2 Zi'l-ka'de 1438 | 26 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
07/07/2017 - 09:09
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞİYORSUN
NORM-ALLEŞİYORUZ

Adamın biri yeni son model arabası ile trafikte giderken kırmızı ışıkta durmuş. Durması ile küüüüüt diye bir ses, külüstür bir kamyonet arkadan çarpmış, Temel kamyonetten inmiş başlamış yalvarmaya, ‘’abi ben ettim sen etme, ben bunun aynasını bile alamam, buyukluk sende kalsın bağışla beni gideyim’’ demiş. Adam acımış haline, tamam demiş affettim seni var git yoluna demiş. Binmişler araçlara 2-3 km sonra bir ışık daha, son model araba kırmızı da durmuş, durması ile arkadan küüüüt bir ses arabanın çarpması bir olmuş. Adam sinirli bir şekilde inmiş tam sin-kafa başlayacak bakmış Temel, boynu bükük mahcup suçluluk hali ile abi kusura bakma fren tutmuyor, istemeden oldu demiş. Adam tamam kardeşim demiş binmiş arabasına. Hareket etmiş, trafikte ilerliyor birkaç km daha gitmiş bir kırmızı ışık, arkaya bakmış gelen yok, yeşil yanmış hareket etmiş karşıya geçecek, küüüüüüt soldan bir araba tam ortadan vurmuş, araç pert, Temel kamyonetten başını çıkarmış, ‘’abi yabancı değil, benim ben Temel devam et’’ demiş.     

Bölgemizde ve Ülkemizde özellikle son yıllarda yaşanan olaylara baktığımızda; küresel hakim (zalim) güçlerin önceden olduğu gibi, kendi menfaatlerine uygun operasyonları, kirli pazarlıklarını, illegal örgütlere yardımlarını gizli gizli yapmak, karşılarında duran liderleri bazen kaza süsü vererek bazen kalp krizi ile öldürmek, çikolata kolileri içinde el bombası vermek gibi yanıltıcı işlemler yerine, bütün bunları açık açık ve bütün dünya ya ilan ederek yaptıklarına şahit oluyoruz. Geçmişte çekiç gücün pkk ya silah yardımı yaptığını inkar eden siyasilerden bu gün terör örgütlerine tırlar dolusu ağır silahlar verdiğini ve vereceğini fütursuzca ilan eden siyasilere hızlı bir geçiş yapıldı. Ülkemizde işgal girişiminde bulunan terörist başını kendi ülkesinde koruma altında tutan abd, ‘’bu kişi bir din adamıdır yeterli kanıt yok’’ diyerek bir kaza yaptı, arkasından işgal girişimine katılan uçaklara incirlik üssünden kalkan abd tanker uçaklarının ikmal yaptığı anlaşıldı, ‘’bizim çocuklar tatbikat yapıyor’’ devam et denildi, örgütün en büyük teröristlerinden biri kaçarken abd elçiliğini aradığı ortaya çıktı, ‘’ vize müracaatı yaptı’’ sorun yok olay bizde denildi. Birkaç gün önce mit tırlarını durduran teröristin abd elçiliği ile uzun görüşme yaptığı anlaşıldı, ‘’abi yabancı değil biziz biz abd devam edin’’ anlamında bir şeyler söylendi. Yahu bu nasıl şey Allah aşkına!!!! Devletimizin bekasına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine kast eden kişi, kurum, örgüt, devlet adı her ne olursa olsun, bunların alayına gereken dersi vermek bizim asıl görevimiz değil mi? Nasıl oluyor da bu olaylar Normalmiş gibi tepkisiz kalıyoruz? Normalleşi-yoruz??? Bir tane abd bayrağı yakıldığını duydunuz mu?

İşgalci katil İsrail, sivil savunmasız masum insanların başına ramazan ayında da bomba yağdırmaya devam etti, onlarca çocuk, kadın masum insanları katletti, Siyonistlerin masum Müslümanları katletmesi Normalleşti mi? Neden hiçbir tepki verilmedi? Elçilik önüne mi yüründü? İsrail bayrağı mı yakıldı?? Hiçbiri.

Ramazan ayında bir çok  belediyede ramazan etkinlikleri yapıldı, ülkemizin tanınmış saz ve söz sanatçıları!!! konserler verdi, komedi şovlar yapıldı, ramazan ayı boyunca tam 18 aslan gibi delikanlıyı ŞEHİT verdik, hiçbir belediye etkinliklerini iptal ettiğini duydunuz mu??? Etkinlikler iptal edildi ama yoğun yağmurdan dolayı. Biz ne hale geldik böyle??? Şehit haberleri almak, neredeyse her  gün şehit vermek normalleşti mi?  Normalleşiyor muyuz???

Toplumdaki ahlaki çöküntü normal mi? Gençlerin Mekke’nin yerini bilmemesi normal mi?

Toplumdaki suç oranlarının artması, uyuşturucu kullanımı, boşanmaların artması normal mi?

Kadına şiddetin artması, insanların sokak ortasında savcı-hakim gibi infaz yapması normal mi?

Ülkemizde bulunan mültecilerin gün geçmiyor ki bir vatandaşımızı öldürmesi normal mi?

Lut kavminin yok olmasına sebep olan, ters ilişki içinde olan insanların her türlü haklara sahip olmaları, dernekleşmeleri, utanmadan, sıkılmadan, çekinmeden açık açık faaliyet yapmaları normal mi?

Vallahi normal değil, billahi normal değil. Biz Normalleşmeyeceğiz…

Bütün bu konularda, tarihin en şerefli milleti olan aziz milletimizin şifrelerini bozarak, karakökleri ile oynayarak, özünden ve inançlarından uzaklaştırarak tarih sahnesinden silmek isteyenler şunu çok iyi bilsinler ki; uyuyan koca bir orduyu uyandırmak için, uyanık bir tek asker yeter, Milli Görüş erleri bu milletin uyanık askerleridir ve daima nöbettedir. Vatanını, Milletini, Devletini seven bütün duyarlı vatandaşlarımızı saldırı altında olduğumuz kültür emperyalizmi ve asimilasyona karşı nöbete davet ediyorum. Çakallar amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.       

Adaletin güçlü, Güçlünün de Adil olduğu bir Dünya’nın en kısa zamanda kurulması duası ile Allah’a (c.c.) emanet olunuz.   

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
07/07/2017 - 09:09 NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
21/06/2017 - 11:37 HESAPLI - YORUM
18/04/2017 - 12:28 DEĞİŞTİRİ - YORUM
14/04/2017 - 12:36 DÜŞÜN!!! (Ü) YORUM
18/03/2017 - 14:16 ANI-YORUM
25/01/2017 - 16:57 İZ-Lİ – YORUM
11/10/2016 - 12:58 GİZLİ DÜNYA DEVLETİ VE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
27/06/2016 - 15:36 GÜLE GÜLE AVRUPA BİRLİĞİ
29/05/2016 - 16:01 Fetih Ruhu ve Fatih'in torunları
 
İşgal polisi, Aksa kapısındaki cemaate saldırdı
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Durun Siz Eski Müttefiksiniz
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
İman kardeşliği
Ali Haydar HAKSAL
Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kızmak yerine!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Filozoftan hadisçi olursa
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Kudüs için kıyam etmek
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Sessizlik ve atalet…
Şakir TARIM
Yeni 15 Temmuzlar yaşanmaması için
İsmail KILLIOĞLU
Kör göze sürme çekmek
İbrahim VELİ
Olağanüstü miting olağandışı katılım
Abdülkadir ÖZKAN
Başarısız darbe ABD’yi çıldırtmış olmalı!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz