6 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 23 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-7:
02/09/2016 - 09:06
Prof. Dr. Burhanettin Can

Üst Akıl ABD-NATO’ya Verilecek En Güzel Cevap: ABD ve NATO Üslerini Kapamak

Giriş

Geçen yazılarda, 15 Temmuz 2016 İhanet Hareketinin dış beyin takımından Siyonizm ve iç beyin takımından Masonluk, konumuzla ilgili boyutları ile ele alınıp incelenmişti.

Burada, 15 Temmuz 2016 İhanet Hareketinde ABD ve NATO’nun rolü ele alınacaktır.

“15 Temmuz 2016 Askeri Darbe Girişimin Arkasında ABD-NATO Var”

 Darbe Girişimi sonrası, 16 Temmuz 2016 tarihinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz İhanet Hareketiyle ilgili çok cesur bir açılama yaparak darbenin arkasında ABD’nin olduğunu söylemiştir:

“Bunları toprağa girdikten sonra söyleyecek değiliz. Darbe başarılmış olsa idi bugün ölmüş olacaktık. Ölmüş olduğumuzu varsayarak söylüyorum ve bas bas bağırıyorum. Bu darbenin arkasında ABD vardır. Bu darbenin arkasında ABD vardır. Bu darbenin arkasında ABD vardır... Bu çapulcu çetesi, uçakları kaldırma cesaretini kimden almıştır Son 1 ayda bir buçuk ayda kim darbe söylentilerini ortaya koymuş Bunların tesadüf olduğunu kimse bize söylemesin. Bu darbenin arkasında neyin ne olduğunu biliyoruz...”. (1)

Bakan Soylu’nun yaptığı bu açıklamaya, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry; «Türkiye’deki başarısız darbe girişiminde ABD’nin rolü olduğu yönündeki iddialar ve üstü kapalı açıklamalar tamamen yanlıştır ve ikili ilişkilere zarar vericidir.» (2) şeklinde bir cevap vermiştir. Kerry’nin bu açıklamasına Soylu, “ABD ‘Darbeye destek ithamı ilişkilerimize zarar verir.’ demiş. İlgililerine ricam, ‘Darbe olsaydı ilişkilerimiz ne olacaktı’ diye soruversinler. Kerry, darbe teşebbüsünün ilk saatlerinde, “Umarım barış bir an önce sağlanır.’ dedi. Darbecilerin ismi ‘Yurtta Sulh Konseyi’ idi. İlgililerine.” (3) diyerek cevap vermiş ve geri adım atmamıştır.

1 Ağustos 2016’da Eski Genelkurmay Başkanı Org İlker Başbuğ, “darbe girişiminin ardında CIA’nın olduğuna inandığını” söylemiştir (4). Başbakan Binalı Yıldırım, isim vermeden Amerika’yı Türkiye’ye karşı bir savaşın içinde olmakla suçlamıştır:

«Fettullah Gülen, bir terör örgütünün başı olduğunu bildiğimiz birisidir. Hele dün akşam yaşanan olaydan sonra bu şahsın, bu adamın, bu çete liderinin, bu terör örgütü başının arkasında duracak ülke göremiyorum. Bunun arkasında duracak ülke Türkiye›ye dost değildir, Türkiye›ye karşı ciddi bir savaşın içindedir.»(5)

Darbe Planları NATO Üslerinde Hazırlanmıştır.     

ABD’nin, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında olduğuna dair çok önemli bir delil, darbe planlarının, önce NATO’un Afganistan ve Kosova üslerinde hazırlanmış; sonra da, Adana İncirlik üssünde planlara son şeklinin verilmiş olmasıdır. Bu amaçla darbeci komutanlardan “39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgenaral Hasan Polat, darbe öncesinde İncirlik Hava Üssü›nde Amerikalılarla 12 kez buluşmuştur.» (6)

Darbe girişimi, ABD›li ISAF komutanı John F. Campel tarafından «İncirlik üssünden yönetilmiştir; Üsse paralar Nijerya bankası (UBA Bank) kanalıyla CIA ekibince ulaştırılmıştır”. Campell, darbe girişiminden önce iki kez Türkiye’ye gelmiş, Erzurum ve Adana’daki üslerde gizli görüşmeler yapmış ve orada ordudan tasfiye edileceklerin listelerini hazırlatmıştır(7):

“2015 yılının ikinci yarısından itibaren FETÖ lideri Fetullah Gülen’e bağlı subayların desteği ile İncirlik’te oluşturulan tetkik merkezinde, emrinde asker olan tüm birimlerin haritası çıkarıldı ve tek tek eğilimleri, kişilikleri, kökenleri konusunda ‘istişareler’ yapıldı. En küçük bir karakol komutanından başlanarak tüm birimler üzerinde çalışma yürütüldü. Karakol, birlik, bölük, alay, tugay, tümen, kolordu ve ordu içerisinde emrinde asker bulunduran ve asker üzerinde aktif etkisi olan komuta kademesinde görevli isimler yakın markaja alındı» (7).

NATO Üslerinden Darbecilere Lojistik Destek Verilmiştir

NATO İncirlik üssü, sadece darbe planlarının yapılması için kullanılmamış; aynı zamanda darbe gecesi, darbecilere lojistik destek de sağlamıştır. 30 Temmuz 2016’da, basında, İncirlik›ten kalkan uçakların radar kayıtları yayınlanmıştır (8,9):

«Kayıtlara göre 15 Temmuz›da ikisi gece yarısından önce biri sabaha karşı havalanan 3 tanker uçağı Ankara ve İstanbul üzerinde darbecilerin savaş uçaklarına yakıt ikmali yaparak İncirlik›e döndü. Kayıtlara göre 3 tanker uçağı, F-16›lara 20›den fazla yakıt ikmali yaptı. Darbeci General Van›ın, Türkiye›de sadece Adana›daki İncirlik Hava Üssü›nde bulunan 7 tanker uçağından 4›ünü hazırlattığı belirlendi.»

İncirlik üssünün bu şekilde kullanılmış olması üzerine, İncirlik Hava Üssü›nün elektrik enerjisi kesilmiş, giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır (10).

Darbe Öncesi ve Gecesinde CIA Ajanları Türkiye’de

ABD’nin, darbe girişiminin beyin takımından olduğunun en önemli göstergelerinden biri de, CIA ajanlarının Türkiye’de cirit atması ve süreçte bizzat rol almış olmalarıdır (11). CIA ajanlarından Henry Barkey ve eski CIA Türkiye istasyon Şefi Graham Fuller, darbe öncesinde, Türkiye’ye gelip gizli toplantılar yapmışlardır (12). AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, «Amerikan ajanı olan Türkiye CIA İstanbul masası şefi Fuller vardı. Muhtemeldir ki Yunanistan›a helikopterle giden 8 asker Fuller›i kaçırdı» (13) şeklinde bir açıklama yapmıştır. Yarbay Murat Bolat›ın itiraflarından anlaşıldığı kadarıyla «Cuntacıların suikast timine, Erdoğan’ın konum bilgileri, Amerikalılar tarafından verilmiştir” (14).

Türkiye’nin “Stratejik Ortağı”(!), “Dostu”(!) ve “Model Ortağı”(!) ABD ve Ortaklarını Darbecilere Sahip Çıkması

Darbe ile ilişkisi olmadığını ileri süren ABD ve ortakları, nedense tutuklanan darbecilere sahip çıkmakta bir mahsur görmemektedir ve acele etmektedirler. 29 Temmuz 2016 günü, ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel›in açıklamaları, ABD’nin Darbenin arkasında durduğunun itirafı olarak değerlendirilmelidir(15):

“Clapper :“... Bizim bazı muhataplarımız, ya tasfiye edildi ya da tutuklandılar.”

“Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Joseph Votel: “Darbe girişiminin ardından ABD ordusunun Türk ordusundaki birçok yakın müttefiki hapse konmuştur.”

“İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström: Türkiye’deki gelişmeler ciddi, endişe verici ve kabul edilemez. Uluslararası anlaşmalar ve insan haklarına saygı gösterilmeli. En azından AB açısından Türkiye’nin üyelik başvurusunu nasıl değerlendireceğimiz açısından. Bu nedenle Türkiye’deki gelişmeleri protesto etmeli ve ülke üzerindeki baskıyı arttırmalıyız.” (16).

 

Türkiye’deki NATO Üsleri

Türkiye, NATO’ya girdiği günden beri sahip olduğu jeo-stratejik, jeo-politik, jeo-ekonomik ve jeo-kültürel öneminden dolayı, ABD-NATO tarafından vazgeçilmez bir ülke olmuştur. ABD ve NATO’nun Türkiye’de sürekli üsleri olmuş ve her fırsatta da üslerin ülkenin her tarafına yayılması için Türkiye’ye baskı uygulamıştır. Medyaya yansıdığı şekliyle Türkiye’yi bir örümcek ağı gibi saran NATO üsleri, aşağıda verilmiştir (17-21):

Şekil 1: 9 Aralık 2012 Türkiye’de ABD ve NATO üsleri(17,18)

1-Adana - İncirlik Üssü, 2-İncirlik Hava Üssü, 3-Malatya – Kürecik, 4-İzmir – Çiğli, 5- Afyonkarahisar, 6- Şile Üssü, 7- Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı,

8- Balıkesir 9. Hava Jet Üssü, 9- Muğla Aksaz Deniz Üssü, 10- Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezleri (CAOC6);

11-Ankara, Karamürsel, Sinop, Hakkari, Hatay, Erzurum Kargapazarı dinleme üsleri, 12-Ankara Cevizlibağ, Elmadağ, İstanbul, İzmir dinleme ve harekat merkez üsleri, 13-Adana-Hatay Toroslar CIA, Gladio eğitim üssü, 14-Tekirdağ Çorlu Havaalanı; Lojistik destek üssü, 15-Gaziantep-Batman Havaalanı; Lojistik destek amaçlı havaalanları. Heronların üssü, 16-Sabiha Gökçen Havaalanı; Lojistik destek havaalanı, 17-Mersin Taşucu Limanı; Limanda liman ve helikopter pisti,

18-İskenderun Limanı (konteynır alanı), 19-Diyarbakır Hava üssü, (NATO askeri var) , 20-Şırnak-Silopi Lojistik depolama yeri, 21-Mardin( İncirlik Üssü’ne ve İskenderun’a gelen ABD asker ve teçhizatları için geçiş yeri), 22-Şanlıurfa yakıt ikmal üssü.

Şimdi “Türkiye Aynı Zamanda bir NATO Toprağı”mi(!!!)

Bugün Başbakan Erdoğan’ın, Kasım 2012’de D-8 Zirvesi için gittiği Pakistan’ın başkenti İslamabad’da “NATO’dan talep edilen füzelerin yerleştirileceği yere ve sayısına ilişkin soru üzerine” yaptığı aşağıdaki açıklama üzerinde tekrar düşünülmesi gerekmektedir:

“… Atılan adım şudur; şu anda bizim topraklarımız aynı zamanda 4. maddeye göre NATO’nun da topraklarıdır. … Sayısal olarak ne kadar buraya NATO asker gönderir veya güvenlik elemanı gönderir bunu şu anda bilmemiz zaten mümkün değil, önemli değil. Bunun için NATO’nun şu anda bir uygulaması olacağı için de TBMM’den de herhangi bir izne gerek kalmayacaktır’’(22).

Dünün Başbakanı bugünün Cumhurbaşkanı, yukarıdaki kanaatlerini bugün aynen muhafaza etmekte midir Eğer etmiyorsa, NATO’nun bu ihanetinden sonra NATO üslerinin kapatılması için gerekli girişimi başlatmalıdır.

Kendi savunmasını başkasının himmetine bağlayan bir ülke bağımsız değildir.

Sonuç: NATO Üslerinin Kapatılması ve Gönüllü Kuruluşların Sorumlulukları

İslam, 1995 yılında, NATO tarafından “düşman ve tehdit” olarak ilan edilmiştir. 2003 yılından itibaren her fırsatta NATO, Büyük Ortadoğu’da konuşlanmaya çalışmaktadır. NATO’da yapılan tüm değişikliklerle, ABD, NATO aracılığıyla İslam coğrafyasını parçalayıp işgal etmek istemektedir. 15 Temmuz İhanet Hareketinde NATO’nun üstlendiği röle, bu açıdan bakılmalıdır. İslam Coğrafyasında kaos çıkarmak amacıyla PKK-PYD-İŞİD, ABD-AB-NATO-İsrail-İngiltere koruması altında büyütülüp, bölgenin başına bela ettirilmişlerdir. NATO Genel Sekreteri, Stoltenberg’ın (08.12.2015) konuşması bu açıdan değerlendirilmelidir:

“Suriye’deki çatışma, Batı ve İslam dünyası arasındaki bir savaş değil, radikalizm ve terörizme karşı savaştır. Bu savaşta Müslümanlar ön cephede. Kurbanların çoğu Müslüman ve IŞİD’e karşı savaşanların çoğu da Müslüman. Bu mücadeleyi onlar için yürütemeyiz. Bu, koalisyonun ve NATO müttefiklerinin gündeminde yok. ABD’nin sınırlı sayıda özel kuvvetleri var.

Ön planda olan şey ise, yerel güçleri kuvvetlendirmek. Bu kolay değil ama tek seçenek bu.”(23)

Yaşadığımız olaylar, Türkiye’deki siyasi iktidarların, Küresel güçlerin çok yoğun baskı altında olduğunu ortaya koymaktadır. O nedenle Uluslararası ilişkiler ile ilgili alınacak tüm kararların TBMM’den geçmesi gerekmektedir.

15 Temmuz Askeri darbe girişiminden gerekli ders alınmalı, bu zalimler topluluğuna karşı halk teşkilatlandırılmalıdır. 15 Temmuz 2016 gecesi halkın direnişinin ne büyük bir güç olduğu görülmüştür. Gönüllü Kuruluşlar Darbe Gecesi ve sonrasında bu sorumluluğu gereğince yerine getirmişlerdir.

Tüm gönüllü kuruluşların, NATO, Fransa, Almanya, İngiltere, Rusya ve Çin’in bölgeyi terk etmesi için hem toplumsal şuuru hem de ümmet şuurunu harekete geçirmesi lazımdır. Bu bağlamda AGD’nin Adana İncirlik üssü ile ilgili yaptığı eylem çok anlamlı ve önemlidir:

“AGD Genel Başkanı Salih Turhan: “İncirlik Üssü ifsadın fitnenin merkez üssüdür.”

AGD Adana Şubesi Başkanı Abdülaziz Kıranşal: “Eğer bir daha bizim kardeşlerimize karşı, memleketimize karşı, milletimize karşı, böyle hain bir girişimde bulunursanız, Allah’ımız şahid olsun ki, İncirlik›te taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayız.» (24)

Allah razı olsun

Türkiye Toprakları üzerinde, yabancı güçlerin üslerinin bulunması, en ciddi tehlikedir.

Öyleyse;

NATO üsleri kapansın,

Yabancı tüm güçler bölgeyi terk etsin,

Siyonizm’e karşı kesin ve kararlı bir mücadele verilsin,

AB’ye girmekten vazgeçilsin; AB uyum yasaları kapsamında yapılan tüm değişiklikler, gözden geçirilsin,

Tüm ikili anlaşmalar gözden geçirilsin.

Henüz Vakit Varken! Yarın Çok Geç Olabilir!

 

Kaynaklar

1- https://www.youtube.com/watchv=_AL9hQPSpJk; BBCTürkçe, 17.07.2016.

2-http://www.milliyet.com.tr/abd-darbe-ithami-iliskilere-zarar-dunya-2279421/

3-http://www.yenisafak.com/gundem/darbe-girisiminin-arkasinda-abd-var-2495442

4- https://www.youtube.com/watchv=zCFwGNff2Ys

5- http://www.aksam.com.tr/siyaset/basbakan-binali-yildirim-aciklama-yapiyor/haber-533653

6- http://www.gazetevatan.com/incirlik-te-abd-lilerle-12-sir-toplanti-967820-gundem/

7-http://www.yenisafak.com/dunya/kalkismayi-yoneten-abdli-komutan-2499022

8- http://www.hurriyet.com.tr/iste-darbe-girisiminin-perde-arkasi-40149376

9-http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/07/30/incirlik-ussunden-kalkan-tanker-ucaklarinin-radar-kaydi-ortaya-cikti

10-http://t24.com.tr/haber/nn-international-incirlik-hava-ussu-turk-yetkililer-tarafindan-giris-cikislara-kapatildi,350326

11-http://www.aksam.com.tr/guncel/cia-ile-buyukadada-darbe-karari/haber-535649; http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/07/26/o-gece-bu-otelde-cia-mesaideydi

12-http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/07/23/15-temmuz-sabahi-abdli-o-isim-turkiyeye-gelmis

13-http://islamianaliz.com/haber/ak-partili-vekil-o-helikopterde-fuller-vardi-40799

14- Gültekin, M., Maşayı Tutan El: ABD Öncesi ve Sonrasıyla 15 Temmuz, 2016-Ağustos, www.islamianaliz.com.

15- http://www.hurriyet.com.tr/abdden-cok-onemli-aciklama-40174899; http://www.cnnturk.com/turkiye/abdli-komutandan-turkiyedeki-darbeyle-ilgili-aciklama

16- http://www.milliyet.com.tr/-turkiye-uzerindeki-baskiyi-dunya-2287054/

17- Yılmaz, A, – Turk North America; Raporun İngilizce aslı: http://www.washingtoninstitute.org/uploads/Documents/pubs/PolicyNote12.pdf;

18- Türkiye’de Kaç Tane NATO Üssü Var Dünya, 21.09.2015

19- Milli Gazete’nin 21 Eylül 2015

20- http://www.hurriyet.com.tr/planet/19368830.asp;

21-blog.milliyet.com.tr/natoturk-ve-nato-nun-turkiyedeki-usleri/Blog/...;

22- Anadolu ajansı 22.11.2012; http://aa.com.tr/tr/politika/tsk-karar-verecek/306568

23- Milliyet 08.12.2015; http://www.milliyet.com.tr/nato-hiristiyanlar-kulubu-mu-oldu-/dunya/detay/2159978/default.htm

24- 29 Temmuz 2016, Milli Gazete

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
19/01/2018 - 08:47 Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
12/01/2018 - 08:35 Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-2:
05/01/2018 - 08:42 Türkiye’nin “bağışıklık sisteminde” (“İmmün sistem”) sorun var-1
29/12/2017 - 08:37 Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-3:
22/12/2017 - 09:49 Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-2:
15/12/2017 - 09:02 Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-1: Geçmişe Takılıp Kalmayıp İleriye Bakma Zamanı
08/12/2017 - 08:35 Şer ittifakının psikolojik savaş makinesinin dişlisi olmamak
01/12/2017 - 08:58 NECMETTİN ERBAKAN VE MİLLÎ GÖRÜŞ – 2:
24/11/2017 - 09:45 “Kürt sorununun” çözümü için bedel ödeyen bir lider ve bir hareket:
17/11/2017 - 09:21 “Bağımsız Kürdistan Referandumu”-7 Ülke iç dinamikleri açısından “Kürt Sorunu”
10/11/2017 - 09:32 “Bağımsız Kürdistan Referandumu”- 6:
04/11/2017 - 09:22 Mesut Barzani’nin tarihten ders almaması
03/11/2017 - 09:37 Mesut Barzani’nin tarihten ders almaması
27/10/2017 - 09:18 “Bağımsız Kürdistan Referandumu”-4:
13/10/2017 - 09:09 Kuzey Irak Referandumu - 2: Türkiye'nin dil ve üslup sorunu
15/09/2017 - 09:40 “2019 Cumhurbaşkanlığı Kadife Darbe Süreci”nde Yeni Bir Aşama-7
08/09/2017 - 09:01 Kurban, İslâm Kültür Ve Medeniyetine Ait Olmanın Bir Sembolüdür
18/08/2017 - 09:17 FETÖ ile Mücadelede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar-2:
11/08/2017 - 09:11 FETÖ ile mücadelede dikkat edilmesi gereken hususlar-1:
21/07/2017 - 09:09 İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
07/07/2017 - 09:20 İslâm coğrafyası ve “kaostan kaynaklanan düzen”
30/06/2017 - 08:59 İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
23/06/2017 - 09:21 İslâm coğrafyasında “kaos’tan kaynaklanan düzen”
16/06/2017 - 09:37 Diyanet İşleri Başkanlığı Üzerinden 2019 Cumhurbaşkanlığı Savaşları - 3
09/06/2017 - 09:29 Diyanet İşleri Başkanlığı Üzerinden 2019 Cumhurbaşkanlığı Savaşları -2
02/06/2017 - 10:30 Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden 2019 cumhurbaşkanlığı savaşları -1
26/05/2017 - 09:17 Yeni Bir Kadife Darbe Süreci - 6:
19/05/2017 - 08:52 Yeni Bir Kadife Darbe Süreci - 5:
12/05/2017 - 09:12 Yeni Bir Kadife Darbe Süreci - 4:
05/05/2017 - 12:17 Yeni Bir Kadife Darbe Süreci-3: BİR “DİKTATÖR”(!) İNŞA ETMEK
21/04/2017 - 10:02 Kadife darbe sürecinde yeni bir dönem-1: Dikkat
07/04/2017 - 09:06 İhtilâf Ahlâkını İnşa Etme Sorumluluğu - 5: Ferdi ahlâkın güzelleştirilmesi
31/03/2017 - 09:12 İhtilâf Ahlâkını İnşa Etme Sorumluluğu - 4: Kulluk ahlâkının yeniden inşası
17/03/2017 - 09:13 İhtilâf Ahlâkını İnşa Etme Sorumluluğu- 2
10/03/2017 - 09:10 İhtilaf ahlakını inşa etme sorumluluğu-1
03/03/2017 - 11:26 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 10
24/02/2017 - 10:05 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 9
17/02/2017 - 09:04 Kadife Darbeden Askeri Darbeye-13:
10/02/2017 - 09:27 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 8:
03/02/2017 - 09:03 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 7: 28 Şubat postmodern darbesi ve Millî Görüş kimliği
20/01/2017 - 09:15 Türkiye’deki fitnenin perde arkası - 5
13/01/2017 - 09:46 Türkiye’nin bağımsız dış politika uygulaması açısından 27 Mayıs darbesi ve 12 Mart muhtırası
06/01/2017 - 09:21 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası - 3: Şer ittifakının terör silahı
30/12/2016 - 09:11 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası-2
23/12/2016 - 08:58 Türkiye’deki Fitnenin Perde Arkası -1
09/12/2016 - 09:07 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-4
02/12/2016 - 09:06 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-3:
25/11/2016 - 09:13 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-2:
18/11/2016 - 09:04 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitnenin Kökünü Kazımak-1
11/11/2016 - 09:04 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne – 5
04/11/2016 - 12:02 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne - 4
28/10/2016 - 09:16 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne – 3
21/10/2016 - 09:19 İslâm Coğrafyasını Kasıp Kavuran Fitne - 2
14/10/2016 - 09:14 İSLAM COĞRAFYASINI KASIP KAVURAN FİTNE-1:
07/10/2016 - 09:52 Kadife Darbeden Askeri Darbeye-12: HZ. MUSA, HZ. HARUN VE “YARGISIZ İNFAZ”
30/09/2016 - 09:16 Kadife Darbeden Askerî Darbeye-11:
23/09/2016 - 09:17 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-10:
16/09/2016 - 10:05 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-9
02/09/2016 - 09:06 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-7:
26/08/2016 - 10:21 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-6: Acil Bir Uyarı:
12/08/2016 - 09:11 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-4: Bir Dolardaki Sır:
05/08/2016 - 09:28 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-3: OHAL Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar
29/07/2016 - 09:19 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE - 2: 11 Eylül İkiz Kuleler Provokasyonu İle Arap Baharı Karışımı
22/07/2016 - 09:12 KADİFE DARBEDEN ASKERİ DARBEYE-1: Bir Arka Plan
15/07/2016 - 09:11 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-5:
08/07/2016 - 11:16 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-4:
01/07/2016 - 10:21 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-3:
24/06/2016 - 10:00 KADİFE DARBEDEN SOSYOLOJİK SAVAŞA-2: Sosyolojik Değişim ve Sosyolojik Savaşın İki Boyutu
17/06/2016 - 13:12 Kadife darbeden sosyolojik savaşa - 1
10/06/2016 - 09:59 DİNLERİ BİRBİRİNDEN AYIRAN TEMEL UNSURLAR VE İKİ ANA DİN
20/05/2016 - 09:14 LAİKLİK, LAİKLEŞME, LAİSİZM-1: Bir Arka Plân
13/05/2016 - 09:07 Sekülerlik, Sekülerleşme
06/05/2016 - 10:47 Kavramsal Kargaşa
29/04/2016 - 09:05 İsmail Kahraman Ne Dedi?
22/04/2016 - 13:04 YA KUTÜL AMARE KAZANACAK YA SYKES-PİCOT KAZANACAK
08/04/2016 - 16:35 Kut’ül Amare Savaşı Sürecinde Psikolojik Savaş-2
25/03/2016 - 14:07 VEKÂLET SAVAŞLARININ HEDEFİ:Türkiye’yi Zihnen Bölme ve Suriyeleştirme
09/03/2016 - 12:57 D-8 hareketi, Erbakan’ın dünyanın yönetimine isyanıdır
02/02/2016 - 13:28 AKADEMİSYENLER BİLDİRİSİ ÜZERİNE-2: Bildirinin Amacında İki Boyut
15/01/2016 - 13:08 Sekülarizm Nedir?
30/12/2015 - 14:44 FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK DEMEK BÜYÜK ORTADOĞUYU İŞGAL ETMEK İSTEYEN NATO’YA ÜSLERİ ...
18/12/2015 - 10:49 FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK DEMEK NATO ÜSLERİNİ AÇMAK DEMEK MİDİR?-1
11/12/2015 - 11:40 'Fabrika ayarlarına dönmek' demek 'Avrupa halkı olmak' ve 'Model Ortak' olmak demek midir?
20/11/2015 - 12:08 ABD’NiN YIĞINLA İHANETİNE RAĞMEN HÂL TÜRKİYE İLE ABD “MODEL ORTAK” MI? - 1
06/11/2015 - 10:01 Sosyolojik Savaş
03/11/2015 - 09:38 TÜRKİYEYİ SURİYELEŞTİRMEK - 3
28/10/2015 - 14:52 TÜRKİYEYİ SURİYELEŞTİRMEK-2
19/10/2015 - 13:52 Türkiyeyi Suriyeleştirmek - 1
10/10/2015 - 17:03 “ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA”-7:
06/10/2015 - 14:03 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA-6:
28/09/2015 - 10:40 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA
22/09/2015 - 14:53 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA-5:
18/09/2015 - 10:32 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA
12/09/2015 - 13:10 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA-4:
04/09/2015 - 07:28 “ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA”
28/08/2015 - 11:02 ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA
14/08/2015 - 10:57 Suriyede bölünmeye giden yol: Kantonal yapı
07/08/2015 - 10:32 Suriyede uygulanan Kaos teorisinin hedefi neydi?
24/07/2015 - 07:22 Şeytanın peşinden koşan bir sapkınlık hareketi olarak eşcinsellik
10/07/2015 - 11:09 Şeytanın peşinden koşan bir sapkınlık hareketi olarak eşcinsellik - 1
03/07/2015 - 11:21 Taksim Kadife Darbe Sürecinin 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Aşaması - 4: İlahi İkaz
23/06/2015 - 14:33 Taksim Kadife Darbe Sürecinin 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Aşaması - 2:
12/06/2015 - 09:43 Taksim Kadife Darbe Sürecinin 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Aşaması - 1: Bir Truva Atı Bulmak
05/06/2015 - 10:37 İhanet, Hain, Vatan Haini
29/05/2015 - 10:58 “İman edenler içerisinde çirkin hayasızlıkların yaygınlaştırılmasından hoşlananlar” – 2
22/05/2015 - 10:48 İman edenler içerisinde çirkin hayâsızlıkların yaygınlaştırılmasından hoşlananlar - 1
08/05/2015 - 11:41 İSTANBUL’DA TARİHİ YARIMADANIN GELECEĞİ-2
10/04/2015 - 10:23 Siber saldırılar/savaşlar-1: Elektronik İstihbarat Ve İnternet Üzerinden Casusluk
03/04/2015 - 10:21 İLAHİ YASALAR DEĞİŞMEZ-8 İmanla Küfür Arasında Bir Yol: “Model Ortaklık”
20/03/2015 - 12:09 İLAHİ YASALAR DEĞİŞMEZ-6
23/02/2015 - 11:57 İlahi Yasalar Değişmez-2 Bireysel ve Toplumsal Değişim
06/02/2015 - 16:04 İkiz Kuleler Provokasyonundan 7 Ocak 2015 Karikatür Provokasyonuna Kirli Savaş - 4
30/01/2015 - 15:41 11 Eylül 2001 İkiz Kuleler Provokasyonundan
02/01/2015 - 11:21 Ey İman Edenler! Nereye Gidiyorsunuz?
28/11/2014 - 10:32 Erbakan ve çözüm süreci-2:
21/11/2014 - 10:41 ERBAKAN VE ÇÖZÜM SÜRECİ-1
07/11/2014 - 10:36 REYHANLI OPERASYONUNDAN AYN EL ARAP (KOBANİ) OPERASYONUNA
17/10/2014 - 11:26 Reyhanlı Operasyonundan Ayn El Arap Kobani
15/09/2014 - 14:42 UYUŞTURUCU MADDE BATAKLIĞINA ÇEKİLMEK İSTENEN GENÇLİK–3:
08/08/2014 - 00:30 Yalan ve Aldatmaya Dayalı Bir Psikolojik Savaş Makinesi Olan “Kudurmuş Köpek” İsrail....
05/08/2014 - 16:50 İsrail’in “Kudurmuş Köpek” Stratejisinin Temelleri
25/07/2014 - 15:00 “Kudurmuş Köpek” İsrail ve Eli Kanlı Katiller
13/06/2014 - 00.00 Kadife Darbe Sürecinde Çankaya Savaşları
09/05/2014 - 11:20 Kongre Sonrasında Milli Görüş Kadrolarının Tarihi Sorumluluğu
03/05/2014 - 00.00 YENİ BİR KONGREYE GİDERKEN MİLLİ GÖRÜŞ KADROLARININ TARİHİ SORUMLULUĞU
03/05/2014 - 11:06 YENİ BİR KONGREYE GİDERKEN MİLLİ GÖRÜŞ KADROLARININ TARİHİ SORUMLULUĞU
25/04/2014 - 12:38 30 Mart 2014 seçimlerinin ortaya çıkardığı gerçek - 3: Gülen hareketine karşı oluşan toplumsal şuur
18/04/2014 - 00.00 30 Mart 2014 seçimlerinin ortaya çıkardığı gerçek - 2: Parlamento üstü/dışı siyasete ihtiyaç var
09/04/2014 - 00.00 30 Mart 2014 seçimleri üzerine:Erdoğan ile Gülen’in büyük meydan muharebesi
02/04/2014 - 14:34 Müslüman kardeşine veli (dost-sırdaş) olabilmek ve sorumluluğunu yerine getirebilmek
25/03/2014 - 11:10 Kardeş olabilmek ve sorumluluklarını yerine getirebilmek
21/03/2014 - 14:56 Kardeş olabilmek ve sorumluluklarını yerine getirebilmek
15/03/2014 - 11:48 Erbakanın ırkçı emperyalistlerle (siyonistler-masonlar) savaşı
07/03/2014 - 16:59 Çağımızın Abdülhamidi Necmettin Erbakan 2
01/03/2014 - 13:10 Müslümanların arınma mecburiyeti
24/02/2014 - 14:23 Müslümanların arınma mecburiyeti
12/02/2014 - 13:35 Ümmetin helakine sebep olan dört şey
07/02/2014 - 15:21 Ümmetin helakine sebep olan dört şey
24/01/2014 - 14:35 Acı bir itiraf: “Erbakan hoca haklıydı, haklı çıktı”
// - Demokratikleşme Paketi üzerine değerlendirme - 5: Nefret Yasası
01/11/2013 - 16:06 Demokratikleşme Paketi üzerine değerlendirme - 3:Paketin referansları
06/09/2013 - 06:28 Mısır büyük İslam devriminin dış dinamikleri - 3: NATO
30/08/2013 - 07:53 Mısır büyük İslam devriminin dış dinamikleri - 2: Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)
23/08/2013 - 07:28 Mısır büyük İslam devriminin dış dinamikleri - 1:
19/07/2013 - 08:12 Mısır’da bir devrim daha olacak: Büyük İslam devrimi
21/06/2013 - 15:15 Taksim Kadife Darbe girişiminde beş ihtimal
31/05/2013 - 09:16 Reyhanlı psikolojik harekâtı - 2: Verilen Mesaj
10/05/2013 - 14:28 Siyasetin tefessüh ettirici/kirletici dili
03/05/2013 - 06:41 Bir sosyal yara: Apaçi gençlik
26/04/2013 - 15:19 Niçin “Önce Ahlak Ve Maneviyat”?
19/04/2013 - 14:50 Erbakan’a göre Kürt sorununun (kavmi sorun) çözümü
12/04/2013 - 07:49 Dünya İslam Birliği için Erbakan’ın mücadelesinden çıkarılacak dersler - 4
 
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ekrem ŞAMA
Top Mehmetçik’te
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Savaş Çıkar mı?
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Silâhları ile Müslümanların Savaşı
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Hipnozdan Çıkışın Diğer Adı: “Zeytin Dalı”
Zeki CEYHAN
Aptal mı yazıyor?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
Arabozucu şeytanları aramıza sokmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
Rumları iyi okumak gerekli
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Bu vatan bizim için evdir otel değil!
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD, İslam dünyası için terörden daha büyük tehdit
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz