5 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 22 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
24/10/2016 - 15:41
Mustafa GEÇER
"Aklı başında her insanın görebileceği bu kahpe ve alçak oyun,
yoğun medya desteği ile maalesef olduğu gibi değil, olması istendiği
gibi dünya kamuoyuna yansıtılıyor."
15 Temmuz darbe kalkışması, Cerablus operasyonu derken  şimdi de Musul Harekâtı başladı.Gündem çok hızlı değişiyor. Emperyalist Haçlı-Siyonistler bölgeye çöreklendiler mikser gibi karıştırıyorlar.
Bölgede ve Irak’ta  1918’ de  İngiliz ve Fransa’nın koyduğu taşları yerinden oynatan ve istediği gibi oynayanlar, ABD ve patronajlığındaki müttefikleri koalisyona dahil 40 civarında haçlı ülkesi güçleridir. Bu koalisyonun  içinde destek veren, ABD’nin dümen suyunda yönetilen örtülü sömürge halkı Müslüman bazı ülkelerde yer alıyor. Bölgemizde huzur ve barışı sözüm ona ne kadar çok seviyorlar ki, güya hep beraber IŞİD’e karşı  fedakarca birlikte savaşıp bölgeyi terörden temizlemeye(!) çalışıyorlar.
İsrail bu oyunun fiilen içinde olmakla beraber, bölgede kendisini göstermeden  sinsice bu güçlerin içinde hamurun içindeki maya gibi bulunup onları kabartıp, şekillendiren asli  unsur olarak Siyonist amaçlarına ulaşmaya çalışıyor.
Küresel güçlerin değiştirilmesine müsaade etmeyeceği bölgelere barış gelmeyecek şekilde hazırladıkları makro planları, sınırları içinde kalarak oyuna dahil olan “alt oyuncular” da mevcut.
Irak Şiileri yanında yer tutmuş İran, bölgedeki Kürtler, PKK unsurları, Işid yapılanması ve Rusya, barış ve huzur için değil, sonuçtan daha çok pay alabilmek için belirlediği tarafta kendi paylaşım oyunlarını oynuyorlar ve savaşıyorlar.
İşgalci emperyalist güçler sahipsiz halkı Müslüman ülkeleri  tamamen işgal etmekle sömürmekle  yetinmiyor,  belirlediği farklı bölgelere orada yaşayan insanların arasına kan düşürerek birlikte barış içinde yaşamalarını imkansız kılacak düşmanlık tohumlarına ekecek düzenlemeler için özel hareketler  tertipliyor. Musul’da da böyle bir oyuna tanık oluyoruz.
Haçlı-Siyonist ittifakının Irak işgalinden sonra Musul’da sergilediği oyun:
l.Perde: Bir grup  IŞİD militanı, 17 Haziran 2014 tarihinde  ABD ordusunun kullandığı Hummer Jeep’lerle konvoy halinde Musul’a ellerini kollarını sallayarak girdiler. Bu sırada bölgedeki Irak ordusu hiç çatışmadan Musul ve bölgeden silahlarını da bırakıp, postalını dahi giyemeden ayak yalın arkasına bakmadan Bağdat’a kadar kaçarak bölgeyi boşalttı.  Bu durum olağan bir durum değildi. Bu ileride kullanılacak gerekçeyi oluşturacak apaçık alçak bir oyunun ilk perdesiydi.
ll.Perde: IŞİD bölgeye yerleştirildikten sonra birkaç provokasyonla Musul ve bölgedeki gayrimüslim unsurlar, “IŞİD  katliam yapıyor, gayrimüslim kadınları kızları cariye yapıp köle pazarları kurup satıyor” diye-yapmışta olabilir- bölgeden boşaltıldı. Bölgede sadece Müslüman halk kaldı.
lll.Perde: IŞİD denen örgüt güçleri ile başa çıkmak için 40-50 ülkeyle bir koalisyon gücüne taktiksel olarak hiç  gerek olmadığı halde, ABD “Bölgeyi IŞİD teröründen kurtaracağız” diye kendisine suç ortağı olacak haçlı ve işbirlikçi avanelerini de yanına alarak birleşik güç kurmuştur. Her şey hazırdır.
lV. Perde:  Zamanı geldi tetiğe basıldı. 17.10.2016 tarihli BBC Türkçe yayınlarında İngiliz vatandaşı Irak Başbakanı Haydar el Abadi’nin ağzından Musul operasyonunun başladığını, "Zafer vakti geldi ve Musul'un kurtarılması için operasyon başladı" diye duyurdular. Birleşik güçten oluşan ordu harekata başladı.
Operasyona katılan her tarafın esas gayesi farklıdır. Gerçek amaçlarını gizleyen ortak amaç IŞİD’i Musul’dan çıkartmak!
ABD, kendi oluşturduğu veya ülkeleri işgal etmesi sebebiyle işgalden kurtuluş için kurulmuş düzensiz, eğitimsiz, bilgisiz, çaresiz, dönen dolaplardan çoğu habersiz milis güçleri silahlandırıp terörize edip, terörist ilan ettiği bu güçlerden bölgeleri kurtarmak görüntüsünün arkasına saklanarak işgal ve katliamlarına haklı gerekçe oluşturmaya  çalışmaktadır.
Rus işgaline karşı Afganistan da kendisi örgütlediği  para, eğitim, silah desteği verdiği  Taliban ve El Kaide örgütlerini Ruslar kovulduktan sonra  bu defa kendisi işgal ettiği Afganistan’da  terör örgütü ilan edip, işgal ve katliamlarını El Kaide ve Taliban terör örgütü ile savaşıyorum  mizanseni ile meşru göstermeye, kendisini  işgalci değil de işbirlikçileri ve Siyonist dünya medyası tarafından kurtarıcı olarak alkışlanmaya çalışmaktadır. Bu yalanı da dünyada taraftar bulmaktadır.
Irak ve Suriye’de de aynı oyun kuruldu, şimdi oynanıyor. Musul  katliamı başlatıldı. Adına, "Büyük Musul operasyonu” diyorlar. Aslında  Musul ve bölgede bulunan 10 bin civarında IŞİD militanlarına karşı küçük  ve özel birliklerle operasyon yeterlidir. Ancak işin arkasında gizlenen Haçlı Savaşı, kini, Müslüman katliamı vardır. Daha çok güce bunun için gerek duyuyorlar.
Ayn-el Arap (Kobani) ve benzeri şehirler IŞİD’den temizliyoruz diye haçlı koalisyon güçleri tarafından nasıl  yerle bir edilip harabeye çevrilmişse bugün Musul’da aynısı yapılıyor. Şehirler köyler sivil yerleşim alanları hedef gözetilmeksizin yoğun bombardıman altına alınıyor. Burada IŞİD denen Haçlı -Siyonist projesi; yapılan katliamlar için bir gerekçe, bir gizleme, bir meşrulaştırma aracı olarak kullanılıyor.
IŞİD  için çizilen tasarlanan Müslüman tipi  üzerinden hem işgal meşru gösterilmeye, hem de tüm dünyada Müslümanların IŞİD imajı ile örtüştürülmesine İslam ve Müslümanlara iftira edilmeye, yüce İslâm dini ve Müslümanlar töhmet altında bırakılmaya, kaçılacak, korkulacak bir din olarak algılanmasına çalışılıyor. Aklı başında her insanın görebileceği bu kahpe ve alçak oyun, yoğun medya desteği ile maalesef olduğu gibi değil, olması istendiği gibi  dünya kamuoyuna yansıtılıyor. ABD ve Haçlı-Siyonist müttefikleri tarafından Afganistan’da, Mısır’da, Somali’de, Çad’da, Nijer’de, Ruanda’ da, Libya’da, Yemen’de, Bangladeş’te, Moro’da, Arakan’da ve diğer ülkelerde oynanan aynı sahne tekrarlanıyor.
Musul’daki  5000 kişi dedikleri IŞİD militanları için 45 ülkeyle bir olup “bölgeyi terörden temizliyoruz” demek ne kadar inandırıcıdır? Bombalar Müslümanların başında patlıyor.
Bu ülkeler, bölgeler işgal edilmese katliamlar yapılmasaydı bu terör örgütü dedikleri hiçbir örgüt olmayacaktı.Bu bölgelere ne zaman Haçlı-Siyonist emperyalist güçler geldi çöreklendi, terör örgütü hikayesi o zaman başladı. 
İngiliz pasaportlu Irak başbakanı Abadi, Felluce’nin kurtarılması diye orada sünnî katliamı yapmakla suçlanan biri. Türkiye %90’ı Sünnilerden oluşan  Musul’da, İngiliz pasaportlu bu kuklanın kontrolündeki  kendisi ve çoğunluğu Şii olan Irak güçlerinin bir mezhepsel taassupla, Kürt güçlerinin petrol zengini bu bölgeyi kendisine bağlama amacı ile bölgede katliam yapılacağından endişeli. Bölgede halen Osmanlı kimliği taşıyan insanlar yaşarken, bölge Misak-ı Millî sınırlarında yer alırken, Türkiye’nin güvenliği bölgenin huzuru için normalde  en çok söz söyleme hakkı  Türkiye’de olması gerekirken  bunu  gayet iyi bilen emperyalist eşkıya patronları, Abadi’nin ağzından Türkiye’nin harekata katılmamasını ve Beşika’daki Türk Birliğini işgalci olarak nitelendirip Irak topraklarını terk etmesini  istediler.
Hani müttefiktik?  
Bu bir İngiliz oyunudur apaçık! 
İngilizler 1916 da tattıkları Kut’ül Amere bozgununun intikamı peşinde olsa gerek. Türkiye bunu kabul  etmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Masada da, operasyonda da olacağız” diyor. Türkiye yönetimi illaki biz de sizinle beraber Musul’a girelim ısrarı var. Bölgede mezhep savaşı çıkarılmasından, yüzbinlerce mültecinin Türkiye’ye akın etmesinden endişeli. Türkiye harekata katılıp hangi düşmanla çatışacak, bu çatışmanın Türkiye’ye ne faydası olacak?  Bu düşünülmesi gereken ayrı bir konu. Haçlı cephe ve işbirlikçileri Türkiye harekata katılıp söz hakkı  ister oyunumuz deşifre olur endişesiyle Türkiye’yi istemiyor.
Elbette Türkiye’nin de bölgede bazı hesapları vardır olması da gerekir. Bu en tabii hakkıdır.
Tüm Haçlı-Siyonist güçlerin en büyük emellerinden biri de şüphesiz Müslümanlar arasında bir mezhep savaşı başlatmaktır. Bunu kısmen başardılar. Irak’ı İran’la  1980’den 1988’e kadar savaştırıldı bununla yetinmediler, Yemen’de de başlattılar. Esas amaçları İran ile Türkiye’yi savaştırmak. Allah (C.C) Müslümanları böylesi bir felaketten korusun.
V.Perde:  Esas oyun V. Perdede oynanacaktır. Yerel ve küresel güçler arasında esas arbede bölgeden IŞİD (DEAŞ)’ın  atılması sonrası çıkacaktır. Bölgedeki hiçbir güç işgal ettiği ülke ve bölgeleri terör ve diktatörlerden temizleme tez ve iddiasında samimi değildir. Buna kargalar bile güler. Şimdilik ortak düşman IŞİD’e karşı oluşan birlik, IŞİD’den sonra bozulacak ve gizlenen paylaşım ve kazanım amaçları açığa çıkacak.   Ya da işgalciler susun bakalım “ben ne dersem o olur” deyip düzenlemesini yapacak.
Oluşan ihtilaflar her şeye rağmen taraflar arasında muhtemel çatışmalara yol açacak görünüyor. Bölgedeki toprak ve zengin petrol varlığı çatışmaya sebep olacak potansiyeli barındırıyor.
Çıkabilecek muhtemel çatışmalar:
1-Sünni-Şii Arap çatışması,
2-Arap-Kürt  çatışması,
3-Bölgesel güçlerle işgalciler arasında çatışma,
4- Bölgesel güçlerle Türkiye arasında çatışma.
5-İşgal güçleri ile Türkiye arasında çatışma,
6-İranla bölgesel güçler arasında çatışma.
7-İranla işgal güçleri arasında çatışma.
8-Türkiye ile İran arasında çatışma  çıkması ihtimalleri sayılabilir   
 
 
 M.Geçer  22.10.2016 Güneşli
YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Savaş Çıkar mı?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Aptal mı yazıyor?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
Arabozucu şeytanları aramıza sokmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD, İslam dünyası için terörden daha büyük tehdit
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz