9 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 25 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Bu ülkenin güvencesi biziz
Saadet Partisi Beyoğlu İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Biz ülkemizin yeniden bize güveneceğine inanıyoruz” dedi.
15.01.2018 / 08:15

Karamollaoğlu, “Biz iktidara geldiğimiz zaman, öğrencilerimiz mezun olduğunda iş sıkıntısı çekmeyecek, işverenler, iş verecek eleman sıkıntısı çekecek. Biz Allah’ın izni ile bunu başaracağız. Biz emeklimizin, asgari ücretle çalışan işçimizin, vatandaşlarımızın sıkıntıları ile bir bir ilgilenmek zorundayız. Gençlerde gördüğüm disiplin, heyecan bizim başarıya ulaşacağımızın göstergesidir. Bizim gençliğimiz kadar diri gençler yok” diye konuştu.

Büyük bir coşkuyla gerçekleşen Saadet Partisi Beyoğlu İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde Mehmet Yıldız güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Vatandaşların yoğun katılımıyla Lemar Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın ve Yılmaz Bayat, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Kaya, Saadet Partisi Kağıthane İlçe Başkanı Halit Özgür Atak, Saadet Partisi Şişli İlçe Başkanı Adem Akbulut, Saadet Partisi Beşiktaş İlçe Başkanı Gazi Kılıç, Anadolu Gençlik Derneği Beyoğlu Şube Başkanı Ali Celep’in yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilçeden birçok mahalle muhtarının katılımı ile icra edildi.

 
 

“GENÇLERİMİZ BAŞARIYA ULAŞACAĞIMIZIN GÖSTERGESİDİR”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Saadet Partisi Beyoğlu Gençlik Teşkilatı tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. ‘Bilge Başkan’ sloganları ve yakılan meşaleler eşliğinde kongrenin yapılacağı salona gelen Temel Karamollaoğlu, “Gençlerde gördüğüm disiplin, heyecan bizim başarıya ulaşacağımızın göstergesidir. Bizim gençliğimiz kadar diri gençler yok” dedi.

“BİZİM POLİTİKALARIMIZI SÖYLEYİP UYGULAMAYACAKLAR”

Temel Karamollaoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, AKP’nin izlediği politikaların inançlı kesime olan güveni sarstığını söyleyerek, “Bugün namaz kılmak, hacca gitmek, oruç tutmak dürüst olmak için yeterli olmuyormuş kanaati oluştu. Ama bizim referandumdaki duruşumuz tekrar bir güven oluşturmaya başladı. Fakat şimdi iktidara güven kalmadı ve onlar da bunun farkında. İzledikleri politikaların yanlışlığını fark etmeye başladılar. Ben ısrarla söylüyorum, bizim politikalarımızı söyleyip uygulamayacaklar.” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, “Hiçbir problemin çözümünde ciddi bir adım atamıyorlar, söylemden ileri gidemiyorlar. Dış politikada herkes ile kavgalılar. Şimdi Suriye’de bizim söylediğimiz noktaya geldiler. Ama 600 bin insanın ölmesi pahasına, 6 milyon kişinin ülkelerini terk etmesi pahasına. Niye o zaman bizi dinlemediniz? Niye bizi Esad’cı olarak ilan ettiniz? Halen bu söylemlerinden vazgeçmediler. Bizimle birlikte değilsen vatan hainisiniz diyorlar. Siz kimsiniz bizi vatan haini olarak ilan ediyorsunuz?” diye konuştu.

“SAADET PARTİSİ’NE İHTİYAÇ VAR”

“Biz ekonomiden eğitime kadar, dış politikadan sağlık politikalarına kadar hepsini yeniden düzenleyeceğiz” diyen Karamollaoğlu, “Ülkemizde kamplaşma, kutuplaşma oluşturulmaya çalışılıyor. Kamplaşma olmasın diyoruz biz. Ama şu halimize bakın. Türkiye’nin bu gün içinde bulunduğu sıkıntıları değiştirmesi için mutlaka Saadet Partisi’ne ihtiyaç var. Bizim kendi şahsımızla ilgili bir mesele değil, bizim ideallerimizle ilgili, bizim evrensel kurallarımızla ilgili. Biz gittikten sonra yerimize gelenler bu idealleri ve bu kuralları uygularsa gene başarılı olacaktır” şeklinde konuştu.

“BİZ FRANSA’DA MADALYA ALAN TARIM BAKANI İSTEMİYORUZ”

Karamollaoğlu, “İki bütçe çıkardılar. Bu bütçelerde en büyük kalem faiz. Tarım ile ilgili bütçe de belirlendi. Ne kadar? 14 buçuk milyar lira. Peki, bununla ilgili kanun belli, ‘Milli gelirin yüzde 1’den az tarım yatırımı yapılamaz’. Peki, milli gelirin yüzde 1’i ne kadar? 35 milyar lira. Bunun gereğini yerine getirmezsen sana duyulan güven tabi sarsılır. Biz Fransa’da madalya alan tarım bakanı istemiyoruz. Biz kendi çiftçimizin madalya taktığı bir tarım bakanı istiyoruz. Biz sanayicimizin madalya taktığı bir sanayi bakanı istiyoruz” diye konuştu.

“BİZ ALLAH’IN İZNİ İLE BUNU BAŞARACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı’nın eskiden asgari ücret için yaptığı açıklamalarına yönelik konuşan Karamollaoğlu, “Simit çay hesabı yapıyordun, bu gün de yap daha sıkıntılı bir duruma geldiğimizi görürsün. Şimdi bütün politikalar yeniden tanzim edilmezse biz ülkemizi yeniden güçlü hale getiremeyiz. Biz ülkemizin yeniden bize güveneceğine inanıyoruz. Biz iktidara geldiğimiz zaman, öğrencilerimiz mezun olduğunda iş sıkıntısı çekmeyecek, işverenler, iş verecek eleman sıkıntısı çekecek. Biz Allah’ın izni ile bunu başaracağız. Biz emeklimizin, asgari ücretle çalışan işçimizin, vatandaşlarımızın sıkıntıları ile bir bir ilgilenmek zorundayız” şeklinde konuştu.

“ELİMİZİ ÇABUK TUTMALIYIZ”

Kongrede konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim de, “Bu iş emek işi, bu iş alın teri işi, bu iş gözyaşı işi. Bizim çok çalışmaya, ter akıtmaya ihtiyacımız var. Din, dil, ırk demeden herkese ulaşmamız lazım. Yarın ne getireceğinden emin değiliz. Ülkemiz çepeçevre kuşatılmış durumda. Her an ne olacağı belli değil. Elimizi çabuk tutmalıyız.” diyerek canla başla mücadele etmek gerektiğini söyledi.

“YENİDEN BİR İPOTEKLİ PROJEYE İMZA ATACAKLAR”

Karamollaoğlu, “Bu memleketin bu noktaya gelmesinin iki sebebi var. Biri yolsuzluk, biri savurganlık. Şimdi ‘Kanal İstanbul’u yapacaklarmış. Yeniden bir ipotekli projeye imza atacaklar. Yeter artık Türkiye’yi ipotek altına koymayın. Bu projenin maliyeti ne olacak? Getirisi ne olacak? Bunları bir açıklayın. Biliyorum, bu projeyi yine garibanın sırtından yapacaksınız. Yahu bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Bunlar ne yaptıklarının farkında değiller. Sorgulayanları yok, sorgulayanda hain oluyor. Böyle bir yönetim kendi problemlerini bile çözemez” diyerek toprağın artık yavaş yavaş ayaklarımızın altından kaydığını ifade etti.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Başkent’te siyasi zirve
Mehmet Şimşek: AB’den kopmadık kopmayacağız
Saadet lideri Karamollaoğlu: Biz kararlıyız, herkese elimizi uzatacağız
Akşener'den Erdoğan'a: Yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim
Çavuşoğlu: ABD'nin YPG'ye desteği ortaklığımızı zehirliyor
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Mahalleyi toparlıyor! Parti içi muhalefete de Zeytin Dalı...
CHP'den ÖSO açıklaması: ''Dikkat edin, yarın başınıza iş açacak''
Erdoğan, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifası istedi!
Görülemeyen büyük oyun: BOP
Karamollaoğlu: Ülkede ortak akıl bitti, ortada tek bir akıl var herkes onun aklına uyuyor
Temel Karamollaoğlu: Afrin parti meselesi değil ülke meselesidir
AK Parti - MHP ittifakında sürpriz formül
Temel Karamollaoğlu: ABD’nin haritasında sadece İsrail’e yer var
Metin Feyzioğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olacak mı?
İlkeler platformu
Bekir Bozdağ'dan flaş açıklama: Türkiye risk almaktan çekinmeyecektir
Temel Karamollaoğlu: "Netice almak için çalışmalıyız"
Bu ülkenin güvencesi biziz
AB’nin kapısında beklemek millîlik mi?
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz