28 Sevval 1438 | 22 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
11/10/2016 - 18:11
Mustafa GEÇER
"......siyasi amacı için silahlı terör eylemlerini benimseyen
DHKP-C ve PKK gibi terör örgütleri CHP ve diğer sol
yapılanmaların rahminde gelişmiş ve doğmuştur."
 
Türkiye’de PKK Marksist-Leninist-Maoist devrimci, ayrılıkçı terör faaliyetleri sol yapılanmalarla başlar.
Türkiye de Sağ-Sol ayrışması ve kamplaşması.
II.Dünya Savaşından sonra  SSCB’nin (Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) başını çektiği  Marksist-Sosyalist devlet yapılanmaları ile ABD’nin başını çektiği Kapitalist-Liberal devlet yapılanmaları ile başlayan  “Soğuk Savaş” dönemi ile tüm dünya ülkeleri içinde insanlar arasında sağ-sol kamplaşmalar başlamıştır. Bu kamplaşmalar öğrenciler arasında daha hızlı yayılmış, oradan sivil toplum kuruluşlarına, oradan da halk arasında yayılmaya başlamıştır. Bu kamplaşmalardan, yapılanmalardan Türkiye de nasibini almış ve almaktadır.
ABD, SSCB’ye karşı kendi safında yer alan ülkelere parasal yardım yapmak için adına Marshall Planı denen bir program başlatmıştır. Marshall Planı II. Dünya Savaşı sonrasında 1947 yılında önerilen ve 1948-1951 yılları arasında yürürlüğe konmuş ABD kaynaklı, antikomünist hedefleri olan bir ekonomik yardım paketidir.
Türkiye de İsmet İnönü’nün Başbakanlığındaki  Hükümetle ABD safında yer alarak, 1948 yılından itibaren bu yardımı almaya başlamıştır.  1950 yılında iktidara gelen Demokrat  Parti (DP) iktidarı da “Türkiye’yi  Küçük Amerika Yapacağız” sloganı ile ABD ile ilişkileri daha da geliştirerek parasal yardımlarla kalmamış Türkiye’nin askerî ve istihbarî düzenini tamamen ABD’ye entegre etmiştir.
DP-Menderes İktidarı,  Kapitalist-Liberal diğer bir deyimle “sağcı” kampta yer kapınca, CHP’ye de zaten yapısına uygun olan “Sol” kalmıştır. 1965 genel seçimlerinin hemen öncesinde 29 Temmuz 1965'te genel başkan İsmet İnönü, gazeteci Abdi İpekçi'ye verdiği mülakat sırasında CHP'nin çizgisinin 'ortanın solu' olduğunu ilk kez dillendirmiştir. İsmet İnönü bu konuda "Aslında laikiz dediğimiz günden beri ortanın solundayız." Demiştir.
Bu tarihten sonra Türkiyeli solcuların baş  sloganı “Go Home America”  olmuş, masum öğrenci ve işçi istekleri gibi görünen sol eylemler başlamıştır.
Tek parti döneminde tüm devlet organlarında, üniversitelerde, orduda, diplomaside, STK’ lar v.b etkin bürokratik ve sosyal alanlarda yapılanmasını tamamlamış ve yerleşmiş sol zihniyetin siyasi örgütü CHP  1946 yılından itibaren milletten demokratik seçimlerde iktidar onayı alamamıştır. Bu sebeple darbeci ve devrimci bir yol izlemeye başlamıştır. Bürokratik ve sivil alanlarda sol zihniyetin tüm türevleri ile darbeci ve devrimci bir amaca yönelik örgütlenmesini ve eylemlerini artırmıştır.
Milletin doğal yapısına ve kültürüne ters devrimci sol-Marksist-Leninist  öğrenci yapılanmaları için üniversiteler, sol devrimci sendikal örgütlenmeler için fabrikalar seçilerek  yapılacak eylemler için birer karargâh haline getirilmiştir.
Sol zihniyetli öğretim üyeleri ve dışardan destek veren CHP teşkilatları ile Dev-Genç (Devrimci Gençlik) örgütlenmeleri  toplumun dokusuna, yurdun her  alanına yayılmıştır.
1980’li yıllara gelindiğinde; Dev-Genç  yapılanmaları içinde iç hesaplaşmalar başlamış ve bu yapı kendi gizli amaçlarını açığa vuran alt versiyonlara ayrılmıştır.
Rusçu, Enver Hocacı, Maocu, Fidel Castro-Che Guevaracı, Etno ve Mezhepsel kimlikçi siyasal ve terörist örgütsel bölümlere ayrılmıştır.
Bu sol-sosyalist-Marksist gruplar içinde günümüzde  siyasi amacı için silahlı terör eylemlerini  benimseyen DHKP-C ve PKK gibi terör örgütleri CHP ve diğer sol yapılanmaların rahminde gelişmiş ve doğmuştur.
1974 yılında Abdullah Öcalan tarafından kurulan PKK'nın ideolojisi, önceleri  Marksis-Leninist devrimci genel çizgide görünürken ardından  ideolojik çizgisini; “Marksist-Leninist  Irkçı-Bölücü  Demokratik Konfederalizm” üzerinden yürütmeye başlamıştır.
1970’li yıllarda Marksist-Leninist devrimci örgüt mensupları  eğitimlerini Suriye’nin kontrolündeki Lübnan’da Bekaa Vadisindeki kamplarda sürdürmüşlerdir. PKK örgütü de  önceleri Bekaa vadisi kampında üslenmiş ve militanlarını eğitmiştir. 1980’li yıllarda Kuzey Irak’ta yerleşmeye başlamıştır.
Körfez Savaşı'nın ertesinde Irak içinde başlayan ayaklanmaların Saddam Hüseyin yönetimince  sert biçimde bastırılması nedeniyle ortaya çıkan insani kriz nedeniyle, ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 688 no'lu kararıyla 36. paralelin kuzeyi ile 32. paralelin güneyini Irak hava taşıtlarının uçuşuna yasaklandı. ABD Türkiye’nin Güneydoğusu ve Kuzey Irak’a “Çekiç Güç” adı altında birlikler yerleştirdi, askeri üsler kurdu. 3000 Güneydoğulu vatandaşımız  istihdam edildi. PKK bu sayede Çekiç Güç kontrolü altına alınan bu bölgelerde daha güçlü bir şekilde yerleşmeye, gelişmeye  başladı.  Çekiç Güç , Prof Dr.Necmeddin ERBAKAN  Başbakanlığında kurulan Refah-Yol  Hükümeti zamanında Türkiye’den Güneydoğumuzdan çıkarıldı, Kuzey Irak’ta varlığını ve faaliyetlerini sürdürdü. 36.Paralelin kuzeyindeki  Saddam güçlerine karşı alınan uçuş yasağı Irak Savaşı'nın başladığı 2003 yılına kadar devam etmiştir.
PKK Körfez/Irak savaşından sonra kuzey Irakta oluşturduğu kamplarına yerleşmiştir. Bu sırada başta ABD, Rusya, İsrail, Fransa, İngiltere, Yunanistan olmak üzere dünyanın değişik ülkeleri tarafından korunmakta, desteklenmekte  ve bir çok ülkede temsilcilikleri ve kampları, yayın organları bulunmakta, bu ülkeler tarafından  PKK’nın kandiline sürekli yağ doldurulmaktadır.
PKK Türkiye’den götürdüğü ve Irak, Suriye, İran gibi ülkelerden getirdiği  gençleri Kuzey Iraktaki kamplarda eğitip, donatıp Türkiye’deki terör eylemlerinde kullanmaktadır.
PKK Kampları Kuzey Irak'ta  başlıca etkin ve büyük; Kandil, Zaho, Zap, Hakurk, Dohuk, Mahmur, Avaşin, Mesina, Barzan adında çok sayıda PKK Kampı bulunmaktadır. Ayrıca; Suriye’nin kuzeyinde, İran’da, Ermenistan’da, Yunanistan’da bilinen kampları vardır.
Türkiye'nin güneyinde ağırlıklı Hakkari, Şemdinli, Çukurca ve Silopi, Tunceli, Amanoslar gibi dağlık ve kırsal alanlarda hareketli kampları olduğu basında yer almaktadır.
2009’ larda başlatılan “Demokratik açılım-Çözüm Süreci” denen ancak sonuç alınamayan dönemde Çayan Demirel ve Ertuğrul Mavioğlu'nun yönetmenliğini yaptığı Bakur (Kuzey)  belgeseli ile ilgili Radikal gazetesinde yayınlanan röportajda: “Abdullah Öcalan’ın 2013 Newroz’undaki mesajının ardından PKK hayli hızlı organize oldu. Önce Murat Karayılan Kandil’de çok sayıda yerli yabancı gazetecinin katıldığı büyük bir basın toplantısı düzenleyerek Öcalan’ın “gerilla Türkiye topraklarından çekilsin” yönündeki çağrısına olumlu yanıt verdiklerini duyurdu. Ardından da ilk gerilla grubu, 14 Mayıs 2013’te Türkiye sınırları dışına çıktı” denmekte,  “ilk defa Türkiye’deki PKK kamplarına kamera  bizimle girdi” şeklinde  ifade edilmektedir.
Bugünlerde  eylemlerini artırmış, PKK’nın Marksist-Leninist-Ateist terör örgütü yöneticileri  İslamî kavramları da kullanarak Müslüman Kürt vatandaşlar nezdinde Kapitalist Stratejik ortağımız (!)  ABD, İsrail ve Batılı dostlarımız(!) desteğinde taban kazanmaya çalışmaktadır. Bu örgütün Türkiye’deki dağlık ve kırsal alanlarda kampı bir yana, TBMM’sinde dahi siyasi Grubu (Kampı) uzantısı mevcuttur. PKK Kuzey Iraktaki kamplarında  terör karargâhlarını kurmuş Türkiye sınırını geçerek terör eylemleri yapmakta sonra geri Kuzey Irak kamplarına kaçmaktadır.
Bu bölgedeki PKK kamplarına Türk Silahlı Kuvvetleri  1986 yılından bu yana sınır ötesi harekat düzenlemekte ancak bu kamplar ne hikmetse bir türlü bertaraf edilememektedir.
Türkiye’nin  Suriye ile olan 911 km sınırı terör örgütü PYD tarafından kapatılmasına 90 km kala Türkiye bu olayı güvenliği açısından çok tehlikeli buldu. ABD, Suriye iç savaşında Türk askerini kullanmak istiyordu, Türkiye buna yanaşmadı. ABD, eğit-donat projesini de yürütmedi, Türkiye’nin kırmızı çizgim dediği Fırat nehrinin batısına PYD/PKK güçlerini geçirerek Menbiç  şehrini işgal ettirdi. Türkiye’yi müdahaleye mecbur bıraktı. 
24 Ağustos 2016, saat 04.00'de Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'ndan, "Türk Silahlı Kuvvetleri, koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesine terör örgütü IŞİD'ten temizlenmesi amacıyla askeri harekat başlatılmıştır." açıklaması yapıldı. TSK Suriye’ye girdi. Fırat Kalkanı adı verilen bu harekatla Cerablus  bir günde temizlendi.
Operasyon devam ediyor ama esas hedef PYD’nin Menbiç’i boşaltarak Fırat’ın doğusuna çekilmesinin sağlanmasıydı. ABD ve koalisyon güçleri şimdi PYD’yi destekliyor, “IŞİD’i vuracaksan vur, PYD’ye karışma” diyorlar. ABD tarafından desteklenen PYD/PKK silahlı terör örgütünün de katılması talebiyle  harekatın yönü Menbiç’ten, Dabık, ElBab, Rakka, Musul’a yönelmiş durumda. Menbiç sanki Türkiye’nin de gündeminden çıkmış gibi bahseden yok, PYD’nin El Bab’ı da alma niyeti var. Türkiye IŞİD’den alınan yerleri Özgür Suriye Ordusuna devretmeyi düşünüyor. Bu politikaya; ABD, Suriye, Rusya İran ve diğer koalisyon güçleri  destek vermezken, Irak yönetimi ve Kürt yerel yönetimi  karşı duruyorlar. ABD, Irak kukla yönetimine TSK’nın Irak’ı terk etmesi ve Musul harekatına katılmaması yönünde açıklamalar yapıyor. Türkiye’nin Suriye’nin  güney derinlerine IŞİD bölgelerine inmesi sadece ABD ve Suriye rejimine yarayacak gibi görünüyor. 911 km. Suriye sınırının 90 km’lik kısmında değil Irak’ın 384 km sınırında da  Irak ve Suriye sınırları boyunca  1205 km. sınırımızda  PKK ve PYD hakim görünüyor ve onlarca terör kampları var. Bu bölgelerdeki PKK/PYD kampları da Türkiye’nin güvenliğini tehdit ediyor.  O bölgelere sınır ötesi etkili temizlik harekatı neden yapılmıyor?
Terörle mücadelede zafiyetler:
1- Terörü besleyen, üreten bir siyasi yapı ve eğitim zaafı:  
Müesses düzenin, başta eğitim sistemi olmak üzere, ekonomik, sosyal, siyasi, hukuki yapısı ıslah edilmelidir. Terör örgütlerine malzeme veren eksiklikleri izale edilmelidir.
2-İstihbarat zaafiyeti:
1950’li  yıllardan bu yana MİT, CIA ve MOSSAD’la istihbarat paylaşımı yapmaktadır. Bu istihbarat örgütlerinin Türkiye’ye verdiği bilgilere asla güvenilemez. Türkiye’ye ait İHA’ların topladığı istihbarat görüntü ve bilgileri CIA ve MOSSAD tarafından izlenmekte ve Türkiye’ye karşı kullanılmaktadır. Ortaya çıkan sonuçlardan bu anlaşılmaktadır. Kozmik odalarda ülke güvenliği için yapılan toplantılarda yapılan konuşmalar ve alınan kararlar anında dışarı sızdırılmakta gazetelerde yayınlanmaktadır. Ülkede darbe girişimi olmakta, Cumhurbaşkanı (Başkomutan),Başbakan darbenin başladığını darbeciler her yeri tuttuktan sonra akrabalarından öğrendiğini söylemektedir. MİT içinde ABD, Rusya, İsrail, Pkk terör örgütüne yakın duran elemanlar halen görev yapmaktadır. M.Ali Birand, Hasan Cemal gibi gazeteciler, Doğu Perinçek gibi siyasiler terörist başı Öcalan’la Suriye de bulunduğu zaman Şam’da Bekaa vadisindeki kampta, Kandil’de oturup çay içerek, PKK tören kıtası tarafından törenle karşılanarak çay içip röportaj yaparken MİT, Apo’nun hangi ülkede olduğunu bilmiyor. Suriye de mi, Rusya da mı, Yunanistan da mı, İtalya da mı olduğu sayıklanırken, 1999 yılında Kenya’nın başkenti Nairobi'den CIA tarafından alınıp sonrasında, 15 Şubat 1999 günü Türk güvenlik görevlilerine “idam edilmemesi şartı” ile teslim ediliyor. Türkiye de alelacele terörle mücadele kanunun ve idam cezası kaldırılıyor. CIA ile istihbarat paylaşımının sonucu böyle olur.                          
3-Yetişmiş güvenlik elemanları zaafiyeti: 
Düzenli askeri birliklerle terörle mücadele eksik kalır. Asker nizami savaşa göre eğitilir. Terörist gayri nizami ve insani saldırı yapar. 4 ay eğitilmiş askeri gerilla usulü savaşan teröristin üzerine gönderirsen istenen sonuç alınamaz. Özel eğitilmiş muvazzaf güvenlik birimleri ile sonuç alınabilir.
4- Terörle mücadeleye uygun güvenlik birimlerindeki teknik altyapı eksikliği:
Güvenlik birimlerinin, silah, ulaşım, barınma, korunma, mali ve diğer teknik alt yapısı güçlendirilmelidir. Eksikler noksanlar giderilerek ülkemizin başını ağrıtan, ayağına dolaşan, Türkiye üzerinde emeli bulunan düşman ve emperyalist ülkeler taşeronluk yapan  ülkenin huzur ve barışını bozan terör örgütleri ile sonuç alıcı etkili mücadele edilmelidir. 
                                                                                                                                               
Bunların patronlarını  en zor zamanda dize getirmiş  Türkiye için bu iş zor değildir!                                               
 
YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14/02/2017 - 14:47 TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
23/12/2016 - 12:03 ÜLKEMİZİN ÜYE YAPILDIĞI BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İLİŞKİLERİ…
14/11/2016 - 13:59 KASABINA AŞIK KOYUN
24/10/2016 - 15:41 MUSUL HAREKÂTININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
11/10/2016 - 18:11 KANDİL’E YAĞI KİM KOYUYOR ?
29/09/2016 - 11:37 EĞİTİM VE TERSİNE DEVŞİRME
05/09/2016 - 17:52 III.BİNYIL HAÇLI SAAVAŞLARI
15/08/2016 - 10:31 BAŞIMIZA GELENLER
03/08/2016 - 15:56 15 TEMMUZ DARBE SONRASI
19/07/2016 - 16:50 15 TEMMUZ 2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ
04/07/2016 - 13:04 İLERİ GİDİŞ Mİ GERİ DÖNÜŞ MÜ?
11/06/2016 - 10:43 DOST ZANNEDİLENLERDEN YENEN KAZIKLAR !
27/05/2016 - 18:00 IŞİD’İN SON KULLANMA TARİHİ BİTTİ Mİ?
16/05/2016 - 16:29 LAİKLİK NE İŞE YARAR? -II-
10/05/2016 - 10:50 LAİKLİK NEDİR NE İŞE YARAR ? -I-
25/04/2016 - 21:04 BATI DUYARLILIĞI
08/04/2016 - 09:30 NEREYE GİDİYORUZ ?
29/03/2016 - 11:10 KONSOLOS EFENDİLERİN ADALET HASSASİYETİ
14/03/2016 - 17:31 NESLİMİZ PAGANİZM TEHDİDİ ALTINDA
26/02/2016 - 11:29 TRİBÜNDE SEYİRCİ OLMAK
16/02/2016 - 16:39 ANAYASA TARTIŞMASI -2
02/02/2016 - 19:30 ANAYASA TARTIŞMASI -1
15/01/2016 - 23:09 TÜRKİYE’DE TERÖRÜN KAYNAĞI
05/01/2016 - 11:39 MUSUL SORUNU
30/12/2015 - 14:19 KANAL İSTANBUL RANTI
21/12/2015 - 15:11 AKP İKTİDARLARI’NIN İSRAİL İLİŞKİLERİ
14/12/2015 - 10:12 IRAK BİZE IRAK DEĞİL
02/12/2015 - 12:17 BÖLGEMİZDE SON GELİŞMELER
23/11/2015 - 10:56 RUSYA’NIN IŞİD HEVESİ
14/11/2015 - 10:28 SİLAHLAR MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENENİYOR
27/10/2015 - 17:06 DEVLET EL DEĞİŞTİRİYOR...
18/10/2015 - 17:00 KAMPLAŞMA KİMLERİN İŞİNE YARAR ?
04/10/2015 - 20:15 TERÖRE KARŞI KÜRESEL İŞBİRLİĞİ
21/09/2015 - 12:44 YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
10/09/2015 - 12:37 YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
31/08/2015 - 18:25 ÇÖZÜM SÜRECİ OYALANMASI VE ÇÖZÜM
21/08/2015 - 11:55 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TERÖR
08/08/2015 - 13:22 CHP VE TERÖR
13/07/2015 - 03:55 İSLAM COĞRAFYASI VE TÜRKİYE'DE KİMLİK İNŞAASI
05/07/2015 - 22:43 BÖLGEDE SUÇLU TÜRKİYE Mİ?
29/06/2015 - 00:49 HİÇ BİRİ TEMİZLİKTEN SÖZ EDEMEZ!
23/06/2015 - 11:20 HAÇLI SAVAŞLARI SÜRÜYOR…
15/06/2015 - 11:27 UFUKTA ERKEN SEÇİM VAR
09/06/2015 - 10:05 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ
01/06/2015 - 13:05 EY MİLLET UYAN-2
25/05/2015 - 14:01 EY MİLLET UYAN, İYİ YÖNETİLMİYORUZ-1
12/05/2015 - 14:49 7 HAZİRANDA YİNE SEÇİM VAR
05/05/2015 - 11:56 TARİHE GEÇMİŞ KATLİAM VE SOYKIRIMLAR -2 (Kızılderili Soykırımı)
30/04/2015 - 10:41 Tarihe Geçmiş Katliam Ve Soykırımlar (Endülüs Soykırımı)
15/04/2015 - 11:29 DÜNYADA SOYKIRIM MUCİTLERİ
07/04/2015 - 15:29 FAİL, ÜST AKIL İSE SİZ NE AKILSINIZ?
01/04/2015 - 12:57 BU NE REZİLLİK, NE KEPAZELİK, NE MÜTTEHEMLİK?
25/03/2015 - 14:54 TEPEDE YETKİ KAVGASI MI?
12/03/2015 - 11:20 EKONOMİ CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
04/03/2015 - 10:55 ERBAKAN'I ANLAMAK...
24/02/2015 - 11:15 BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK!
10/02/2015 - 09:50 TÜRKİYE HANGİ ZEMİN ÜZERİNDE YÜKSELECEK?
02/02/2015 - 16:21 YÖNETMEK YA DA YÖNETİLMEK
27/01/2015 - 11:02 İSLAM ÜLKELERİ BARIŞ GÜCÜ ACİLEN KURULMALIDIR
20/01/2015 - 15:40 BLACKWATER TERÖR ÖRGÜTÜ
13/01/2015 - 18:21 TERÖR KİMİN İŞİNE YARAR ?
07/01/2015 - 11:37 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VII
01/01/2015 - 12:08 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-VI
22/12/2014 - 21:25 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-V
16/12/2014 - 10:27 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-IV
09/12/2014 - 17:15 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-III
02/12/2014 - 11:45 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-II
25/11/2014 - 11:43 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRK-KÜRT İLİŞKİLERİ-1
13/11/2014 - 16:13 YENİ DÜNYA DÜZENİ VE MESCİD-İ AKSA
04/11/2014 - 13:20 KAMU DÜZENİ
28/10/2014 - 14:50 KULLUK SÖZLEŞMESİ
16/10/2014 - 11:30 KAMU MALLARININ SATIŞI
07/10/2014 - 23:45 KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!
29/09/2014 - 16:45 IŞİD SAVAŞI VE TÜRKİYE’NİN DURUŞU
21/09/2014 - 23:48 IŞİD ÜZERİNDEN TÜRKİYE'NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR
09/09/2014 - 09:30 BÜTÜN BUNLARI IŞİD Mİ YAPIYOR?
19/08/2014 - 16:15 BU DÜZENİN ÜRETTİĞİ İNSAN YAPISI
12/08/2014 - 10:20 ÇAN KAYA!
28/07/2014 - 00:04 HANİ BAHAR GELMİŞTİ?
20/07/2014 - 20:27 GAZZE'DE KATLİAM SÜRÜYOR
10/07/2014 - 19:23 İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ NE YAPAR?
02/07/2014 - 15:45 NEREDEN NEREYE ?
24/06/2014 - 13:59 FİTNE ATEŞİ
07/06/2014 - 16:08 DEMOKRASİ, DİKTATÖRLERİN MEŞRUİYET ARACI MI ?
30/05/2014 - 18:20 23. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ TOPLANTISI
21/05/2014 - 10:15 BİR MUSİBET Mİ, BİN NASİHAT MI?
12/05/2014 - 01:32 BİRLİK VE BERABERLİK
08/05/2014 - 11:18 10.YIL DA TV5
28/04/2014 - 10:28 SEÇİM KAVGASI
22/04/2014 - 10:54 MEDYA ÇILGINLIĞI
14/04/2014 - 13:00 DEMOKRASİNİN BEDELİ
07/04/2014 - 01:30 ÇARLIK RUSYASI YENİDEN
01/04/2014 - 09:55 KOKPİTTE OTURANLAR
24/03/2014 - 10:31 SİYASİ TERCİH VE SORUMLULUK
17/03/2014 - 11:00 DEĞİŞİMİN CAZİBESİ
10/03/2014 - 10:00 SİYASİ CİNNET HALİ
02/03/2014 - 23.55 FİİLİ İŞGALLER YENİDEN BAŞLADI
24/02/2014 - 11:30 ÜÇÜNCÜ VEFAT YILINDA ERBAKANI ANLAMAK
17/02/2014 - 08:10 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-3
10/02/2014 - 11:00 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-2
01/02/2014 - 17:30 AKP HÜKÜMETİNİN GELİŞMELER KARŞISINDA DURUŞU-1
26/01/2014 - 23:45 17 ARALIK DIŞ ODAKLAR VE OYUNCULAR
17/01/2014 - 12:15 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-2
09/01/2014 - 13:00 17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU VE TARAFLAR-1
31/12/2013 - 12:00 BU İŞ HÜKÜMETİ VE CEMAATİ AŞAR!
23/12/2013 - 13:00 AB MACERASI:GÖNÜLLÜ ESARET-5
16/12/2013 - 15:47 AB MACERASI-GÖNÜLLÜ ESARET-4
05/12/2013 - 16:00 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-3 BÖLÜM
23/11/2013 - 15:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET- 2
15/11/2013 - 20:02 AB MACERASI: GÖNÜLLÜ ESARET-1
29/10/2013 - 13:39 TEFECİLİK MEDENİYETİ!
14/10/2013 - 13:22 TOPLUMSAL SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM REFERANSLARI
05/10/2013 - 14:49 28 ŞUBAT SANIKLARI VE MAĞDURLARI
26/09/2013 - 16:25 DEMOKRASİNİN NAMUSU
27/08/2013 - 13:00 KATİLDEN HİMMET BEKLEMEK
18/08/2013 - 15:11 GÜÇ BENDE O HALDE HAKLIYIM
03/08/2013 - 07:49 DİN SAVAŞLARI
23/07/2013 - 09:20 ÖRTÜLÜ İŞGAL
12/07/2013 - 15:40 MISIR VE DEMOKRASİ
03/07/2013 - 20:21 MURSİ DİRENMELİDİR !
24/06/2013 - 18:56 BÖLGE BARIŞI GÜÇLÜ TÜRKİYEDEN GEÇER
13/06/2013 - 19:26 CAMİ VERGİSİ
04/06/2013 - 20:24 HOŞAFIN YAĞI KESİLDİ!
23/05/2013 - 15:34 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE AYRIMCILIK
10/05/2013 - 16:51 ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE İSRAİL
30/04/2013 - 19:29 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-2
24/04/2013 - 18:25 MÜSLÜMANLAR MASUMDUR-1
09/04/2013 - 17:54 KAN DAVASI -2
30/03/2013 - 22:14 KAN DAVASI-1
20/03/2013 - 22:54 SERBEST TİCARET ANTLAŞMALARI (LAISSEZ FAIRE-LAISSEZ PASSER)
10/03/2013 - 18:29 YENİDEN RANT EKONOMİSİNE DÖNÜŞ
01/03/2013 - 15:26 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -3
25/02/2013 - 17:33 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -2-
20/02/2013 - 12:05 VEFATININ 2.YILINDA ERBAKAN -1-
12/02/2013 - 12:14 MEDENİYET SORUNU
30/01/2013 - 15:36 HABABAM SINIFI
15/01/2013 - 16:20 YENİDEN İŞGAL VE SÖMÜRGECİLİK
10/01/2013 - 14:30 GÜÇLÜ OLAN HAYATTA KALIR
01/01/2013 - 15:22 KENDİSİ RUS MOTORU AMERİKAN ÜRETİMİ TÜRK
20/12/2012 - 17:26 YILBAŞI NOEL MİLLİ PİYANGO
09/12/2012 - 20:17 Cumhuriyetin Kazanımları!
26/11/2012 - 14:33 Küresel Güç Dengeleri Değişiyor
15/11/2012 - 15:40 İslam Ülkelerinin Kurduğu Teşekküller Neden Etkin Değil?
06/11/2012 - 16:41 Müslüman Duyarlılığı
23/10/2012 - 00,11 Kurban Bayramı Mübarek Olsun
17/10/2012 - 17:53 İçki Reklamları ve Anayasa
09/10/2012 - 23:24 Suriye'ye Müdahale Kimin İşine Yarar?
01/10/2012 - 17:33 Görünen İran
19/09/2012 - 00:01 Müslümanın Talep Ve Beklentileri
11/09/2012 - 19:43 Türkiyenin Borç Faizi ve Yabancılara Toprak Satışı
28/08/2012 - 16:06 DÜNYA PETROLLERİNİ SÖMÜRENLER
23/08/2012 - 00:44 PKK'NIN İDEOLOJİK KİMLİĞİ
14/08/2012 - 12:18 Nizam İthalatı
04/08/2012 - 14:55 Küresel Bataklık
25/07/2012 - 13:00 Sahibinden Satılık Partiler 2
20/07/2012 - 14:43 Sahibinden Satılık Partiler 1
09/07/2012 - 08:55 Taksim Meydanının Silüeti
02/07/2012 - 09:30 Milleti Aptal Yerine Koymayın
25/06/2012 - 17:15 TÜRKİYE BÖLGEDE YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYOR
18/06/2012 - 17:15 Anayasa mı ? Babayasa mı ?
11/06/2012 - 10:46 ALKOL, EŞCİNSELLİK, FUHUŞ VE KÜRTAJ
05/06/2012 - 13:45 Büyük Ortadoğu Projesi'nde Türkiye'nin Rolü
29/05/2012 - 11:45 Saf Tutmak
21/05/2012 - 10:00 Dünya'da ve Türkiye'de Neo Kapitalizm-2
14/05/2012 - 17:33 Dünya'da ve Türkiye'de Neo-Kapitalizm 1
08/05/2012 - 13:28 Nerede Duruyoruz ?
28/04/2012 - 12:37 Kalkınmamızın Ayak Bağları
 
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
En Kârlı Ticaret
Ali Haydar HAKSAL
İnsanın Tükendiği Zamanlar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kabinede yenilik!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Şeytana cennetin yolu sorulmaz
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
Terör örgütlerinin arkasındakileri bilmeyen kalmadı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz