4 Şaban 1438 | 30 Nisan 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
Mecburi İstikamet Saadet Partisi
06/04/2016 - 16:51
Abdullah AKÇAY

1 Kasım genel seçimlerinde Saadet Partisi İstanbul 3.bölge milletvekili adayı idim. Seçim çalışmaları sırasında ulaşabildiğim herkese 7 Haziran seçimlerinde Saadet partisine yeterli oy vermediniz partimiz meclis dışında kaldı. Gelinen süreçte her geçen gün bir önceki günü aratır oldu. Şimdi; Cenabı Hak bu yanlışınızı düzeltmeniz için adete size bir fırsat, bir şans daha verdi. Bu şansımızı millet olarak iyi kullanıp mutlaka Saadet Partisini meclise sokmalıyız. Çünkü Saadet partisi mecliste olduğu zaman tecrübesi ve duruşu ile meclisteki partilerin yapacağı hayırlı işlere motor yanlışlarına fren olur. Diğer partiler ile yapılacak ortak çalışmalarda birleştirici, kaynaştırıcı görev yapar. Eğer 1 Kasım seçimleri sonucu Saadet Partisi meclise giremez ise bu günkü olumsuz tablo aynen devam edecektir. Bu partiler bırakın anayasa yapmayı bir araya gelip çay bile içemezler diye anlatıp durdum.

Seçimlerin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen elle tutulur, gözle görülür hiç bir ilerleme kaydedilmemiş anayasa yapmak için değil yapmamak için zorla bir araya getirilen komisyonda nihayetinde dağılmıştır. Bu da bizim tespitlerimizin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

 

Her gün artan terör olayları ve bunun doğal sonucu verilen Şehit ve yaralı sayılarımıza rağmen meclisin birinci gündemi hala terörle mücadele olmamıştır.

Türkiye gündemi ne yazık ki başkanlık sistemi, anayasa değişikliği ve dokunulmazlıklar ile meşgul edilmiş, edilmeye de devam etmektedir.

Hükümetin gerek iç politikada gerekse dış politikada bu güne kadar yapmış olduğu siyaseti aynen devam ettirmesi ülkemizi her gün biraz daha artan kaos ve sorunlar yumağının içerisine atmaktadır.

Yürütülen sürecin acı sonuçlarını ne yazık ki hep beraber yaşıyoruz. Onun için bir kez daha uyarıyoruz ve diyoruz ki; Hükümet günlük siyasi politikalar, hamasi uygulamalar, İsrail ve Amerika'ya endeksli yol haritasından derhal vazgeçmeli, gerek koalisyon ortağı olduğu dönemlerde gerekse 54.Refahyol Hükümeti zamanında uyguladığı programlarla tarih yazan Milli Görüşün, Saadet Partisinin ilke ve prensiplerini uygulamaya koymalıdır. Çünkü bundan başka bir çıkış yolu kalmamıştır.

Bu görüşümüzü önemli gördüğümüz şu dört bakanlığı incelediğimizde daha iyi ifade etmiş oluruz.

Bu bakanlıklar;

1.Dış İşleri Bakanlığı: Dış politikada yaşanan başarısızlığından günlük politikalar ile ülkenin kaderiyle oynanmasından, Siyonistlerin ve Amerika'nın oyuncağı durumuna düşürülmesinden dolayı Dış İşleri Bakanlığı acilen Milli Görüş fikrinin (Şahsiyetli dış politika ve D8 ile temellerin atıldığı İslam birliği) uygulanması gereken bakanlıklardan birisi olmalıdır.

2.Milli Eğitim Bakanlığı: Milli eğitimi betona yatırım olarak gören;12 yıllık zorunlu eğitime rağmen okullarımızın mezunları arasından azımsanmayacak sayıda hala terörist, ahlaksız ve tek gayesi kolay para ve makamlara ulaşmak olan gençler çıkıyor ise, eğitim sistemi acilen değişmeli önce ahlak ve maneviyat ilkelerine bağlı nesilleri yetiştirecek bir anlayış Milli Eğitime hakim olmalıdır.

3.Maliye Bakanlığı:14 yılda bir kez dahi denk bütçe yapamayan, bütçesinden her yıl 50 milyarın üzerinde bir parayı faize vermek zorunda kalan, üretim ekonomisine geçmeyi başaramayan bir mali yapı içinde bulunan maliyenin de acilen Saadet Partisinin uygulamak istediği adil ekonomik düzen diye tarif edilen faizsiz ekonomi, denk bütçe, rant ekonomisi yerine üretim ekonomisini önceleyen anlayışa geçmek zorunluluğu vardır.

4.İç İşleri bakanlığı: Artan terör olaylarına rağmen varlığı ile yokluğu belli olmayan, köklü bir çözüm ortaya koyamayan, özellikle çözüm sürecinde terör örgütlerine operasyon yapılmaması emrini valilere vererek terör örgütlerinin bu günkü şehir yapılanması için adeta ortam oluşturan iç işleri bakanlığı da düşünce ve uygulama ile Saadet partisinin fikirlerine dönmek ve bütün bu kararlı adımları atacak tecrübeli devlet adamlarına teslim edilmek zorundadır.

 

Netice olarak 14 yıldır tek başına iktidar olan Ak parti hükümeti elindeki basın ve medya gücünü kullanarak kendini başarılı göstermeye çalışsa da, her seçim dönemi yeni bir kurtuluş savaşı mizanseni çizerek aynı zamanda seçmenin büyük bir bölümünü de kutuplaştırarak seçimlerden ardı arkasına zaferle çıksa da gelinen noktada Ak parti aracı duvara toslamıştır.

Bundan sonra yapılması gerekenler içerisinde birinci önceliğin terörün bitirilmesi olmalıdır. Sonrasında hızla artan işsizliğin ortadan kaldırılıp kardeşlik ortamında yeni bir kalkınma hamlesinin başlatılmasıdır.

Bunun yolu da ne başkanlık, ne anayasa ne de dokunulmazlıkların kaldırılmasından geçer. Elbette bunların hepsinin etkisi vardır ama hiç birisi asıl sebep değildir.

Bunun yolu Milli Görüş'ün, Saadet Partisinin tam 47 yıldır anlattığı eline geçen her fırsatta uygulamaya çalıştığı ahlak ve maneviyatı önceleyen, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü esas alan, tüm memleket evlatlarının kardeş bilinmesi temel prensibine dayanan iddia ve  suçlama yolu değil, ikna ve ispat yolunun tercih edildiği sistemin hayata geçirilmesi ile mümkündür.

Yani Zorunlu yol, Mecburi istikamet Saadet partisidir.

Allah'a Emanet Olun.

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21/02/2017 - 09:55 Düşünmek herkese iyi gelecek !..
27/06/2016 - 17:22 Muhasebe Ayı Ramazan
13/06/2016 - 15:43 Stratejik Ürün Şeker
30/05/2016 - 11:21 NE OLUR MECLİSTEN GÖRÜNTÜ VERMEYİN!
20/04/2016 - 18:59 Aile ve Eğitimde sorunlar!
06/04/2016 - 16:51 Mecburi İstikamet Saadet Partisi
21/03/2016 - 12:52 İktidarın Karnesi
14/12/2015 - 13:55 'Odak olmak'' suçlaması!
30/11/2015 - 12:02 BU DAVADAN İSTİFA EDİLMEZ!..
16/11/2015 - 14:40 HAK VE BATIL MÜCADELESİ
03/11/2015 - 17:21 Stockholm Sendromu
28/10/2015 - 08:11 Haydi Şimdi Saadet!
22/10/2015 - 12:28 İşte asıl gerçek bu: Herkes için Saadet!
15/10/2015 - 09:44 Gayretullah'a Dokunmak
 
TSK'dan PKK'ya hava harekatı
Dursun Özbek'ten UEFA müjdesi
Fetönün Askeri Karargahı
Çeçenistan'daki saldırıyı DEAŞ üstlendi
Son bir haftada 26 terörist öldürüldü
300 AK Partili isim CHP'ye geçti
Trabzonspor'da rakipler aynı, puanlar farklı
Avrupa yaz saatine geçiyor!
Kahraman şehit Halisdemir'e büyük ayıp!
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Atilla MEHDİGİL
Bu Millet Gök Kubbe’yi başınıza geçirir!..
Hayati OTYAKMAZ
MUTLU OLMAK İÇİN!
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ ÖZGÜVENİ
Ekrem ŞAMA
Referandum gözlemcileri
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Şeref KAÇMAZ
DEĞİŞTİRİ - YORUM
Mustafa KAYA
Arpacıya Borç Eden Ahırını Tez Satar
İshak BEYAZAY
İçimizdeki put
Mustafa İŞCAN
Kızlık soyadı ile eski SSK no bulunur
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Sâlih=İyi Müslüman
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Yusuf KAPLAN
Kilise saldırıları: İhvan’ı bitirme tezgâhı...
Ali Haydar HAKSAL
Süreci doğru algılamak -ı-
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Buçuk Savaş”ta Başlangıç Vuruşu...
Zeki CEYHAN
AKP’de ne yapılmalı?
Mevlüt ÖZCAN
Evlilik bir “ibadet”tir
Mahmut TOPTAŞ
Sisifos tipi gavurluk
Prof.Dr.Ata ATUN
Kıbrıs’ta Rum olmayana yer yoktur
Prof. Dr. Burhanettin Can
Kadife darbe sürecinde yeni bir dönem-1: Dikkat
Akif EMRE
ABD’nin müdahale kapasitesi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Faniyiz deyip yıkılacak saltanatın esiri olmak
Mustafa YILDIRIM
Görüşmelerin kayıt altına alınması ne işe yarıyor?
Burak KILLIOĞLU
Uzlaşma olmadan nasıl olacak?
Şakir TARIM
Kut-ul Amare ve sömürgeci İngiltere
İsmail KILLIOĞLU
Bir halkoylamasının düşündürdükleri
İbrahim VELİ
Yüzde 49’u anlamak
Abdülkadir ÖZKAN
Tarafsız değil, adil olmak önemlidir
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz