8 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 24 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Millî Duruş İçin Millî Medya
Milli Medya Gecesi, İstanbul’un en büyük salonu olan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Millî Gazete’mizin 46. kuruluş yıldönümü ve TV5’imizin yeni dönemi için düzenlenen programda salonu hıncahınç dolduran binlerce okuyucu ve izleyici, Milli Medya ailesini yalnız bırakmadı.
30.01.2018 / 08:26

Milli Medya Gecesi, İstanbul’un en büyük salonu olan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Millî Gazete’mizin 46. kuruluş yıldönümü veTV5’imizin yeni dönemi için düzenlenen programda salonu hıncahınç dolduran binlerce okuyucu ve izleyici, Milli Medyaailesini yalnız bırakmadı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun onur konuğu olarak katıldığı programda, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ın konuşması gecede zaman zaman duygulu anlar yaşatırken, diğer yandan ise heyecanı doruklara çıkardı. Gecenin sonunda davetli 10 kişiye Kudüs, 5 kişiye de umre ziyareti hediye edildi.

Milli Medya Gecesi, Yahya Kemal Bayatlı Gösteri Merkezi’nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Milli Medya Grubu’nun bünyesindeki 8 basın yayın organının tanıtımının yapıldığı gecede salon hınca hınç doldu. Ammar Acarlıoğlu’nun ezgileriyle renk kattığı gecenin onur konuğu ise Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ydu. Konserler, özel gösterimler, sergiler ve sürpriz hediyeler ile unutulmaz geceler arasına giren buluşmaya, Milli Gazete İmtiyaz Sahibi ve Genel Müdür Ömer Yüksel Özek, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi YİK Üyesi Yasin Hatipoğlu ve Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan, Yaşar Canbay, Yılmaz Bayat, Mustafa İriş ve Hasan Öz, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç, ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, GİK Üyesi Fatma Nevin Gökçe, Huder İstanbul Şube Başkanı Mustafa Yaman, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, YENİAD Başkan Yardımcıları Harun Macit ve Muzaffer Serenli, AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, Akit Medya Grubu Başkanı ve Milli Gazete eski Genel Müdürü Mustafa Karahasanoğlu, Milli Gazete Eski Genel Yayın Yönetmeni Zübeyir Yetik ve Necdet Kutsal, Din-Bir-Der Genel Başkanı M. Hamdi Yıldırım, Cansuyu İstanbul İl Başkanı Sadreddin Karaduman, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nureddin Çelik, Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nureddin Şirin, ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf Yalçın, Müsider Genel Başkanı Arslan Ateş, Prof. Dr. Emre Bağçe ve Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci katıldı. Ayrıca programa katılamayan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve YİK Üyesi Recai Kutan ile AGD Genel Başkanı Salih Turhan da telgraf göndererek davetlilere selamlarını ilettiler.

MEDYA ARTIK BİRİNCİ KUVVETTİR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen Milli Medya Gecesi’nde yaptığı konuşmada güçler ayrılığına değindi. Karamollaoğlu, “Bir ülkede; kuvvetler ayrılığı denince üç önemli güç merkezinden bahsedilir; yasama, yürütme ve yargı. Hemen arkasından da dördüncü büyük güç merkezi olarak medya tarif edilir. Oysa toplumların değer ve düşüncelerinde meydana getirdiği etki dikkate alındığında, medya kanaatimce birinci kuvvettir. Bu yüzden bugün ırkçı emperyalizmin en fazla önem verdiği alanların başında medya gelmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre; dünyadaki bütün, dizi, film, program ve haber ve eğlence programlarının yüzde 90’ı 5 büyük küresel firmanın kontrolündedir” dedi.

MİLLİ MEDYA MÜSPET MEDYAMIZDIR

Müspet medyanın önemine vurgu yapan Karamollaoğlu, menfi medyanın ifsad ve tahribatına karşı, ancak müspet medya ile direnilebileceğini ifade etti. Müspet medyanın adresi olarak Milli Gazete ve TV5’i gösteren Karamollaoğlu, “Hocamızın şu sözü hâlâ kulaklarımdadır: ‘28 Şubat menfi sermaye, menfi siyaset ve menfi medyanın sonucudur.’ Türkiye’nin kurtuluşu ancak müspet sermaye, müspet siyaset ve müspet medya ile olacaktır. Türkiye’de ise müspet siyasetin adresi Saadet Partisi, müspet medyanın adresi ise Milli Gazete ve TV5’tir” diye konuştu.

BİZE SALDIRANLAR TARİH ÖNÜNDE UTANACAKLAR

Son dönemde Milli Görüş camiasına yapılan saldırı ve iftiralar hakkında da bir açıklama yapan Karamollaoğlu, “Biz bu uyarıları yapıyoruz diye bazı izansız ve ahlaksız troller, bizi terör destekçisi gibi göstermeye kalkıyorlar. İşte en son Milli Gazete hakkında benzer bir iftira ortaya atıldı. Milli Gazete ile hiç bir alakası olmayan çirkin bir karikatür üzerinden sosyal medyada bir yalan rüzgârı estirildi. Oysa diğer konularda olduğu gibi terör konusunda da, en düzgün ve en ilkeli duruşu ortaya koyan hareket Mili Görüş, en düzgün gazete ise Milli Gazete olmuştur. Necmettin Erbakan, 1994’de Bingöl konuşmasını yaptığında aynı bugünkü gibi siyasi linç kampanyasına maruz kaldı. Terör destekçiliği ile suçlandı. Hatta yargılandı, mahkum edildi. Ama tarih onu yargılayanları değil Milli Görüş’ü haklı çıkardı. Bize bugün saldıranlar da tarih önünde utanacaklar” diye konuştu.

ÜMMETİ BİRARAYA GETİRMEMİZ LAZIM

Milli Medya Gecesi’nde programın ev sahipliğini yapan Milli Gazete İmtiyaz Sahibi ve Genel Müdür Ömer Yüksel Özek ise, “Milli Gazete’miz 46 yıl önce Erbakan Hocamızın başkanlığında başlatılan, “Yeniden Büyük Türkiye” hedefiyle, “Hak Geldi Batıl Zail Oldu” düsturunu esas alarak mücadelemize devam ediyoruz. Milli Görüş, Milli Duruş, milli ve yerli olmak çok önemli. Yabancı düşünceler, Batı kültürü hayranı olmak kendi benliğini ve inancını kaybetmek demektir. Onun için AB hayallerinden vazgeçmemiz lazım. Ümmeti tekrar bir araya getirmemiz lazım. Bu noktada Milli Medya Grubu’na büyük iş düşüyor. Milli Gazete’mizle TV5’imizle ve diğer yayın organlarımızla dünyanın yeniden dizaynı için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

HERKESİN BİR MİLLÎ GAZETE HİKÂYESİ VARDIR

Millî Gazete ve TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş da, "Batılın esaretinde kurtulmanın yolu, "yolu" değiştirmektir. O yol da "Hak geldi, Batıl zail oldu" düsturuyla değişecektir" diyerek Milli Medya Gecesi'ne katılan, Milli Gazete'de emek vermiş bütün çalışanları ve bu davaya gönül vermiş Milli Görüşçüleri selamlayarak konuşmasına başladı. "Bu salonda bulunan herkesin bir Millî Gazete hikâyesi vardır" diyen Kurdaş, "Geride bıraktığımız 45 yılda Millî Gazetemize çok kıymetli insanlar emek verdi. Kimimiz yönetici olarak, kimimiz gazeteci olarak, kimimiz yazar olarak, kimimiz çalışan olarak. Kimimiz okuyucu, kimimiz dağıtıcı, kimimiz de reklam veren olarak Millî Gazete'yi hme yaşadık hem de bugünlere getirdik" dedi.

MİLLÎ GAZETE "DAVASININ GAZETESİ"DİR

Kurdaş, “Kasırgaların, rüzgârların önünde eğilmedik. Bildiğimizi saklamadık, gördüğümüzden sakınmadık. Şartlar, konjonktürler, dönemler Milli Gazete’yi esir alamadı. Dönemlerin gazetesi, konjonktürlerin gazetesi olmadık. Milli Gazete ‘davasının gazetesi’ oldu. Dost veya düşman Millî Gazete hakkında çok şey söyledi, ama hiç kimse Milli Gazete’nin savrulduğunu söyleyemedi, söyleyemeyecek inşallah. Milli Gazete, her harfinde, cümlesinde, sayfasında manşetlerinde her dönem ümmetin gazetesi oldu. Millî Gazete her zaman doğruya doğru, yanlışa yanlış dedi. Milli Gazete bugüne kadar kimsenin şahsiyetine, kişiliğine dil uzatmadı, kimseyi düşman bellemedi. Mücadelesi kişilerle değil, kişilerin temsil ettiği zihniyetlerle oldu” açıklamalarında bulundu.

EĞER BİR İDDİAMIZ VARSA MEDYAMIZ GÜÇLÜ OLACAK

Milli Medya Gecesi’nde yaptığı konuşmada, Milli Gazete’nin en önemli özelliğinin 46 yıldır aynı istikameti koruması olduğunu ifade eden Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ise, “46 yıldır bir Elif misali bükülmeden, yolundan dönmeden ve en önemlisi istikametini değiştirmeden yolculuğa devam etmek, bir davanın delisi olmak ne büyük bir iradenin göstergesidir. Bu salon bugün bizlere bu heyecanın devam ettiğini gösteriyor. Toplum değerlerinin dönüşümünde en önemli etken kuşkusuz medyadır. Bu yüzdendir ki eğer bir iddia sahibiysek medyamızın her zamankinden daha güçlü olması gerekiyor. Bu noktada Milli Medyamız için elimizden gelen her şeyi yapmak boynumuzun borcudur” diye konuştu.

İYİ Kİ VARSIN GAZETEM

Milli Gazete ile ilgili anılarını kısaca anlatan Yasin Hatipoğlu, “Evet Milli Gazetem 46 yaşında. Milli Gazetede ‘Neşter’ köşesini yazardım. Daha sonra da Kılçık. Bugün burada güzel bir organizasyon, tatlı bir iştirak oldu. 46. yılla ilgili olarak bir mısra aklıma geldi. “Gerçekleri sen yazarsın gazetem, İffetsin Haysiyetsin ve sen arsın gazetem. Ümmetin gözünde nur, gencin ümidi sensin. Nur olsun seni kuran, iyi ki varsın gazetem.” diyerek konuşmasını tamamladı.

MİLLİ MEDYANIN YANINDAYIZ

“AGD olarak biz tüm teşkilatımızda Milli Gazete’yi okutmak için mücadele ediyoruz” diyen AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, “Milli Gazete’mizin en çok okunan gazete olması için tüm teşkilatımızla canla başla çalışacağımızı buradan ilan ediyorum. Gazetemizin her zaman yanında olduk, yine olmaya da devam edeceğiz. Haklıyı bilmek için hakkı bilmek gerekir. Bizlere hakkı da haklıyı da gösteren Milli Medyadan Allah razı olsun” dedi.

    

1 Yorum

orhan 09-02-2018, 10:43:58
tv 5
sayin tv 5 yöneticileri tv 5 yayinlarini YouTube üzerinden izliyemiyoruz?saygilar

Yorumların tamamı için tıklayınız.

Diğer Haberler
Afrin şehidi yürekleri yaktı! ''Silah sesi değil anne kovaya vuruyoruz''
Adaylıkta noter şartı kalkıyor!
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
KHK'lara kısıtlama geliyor!
Şanlıurfa'da dev operasyon! Kodlar çözüldü, baskın başladı...
Millî Duruş İçin Millî Medya
3 sosyal medya devine Zeytin Dalı uyarısı
Millî Gazete'den önemli açıklama!
ASA'nın kar uzmanından korkutan Türkiye uyarısı
Temel Karamollaoğlu: Abdullah Gül şu anda adayımızdır demek doğru olmaz
Gaziantep Üniversitesi ile ilgili şok rapor…
Trabzon'da pistten çıkan uçağın pilotunun ifadesi: Uçak bir anda…
Bekir Bozdağ'dan erken seçim açıklaması
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
Yeni KHK geliyor! Bakanlık liste hazırlıyor
04.01.2018 PERŞEMBE
Emniyet'te yeni dönem! Artık onlar da polis olabilecek
30.12.2017
29.12.2017
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz