9 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 25 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Temel Karamollaoğlu: Afrin parti meselesi değil ülke meselesidir
Partisinin haftalık olağan basın toplantısında, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı'nın başarı ile sonuçlanacağından şüphe duymadığını ve birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğine bir kez daha vurgu yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, hükümetin harekatı seçim malzemesi olarak kullanmaması gerektiğini ifade etti. Karamollaoğlu, "Ülke meseleleri parti gözetmeksizin herkesi alakadar eder" diye uyardı.
25.01.2018 / 08:19

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Gündemin en sıcak konularını değerlendiren Karamollaoğlu, Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Karamollaoğlu, Türkiye’nin terörle mücadelede kendi meşru müdafaa hakkını kullandığını belirterek, hükümete önemli uyarılarda bulundu.

ABD’DEN STRATEJİK ORTAK OLUNMAZ

Partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında Karamollaoğlu, konuşmasına, Afrin’de ve Bitlis’in Hizan ilçesinde çığ düşmesi sonucu şehit olan askerlere rahmet dileyerek başladı. Karamollaoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin daha önce gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonlarını hatırlatarak, “1950’lerden bu yana irili ufaklı 30 kadar sınır ötesi operasyon gerçekleştirmişiz. İlk sınır ötesi operasyon, 1950 yılında ABD’nin isteği doğrultusunda katıldığımız Kore Savaşı. Teröre karşı ilk sınır ötesi operasyonun tarihi ise 1983. 1983 yılında PKK terörünü yok etmeye yönelik ilk sınır ötesi operasyon. En kapsamlı operasyon ise 21 Mart 1995 yılındaki Çelik Harekâtı. Tam 43 gün sürmüş. Biz Afrin operasyonunu çok önemsiyoruz. Çünkü bu operasyon ABD’ye karşı yapılıyor. Artık ABD’nin bizim stratejik ortağımız olmayacağını anlıyoruz. Operasyon sona erdiğinde bölgede huzur ve barışın sağlanacağını düşünüyoruz. Saadet Partisi olarak, bu harekâtın ülkemizin huzur ve güvenliğine, bölgemizin barış ve istikrarına vesile olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

GELİŞMİŞ ÜLKELERLE YARIŞIRDIK

Karamollaoğlu, Türkiye’de son 40 yılda 40 binin üzerinde çatışmaya maruz kaldığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Bu çatışma ve saldırılarda kaybettiğimiz inşan sayısı 50 binin üzerinde. Rakamların vahametini anlatmak için söylüyorum. Kurtuluş Savaşı’ndaki şehit sayımız 10 bin 885. Kurtuluş Savaşı’ndaki kaybımızın 5 katını terörle mücadelede kaybetmişiz. Tabii bir de ekonomik boyutu var. Türkiye terörle mücadele için her yıl yaklaşık 15 milyar dolar kaynak ayırmak durumunda kalıyor. Bu da en kaba hesapla 20 yılda 300 milyar dolarlık bir bütçe ortaya koymaktadır. Eğer bu imkânlar, teröre değil de yatırıma harcanabilseydi, Türk’ün ve Kürt’ün refahı için kullanılabilseydi, Türkiye ekonomisi bugün gelişmiş ülkeleri ekonomileriyle yarışırdı.”

HAMASİ SLOGANLARDAN KAÇINILMALI

Türkiye’nin terörle mücadelede meşru müdafaa hakkını kullanabileceğini belirten Karamollaoğlu, hükümete önemli uyarılarda bulunarak, “Ancak bu hak kullanılırken, geçmişte yapılan hatalara da düşülmemelidir. Kurulan tuzaklara karşı dikkatli olunmalıdır. Bu bölge için en tehlikeli tuzak Türk ve Kürt düşmanlığını körüklemektir. Kürtler ve Türkler bin yıldır bu coğrafyanın asli unsurudur. Bu süreç miting meydanlarında, hamasi sloganlara malzeme yapılacak bir süreç değildir. Siyasi parti liderleri bu süreçte üsluplarına dikkat etmelidir. Bu bölgenin mazlum halkları için asıl düşman birbirleri değildir. Bu coğrafyayı kendi çıkarları için kan gölüne çeviren küresel emperyalizmdir” şeklinde konuştu.

TERÖRÜN BİTMESİ İÇİN ÇABALIYORUZ BÜYÜK FOTOĞRAFI UNUTMAMALIYIZ

Ortadoğu’nun ateş çemberine döndüğünü söyleyen Karamollaoğlu, “Maalesef bütün İslam ülkeleri ateş çemberine dönmüş durumda iken, bu ateşin sıçramadığı tek ülke İsrail’dir. Çünkü bu coğrafyadaki ateşin asıl müsebbibi ırkçı emperyalizmdir, Siyonizm’dir. Yıllardır söyleye söyleye dilimizde tüy bitti ama siz anlamamakta ısrarcısınız. Bu 1991 yılında Pentagon tarafından çizilen Büyük Ortadoğu Projesi’dir. Proje adım adım işliyor. Bölgemizde yaşanan her türlü etnik ve mezhebi çatışmanın, ülke ihtilaflarının temelinde bu proje vardır. Osmanlı’yı çökertip yokluğunda İsrail devletini kuranlar, şimdi de bölgede bulunan ülkeleri ve Türkiye’yi parçalayıp büyük İsrail devletini kurmaya çalışıyorlar. Bu yüzden kurulan tuzaklara, oynanan oyunlara karşı dikkatli olmalıyız. Her zaman olduğu gibi bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

Saadet Partisi’ne yönelik sosyal medyada dolaşan çirkin paylaşımlara da sert tepki gösteren Karamollaoğlu, “Biz bu uyarıları yapıyoruz diye bazı izansız ve ahlaksız troller, bizi terör destekçisi gibi göstermeye kalkıyorlar. Biz, yarım asırdır bu ülkede terörün bitmesi için her türlü çabayı ortaya koymuş ve bunun için de bedeller ödemiş bir hareketiz. Necmettin Erbakan, 1994’te Bingöl konuşmasını yaptığında aynı bugünkü gibi siyasi linç kampanyasına maruz kaldı. Terör destekçiliği ile suçlandı. Hakarete maruz kaldı. Yargılandı, mahkûm edildi. Ama tarih onu yargılayanları değil, Erbakan’ı haklı çıkardı. Hiç sorun değil. Bizi terör destekçiliği ile suçlayan iktidar yalakalarına sesleniyorum: Oslo’da gizli görüşme masalarını biz kurmadık, ‘Dolmabahçe Mutabakatı’nı biz imzalamadık. Doğu ve Güneydoğu’da hendekler açılırken, şehirlerin altı bombalarla döşenirken biz göz yummadık. Gerçekten terör destekçisi arıyorsanız dönüp biraz aynaya bakın” diye eleştirdi.

SEÇİM MALZEMESİ YAPILMAMALI

Karamollaoğlu, hükümetin Zeytin Dalı Harekâtı’nı seçim malzemesi olarak kullanmaması gerektiğine vurgu yaparak, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Girdiği her seçimde milli ve manevi duyguları birer seçim yatırımı olarak gören hükümet, Afrin operasyonundan bir seçim yatırımı çıkarmaya kalkmamalıdır. Ülke meseleleri parti gözetmeksizin herkesi alakadar eder. Bu yüzden Afrin üzerinden ‘Kürtleri sokağa çağırmak’ ne kadar tehlikeli ve yanlışsa, ‘Afrin’de taş üstünde taş bırakmayacağız. Yakacağız, yıkacağız’ demek de o kadar tehlikeli ve yanlıştır. Birbirine zıtmış gibi görünse de bu iki yaklaşım da nihayetinde aynı yanlışa hizmet eder. Ülkede zaten var olan kutuplaşmayı artırır, milletin devlete olan güvenini sarsar. Ne olursa olsun 80 milyon tek yürek olmak, birlik ve beraberliğimizi korumak mecburiyetindeyiz.”

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Başkent’te siyasi zirve
Mehmet Şimşek: AB’den kopmadık kopmayacağız
Saadet lideri Karamollaoğlu: Biz kararlıyız, herkese elimizi uzatacağız
Akşener'den Erdoğan'a: Yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim
Çavuşoğlu: ABD'nin YPG'ye desteği ortaklığımızı zehirliyor
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Mahalleyi toparlıyor! Parti içi muhalefete de Zeytin Dalı...
CHP'den ÖSO açıklaması: ''Dikkat edin, yarın başınıza iş açacak''
Erdoğan, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifası istedi!
Görülemeyen büyük oyun: BOP
Karamollaoğlu: Ülkede ortak akıl bitti, ortada tek bir akıl var herkes onun aklına uyuyor
Temel Karamollaoğlu: Afrin parti meselesi değil ülke meselesidir
AK Parti - MHP ittifakında sürpriz formül
Temel Karamollaoğlu: ABD’nin haritasında sadece İsrail’e yer var
Metin Feyzioğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olacak mı?
İlkeler platformu
Bekir Bozdağ'dan flaş açıklama: Türkiye risk almaktan çekinmeyecektir
Temel Karamollaoğlu: "Netice almak için çalışmalıyız"
Bu ülkenin güvencesi biziz
AB’nin kapısında beklemek millîlik mi?
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz