ABD’den teröre tam destek
ABD’nin Irak’taki Ortak Operasyonlar Komutanı General Ralph Baker, ABD’nin önümüzdeki yıl içerisinde Peşmerge’ye 364 milyon dolarlık yardımda bulunacağını açıkladı. Ayrıca Suriye’deki terör örgütü YPG’nin, ABD, İngiltere ve Almanya başta olmak 7 bini aşan yabancı üyesi olduğu bildirildi.
01/12/2017


Peşmerge Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık görevini vekaleten yürüten Kerim Sincari’nin, Baker ve beraberindeki heyeti makamında kabul ettiği belirtildi. Açıklamada görüşme sırasında ABD ’li General Baker’in, Kürt yetkililere ülkesinin Peşmerge’yi silahlandırmaya devam edeceğini belirttiği, ABD Kongresi’nin önümüzdeki yıl içerisinde ise 364 milyon dolarlık yardımın sunulması kararı aldığını ilettiği kaydedildi. Bakanlık görevini vekaleten yürüten Sincari ise Peşmerge’ye yardımlarından ötürü ABD ve uluslararası koalisyon güçlerine teşekkür ettiği, Peşmerge’nin eğitilmesi konusunda ise koalisyon güçlerinin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) kalmasını istediği aktarıldı.BATI’NIN PARALI ORDUSU YPGBu arada Suriye ’deki terör örgütü YPG’nin, ABD, İngiltere ve Almanya başta olmak 7 bini aşan yabancı üyesi olduğu bildirildi. Başta ABD, İngiltere ve Almanya olmak üzere Batı ülkelerden PKK yapılanmasının Suriye’deki kolu YPG’ye eleman temin ediliyor. Aralarında Irak ve Afganistan’da savaşan ve psikolojik sorunlu eski askerlere kadar binlerce kişi, sevkiyat amaçlı kurulan vakıf, dernek ve şirketler aracılığı ile örgüt kamplarına gönderiliyor. 
 Başta Brüksel ve Berlin olmak üzere Amsterdam, Kopenhag, Viyana, Paris ve Londra’da açılan korsan dernekler Suriye yolculuğu konusunda Avrupalı örgüt üyesi adaylarına danışmanlık hizmeti veriyor. Halen sahada savaşan 7 binden fazla ithal PKK’lıdan bir çoğu hiçbir resmi engelle karşılaşmadan ülkelerine giriş çıkış yapıyor.3 AYRI PARALI ASKER TABURUPKK-PYD saflarında savaşan ithal üyelerden 3 ayrı tabur kuruldu. Tamamı batılılardan oluşan Bob Crow Taburu, Defend Kürdistan Taburu ve International Taburu’nda halen 7 binden fazla kişi yer aldı. Batı orjinli bu taburların kendilerine has sembol ve karargahları var. Ayrıca ithal grup yönetimleri tarafından belirlenen dövmeler de cephe genelinde ayırt edici unsur olarak dikkat çekiyor.Yabancı katılımların ilk sırasında ABD bulunuyor. PKK’ya katılanların tamamına yakını Dwekh Nawsha (Feda Hareketi) ve Bunch Of Damn Reds (Lanetli Kırmızı Şeytanlar) isimli organizasyonlar tarafından önce Irak, sonra da Suriye’ye gönderiliyorlar.5 BİN KALAŞNİKOF VERİLECEKABD Başkanı Trump güya YPG’ye silah yardımının kesileceğini, Beyaz Saray da verilen silahların geri isteneceğini söylemesine rağmen; ABD, 2018 yılı bütçesinde PYD’ye 500 milyon dolar ayırırken, YPG’ye 5 bin AK-47 sevk edileceğini açıkladı.