Meteoroloji uyardı! Ankara'da kar yağışı etkili olacak
Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre Ankara'nın kuzey ve doğu çevrelerinde kar yağışı etkili olacak. İstanbul'da bugün sıcaklık 12 derece olacak ve bulutlu bir hava hakim olacak
18/03/2017


Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile bu sabah ilk saatlerde Eskişehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz'in doğusu, Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Hakkari, Bitlis, Van’ın güneyi ile Şırnak ve Siirt’in doğusunda yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun doğusunda, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.


 


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetlice (30-50 Km/saat), Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli (50-70 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor.


 


Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

 


Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey ve doğu çevreleri kar yağışlı 7

 


İstanbul: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu 12

 


Bursa: Parçalı yer yer çok bulutlu 10

 


İzmir: Parçalı ve az bulutlu 14

 


Adana: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 19

 


Antalya: Parçalı bulutlu 20

 


Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

 


Trabzon: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8


 


Erzurum: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 2

 


Diyarbakır: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9