29 Rebiü'l-Ahir 1439 | 17 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
MAKALELER
HESAPLI - YORUM
21/06/2017 - 11:37
Şeref KAÇMAZ

Siyonizm bu işin neresinde ?

Kıymetli okurlarım, öncelikle hepinizin Kadir Gecenizi ve Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ederim. İslam aleminin en büyük gün ve gecelerinin, sömürü, zulüm, acı, kan ve gözyaşı içinde olan, mezhep çatışmaları ile parçalanmış  Müslümanların tez zamanda uyanmasına ve  İslam Birliğinin kurulmasına vesile olmasını niyaz ederim.

                Bu yazımızda, Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olayları hep birlikte analiz edeceğiz. Olayları sadece emperyalist yayılmacı,  sömürgeci zihniyetlerin ve küresel süper güçlerin hesaplaşması ve çekişmesi olarak görür isek tespitlerimizin bir kısmı doğru olur ancak doğru tedavi için yeterli olmaz.  Tarihteki bazı olayları kısa kısa hatırlamakta fayda var.

… Hz. Musa’nın (a.s.) II. Ramses tarafından Mısır’dan kovulması, Kızıldeniz’in yarılması.. Filistin topraklarına yerleşilmesi… Komutan Talut’un ordusunun, Zalim Calut’un ordusunu yenmesi… Hz. Davut’un krallığı ve oğlu Hz. Süleyman’ın kutsal mabedii inşası… ölümü sonrası Süleyman mabedinin yıkılması ve ‘’Babil Sürgünü’’… İspanya’da bulunan Kastilya ve Aragon krallıklarının birleşmesi, Hıristiyan kılığındaki kripto yahudilerin açığa çıkması, Konverso dönme Yahudileri ve Engizisyon Mahkemelerinin 31 Mart 1492 tarihinde Elhamra sarayında yazılan ‘’Elhamra Kararnamesi’’ ile  2 Ağustos 1492 de 2. Büyük göç başlangıcı. Kolomb ile gidilen Amerika kıtasının Yahudiler tarafından vatan olarak beğenilmemesi, İspanya’ya dönüş ve Osmanlı himayesinin başlaması. Son Endülüs devleti olan Granada devletinin işgali ve Müslümanların çok acıklı zulümlere maruz kalması, din değiştirmeye zorlanmaları,  kabul etmeyen yüzbinlerce Müslümanın canlı canlı yakılmaları engizisyon kararlarının acımasızca uygulanması, Osmanlı’ya gönderilen feryatnamelere cevap verilmemesi, bu zulmün en büyük finansörlerinin  konverso Yahudileri olduğunun ortaya çıkması. Avrupa’dan göçe zorlandığı için Osmanlı himayesine giren Yahudiler arasından Sabetay Sevi nin sahte mesih iddiaları ve 16. yy da sabetaycılığın doğuşu. 16 Haziran 1826 tarihinde gerçekleşen Vaka-ı Hayriye ile ordunun dağıtılması, Osmanlı İmparatorluğunun çöküşünün hızlanması, 1897 de İsviçre’nin Basel kentinde yapılan Yahudi konferansı ve alınan kararlar, 31 Mart vakası ve Abdülhamit Hanın bir yahudinin başkanlığındaki heyet tarafından Hal edilmesi, Hilafetin kaldırılması,  1. Dünya savaşının başlatılması, Lozan anlaşmasının imzalanması, diktatörlerin dünyayı yönetmesi ve modern köleliğin başlaması, Ortadoks – Katolik çatışması ve 2. Dünya savaşı,  işgalci İsrail devletinin kurulması Birleşmiş milletlerin kuruluşu, Enerji kaynakları paylaşım mücadelesi, ortadoğunun savaş alanına dönmesi, 28 Haziran 1996 Erbakan hükümetinin kurulması,  D-8 in kurulması, Basel’de alınan kararların son ayağı olan büyük İsrail planının sekteye uğraması,  28 Şubat darbesi,  BOP (aslında BİP) projesinin hayata geçirilmesi,  ikiz kuleler saldırısı, Irak’ın işgali, arap baharı, Libya’nın parçalanması, Kaddafi’nin sözde kendi vatandaşlarına linç ettirilmesi, Suriye iç savaşı,  Türkiye’de şia düşmanlığının körüklenmesi, cemaatlerin önde gelen hocalarının ‘’kafirler şia dan iyidir’’ açıklamaları, gezi olayları, 15 temmuz işgal girişimi, işgalcilerin ve darbecilerin (gayrımeşru) hükümetlerini tanıdıklarını açıklayan dost!!! Ülkeler, darbecilerin ve işgalcilerin sığındığı dost!!! Ülkeler, terörist başını iade etmeyen, tutuklamayan, stratejik ortaklarımız, arz-ı mevud içindeki bölgede terörün hiç durmaması, Filistin davasının sembolü olan Gazze’nin özgürlüğüne bir türlü kavuşamaması, abd önderliğinde sözde İslam birleşik ordusunun kurulma çalışmaları,  Katar krizi ve daha yüzlerce olay...

Bir parantez açalım ; ‘’Siyonizm, Kudüs’teki Siyon dağı efsanesine dayanan, Peygamber katili (Hz. Yahya, Hz. Zekeriya) ırkçı bir Yahudi ideolojsidir. Aynı zamanda israiloğullarının 5600 yıllık tarihi ve dini bir inançları olup, inkar, isyan, işgal, yalan ve terör üzerine kuruludur. Dayandıkları kitapları kabaladır. Bütün hesapları, arz-ı mevud ( Nil’den Fırat’a kadar uzanan kenan illerinde büyük imparatorluk kurmak) ve Süleyman mabedini yeniden inşa ederek kutsal emirleri yerine getirmek ve kıyamet öncesi yaşanacak son savaşa (armegedon’a) hazırlanmak ve  bir an önce kıyametin kopmasını sağlamaktır.               

Dip not öncesinde kaldığımız yerden devam eder isek, geçtiğimiz günlerde İsrail sözde parlamentosu bir karar aldı, bu karar alınırken arap vekiller yaka paça komisyondan dışarı atıldı ve oy kullandırılmadı. Neydi bu karar? İsrail meclisi yasama komisyonunda onaylanan karar; ‘’yahudi ulus devlet yasa tasarısı’’ dır.

İsrail devletinde “kendi kaderini tayin etme hakkını sadece Yahudilere has kılan” ve İsrail’i “tüm dünya Yahudilerinin temsilcisi etnik-dini bir devlet” olarak tanımlayan bu tasarı yasalaşması halinde İsrail’in resmi dili sadece İbranice olacak ve Arapça kendisine tanınan mevcut özel statüsünü yitirecek. Başkent Kudüs olarak ilan edilecek, Yahudi şeriatı ile yönetilen bir ülke haline gelecek, nüfusun yaklaşık %20 sini oluşturan arapları yok sayan bu tasarı bütün dünya Yahudilerini işgal edişmiş filistin topraklarına davet ediyor.  

1997 den bu yana hesapları tutmayan ve hedefine ulaşamamanın verdiği hırçınlık ve ukalalıkla kafasına her eseni yapar hale gelen Siyonistlerin önlerinde iki büyük engel var. İkincisi İran. 15 Temmuz işgal girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca sıralama değişti. Bölgede israile tehdit oluşturan İran’ın ortadan kalkması gerekiyor, ypg-pyd ye verilen silahlar da, suud hükümetine verilen silahlar da muhtemel İran işgalinde kullanılacak, İran işgaline sıcak bakmayan Türkiye, körfezin en stratejik konumunda bulunan Katar ‘da  askeri üs kurdu. Abd yönlendirmesi ile Katar oyun dışı bırakılmaya çalışıldı, en büyük destekçisi Türkiye ve İran oldu. Yerinde yapılan diplomatik girişimlerle oyun şimdilik bozulmuş gibi görünüyor. Ancak siyonistler ve onların kuklaları imanlarının gereği olan hedeflerinden asla vazgeçmezler, yeni oyunlar kurulacak, maalesef geçmişte yaptığımız dış politika hataları ile sarı öküz gitti, kırmızı öküz de giderse sıra, Siyonistlerin hedeflerine ulaşmasındaki en büyük engel gördükleri Türkiye’ye gelecek.   Elbette doğalgaz , petrol gibi enerji kaynakları, içme suyu gibi yaşam kaynakları bu yaşananların sebeplerinden bazıları,  ancak gerçek sebep olan ve batıl olan kutsal inançlarının yanında paranın ne önemi var???

Bütün bu hesapların ve oyunların üstünde Allah (c.c.) hz. lerinin de bir hesabı var. Nasıl olsa ilahi hesap görülecek diye bekleyenlerin sonu hepimizce malum, şöyle yakın tarihimize baktığımızda gördüğümüz şey, bütün İslam beldelerinde oluk oluk akan Müslüman kanı, kardeş kavgası, bizim de başımıza gelmeden aklımızı başımıza almamız lazım. Safları sık tutup birlik ve beraberliğimizi sağlamamız lazım.  Hem Milli Birliğimizi, hem de İslam Birliğini bir an önce kurmamız lazım. Zamanı gelince olur!! dediğimiz şeylerde gösterdiğimiz sabrı, rakiplerimiz göstermiyor. Öyleyse bir an önce Milli Görüş Esaslarını ve Adil Düzen’i hayata geçirelim. Yarın çok geç olabilir.

Adaletin güçlü, Güçlünün de Adil olduğu bir Dünya’nın en kısa zamanda kurulması duası ile Allah’a (c.c.) emanet olunuz.

YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
26/12/2017 - 13:20 YORUMLU-YORUM
20/12/2017 - 10:22 KINI-YORUM
06/11/2017 - 16:44 ORTA DOĞU’DA OYNU – YORUM
07/07/2017 - 09:09 NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
21/06/2017 - 11:37 HESAPLI - YORUM
18/04/2017 - 12:28 DEĞİŞTİRİ - YORUM
14/04/2017 - 12:36 DÜŞÜN!!! (Ü) YORUM
18/03/2017 - 14:16 ANI-YORUM
25/01/2017 - 16:57 İZ-Lİ – YORUM
11/10/2016 - 12:58 GİZLİ DÜNYA DEVLETİ VE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
27/06/2016 - 15:36 GÜLE GÜLE AVRUPA BİRLİĞİ
29/05/2016 - 16:01 Fetih Ruhu ve Fatih'in torunları
 
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
Erdoğan'ın eleştirdiği Boğaziçi Üniversitesi'nden dikkat çeken tweet
Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
Diyanet üzerinden toplumsal çatışma planı
EN ÇOK
Yazarlar
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
KUDÜS DAVASI ÜMMETİ BİRLEŞTİRECEKTİR
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Taşeron işçilerinde son durum
Hayati OTYAKMAZ
ÇOCUKLARIMIZLA DA İMTİHAN OLUYORUZ
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yersiz Tenkitlere Teşekkür
Ali Haydar HAKSAL
Hakikatin İzinde
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Türkiye-Rusya-İran İttifakı”ndan ABD’ye Afrin-Münbiç Cevabı!
Zeki CEYHAN
Anlayamadıkları!
Mevlüt ÖZCAN
Namaza hazırlık
Mahmut TOPTAŞ
Cennete kadar
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İFK siyaseti ve algı sihirbazları
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
Dönüşüm yılı
Abdülkadir ÖZKAN
Suriye’nin güvenliği haydutlara emanet!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz