaz randevularıyla ile mezhep çatışmalarının kıvılcımlarını buradada alevlendirdiler. Her taraftan tekfirci Sünniler akın akın Suriye'ye taşındı; maddi, manevi ve her türlü araç, gereç ve silahlarla donatıldı. 'Arap Baharı'nın ne Libya, ne Tunus ve ne Mısır'a huzur ve özgürlük getirmediğini de kimse göremiyordu. Tek dert ve hedef Alevi Esad'ı alaşağı etmekte yoğunlaşmışt. Oysa Esad'ın Suriye'si, İran'in önderliğini yaptığı ABD ve Siyonist israil'i en büyük düşman gören ve ülkelerinin özgürlüğünü koruyarak sömürgeleşmesine direnen ülkelerin grubundaydı. Ayrıca Sömürgeci Batılıların ve onların uşaklarının yaptığı bütün menfi propagandaya rağmen Esad'ın arkasındaki halk desteği, Türkiye halkının Erdoğan'a olan desteğinden de fazlaydı. Böylece BOP'u etkisiz kılmak isteyen direnişçi ülkeler ve halklar hemen savunma pozisyonu aldılar. Ama olayların önü alınamadı ve tekfirci örgütler Irak'a da sarktılar. Ortalık kan gölüne döndü.
Gelinen noktada Suriye ve Irak harabeye döndü ama istenilen nihayi hedefe tekfirci terör örgütleriyle varılamayacağı ve istenmesede bu örgütlerin sonlarının geldiği ABD ve yandaşlarınca görülmeye baslandı. ABD ve Sömürgecilerin ikinci perde için Saddam'ın gördüğü rüyaları gören ikinci bir Sahte Kahraman'a ve terör örgütleriyle istenilen hedeflere ulaşılamadığı için düzenli bir orduya ihtiyaçları vardı.
Tuzak da Saddam'a kurulanın aynısı oldu: Yem olarak Petrol zengini bir bölge. (Musul, Kerkük)
Finansör ve destekleyiciler: Saddam'a her türlü desteği veren ABD ve Batılı sömürgeciler, Suudi Arabistan, BAE, Katar, Kuveyt vb. petrol zengini Körfez krallıkları. Özetle Tarih sanki tekerrür ediyor!
Hocam birde Sahte Kahramanlık yarışında, 'binlerce kilometre öteden gelip bölgemizde ne arıyorlar' nutuklarını ağzında sakız yapıp ama bölgenin kapılarını onlara açanın kendisi olduğunu unutan, onların bölgeyi yakıp yıkma ve parçalama projeleri olan BOP'ta eşbaşkanlıkla övünüp Amerika'daki Siyonist Yahudi lobilerince madalya ile ödüllendirilen, ABD ve haçlılar Irak'ı işgal ederken onların askerleri için dualar ettiğini söyleyen, Kıbrıs savaşından vefa borcumuz olan ve sıkı ticari ilişkilerimizin olduğu dostumuz Kaddafi'nin Libya'sının dahi Türkiye'mizden kalkan Haçlı uçaklarıyla cehenneme çevrilmesine vesile olup göz yuman, israil'e düşman gözüküp ama onunla ticareti katlayabilen, onu OECD ve NATO'ya sokan, hatta Gazze'de vahşi ambargo altında inleyen mazlum Filistinlilere un, şeker, tuz ve ilaç götürmek gibi saf ve tertemiz niyetli vatandaşlarımızı uluslararası sularda bütün hukuk kurallarını çiğneyerek katleden siyonist askerlerin yargılanması fırsatını dahi değerlendiremeyecek kadar acziyet içerisinde olan, bu güne kadar ABD, israil ve batılı yandaşları aleyhinde atıp tutmaktan başka hiçbir kaydadeğer icraata imza atamayan çok popüler bir liderin eline ibadi'nin su bile dökemeyeceği kanaatimde çok mu hatalıyım acaba!
Allah hakiki kahraman ve mücahitlerden Erbakan hocamıza da gani gani rahmet etsin. O'nun belirlediği anti Siyonist, zamanın Firavun'u ABD'ye karşı anti Emperyalist, Avrupa Birliği üyeliği değil D8 önderliğinde İslam Birliği'nin lokomotifliği, Güçlüyü değil Hakkı üstün tutan Adil Düzen Sisteminin Dünya'da hakimiyeti, Milli Çıkarlar adıyla put yapıp ona tapınarak komşu müslüman ülkeleri cehennemi bir kaosa itmek yerine 'Mümin kendi için istediğini kardeşi için de isteyendir, O'nu kendisine tercih edendir' ilkesince tüm islam ümmetinin maslahatını herşeyin üstünde görme ilke ve ideallerini unutmayarak ümmetçiliği hala yaşatabilme gayreti içerisinde olanlara da sonsuz teşekkürlerimi bildiririm. ABD ve israil'in memnun olacağı ve bölge ülkelerinin harabeye dönüp zayıf düşerek daha kolay parçalanıp yutulabilecek lokmalar haline gelmesine yarayacak bir Ortadoğu savaşı'na sürükleyen hırs sahibi ve hayalperest liderlerimizin hakimiyetindeki güzel ülkemizde eğer hala biraz olsun ümit beslemeye devam edebiliyorsak hocamızın ilke ve emanetlerine sıkı sıkıya bağlı olan bu güzel müslümanlar sayesindedir. Allah sayılarını çoğaltsın inşallah.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
13/02/2018 - 08:31 Suriye siyasetimiz doğru mu?
03/02/2018 - 08:59 Millî Gazete ve TV5'in onur gecesi
23/01/2018 - 08:48 Önce diplomasi; savaş son çare
16/01/2018 - 08:22 Türkiye AB’ye mahkûm mu?
13/01/2018 - 08:34 Yerli düşüncenin adresi: milli gazete
09/01/2018 - 08:23 Üretimsiz ekonomiyle nereye kadar?
06/01/2018 - 08:14 BM kararı Kudüs sorununu çözdü mü?
02/01/2018 - 08:39 Adalet olmadan asla!
30/12/2017 - 08:29 Mekke’nin Fethi, Kudüs ve AGD şefkati
26/12/2017 - 08:29 Kültürel işgalin adı: Yabancılaşma
23/12/2017 - 08:21 Türkiye’nin meseleleri kime emanet?
19/12/2017 - 08:48 Kudüs bir bütündür!. Bölünemez..
16/12/2017 - 08:17 Yenikapı’daki Kudüs Direnişi Unutulmaz
12/12/2017 - 08:30 ABD’nin İslam topraklarında işi ne?
09/12/2017 - 08:39 Kudüs’te bıçak kemiğe dayanırsa!..
29/11/2017 - 08:37 Amerika’nın ipiyle kuyuya inilmez
22/11/2017 - 09:56 Eğitim öğrenciye ideal veremiyor
21/11/2017 - 09:29 Eğitim öğrenciye ideal veremiyor
14/11/2017 - 09:46 Hayattan kopuk eğitim olamaz
11/11/2017 - 09:53 Milli Görüş hiç aldatmadı; hep haklı çıktı
08/11/2017 - 09:50 İslam’ı doğru temsil örnekleri
07/11/2017 - 09:30 İslam’ı doğru temsil örnekleri
01/11/2017 - 08:29 Gurbetteki maneviyat öncüleri
25/10/2017 - 09:42 İmamlığın Hakkını Veren Kahramanlar
24/10/2017 - 09:39 İmamlığın Hakkını Veren Kahramanlar
21/10/2017 - 09:48 İslam âlemi oyunları nasıl bozar?
16/09/2017 - 09:28 Arakan Ve Tarihin Çağrısı
12/09/2017 - 09:21 AK PARTİ nereye koşuyor?
09/09/2017 - 09:02 Bu ne büyük kin; bu ne büyük vahşet!
05/09/2017 - 10:19 Evrensel Bir İslam Kongresi: Hac
29/08/2017 - 10:14 Kurbanla Allah’a yaklaşma zamanı
26/08/2017 - 08:54 Meydan okuma yerine; AB’yi iyi anla!
22/08/2017 - 09:37 İstanbul’un akıbetini düşünen yok mu?
19/08/2017 - 09:08 Bilgiçlik taslayan medya gevezeleri
15/08/2017 - 09:14 Baskın seçim; Erken seçim; Adil seçim!
12/08/2017 - 09:09 Kudüs Mitingi final değil; bir starttı
01/08/2017 - 09:59 Ümmet Kudüs için tek yürek oldu
29/07/2017 - 09:48 Kudüs ve Filistin’e Adil Düzen ihtiyacı
25/07/2017 - 09:33 Yeni 15 Temmuzlar yaşanmaması için
18/07/2017 - 15:31 Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
11/07/2017 - 08:58 15 Temmuz’un efsanevî kahramanları
08/07/2017 - 08:54 Darbe girişiminin küresel boyutu
04/07/2017 - 09:05 15 Temmuz’dan ders alabildik mi?
01/07/2017 - 09:06 İçgöçün tehlikesi terörden az değil!
20/06/2017 - 12:06 Yaşananlar ekseninde D-8’in önemi
17/06/2017 - 09:44 İslam’ı doğru temsil ediyor muyuz?
13/06/2017 - 09:28 Sömürgeci azdı; Müslüman, uyanık ol!
10/06/2017 - 09:32 Yaptıklarımızı gözden geçirelim mi?
06/06/2017 - 09:37 Akp’de metal eskimesi; Saadet’te dinamizm
03/06/2017 - 09:29 FET֒yle mücadele yöntemi uygun mu?
30/05/2017 - 09:53 Fetih şuurunu canlı tutmak
27/05/2017 - 09:28 Kur’an ayında İslamî şuura ulaşmak
23/05/2017 - 09:32 Anadolu’nun milli kimliği ve Diyarbakır
16/05/2017 - 10:39 Bir adanmış başkan: Adnan Demirtürk
13/05/2017 - 09:58 Kritik eşikte Amerika ziyareti
02/05/2017 - 09:22 İfsada karşı şuur uyanıklığı gerek
29/04/2017 - 08:54 Kut-ul Amare ve sömürgeci İngiltere
22/04/2017 - 09:00 Erbakan Ödülleri; Milli Görüş ihtiyacı
18/04/2017 - 09:05 Diyanet’i takip ediyor musunuz?
15/04/2017 - 09:39 Son uyarı: Referandum sonunda ne olur?
11/04/2017 - 09:21 Türkiye bu dayatmayı onaylayacak mı?
08/04/2017 - 08:59 Referandumun yıldızı Saadet Partisi
04/04/2017 - 09:11 Siz ne yaptığınızı biliyor musunuz?
04/04/2017 - 09:10 Ahlak, siyasetten büyüktür…
01/04/2017 - 09:00 Ülkenin yarısı değil; seksen milyon için!
28/03/2017 - 10:13 Erbakan da ‘başkanlık sistemi’ istiyordu ama!.
25/03/2017 - 08:58 Partili cumhurbaşkanlığı büyük tehlike
21/03/2017 - 09:03 'Tek kişilik hükümet’ ister misiniz?
18/03/2017 - 09:42 Sömürgeci zihniyete çanakkale dersi
14/03/2017 - 09:06 Adil olmayanlar mülkü ayakta tutamaz
11/03/2017 - 08:58 Hükümet’in tutumu endişe verici
11/03/2017 - 08:54 Hükümet’in tutumu endişe verici
07/03/2017 - 10:27 Kadın dernekleri ne işe yarar?
04/03/2017 - 09:11 Zihinsel İşgali Kırıp Çığır Açan Lider
28/02/2017 - 09:14 Asrın Liderinin Nezaket ve Asaleti
25/02/2017 - 10:01 Referanduma Gidiyoruz; Savaşa Değil!
21/02/2017 - 09:08 Siyonist zulüm ezana uzandı
18/02/2017 - 10:44 “Söz milletin”miş; sahi mi diyorsun?
14/02/2017 - 09:04 Kutsal aile kurumunu yıkma görevlileri
11/02/2017 - 09:11 Referandum amacından sapıyor
07/02/2017 - 10:06 Kıbrıs masada şimdi diplomasi zamanı
31/01/2017 - 08:55 ABD’DE kontrolü zor Trump dönemi
24/01/2017 - 10:12 Okumayı sevdiremeyen “eğitim” olur mu?
21/01/2017 - 08:57 Kıbrıs’ı kurtlar sofrasına sürmeyin!
17/01/2017 - 09:16 OHAL gölgesinde anayasa görüşmeleri
14/01/2017 - 09:01 Özgür Kudüs ve Özgür Filistin İçin
10/01/2017 - 09:13 Dikenler İçinde Açan Gül: Milli Gazete
07/01/2017 - 09:16 Huzura sanıldığı kadar uzak değiliz
03/01/2017 - 09:16 ÖĞDER’in Yerel Eğitim Şûraları
27/12/2016 - 09:15 Sorunlarımızın Çözümü Ve Akif
17/12/2016 - 09:03 Taşlaşmış kalplere Mevlana reçetesi
13/12/2016 - 09:07 Böyle Olur Bilge Başkan’ın Kongresi!
10/12/2016 - 08:52 Anayasa ve Başkanlık Sistemi Vizyonumuz
06/12/2016 - 09:05 Donkişot’ça FETÖ Mücadelesi
03/12/2016 - 08:55 Türkiye’de Yeni Savrulma: Şanghay Beşlisi
29/11/2016 - 09:17 Bilge Başkan Besmeleyle işe koyuldu
26/11/2016 - 09:00 Diyanet’in Avrasya ve Dünya Açılımı
22/11/2016 - 09:23 Öğretmen İnsan Yetiştirme Komutanıdır
12/11/2016 - 09:43 Geleceğimize sahip çıkma iradesi
05/11/2016 - 09:01 Saadet’in Kongre Mesajı: ‘Bu Düzen Değişecek’
01/11/2016 - 08:12 Eğitimimiz sömürge tipi mi
25/10/2016 - 09:24 Kuklalar Kahramanlık Yarışında!
22/10/2016 - 08:53 Haçlı İttifakı Kumpas Peşinde
18/10/2016 - 09:45 Eğitimimiz Kime Hizmet Ediyor
08/10/2016 - 09:09 Hicret’in Günümüze İzdüşümleri
04/10/2016 - 09:29 Milli Gazete ve İKEV Buluşması
01/10/2016 - 09:05 Türkiye yeni bir darbeyi kaldırmaz
27/09/2016 - 09:25 Amerika’yı Ne Kadar Tanıyoruz
20/09/2016 - 10:25 Teşhis ve Tedavide Erbakan Feraseti
17/09/2016 - 09:18 Bizans Oyunları Sahnede!
10/09/2016 - 09:07 AGD’lilere: “Ne Olur Evladımı Kurtarın!”
06/09/2016 - 09:46 Milli Eğitim Eskisi Gibi Olmamalı!
30/08/2016 - 09:02 İsrail’le anlaşma ve kudüs tuzağı
27/08/2016 - 08:54 Diyanet’in Darbe Yorumu ve Tedbirler
16/08/2016 - 09:10 Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak!
13/08/2016 - 09:51 Dinler Arası Diyalog Darbesi’ne Dikkat!
13/08/2016 - 09:51 Dinler Arası Diyalog Darbesi’ne Dikkat!
09/08/2016 - 09:10 Darbeci ABD ve Kuklaları
06/08/2016 - 09:57 Darbe Sonrası Hükümet’e Düşen Görev
02/08/2016 - 09:52 Fitne Merkezi İncirlik Kapatılsın!
30/07/2016 - 10:24 Darbe, Davul Zurna İle Geldi
26/07/2016 - 09:12 Darbe, Dost ve Düşmanımızı Öğretti
23/07/2016 - 10:38 İlacımız; Devlet - Millet Kaynaşması
19/07/2016 - 09:53 Büyük Kıbrıs Zaferimiz Unutulmaz
16/07/2016 - 16:16 Ümmetin Kudüs’le İmtihanı
12/07/2016 - 09:09 AB Bakanlığı Yok Hükmünde
09/07/2016 - 17:53 AKP Zihniyetinin Portresi
02/07/2016 - 10:02 Kudüs Günü Öncesi İhanet Anlaşması
28/06/2016 - 09:55 AB Çöküyor; Kapı Bekçisi Uykuda!
25/06/2016 - 10:10 Hükümet Gemisi Su Alıyor
21/06/2016 - 13:01 Milli Gazete ailesinin hizmet aşkı
18/06/2016 - 10:42 Türkiye’de Hükümet Var Mı?
14/06/2016 - 10:07 Kardeşliğimiz Emperyal Güçleri Yenecek
11/06/2016 - 09:57 Üstad’ın Yol Arkadaşı da Hakk’a Yürüdü
07/06/2016 - 09:56 Ortak Akıldan Tek Adamlığa
31/05/2016 - 09:21 Fetih Nesli Görevinin Başında!
28/05/2016 - 10:11 Üstat: Onurlu Bir Dava Adamı
24/05/2016 - 09:06 Bir İlim Aşığı: Ali Yakup Cenkçiler
17/05/2016 - 09:37 Maneviyat Öncüleri Kıbrıs’taydı
14/05/2016 - 09:18 Adanan Adam: Adnan Demirtürk
10/05/2016 - 09:20 Meclis Başkanı ve Laiklik
07/05/2016 - 09:07 AB Anayasası Değil; Millî Anayasa
03/05/2016 - 09:11 Türkiye Batı’nın Kültürel Kıskacında
30/04/2016 - 08:56 Basiretsiz Yöneticiler ve Islah Yolu
26/04/2016 - 09:07 Bana tarihimi anlat!
19/04/2016 - 07:34 Birikim Okulları’nda Eğitim Bir Başka!
16/04/2016 - 14:01 Suriye Olaylarının Tarihi Seyri
12/04/2016 - 09:10 Siyasi ahlak dibe mi vuruyor?
09/04/2016 - 09:04 AB Maceramız Tehlikeli Süreçte!
05/04/2016 - 09:34 ABD’nin Dostları Değil, Çıkarları Vardır
29/03/2016 - 09:14 Teröre Çözüm Önerileri
26/03/2016 - 14:11 Faiz Belasına Karşı Adil Düzen
22/03/2016 - 09:18 Asrın Pedagojik Yanlışı: Karma Eğitim
19/03/2016 - 14:37 Ümmetin Yenilmezlik Destanı: Çanakkale
09/03/2016 - 12:59 Kadınlar Günü mü dediniz?
02/02/2016 - 13:23 Ülke tehlikede; sorumlular kavgada!
19/01/2016 - 12:36 Yanlış yapıyorsunuz beyler!
15/01/2016 - 13:21 İfsada karşı ıslahın adı: Milli Gazete
30/12/2015 - 15:04 Ne oluyoruz? Bu Hıristiyan figürler de ne?
15/12/2015 - 10:53 Kıbrıs elimizden çıkıyor mu?
08/12/2015 - 10:59 Gözü kapalı AB sevdası
24/11/2015 - 13:14 Öğretmen insan yetiştirme sanatçısıdır
17/11/2015 - 14:16 1 Kasım seçimleri bir senaryo muydu?
10/11/2015 - 12:52 Asrımızın maneviyat erlerinden M. Z. Kotku (ra)
03/11/2015 - 09:41 Ey Milli Görüşçüler! Susmadınız! Selam sizlere!
28/10/2015 - 14:54 AKP iktidar sarhoşluğundan kurtulabildi mi?
19/10/2015 - 14:00 İlk günkü sahte aşk ve Mecnunun Leylası
13/10/2015 - 11:07 Uzlaşamayanlara oy verecek yok mu?
10/10/2015 - 16:53 Siyasiler bereketin ne olduğunu bilir mi?
06/10/2015 - 13:55 Bu heyecana baraj dayanmaz
29/09/2015 - 10:34 Uyan Türkiye! Üzerinde maneviyatçı bir gençlik var
22/09/2015 - 14:36 Seçime gidiyoruz; savaşa değil!
12/09/2015 - 12:59 Ankaradaki heyecan sandığa yansımalı
05/09/2015 - 10:33 Çözüm ABD ve Batıda değil; kendi içimizde!
01/09/2015 - 10:00 Baskın seçimde kritik eşik
29/08/2015 - 11:17 Milletin ümidi Saadet Partisi’nde!
25/08/2015 - 11:06 Oynanan tiyatro, halksa figüran!
22/08/2015 - 11:07 Farklı etnik gruplar birbirini tanıyor mu?
18/08/2015 - 10:34 Milli Mutabakat Hükümeti kurulmalı
11/08/2015 - 12:24 Haim Nahum planı devam ediyor
01/08/2015 - 00:13 Erken seçim ister misiniz?!
28/07/2015 - 10:54 Suriye Bir Olta; Asıl Hedef Türkiye!
07/07/2015 - 11:16 Cihat Bir İnsanlık Vazifesi
23/06/2015 - 14:21 Hükümeti Kim Kursun?
16/06/2015 - 10:39 Mazlumların ümidi İslam Birliğinde!
12/06/2015 - 17:16 Saadet Partisi zincirleri kırdı
22/05/2015 - 11:47 AKP Saflığının Hesabını Vermeli
12/05/2015 - 11:06 Bir kapı en fazla üç kere çalınır
05/05/2015 - 11:12 Cumhurbaşkanı’nın üslûbu doğru mu?
28/04/2015 - 11:27 Saadet’in İktidar Yürüyüşü
25/04/2015 - 12:18 Millî İttifak Hesapları Değiştirdi
21/04/2015 - 12:37 İki Yüzlü Avrupa ve Papa’nın İddiası
18/04/2015 - 10:41 Millî İttifak Ümit Oldu
14/04/2015 - 11:03 Çanakkaleyi Anlamak Böyle Olur!
24/03/2015 - 10:04 Erbakan’dan Özür Dilemek, Ama Nasıl?
03/03/2015 - 10:23 Asrın Liderinin İslam Birliği Azmi
21/02/2015 - 11:17 Vahşete Çözüm Eğitim Mi, İdam Mı, Kısas Mı?
17/02/2015 - 10:34 Cumhurbaşkanlığı Makamını Kim Yıpratıyor?
15/01/2015 - 10:25 Gençler Camilerle Buluşuyor
18/12/2014 - 12:28 Tarih Bu Mücadeleyi Yazacak!
02/12/2014 - 11:14 İçte kılıç kullanılmaz
27/11/2014 - 11:00 Papanın Ziyaretine Dikkat!
25/11/2014 - 11:40 Dünyada En Büyük Eğitimci
18/11/2014 - 11:09 Dinlerarası Diyalog ve Misyonerlik Tuzağı
15/11/2014 - 11:28 Siyonistlerin Acelesi Var
13/11/2014 - 09:57 Hocaefendi ve Erbakan Hoca
11/11/2014 - 11:27 Maden Facialarından Ders Alıyor muyuz?
08/11/2014 - 11:11 Ermenekte Üç Bakan
04/11/2014 - 10:38 Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satanlar
01/11/2014 - 11:01 Yüreğiniz Yetiyorsa!..
13/10/2014 - 17:58 Türkiye Kimsenin Babasının Çiftliği Değil!
09/10/2014 - 14:06 Kıbrısta Yeni Oyun!
18/09/2014 - 14:49 Eğitimde Zihniyet Devrimi Gerekli
16/09/2014 - 10:51 İnsan Yetiştirme İlmini Biliyor Muyuz?
05/08/2014 - 00.00 Düpedüz Soykırım Bu!
31/07/2014 - 15:04 Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Demokratur Oyunu
20/07/2014 - 00.00 40. Yılında Kıbrıs Barış Harekâtı
15/07/2014 - 00.00 İslâm’ın İzzetini Korumak
10/07/2014 - 00.00 İlimlerin Kurucusu Müslümanlardır
10/07/2014 - 00.00 İlimlerin Kurucusu Müslümanlardır
03/07/2014 - 01:43 Erbakan Hoca’nın Irak ve Körfez Hassasiyeti
24/06/2014 - 00.00 Kur’ân Ayı’nı Nasıl Değerlendirelim?
19/06/2014 - 00.00 Duisburg’da Millî Basın Günü
19/06/2014 - 10:15 Duisburg’da Millî Basın Günü
29/05/2014 - 01:02 Fetihlerimiz ve Ayasofya
27/05/2014 - 15:02 Batı KKTCyi Yok Mu Sayıyor?
13/05/2014 - 00.00 Büyükşehir Sorumluluğunu Kuşanacak Mı?
07/05/2014 - 00.00 İslâm Dünyası’nın Feryadını Duyan Yok Mu?
22/04/2014 - 00.00 Saadet Partili kardeşlerime!
08/04/2014 - 00.00 Millî Görüşü anlama ihtiyacı
02/04/2014 - 12:32 Saadet’in efsanevî seçim mücadelesi
29/03/2014 - 11:24 Seçmen, bu gürültüye pabuç bırakacak mı?
25/03/2014 - 11:29 AKPnin marka (!) şehirleri
18/03/2014 - 12:30 Çanakkaledeki inancın neresindeyiz?
11/03/2014 - 14:58 Tekrarın gücü; beyin yıkamanın son sınırı
07/03/2014 - 17:05 AKPnin asıl korkusu Saadet Partisi
06/03/2014 - 09:48 AKP'nin asıl korkusu Saadet Partisi
05/03/2014 - 11:14 Erbakan Hocadan çözüm önerileri
04/03/2014 - 08:54 Erbakan Hocadan çözüm önerileri
01/03/2014 - 12:52 İnancında kararlı bir lider
24/02/2014 - 14:14 Marka belediyeciliğin şifreleri
28/12/2013 - 08:52 Ey Millî Görüşçüler! Görev başına!
03/10/2013 - 13:56 Gurbette Müslüman olmak
20/08/2013 - 06:42 Gurbet izlenimlerim
13/08/2013 - 08:04 Helal kazanç şuuru kazanabildik mi?
09/07/2013 - 15:02 Gezi parkı olaylarının ucu nereye uzanıyor?
18/06/2013 - 12:20 Millî Görüşçülerin görevi: “Yeni Bir Dünya”yı kurmak!
28/05/2013 - 11:12 Erbakan Hocam! Emanetin emin ellerde!
17/05/2013 - 12:24 Gençliği Kucaklayan Adam - (1965 - 1999)
30/04/2013 - 12:17 Anadolu’ya İslâm mührü ve Diyarbakır’ın fethi
23/04/2013 - 14:07 Ayasofya ibadete açılsın!
09/04/2013 - 07:21 Mali’yi ne kadar tanıyoruz?
19/03/2013 - 11:08 Âsım’ın nesline ifsad tuzağı
19/02/2013 - 10:59 Ayrımcı söylemlere dikkat!
12/02/2013 - 09:35 Eğitimiz ne zaman millî olacak?
07/02/2013 - 10:31 Osmanlıya bu düşmanlık neden?
05/02/2013 - 14:16 Siyonizm-Haçlı ittifakına dikkat!
31/01/2013 - 11:17 Halk, Millî Görüş belediyeciliğini özledi
29/01/2013 - 14:51 Ne olacak bu Milli Eğitimin hâli?
22/01/2013 - 10:30 Müslümanların Suriye ile imtihanı
17/01/2013 - 14:31 AGDnin yanında yer almak
15/01/2013 - 10:07 Basınımızın yüz akı: Millî Gazete
10/01/2013 - 09:38 İmamlık fedakârlık ister
03/01/2013 - 11:02 Akıl tutulması ve AKPnin hesapsız icraatları
01/01/2013 - 08:45 Adnan Demirtürk'ün İlçesinde
27/12/2012 - 09:56 Akif ve eğitimde içerik sorunu
25/12/2012 - 08:09 Noel ve yabancılaşma
20/12/2012 - 09:50 Sessiz işgal Toprak altımızdan kayıyor
18/12/2012 - 09:39 Mevlâna ve biz
13/12/2012 - 09:54 AGD'li lise başkanlarının Kızılcahamam çıkarması
11/12/2012 - 08:16 Kılık kıyafet ayrımcılığı
08/12/2012 - 08:22 AKP'de Erbakan takıntısı
06/12/2012 - 09:28 Sayın Başbakan! Yakınma, icraat yap
04/12/2012 - 09:30 Erbakan'ın talebeleri heyecanlı ve kararlı
01/12/2012 - 13:52 Gazze'de kim kazandı?
29/11/2012 - 10:26 İlk emri oku olan dinin okumayan mensupları!
27/11/2012 - 08:07 Yeni Bir Dünyanın kurulma aciliyeti
24/11/2012 - 08:00 Öğretmenler günü öyle mi?
20/11/2012 - 08:32 Bunların hesabını kim soracak?
15/11/2012 - 08:56 Hicret, zafere inanıp hedefe kilitlenmektir
13/11/2012 - 09:41 Bunlar bizim yöneticiler mi?
08/11/2012 - 10:18 İstanbul Adalet Sarayı'nda
06/11/2012 - 08:10 Diyanet'in Sorumluluğu
03/11/2012 - 11:15 Aydın Aydınlatır
30/10/2012 - 09:39 Tarihine sahip çıkmayan yöneticiler
23/10/2012 - 10:22 Zina yangınını söndürecek er yok mu?
20/10/2012 - 08:52 Suriye'ye Girmek, Türkiye'ye Girmektir
16/10/2012 - 09:24 Aileyi güçlendirdiniz, öyle mi?
13/10/2012 - 10:40 Suriye... Dar geçit...
11/10/2012 - 10:15 AGD'de Enderun açılımı ve ibretlik dersler
09/10/2012 - 10:13 Hakbatıl mücadelesi ve Gizli Dünya Devleti
03/10/2012 - 08:21 Sandalyeli ve sıralı camiler
02/10/2012 - 08:19 Tencere yuvarlandı, kapağını buldu
27/09/2012 - 10:48 Siyonist kuşatma kırılmalı
25/09/2012 - 09:29 Ey ABD! Bu kaçıncı oluyor?
18/09/2012 - 11:10 Besmeleli eğitim şart
15/09/2012 - 01:14 AGD'de yepyeni bir başlangıç
11/09/2012 - 02:44 Salih Mirzabeyoğlu'nu Tanır Mısınız?
08/09/2012 - 09:32 Uyan ey Türkiye halkı! Ülke elden gidiyor
04/09/2012 - 09:28 Terör Niçin Bitirilemedi ?
01/09/2012 - 01:06 Ara Vermeyen Savaş
28/08/2012 - 06:37 Halk AB'den ümidini kesti
27/08/2012 - 12:48 Sabitlenmiş Zaman Yakındır
25/08/2012 - 01:04 Sabitlenmiş zaman yakındır
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz