1 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 17 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Afrin'de yekvücut olmalıyız
ÖĞDER’in 4. Eğitim Kampı’nın son gününde konuşan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı’nda Türkiye’nin yekvücut olması gerektiğine vurgu yaptı. Karamollaoğlu, “Afrin operasyonu milli bir meseledir. Bunun için iktidara büyük görev düşüyor. Ancak ABD’nin kuyruğuna takılmasaydık Suriye bu hale gelmezdi. ABD ile hareket edenler en büyük darbeyi kendisinde görür. ABD’nin menfaati İsrail’in menfaatidir. Bunu iyi bilmeliyiz” dedi.
23.01.2018 / 08:16

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin (ÖĞDER) 4. Eğitim Kampı’nın son gününde öğretmenler ve eğitimcilerle bir araya geldi. Zeytin Dalı Harekâtı ve eğitim sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, ÖĞDER’in çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, inançlı ve ahlaklı bir toplum yetiştirme konusunda ÖĞDER’e çok büyük bir sorumluluk düştüğünü kaydetti.

ÖĞDER’E BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen kampın son gününde eğitimcilere hitap eden Karamollaoğlu, ÖĞDER’in eğitim sisteminde büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade etti. Karamollaoğlu, “Öğretmenlerimiz gelişen hadiseler konusunda birçok çalışma yapıyor. Bu daha verimli bir ortam oluşturuyor. ÖĞDER’in çok sağlam bir gençlik yetiştireceğini düşünüyorum. Geleceğin şu anda biraz daha farklı yetişeceği görülüyor. Gençlerin sağlam bir inançla ve sağlam bir ahlakla yetişmesi gerekiyor. Aynı şekilde teknolojiyi de iyi ve faydalı kullanmamız lazım. ÖĞDER’e bu konuda çok büyük bir görev düşüyor” diye konuştu.

 
 

SİYONİST KONGRESİ’NİN ETKİSİ VAR

Karamollaoğlu, dünyanın her geçen gün daha da karmaşık bir hale geldiğine dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyada oluşan hadiselerin nasıl çıktığını iyi bilmemiz gerekiyor. Medya nasıl bir olayı takdim ederse vatandaşlar da öyle bilir. Medyanın toplum üzerindeki etkisi çok fazla. Bugünü bilmek için son 120 yılı bilmemiz lazım. Çünkü 120 yıl önce Basel’de tertiplenen Siyonist Kongresi’nin etkisi var. Bir fikir ateşlediler. O fikrin ateşi daha devam ediyor. O fikir ile toplumları ve ülkeleri yönlendiriyorlar. Ülkeleri bölüyor. O fikrin merhameti yok.”

ABD’NİN TUZAĞINA DÜŞTÜK

Ortadoğu’da sınırların tekrar çizildiğini belirten Karamollaoğlu, ABD’nin bölgedeki emellerinin çok iyi bilinmesi gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti: “ABD birçok ülkeye silah satıyor. Ortadoğu bölgesinde birçok ülkeye silah satıyor. Suudi Arabistan’a çok sayıda silah satıyorlar. Peki, Suudiler bu silahı nasıl kullanacak? Bunu kullanacak teknik personeli yok. Peki, bu silahları kim kullanacak? ABD kendisi kullanacak. Bu şekilde silahları bölgeye konuşlandırıyor. Bu şeklide Müslümanları birbirine vurduruyor. Bölgede kutuplaşma ve kamplaşma oluşturuyorlar. Biz bu oyuna karşı uyandırmalıyız. İslam âlemini uyandırmalıyız. Uyuma numarası yapanları uyarmalıyız ve uyandırmalıyız. Bu bölge daha önce bu kadar karmaşık hale gelmemişti. Ancak şimdi çok karmaşık hale geldi. Milyonlarca Müslüman öldü. Maalesef ABD’nin tuzağına düştük.”

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN İSLAM BİRLİĞİ’Nİ TEKRAR AYAĞA KALKINDIRACAK

Batı’nın hedefinde hep İslam âleminin bulunduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, “İslam âlemi olarak geniş bir yelpazeye sahibiz. Dünya üzerinde 2 milyon Müslüman nüfusu var. Biz bir araya gelirsek, hak ve hakkaniyet sağlanır. Onlar ile biz arasındaki fark budur. Ayrıca biz onların hakkını da savunuruz. Dış politikada yabancı ülkeler menfaatine yönelik hareket yapıyorlar. Vahşileşiyorlar dış politikada. Bu konuda İslam ülkelerinin güçlenmesi ve bir araya gelmesinden dolayı korkuyorlar. Çünkü oluşturdukları menfaat politikasına İslam ülkeleri hak ve hakkaniyet ölçüsüyle yaklaşıyor. Oluşturdukları dengenin bozulacağını düşünüyorlar. 12 Eylül’de Müslümanlara karşı Haçlı Seferleri’ni başlattılar. Bizim için önemli olan İslam Birliği’ni tekrar canlandırmak. Milli Görüş’ün İslam Birliği’ni tekrar ayağa kalkındıracağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İSLAM ÜLKELERİ İLE KENETLENMELİYİZ

Zeytin Dalı Harekâtı’na değinen Karamollaoğlu, “Şimdi ordumuz Afrin’e girmiş. Ordumuzun yanındayız. Şehit verilmeden bitmesi en büyük temennimiz. Türkiye’nin bu operasyonda yekvücut olması gerekiyor. Hükümetin bu konuda muhakkak sürekli bilgi vermesi gerekiyor. Çünkü bu milli bir meseledir. Bunun için iktidara büyük görev düşüyor. Tabii, ABD’nin kuyruğuna takılmasaydık Suriye bu hale gelmezdi. ABD ile hareket edenler en büyük darbeyi kendisinde görür. ABD’nin menfaati İsrail’in menfaatidir. Hatta İsrail’in menfaati ABD’nin menfaatinden önce gelir. Çünkü medya, ekonomi hepsi İsrail’in elinde. Bunlara güven olmaz. Asıl hedef ise Arz-ı Mev’ud’ur, yani Büyük İsrail’indir. Onların haritasında ne Türkler, ne Kürtler, ne Araplar ne başka biri var. Sadece ve sadece İsrail var. Bu gerçeği hepimizin görmesi lazım. Kenetlenip bu planın önüne geçmeliyiz. Şimdi bize düşen görev, Suriye’yi, Irak’ı, İran’ı, Pakistan’ı ve hatta Mısır’ı bir araya getirmeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

ÖĞDER eğitim programına, Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de konuşmacı olarak katıldı. Görmez, eğitimcilere, “İslam ve ilim” konulu konuşma yaptı.

Kaynak: Millî Gazete

    

0 Yorum

Diğer Haberler
İlker Başbuğ'dan Erdoğan ve Bahçeli'ye yanıt: Kamuoyunun takdirine bırakıyorum
Mustafa Tuna, Ankara Halk Ekmek Genel Müdürünü görevden aldı
Türk bayrağına çirkin saldırı
TSK'nın en özel birlikleri Afrin'e gönderildi
İlker Başbuğ'dan Afrin Operasyonu açıklaması! "Askerimiz şehit olurken..."
TSK'dan son dakika açıklaması: Askerimize İdlib'te hain saldırı
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan İhsan Şenocak'a yeni görev!
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Yerel seçimler öncesi ittifak düzenlemesi! O sistem geri geliyor
PKK'dan DEAŞ taktiği! Türk tankının yanında kendini patlattı...
PKK'dan DEAŞ taktiği! Türk tankının yanında kendini patlattı...
PYD’den sınırda yeni provokasyon!
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan flaş 'İhsan Şenocak' kararı
Terör örgütü PYD/PKK'dan Reyhanlı ve Kırıkhan'a roketli saldırı
TSK'dan Afrin açıklaması: 343 terörist öldürüldü
Afrin'de Mehmetçik'in gözü olacak!
Son dakika... TSK'dan Afrin açıklaması: 260 terörist öldürüldü
Zeytin Dalı'nın gizli mesajı!
Yeni Cephe Azez
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz